Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59151) Sam67 válasza MrDerekas (#59149) üzenetére


Sam67
csendes tag

Fent van az összes frissítés, de sajna csak nem akarja az aktiválást. Sebaj, marad a telefon.
Nem volt telepítve ezelőtt sehova ez a Win7, ez az első hw alatta.
(Igaz, hogy csak OEM licenc, de legalább eredeti.)

Amennyiben nem a driver integrálás a gond, akkor az lesz a baj, hogy másodjára sikerült csak a telepítés, mert elsőre sima "MBR partíció UEFI-s gépekre" , és nem "MBR partíció BIOS/UEFI gépekre" sémával csináltam meg a pendrive-ot, és "beleállt" a telepítésbe.

(#59152) MrDerekas válasza Sam67 (#59151) üzenetére


MrDerekas
addikt

2-3 nap múlva próbáld újra aktiválni. Vista óta párszor előfordult, hogy tiszta telepítésnél pár nappal később aktiválódott csak.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59153) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!

Először is Boldog Új Évet Nektek!
A fiamnak karácsonyra vettem egy Cor-Fx mellényt, ami jack dugóval csatlakozik a hangkártyához!
Viszont az állandó online szervereken USB-s Asus fülest használ!
Így szoftveresen összeférhetetlen a kettő.
Szerintetek hogyan lehetne össze kombinálni a kettőt?
Van erre valami hub féleség?
Vagy valami alaplapi kiegészítő esetleg?
Asus R.IV.G lapot használ.

Köszönöm a válaszokat! :R

(#59154) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott ez a lap Gigabyte F2A88XM-DS2 benne A10 5800K apu. Ha kiveszem a PCI-E slotban lévő vga-t ( HD 7850 ) és az alaplapra dugom a D-subbal összekötött TV-t ( Hyundai HLH32860DVBT ) a WIN10 valami egész kicsi felbontásban hajlandó menni, ha jól emlékszem 1280x768 és nem is enged nagyobb beállítást. Nem kellene az APU-ban lévő GPU-nak dolgoznia ilyenkor?

Válaszokat előre is köszönöm. :R

Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#59155) MrDerekas válasza V60 (#59154) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az APU-hoz nem kell a Raedon szoftver és a drivere?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59156) iref-h


iref-h
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék az alábbiakban!
Pár hete vettem egy használt MEDION PC-t (4GB RAM, Intel Core2 Duo E7400 processzor, HDD WDC 7200 RPM160GB,)
Alaplap MSI MS 5702
- 6 SATA II ports by ICH9DH
- Supports storage and data transfers at up to 300 MB/s
1Tb Toshiba 7200rpm SATA3 vételén gondolkodom, csak nem tudom hogy a SATA 3 elmegy e vele?
Benne hagynám a meglévő HDD-t is, igaz a táp 300w-os abban sem vagyok biztos hogy két HDD-t elbír e?
A másik kérdés pedig az hogy gyárilag aránylag kis méretű
HDD-t raktak bele, esetleg van e felső határa a HDD méretének. (GB)
Igazán nem tudom, hogy ide tartoznak e fenti kérdések, ha mégis várom a válaszokat
Üdv.: iref-h

(#59157) dugo_ válasza iref-h (#59156) üzenetére


dugo_
veterán

A SATA szabvány oda-vissza kompatibilis, csak az átviteli sebesség nőtt az újabb revíziók esetén.
Elbírja.
Nincs felső korlát. 2TB feletti partícióméretnél GPT kell, alatta maradhat MBR a partíciós tábla. GPT esetén a lehetséges, hogy a régebbi biosok nem tudnak bootolni róla, de 1TB-nál ez még nem fenyeget.

(#59158) jokeph válasza iref-h (#59156) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

A S-ATA III nem lehet gond, visszafelé komaptibilis a II-vel. :K

Biztos jól irtad le az alaplapod tipusát ?

Csak mert nagyon nem találom sehol...

Igy a HDD méretére vonatkozólag nem tudok segiteni. :F

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#59159) MrDerekas válasza iref-h (#59156) üzenetére


MrDerekas
addikt

A sata2 és 3 kompatibilis oda-vissza, csak sata2 porton nem fogod tudni kihasználni a sata3 sebességét. (Hétköznapi használat mellett elenyésző a különbség.) A géped, vagy a benne rejtező alaplapnak a support oldalán találhatsz infót arról, hogy kezel-e nagyméretű lemezeket. (Lehet bios-t kell frissíteni hozzá.)

Megelőztek. Többen is :)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59160) quailstorm válasza MrDerekas (#59159) üzenetére


quailstorm
nagyúr

2TB-ig kb mindegy milyen gép van. Egy 2004-es Athlon 64 is viszi a 2TB-os Toshibát. Pedig az még csak SATA1.
Ami SATA2 ott sokat nem vergődnék.

[ Szerkesztve ]

(#59161) csibabu


csibabu
tag

Sziasztok! meghalt a videókártyám ami egy nvidia geforce 8800Gts 640 mb volt. Szeretnék e helyett egy másik video karit venni de nem nagyon értek hozzá hogy milyen videó kártyákat fogadna be az alaplapom. Esetleg tudnátok ebben segiteni?
Ezeket néztem:

- GIGABYTE GeForce GT 730 2GB GDDR3 128bit PCIe (GV-N730-2GI)
- Asus GTS450 DDR5, 1GB,128Bit
- Gigabyte HD6750 OC 1GB GDDR5 128bit
- Radeon HD 5850 1 GB
- Gigabyte HD Radeon 6850 ddr5 1GB
- MSI GT740 2GB GDDR5 128bit

alaplap: foxconng41mx http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=motherboard&U=en-us0000422
processzor: intel core quad q6600 4x2.4ghz
ram: 4gb ddr2
táp: 350W liteon (megj: szükség esetén a tápot is cserélem)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro

(#59162) quailstorm válasza csibabu (#59161) üzenetére


quailstorm
nagyúr

GT730-GT740-et javaslom. Bár az a 730 elég ratyi, szóval inkább a 740.
GTS450 van nekem, elmegy napi használatra, de az zabál, oda a táp kevés lesz.
Régi Radeont se a fogyasztás se a driverek miatt nem vennék. Valódi HD7xxx és fölötte keresgélj.

[ Szerkesztve ]

(#59163) iref-h


iref-h
tag

Köszönöm a gyors válaszokat, akkor meg is veszem az 1TB-os HDD-t,
Bocs’ figyelmetlen voltam, elírtam az alaplap típusát helyesen:
MSI MS-7502 (Medion OEM)
Üdv.: iref-h

(#59164) Viktor77 válasza csibabu (#59161) üzenetére


Viktor77
titán

Egyértelműen GT740, nekem is volt, elég kellemes kártya. Viszont 3-4K-val drágábban ott a GT1030, ami új technika és 30-50%-kal erősebb a 740-nél, ráadásul 30W-os.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#59165) csibabu válasza Viktor77 (#59164) üzenetére


csibabu
tag

köszönöm, a tanácsot, de a videó kártyám elbirná? vagy pci és akármi belemegy szinte? inkább ettől félek hogy befogadja e pl a 740et vagy jobb, nagyobb kártyát, tud kezelni 2gb-s videokártyát is akár?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro

(#59166) csibabu válasza quailstorm (#59162) üzenetére


csibabu
tag

köszönöm, 740et megnézem akkor, és ugyanaz lenne a kérdésem mint amit az előbb feltettem az előző hszben
[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro

(#59167) quailstorm válasza csibabu (#59165) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Inkább azt akartad kérdezni, hogy az alaplap elbírná-e.
Igen elbírná gond nélkül. Bár Q6600 mellé GTX750 a max, annál többnek nincs értelme. Az 1030 viszont a 750 alatt van.
Azért érdemes újabb belépőt venni, mert simán tud annyit, mint egy régi áramzabáló, cserébe időtálló lesz.

(#59168) Viktor77 válasza csibabu (#59165) üzenetére


Viktor77
titán

Menni fog mindkettő.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#59169) Viktor77 válasza quailstorm (#59167) üzenetére


Viktor77
titán

A 750 (ha a simára gondolsz) alig-alig erősebb az 1030-nál (nincs 10%), cserébe 2x annyit eszik, drágább és régebbi.
Az a táp nem egy életbiztosítás, a proci is relatíve sokat eszik.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#59170) quailstorm válasza Viktor77 (#59169) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Arra, de kétségtelen, hogy amikor a következtetésre jutottunk, még nem volt 1030. A 750Ti-t már nem tudja kihajtani a Core2 az biztos.
Egyébként 750Ti-ből is van LP, nekem az van egy SFF Dell Optiplex 3010-ben. Annak sincs valami extra tápja az biztos...

750-et én használtan vennék max, vagy úgy se mert drága.

[ Szerkesztve ]

(#59171) Bossbaszó


Bossbaszó
újonc

Sziasztok!

Olyan gondom akadt, hogy a gép egyik napról a másikra nem tudott bebootolni 5 évnyi hibátlan működés után.
Annyit csináltam vele ezután, hogy kivettem a 12 giga KINGSTON HyperX 1333-as memóriából a két 2 gigásat, így maradt 8 giga. Ezzel a kombinációval pöccre indult minden simán, de gondoltam nem a memória rossz szinte új, úgyhogy kicseréltem a két négyeset a két kettesre, és 4 giga RAM-mal is simán beindult, minden kombóban kipróbálgattam őket, az összes memória jó, és az összes slot-ban is látni a RAM-okat az alaplap BIOS-ában ha van bele téve. Szóval van 4 működő memóriám, 4 működő slot ASROCK P67 PRO alaplapon, és ha beleteszem mind a négyet akkor vagy nem bootol a gép vagy nem ismeri fel egy egyik négy gigásat, hogy csak 8-al bootoljon. Úgyhogy szerintem csak az alaplappal lehet a hiba.
Lelkes amatőr vagyok csak annyira nem értek hozzá, segítsetek légyszi, remélem jó helyre írtam!

Intel Core i5 2400
AMD RADEON R9 200
tápegység nem tudom mekkora de eddig elég volt

Köszi a válaszokat, legelső post-om.

(#59172) Killer01 válasza Bossbaszó (#59171) üzenetére


Killer01
őstag

Szép neved van... :DDD milyen alaplap ez pontosan? Tudsz plusz feszt adni a ramoknak? Mennyin mentek eddig?

(#59173) raubisoda válasza Killer01 (#59172) üzenetére


raubisoda
senior tag

Tényleg oda...z a név.Ezért azt mondom...
:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#59174) Benkovics91


Benkovics91
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem felétek, hogy egy fujitsu celsius M470-2 típusú lap kezeli e a xeon E5530 vagy E5507 típusú procikat?

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv: Benkovics91

(#59175) jokeph válasza Benkovics91 (#59174) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Hogy a fujitsu alaplap BIOS-a tartalmaz-e támogatást, arról semmit se találtam, viszont az X58-as chipset az ez alapján támogatja az E5530-at. :U (intel alaplapban)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#59176) Benkovics91 válasza jokeph (#59175) üzenetére


Benkovics91
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Üdv: Benkovics91

(#59177) béke


béke
aktív tag

Sziasztok alaplapi kérdés:
Van egy gyári HP pro 3300-as gépem
Az alaplap neve pontos típusa ismeretlen gyári oldalak szerint.
Vagy is hogy Ez a lap az biztos: Alaplap de a pontos tìpusát még az aida se irja ki... a lényeg hogy volt benne egy
Geforce 650 mükszik
Jelenleg HD 7770-en mükszik
Most pedig egy Hp AMD R9 370-en menne benne de nem mükszik és nem értem miért.
Gondoltam már mindenre de az alaplapi Pcie csati teljesen szabvány és támogatni kellene a karit Főlleg hogy az is HP :) nem de?!
Felpörög de nem ad le képet.
Táp ellátás rendben van kari is mükszik 2 táppal másik lapban is kipobáltam megy nincs semmi baja.

Gondoltam egy bios frissítésre de nem találok semmi infót a lapon lévő számokra semmit nem dob a google.
Hátha valaki tudja a Hp gyári gépek videókaris bővitési rejtélyt.
Köszi előre is hali.

Alá írás :)

(#59178) gaba72 válasza fbeni91 (#59055) üzenetére


gaba72
csendes tag

Hi (valaha mentek együtt?? ha nem akkor szerintem Vegyél négyes válogatott ram szettet.)

Még 1 gyártó egyforma ram-ja sem mindig megy duálba.
javaslat
ram tesztelés
dows alól (rufus)
memtes 86 egyesével futtat
ha mindegyik jóó!!!!!

everest időzítő felír lehetőleg párba tedd a hasonlókat (kék -fekete szlot ) egyoldalas kétoldalas fekete kockák száma az a ram ha nem egyforma darabszámú soha nem fognak duálba meni.

a legasabb ram időtöltését beállítod a bios-ban LEGNAGYOBB LEGLASSABB SZÁM (nem az órajel)

Memóriaidőzítések PROHADVER!!
A memóriák legfőbb ismert paramétere az órajel, de ennél összetettebb a sebességre vonatkozó kérdés. A lapkákhoz ugyanis még időzítési paraméterek is tartoznak. A könnyebb érthetőség érdekében a memóriát a legegyszerűbb táblázatként, vagy inkább tárolómátrixként elképzelni, a bejegyzések eléréséhez pedig szükség van arra, hogy a memóriacímből oszlopcímet (CAS, vagyis Column Address Strobe), illetve sorcímet (RAS, vagyis Row Address Strobe) állítson elő a rendszer. A gyártók négy fő értéket adnak meg: sorrendben a CL-t, a tRCD-t, a tRP-t és a tRAS-t. Ezek pontos definícióját alább lehet olvasni:

CAS Latency (CL): meghatározza, hogy a memóriában egy oszlop kijelölése és az adatok kimeneti regiszterbe történő megérkezése között hány órajelnek kell eltelnie.
RAS-to-CAS Delay (tRCD): meghatározza, hogy hány órajel szükséges a sor meghatározása és az oszlopot megcímző jel elküldéséhez.
RAS Precharge Time (tRP): meghatározza, hogy hány órajel szükséges az áramkörök feltöltéséhez a sor megcímzése előtt.
Row Active Time (tRAS): meghatározza, hogy hány órajelnek kell eltelnie két különböző sor megcímzése között.
A fenti paraméterekből önmagában nem érdemes kiindulni, mivel a memória késleltetését az órajel is befolyásolja. Ennek megfelelően a memória sebessége az órajel és az időzítések együttes értelmezésétől függ. Általánosan elmondható, hogy minél magasabb az órajel, és minél kisebbek az időzítési értékek, annál gyorsabb a memória.

A manapság elterjedt DDR3-as szabványnál egy másik tudástár anyag részletezi, hogy a bizonyos effektív órajelekhez tartozó időzítési paraméter milyen ciklusidőt eredményez.

(#59179) iref-h


iref-h
tag

Sziasztok!
Néhány napja már kértem segítséget HDD ügybe meg is kaptam. Most egy újabb kérdésem lenne:
A gép: Medion 160GB WDC WD1600AAJS-22L7A0, 4GB RAM
MSI MS 5702 alaplapban (micro ATX) Intel Core2 Duo E7400 2.80GHz processzorral. az alaplap ide vonatkozó információi a következők:
Processor Support
®Intel Core 2 Quad/Core 2 Duo/Dual-Core(E2xxx) processors in the
LGA775 package
Supported FSB
- 1333/ 1066/ 800 MHz
Sajnos már azt sem értem, hogy mi az az (E2xxx) nálam (E7400)
A processzor cseréjén gondolkodom, szerintetek van e olyan ide való processzor amely jelentősen javítana a gépen, s ha van melyiket lenne érdemes berakni.
Üdv.: iref-h

(#59180) jokeph válasza iref-h (#59179) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Még mindig Medion MS 7502. ;)

Ez G33 chipsetes alaplap, szerintem érdeklődj ebben a topikban is.

Az E2xxx a Pentium Dual-Core procikra vonatkozik, a jelenlegi E7300 jobb náluk.

Alapvetően célszerű lenne beletenni a legmagasabb támogatott órajelű Core 2 Quad procit, illetve Xeon Quad-Core-t, linkeltem a topikját, ott tudnak ebben segíteni (jó eséllyel találsz bele ugyanolyan teljesítményű XEON-t, olcsóbban mint Core 2 Quad-ot. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#59181) quailstorm válasza iref-h (#59179) üzenetére


quailstorm
nagyúr

E2xxx az azt jelenti hogy E2-vel kezdődik és az x-ek helyén bármilyen szám lehet.

Ha még akarod használni azt a gépet, akkor Q6600 vagy Xeon kínából, occó.

(#59182) jokeph válasza quailstorm (#59181) üzenetére


jokeph
nagyúr

Érdemes lenne belepróbálni egy X3330,3350 vagy 3360-as XEON-t (4 magosak), ezek natív S775-ösek, faragni sem kell semmit. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#59183) quailstorm válasza jokeph (#59182) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A most rendelhető kínaiak nútoltan jönnek fóliával, ott se kell semmit csinálni.

(#59184) #34576640


#34576640
törölt tag

Az Asrock Z170 K4 gaming fatality fogadja a 7. generációs intel procikat?

(#59185) dugo_ válasza #34576640 (#59184) üzenetére


dugo_
veterán

A P7.10-es biostól kezdve igen.

(#59186) iref-h


iref-h
tag

Köszi a segítséget, valószínűleg ennyivel már elboldogulok, de azért még megnézem az ajánlott másik topicon is, mi a vélemény.

(#59187) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok
A biost hogy lehet reszettelni?

asrock z370 extreme4

(#59188) Viktor77 válasza apple87 (#59187) üzenetére


Viktor77
titán

Táp kihúz, cmos clear nevű jumper átrak másik állásba 10mp-re.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#59189) MrDerekas válasza apple87 (#59187) üzenetére


MrDerekas
addikt

Vagy elem kivesz, cigi elszív és utána elem vissza. :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59190) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Van egy Asus Hero VIII lapom és az Asus AI Suite 3 program indításnál ezt a hibát dobja ki:A távoli eljáráshívás nem sikerült.

Tudna valaki segíteni?

Előre is köszi!
Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#59191) dugo_ válasza Shaza (#59190) üzenetére


dugo_
veterán

Ez valami windows 10 bug. Ha nem oldja meg a videón lévő megoldás, akkor inkább angolul guglizz tovább (ha megy), mert erre a magyar hibaüzenetre kb nulla találat van.
https://www.youtube.com/watch?v=7ggmHuSHWaE

(#59192) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Giga GA-AX370-Gaming K7 alaplapom, olyan problémával találkoztam, hogy hol felismeri ,és látja az optikai meghajtóimat ,hol pedig nem, és ez a biosban, és a Windows 10-ben is így van. Mi lehet a gond szerintetek ? F10-es bios van fent,de ezt csinálta az előző biossal is. Uefi és legacy módban is volt rakva, és úgy is. Meg az Amd friss chipsetje van fent.

Köszi előre a segítséget!

(#59193) #79125504 válasza tomaszka88 (#59192) üzenetére


#79125504
törölt tag

csatlakozó kábeleket ellenőrizted ? esetleg más sata portba rakni a meghajtót, vagy ami a legjobb lenne egy másik gépben kipróbálni

(#59194) Apollo_21 válasza Shaza (#59190) üzenetére


Apollo_21
addikt

Hali, reggel óta ugyanezzel a hibával küdzök..állítólag a win10 fícsőre ez a remek hibajelenség:)
Azóta se a ventit se semmit nemtudok állítani:D Öröm a 3800on üvöltő ddc-t hallgatni többit neis mondjam:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#59195) Apollo_21 válasza dugo_ (#59191) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ez a megoldás nemmüködik!
Kikeresem...alapba manual-on van:) Akármit lövök neki ua. rossz... :W

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#59196) tomaszka88 válasza #79125504 (#59193) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Meg volt a kábelek ellenőrzése is, most még másik portokban is megnézem. Meg még eszembe jutott,hogy mikor telepítettem a Win-t ott gond volt az mbr meg uefi-vel .és csak a c-t formáztam a d meghajtó megmaradt.. :) most újra rakom teljesen az egészet ..full formázással..

(#59197) Tarill


Tarill
őstag

üdv! asrock z77 extreme4 lapomba bele lehetne kötni valahogy m2.-es ssd-t? valami adapterrel vagy tudná egyáltalán teljes sebességgel kezelni ez a lap az m2-t?

(#59198) dugo_ válasza Tarill (#59197) üzenetére


dugo_
veterán

https://ipon.hu/webshop/product/itec_pce2m2/1520620

Talán még bootolni is lehet róla a legfrissebb béta bios-szal.

(#59199) Tarill válasza dugo_ (#59198) üzenetére


Tarill
őstag

az a terv hogy eladom a két kis ssd-m és lenne helyett 1 db 512-es esetleg nagyobb de akkor már nem satásat vennék hanem m2-t későbre is gondolva. ezel az adapterrel menne akkor ebbe a lapba is? csak ezzel a 2.9-es 2017-es béta biossal?

[ Szerkesztve ]

(#59200) dugo_ válasza Tarill (#59199) üzenetére


dugo_
veterán

A SATA és az M.2 nem zárja ki egymást. Két külön dolog, előbbi az interfész (SATA, PCIe), utóbbi pedig a csatlakozó fizikai mérete.
Ha nem vágsz videót vagy hasonló dolgot, amihez szekvenciális írási sebesség kell, akkor igazából iszonyat pénzkidobás egy PCIe NVMe modell.
Semmivel nem gyorsabb átlagos felhasználás során:
https://techreport.com/review/30813/samsung-960-pro-2tb-ssd-reviewed/5

Ennyit ír az Asrock: Instant FlashHow to Update Supports NVMe Configuration, jobb híján ez a PCIe sávból bootolást is jelentheti, hiszen máshogy nem lehet a lapba NVMe protokollt támogató SSD-t rakni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.