Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60051) Tumak válasza BudaiZoli (#60050) üzenetére


Tumak
tag

Szia
Floppy nincs gondolom. Próbáld meg! A floppy után próbál bootolni hálózatról!Hátha. USB dos indítót tudsz csinálni ? pld rufus -sal

(#60052) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Ma reggel mikor kapcsoltam volna be a gepet meg se mozdult ...
felig kibeleztem semmi (hdd, vga, ram)

majd kicsalogattam a CirMOSt es utana egybol elindult ... :F

ennek lehet elojele valamelyik alkatresz meghibasodasara?

elore is koszi a tippeket :))
gep ami az adatlapba van, plusz van egy szinuszos tap
:R

(#60053) abdulka1 válasza BudaiZoli (#60050) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

A BOOT menüt nem tudod elérni F8 vagy F12 billentyűvel?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#60054) BudaiZoli válasza Tumak (#60051) üzenetére


BudaiZoli
tag

Szia!

Floppy nincs. Rufus-sal Win. indítót csináltam már, DOS-t még nem. Utána járok, de ha van egy jól bevált link vagy leírás azt megköszönném.

(#60055) Benkovics91


Benkovics91
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy egy ASUS P6T alaplapban működne e egy intel xeon W3680 proci? A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

Üdv: Benkovics91

(#60056) BudaiZoli válasza abdulka1 (#60053) üzenetére


BudaiZoli
tag

Néha sikerül elérnem, hogy én válasszam ki, hogy miről bootoljon, de csak néha hozza be azt a képernyőt F2-t nyomva. Ez is egy érdekesség.. Megpróbálom azt a DOS indító USB-t, de biztos szükség lesz a segítségetekre. :B

(#60057) szzimo53


szzimo53
tag

Üdv,
Adott egy olyan probléma hogy boot menü betöltése után amikor a win7 töltő képrenyőt kellene behoznia akkor elszáll a gép, akkor is elszáll (lekapcsol) ha a bios akarok menni.
Tápot,merevlemezt,ramokat cseréltem mindent szét szedtem és újra össze raktam, cmos reset. De mindig lekapcsol akár melyik hardvert cserélem ki.
Kivettem a konfigot a házból is, ugyan így elszáll.
Maradt az hogy az alaplap lehet a ludas?

Tudom elég tág lehet a hiba lehetőség de hátha.

(#60058) Tumak válasza BudaiZoli (#60056) üzenetére


Tumak
tag

Egyszerű

videorufus

(#60059) Anulu79


Anulu79
addikt

Ha a bios resethez kell jumper viszont az alplapon mem találok és gyárilag nincs hozzá csomagolva akkor az normális? MSI Z370 SLI PLUS az érintett lap.

(#60060) Viktor77 válasza Anulu79 (#60059) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor fogsz egy fémtárgyat ami odafér és rövidre zárod 10mp-re.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#60061) Shamli86


Shamli86
tag

Sziasztok. Van itt a csoportba másnak is Asus Maximus X Hero alaplap? Ha igen legyen szíves Írjon rám privibe. Köszönöm!

(#60062) Anulu79 válasza Viktor77 (#60060) üzenetére


Anulu79
addikt

Videót láttam ilyesmiről de ott is jumpereltek előtte. Viszont az elemet fordítva tartottá oda a foglalathoz.

(#60063) batman. válasza Anulu79 (#60062) üzenetére


batman.
senior tag

Az valami sci-fi volt (5. elem) ahogy Viktor77 írta áramtalanítás után pld. csavarhúzóval összeérinted a bios reset tüskéit 10 másodpercre. Nyilvánvalóan leesett a lapról a jumper, nem kell vele foglalkozni.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#60064) BudaiZoli válasza Tumak (#60058) üzenetére


BudaiZoli
tag

Köszi! Sikerült is megcsinálnom.
A következő probléma az, hogy nem tudom mit vagy hogy kellene felraknom a pendrive-ra. A gyártó oldaláról letöltöttem a "Flash BIOS update (diskette version)"-t de elindításnál azt írja, hogy nem jó a Windows verziója, ugyan ezt írja szüleim 32 bites rendszerén is, pedig ezt írja:

Extracting the update diskette
==============================
Installing this update involves creating a BIOS flash diskette and
running the flash program from the diskette. Before you begin,
have two blank 1.44 MB diskettes ready.

1. Click Start, select Find or Search, then click Files and Folders.
2. Insert a blank 1.44MB floppy diskette into the diskette drive.
3. Type 51jt58a.exe in the search field, then click Find Now. This
will locate the file you just downloaded.
4. Double-click the 51jt58a.exe icon.
5. Follow the onscreen prompts. The necessary files will be
extracted to the diskette.
6. Label the diskette "Flash BIOS update diskette".

Szóval most megakadtam ott, hogy mit kellene felmásolni a lemezre, vagy hogy mit kellene beírni. Amúgy ezt az exe-t felmásoltam a pendrive-ra és el is indítottam a freeDOS-ból, de ott nem csinál semmit, percekig csak vártam és vártam, de csatolom a képet. Ahogy néztem a googliban a képeket, nem ennek a folyamatnak kellene futnia.. :F Bocsánat a sok sorért..

(#60065) Benkovics91


Benkovics91
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy egy ASUS P6T alaplapban működne e egy intel xeon W3680 proci? A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

Üdv: Benkovics91

(#60066) Tumak válasza BudaiZoli (#60064) üzenetére


Tumak
tag

ok
Beizzítom a P1 est -megcsinálom a floppyt - várj!

(#60067) abdulka1 válasza Benkovics91 (#60065) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

A támogatási listában még hasonló sincs. Ezek alapján gyári BIOS-al nem fog menni. Az meg, hogy létezik e hozzá módosított, ki tudja.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#60068) Anulu79 válasza batman. (#60063) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi ezt megjegyzem. :)

(#60069) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Sziasztok!
Gigabyte GA-P3-S3G alaplapban melyik az a "legerősebb" processzor, amit még befogad? Desktopokban nem vagyok otthon. Köszi előre is.

(#60070) quailstorm válasza z0d1@Ku$ (#60069) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Itt megtalálhatod, de ha olcsón akarsz kijönni, akkor Xeonosítod.
X5420, vagy X5450. Core2Extremek ritkák és drágák. Most mi van benne?

(#60071) z0d1@Ku$ válasza quailstorm (#60070) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Core2Duo van benne, de pontosan most nem tudom milyen, ha hazaérek, meg rudom mondani, de nem túl acélos. az biztos.

(#60072) quailstorm válasza z0d1@Ku$ (#60071) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egy komolyabb Xeonnal el lehet érni egy első-második generációs i5 szintet, de még az L5420-am és hozza a Phenom II x4-et.
Pár éves és régebbi játékokra, valamint általános nem gigászi gépigényű munkára még elég, fejlesztésre és tervezésre is.

(#60073) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Azokkal a Xeonokkal pl amiket ajánlottál? Valami hasonló lenne a cél, hogy kicsit olcsóbban össze tudjak hozni egy ideiglenes gépet (játszani nem játszom).

(#60074) z0d1@Ku$ válasza quailstorm (#60072) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Szia, bocsi a dupláért, most láttam hogy az első hsz-ben P31 helyett csak P3-at irtam. Így is fennáll a xeonosítás lehetősége?

(#60075) quailstorm válasza z0d1@Ku$ (#60074) üzenetére


quailstorm
nagyúr

P3 nem létezik. P31 már igen, CPU listája ugyanaz, mint a P35-nek. MODBIOS is van hozzá.

Szóval igen. P31 esetén viszont overclockot felejtsd el. Én pénztárca függvényében az L5408, L5420, X5420, X5450 közül válogatnék.

Nekem G41-ben van L5420 már évek óta, igaz mostanában ritkán üzemel, mert van mellette egy SFF i5-3470.

[ Szerkesztve ]

(#60076) Panther válasza Hunter2 (#60010) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Igaz, az aktiválások. Szerencsére régi, 2010-es Office-om van, akkor még nem volt ilyen gond, a Windows-om meg külön vásárolt, nem alaplaphoz kötött. De tényleg jobb lenne visszaállítani az eredeti azonosítókat.

Ez egy Acer Aspire V 15 Nitro Black Edition (VN7-591G-787J), a BIOS pedig az Insyde gyártmánya amennyire tudom (a letölthető BIOS-frissítésben levő flash tool alapján).

MOD: Itt egy videó a BIOS-ról, itt is Insyde-ot ír a title bar-ban.

[ Szerkesztve ]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#60077) Tumak válasza BudaiZoli (#60064) üzenetére


Tumak
tag

szia
az 58 assal valami baj van kínlódtam vele de nem tudtam kiírni floppyra
az 56 viszont egyből összejött - megy privát!

(#60078) steve0606


steve0606
csendes tag

Üdv!
Adott egy asus maximus formula alaplap (x38 chipset). Xigmatek dark knight ii night hawk edition hűtőt használok, a ventilátor 4 pin pwm. Biosban beállítottam a q-fan funkciót, de egyik albeállítás (optimal, silent stb) nem hoz változást, a hűtő maxon pörög, cpu-fan-ra van pedig kötve. Target opció nincs, tehát nem tudom megadni még manuálisan sem, hogy mikor menjen halkabban. Mi lehet a gond? Alaplapon elszállhat a pwm, vagy a ventin lenne rossz? Cpuból mindkettő azt csinálja benne, pasztázás tuti jó (alapjáraton 29°C, játék alatt 43°C)

(#60079) MrDerekas válasza steve0606 (#60078) üzenetére


MrDerekas
addikt

Lehet a win felülírja a bios ventivezérlését. Z68 lappal is jártam úgy. Tudom kellemetlen nyűg, de nézd meg, nincs-e a lapodhoz valami ficsőr/tuner progi, amiben tudsz állítani venti profilt.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60080) steve0606 válasza MrDerekas (#60079) üzenetére


steve0606
csendes tag

Már win telepítés előtt is ilyen volt. Speedfanra nem reagál semmit.

(#60081) MrDerekas válasza steve0606 (#60080) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nos akkor valami más lesz a gond. A hűtő tuti pwm? A hűtés topikban lehet hamarabb kapsz érdemi segítséget. Nekem ez mindig is zavaros volt, hogy mi képes fesz alapú és mi képes pwm vezérlésre.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60082) abdulka1 válasza MrDerekas (#60081) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Megnéztem a supportot, és abban PWM szerepel. A 3 pines ventinek kellene maxon pörögnie ha ilyen aljzatra dugja.

steve0606
Nem fiatal már ez a lap, talán a venti vezérlés is lehet hibás. Jártam már így 775-ös lappal
Egy BIOS resetet megejthetsz, hátha segít.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#60083) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Nagyjából 2 hete kezdett el lefagyni a gépem:

AMD Ryzen 5 1600 3.20GHz
GeForce 1060 3G
ASROCK AB350M Pro4
G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3000MHz CL15 KIT F4-3000C15D-16GVGB

Lefuttattam dedikált memóriatesztet, semmi hiba. Kihúztam az egyik vinyót, ugyan úgy lefagyott.
Párszor úgy halt le a gép, hogy a kép lemerevedett, de tudtam mókolni ( alt+tab, hangerő, stb...).

Vannak esetek, amikor egymás után ugyanakkor történnek a legfagyások ( PS-ben kép méretezése, játékban teleportkapura kattintás ), máskor nincs probléma. Van amikor az egymagában hagyott gép hal le vagy indul újra.

Aidában negyed óra stresszteszt után nem volt probléma.

Hol lehet a gond?

(#60084) MrDerekas válasza abdulka1 (#60082) üzenetére


MrDerekas
addikt

Köszi az utánajárást :R

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60085) steve0606 válasza abdulka1 (#60082) üzenetére


steve0606
csendes tag

Már mindent megpróbáltam, cmos reset, újra rádugni stb. :(

(#60086) abdulka1 válasza steve0606 (#60085) üzenetére


abdulka1
őstag

Másik ventilátor, próbából?
Lehetne vezérelni egy másik aljzatról is, de sajna, csak ez az egy PWM-es aljzat van a lapon

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#60087) z0d1@Ku$ válasza quailstorm (#60075) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Köszönöm, körbe nézek a húspiacon akkor :R

(#60088) quailstorm válasza z0d1@Ku$ (#60087) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kínából rendelj, ha tudsz, az a legolcsóbb.

(#60089) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

Sziasztok ! Asrock Ab350M pro 4 lapom van és egy olyan jelenségre lettem figyelmes ami teljesen megymagyarázható de valamiért eddig nem tünt fel .Játék kockulás közben 10-15 fokot emelkedik az alaplap hömérséklete , kb 43-44 fokos ugy hogy kb 20 fok ha van a szobámban .Ha nem játszom akkor olyan 32-34 fokos .Ha csak prime 95 ős tesztet futtatok akkor az alaplap nem emelkedik 2-3 foknál többet .Játék közben megy igy fel a hőfok és nem is hül vissza az alap hömérsékletre hanem megáll olyan 37 fok körül .Utánna néztem és a nouvoton hőmérséklet érzékelő szinte pont a videokártya alatt van . Egy tápcsati nélküli gtx 1050ti -t használok tuning nélkül , egyedül a cpu órajele van megemelve ( r3 1200 ) .Szóval persze oké hogy terhelés alatt melegszik csak nem tünt fel eddig hogy ilyen sokat .A videokártya passziv 60 fokig , ha elinditom a ventiket rajta lehüti az alaplapot is legalább 5-6 fokkal .

(#60090) #65675776 válasza Kisbocs06 (#60089) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szóval akkor mi a probléma?

(#60091) cimbi186 válasza r6man123 (#60083) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Sztem a tápegységed halódik.
Valamelyik kondi feladhatta.
Egy éve jártam így,random leállásokkal,az ideg megevett.
Aztán szétborítottam a csoda FSP tápomat és két darab kondi volt benne felpúposodva.
Nézz rá a tápra egy nagyítózást megér.

(#60092) Hunter2 válasza quailstorm (#60072) üzenetére


Hunter2
addikt

"Egy komolyabb Xeonnal el lehet érni egy első-második generációs i5 szintet"

Na az azért egy kicsit erős lenne. Max első generációs i3-i5 de akkor már a legnagyobb xeonokról beszélünk húzva.

(#60093) quailstorm válasza Hunter2 (#60092) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Első gent hozza simán, csak fizikai négymagos. De valóban Sandyvel már egyáltalán nem bír el, nem véletlen váltottam én is. Ivy i5-3470 több mint a duplája floatban egy L5420-nak alapon. Míg egy i5-650 az csak 1 szálas teljesítménye miatt jobb az X5450-nél.

(#60094) Sz4bolcs válasza r6man123 (#60083) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Nekem is asrock ab350m pro4 + ryzen 1600, és ugyanezek a tünetek 2 nap után. A probléma forrása nem tisztázott, de én alaplapot fogok cserélni miatta.

(#60095) Hajdi


Hajdi
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Asrock X370 Taichi! Stabilan működött egészen tegnap előttig, amikor is elkezdtek fagyni a játékok, majd eltűnt a fagyás, de vele együtt a hang is. Wint újrahúztam, ekkor a hang elképesztően torz és hangos volt, feltettem az alaplapi drivert és újra eltűnt a hang. Windows reinstall ismét, most szépen működik, viszont amint felteszem az alaplapi hangkártya driverét, ismét eltűnik a hang. Már sok problémával találkoztam, de erre ötletem sincs :F

"The Man Who Sold the World"

(#60096) BudaiZoli válasza Tumak (#60077) üzenetére


BudaiZoli
tag

Köszönöm szépen a fáradozásod és a P1-esnek is, hogy még él. Megpróbálom! :R

(#60097) barnibal válasza hegyipapa (#60023) üzenetére


barnibal
tag

Látom már írtak többen is :))

[ Szerkesztve ]

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#60098) BudaiZoli válasza Tumak (#60077) üzenetére


BudaiZoli
tag

Szia Tumak!

Remélem jól csináltam, de el sem indul az exe. :F

kép

(#60099) Tumak válasza BudaiZoli (#60098) üzenetére


Tumak
tag

Szia
afudos /bios.rom próbáld így.
az image rom ot nevezd át bios rom ra
esetleg ha mégse szed le az afudost [link]

(#60100) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Na, sok lebeszélés után kipróbáltam a HotSwap bios frissítést

Két ugyan olyan alaplap, a jó chippel bementem a biosba egészen a frissítésig, ott kivettem a chipet, beleraktam a bios frissítés után meghalt chipet és nyomtam egy entert, kiírta hogy sikeres, újraindul, de azzal a chippel továbbra is csak fekete képernyő fogad

:F

A jó chip hibátlan, túlélte, 2x is végig próbáltam

Előzmény, lefrissítettem a biost az inteles ügy után, egy beta verzióra, ami után a csak pörgő ventilátorok fogadtak fekete képernyővel, se usb semmi nem működött

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.