Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59851) mzso válasza MrDerekas (#59840) üzenetére


mzso
veterán

Mivel nem megy csak 3066-on 3200 helyett így még van helye a fejlődésnek. :)

Meg nagy ritkán (saccra havonta egyszer) szoktam így is tapasztalni furcsaságot. Kékhalál, vagy legutóbb mindig összeomlott egy program akárhányszor indítottam el, amíg ki/be nem kapcsoltam a gépet.

Úgyhogy ezek miatt kérdeztem.

(#59852) MrDerekas válasza mzso (#59851) üzenetére


MrDerekas
addikt

Na igen, így benne van a javulás esélye. Meg az újabb bugoké is :) Én frissítenék azok alapján, amit leírtál. De nem az én lapom. (Esetleg kicsit keress utána pár véleményt a kérdéses bios verzióról. Ha többségben elégedettek a felhasználók, akkor hajrá ;) )

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59853) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok !
Egy bios update-al ez a lap gond nélkül üzemel egy i5 7600k val ugye ? és megfelelő hűtés mellett húzni is lehet vele ?
(van 6. gen. cpu amivel az update megy :K )

[ Szerkesztve ]

(#59854) abdulka1 válasza ssgk (#59853) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Igen, menni fog.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#59855) ssgk válasza abdulka1 (#59854) üzenetére


ssgk
aktív tag

Köszi :R

(#59856) windlord


windlord
őstag

Segitseget szeretnek kerni.

Egy Asus Naximus V Gene Z77 lapnal szeretnem beallitani a Wake on Lan - t, de az Istenert sem tudom.

Amiket csinaltam:
- Halokartyanal engedve van a halozati ebresztes
- Routernel (lan) megcsinaltam a portforwardingot, Wake on Lan telefonkliensrol beallitva MAC, IP, atjaro... Stb.
De semmi.

Mit csinalok rosszul, vagy ez a lap nem tudja?

(#59857) sestertius válasza windlord (#59856) üzenetére


sestertius
őstag

Üdv!

Ha ennyire képben vagy, segíthetnél nekem KINYÍRNI az ébresztés funkciót az ASUS Maximus VIII Extreme lapomnál... folyamatosan beindul és fogalmam nincs, mit állítsak még le a bios-ban, hogy megunja végre... :DDD

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#59858) Hunter2 válasza Panther (#59850) üzenetére


Hunter2
addikt

Mi 13000-ért szoktuk csinálni, az sem biztos hogy kell másik IC hozzá. van hogy a tatalom döglik le.
A másik hogy abban egyáltalán ne legyél biztos hogy az acer oldaláról letöltöt bio
s egy az egyben beírható az IC-be.
A másik hogy az alaplapon bizonyos KBC vezérlők is tartalmazhatnak 128kb memóriát és ha az szart be akkor ugyanez a hiba jelenség és a BIOS újraírással pont nem érsz el semmit.

(#59859) Beast007


Beast007
aktív tag

Sziasztok! Adva. An egy msi z370 gaming m5 alaplap amin egyáltalán nem lát hálózatot. Leszedtem a honlapjukról a telepítős lan drivert az azt írja hogy nem lát kompatibilis hardvert. Van rá valami mód hogy megnézzem máshogy hogy működik e vagy küldjem vissza garanciába? Teljesen új lap ma raktam össze a gépet és friss win 10 van rajta. A válaszokat előre is köszönöm.

(#59860) MasterMark válasza windlord (#59856) üzenetére


MasterMark
titán

”The ability to wake from a hybrid shutdown state (S4) or a fully powered off state (S5) is unsupported in Windows 8 and above [...]”

[link]

Switch Tax

(#59861) dugo_ válasza Beast007 (#59859) üzenetére


dugo_
veterán

Biosban nincs letiltva a hálózati kártya?

(#59862) Cingi1979


Cingi1979
aktív tag

Üdv, sziasztok!
Frissítettem a biost és most csak akkor indúl a gép ha kiveszem az elemet és visszarakom. Utána indul de egyébként csak a ventillátorokat forgatja. Gigabyte X58 USB3
Ötlet, tanács?
Előre is köszönök minden segítséget! :R

(#59863) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Az asztali gépem bekapcsolás után azonnal (1-2 mp) ki is kapcsol, majd kis idő után megint be-megint ki és így tovább. Mi lehet a probléma? Én tápra vagy alaplapra gyanakszom. Tápról már mindent lehúztam csak a kötelező van rajta (CPU, alaplap) és mindent ki is szedtem a gépből (VGA, hangkártya, meghajtók lehúzva) és ugyanazt csinálja. Elemet cseréltem, CMOS reset is volt. Sajnos másik tápom nincsen, hogy kipróbáljam az a probléma-e.

Alaplap: ASRock Z77 Extreme4
Táp: Chieftec GPS-550AB-A

Üdv.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#59864) Panther válasza Hunter2 (#59858) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

13e az már új chippel értendő, vagy annak beszerzési ára még ezen felül van? Illetve mennyi idő, raktárról vagy Hong Kongból rendelve jön?

"A másik hogy abban egyáltalán ne legyél biztos hogy az acer oldaláról letöltöt bios egy az egyben beírható az IC-be." – Igen, ezt már más is mondta. De miért van ez így? A letöltött frissítő szoftverben van egy .fb fájl, ami 9MB+, ebből kinyerhető az InsydeImageExtractor segítségével egy pontosan 8MB-s .bin fájl, ami méretileg pont passzol a 64 Mbites chipbe. Hogyan lehet eldönteni, hogy ez tartalmaz-e mindent, vagy hogy mit kéne mindenképp kinyerni egy még működő gyári chipből?

"A másik hogy az alaplapon bizonyos KBC vezérlők is tartalmazhatnak 128kb memóriát és ha az szart be akkor ugyanez a hiba jelenség és a BIOS újraírással pont nem érsz el semmit." – KBC? Mármint Keyboard Controller? De akkor a korábbi két hasonló hibát miért oldotta volna meg a BIOS flash?

[ Szerkesztve ]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#59865) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Sziasztok! Van jelentősége, hogy a 2x4 gb ram kitet (vengeance lpx 3200) melyik slotba teszem egy asrock ab350m pro4 alaplapban? Ha igen, mi a helyes elhelyezésük? Köszi.

(#59866) MasterMark válasza Sz4bolcs (#59865) üzenetére


MasterMark
titán

Manual írja hova kell.

Switch Tax

(#59867) Beast007 válasza dugo_ (#59861) üzenetére


Beast007
aktív tag

Nincs, de próbáltam azt is hogy letiltottam és újra engedélyeztem. Majd ma megnézem a dvdröl amit adtak a lappal. Bios update is volt már azzal sem változott. Szerintem belerakok egy külön háló kártyát vagy megy vissza.

(#59868) Hunter2 válasza Panther (#59864) üzenetére


Hunter2
addikt

a meglévő chippel értendő, de ha mégis rossznak bizonyulni mert nem lehet írni akkor van itt kéznél jó pár alaplap amiről lehet ugyanilyen vagy hasonló flash IC-t menteni.
De még egyszer mondom, a chip a legritkább esetben döglik meg.
Egyébként van előfizetésem oldalra ahol vannak összegyüjtve BIOS dumpok kb. mindenhez.
Szóval azokat szoktam használni ha a gyári oldalról nem lehet normálisat leszedni.
Hp gépeknél ha a gyári oldalról újraírod a biost akkor búcsút lehet mondani az összes gyári azonosítónak, ami
a gép indulásakor egy hibaüzenetet fog eredményezni. Akkor ég lehet azzal is szívni hogy vissza írjuk az azonosítókat.
Ha másik gépből mentett tartalmat írsz bele akkor meg csak annyi fog történni hogy megváltoznak az azonosítók.

Én total commanderrel szoktam ránézni a két fájlra hogy legalább a struktúra hasonló legyen. Mármint a kimentett és a gyártó oldaláról leszedett bios fájl.
A másikra passz.

[ Szerkesztve ]

(#59869) Killer01 válasza Lord Myn (#59863) üzenetére


Killer01
őstag

Memória, CPU, alaplap. Bármelyik hibája miatt lehet ilyen tünet, tápnál még nem találkoztam ezzel a jelenséggel (ez nem jelenti hogy ne okozhatná). Nincs haveri körben akivel tudnád cserélgetni az alkatrészeket?

(#59870) mzso válasza sestertius (#59857) üzenetére


mzso
veterán

Nekem amikor ilyen problémám volt a windowsban kellett kikapcsolni a hálókártyára ébresztést. (Meg mintha egyszer az egérre is.)

(#59871) csibuka85


csibuka85
senior tag

Sziasztok én Norbi vagyok és szeretnék a Gigabyte Aorus Z370 Gaming 7 es lapomon BIOST frissíteni de nem tudom hogy kell.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#59872) csibuka85


csibuka85
senior tag

köszi megoldottam.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#59873) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
ASUS Prime B350-Plus alaplapom van. Nincs véletlen valakinek baja az kábeles internet kapcsolattal? Win10Home x64

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#59874) windlord válasza sestertius (#59857) üzenetére


windlord
őstag

Nezd meg a halokartya opcional a vezerlopult eszkozkezelojeben, hogy a halokartya ebresztheti. Ha igen, tiltsd.
Csak egy otlet.

(#59875) ironer23


ironer23
csendes tag

Hali
Beszereztem egy gigabyte 970a ds3p fx típusú alaplapot(990fx chipet), illetve egy fx9370 procit. A proci hivatalos honlapján nem volt kompatibilitási lista illetve az alaplapok leírásában egynél sem irták ezt a procit igy egy más honlapról leltem hogy ez állítólag kompatibilis.(Googleba írva fx9370 compatible motherboards)
Összeraktam, első utam Bios, látja a procit, magjait, nevét is jól irja. Boot sorrendet beallitom majd Save and exit, újraindul majd a főképernyő(gigabyte felirat) után kiírja hogy this CPU not supported on this MB. Ok gomb leállítja a gépet. Más gomb nincs. Bekapcsolom, be a Biosba nem állítok semmit igy Esc kilépés mentés nélkül, és át ugrik Windows inditásra. És csak igy tudom indítani, ha csak hagyom akkor kidobja a hibát.
Miért, hogyan elhárít ható, tipp ötlet javaslat?
Előre is köszönöm

(#59876) varmi2 válasza ironer23 (#59875) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azzal a procival hamar tönkre vágod azt a lapot. Nem véletlen nincs benne a lap támogatási listájában. Ha megnézed, akkor max 125W cpu-k vannak, a tied 220W.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#59877) ironer23 válasza varmi2 (#59876) üzenetére


ironer23
csendes tag

Első: mint irtam egy alaplapnál sincs Supportban. Mindenhol csak 125. Akkor nem is létezik 220-as?
Második: http://www.pc-specs.com/cpu/AMD/FX/FX-9370/1876/Compatible_Motherboards itt irja listában
Három: egyébként milyen alaplapot ajánlanál a procihoz?

Illetve a fő probléma még a figyelmeztetés átugrása lenne

(#59878) varmi2 válasza ironer23 (#59877) üzenetére


varmi2
nagyúr

pl ez a lap támogatja.
De ez halott plarform, nem éri meg pénzt belefektetni. Válts am4-re.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#59879) varmi2 válasza ironer23 (#59877) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az a lap nincs felkészítve 220W tdp-s procihoz, el fog füstölni hamar.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#59880) Beast007 válasza Beast007 (#59867) üzenetére


Beast007
aktív tag

Hivatalosan is döglött a hálózati kártya a lapomon.Vicces azért egy olyan lapon amin úgy hirdetik, hogy killer lan... még akkor is ha minden tömeg gyártott. A bolt ahol vettem ráadásul nem is cserélné gariba egyből visszafizetik az árát és véletlenül nincs is ilyen modelljük már.

(#59881) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Hello!
Az Asus Prime B350-PLUS-ra alaplapomra,hogy tudom visszarakni a régebbi biost ?

Ezt akarom visszarakni.
Version 3401
2017/12/08

Most ez van fent:
Version 3803
2018/01/26

Arra gyanakszom,hogy valami bekavar kábeles internetbe.. Próbáltam felrakni rá,de nem engedi biosból(pendrive)

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#59882) 42861


42861
senior tag

Sziasztok. Bios frissítéssel kapcsolatban kérnék segítséget. Procit cserélnék a közeljövőben, ehhez kellene egy újabb bios. Az update igazából meg is van, de kissé alternatív formában. Az alaplap egy Asrock H87M Pro4. a jelenlegi proci egy Pentium G3420, i5 4460-ra váltanék. Az Asrock leírása alapján csináltam mindent. Rendesen le is futott a frissítés, de csak akkor hajlandó bebootolni a gép, ha a pendrive be van dugva. Ha nincs, akkor csak az Asrock logo megy a végtelenségig bekapcsolás után.

Nem értettem a dolgot, ezért nekifutottam újra. Van egy internet flash opció is a biosban, ilyenkor a netről szedi le a frissítést. Ez is lefutott szépen, de most megfordult a dolog. Most csak akkor hajlandó elindulni a gép, ha nincs rádugva semmilyen USB-s cucc. És mivel van egy külső vinyóm... így elég gáz minden bekapcs előtt lecibálni, bekapcs után meg vissza.

Mit csináltam rosszul, vagy mit nem csináltam?

(#59883) Starchm válasza 42861 (#59882) üzenetére


Starchm
őstag

Hülyeségnek tűnik, de nincs a boot szekciónál valami beállitva, hogy először usb-ről bootoljon?

(#59884) Hunter2 válasza 42861 (#59882) üzenetére


Hunter2
addikt

csinálj egy bios reset-et. elem ki, 220 kihúz majd a bekapcs gombot nyomd 20 másodpercig. vagy CMOS clear jumper az alaplapon.

(#59885) mzso


mzso
veterán

Helló!

Mi van modern UEFI bios-ok esetén akkor ha megszakad a frissítési folyamat, pl áramszünet miatt?

[ Szerkesztve ]

(#59886) MasterMark válasza mzso (#59885) üzenetére


MasterMark
titán

Ugyanaz mint bárhol máskor. Miért lenne más? :U

Amíg nem indítod újra addig nincs gond.

Szerencsére már a legtöbb alaplap tud olyat, hogy magától rátesz egy bios-t pendriver-ról ha esetleg elromlana, vagy dual-bios van.

Switch Tax

(#59887) Hajdi válasza Pokesz007 (#59881) üzenetére


Hajdi
senior tag

Az új Agesa kódok miatt nem engedi a downgrade-et.

"The Man Who Sold the World"

(#59888) Hunter2 válasza mzso (#59885) üzenetére


Hunter2
addikt

azokat is újralehet írni egy külső flash íróval. :DDD

(#59889) havri1


havri1
félisten

Helló!

Az alábbi alaplapba ezt a kártyát bele lehet rakni?

GA-P35C-DS3R (rev. 1.x)
Best Connect FG-EST10A-1-BC01 PCI-E x1 SATA3 RAID vezérlő

SSD miatt szeretnék majd egy SATA3 megoldást bele. Remélem jó lenne. Szerintetek?

:R

havri

(#59890) varmi2 válasza havri1 (#59889) üzenetére


varmi2
nagyúr

Felesleges. A sata2 és a sata3 között érzetre nem veszel észre semmit. Csak a banchmarkokban van különbség. Illetve ki tudja , hogy ezen a kártyán milyen chip van, lehet nem is támogatja a trimet. Ha mindenképpen ilyen kártyában gondolkodol, akkor olyat keress, amin asmedia asm1061 chip van, annál legalább tuti, hogy megy a trim.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#59891) havri1 válasza havri1 (#59889) üzenetére


havri1
félisten

Vagy esetleg ez: PCI express PCIE pci-e to 2 Port SATA 3.0 ports Expansion Controller card 6GbpsT

Szerk (#59890) varmi2: No, pont most írtam, ezen olyan chip van. Ennyiért bevállalom, hátha. Master Chip: ASM1061 :R

[ Szerkesztve ]

havri

(#59892) Đusty válasza havri1 (#59891) üzenetére


Đusty
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#59893) mzso válasza MasterMark (#59886) üzenetére


mzso
veterán

"Miért lenne más? :U"

Hát régen szopás volt amikor valakinek nem sikerült a bios frissítés, szervízbe kellett vinni.
Ilyen 16 megabájtos bios méretek mellett meg el bírok képzelni olyan magasröptű dolgot, hogy kétszer annyi tárhely van és nem saját magát írja felül, és csak akkor vált át az újra ha sikeresen írva lett. :)
(De még olyan csodát is el tudok képzelni, hogy háromszor akkora lenne és az eredeti mindig megmaradna a biztonság kedvéért)

"Szerencsére már a legtöbb alaplap tud olyat, hogy magától rátesz egy bios-t pendriver-ról ha esetleg elromlana, vagy dual-bios van."

Ez mondjuk jól hangzik legalább. Esetleg a dual bios az amire én is gondoltam?

[ Szerkesztve ]

(#59894) quailstorm válasza mzso (#59893) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem kétszer annyi hely van, hanem fizikailag két chip, ami a dual bios. Meg vannak ezek a bios recoveryk USB-ről mondjuk. Bizonyos mappába tett megfelelő nevű firmwaret automata feltesz.

(#59895) #65675776 válasza quailstorm (#59894) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pedig a BootBlock nem mai találmány, már legalább 20 éve létezik. Csak nagyon sokáig senki sem használta.

(#59896) MasterMark válasza mzso (#59893) üzenetére


MasterMark
titán

Tulajdonképpen most is ugyanolyan szopás. :)

A két bios chip-es megoldása a Gigabyte-nak kvázi az amit mondasz. Evga alaplapon is láttam már ilyet. De sajnos ez sem tökéletes. Ha az írás sikerül, de te rossz Bios-t tettél rá, akkor a backup bios is felülíródik a rosszra, szóval nem vagy előrébb.

Az említett magától újraírós a legjobb megoldás jelenleg szerintem, de az sem új mint mondták.

Ergo semmivel sem másabb UEFI-nél a helyzet, mint Bios-nál anno. :))

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#59897) azazbeza


azazbeza
tag

Sziasztok, mi lett rosszul szerintetek ossze rakva ilyenkor?

(#59898) azazbeza válasza azazbeza (#59897) üzenetére


azazbeza
tag

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=24720180209_194633.jpg

(#59899) Starchm válasza azazbeza (#59898) üzenetére


Starchm
őstag

Valamelyik usb-s cuccoddal van a baj, próbáld meg, hogy elején lehúzol mindent ha bootol akk bedugsz vmit és haladsz tovább és kiderül mi nem tetszik neki.

(#59900) quailstorm válasza MasterMark (#59896) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tudtommal a Gigabyte backup BIOS sohasem frissül, azon a verzión marad, amivel elhagyta a gyárat.

Dual UEFI-nél meg manuálisan frissíthető a backup UEFI ha a fő UEFI jó. De én a G41-en nem tudom frissíteni a backup BIOS-t.

(#59898) azazbeza:
Előlapi USB-t nézném meg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.