Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59501) MrDerekas válasza Maotun (#59498) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ettől picit egzaktabban is leírhatnád. Így kb ahogy írod is táp, vga, alaplap. A táp a tippem, második a vga. De mi az, hogy nem megy az adott program? Esetleg a tuning is okozhatja vagy a ramok.

(#59499) gyuszi 01 Csodák pedig vannak. Esetedben az, hogy eddig ment.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59502) Maotun válasza MrDerekas (#59501) üzenetére


Maotun
őstag

Köszönöm gazda reagálásod.
egzaktan:
No tuning, biosz, driverek frisítve, (régebbi vga driverek is kipróbálva)
A jelenség csak úgy jött... játék indít és (intró után reset...) ismét az asztal.
Az történt hogy táp csere bere 600W, 700 W és minden ok, és eredeti táppal is de csak 1024x780 kis monitor.
amint komolyabb Fhd, wqhd . mindjárt reset Walley, 3dmark, játék esetén. :Y

(#59503) gyuszi 01 válasza MeroM (#59500) üzenetére


gyuszi 01
csendes tag

Igen.A processzor foglalatban a tüskék el vannak görbülve.

(#59504) MrDerekas válasza Maotun (#59502) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor kerítenék valami hasonló kártyát a gépbe, meg esetleg egy másik tápot. Igazából abból tudnánk tovább lépni, ha sikeresen ki tudjuk zárni a vga-t mint hibaforrást.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59505) Maotun válasza MrDerekas (#59504) üzenetére


Maotun
őstag

"Akkor kerítenék valami hasonló kártyát a gépbe"
ez manapság nem egyszerű, hála a bányászoknak egy 1070-et kéne leakasztani, de kisvárosunkba, de szerintem, BP.-n sincs polcon.Nagyon reménykedek hogy a táp a gebasz.

(#59506) Viktor77 válasza Maotun (#59505) üzenetére


Viktor77
titán

IGP-vel nézted?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#59507) Maotun válasza Viktor77 (#59506) üzenetére


Maotun
őstag

Mit??? WQHD--t?

(#59508) Viktor77 válasza Maotun (#59507) üzenetére


Viktor77
titán

Tegyél még kérdőjelet.
Csak hogy tudd, a procid 4096x2304-at tud. Nem kell hogy pörögjön játék, csak hogy megy-e.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#59509) Maotun válasza Viktor77 (#59508) üzenetére


Maotun
őstag

Hmmm, erre nem gondoltam de kipróbálom :R
de nem értem, igp viszi wqhd felbontásba .. csak nem pörög. nics kérdőjel, de nem
értem, igp teszt 3dmark.... 4k procim van , lehet vga sem kell :R

[ Szerkesztve ]

(#59510) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv, hogy lehet UEFI módban bootolni hálózatról? Csak a legacy résznél jelenik meg mint boot-olható eszköz. Ez mitől függ? :R

Switch Tax

(#59511) Cingi1979


Cingi1979
aktív tag

Szép jó reggelt!
Összeraktam az éjjel egy gépet. Konkrétan beszereltem egy Gigabyte Ga-P35-DS4 alaplap. Az indulása is érdekes volt mert csak sokadik kisérletre indult a gép.. Egy darabig ment és kikapcsolt. Indulásnál megint sokadik kísérletre bekapcsolt. A ventik felpörögnek ha nem sikerül indúlni kattogó hagokat hallani az alaplapból. Mondjuk ezt hallottam másik Giga lapnál is mikor nem tudott indulni. Na elindult a gép lement egy 15 perces AIDA64 kikapcsoltam és frissítettem Xeon biossal. Xeon proci be és indul a teszt. Teszt egy idő útán leállt mert kikapcsolt a gép. Indítottam az AIDA jelezte, hogy túlmelegedett a proci ezért állt le. Nagyobb hűtőt raktam. LinX 5 kör 2048 Mb-tal. Lement simán. Ráengedtem az AIDA egy darabig ment és újra indult, VOLNA mert csak próbálkozott és kattogó hangok az alaplapból. NEM bios hang. Tápot cseréltem HÁT HA! Elindult lement egy pár körös LinX. Vissza AIDA és elindúlt proci hőfok kb 50 volt. Ment egy darabig és újra indúlt VOLNA ha sikerül. Sokadik kisérletre elindult ismét és MEGUNTAM. Alvás és ma reggel ugyan ez a szitú!!! Random újra indulna! Ramokat kicseréltem másik tipús most videokártya csere lesz! Ötlet tanács valakinek??? Mindent NAGYON megköszönök! :)

(#59512) Cingi1979 válasza Cingi1979 (#59511) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

CMOS Reset is volt de SEMMI változás! Kattog és nem tud indulni! Bios egy csippanás HA összejön neki és utána kattogás és próbál indúlni de NEM tud valamiért bekapcsolni! :W :W :W

(#59513) Senquist


Senquist
tag

Sziasztok!

Cserélem le arégi gépemet, és tegnap vettem egy Be Quiet! Slient base 600 - narancs fekete színű házat, ebbe bele raktam az 500W os Be Quiet! es pure power 10 -es tápot is.

Ennyi amit eddig újítottam rajta, de szeretnék venni egy új alaplapot, procit, ramot és videokártyát, de itt nagyon elakadtam h mégis mi az amit érdemes lenne venni. lényeg h kompatibilis legyen az egésszel,

nekem a régi egerem és régi billentyűm van aminek kerek lila-zöld dugója van, és ezt meg is tartanám.

A Segítségeteket szeretném kérni, hogy tudtok e nekem mondani olyan alkatrészeket amik kompatibilisek lennének egymással?

Jelenleg amim van és cserélnék le:

Alaplap: Asus H81M-A
4GB DDR3 Ram
Nvidia GeForce GT610 - 2GB
Intel Pentium Dual Core G3420 3.2GHz, 4. gen CPU

Van egy két játék ami fagy ill egy fél órás játék után a gépem kikapcsol.. arra már rájöttem hogy a vga ha túl melegszik akkor csinálja ezt, na de ha azt cserélem cserélném vele az alaplapot is már.
Hogy most minden új legyen!

Nem tudom hogy a Ram kártya kompatibilis e bármelyik alaplappal e, mert ha igen akkor max azt meghagynám talán vennék mellé még 1t gondolom lehet bővíteni mert 2 sín van szabadon az alaplapon mellette , de az Alaplap miatt biztos hogy cserélnem kéne a procit is.

Szóval melyik VGA kártya lehetne egy picivel jobb ennél és milyen alaplapot kéne cserélnem rá hogy kompatibilis legyen ill. a procit milyet vegyek rá?

Tudom h nehézkesen írom mert eddig nem nyúltam bele a gépbe, ha rossz volt ink. vettem egy újat, de most már szeretném picit átlátni a dolgokat h magam rakjam össze!

Előre is köszönöm!

..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

(#59514) quailstorm válasza Senquist (#59513) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vegyél egy HP 8200-at vagy Dell Optiplex 790-et, vagy Dell Optiplex 3010-et. Esetleg ennél újabbat, mert ez még régebbi a tiednél is, de lehet erősebb. Csak i3 vagy i5 procit nézzél.
RAM-nál a DDR3 az DDR3-ba jó értelemszerűen...

VGA-ra ha jól emlékszem már kaptál régebben választ, de a GT1030, GTX1050Ti és a használt 750Ti vonalon lehet mozogni.
És akkor nem kell gondolkoznod sem.

Azzal remélem tisztában vagy, hogy olcsó nem lesz, amit szeretnél.

(#59515) Senquist válasza quailstorm (#59514) üzenetére


Senquist
tag

Persze azt tudom úgy is számolok velük hogy 100E körül lesz amibe fájni fog, de nem sajnálom rá, viszonylag jót akarok venni hogy ne legyen vele bajom jó pár évig:)

Köszike a segítséget majd úgy böngészek akkor:)

..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

(#59517) dugo_ válasza #46372352 (#59516) üzenetére


dugo_
veterán

Nem kell bemenni a biosba. Dugd be a pendrive-ot, gép bekapcs, F11-gyel előhozható a boot menü és ott simán kiválasztod.

(#59520) dugo_ válasza #46372352 (#59519) üzenetére


dugo_
veterán

Az UEFI-t kellett volna. :D

(#59522) dugo_ válasza #46372352 (#59521) üzenetére


dugo_
veterán

Az UEFI-vel gyorsabb a bootolás, meg van lehetőség secure boot-ra. Neked így valószínűleg Legacy BIOS módban települt a rendszer MBR partíciós táblára.

Futó rendszer alatt is van mód átkonvertálásra, de abban a Win10 topikban többet tudnak segíteni:
https://logout.hu/tema/windows_9_kodnev_threshold/keres.php?stext=%22MBR2GPT%22

(#59523) MasterMark válasza dugo_ (#59522) üzenetére


MasterMark
titán

Ha nem tudja mi a különbség, akkor mindegy neki lényegében.

Switch Tax

(#59524) jokeph válasza MasterMark (#59523) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azért a minimális előnyért - amit sokan kis sem használnak - kár bolygatni az egészet... :))

FX konfigomon a W10x64 Enterprise N bekapcsolástól számitott 35 másodperc körül feláll... 500 GB-os HDD-ről. ;]

Volt benne SSD-is, arról elég volt a 20 sec. is, de csak próbára vettem ki a laptopból, abban nagyobb hasznát látom, nem vagyok türelmetlen. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#59526) jokeph válasza #46372352 (#59525) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nézd meg az #59522-es HSZ-ben linkelt topicot, ott minden le van irva, abból el tudod dönteni, van e az UEFI-s változatnak számodra előnye, ha van akkor érdemes megcsinálni. ;)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#59527) Emppu85


Emppu85
tag

Sziasztok…Segitségetek szeretném kérni…Szeretném fejleszteni a gépem,és szeretnék 1151 es platformra átmenni,ki is néztem két lapot.
Asus MAXIMUS VIII HERO Z170
MSI Z270 GAMING M5 Z270

Proci egy i5 7600k lenne.proci elméletileg Kaby Lake
de a lap az egyik Kaby a másik meg skylake… tehető mind kettőbe ez a processor,van ennek valami jelentősége,?
Vagy kompatibilis mindel a proci?
Köszönöm szépen előre is

(#59528) dugo_ válasza Emppu85 (#59527) üzenetére


dugo_
veterán

A Z170 csak friss bios-szal ismeri fel a 7000-es procikat. Frissíteni csak 6000-es berakása után lehet.
Viszont a Ryzen és a Coffee Lake 6 magosai mellett baromira nem éri meg 4/4-es procit venni ennyi pénzért.

(#59529) Emppu85 válasza dugo_ (#59528) üzenetére


Emppu85
tag

Szia.akkor ha jól értelmezem inkább valami z370 chipszetes 1151v2 vegyek inkább mondjuk egy i5 8600k val?
Ryzen oldal az semmi kép nem jöhet szoba..
Ahogy néztem tesztet most a i5 8600k majdnem annyit tud mint a i7 7700k

(#59530) MrDerekas válasza Cingi1979 (#59512) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az a kattogás... Próbálj meg valami live disztrót (linux pl) futtatni pendrive-ról a gépen, de úgy, hogy leszeded a vinyót előtte a gépről.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59531) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok!

AM4 fronton az X370 lapokra azt írják, hogy 8 way PCI. A megfelelő csatlakozószám esetén akkor GEn1-ben tud kezelni 8 VGA-t? Alapból van 6 PCI meg 2 M2. Pl Asrock X370 Killer SLI

[ Szerkesztve ]

(#59532) sz.istván


sz.istván
tag

Hali!!

Kis segítség kellene!! :U

Adott, egy ASUS P5G41T-M-SI deszka, sajnos ez is olyan typ, amin a 4 RAM slotból, csak a két főág (kék) akar működni, bármilyen típusú ram kerüljön is bele, tök egyformákkal is próbáltam 4x2 giga, ezer fórumot olvastam már végig és senki nem tud igazán megoldást erre, mindenféle időzítésekkel lehet, kell szarakodni, de ehhez (is) hülye vagyok, addig nem merek beletúrni, amíg nem kapok, valami használható infót!!

Köszi!!

(#59533) varmi2 válasza sz.istván (#59532) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vedd ki a cpu-t, nimvs elhajolva egy két láb?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#59534) sz.istván válasza varmi2 (#59533) üzenetére


sz.istván
tag

Makulátlan, mind a processzor, mind pedig a foglalat!!! Olvastam, hogy a G41-es chipset-tel lehetnek ilyen gondok, nem véletlen, ritka is az ilyen DDR3-as rammal szerelt 775-ös lap!! :U Más lehet a gond ezzel, de nem jutok dűlőre vele!!

[ Szerkesztve ]

(#59535) Senquist


Senquist
tag

Halihó!

Ezt az alaplapot néztem ki, hogy több legyen rajta a sata csatl, ill. a kártya férőhely.
[link]

És ezt a videokártyát mert ez 2GB os GDDR3 as, PCIe-s gondolom belefog menni az alaplapba is
[link]

Azt nem tudom hogy processzort milyet kéne mi az ami bele illik, néztem képeket de egy kis chip szerű kártyát adott be, vagy van benne ventilátor is?

A videokártya választása azért lett mert a monitorom egy régi típusú és a kék csatlakozó fejes kell. D-SUb -asszem ez a neve

Esetleg vmi javaslat hogy milyen procit vegyek rá? meg hűtőbordát ? Az az egy amit nem tudtam rá illeszteni fejben

előre is köszi a segítségeket!

..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

(#59536) abdulka1 válasza Senquist (#59535) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Ez a lap alapból az Intel Skylake processzorokat tudja kezelni, de BIOS frissítés után mehetnek bele a Kaby Lake procik is.
Ebben a listában megtalálod az összes támogatott processzort. [link]
Azt, hogy milyet vegyél az igényeid, és a pénztárcád határozzák meg.

A processzorok mellé jár gyári hűtő azt nem feltétlenül kell venni külön.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#59537) Senquist válasza abdulka1 (#59536) üzenetére


Senquist
tag

Köszönöm!

Ha összeszerelem őket akkor még frissítenem is kell? Bocsi de csak a link alapján lévő kiválasztást értettem:D

..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

(#59538) jokeph válasza sz.istván (#59534) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv.

Nekem MSI G41 P25 van, ez szintén DDR3-as lap G41 chipsettel, viszont csak 2 slotos, és max. 4 GB-ot kezel.

Nekem 3 különféle rammal is hibátlan.

A tiédre azt irják, hogy supported RAM 800 és 1066 MHZ. (bár ez elviekben nem lehetne gond, ha 1333-as RAM kerül bele, alapból nálam is 1066-on indul el, kézzel kell beállitsam 1333-ra). :U

Illetve, foglalatonként a max. használható méret a 2 GB.

Hány MHZ-es ramokkal próbáltad ?

Lehetséges. hogy meghalt a memória-vezérlő egyik fele ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#59539) abdulka1 válasza Senquist (#59537) üzenetére


abdulka1
őstag

Ha Skylake procit veszel akkor nincs semmi tennivalód, de ha KabyLake-et, akkor még előtte kellene frissíteni a BIOST, de azt csak az előbbivel tudod megoldani.

Frissítés nélkül mennének:
Celeron G3900, G3920 ~11-20000Ft között
Pentium G4400, G4500, G4520 ~14-27000Ft között
I3-I5-I7 sorozatból a 6xxx jelölésűek ~30-100000Ft között

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#59540) Vares


Vares
csendes tag

Halihó!

Hátha van valakinek ötlete!

Van egy alaplapom (M2N-E) és egy ideje a Bios nem tartja meg a beállításokat!
(elemcsere, jamper ellenőrzés stb. megtörtént)

Vagy meghalt a Bios?

Egyébként a lap rendesen működik!

Köszi: Vares

[ Szerkesztve ]

(#59541) MasterMark válasza Vares (#59540) üzenetére


MasterMark
titán

De be van dugva az áramba, és nem is veszed le az áramot róla? Úgy is elfelejti?

Switch Tax

(#59542) Vares válasza MasterMark (#59541) üzenetére


Vares
csendes tag

Úgy nem!

(#59543) Something_


Something_
őstag

Sziasztok!

Kb 4 oraja Coffe Lakere valtottam, azota szivok...
Nem tudom mukodesre birni a gepet, komponensek listaja az adatlapomon.
Mar tettem fel uj rendszert is, felment a telepito, biosig eljutok, de tovabb nem.
CMOS reset utan zold lampat kapok a cpunal, viszont ha belepek a biosba, ujrainditom, utana mar narancs es piros felvaltva villog.
Fogalmam sincs mit kellene allitani, nem talalkoztam meg ilyennel...

(#59544) Apollo_21 válasza Something_ (#59543) üzenetére


Apollo_21
addikt

Bár nem a kérdező megoldására... De h a fakk h neked a z370f en Ami bios van....? Ügyértrem miért nem uefi alapba
Nekem marhára nem. Bár passz h ez mitől függ.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#59545) Senquist válasza abdulka1 (#59539) üzenetére


Senquist
tag

Szia!

Ezt néztem ki
[link]

Amit te írtál azt a 2 típust azt hol írják már ha írják a leírásukban?

..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

(#59546) dugo_ válasza Senquist (#59545) üzenetére


dugo_
veterán

Ez baromira nem éri meg.
22ezer egy G4560/G4600, amik már 4 szálasak.

Hozzá Asrock B250-Pro4, Gigabyte GA-B250-HD3P, MSI B250 PC Mate - mindegyik felismeri helyből a Kaby Lake-et, nem kell bios frissítést kérni.

Egy 20ezer forintos 730-nak továbbra sincs semmi értelme.
10ezer forint egy 710, hogy képet adjon, de ha játszani is akarsz, akkor használt 750Ti 2GB, 960 2/4GB. Utóbbin a DVI-I-t lehet könnyedén adapterezni, mert még ad analóg jelet.

[ Szerkesztve ]

(#59547) dugo_ válasza dugo_ (#59546) üzenetére


dugo_
veterán

Szerk.:

Sőt, a 710 nem is kell, mindhárom lapon van dsub. Játékra meg amiket írtam. Esetleg még a 950 jöhet szóba.

(#59548) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok! Van itt egy Gigabyte Z97X-Gaming 3 alaplapom, ami úgy néz ki megadta magát. 2 éves múlt, abból az utóbbi 4 hónapot bányászással töltötte.

4 vga-val sokáig működött, aztán jött az 5. de azt már nem ismerte fel. Mondták hogy bios reset, amit meg is csináltam az elemkivevős módszerrel, de akkor meg a felpörög, 1mp múlva hangjelzés nélkül kikapcsol majd be a végtelenségig ismételve hibát produkálta. Rakosgattam ide oda a kártyákat, mert 1 db-al sem működött onnantól, aztán valahogy elindult. Néhány hetet így is működött, majd vga-t kellett cserélni, ott megint kezdődött előrről az egész, viszont azóta nem kelt életre.

Másik ram, másik táp próbálva volt, úgy sem. Önmagában sem tud elindulni, amikor csak ram meg proci van benne (4 hónapos G1840). Szétszedtem az egészet átnézni, hajlott lábakat sem látok, de nem is volt piszkálva. Ram nélkül a ram errort elcsipogja, de ez az egyetlen életjel.

A cpu körüli piros hűtők alól a thermal pad folyadéka már megindult, ez okozhat valami zárlatot? Szembetűnően rossz kondikat nem látok sehol.

Kidobni nem szeretném azért ezt a lapod, de mit lehetne vele kezdeni? :F

[ Szerkesztve ]

(#59549) MasterMark válasza XP NINJA (#59548) üzenetére


MasterMark
titán

Az ilyen felpörgős dolog tipikusan valami zárlatnak tűnik.

Switch Tax

(#59550) Senquist válasza dugo_ (#59546) üzenetére


Senquist
tag

Régebbi 2000 alatti játékokkal játszom néha, az a fő h ezeket ismerje és vigye, meg a contract wars al játszom havonta 1-2x, ha már ezeket vinné akkor jó az nekem.

Alaplap megvan má-r h mit vennék, de a vga meg a proci az amiről halvány fogalmam sincs hogy mit kéne rajta össze néznem hogy jó legyen, nekem nem mondanak a betűk számok semmit se, nem tudom h mit jelentenek ezek..:S

Nem akartam komplett gépet venni gondoltam magam össze rakom, de nem tűnik egyszerűnek:S

..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.