Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) Hunork


Hunork
veterán

Üdv Urak!
Kérdésem az lenne, HA váltanék, LGA1150 mennyire időtálló választás? Már csak azért kérdem, mert ide elég a jelenlegi DDR3 memóriám, kisebb költséggel lehetne átállni. Mi a fő különbség, miben fejlettebb az 1151?
És ha 1150, akkor ezek jó választásnak tűnnek: Asus B85M-GAMER / Gigabyte GA-B85-HD3?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46402) jacint78 válasza fabiangabor (#46400) üzenetére


jacint78
addikt

Hibás az alaplap.

type your text here..

(#46403) #59070464


#59070464
törölt tag

ASRock H170M Pro4-es lapban melyik az elsődleges slot pár a dual-channel memóriák (tehát 2db RAM) számára? A kézikönyv azt mondja, hogy

1. DDR4_A1 (Off) | DDR4_A2 (Populated) | DDR4_B1 (Off) | DDR4_B2 (Populated)
2. DDR4_A1 (Populated) | DDR4_A2 (Off) | DDR4_B1 (Populated) | DDR4_B2 (Off)
3. DDR4_A1 (Populated) | DDR4_A2 (Populated) | DDR4_B1 (Populated) | DDR4_B2 (Populated)

Nekem ez alapján úgy tűnik, hogy 2db RAM esetén az A2 és a B2 slot-ba kell helyezni a memóriákat, de nekem ez totál logikáltlan. Miért nem az A1 és B1-be?

[ Szerkesztve ]

(#46404) jacint78 válasza #59070464 (#46403) üzenetére


jacint78
addikt

Nekem az jön le, hogy teljesen mindegy. Amúgy tedd abba amiben működik, persze egyik az A-ba a másik a B-be..

type your text here..

(#46405) #59070464 válasza jacint78 (#46404) üzenetére


#59070464
törölt tag

Valóban mindegy, mert az 1-es és 2-es pont is működik, de ahogy sorolja a 3 pontot, fölötte az van, hogy priority. Na most, ő az 1-es pontra írja az A2 és B2-t. Nyilván nem viccből van felcserélve. Érdekel a miértje.

(#46406) fabiangabor válasza jacint78 (#46402) üzenetére


fabiangabor
csendes tag

Ez 100%? Nincs mit tenni?

(#46407) jacint78 válasza #59070464 (#46405) üzenetére


jacint78
addikt

Próbálom egyszerűen. Azok vannak a "vezetékek" végén, amikről nagyffrekvencia mellett visszaverődhet a jel, ezért kell a végekre tenni a ramokat, akárcsak az IDE kábelnél, ott is a kábel végére kellett tenni a meghajtót, ha csak egy meghajtó volt rajta.

fabiangabor

Semmi sem 100% innen nem tudom 100%-ra megmondani, de, ha a BIOS sem érhető el, az komoly gondra utal. Esetleg próbáld pucér lappal, tehát processzor, VGA és ram legyen benne és csak billentyűzetlegyen rádugva, semmi más. Az alaplapra dugott egyébb dolgokat is húzd le mint az USB, nyomógombok (power, reset) Audio kivezetés stb.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#46408) fabiangabor válasza jacint78 (#46407) üzenetére


fabiangabor
csendes tag

Így próbáltam. Kéri a bios jelszót egyből bekapcsolás után. Beírom és fekete képernyő. Az a fura h második próba után 1x beengedett a biosba. Azóta 1x sem.

(#46409) jel1


jel1
aktív tag

Sziasztok

Ez így miért van külön? Be kell dugnom?

asrock h81m hds
G3240
Ssd
1memória

És ennyi a gép, ha számítana..

Köszönöm a választ :)

[ Szerkesztve ]

(#46410) jacint78 válasza fabiangabor (#46408) üzenetére


jacint78
addikt

Ha ilyen hektikusan működik, akkor 100%, hogy hibás az alaplap, kellett valakinek a karácsonyi lóvé...

jel1

Azért van külön, hogy beférjen olyan helyre is ahol csak 20 van nem 24, dugd be.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#46411) jel1 válasza jacint78 (#46410) üzenetére


jel1
aktív tag

Köszi :)

(#46412) fabiangabor válasza jacint78 (#46410) üzenetére


fabiangabor
csendes tag

Az előző tulaj szerint másik cpuval belehetne lépni a biosba és ott resetelni. Na most akármennyire nem akarom, de vagy alaplapra vagy cpura költenem kell, hogy kitaláljam melyik a rossz. Alaplapot javaslod akkor?

(#46413) hiuuz


hiuuz
csendes tag

Hi!

ASRock FM2A88M Extreme4+ alaplapomon bővítettem memóriát.

Eddig 2x2Gb 1333as Kingston ketyegett benne.
Most mellé akartam rakni 2x4Gb 1866ost de összeakadnak. Külön simán megy.

Ez normális vagy én nem vagyok az hogy együtt akarom futtatni őket :D

Esetleg menne úgy, hogy az 1866ost 1333ként futtatom? Biosban lehet piszkálni a beállításait, de még nem néztem utána rendesen.

(#46414) varmi2 válasza hiuuz (#46413) üzenetére


varmi2
nagyúr

Próbáld az utóbbit. Csak ugy fog menni mind a négy, ha a leglassabb sebességén megy az összes.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46415) renamed


renamed
csendes tag

Hi

Adott egy Asrock 960GM-GS3 FX alaplap ami nem ad jelet a monitorra. Tapegyseg okozhat ilyen jelenséget vagy a memória?

(#46416) jacint78 válasza renamed (#46415) üzenetére


jacint78
addikt

Ezt bármi okozhatja, kicsit mélyebben bele kell mászni a cuccba, ezt innen nem lehet megmondani.

type your text here..

(#46417) PitLee válasza #59070464 (#46403) üzenetére


PitLee
őstag

A pontos okát én sem tudom, de a kézikönyve régen úgy írták pl a lap tud 1600-ast kezelni OC ban meg 2000-et akkor az 1600 rakhatod A1,B1-be, de ha 2000-es ramot vettél akkor A2,B2 na, hogy ezt mért azt valaki szaki megmondja talán,(hasráütős tippek: szerintem a késleltetéshez lehet köze esetleg passz)

[ Szerkesztve ]

(#46418) PitLee válasza fabiangabor (#46400) üzenetére


PitLee
őstag

What should I do if I forgot the BIOS password?
Az alaplapból kikel húzni a tápkábeleket, majd a cmos clear jumper egy ~5 mp-ig
próba

(#46419) ballu válasza fabiangabor (#46412) üzenetére


ballu
tag

Próbáld meg csak az alaplapi videokártyával indítani.

(#46420) cmd3


cmd3
tag

Sziasztok :R A nem indul a gépem topikból irányítottak hozzátok.

Az alábbi lenne az a problémám amiben remélem tudtok segíteni.
Van egy Intel xeonos konfigom. Az alaplap: Gigabyte GA-G31M-ES2C a proci Xeon L5420.
2 X2Gb DDR2 800 MHZ ramok. Táp FSP HEXA500 W. Üzemel is gond nélkül. BIOS mikrokódolva a Xeonhoz.
Vettem a hardveraprón egy Gigabyte GA-EP45-DS3 alaplapot. Beleraktam a Xeont a RAMokat illetve rádugtam mindent. Ott jött az első probléma, hogy az Atx 12v csatlakozója 8 pines nekem a tápon csak 4 pines van. Megnéztem az alaplap leírását és azt írták, hogy működik 4pinessel is a 8 pin elvileg a130watt TDP-s core extremekhez kell. Nos amikor bekapcsolom a gépet a ventilátorok felpörögnek 1-2 mp és leáll a gép majd 2-3másodperc és megint és ezt csinálja napestig.
Amit eddig próbáltam: lehúztam mindent kivettem a vga-t is de semmi. Kivettem a ramokat illetve csak 1et tettem be de semmi. Kivettem a procit meg vissza de semmi. Beleraktam egy dual Core E5200es procit de azzal is ez a helyzet. Viszzapakoltam mindent a régi lapba úgy elindul szóval a táp jó. Kivettem a lapból az elemet is de semmi.
Amire viszont rájöttem, hogyha lehúzom a 4pines 12v Atx csatit akkor viszont elindul de pl a VGA ventije 100%on pörög de gép továbbra sem jut el még a biosig sem. Illetve még jelet sem ad a vga. De legalább nem áll le 1-2 mp után.
A tápon nincsenek púpos kondik sőt egész szép újszerűnek néznek ki.
Kicsit félek leírni de már csak arra tudok gondolni, hogy nem jó a lap. :( :( :( :( bár szerintem akkor a lehúzott 4 pines csatival sem indulna.

Ott azt mondták, hogy a nem megfelelő BIOS is okozhatja a jelenséget.
Ti mit mondtok mi lehet a baj illetve mit próbálják még ki?
Előre is köszönöm a segítséget :R

Alapból alapfeszen szerettem volna használni de épp készülök az erő sötét oldalára állni :D

(#46421) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte EP45-DS5 lap, a gép nagyon szépen fut viszont a BIOS-t nem tudom behozni. Nyomom a DEL-t. Fekete kepernyő, fehér kurzor villog, de semmi továbblépés vagy valami. Kérdés, hogy mit lehet ilyen esetben tenni?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#46422) jacint78 válasza cmd3 (#46420) üzenetére


jacint78
addikt

Épp most keresgélek fórumokat.

All P31 P33 P35, and P41 P43 P45 Intel chipsets unofficially support 771 Xeons. G31, G33, G35, G41, G43 and G45 chipsets should work fine too.

Ez alapján eleve kapufa, mivel a P csipek nem támogatják a xeonokat, csak a G csipek. Ha még az e5200-al sem megy, akkor baj van, bár lehet, hogy a 771-es adapter megnyomta alábakat és nem érintkezik rendesen, ellenőrizd a lábakat a foglalatban.

type your text here..

(#46423) RedCactus válasza s4hu|SyD^ (#46421) üzenetére


RedCactus
senior tag

Itt valakinek az új VGA kártya betétele után jelentkezett a hiba. Mivel fent volt a legújabb béta BIOS, így visszarakta az F12-est és azóta jó. Nem tudom, neked segít e.

(#46424) s4hu|SyD^ válasza RedCactus (#46423) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Elég aktuális. Éppen ma raktam be az új 750Ti-t és az F13a béta BIOS van fent. Akkor én is visszarakom az F12-őt. Köszönöm. Remélem segíteni fog.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#46425) hawrlantb


hawrlantb
tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszíves!

Most vettem egy új gépet. Felraktam rá a win10-et és egy olyan probléma jött szembe, hogy a sima egyszerű trust tytan 2.1 hangszórómat nem tudja normálisan kezelni. A realtek hd audio csak sima sztereót tud, és így a bal hangfal megy, a jobbos viszont egyáltalán. A jobbost érzékeli szerintem mélyládának. Már mindenféle driveres hülyeséget kipróbáltam, de semmi.

Valami ötlet?

Az alaplap egy MSI B150M MORTAR.

Köszönöm

(#46426) RedCactus válasza hawrlantb (#46425) üzenetére


RedCactus
senior tag

A hátlapon a zöld bemenetbe dugtad a hangfal jack dugóját? Rendesen a helyén van a többi csatlakozó is?

(#46427) kriszbon válasza jacint78 (#46422) üzenetére


kriszbon
őstag

Oszt miből szűrted le hogy nem támogatja, mert épp hogy az van odaírva hogy nem hivatalosan támogatja, a G chipsetekkel is jól működik. :U :D

Mod. Egyébként meg valóban támogatja mind, de még a P965 is, persze a megfelelő biossal.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#46428) jacint78 válasza kriszbon (#46427) üzenetére


jacint78
addikt

Tényleg.. :D Vaklóóó. :B

hawrlantb

A 2.1 Sztereó, csak külön méllyel. A jobb azért nem szól, mert nem dugtad be rendesen a jack dugót, vagy hibás a kábel, a hangkártyának ehhez semmi köze.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#46429) Smktrooper válasza cmd3 (#46420) üzenetére


Smktrooper
senior tag

? Akkor már a QFLASHT sem tudod megnyitni induláskor < F12 >?
Vissza kell rakni egy régebbi gyári biost, majd ujra fel a moddolt biost. JÓL!
Oprendszer alól nem jó flashelni.

BIOS LINK

Ehhez kell egy régebbi CPU. Ahogy látom az van.

( A legrosszabb amire készülj fel, hogy a dual bios szart be, azt meg bios chip kicserélésével lehet orvosolni, nem lehetetlen )

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#46430) cmd3 válasza Smktrooper (#46429) üzenetére


cmd3
tag

Nem is volt fent moddolt BIOS. Ha odáig eljutnék már örülnék :)
A régi cpu ami van elvileg azt is csak újabb BIOS-sal támogatja a lap. Ezekszerint mégrégebbivel kellene próbálkozni?

Alapból alapfeszen szerettem volna használni de épp készülök az erő sötét oldalára állni :D

(#46431) cmd3 válasza jacint78 (#46422) üzenetére


cmd3
tag

Kell hogy támogassa a P chipset hisz teszt is van róla. Max modolt BIOS kell. De addig el sem jutok hogy ilyen szóbajőjjön. A lábakat megnéztem semmi bajuk. Nekem az a furcsa, hogyha lehúzom a 4 pines 12v csatlakozót miért megy.

Alapból alapfeszen szerettem volna használni de épp készülök az erő sötét oldalára állni :D

(#46432) jacint78 válasza cmd3 (#46431) üzenetére


jacint78
addikt

Ha rajta van a csatlakozó, akokr egyáltalán be sem indul,vagy csak egy picit, majd mindjárt le is ál és nem is lehet elindítani,c sak a táp ki-be kapcsolásáig?

type your text here..

(#46433) cmd3 válasza jacint78 (#46432) üzenetére


cmd3
tag

Csak egy picit indul be és csak a táp ki be kapcsolásáig lehet elindítani. Ha lehúzom akkor nem áll csak a ventik pörögnek

Alapból alapfeszen szerettem volna használni de épp készülök az erő sötét oldalára állni :D

(#46434) jacint78 válasza cmd3 (#46433) üzenetére


jacint78
addikt

Jaaa, akkor rövidzáras a VRM, tehát hibás a lap.

type your text here..

(#46435) cmd3 válasza jacint78 (#46434) üzenetére


cmd3
tag

Ettől féltem :( Javítani lehet vagy kuka?

Alapból alapfeszen szerettem volna használni de épp készülök az erő sötét oldalára állni :D

(#46436) jacint78 válasza cmd3 (#46435) üzenetére


jacint78
addikt

Lehetséges, de gyakran nem olyan egyszerű mint amilyennek tűnik.

type your text here..

(#46437) cmd3 válasza jacint78 (#46436) üzenetére


cmd3
tag

És létezik erre szakember vagy szaküzlet vagy old meg magad akció? :(

Alapból alapfeszen szerettem volna használni de épp készülök az erő sötét oldalára állni :D

(#46438) jacint78 válasza cmd3 (#46437) üzenetére


jacint78
addikt

Azt sem tudom hol vagy, ezt igazából neked kell tudnod, hogy a környékeden ki foglalkozik ilyesmivel. :D

type your text here..

(#46439) cmd3 válasza jacint78 (#46438) üzenetére


cmd3
tag

Dabason lakom BP 40km szóval tűzközelben. Esetleg Pesten tudsz valakit ajánlani? Illetve egyáltalán megéri megcsináltatni? 10 ezer egy ilyen lap

Alapból alapfeszen szerettem volna használni de épp készülök az erő sötét oldalára állni :D

(#46440) gee84 válasza cmd3 (#46439) üzenetére


gee84
tag

Azért ha tudsz, tegyél bele egy olyan procit amit biztos támogat. Gigabyte lapnál már találkoztam ilyen hibával, igaz AMD procis lap volt, de nem támogatott procival ugyanez a pár másodperces újraindulás volt. Egyenlőre nekem ez tűnik a legbiztosabb próbának.

(#46441) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Néhány hónapja kezdődött, hogy a hátsó jack csatlakozón lévő fejhallgató maximális hangereje észrevehetően lecsökkent, illetve a hangja erőtlen lett. Ekkor azt hittem, hogy a fejhallgatóval van a baj, de néhány napja érkezett meg az új fejhallgatóm, és a probléma még most is fenn áll. Próbaképpen a mostani fejhallgatóm rádugtam az előlapi jack csatlakozóra, ahol a korábbi hibák nem tapasztalhatóak, viszont egy másik előjött. Teljesen véletlenszerűen következik be, ha leállítok egy zenét vagy egy filmet, akkor a hang megszűnése után halk sípolás hallható, és ez egészen addig megy, amíg egy bármilyen zenét vagy hangot nem játszom le. (sípolás közben például ha állítok a hangerőn akkor elmúlik, de egy bármilyen lejátszott hang pl. zene megszűnése után néha ismét előjön.)
Egy Asrock H61M-GS alaplapról van szó, és egy Sharkoon Vaya házról.
Az még esetleg fontos lehet, hogy a házba az előlapi jack csatlakozó kábelének másik végén két csatlakozó van: egy HD Audio és egy AC97, nekem jelenleg a HD Audio van csatlakoztatva az alaplap HD Audio csatlakozójára.
Előre is köszi a válaszokat!

(#46442) jacint78 válasza funk648 (#46441) üzenetére


jacint78
addikt

A BIOS-ban HDaudio-ra vna álítva a kimenet?

type your text here..

(#46443) funk648 válasza jacint78 (#46442) üzenetére


funk648
aktív tag

Eddig auto-n volt, most állítottam enabled -re, de a probléma még most is fenn áll.

(#46444) jacint78 válasza funk648 (#46443) üzenetére


jacint78
addikt

Az kínos, akkor gyengélkedik már az IC.

type your text here..

(#46445) funk648 válasza jacint78 (#46444) üzenetére


funk648
aktív tag

Közben találtam egy megoldást, miszerint a Realtek illesztőprogramjába az előlapi jack - aljzat érzékelés letiltását be kell kapcsolni, mióta bekapcsoltam még nem jött elő a hiba. :)

Szerk:
Egyébként azt még most sem értem, hogy mi a baja a hátsó jack-nek, lehet hogy már haldoklik?

[ Szerkesztve ]

(#46446) cmd3 válasza gee84 (#46440) üzenetére


cmd3
tag

Na mielőtt nekiállok egy kalapáccsal megjavítani szerzek egy profit amit tuti támogat :)

Alapból alapfeszen szerettem volna használni de épp készülök az erő sötét oldalára állni :D

(#46447) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy FM2+ alaplapra olyan hűtőt fel lehet tenni aminek a leírásában ezek szerepelnek: AM2/AM2+/AM3 ,FM1/FM2.
Köszi a segítséget!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#46448) varmi2 válasza dewil666 (#46447) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, természetesen. Ezek kompatibilisek egymással, mert ugyan azokat a felfogatási pontokat használják.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46449) dewil666 válasza varmi2 (#46448) üzenetére


dewil666
őstag

Esetleg van olyan ábra ahol az intel és AMD furat-távolságok le vannak írva?
Köszönöm a segítséget!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#46450) gee84 válasza dewil666 (#46449) üzenetére


gee84
tag

Esetleg ez:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.