Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60551) wolfman-72 válasza MrDerekas (#60550) üzenetére


wolfman-72
csendes tag

Teszek egy próbát a kártyához adott lemezen lévő driverrel is. Kíváncsi vagyok.

(#60552) Ace Ventura válasza Mikeee89 (#60545) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!

Ha megnézed még 2009.12 hóban is adtak ki hozzá új BIOS-t, amiben foltozgatták a CPU microkódot. A E2220 2008 Q1 kiadás, tehát bőven ráheggeszthették. Simán menni fog szerintem.
A támogatási listát hanyagul nem frissítették Asrockék, ezért nem látszik.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#60553) Mikeee89 válasza Ace Ventura (#60552) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Megnézem majd milyen bios van rajta, egyébként jól felismeri, kiírja a pontos típusát is a procinak.

(#60554) choco01


choco01
addikt

Hali.

Vettem egy ASRock J3455B-ITX lapot és feltettem egy Debiant, meg amik kellenek egy kis NAShoz..

A lényeg hogy pár perc után lefagy, mint ha "elaludna" és nem lehet éleszteni, se bekapcs. gomba nem reagál, semmi.. csak a reset.

És most kirpóbáltam hogy belépek a biosba és ott hagyom a main lapon, kb. 5-6 perc után lefagyott, az idő jobb alsósarkbon megállt és semmire sem reagált.. szóval valami gáz a lappal lehet, de vajon mi... :F

Most teszem fel a P1.30 frissítést, hátha.. :U

Valakinek ötlet mit nézzek még meg? :R

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#60555) wolfman-72 válasza MrDerekas (#60550) üzenetére


wolfman-72
csendes tag

Üdv ismét! Feltettem a lemezen lévő drivert, de a helyzet nem változott. A you tube videókat pixelesedve játssza. A sajátgépes videókat szintén. Szaggat a kép, torz a hang. A kártyán van még garancia, lehet visszaküldöm cserére.

(#60556) XuChi válasza choco01 (#60554) üzenetére


XuChi
addikt

Ram csere ? ;)

(#60557) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok! Új lap vásárlásakor mindenféle lap csomagolása le van zárva ugye?
És még miről lehet megismerni, ha esetleg egy használt, visszaküldött darabot próbálnak a boltban eladni?

[ Szerkesztve ]

(#60558) Starchm válasza Ice&Lime (#60557) üzenetére


Starchm
őstag

Általában az alu hátlap és a sata kábelek zárt zacsiba vannak mikor új, de újra eladottnál ezt elfelejtik sokszor.
Esetleg még arról, h a csomagba minden pici darab papirka vagy csavar megvan-e amit a gyártói oldal ir.

(#60559) gudpikcs


gudpikcs
tag

na uraim.ismét help kéne..
ez adott:
Asus Maximus X Code
Gskill Trident Z RGB
Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB
stb...
minden müxik.
de...
nem láttja az Aura program az alkatrészeket.semmit sem lát.
gondolom nem jó helyre dugtam őket..ezeket nem vágom ilyenkor mit hova ,wpump,cpu opt,meg rgb is dugok a lapon..
segitenétek leirni mit hova kéne hogy müködjenek? ebben nagyon 0 án vagyok :D

(#60560) choco01 válasza XuChi (#60556) üzenetére


choco01
addikt

Van benne egy Elpida 1333as, 1,5voltos használt ram, és egy ugyan ilyen paraméterekkel es chip rendezessel rendelkező CSX ram amit most vettem pcxtol.

Most kivettem az Elpidat es beleraktam egy másik gépbe vagy 2 oraig memtest86 ment rajta, nem talált hibát, addig a CSXet benne hagytam, és most működik :Y

De akkor mi a baj ha minden paraméter egyezik, és egyik ramnak sincs baja???

A lap nem birja gyakorlatban a 2db memória modult, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#60561) MrDerekas válasza Mikeee89 (#60553) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor menni fog, főleg ha friss bios van rajta, ahogy a kolléga is írta.

(#60555) wolfman-72 Az nem jó hír. Esélyes a hardver hiba, főleg ha dp és hdmi porton keresztül is ugyanezt tapasztalod és kizárható a monitor vagy tv hibája. Valami vga izzasztó progival ugorj neki. Ha ott elhasal, akkor gari.

(#60557) Ice&Lime Nem mindig zárt az antistatikus zacskó.

(#60559) gudpikcs Ha nem vagy járatos az ilyesmiben, akkor ne dugdoss! Legalábbis ne úgy, hogy nem olvasod, nézed át a lapod dokumentációját. Tehát a gyártói oldalról letöltöd a kézikönyvet és az alapján csinálod meg.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60562) gudpikcs


gudpikcs
tag

srácok az Asus Aura progijában nem láttom a lapon lévö ledeket és a rgb -s ramokat sem. szerintetek milehet az oka?biosban On-on van a aura kacsolo...tipp?

(#60563) Apollo_21 válasza gudpikcs (#60562) üzenetére


Apollo_21
addikt

A corsair ramjaim az én auram se kezeli.
Ennyit a nagy Asus aura ready dolgokról :)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#60564) gudpikcs válasza Apollo_21 (#60563) üzenetére


gudpikcs
tag

Gskil trident z rgb van.az aurás.de most már megy.az volt a gáz hogy az aura progi mikor felraktam valami pici hibát irt ki és nem kezelte.ujra raktam máshonnan ,és láttja.
de.most elöször tolom ezt.kérdés láátja a lapot de az szürkén van melette a ram és vmi add strip.a kérdésem hogy ha beállitok bármit,hullámot szint akkor mindennen azt ahsználja.ram,az öszes led a lapon.ez igy müxik? azt hittem ott fent kiválasztom a ramot és az piros legyen , a lapon mindegyik ledre kattintva azok mások legyenek..csak együtt tudnak dolgozni?

(#60565) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Köszi mind a kettőtöknek!

(#60566) choco01


choco01
addikt

Az miért van hogy beállítom az időt a BIOSBA, ha ujrainditom es vissza lépek el van mentve, de ha bebootol a linux és utana indítom újra megint vissza ugrik 2 órával pontosan?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#60567) quailstorm válasza choco01 (#60566) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert a Windows Local Timeot tárol, a Linux meg UTC-t. Át kell állítani valamelyiket, hogy egyezzen a kettő. A 2 meg azért 2 mert GMT+1+SUM van jelenleg itthon.

[ Szerkesztve ]

(#60568) Mikeee89 válasza MrDerekas (#60561) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Fura mert nem a legújabb bios volt az alaplapon, hanem egy 2006 májusi. Ráraktam a legújabb 3.30at, a 2.20 volt rajta (asrock 775i65g alaplap).

[ Szerkesztve ]

(#60569) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok! MSI B150M Mortar alaplapom van I7 6700 procival, még az elején vettem, vagyis C3-as bios van rajta, ahogy nézegettem azóta kijött vagy 10 frissítés. Érdemes frissítenem? ( eddig semmi bajom nem volt vele) Illetve ha frissítem, akkor mi a módja? Egyből a legfrissebb mehet fel?

Köszi.
üdv

(#60570) quailstorm válasza Joe fiú (#60569) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Processzor támogatás, SSD támogatás, Intel ME biztonsági rés foltozás, van ott elég sok minden, valószínűleg érdemes lenne.
Mehet egyből a legfrissebb.

(#60571) Joe fiú válasza quailstorm (#60570) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Koszi, akkor delutan ujra beleasom magam a bios frissítés rejtelmeibe.

(#60572) Meglon


Meglon
csendes tag

Sziasztok!
Van egy új MSI B350 Gaming Pro Carbon lapom R3 1200-al és 2x4 GB Savage 2666 rammal. Win 7 párti vagyok, így ezt tettem rá, de nincs hang. Bármit csinálok, az istenért sem működik, akármelyik realtek drivert telepítem. A nahimic nem is hajlandó települni, arra hivatkozik hogy nem támogatott a gépem. Mystic light, Game App szintén erre hivatkozik. Ja és többnyire a boot idő 1 percen felül alakul. Pedig az MSI mindhez írja a Win 7 támogatottságot.
Valaki tud valami ötletet? Mert az ideg szétvág már, hogy az egész cucc sz*rabb mint az öreg ddr2-es q9550 rendszerem volt.

(#60573) quailstorm válasza Meglon (#60572) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ryzennél el kell engedned a Win7-et, mert az MS se akarja és nagyon a hardver se szereti, mint látszik.
W10 alatt nem lenne ilyen gondod.

(#60574) tomatos


tomatos
aktív tag

Sziasztok,

adott egy Asrock Z68 Pro3 alaplap benne egy i7-2600 proci, a gépben lévő VGA eladásra kerül és mivel az alaplapon található VGA és HDMI csati is és az i7-2600 elvileg egy HD 2000-et tartalmaz gondoltam én, hogy ez menni fog Onboard VGAként is. Viszont sajna nem, akár hogy próbálom a BIOS-ba beállítani csak sipol 8-at keresi a VGA-t ami persze nincs. Egy jó fél órát google-zva sok helyen írják, hogy az i7-2600 elvileg nem tartalmaz HD GPU-t. Ötlete valakinek? BIOS-ba nem tudok választani Onboard graphic-ot, csak PCI-e és PCI van. Persze BIOS-ba belépni csak PCI-E-s VGA-val lehet :(

üdv.

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#60575) Full33


Full33
újonc

HI!

Olyan problemaba utkoztem, hogy adott egy MSI Z270PC-MATE alaplap es a billentyuzetet es az egeret sajnos hibasan latja/kezeli a lap. Jelen pillanatban 3 bill es 1 egeret mutat.

Egyenkent tokeletesen erzekeli a lap. A bill egy Apple bill az eger egy Razer Abyssus v2-es. De probaltam mar masik egerrel es billel is. Bios a legfrissebb stb. Talalkoztatok mar ilyennel? Mentsegemre valljon hasznaltam google-t a megoldashoz, de nem nagy sikerrel. KOszi az idotoket elore is.

[ Szerkesztve ]

Full

(#60576) Starchm válasza tomatos (#60574) üzenetére


Starchm
őstag

A prociba biztos van integrált, mert az intel oldalán is irja.
Esetleg mikor beleteszel egy pci-es kártyát és lenne egy második monitorod próbáld meg azt az alaplapira kötni, h úgy lát-e valami jelet. Ha nem akk lehet kihalt az alaplapon az integrált.

(#60577) MeroM válasza Starchm (#60576) üzenetére


MeroM
senior tag

Sziasztok van egy ilyenem: asr 6805e 128mb erdemes használni ha az alaplapon 2 sata III van ezen meg 8 a specs. Alapjan

(#60578) MeroM


MeroM
senior tag

A gepben 3 db sata III ezköz van 2ssd 1hdd

(#60579) tomatos válasza Starchm (#60576) üzenetére


tomatos
aktív tag

Próbáltam, nincs semmi kép. Sajnos a BIOS-ba az Onboard beállítás sem látszik, megnéztem az alaplap kézikönyvét és ott is írja, hogy kellene ilyennek lennie. Hát akkor ez most jó kérdés.

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#60580) Starchm válasza MeroM (#60577) üzenetére


Starchm
őstag

Ez egy sas vezérlő kártya, ehhez még plusz kábel kell h menjen sata ssd/hdd-vel. Én a helyedbe a sata3-ba tolnám a 2ssd-t a hdd-nek meg jó lesz egy sata2 port is.

(#60581) MeroM válasza Starchm (#60580) üzenetére


MeroM
senior tag

Megvannak a kabelek is sata csati van a vegeken.

(#60582) MeroM válasza Starchm (#60580) üzenetére


MeroM
senior tag

Sata3 ban van a ket ssd csak kérdem mert nem olcsó darab és ha jobb mondjuk mint az integrált (giga h67)
Akkor miért ne használnám.

(#60583) Meglon válasza quailstorm (#60573) üzenetére


Meglon
csendes tag

Hali.

Na kipróbáltam egy Win 10-et. Néhány probléma megoldódott, de hang így sincs. Próbáltam az alaplaphoz csomagolt drivert, próbáltam a winben eszköz hozzáadással, az msi oldaláról a legfrisebbel, a realtek oldaláról letöltöttel, egyszerűen semmilyen driverrel nincs hang. Letiltottam az nvidia hdmi audiót is, de semmi. Azt írja a tálcán jobb oldalt, hogy nincs hangkimeneti eszköz telepítve. Olvasgattam külföldi fórumokat is, de nekik többnyire ilyen driver próbálkozásokkal rendbe jött. Nekem egyszerűen semmi nem akar segíteni.

(#60584) quailstorm válasza Meglon (#60583) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudok rá mit mondani, lehet hibás a lap mégis. Hang általában alap driverrel is szokott menni a W10-zel. Vagy húz le magának Windows updaten, MS nagyon jó benne, sok régi vacakhoz is akár van fenn Win7 driverük.

(#60585) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok!
nem tudom jó topikot találtam-e be de hátha tudtok segitni.ma délig tökéletesen működött a gépem majd el kellet mennem igy kikapcsoltam a gépet, mióta itthon vagyok kb 3 órája azóta 3 alkalommal kapcsolt ki magától a gép, mint ha áram szünet lenne aztán magától vissza is kapcsol. ez esetleg mitől lehet vagy mit kéne át néznem ? 4 napja lett kivéve belőle a vga de ma délig tökéletesen működött, 1x sem akart kikapcsolva igy a kábelek kilazulását passzolnám.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#60586) Viktor77 válasza Cry0 (#60585) üzenetére


Viktor77
titán

Eseménynapló mit mond?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#60587) Cry0 válasza Viktor77 (#60586) üzenetére


Cry0
őstag

na azt még sose használtam , ott konkrétan mit kéne nézni illetve keresni?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#60588) Viktor77 válasza Cry0 (#60587) üzenetére


Viktor77
titán

Eseménynapló (keresőbe), Windows naplók, Rendszer (de itt a többit is megnézheted). Nézd meg mikor kapcsolt ki, és tartozik-e hozzá bejegyzés.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#60589) Cry0 válasza Viktor77 (#60588) üzenetére


Cry0
őstag

na itt van pár hiba.
hiba-->DistributedCOM
kritikus--> kernel-power
hiba--> service control manager.
hiba---> eventLog
ezt látva gyanítom hogy valami bibi lett a rendszerbe így egy újra húzás meg is oldhatja a gondot remélhetőleg.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#60590) Viktor77 válasza Cry0 (#60589) üzenetére


Viktor77
titán

A kernel-power áramellátási gondot is jelezhet, nézd meg a tápot, lapot, kábeleket is, kondi nem púpos-e, mindent tüzetesen.

És az aláírásodat javítsd ki. :)

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#60591) Cry0 válasza Viktor77 (#60590) üzenetére


Cry0
őstag

úgy nézem hogy ez a kernel-power hiba 25.-től (mikor kivettem a vga-t) van.viszont ezt hogy random kikapcsolgat ma először csinálta. azon kívül hogy megnézem a kábeleket illetve hogy kondik nem púposak-e konkrétan a tápon illetve a lapon mit lehet látni ha valami más gebasz van ?
Mi a baj az aláírásommal ? :U

[ Szerkesztve ]

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#60592) abdulka1 válasza Cry0 (#60591) üzenetére


abdulka1
őstag

Ege-->Edge

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#60593) Cry0 válasza abdulka1 (#60592) üzenetére


Cry0
őstag

basszus :W :( kb 2 hónapja írtam át és azóta nem vettem észre :O
köszönöm hogy szóltatok ez miatt. :R

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#60594) MeroM válasza Cry0 (#60591) üzenetére


MeroM
senior tag

milyen tápod van?

(#60595) Cry0 válasza MeroM (#60594) üzenetére


Cry0
őstag

Corsair TX750 750W

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#60596) MeroM válasza Cry0 (#60595) üzenetére


MeroM
senior tag

Winyokat huzd le csak az ssd legyen ha van olyan.

(#60597) Cry0 válasza MeroM (#60596) üzenetére


Cry0
őstag

most indult ujra megint a gép, most megfogtam minden kábelt kihuztam megfújkáltam vissza dugtam, ha megint előjön akkor csak az ssd-t hagyom majd.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#60598) StarCraft


StarCraft
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémám akadt a régi GA-78LMT-S2P lapommal: Az utóbbi hetekben kezdett el szórakozni, hogy nem akar bekapcsolni egyszerűen, indító gomb megnyomása után szépen felpörögnek a ventik, de se kép se hang, viszont a gép jár vagy legalább is gondolom hogy jár ugyanis semmilyen hibahangot nem ad. Ha kiveszem a BIOS elemet és visszarakom, zokszó nélkül elindul és megy rendesen a gép. Gondoltam rá hogy a BIOS elem döglődik már, de akkor miért indulna el elem kivétel és visszahelyezés után? Valakinek valamilyen ötlet?

Nem lehet mindenkinek erőműve...

(#60599) Cry0 válasza MeroM (#60596) üzenetére


Cry0
őstag

kábelek megpiszkálása nem segített, most lehúztam a hdd-t. :(

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#60600) jokeph válasza StarCraft (#60598) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Nézd meg figyelmesen, lehet hogy kontakt hiba van a BIOS elem foglalatodban.

Az alsó érintkező szokott (pozitiv) elgyengülni, és bizonytalanná válik a kontakt, ha ez a baja, csak meg kell óvatosan hajlitani felfelé.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.