Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59251) quailstorm válasza dugo_ (#59250) üzenetére


quailstorm
nagyúr

50k fölött volt anno, de már 16-17 éves simán meg van.

(#59252) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok!
bocsi az offért de nem tud valaki egy megbízható embert aki foglalkozik socket 1151 alaplap cpu tüskék helyrehozásával ? gyöngyös és környéke érdekelne jobban

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#59253) UserX


UserX
őstag

Akkor, ha ezek szerint nem érdemes ragaszkodnom az Audigy-hez. (Természetesen nem XP-t használok, már jó régen :DDD ), Akkor újabb kérdés: melyik legolcsóbb S1150-es lapot ajánlanátok, egy G3250 alá (2x4GB, GF750Ti)?

Az Audigy hangját már nagyon megszoktam, egy szintén őskövület Seinheisser HD 457-vel használom. A filmek, flac-ok ízlésemnek megfelelően szólnak, a játékokban haladszódnak a 'lépések', bár amúgy ritkán játszom.

(#59254) UserX válasza quailstorm (#59251) üzenetére


UserX
őstag

Annyi azért nincs... :) Viszont egyszerűen elnyűhetetlen. Nem tudom hanyadik gépemben van, de kutya baja!

[ Szerkesztve ]

(#59255) quailstorm válasza UserX (#59254) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Maga a DSP chip 2001 óta létezik.

(#59256) UserX válasza quailstorm (#59255) üzenetére


UserX
őstag

:Y Nem tudtam! :B

Szóval milyen olcsó deszkát vegyek a fentebb vázolt konfighoz?

(#59257) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Sziasztok!

Adott egy MSI Mortar Arctic B350 alaplap. Az a kérdés, hogy egy GTX-950 a második (PCI-E 2.0) slotban is ugyan azt a teljesítményt hozza mint az elsődleges ("megerősített" PCI-E 3.0) slotban? :B
Nekem az az érzésem igen, de várok megerősítést. Nem olyan bika kártya...

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#59258) dugo_ válasza Törzsúr (#59257) üzenetére


dugo_
veterán

Elég neki.

(#59259) AtomAn


AtomAn
újonc

Sziasztok !
Van egy gigabyte alaplapon:
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-M68M-S2P-rev-23#ov
Szeretnék bele venni egy videokártyát:
https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/gigabyte/geforce-gt-1030-oc-2gb-gddr5-64bit-pcie-gv-n1030oc-2gi-p373035643/
És most ez a videokártyám:
Gigabyte Ati Radeon HD 5670 1gb
Az a kérdésem gond nélkül be tudom rakni és működni is fog??
Válaszokat előre is köszönöm

(#59260) quailstorm válasza AtomAn (#59259) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fogas kérdés, mert ahogy neten olvasom az 1050-eket nem ismeri fel, és ez egyező generáció. Attól tartok, alaplapcsere javasolt. Ha ki tudod próbálni ingyen, akkor tedd meg, ha ragaszkodsz a laphoz, akkor meg nézz 1030 árában használtan valamit. 750Ti van ennyiért, az gyanítom menne. több link is volna, de fölös

De egyébként alaplapcsere javasolt, mert nem tudja kihajtani a 750Ti-t...

[ Szerkesztve ]

(#59261) biceps


biceps
tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene! :))

Van egy ilyen alaplapon:
https://www.asus.com/us/Motherboards/SABERTOOTH_P67/

( gép többi eleme: Intel 3700k proci, 16 gb memória, radeon r9 290, kepoutFX750-es táp, win10 64-bit Enterprise)

A gép nincs húzva se tunningolva egyéb módon! Munkára használom.

A Gondom az, hogy amikor bekapcsolom a számítógépet, akkor mindig eldobja a hálózati kártyát és nincs internet.

Kép róla:

Hogy újra működjön be kell mennem az eszközkezelőbe Gépem->Tulajdonságok->eszközkezelő és ott a Hardverváltoztatások keresésére kattintva befrissíti az eszközöket és az alaplapi hálózati kártyát is (Intel(R) 82579V Gigabit Network Connection) és már újra működik.

Kép róla:

Ha később be kell kapcsolni újra a gépet akkor megint el kell játszani a fenti lépéseket.

Mi lehet a gond szerintetek? A páromat nagyon zavarja és kinyír ha nem oldom meg. :)

A drivert frissítettem, azt írja ki rá hogy naprakész. (Illesztő ver.: 12.15.31.4)

Köszi előre is!!!

[ Szerkesztve ]

PSN ID: BulldozerHUN

(#59262) jokeph válasza biceps (#59261) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Melyik build van fenn ? 1709, stb

megelőző build-nál is csinálta ?

Esetleg egy pci x1-es hálókártya próbára ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#59263) varmi2 válasza biceps (#59261) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem a gonodra a megoldás. De keepout táp nincs, mert az nem nevezhető tápnak, tök mindey, milyen szám van mögé írva. Vegyél egy minőségi 500W tápot, mert ez bármikor kivégezheti a gép többi részét.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#59264) raubisoda válasza varmi2 (#59263) üzenetére


raubisoda
senior tag

Nálam anno egy haver mikor raktam neki össze egy 1150-es félkonfigot (i5-el) majdnem sírt,hogy neki Keep táp kell.1 napig ment a táp.700-as volt.Mondtam is neki ___MELLÉ___ annyit is ér szép zöld világítós hulladék volt. :D :D

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#59265) Törzsúr válasza varmi2 (#59263) üzenetére


Törzsúr
senior tag

900 Wattos is van 10.000-ért. :DDD

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#59266) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!

Egy Asrock A320M-DGS-ba nyugodtan meg vehetem a 8GB DDR4 PC19200 2400MHz Kingston HyperX Fury Black HX424C15FB2/8 vagy a 8GB DDR4 PC19200 2400MHz Corsair Vengeance LPX Black CMK8GX4M1A2400C14 memóriát a lapba?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#59267) béke


béke
aktív tag

Sziasztok Hp pro 3500
Alaplap Foxcoon 2ABF
Frissítettem a biost 2012 7.02-ről 2014 8.19-re magyarul a gyári oldal legfrissebb változatára.
HP Bios frissítést a progi futtatásával kellet elindítani, sikeres frissítés majd ujra indulás DE az ujra indulást követően 3× is leált mintha nem tudott volna elindulni aztán észhez tért, de a leállások miatt a rendszer is kampó kaptam a morcos arcos fejet hogy probléma van bla bla bla... rendszer vissza állítás sikeresen lefutott de ujra indulásnál megint jött a morcos arc...
Mit lehet tenni ilyenkor? Biost vissza állítás valahogy esetleg vagy valami?
Köszi előre is a segítségeket.

Alá írás :)

(#59268) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Sziasztok!

Összeraktam egy Intel i7 7700-as konfigot Asrock B250-es LGA1151 alaplappal. A biosba lenne egy-két dolog, amire kíváncsi lennék mit befolyásol. Pl.

-Boot Performance Mode mit takar? Érdemes ezt állítani?

-Ultra Fast Boot

Beállítottam egy itteni régi hozzászólás alapján (ehhez a CSM-et le kellett tiltani). De elvileg ekkor letiltja az USB-t is indításkor és nem tudok belépni a BIOS-ba, csak trükkel... Érdemes egyáltalán az Ultra Fast Boot-ot használni?

-Alvás módból néha magától felébred, van erre is valami esetleg, amit módosítani kell?

És végül van esetleg még valami, amit Ti be szoktatok lőni?

Előre is köszi a segítségeteket!

(#59269) renegat1 válasza béke (#59267) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Erre a lapra HP oldalán e legfrissebb BIOS a 8.14 Rev.A (2013 febr 2) [link]
Vagy nem pont ez a lapod, vagy rossz BIOS-t tettél fel.

(#59270) Gyuffa válasza Brucehun (#59266) üzenetére


Gyuffa
tag

Üdv

[link]

(#59271) Brucehun válasza Gyuffa (#59270) üzenetére


Brucehun
aktív tag

Azt oldalt néztem, de ott nem találtam. De elméletben működne vele?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#59272) Gyuffa válasza Brucehun (#59271) üzenetére


Gyuffa
tag

Hmm, én a sima kingstonnál találtam csak meg a sorszámot, hypernél nyoma sincs
Milyen procid van a lapba?

[ Szerkesztve ]

(#59273) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!

Vadi új konfig, összerakva nem indul a gép, nem ad képet. Alaplapon a négy led közül a CPU hibát jelző pirosan világít. Videó a hibajelenségről. Amikor alaplapi hangszórót kötöttünk rá 5 rövidet sípolt, giga error code szerint CPU error, de hát ezt a led is megmondta. Most egyébként nem sípol de a led ugyanúgy világít.

Alaplap: Gigabyte B250-HD3P
RAM: G.Skill AEGIS Series DDR4-2400, CL17 - 8 GB
TÁP: be quiet! Pure Power 10 CM 80 Plus Silber Netzteil - 600 Watt
CPU: Intel Core i5-7500 3,4 GHz (Kaby Lake) Sockel 1151 - boxed
Cooler: Alpenföhn Brocken ECO

Egy német fórumon találtam egy topikot ugyanezzel a hibával. Még google translate-tel sem egészen értem mi lett a srácnál a megoldás. A tápnak rossz 8 pines csatiját tette a CPU tápellátására? Vagy egyáltalán nem is tett rá korábban? Én a 24 pinest és 8 pinest is jól kötöttem rá.

Olvastam olyat, hogy ha nagyon szorosan tesszük rá a CPU hűtőt attól lehet ilyen szívás. Nos mivel gyári coolerrel is ez a hiba, így ezt a lehetőséget kizárnám.

Próbáltuk másik táppal, hosszabbító nélkül, másik tápkábellel, 2 jól működő VGA-val, VGA nélkül (APU-val), memóriát minden slotban, gyári hűtővel, házból kivéve az alaplap dobozán összerakva, CMOS resettel, másik BIOS elemmel, hdd nélkül.

Garanciáztatni vissza tudjuk küldeni de nagyon-nagyon sok idő lenne a gariztatás (1-2 hónap).

Hálásan köszönök minden segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#59274) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Most vásároltam teljesen új alkatrészeket. Összeraktam mindent, teljesen jól működött minden, átállítottam a BIOS_ban UEFI-re a boot modot. Újra indítottam a gépet a mentéshez, és most a biosba se tudok belépni. Megáll a gép az ASUS logónál, de nincs lefagyva ez biztos mert ha nyomogatom a num lockot a led ki-be kapcsol.

ASUS Prime 270z-A alaplapról van szó. Próbáltam bios resetet a manualban leírtak alapján de az se segített. Az elemet is kivettem 5 percre, áramtalanítottam, nyomogattam a power gombot, már minden leírást megpróbáltam, de sehova sem jutok vele. Valaki esetleg tud megoldást rá? Olvastam angol oldalakon csak a BIOS update segít rajta, de hogyan csináljam ha belépni sem tudok? :R

(#59275) Brucehun válasza Gyuffa (#59272) üzenetére


Brucehun
aktív tag

Ryzen 5 1400

Mert az érdekes az, hogy az Intel I3-as konfigomban olyan HyperX ram volt benne, ami a támogatási listán nincs is rajta, és hibátlanul működött!

[ Szerkesztve ]

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#59276) dugo_ válasza Brucehun (#59275) üzenetére


dugo_
veterán

Mert az Intel nem kényes a RAM-ra, a Ryzen meg egyelőre igen.

Dyingsoul

Ha van esély rá, hogy túlhúztátok a hűtőt, akkor be kéne nézni a proci alá, hogy épek-e még a lábak.

[ Szerkesztve ]

(#59277) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Megoldódott a probléma. Az egér volt a hibás, kihúztam minden jó most már. Nem tudom miért kavart be.

(#59278) Dyingsoul válasza dugo_ (#59276) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ellenőriztük, épek a lábak.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#59279) Gyuffa válasza Brucehun (#59275) üzenetére


Gyuffa
tag

Igen sajnos nagyon kényesek a ryzenek, nekem is ez volt amit elsőnek ajánlottak a lapba, egy 3000mhz-es corsairt, folyamatosan 2133mhz-en ment bármit csináltunk neki, utána kifagyott, folyamat instabil volt a rendszer
Én olyat vennék ami a listában szerepel, én is azt tettem 1 hete, és még sose volt ilyen jó a gépem , mint most :)

(#59280) MrDerekas válasza Dyingsoul (#59273) üzenetére


MrDerekas
addikt

CPU tápcsatira rá van dugva a csati a tápból? Nem trollkodás, csak volt rá példa. Nekem is maradt már ki a nagy igyekezetben.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59281) Cingi1979


Cingi1979
aktív tag

Sziasztok!
Segítség kellene!
Adott egy GIGABYTE EP45 DS3R alaplap. Nincs internet kapcsolatom. Úgy látom nincs hálózati kártya. A kérdésem az lenne, hogy mivel tudnám kideríteni, hogy rossz a hálózati kártya esetleg le van tiltva amit kétlek. Az eszközkezelő nem látja a hálózati kártyát. Internet kapcsolatom nincs. A többi gépemen van internet. Tehát nem azzal van a baj. Windows javítani próbálta de drivert hiányolt. Ötlet, tanács valakinek??? Mindenre rugalmas vagyok! Köszi a segítséget, ötletet!!!! :)

(#59282) MrDerekas válasza Cingi1979 (#59281) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha nincs az eszközkezelőben, akkor esélyes, hogy megdöglött a lan portod. Dedikált lan kártyával tudod kiváltani.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59283) Dyingsoul válasza MrDerekas (#59280) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Semmi gond, jöhetnek az ötletek. De egyébként igen, rá van kötve.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#59284) Cingi1979 válasza Cingi1979 (#59281) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Ezt látom az eszközkezelőben

(#59285) Cingi1979 válasza MrDerekas (#59282) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Köszi! Az mi? Soha nem hallottam róla! Tudom a google a BARÁTOM! :) :) :) :) :)

(#59286) MrDerekas válasza Cingi1979 (#59285) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mit látsz az eszközkezelőben?
Dedikált - azaz nem integrált. Egy pci-os LAN kártya kell, ha valóban megdöglött az integráltad.

(#59283) Dyingsoul Ötletként még a lábak épségét a proci felületének épségével, vagy szennyeződésével egészíteném ki. Esetleg ha ki tudnád próbálni másik lapban a processzort, az is irányt mutathatna. Már ha van rá lehetőséged.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59287) Cingi1979 válasza MrDerekas (#59286) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Proci az van egy zsákkal! Kicserélem HÁT-HA!!! Értem amit írsz. Kb annyi mint a PCI-Express videokártya. Csak ez internet! Vágom. Csinálok egy proci cserét. Az eszközkezelő SEMMIT nem jelez! Csináltam képet de nem ment el.

(#59288) Cingi1979 válasza Cingi1979 (#59287) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Sikerült! Csak elment a kép. Ezt látom. :W :W :W

(#59289) Dyingsoul válasza MrDerekas (#59286) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nincs rá lehetőség sajnos, de a CPU és a foglalat lábai épek, fizikailag makulátlanok.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#59290) Glaz-dozfhut válasza Dyingsoul (#59283) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nem tudom, a memóriákat milyen összetételben installáltad? Nekem is ilyesmi lapom van, csak Z370 kezdetű, de hasonlóan jártam. Teljesen el voltam keseredve, mert egy napig nem indult az új gép és már lövésem nem volt a megoldásra. Én is néztem a lábakat. Mindegy. A lényeg; az alaplapi leírással ellentétben, mégsem mindegy, hogy a memóriákat melyik slotba rakom párba. Bár esélyes, hogy megpróbáltad, de nálam is ugyan ez volt a hiba körülménye. A CPU felirat mellett égő piros led, de közelebb megnézve, van egy RAM felirat is ott. Utólag nem derült még ki, hogy a másik foglalat tényleg rossz nálam vagy csak így lehet beiktatni egy pár memóriát. Egyébként minden indításnál pirosan ég most is a POST előtt. Viszont nincs zöld led stand by állapotban sem.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#59291) abdulka1 válasza Cingi1979 (#59287) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Szerintem kicsit félre értetted a topikgazda válaszát, mert a procira vonatkozó részt másnak szánta.
Neked egy ilyet javasolt próbából [link], vagy esetleg egy ilyet. [link]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#59292) Cingi1979 válasza abdulka1 (#59291) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!!!!! 1000 HÁLA!!! :R :R :R

(#59293) MrDerekas válasza abdulka1 (#59291) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Nem voltam kéznél, na :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59294) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok.

Lenne egy olyan kérdésem hogy F2A78M-DS2 rev 3,0. Erre hogyan tudnék HDMI kimenetet alkotni VGA nélkül, mert egy A6-7400k lesz benne, netezös gép lesz és elég az az ami benne van a prociba integrált vga.
Vagy valami meg oldás hogy kompatibilisá tudjam csinálni a DVI.sub a HDMI-vel?

(#59295) dugo_ válasza wassabi11 (#59294) üzenetére


dugo_
veterán

(#59296) wassabi11 válasza dugo_ (#59295) üzenetére


wassabi11
aktív tag

akkor írom úgy hogy vga kimenet hdmi-re :D

(#59297) dugo_ válasza wassabi11 (#59296) üzenetére


dugo_
veterán

Úgy ne akard, mert akkor már lassan egyszerűbb videokártyát venni...
[link]

Mivel ide már kell egy A/D konverter, megdrágítja a dolgokat és nem is feltétlenül lesz olyan képminősége, mint ha végig digitális jelet vinnél.

[ Szerkesztve ]

(#59298) wassabi11 válasza dugo_ (#59297) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Akkor valami occsó kínai picit cípősz vga-t tudsz ajánlani ami full hd-s filmet és netezésre tökéletes?

(#59299) dugo_ válasza wassabi11 (#59298) üzenetére


dugo_
veterán

10k körül, alatt ezeket újonnan is meg lehet találni: GT710, R5 230. DVI-D, D-sub, HDMI szokott lenni rajtuk.

Ha egy kicsit elkanyarodunk az olcsótól, akkor most a GT1030 a belépőkártya 20k körül, ami minden jelenlegi hardveres gyorsítást tud. H.265-öt, VP9-et, 4K@60Hz képes.

(#59300) wassabi11 válasza dugo_ (#59299) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Anyámék gépébe kell, nem hiszem hogy oda kell az 1030-as kártya, max fb-s játékokkal játszanának, egy smart tv-re lenne rá kötve gondolom egy GT710 ki szolgálja, vagy esetleg egy gtx 560?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.