Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60851) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Asus Prime B250-Pro lapot egy 256GB Samsung PM961 (Seq. Read/Write 2800/1600MB/s) SSD-vel.

Összerakás telepítés után persze :C rájöttem utánaolvastam, hogy persze mivel két M.2 van a lapon nem a legjobba tettem bele M.2_1-ES slotba raktam "értelemszerűen" de időközben kiderült, hogy mégsem ebbe kéne hanem az M.2_2-ES Slotba mert az gyorsabb is meg talán (na ezt sem tudom) így használhatnám ki az SSD elméleti legnagyobb sebességét :F

Kérdés még ha átrakom, kell-e valamit a BIOS-ba is állítani ahhoz, hogy el is tudjam érni a maximálisan kihozható sebességét az SSD-nek. Rendszert már feltoltam WIN 10 64 bit mi más...

Ja még fontos hogy 7. generációs i7 7700-as Proci van a lapban és a legfrisebb BIOS-ra frisítettem 1010-re azt hiszem tehát ez OK.

Még ennyit találtam :

2.(a) Ha egy M.2 eszköz PCIE módban van telepítve, akkor a PCIE x16_2 csatlakozó csak egyszeres módban működik, és a SATA6G_1 csatlakozó használható. - Hogy/hol kell PCIE módban telepíteni ??

(b) Ha egy M.2 eszköz SATA módban van telepítve, az M.2 eszköz használja a SATA6G_1 sávszélességét. A SATA6G_1 csatlakozó nem használható. - Mivel most használható hogy az elsó M.2 slotba van így akkor nem SATA módban van gondolom telepítve ?

Előre is köszönöm :R :R

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#60852) mzso válasza MrDerekas (#60841) üzenetére


mzso
veterán

"Vagy tönkrementek ezek a vinyók, vagy a tápellátással van baj,"

Ezt a kettőt egyáltalán nem tartom valószínűnek. Az egyiken volt valami szektor/klaszter hiba, de ennyi szopás után nem csoda.

"Amikor sikertelen egy ilyen adathordozó leválasztása/leállítása, akkor az írás alatt lévő és/vagy gyorsítótárazott adatok bizony elszállnak és a tartalmuk is a nulla kb-hoz konvergál,"

Csak az a baj, hogy ettől független meghajtókon keletkeztek hibás fájlok. PL a rendszer lemezen is volt hiba a firefox profilja egyszer teljesen szétbarmolódott, és több másik esetben GUI beállítások áltak vissza.. (Legutóbb már direkt kilőttem a futó programok processzeit, nehogy megpróbáljanak valamit a lemezre írni kilépéskor...)
Tehát valami globálisan bolondul meg.

"Ha a chkdsk nem tud lefutni, akkor vagy használatban van az adott meghajtó"

Az a baj, hogy nem azt írta, hogy használatban van, hanem simán megfagyott, be sem tudtam zárni a CMD ablakát.

"re-flashelni a biost magát."
Sajna downgrad-elni sem lehet simán. :((( Csak valami veszélyes módon third party tool-lal ami szerintem nem is ellenőrzi, hogy az alaplappal kompataibilis-e. Dos-ból...

Ha memória hibáim lennének szerintem repkednének a kékhalálok.

Lehet akkor driver szopás lesz. Mondjuk nem tudom miért, USB driverekkel volt csak problémám...

[ Szerkesztve ]

(#60853) szzimo53


szzimo53
tag

Üdv,
Adott egy Asus P8B75M-A.

Alaplaplon a zöld kis led világít de a lap meg se nyikkan. Át pakoltam mindent egy másik B75-ös lapba, úgy működik minden.

Egyenlőre csak asztalon raktam össze, és rövidre zártam a power buttont úgy indítottam volna.

(#60854) szzimo53 válasza maxxenergie (#60851) üzenetére


szzimo53
tag

Én így hirtelen megnézném az SSD-m milyen írási és olvasási sebességet tud. És csinálnék egy benchmarkot.
Én Aida64 Extremet használok, nekem stimmeltek a mért adatok.

(#60855) MrDerekas válasza mzso (#60852) üzenetére


MrDerekas
addikt

Érdekes eset az biztos. Tippre a cpu-ram-vírus kombó a jelöltem, ha már a rendszerlemezen is akadt adat probléma. Ram hibánál nem 100% a kékhalál. Tehát én futtatnék memtest-et, valami cpu tesztelő progit és aida rendszerstabilitás tesztet. (S közben csendben fohászkodni, hogy egyértelműen kiderüljön a hiba.) Esetleg a tápfeszültség ingadozása is felvetődhet. (Főleg a 3,3 és 5 V-os feszek)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60856) maxxenergie válasza szzimo53 (#60854) üzenetére


maxxenergie
senior tag

OK köszi hétvégén megnézem, de mivel fizikailag a másik portban egyértelműen magasabb a sebesség elvileg, így ha meg is mérem nem tudom mihez viszonyítani.. De akkor átszerelem a másik portba, igazából csak az a fő kérdés, kell-e valamit állítani BIOS-ban illetve ha abba berakom automatikusan magasabb lehet-e a sebesség, vagy mókolni is kell valamit, illetve ha már feltúrtam a rendszert akkor érinti-e milyen módban telepítettem fel első M.2 slotban. Vagy elvileg elég csak átrakni és ennyi. Sebességet megmérem most mennyi és átszerelés után mennyi lesz.

Ha valaki még tud valami nagy okosságot mondani megköszönném mert első ilyen gépem fogalmam nincs erről a témáról :R

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#60857) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Hol tudom megnézni a chipset és a lan driver verziószámát?

Köszi!

(#60858) Armagedown


Armagedown
őstag

Van nekem egy Gigabyte GA-MA69G-S3H alaplapom, benne egy Amd Athlon x2 5000+ processzorral, memóriák vegyesen vanak benne, Geil Sycron, Corsair, a táp egy FSP-350-PNF.
Ezt nem használtam egy ideje, mivel van újabb.
Nemrég ki akartam próbálni, elindult rendesen a Windows 10, de aztán egyszer csak leállt és azóta se kép se hang, nem indul el, ha megnyomom a bekapcsológombot, akkor egy pillanatra megmozdulnak a ventilátorok és utána semmi egyebet nem csinál.
Cmos resetet próbáltam, egy memóriával , a merevlemezt és a dvd írót lehúzva, a Geforce 210 vga-t lehúzva, az alaplapi vga-val sem indul.A táp elindul az alaplap nélkül a megfelelő pinek összeérintésével.
Mi lett vele, tönkrement az alaplap az állástól?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#60859) MeroM válasza Armagedown (#60858) üzenetére


MeroM
senior tag

Probaltad egy rammal?

(#60860) Armagedown válasza MeroM (#60859) üzenetére


Armagedown
őstag

Igen, próbáltam, úgy sem bootol

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#60861) jokeph válasza Armagedown (#60858) üzenetére


jokeph
nagyúr

BIOS elemet is kivetted ? :U

Gyenge, lemerült/rossz BIOS elem csodálatos hibákat képes produkálni. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#60862) Armagedown válasza jokeph (#60861) üzenetére


Armagedown
őstag

Igen, az elemet is kicseréltem, az most új benne

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#60863) jokeph válasza Armagedown (#60862) üzenetére


jokeph
nagyúr

Speaker van rádugva ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#60864) Armagedown válasza jokeph (#60863) üzenetére


Armagedown
őstag

Igen, van, de nem pittyeg egyet sem.
Ha begudom a gépet, utána kb 1-2 másodperc mulva egy pillanatra felvillan a billentyűzet 3 ledje

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#60865) jokeph válasza Armagedown (#60864) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az ok.

Ha kiveszed az összes ramot, akkor sem jelez semmit a speakeren ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#60866) Armagedown válasza jokeph (#60865) üzenetére


Armagedown
őstag

Semmi változás, ilyenkor is csak megmozdulnak egy kicsit a ventillátorok

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#60867) jokeph válasza Armagedown (#60866) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ajajj..... eldöglött volna a lapod ? :F

Ezen a lapon látom még elektrolit-kondenzátorok vannak (ELKO), nézd át őket tüzetesen, nincs e közöttük olyan aminek púposodik a teteje, vagy esetleg már kezd folyatni is, főleg a CPU foglalat körülieket.

Egyelőre nincs jobb ötletem. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#60868) Armagedown válasza jokeph (#60867) üzenetére


Armagedown
őstag

Így néznek ki azok a kondik, jobb képet nem tudtam csinálni.

Nincsenek felfúvódva, bár már nem sima a tetejük.Cseréljem ki őket?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#60869) jokeph válasza Armagedown (#60868) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem tűnnek rossznak... :U

Kiváncsi lennék, van e még valakinek ötlete...

Hát, ha van hozzá anyag és meg is tudod csinálni, nem nagy befektetés.

Bár hasonló lap sem kerül a világ pénzébe. :U

Még valami:

A BIOS elem biztosan ül a foglalatjában ?

Én egyszer jártam úgy, hogy azt hittem kuka a lap, aztán kiderült hogy el volt gyengülve a foglalat pozitiv érintkezője, és nem volt meg a kontakt. :DDD

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#60870) jokeph válasza jokeph (#60869) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kifutottam a szerkesztési időből.....

Igy csináltad a CMOS-CLEAR-t ?

"You may clear the CMOS values by removing the battery:
1. Turn off your computer and unplug the power cord. - gép kikapcsolva, 220V-os kábel kihúzva.
2. Gently remove the battery from the battery holder and wait for one minute.
(Or use a metal object like a screwdriver to touch the positive and
negative terminals of the battery holder, making them short for 5 seconds.) - elem kivétele, várakozás legalább 1 percig és jumper pinek összezárása 5 másodpercig legalább
3. Replace the battery. - elem visszahelyezése.
4. Plug in the power cord and restart your computer."
- 220 V-os kábel visszadug, gép indit.

Bocs ha túl szájbarágós, ezt a manual-ból szedtem elő. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#60871) Armagedown válasza jokeph (#60870) üzenetére


Armagedown
őstag

Sajnos még így sem ad életjelet az alaplap.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#60872) MeroM válasza Armagedown (#60871) üzenetére


MeroM
senior tag

Annyi a jo az egeszbe h fillerekert kapsz alaplapot bar en javaslom h akkor mmar inkabb vmi c2d re csereld az is 1000ft os tortenet mar..

(#60873) Tothg86


Tothg86
tag

Sziasztok
Adott egy P5KPL-AM lap. Ami bios, egy hosszút sípol és két rövidet. Elvileg video hiba. Van alaplapi integralt kartyaja. Ha nincs benne külön kártya, akkor is sípol, ha van benne (tutira működő) akkor is. RAM nélkül is ugyanúgy az egy hosszú két rövidet sípolja.
Mit gondoltok?
Köszi
Tothg

(#60874) MeroM válasza Tothg86 (#60873) üzenetére


MeroM
senior tag

ram/alaplap hiba.

[ Szerkesztve ]

(#60875) Cry0


Cry0
őstag

Na skacok, 2 hete tettem a gépbe új tápot bízva benne hogy az volt a ludas, annyit javult a helyzet hogy a gép addig tökéletesen működik amég nem kezdek el játszani, amit elindítok egy játékot 2-3 perc és újraindul a gép. :W Windows-t is újradobtam azért rajta. mit nézzek át vagy mit tehetek?

[ Szerkesztve ]

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#60876) MeroM válasza Cry0 (#60875) üzenetére


MeroM
senior tag

Milyen gep?

(#60877) Cry0 válasza MeroM (#60876) üzenetére


Cry0
őstag

Msi Z170a Gaming 3
Intel Core I5 6500
Kingstone Hyper Predator 2x4gb 3200Mhz ram
sapphire radeon hd 6970
120Gb Kingstone SSd
1tb wd Hdd
Fsp hexa 700w

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#60878) Apollo_21 válasza Cry0 (#60877) üzenetére


Apollo_21
addikt

Így látatlanban a Vgat nyúznám. Koránál fogva..... Nézd meg mit csinál a gép az integráltal.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#60879) WhiteHawk24


WhiteHawk24
tag

Üdv!

Nézegetve az alaplapokat belefutottam valamibe amit nem értek. Az Asrock Fatal1ty Z370 Professional Gaming i7 alaplapnál az alábbi szöveg található a storage résznél:

M2_1, SATA3_0 and SATA3_1 share lanes. If either one of them is in use, the others will be disabled.
M2_2, SATA3_4 and SATA3_5 share lanes. If either one of them is in use, the others will be disabled.

Mi az isten nyiláért van benne SATA3_0 és SATA3_1 ha csak az egyiket tudom használni egy időben?? :F
Azt megérteném ha a M2_1 és a SATA3_0 lenne megosztva hisz két teljesen különböző csatolófelület, de két egyformánál ennek mi értelme?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#60880) Cry0 válasza Apollo_21 (#60878) üzenetére


Cry0
őstag

Próbáltam úgy is, ugyan ez a gelyzet. Kb másfél hónapja vettem ki belőle a vgat mert tönkrement benne a ventillátor, és akkor kezdtr ezt csinalni. Ami fura nekem hogy akkor a regi tappal egy videot megnezve is ujra tudott mar indulni, a gyengébb táppal perig csak játék közbe.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#60881) maxxenergie válasza maxxenergie (#60851) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Sziasztok!

Szóval lemértem az előző /60851-es/ hozzászólásom alapján és ez jött ki :

Tehát ez jó eredmény vagy tudna többet ha áttenném az M.2 Slotba az SSD-t ami elvileg fizikailag gyorsabb.
Illetve ha átrakom kell valamit beállítani ha igen mit pontosan Bios-ban :R

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#60882) varmi2 válasza maxxenergie (#60881) üzenetére


varmi2
nagyúr

A sima sata3 ssd-t sem éreznéd lassabbnak érzetre. Tehát átteheted, a tesztekben láthatsz nagyobb számokat, de a hétköznapokban érzetre sata3 ssd óta nincs különbség.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60883) maxxenergie válasza varmi2 (#60882) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Köszi :R Akkor nem töröm össze magam majd ha legközelebb szétszedem akkor fogom átrakni, így akkor nem sok értelme van :R

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#60884) laceb


laceb
tag

Sziasztok!

Random lefagy a gépem!Illetve egy szabályszerűséget fedeztem fel: ha elindítom a HWinfót :F akkor mindig lefagy.Szerintetek mi lehet a baj?Adatlapomon a konfig!

:R

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#60885) #31774976


#31774976
törölt tag

Sziasztok,

keresgéltem, de nem jutottam eredményre.

Olyan alaplapot keresnék, ami Socket 1150-es és van rajta mSATA foglalat is.

A tünet az, hogy van egy i7-4770T CPU-m, egy noctua NH-L9i hűtőm és egy mSATA Samsung 256GB-os SSD-m. Ezeket felhasználva kezdenék építeni egy PC-t.

Tudnátok javasolni nekem valamit?

Köszi!

(#60886) Viktor77 válasza #31774976 (#60885) üzenetére


Viktor77
titán

Pl. ez ?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#60887) Cry0 válasza Cry0 (#60880) üzenetére


Cry0
őstag

senkinek semmi tipje :F :U

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#60888) Viktor77 válasza Cry0 (#60887) üzenetére


Viktor77
titán

Szokásos kérdés, talán még nem volt. Az újraindulás időpontjában mit mond az Eseménynapló?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#60889) Cry0 válasza Viktor77 (#60888) üzenetére


Cry0
őstag

Azon a napon a hibák DistributedCom,WindowsUpdateClient,EventLog illetve a Kritikus Kernel-Power hibák vannak.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#60890) Viktor77 válasza Cry0 (#60889) üzenetére


Viktor77
titán

Ne azt a napot nézd, hanem konkrétan mikor újraindul, egyből nézd meg az Eseménynaplót. De a Kerneles lesz az szerintem. Kérdés, mitől megy az áram a gépben.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#60891) Cry0 válasza Viktor77 (#60890) üzenetére


Cry0
őstag

pontosan másodpercre nem tudom mikor történt de abba a percbe a DistributedCom illetve a kernel-Power szerepel. Kernel-Powerra tippelek én is, esetleg valami tipp hogy lehet ezt megállapítani hogy mitől lehet?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#60892) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok, találkozott már valaki ezzel a hibával? Asus Rog Rampage 6 Extreme
1-es és 3-as slotban VGA van, X4_1 -ben egy Elgato.

Mitől lehet?

A játék az nem játék!

(#60893) Viktor77 válasza Cry0 (#60891) üzenetére


Viktor77
titán

Sokkal jobbat sajnos nem tudok, mint hogy szétszeded a gépet, mindent alaposan megvizsgálsz és figyelmesen újra összerakod. Valami nagy terhelés alatt kevés áramot kap. Ez lehet bármelyik alkatrész hibája.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#60894) Isador


Isador
csendes újonc

Sziasztok!

A következő problémához szeretnék segítséget, tippet kérni, hogy vajon mi okozhatja ezt:
Adott egy Asus VC239H full HD-s monitor és egy Samsung LA40A450C1D 1368x768 felbontású TV. A monitort DVI-D kábellel, a TV-t pedig HDMI kábellel csatlakoztattam a videokártyához, mindenféle átalakító nélkül. A TV-n a kép csíkozódva ugrál, vibrál, míg a monitoron pedig nem. Ámde ha a PC kikapcsolt állapotában fordított sorrendben kötöm a VGA-hoz (előbb a TV-t és aztán a monitort), akkor monitoron kezd vibrálni a kép, míg a TV-n pedig nem, és viszont. Ez a jelenség elsősorban desktop módban (netezés és filmezés alatt) fejti ki magát, méghozzá igen intenzíven, már-már nézhetetlenül zavaróan. A játékok alatt érdekes módon nem csinál ilyet (ekkor csak a monitoron fut teljes képernyőn a játék, és a TV-n pedig az Aida64-et lesem).

Több lehetőséget is megpróbáltam már ennek elhárítására: HDMI/DVI-D kábelek cseréje, VGA driver tiszta újratelepítése a legfrissebb verzióra, PC kipucolása (kb. egy hete), minden zavaró elektromos bizbasz eltávolítása monitor/TV mellől, monitor és TV felbontásának/frekvenciájának variálása (most perpill mindegyik a natív felbontását használja - monitor 1920X1080 60Hz, TV 1368X768 60Hz).
A gép hőmérsékletét is folyamatosan figyelem az Aida64-gyel, alapjáraton a proci és a VGA kb. 36-38 °C-on üzemel, terhelés alatt pedig a proci max 50, a VGA meg 70-71 °C-on (az utóbbi még csúcsterheléssel sem megy feljebb mint 70 °C).

A konfig:

Alaplap: ASUS A88X Plus
CPU: AMD Athlon X4 880K (+ gyári venti)
RAM: Corsair Vengeance Pro 8GB DDR3 2133MHz
VGA: ASUS Strix R7 370 DC2OC-2GD5-GAMING
SSD: Kingston ssdnow v300 60gb SATA
HDD: Samsung 500 GB SATA
Táp: FSP Raider 550
Ház: Thermaltake Element T
Hűtés: 1db 200 mm-es, 2db 140 mm-es és 2db 120 mm-es ventik.
Windows 10 oprendszerrel (kb. 3-4 hónapja lett tisztán újratelepítve (nem upgradelt) és legális)

2016-ban állítottam össze a konfigot, és még garanciális, valamint semmit az égegyadta világon nem húztam rajta, nem tuningoltam, max a ventilátorok fordulatát szabályoztam/szabályzom manuálisan.

Szerintetek mi lehet a baja, illetve mit tehetnék még érte? Mert már lassan kifolyik a szemem, ugyanakkor nem szeretnék lemondani a dual monitor adta előnyeiről. A VGA mondta be az unalmast vagy a PC tápja nem bírja már szuflával? Esetleg talán inkább az utóbbi, mert egy időben gyakorta (legrendszertelenebb módon és időközönként, főleg desktop -netezés/filmezés- alatt) újraindult az egész gép (egyetlen egyszer pedig még vissza sem kapcsolt), de amióta kitakarítottam az egész gépet, úgy tűnik, ez a jelenség már abbamaradt (pedig nincs közvetlenül a földön a gép és félévenként alaposan portalanítom kívül-belül).

Meglehet, nem mai darab a VGA, de simán vinnie kéne a két kijelzőt (melyek közül az egyik ráadásul nem is full HD-s), főleg úgy, hogy játékok alatt még csak nem is produkálja a fent említett hibát. Ez a képesség már a 2000-es évek kártyáiban is megvoltak.

Sajnos nincs lehetőségem arra, hogy más PC-n próbáljam ki a kérdéses komponenseket, illetve, hogy ebbe a konfigba próbáljak bele más VGA-t, tápot. Ezért inkább arra lennék kíváncsi, hogy helyes-e a felvetésem, hogy a VGA/PSU a ludas vagy esetleg elsiklottam volna valami fölött.

Sorry a hosszú szövegért, de igyekeztem minél több támpontot megadni számotokra!

Előre is köszi!

(#60895) MeroM válasza Isador (#60894) üzenetére


MeroM
senior tag

Probald egy non whql driverrel

(#60896) WhiteHawk24 válasza WhiteHawk24 (#60879) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Valaki erre tud ésszerű magyarázatot?

(#60897) Isador válasza MeroM (#60895) üzenetére


Isador
csendes újonc

Azaz frissítsek bétára?

(#60898) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Nem találtam megfelelőbb topikot, ezért megpróbálok itt utána járni. Alaplap-rögzítő csavarokat szeretnék vásárolni, mert a mostaniak már darálódnak és csak a lélek tartja a helyén a lapot. Szabvány szerinti csavarokról van szó, vagy házanként eltérő a furat? Nyugodtan irányítsatok át ha rossz helyen keresgélek. :R

PSN ID: marquuard

(#60899) #65675776 válasza WhiteHawk24 (#60896) üzenetére


#65675776
törölt tag

Rosszul értelmezed. Az M2 slotok osztják meg a lane-jeiket 2-2 SATA porttal. Szóval ha az M2-t használod, akkor azzal 2 SATA portot kilősz.

Kicsit konkrétabban:

ha az M2_1 portba raksz SSD-t, akkor a SATA3_0 és SATA3_1 portok használhatatlanná válnak.
ha az M2_2 portba raksz SSD-t, akkor a SATA3_4 és SATA3_5 portok használhatatlanná válnak.

(#60900) Viktor77 válasza EnterR (#60898) üzenetére


Viktor77
titán

Elvileg szabvány. Itt tudsz válogatni.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.