Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47401) Taifa Díaz válasza firstman3333 (#47399) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Az volt, köszi, most már rendben van minden.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#47402) sgt125


sgt125
csendes tag

Szervusztok! Vettem egy Gigabyte GA-H55M-S2 alaplapot használtan, de a processzor befogado résznél a csatlakozó tüskék közül néhány görbülten érkezett, így nem érintkeznek. Nincs valami tipp, hogy esetleg ki tudná javítani? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#47403) varmi2 válasza Golota (#47400) üzenetére


varmi2
nagyúr

Csak 1db ramot tegyél bele a lapba, és abba szlotba, amit az alaplapi leírás ír, 1db ram esetén. Ha benne van a ram egy bios reset. véletlenül nem maradt a bios reset jumper a rossz pizícióba? Vedd ki az elemet kb 10 percre a lapból.

(#47402) sgt125
Akár te is, ha nem remegős a kezed, és csak tényleg el van hajolva.. Egy csipesz, vagy tű segítségével.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47404) sgt125 válasza varmi2 (#47403) üzenetére


sgt125
csendes tag

Kezem még csak-csak, de a szemem.......

(#47405) varmi2 válasza sgt125 (#47404) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nagyító nincs a közelbe?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47406) sgt125 válasza varmi2 (#47405) üzenetére


sgt125
csendes tag

Nem bízom magamban. Soha nem volt érzékem a finom dolgokhoz.

(#47407) BxScomp válasza rlazol (#6) üzenetére


BxScomp
csendes tag

szia

állítsad vissza alap beállításokra és lehet megoldja a problémát .

[ Szerkesztve ]

Mobil : +3670 367 0685

(#47408) Golota válasza varmi2 (#47403) üzenetére


Golota
aktív tag

Köszi, az egyik rammal megnéztem már, de nem. Most megnézem majd egy másikkal is. A jumper jó helyen van, vigyáztam mikor visszatettem. Az elemet kiműtöm hosszabb időre, aztán meglátjuk.

(#47409) balu-32


balu-32
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Gigabyte MA785GT-UD3H alaplapomon 8pin-es cpu tápcsatlakozó van, de a tápomon csak 1db 4-es. Használhatom addig úgy a gépet, hogy a 8 helyett csak 4pin-es csati van rá kötve a lapomra, amíg nem veszek hozzá egy átalakítót? Mintha úgy rémlene, hogy így is üzemelne addig gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#47410) RedCactus válasza balu-32 (#47409) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nyugodtan! Ha nem elég neki, akkor azt úgyis észre fogod venni, de baja nem lesz.

(#47411) varmi2 válasza balu-32 (#47409) üzenetére


varmi2
nagyúr

Használhatod úgy, nem kell átalakító hozzá.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47412) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

ASRock H61M-VG4 jó lesz i5 2500-hoz vagy túlságosan fapados?

(#47413) spywear válasza Yézi (#47412) üzenetére


spywear
tag

Hali akkor már szerintem inkább ez lehetne hozzá való GIGABYTE GA-H77M-D3H (rev. 1.0) :C

de hallgass meg még másokat is.... :K

[ára+leírás]

(közben megnéztem az adatlapodat és látom,ez van neked és ezt a procit szeretnéd bele tenni szerintem még így is jó lehet egy ki frissülés a vasnak)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#47414) Bazs92


Bazs92
újonc

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség noob honfitársnak.

Abit Fatality AN8 alaplap, AMD Athlom 64 x2 3800 + procc és Nvidia Geforce GT 240 vidi

Tudom régi konfig de nekem megfelel :D. A probléma a következő.

Volt benne 2 db 1 GB DDR kingmax 400 memória nem volt azonos így nem tudtam dualban használni de gondoltam milyen jó dolog is az így vettem mellé szint egy 2x1 GB kingmax 400 -es kitet az egyik meglévő ramommal azonos így volt 3 egyforma.

Ezt a 3 ramot belepokoltam a gépbe de sajnos nem indul el a windows jelnél (Win 7) befagy a rendszer mindig. De volt mikor 0xc0000225 hibát dobott ki.

Ha csak az újonnan vásárolt ki-et rakom bele dualban el sem indul az alaplap a Display-en 04 -es hibakódot ír ki. Tudtommal ez memória problémára utal de a memóriák tesztelve lettek és jók.

Esetleg a BIOS-ban kéne valamit állítani időzítés, freki ilyesmi? Most amúgy Automatán használom és a lap se volt piszkálva minden az "optimális beállítás"on megy.

Remélem vannak itt veteránok akik még emlékeznek erre az inkább hírhedt mint híres lapra :D

Köszi előre is

(#47415) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Üdv.

Kicsit OFF, de lehet, hogy a lapnak is van hozzá köze.

SSD-HDD unió terén EZ lenne a probléma. Valakinek valami ötlet? 56 topikot körbejártam már.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47416) jacint78 válasza Bazs92 (#47414) üzenetére


jacint78
addikt

Pedig ezek alapján úgy tűnik, hogy valamelyik hibás.

type your text here..

(#47417) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!
Lehet egy BeQuit! SYSTEM POWER 7 300W kevés a hanglejátszáshoz?
Képzeljétek, "elrontottam" a gépünket egy új táp beszerelésével!
:U
Ezt a kérdésemet feltettem a táp-topicban és a hangkártya-topicban is, de egyik helyen sem volt ötlet.
Kiváncsi vagyok, hogy itt, nagyobb plénum előtt (mert erre talán többen járnak) lesz-e valami ötlete valakinek. Mert nekem nincs:

Van egy konfigom, évek óta remekül megy, nincs más dolga, mint filmeket játszunk le vele HDMI-n (a tévén). És mióta betettem a karácsonyra kapott csendes tápot, azóta a hang akadozik. Értitek, ugye, a hang! A kép remekül megy (720p filmeket szoktunk nézni), nem csúszik. De a hang nem követi, csak néha egy foszlányt kiprésel magából. És ha nem médiafájlt játszok le, hanem mondjuk a vezérlőpultban a hangeszközöknél tesztre kattintok, azzal is alig bír! Őrület, hogy egy tápcsere mit tud okozni! Mert ha nem menne, vagy lefagyna a PC, vagy... de hogy a hangkártya?!
Persze, próbáltam az elmúlt három hétben már másik vagy kevesebb vinyóval, és több ram-mal, vagy nem helyi fájl lejátszásával, de ugyanaz. Azelőtt meg évekig frankón ment. Mióta meg tápcsere volt, azóta nem. Ehh, a jézuska hozta táp nem lesz elég...
:Y
Szerintetek kevés a konfigomhoz a 300W jó minőségű táp?
- ddr2 ATX alaplaplap
- ddr2 2-4GB ram
- Intel Core2 3GHz
- 1-3 hdd
- Geforce 9500GT
- 1 db házventi
:F
Most ránéztem a Geforce 9500 tdp-re, állítólag 50W a keret, az nem túl sok, bár a honlapjuk konkrétan min 350 tápot ír. Ennyire konkrét lenne az elvárás?
Vagy az alaplapom lett egyszeriben kevésbé fickós? Mert végülis ennek a videókártyatípusnak a HDMI portjához az audio input az alaplapi SPDIF, tehát az alaplapról van egy kis madzaggal rákötve a videókártyára. Tehát talán nem is a videókárty hibázik, hanem már az alaplap. Akkor lehet, hogy az alaplap nem jut elég delejhez? Vagy a tápcsere nem tett jó az amúgy sok éves alaplapomnak?
:F
Tudom, egyszerűen dugjam vissza a régi tápot, és megtudom, hogy azzal jó-e. De már nincs is meg ez a Chieftec Arena 400, mert azonnal eladtam, ahogy megjött ez az amúgy minőségibb (??) táp.
Mit gondoltok?

(#47418) jacint78 válasza mckay (#47417) üzenetére


jacint78
addikt

Valószínűleg nem a táp az oka, csak akkor pajszeroltál meg valamit ami miatt megőrült.

type your text here..

(#47419) varmi2 válasza mckay (#47417) üzenetére


varmi2
nagyúr

Próbálj meg egy olcsó usb , vagy pci hangkártyát, teszt jellegel. De tuti nem a táp hibája, hanem csere közben valamihez hozzáértél, vagy ilyesmi, esetleg a hangchip már haldokló félbe volt a lapon, és ez volt az utolsó lökés e felé. Az jó táp, jobb, mint ami volt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47420) Rebbel


Rebbel
csendes tag

Eddig volt egy M-Tech 300W táp a gépben (igen, ne mondjatok semmit, tanultam.....), az ASROCK H81M alaplap, és G3220 proci mellé (4GB Kingston RAM-mal). Egyik nap kékhalált halt a gép, majd indításnál nem bootolt (sem vinyóról, sem CD/USB) csak villogott a kurzor a képernyőn, aztán következő kapcsolásnál már csak ki-be kapcsolt ahogy felpörögtek a hűtők...

Most vettem egy FSP Hexa+ 400W-os tápot, megint oda jutottam, hogy villog a kurzor a képernyőn, tönkre ment az alaplap? Ha igen, akkor mit ajánlanátok helyette? Ilyen 10-20k között mozognék továbbra is. :))

(#47421) Taifa Díaz válasza Rebbel (#47420) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Én a temetés előtt dobnék azért egy CMOS resetet...

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#47422) Rebbel válasza Taifa Díaz (#47421) üzenetére


Rebbel
csendes tag

És ezt hogy kéne kiviteleznem? Még nem folyamodtam korábban ilyen radikális dolgokhoz...

(#47423) Taifa Díaz válasza Rebbel (#47422) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

2 módja is van. A profik úgy csinálják, hogy megkeresnek egy három pines tüskesort, és egy rövidzár jumperrel lezárják a két megfelelő tüskét. A lapod leírásában kell megkeresned, hogy hol található a lapon ez a három tüske, Clear CMOS jumper néven szokott futni. Ha a rövidzár dugó felkerült a megfelelő két tüskére, megnyomod a power gombot a házon. Azt szokták írni, hogy pár másodpercre elég így hagyni, de én legalább fél percig szoktam. Aztán áramtalanítod a lapot - táp lekapcs/tápcsatlakozó kihúz, vagy mindkettő -, leveszed a jumpert, és kész is vagy.
Egyszerűbb és gyorsabb verzió: áramtalanítasz és a 3 V-os lítium elemet is kikapod a lapból egy időre, egy perc biztos elég. Ekkor is meg szoktam nyomni a power gombot a házon, hogy a maradék áram is távozzon a cuccból.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#47424) Synthwave válasza Taifa Díaz (#47423) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A harmadik módja, ha a lapon van definiált BIOS reset gomb. Jó is az.

Ha nincs, nem tudom, miért bajlódna bárki is pinek keresgélésével és rövidrezárásával, amikor elem ki, kávé megisz, elem be.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47425) Rebbel válasza Taifa Díaz (#47423) üzenetére


Rebbel
csendes tag

Áramtalanítottam, átdobtam a jumpert, elszámoltam 40-50ig, kapcsolót nyomtam, vissza dombtam a jumpert, áram alá helyeztem, kapcsoltam... Lassan reagált, és kép se jött. :D Zsír...

(#47426) Rebbel válasza Rebbel (#47425) üzenetére


Rebbel
csendes tag

újabb próba, felpörgött, lekapcsolt, azaz újraindult és nincs kép... speaker nincs benne...

Temessem? :U :(((

[ Szerkesztve ]

(#47427) intelMMX válasza Yézi (#47412) üzenetére


intelMMX
senior tag

Nálam i3 3240 van GA-H61M-S1-el. Nem hinném, hogy gond lenne egy Sandy i5-el.
(Persze húzni ne nagyon akard benne :DDD )

más:
Van egy másik Giga H61-es lap (GA-H61M-D2-B3). Gondja, hogy letörtem 2 sata csatlakozót (Elnézve a nyák nem sérült, csak simán kiszakadt) Mennyibe fájhat kb új csatlakozók felforrasztása?

(#47428) jacint78 válasza intelMMX (#47427) üzenetére


jacint78
addikt

Tőből kiszakadtak a lábak? Ha igen, az nehéz eset.

type your text here..

(#47429) intelMMX válasza jacint78 (#47428) üzenetére


intelMMX
senior tag

Igen. Ha nem törtek volna le, akkor simán visszanyomtam volna :DDD

(#47430) rotor_


rotor_
csendes tag

Próbált már valaki Asus z170 pro gaming-be 2x8 giga ramot? Elvileg nem támogatja csak 4x4 vagy 4x8ba. Menne igy vagy felejtős?

(#47431) varmi2 válasza rotor_ (#47430) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tévedsz. Ugyan is ez az alaplap is dual chanel-es. Így igazából csak olyan kittet támogat, ami két db-ból áll. Persze tehetsz bele két ilyen kittet is. De a memóriák csak párban mennek majd.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47432) degu


degu
senior tag

Adott egy ASUS M3A78Pro alaplap egy négymagos AMD procival,és 4x1Gb. Corsair memóval,win7-el.
Utóbbi időben,bekapcsolás után ,nem mozog az egérkurzor az öregecske Logitech Cordless Mouse vezeték nélküli egér,USB-csatlakozású vezérlővel.Ez azóta gond,amióta az előlapi USB-slotba bedugtam egy memo-sticket /pedig kivettem már!/
Eleinte segített egy normál,vezetékes egér,de most már egyik sem műkszik,csak teljes kikapcsolás,és áramtalanítás után.
Hol keressem a hibát?
Az alaplap kukás,vagy az egér?

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#47433) rotor_ válasza varmi2 (#47431) üzenetére


rotor_
csendes tag

szóval akkor egy ilyet [link] bele lehet tenni simán. és később bőviteni még egy ugyanilyennel...

(#47434) varmi2 válasza rotor_ (#47433) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen. De 16Gb manapság bőven elég, sőt a következő 5 évre is, ha nem valami vírtuális gépeket futtatsz, hanem mondjuk csak játszol. 32Gb ram meg pénz kidobás, teljesen felesleges. De igen a válasz.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47435) Egzee válasza rotor_ (#47433) üzenetére


Egzee
őstag

Nem is rég olvastam egy tesztet 8 vs 16gb ram ról és semmi különbség nem volt. 8 is elég, de a 16 tuti időtállóbb.

Degu: semmi nem megy abban az usb-ben? Lehet az előlapi kis panel halt meg...

[ Szerkesztve ]

(#47436) RedCactus válasza Rebbel (#47426) üzenetére


RedCactus
senior tag

Próbáld meg, jogy lehuzgálod a HDD csatlakozóit és meglátjuk bejön e a Post képernyő.

(#47437) RedCactus válasza Rebbel (#47426) üzenetére


RedCactus
senior tag

Próbáld meg, jogy lehuzgálod a HDD csatlakozóit és meglátjuk bejön e a Post képernyő.

(#47438) Egzee válasza Rebbel (#47426) üzenetére


Egzee
őstag

Érdekes, hogy a ramot még nem mondták... halhat meg úgy memória, hogy nem kezd el beindulni, winchestert, sőt meghajtót is láttam már indulást blokkolni, de a processzor hibánál szokott felpörögni a venti és kikapcsolni.

Csere alkatrész hiányában inkább vidd szervizbe.

Hál istennek nálam egyszerű az ilyesmi, mert az én és szüleim gépe mindig azonos platformos, csak az övék a belépő szint, az enyém meg magasabb, de legalább van csere alkatrész, meg teszt lehetőség. :))

(#47439) rolandcs


rolandcs
újonc

Üdv!

Erre az alaplapra passzolna ez a videokártya?

Bocs ha hülyeség, de nem vagyok nagyon hozzáértő, és szeretnék biztosra menni.

(#47440) RedCactus válasza rolandcs (#47439) üzenetére


RedCactus
senior tag

Igen!

(#47441) rolandcs válasza RedCactus (#47440) üzenetére


rolandcs
újonc

Köszi szépen! :DD

(#47442) degu válasza Egzee (#47435) üzenetére


degu
senior tag

Megy mindegyik,csak nem mindig !
Soxor csak ki/be kapcsolás után éled fel.
Lehet IRQ-probléma?

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#47443) Golota válasza Golota (#47408) üzenetére


Golota
aktív tag

Beírom ide is, hátha valakinek tippet ad....

Sikerült életre kelteni a lapot. Elvittem egy szervízbe, ahol csak rádugták egy tápra és pöccre indult minden. Kipróbáltuk az összes általam beépített alkatrésszel és ment szépen. Hazamentem, összedugtam mindent és semmi. :W

A lényeg és talán másnak is okulásul szolgálhat. Hosszas kínlódás után, minden egyes alkatrészt egyesével átvizsgálva rájöttem, hogy mi a baj. A monitor DVI kábel egyik tűje elhajlott és hozzáért a fém kerethez, amin keresztül valószínűleg letestelt. Mivel egyébként belement a slotba, erre már csak akko jöttem rá, mikor mindent mikroszkóp alatt vizsgáltam...

Kiegyenesít, visszadug, felkapcsol és csont nélkül bootol... :K

Köszi a segítséget mindnekinek

(#47444) mckay válasza varmi2 (#47419) üzenetére


mckay
aktív tag

aha, szóval ti is arra gondoltok, hogy az alaplap megnyekkent valahol

akkor el kell gondolkodni a racionalitásokon, ugyanis egy hangkártya azon kívül, hogy pénz, azon kívül nem tudom, hogy rá lehet-e kötni a videókártya SPDIF-csatlkozójára
és akkor videókártya-csere is? ehh...

maga a hardver, ha beszereznék egy hangkártyát, menne szerintem
például a torrentek is mennek full sebességgel, és például azóta is erről a PC-ről videózunk, csak éppenséggel úgy, hogy megosztásként rácsatlakozunk egy másik lejátszó eszközzel, és gond nélkül megy az is
tehát általános performancia gondot a tápcsere óta nem tapasztalok

csak az a fránya hang lejátszás...

(#47445) Bazs92


Bazs92
újonc

De az az érdekes hogy single channelben mind a kettő kiválóan működik ... memtest lefut hiba nélkül ... csak együtt dualban akad meg

A 3 egyforma memót akárhogy variálom nem megy ... akkor mind a 3 rossz lenne? Nem hiszem. Valami más lehet a dologban.

Vagy taán az alaplapom nem támogatja a memókat még erre gondoltam. "kingmax 1 GB 400 Mhz MPXD42F-D8KT4B "

http://abit.ws/page/en/motherboard/motherboard_detail.php@pMODEL_NAME=Fatal1ty+AN8&fMTYPE=Socket+939

Itt a lapom egyébként a de sajnos a manual elérhetetlen. SLI manualt találtam de abba minden OK.

(#47446) Shaza


Shaza
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy miért nem tudom az Asrock 970 Pro3 r2.0 típusú alaplapom lan driverét frissíteni?
A hivatalos oldalon is azt mutatja hogy januárban jött egy frissítés + Asrock App Shopban is megjelent.
Letöltöm, felrakom és ugyanaz a verziószám marad mint ami alapból fent volt.

Köszönöm!

(#47447) Bazs92 válasza jacint78 (#47416) üzenetére


Bazs92
újonc

Írtam kettővel feljebb csak nem válaszként rögzítette.

(#47448) Egzee válasza degu (#47442) üzenetére


Egzee
őstag

Találkoztam olyan hibás alaplap résszel, hogy menet közben megnyekken, de restart segít. Kezdődő usb vezérlés halál. De csak szerintem. Usb driver összeomlás is lehet, de azért ez a leggyakrabban hardwarees probléma.

(#47449) RedCactus válasza Golota (#47443) üzenetére


RedCactus
senior tag

Gondoltam, hogy a megjelenítéssel lesz valami, de hogy egy fránya pöcök a hibás...

(#47450) Golota válasza RedCactus (#47449) üzenetére


Golota
aktív tag

Az a probléma, hogy valami gagyi cstlakozója van és a tű 2 részből van összepréselve. Az egyik fele hajolt el, szépen rásimulva a csatlakozó peremére. Valszeg ezért testel le és mivel nem sípolt, inkább a CPU környékére gyanakodtam. Az is benne volt a pakliban, hogy a házhoz ér valahol a lap, ahol nem kellene.

25 éve szerelek össze gépeket, de ennyit még nem szívtam egyikkel sem, pedig jumpereltem ezerrel. Ja, nem egy korai dial-up modemmel még többet szívtam, mert csak az egér IRQ-n működött. Az első klikkig... Utólag kiderült, hogy semelyik másikon nem megy az a modell. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.