Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47451) RedCactus válasza Golota (#47450) üzenetére


RedCactus
senior tag

Minden esetre tanulságos sztori és örülök, hogy megoldódott.

(#47452) rocketry23


rocketry23
tag

Sziasztok!

Mivel az MSI Z97 topicban arra se méltattak hogy azt mondják "nem tudom", feltenném itt is a kérdésem, hátha itt normálisabbak az emberek.

"Helló!
Msi z97 mpower max ac alaplapom nem indult el, 99-es hibakóddal.
Restart után elindult.

Kézikönyve szerint 97,98,99,B2,D5-D7 Console output/input devices Console initialization and load option ROM (VGA, RAID, parallel ports, serial ports...)

A 99-es pontosan mi lehet ezek közül?

Köszi!"

[ Szerkesztve ]

(#47453) szallasi007 válasza rocketry23 (#47452) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia, Biost kéne frissíteni - gugli msi z97 error code 99. Ha nem segít akkor garancia, ha nincs akkor minden usbs cuccot húzz le kivéve az egeret és a billt. Egyébként msi z97 hiba lesz szóval a legfrissebb bios esélyes h megoldja

(#47454) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Sziasztok. Sabretooth z77 lap nem ad képet összerakás után, lehetséges, hogy azért nem mert alapértelmezetten az igp-n akar képet adni, amig a biosban ez nincs átállitva?

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#47455) rocketry23 válasza szallasi007 (#47453) üzenetére


rocketry23
tag

Köszi a választ, azóta működik minden frankón, csak érdekelt hogy ez a 99es hiba konkrétan mi. Mert arról nem találtam a neten semmit. Legújabb bios van a lapon amugy.

(#47456) RedCactus válasza Ginkologic (#47454) üzenetére


RedCactus
senior tag

Szerintem auto-n van alapból. Jó helyre dugtad a monitor kábelt?

(#47457) Ecsi


Ecsi
csendes tag

Sziasztok!
A problémám a következő:
Adott ASUS M5A88-V EVO típusú alaplap ASMEDIA USB3 vezérlővel, és ennek a firmwarejét updateltem.
Ezzel:
http://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=353&func=fileinfo&id=13&lang=en
Sajnos kár volt. Sajnos a mentésem meg elveszett. Ezért, aki rendelkezik egy ilyen lappal, nagyon megköszönném, ha az firmwarejét kimentené, és publikálná valahova.
Ehhez az alábbi eszközökre lesz szükség, segítség gyanánt:
- Egy pendrive
- XBoot, hogy az iso-t bebootold a pendriveról
https://sites.google.com/site/shamurxboot/
https://sites.google.com/site/shamurxboot/XBootv1.0beta14.zip?attredirects=0
- Win98SE iso-ra, ezt kell rátenni grub4dos módban, a create usb résznél. Egyébként csak be kell "húzni" egérrel az iso fájlt az XBoot programba.
http://www.allbootdisks.com/downloads/ISO/AllBootDisks_ISO_Image_Downloads25/Win98SE_bootdisk.iso
-
http://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=353&func=fileinfo&id=13&lang=en
Ennek a tartalmát még kicsomagolod a pendrivera.
Lépések:
1. Bebootolsz a pendriveról
2. Ha nincs másik FAT32-es partciód, akkor C:\ [ENTER]
3. 104xfwdl /a parancsot kiadod, ezzel le fogja menteni a firmware-t.
4. Kiírja, hogy a valami.bin néven elmentette. Ez ott lesz a pendriveodon. Ezt a fájlt kéne valahova netre feltöltened, és jelezni felém, hogy kész vagy.
5. Én pedig nagyon hálás leszek!

Ha csendben maradtál volna, bölcsebb maradtál volna !

(#47458) Lovro Joe


Lovro Joe
tag

Sziasztok!
Most vettem 1 asus b85 pro gamert egy i5 4460 cpuval.
Az normális hogy a windows figyelmeztet hogy a vcore 0.000 de a biosban a 3.0+on kivul nem változik az érték.
A rendszert nem raktam újra lehet ez a baja?

(#47459) Humbucker


Humbucker
senior tag

Az alaplapom majd kiesik a házból. Mivel rögzíthetném újból?

(#47460) Synthwave válasza Humbucker (#47459) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bakok és csavarok?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47461) Egzee válasza Humbucker (#47459) üzenetére


Egzee
őstag

Van ház amiben beépítettek a bakok, van amelyiken nincs. Oda egy bak kell, vigyázz mert több méret is létezik. Alaplap rá és csavar keresztül.

(#47462) Humbucker válasza Synthwave (#47460) üzenetére


Humbucker
senior tag

Régi gépem van.
Egy képet mutassatok már hogy mire gondoltok pontosan.

(#47463) intelMMX


intelMMX
senior tag

(#47464) Humbucker válasza intelMMX (#47463) üzenetére


Humbucker
senior tag

Na ilyen nem volt, csak azok a kis műanyag babák vagy mik, az egyik részét bele kellett csavarozni a házba.

(#47465) intelMMX válasza Humbucker (#47464) üzenetére


intelMMX
senior tag

Ja tudom, azok a bolhák. Nem tudom annak mi a pontos neve, nem is nagyon szerettem őket használni

(#47466) Humbucker válasza intelMMX (#47465) üzenetére


Humbucker
senior tag

Ezeket lehet külön venni?

(#47467) #90933760


#90933760
törölt tag

Hali.

Adott egy Asrock H61M-GS alaplap amin nem tudni melyik Bios van és egy G2130 proci fog belekerülni, de Ivy procikat csak az utolsó két Bios támogatja. Ha régebbi van rajta akkor meg se mukkan majd a gép? Nincs másik proci úgyhogy még csak frissíteni se tudom ha nem megy.

(#47468) intelMMX válasza Humbucker (#47466) üzenetére


intelMMX
senior tag

Én eddig konkrétan csak úgy láttam, amit gépházhoz adnak.
Érdeklődni kell boltokban utána. Bár már találtam neten ventilátorhoz való csavart is, szóval szerintem ilyeneket is árulnak külön.
(Ahol meg használt cuccokkal is foglalkoznak, 1000% hogy van)

Baltoafarkas: Elvileg ha régebbi bios van a szükségesnél, akkor nem ad képet sem. A Giga H61 lapomnál legalább is nem adott úgy.

[ Szerkesztve ]

(#47469) Humbucker válasza intelMMX (#47468) üzenetére


Humbucker
senior tag

Akkor ha nem találok ilyet annyit tehetek hogy veszek valami kártyát, amit bele kell csavarozni a házba és rögzítem?

(#47470) Lovro Joe válasza Lovro Joe (#47458) üzenetére


Lovro Joe
tag

Az újratelepítés megoldotta!
Az előző (z77vlk) lap drivere kavart be.

[ Szerkesztve ]

(#47471) intelMMX válasza Humbucker (#47469) üzenetére


intelMMX
senior tag

Úgy nem igen lehet rögzíteni. Viszont biztos hogy valahol kapsz majd

(#47472) jacint78 válasza Humbucker (#47469) üzenetére


jacint78
addikt

Keress apróban valami 1000Ft-os házat ami rendesen egyben van és megvannak benne a távtartók is.

type your text here..

(#47473) Ginkologic válasza RedCactus (#47456) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Első és második memóriaslottal megy, 3. 4. slotban ha van ram nem indul. Alaplap vagy cpu hiba lehet?

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#47474) RedCactus válasza Ginkologic (#47473) üzenetére


RedCactus
senior tag

Úgy rakod, hogy 1-es és 3-as, 2-es és 4-es slotokba? (Azonos színűek!)

(#47475) Ginkologic válasza RedCactus (#47474) üzenetére


Ginkologic
senior tag

persze, de mint mondtam, a 3. és 4. slotban ha van ram nem indul a gép!
csak akkor indul ha 1. és/vagy 2. slotban vannak ramok

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#47476) jacint78 válasza Ginkologic (#47475) üzenetére


jacint78
addikt

Tipikus CPU foglalat hiba, azt ellenőrizd.

type your text here..

(#47477) RedCactus válasza Ginkologic (#47475) üzenetére


RedCactus
senior tag

Akkor egy BIOS frissítést próbálj a legfrissebbre ha még nem volt. BIOS reset is segíthet.

(#47478) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Van egy Asrock Z77 Extreme 4 alaplapom, és valamiért nem engedi a procit 3900Mhz fölé húzni.Mi lehet a probléma?
Próbáltam i7 3770, és 3770k-val.Ugyan az.BIOS reset sem segített.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#47479) Ginkologic válasza jacint78 (#47476) üzenetére


Ginkologic
senior tag

A foglalat ép volt, azt ellenőriztem. De holnap megpróbálom szétszedni és újra összerakni hátha csak ennyi.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#47480) Egzee válasza Humbucker (#47464) üzenetére


Egzee
őstag

Fényképezd már le azt a műanyag babát, kíváncsi vagyok mire gondolsz...

(#47481) GAbre


GAbre
veterán

Üdv.
Sajna topikjàban nem válaszoltak tegnap òta.[link]
Másik tápot,ès memóriát is próbáltam.

Avatar

(#47482) #65675776 válasza Egzee (#47480) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#47483) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok!

Fontos kérdésem:

Gigabyte EP45-DS3 alaplapom (rev.1.0) F9 bios-a tartalmazza-e az E5450 Xeon (lga771) microkódját vagy meg kell piszláknom a teljes support érdekében?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#47484) GAbre válasza customer114 (#47483) üzenetére


GAbre
veterán

Rakd be,ha működik tartalmazza.
Vagy google-z bioszt hozzá.Már az is alapban választ adhat erre a kérdésre.

Avatar

(#47485) kriszbon válasza customer114 (#47483) üzenetére


kriszbon
őstag

Szia!
Ha még sem lenne meg az összes utasításkészlet [Itt] van hozzá bios amiben benne van.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#47486) takacsbotond válasza takacsbotond (#47478) üzenetére


takacsbotond
őstag

Valaki? :U

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#47487) juve600


juve600
nagyúr

üdv

vai új gép

asrock z97 +i5 4690 + 2x4 gb corsair ram

minden össezrekav de nincs se kép,se pittyenés

procihűt venti,házventi, vga pörög de más semmi

elem kivétel illetve cmos reset már volt
próbáltuk alapi vga kimeneten is

ötlet ???

(#47488) #19784448


#19784448
törölt tag

Hali! Nemrég vettem egy új lapot (asus h61m-k) és észrevettem hogy miután a gépet kikapcsolom az egér ugyanúgy világít tovább. Ezt bios-ban kell kikapcsolni? Ha igen mit kell keresnem?

(#47489) demars válasza #19784448 (#47488) üzenetére


demars
addikt

Próbáld meg ezt! ;)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#47490) #19784448 válasza demars (#47489) üzenetére


#19784448
törölt tag

Nem találok semmi ilyesmit a bios-ban :/

(#47491) always


always
csendes tag

Üdv mindenkinek! :R
Segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy használt gépet, pörög is tök jól meg minden, csak egy 4 GB-os ramot és egy videokártyát szeretnék már bele tenni.
Tehát: [link] ez az alaplap van benne, van egy 4 GB-os Kingston RAM. /KVR13N9S8/4
Szeretnék bele még 4 GB-ot, de az alaplap hivatalos oldalán ahogy néztem, hogy milyen memóriákat támogat, elég kevésre találtam... Hardveraproról szeretnék venni, szinte lehetetlen találni az ott található ramokból. Ha másmilyen (pl. [link]) ramot vennék bele, nem lenne jó?
Előre is köszönöm! :P

(#47492) spywear válasza always (#47491) üzenetére


spywear
tag

ment PÜ ! nézd meg majd.... :R

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#47493) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Még nem googliztam rá, de itt lehet gyorsabban kapok rá választ!

A problémám az, hogy most raktam be egy Gigabyte B150M-D3H alaplapot, i5-6500 proci, 1x8GB Kingston DDR4 RAM a gépembe. Szóval rakom vissza a windows 7-et, és fel akarom rakni az összes drivert. Mikor a Intel(R) USB 3.0 Driver(100 Ser) drivert telepíteném, akkor kiír egy hiba üzenet, hogy nem települt. Ideig még nem lenne gond, de aztán se egér, se billentyű nem kommunikál. Nem világít a Caps Lock se, nem reagál. Újraindítás után se, még csökkentett módban se. Csak ha teljesen újrarakom a rendszert, az segít.

Eddig csak a hálókártya driverét sikerült, és merem felrakni.

Kérdésem, lehet, hogy hibás a lemez? Menjek fel a cég honlapjára és onnan szedjem le a drivereket? Vagy valami más lehet a probléma?

Előre is köszönöm a választ!

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#47494) jacint78 válasza Unteroff (#47493) üzenetére


jacint78
addikt

Sok gond van az USB3 driverekkel, ha nem használod az USB3-at egyenlőre ne is tedd fel. Amúgy eléggé alap lenne a honlapon megnézni a drivereket.

type your text here..

(#47495) RedCactus válasza Unteroff (#47493) üzenetére


RedCactus
senior tag

Igen, alaplapod oldaláról érdemes leszedni a drivereket. A chipset driverével kezd, ehhez van a win7-hez egy hotfix is. Ezután tedd fel az USB 3.0 driverét. És elötte csomagold ki őket...

(#47496) Egzee válasza always (#47491) üzenetére


Egzee
őstag

Inkább add el azt a 4GB-os memóriát, mert ha jól tudom az FM2-es procik grafikus magja a RAM sebességéből profitál. 1866-os ramokat kapni olcsón, szerintem biztos javítana a helyzeten.

(#47497) RedCactus válasza juve600 (#47487) üzenetére


RedCactus
senior tag

Talán kicsi a táp vagy nincs bedugva minden a helyére, nem belevaló RAM, CPU lábak elhajoltak...Letestel valahol az alaplap.

(#47498) Smktrooper


Smktrooper
senior tag

Reggeli mese:
Volt egy nem kicsit idegesítő VGA driver leállásos hibám. (NV GTX650TI OC rev1.0)
A hiba abban merült ki, hogy valami memória területre hivatkozott amit nem ért el.
Gondoltam az órajelek visszavételével megoldom a problémát, meg utána vissza az eredetire (volt, hogy ez megoldotta), napokkal később előjött megint. :(
Jo akkor az egyik driver leállás után ujra inditottam a masinát, és a kezdő logo screen odafagyott se előre se hátra. :(((

Jó akkor már azt hittem, hogy idáig éltek a ramok 40%-os tuning mellet. De nem. Nem ez volt a hiba. :B

Jó akkor vissza az alapokhoz.:
Alaplapig vissza bontottam mindent. Majd újra összeszereltem az egészet. Változás nuku. Jó akkor kiveszem a CPU-t is, az előbb ez kimaradt, csere proci. 3 automatikus ujraindulás után bejött a BIOS BACKUP betöltő screenshot. :C
Kezdetnek nem is rossz....

Nekem itt már gyanus volt, hogy a bios tű éles képet adott, semmi zavar... :C

Jó akkor vissza a proci. Tuning beállitások vissza(windows még nem volt indithato állapotban ott pihent a winjon, mert nem az operációs rendszer cseréje volt az első ami eszembe jutott) :P
Jó akkor vissza rakom a WIFI kártyát, ami sajnos csak a VGA feletti pcie slotba tud belemenni. :(((

Windows elindul, de a satnya wifi jel gyanura adott okot, hogy valami nem stimmel megint.

Jobban megnéztem már már nagyitóval a gépházat és észre vettem, hogy a VGA dsubja amikor beteszem a házba elnyomja a keretet kb 2-3mm-ert, ezért a fémszerkezet deformálódott majd amikor fölé akarom beletenni a WIFIT az már nem megy bele rendesen a pcie sínbe és az említett driver leállást okozza a VGA nál. Ugyanis amikor vissza igazgatom a WIFI kártyát az szépen kimozgatja a VGA-t. :W

Tehát a valódi első hiba az az alaplapi chip pcie vezérlőjével volt, ami ugyebár minden komponensel kapcsolatban áll.
A lényeg, hogy miután ujra befixáltam "oda hegesztettem" azóta megint minden faja, és még awindózt se kellett ujra rakni.

Az egészben a vicc, hogy szállítás közben történt az eredeti elváltozás mikor LAN partyra mentem így vissza követve az eseményeket, TEHÁT hiába van hiper szuper alkatrésze az embernek, ha szar anyagból gyártották a házat és a VGA gyártók is követnek el figyelmetlenséget. :W

Reboot

(#47499) always válasza Egzee (#47496) üzenetére


always
csendes tag

Koszi a választ, sajnos nincs most úgy pénz csak +4 gigabytera, ahogy olvasgattam nem sokat számít az hogy 1333 vagy 1866 MHz. Csak csgora kellene igazán. Ezért érdekelne hogy jó-e más ram is, vagy csak azok a fajták amik a gyártó oldalán vannak feltüntetve :)

(#47500) szallasi007 válasza Smktrooper (#47498) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia, milyen házba van a géped? Márka, típus?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.