Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47851) windlord válasza Zufo (#47848) üzenetére


windlord
őstag

Szerintem ott a win telepitovel lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

(#47852) Zufo


Zufo
tag

Szoval.van egy teljesen jo bootolhato winem egy pendrive on mar kis.millioszor telepotettem.vele win 7 et. Most olvastam h ezt a hibat azert irja ki mert a win 7 ben alapjaraton meg nincs beepitve usb 3.0 driver es emiatt keri azt az illeszto programos dolgot(de akkor miert cd/dvd illesztot ker nah mindegy). Az asrock oldalan van egy olyan progi amivel belehet agyazni ezt a drivert a win telepitobe, remelem.sikerulni fog :)

(#47853) varmi2 válasza Zufo (#47852) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vagy a másik megoldás. Hogy usb2.0 portról telepítesz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47854) Zufo


Zufo
tag

Igen, probaltam illetve olcastam is hogy van ez az opcio de sajnos en is abba a halmazba estem bele akiknek ugy se jo :/

(#47855) varmi2 válasza Zufo (#47854) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mivel csinálod a bot usb drivot? Ha nem rufus-al, akkor próbáld meg ezzel. Nekem még mindig jól megcsináltam, bármit telepítettem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47856) Zufo


Zufo
tag

Koszi a tippet megprobalom :) mar.csak egy masodik gepre.kene vadasszak koliba hogy arrol meg tudjam csinalni :D

(#47857) MrDerekas válasza Zufo (#47856) üzenetére


MrDerekas
addikt

A hiányzó drivert kellene integrálnod a win telepítőbe. (Úgy emlékszem legutóbb n-lite progival csináltam egy személyre/vasra szabott, a kellő driverekkel integrált iso telepítőt és ebből csináltam a rufuushal egy bootolható pendrive-ot.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#47858) Zufo válasza MrDerekas (#47857) üzenetére


Zufo
tag

Teszem azt, hogy ha netan a konmyebbik utat valasztanam. Ezalatt ertem.en a win 10 et ott gondolom mar nem lenne ilyen problemam az usb 3.0 val (az az op rendszer gondolom mar fen van keszitve erre).

(#47859) szallasi007 válasza MrDerekas (#47857) üzenetére


szallasi007
őstag

Nem kell integrálni semmit, felrakod az usb drivert és az ahci-t egy mappába a pendrivera (ettől még bootolni fog nem kell félni) mikor kiírja hogy nincs telepítendő meghajtó mindkét drivert beadod neki a mappából és voilá lesz usb 3 és vinyó is.

[ Szerkesztve ]

(#47860) Zolifarkas válasza gee84 (#47845) üzenetére


Zolifarkas
tag

Szia.
Köszi az infót. Fatális tévedésbe estem az alaplappal kapcsolatban mert Asrock p4v88+ és nem Asus, bár a kettő közel áll egymáshoz. Elnézést kérek .
Üdv;Zoli

(#47861) gee84 válasza Zolifarkas (#47860) üzenetére


gee84
tag

Hopsz, most hogy mondod... Én azt alapból Asrock-nak olvastam, típusszámot néztem főként, úgyhogy nem gond :D

(#47862) Zolifarkas válasza gee84 (#47861) üzenetére


Zolifarkas
tag

Természetesen majd megpróbálom amit javasoltál, köszi.
Üdv; Zoli

(#47863) Kiss70


Kiss70
tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne!

Lenne ez az alaplap.:

Intel

Ebbe szeretném memóriát venni 2x4gb

Ezt

Viszont elvileg csak 1333 MHz ig kezel az alaplapom.
Nem értek hozzá de nem volt valami bios frissítés a nagyobb MHz kezelésre?
Vagy erre nincs is frissítés?
Ha megveszem nem tudom majd használni?

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#47864) varmi2 válasza Kiss70 (#47863) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem lesz jó szerintem, de nem a sebesség miatt, hanem azért mert max 8GB-t támogat. És ezt ugy kell érteni, hogy slotonként 4Gb-ot, így jön ki a 8. Ez meg egyben 8Gb. Olyat vegyél ami 4Gb-s,més 2db-ból áll. Így meg lesza 8Gb, és még gyorsabb is lesz, mert menni foga dual chanel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47865) Kiss70 válasza varmi2 (#47864) üzenetére


Kiss70
tag

Hopsz rosszat linkeltem.

Igen 2x4Gb ost szeretnék venni csak a sebesség ami érdekes lehet.
Ezt

Viszont ez meg 1866 MHz .

[ Szerkesztve ]

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#47866) MrDerekas válasza Zufo (#47858) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igen, elvileg az már teljes támogatással indul.

(#47865) Kiss70 Csak annyi hogy nem 1866-on mennek majd a modulok, hanem az alaplapod frekvenciáján. Pár százalékos különbség ez, amit normál körülmények között észre sem veszel. Nem ez lesz a leggyengébb láncszem ;) Veheted nyugodtan.

(#47859) szallasi007 Ott a rutin ;) Igazad van! A betallózós szöszmötölés (ha sűrűbben kell telepíteni) nem mindenkinek pálya, ezért is rögzült belém az integrálás :) (Nyilván a haveri köröm felhasználói tapasztalata rögzítette belém.) Jó pár "egyedi" telepítőt készítettem és nálam ez lett a rutin. Igaz ez a bonyolultabb, de egy rakás kellemetlen telefonos segítségkéréstől mentett meg :D)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#47867) szallasi007 válasza MrDerekas (#47866) üzenetére


szallasi007
őstag

Mindegy a lényeg hogy működjön ;)

(#47868) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

Asus H97 Pro Gamer lap, a hangkártya valami okádék módon nem működik rendesen.

Mikrofon nagyon halk, zajos (szar). Igen, rajta van az erősítés, igen zajszűrést is próbáltuk, más drivert, stb. ezeken mát túl vagyunk.

A fejhallgató erősítés se igazán megy. Egy 24 Ohm-os fejhallgató is baromi halk. (Előre bedugva hangosabb...) driverben szinte semmit nem lehet állítani.

Próbáltuk a lemezről, Asus oldaláról, innen onnan amonnan. Realtek oldala nem megy...

Valaki bármi ötlet? :R

Switch Tax

(#47869) MrDerekas válasza MasterMark (#47868) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez már inkább hardver hibának tűnik...
Amit én tennék. Eszközillesztő eltávolítása, eszköz letiltása, restart, windows update keresés, frissítés, restart. Mondjuk oprendszert nem írtál, de ugye maga a win frissítés is keres friss drivereket. A másik gondolatom meg az, hogy talán nem legpontosabb tipus szerinti drivert kapta. Sziszifuszi munka tudom, de akkor amit felteszel és nem jó, akkor azt szedd is le és úgy rakd a következőt. Gondolom minden csatlakozó a megfelelő dugaljba van dugva.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#47870) MasterMark válasza MrDerekas (#47869) üzenetére


MasterMark
titán

Ezek mind megvoltak. Nyilván a drivert leszedtük. Win-es driverrel is próbálva volt.

Win 10 egyébként, de most Win 7-el ugyanez van.

(Realtek-es driverből meg nem nagyon lehet rosszat feltenni, mivel az egész HD szériához egy darab van.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#47871) jacint78 válasza MasterMark (#47870) üzenetére


jacint78
addikt

Nagyon sokféle driver van a realtekekhez is, még ha a telepítő ugyanúgy néz is ki. Amúgy valószínű, hogy megdöglött az IC.

type your text here..

(#47872) MasterMark válasza jacint78 (#47871) üzenetére


MasterMark
titán

Közben meglett a Realtek oldala.

Egy darab driver van csak. És az az összes Realtek HD audio-hoz jó. Abban gondolom mind benne van, és a jót teszi fel.

De az Asus weboldaláról biztos jó lett feltéve.

Switch Tax

(#47873) jacint78 válasza MasterMark (#47872) üzenetére


jacint78
addikt

Másik driverrel nem működne, az biztos, hogy jó.

type your text here..

(#47874) MasterMark válasza jacint78 (#47873) üzenetére


MasterMark
titán

Azóta fel lett rakva egy 8.1, azzal talán jobb, de nem tudni.

Létezne, hogy hardverhibás legyen egy ilyen integrált hangkártya? :F

Switch Tax

(#47875) jacint78 válasza MasterMark (#47874) üzenetére


jacint78
addikt

Húú.. Szokott sz@rni a pápa? :K

type your text here..

(#47876) MrDerekas válasza MasterMark (#47874) üzenetére


MrDerekas
addikt

Csak azért kérdeztem, hogy kizárjuk a tévedés lehetőségét ;)
Hogy szokott-e? Nálam kettő is meghalt az évek alatt. A jelenlegi még jó, de néha eldobálja a front hangszórókat, néha meg hónapokig nem. Lassú halál az esetem. Szóval igen, lehet.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#47877) BogyóBP válasza MasterMark (#47874) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nekem azt ajánlották hogy tegyek fel egy linuxot. Ha ott is hibádzik akkor lehet hardverhibára gyanakodni, minden más jelleg az már szoftveres.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#47878) Dr.Zolo


Dr.Zolo
csendes tag

Sziasztok! Most vásároltam teljesen új gépet, ez az alaplap lett bele Gigabyte GA-Z97X-UD3H. Valakinek vélemény róla? Többen ajánlották ezt az alaplapot.

Konfig:
-Gigabyte GA-Z97X-UD3H motherboard
-Intel Core i7-4790K processor
-Raijintek Themis Evo processzor CPU cooling
-Gigabyte GTX970 4GB DDR5 GV-N970WF3OC-4GD video card
-Kingston 2x8GB DDR3 2400MHz HX324C11SRK2/16 memory
-Chieftec 750W Navitas GPM-750S power supply
-Kingston 240GB SV300S37A/240G SSD
-Toshiba 1TB 32MB SATA3 DT01ACA100 hard drive
-Kolink Aviator CAKL004 black computer case
-Genius Scorpion K9 HUN keyboard
-LG GH24NSD1 SATA fekete OEM DVD writer

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van.

(#47879) BogyóBP válasza Dr.Zolo (#47878) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ez most konkrétan kit érdekel? Mármint hogy leírtad az egész gépedet..Itt alapvetően az alaplapokról/vagy azoknak nem helyes működéséről van szó. Nem arról hogy villogjon bárki is kinek milyen gépe van. Nyilván jó hozzá ha megy vele, de nem értem mire gondolsz vagy milyen választ vársz??

Azért megprobálom megerőltetni magamat. A hangcsip egy nagyon új ami benne van, nekem is ez van a lapomon, és elég jól szól. Elkülönitett Audio áramkör ( nem tudom pontosan miért ). Hátrányára válhat hogy rugós tartója van a VRM hűtésnek így ha beleakadsz lehúzhatod véletlenül, a csavaros jobb. Ha már egy kocsi árát kiadtad rá, remélem mSata HDD-t raktál bele ha már van neki hely. Amúgy jónak tűnik a felső kettő PCIE foglalat elég távol van ahhoz hogy a 2 VGA-s rendszer kiépités és annak hűtáse se legyen gond. A fenti ATX nagyon el van dugva gondolom bekötni se lehetett egyszerü. Ezen kivül továbbá:

Szép fekete a nyák, jól néznek ki a hűtőbordák rajta. Nem ártott volna ha a hátsó audió kivezetést is átszinezik feketére és csak a hangszoro csatiját hagyják más szinen hogy tudja az ember. Egy feketére festett I/O panel se ártott volna hozzá gondolom nem olyan szinü, tekintve hogy gigabyte. Ezen felül egészséges használatot kivánok.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#47880) Dr.Zolo válasza BogyóBP (#47879) üzenetére


Dr.Zolo
csendes tag

(#47879) BogyóBP

Köszöntem a segítséget, ilyen válaszra vártam.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van.

(#47881) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok,

kicsit fura kérdés, de USB 3.0-ás előlapi usb-t rá lehet kötni valahogy alaplapi usb 2.0-ra, mert ugye 3.0-nak van egy kerete az alaplapon ami 2.0-nak nincs

Xbox One: bandymnc

(#47882) csabsz13


csabsz13
aktív tag

helló,

van egy ASUS z87-es alaplapom (sajnos a saját topic kihalt, így itt kérdeznék).
eddig volt egy 3pin-es bequiet venti a CPU-ra téve, ezt most teljesen azonos, csak 4pin-es PWM-es ventire cseréltem.
amióta ez megtörtént, nagyon gyakran (legtöbbször alvásból felébresztve) CPU fan error üzenettel betesz a BIOS-ba. (amúgy win7 64bit home edition az OS a gépen) - hozzáteszem az BIOS-ban mutatja, hogy ilyenkor is forog a venti, 8-900 RPM között (1450 talán a max).
többszöri újraindítás vagy áramtalanítás után indul csak el a gép gond nélkül.

tud valaki erről a hibáról? mi lehet az oka, hogyan lehet javítani?

köszönöm!
csaba

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#47883) mmdms


mmdms
addikt

Halihó!

Sikerült egy olyan anomáliába belefutnom, hogy hiába cserélem fel a front panel audió bekötését, mindkét variációnál fordítva szól a fejhallgatóm. Jobb fülön bal, bal fülön jobb sáv szól.
WTF?? :F
Valami tipp?

Lap: asrock fm2 A85xExtreme4, fejhallgató egy philips shb7000.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#47884) BogyóBP válasza mmdms (#47883) üzenetére


BogyóBP
addikt

Az egy ömlesztett csatlakozo, hogy tudod felcserélni? Milyen gépházad van?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#47885) BogyóBP válasza csabsz13 (#47882) üzenetére


BogyóBP
addikt

Kapcsold ki a biosban ezt a funkciót. CPU fan fail error , vagy valami ilyesmit keress a Hardware monitor vagy PC Health opción belül. Ugyanilyen anomiálit csinál az is ha a Chassis intrudion be van kapcsolva.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#47886) mmdms válasza BogyóBP (#47884) üzenetére


mmdms
addikt

Hogy cserélem fel? Fogom aztán a 2-2 pint megcserélem. Azt hogy milyen házam van fogalmam sincs, 6-7 éve bementem egy boltba és megvettem a legolcsóbbat.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#47887) gee84 válasza bandi0000 (#47881) üzenetére


gee84
tag

Szia!

Ha nem sürgős, akkor nagyon egyszerű a megoldás :)

[link]

Szerintem nem drága.

(#47888) gee84 válasza mmdms (#47886) üzenetére


gee84
tag

Szia!

Egy képet csinálhatnál a csatlakozóról, illetve arról, pontosan hogy kötötted be. Az alaplapodon elvileg lehetséges a HD audio valamint az AC97 bekötés is, bár nincs sok különbség. Ha régebbi a ház, akkor valószínűleg AC97 és gondolom nem egyben van, hanem külön vannak szedve a kábelek.

(#47889) csabsz13 válasza BogyóBP (#47885) üzenetére


csabsz13
aktív tag

köszönöm! nem is gondoltam volna, hogy van BIOS beállítás a CPU FAN control-ra is, de végül is teljesen magától értetődő, hogy kell legyen :K

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#47890) bugizozi válasza jacint78 (#47814) üzenetére


bugizozi
őstag

Kipróbáltam másik kábellel, másik porttal, nem segített :(
A LAN-nak gigabitesnek kellene lenni, közvetlenül vannak rádugva egy TP-LINK TL-SG1008D switch-re.
Akkor marad az, hogy veszek bele egy TP LINK TG-3468 10/100/1000 PCI-E hálózati kártyát.

Köszi az infot! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#47891) mmdms válasza gee84 (#47888) üzenetére


mmdms
addikt

Pontosan ezek a feliratok vannak a ház csatijain: [link]
Ugyanígy kötöttem be avval a különbséggel, hogy a föld ugye a 2-el jelölt pöcsön van.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#47892) gee84 válasza mmdms (#47891) üzenetére


gee84
tag

Aha. A 6-os és 10-es pint ne kösd rá, az HD audio-hoz kell, ezzel zavarod meg valószínűleg. A többi maradhat ahogy írtad, azt a kettőt húzd csak le.

(#47893) mmdms válasza gee84 (#47892) üzenetére


mmdms
addikt

Ez most komoly? Ez a ház a 4. konfigot rejti már magában, és mindig ugyanígy kötöttem be. Eddig sose volt probléma. No, most már ezt is tudom. :B

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#47894) gee84 válasza mmdms (#47893) üzenetére


gee84
tag

Próbáld ki, kíváncsi leszek. Ez egyébként alaplapfüggő, régen csak ac97-es lapok voltak, aztán mindkettőt támogatták és biosban lehetett állítani, úgy tudom most már csak HD audio van a lapokon.

(#47895) Extremex


Extremex
tag

Sziasztok!
Venni szeretnék egy ASUS H61M-K alaplapot de nem találom a támogatott cpu-k között az i5 2500 procimat.

Ezek szerint nem jó bele,valaki próbálta már?

(#47896) mmdms válasza gee84 (#47894) üzenetére


mmdms
addikt

Így csak a jobb oldali szól.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#47897) mmdms válasza gee84 (#47894) üzenetére


mmdms
addikt

Lehet a micpower-t se kellene bekötni? Létezhet az?

2. If you use AC’97 audio panel, please install it to the front panel audio
header as below:
A. Connect Mic_IN (MIC) to MIC2_L.
B. Connect Audio_R (RIN) to OUT2_R and Audio_L (LIN) to OUT2_L.
C. Connect Ground (GND) to Ground (GND).
D. MIC_RET and OUT_RET are for HD audio panel only. You don’t
need to connect them for AC’97 audio panel.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#47898) gee84 válasza mmdms (#47896) üzenetére


gee84
tag

Hát ha más alaplappal jó volt, akkor a kábel elvileg nem hibás. Pedig jobb az 5-ös, bal a 9-es. Akkor ott nem a bekötés lesz gond.

Így kellene kinéznie:

(#47899) Egzee


Egzee
őstag

http://www.asrock.com/mb/AMD/970A-G3.1/

Adott ez az alaplap, nagyon megfogta a tekintetem. 8+2 VRM Design-t ír, viszont olvastam ezekről a doubler-ekről. Mik ezek? MSI 970 Gaming-re válasza ez az alaplap az asrocknak. Az MSI úgy 8+2, hogy doubler-es, vagy az normálisan? Segítsetek, mert viszonylag sürgősen kell alaplap!

Asrock 970A-G/3.1
ASRock Fatal1ty 970 Performance
MSI 970 Gaming
MSI 990FXA-GD65
Asus M5A99X EVO R2.0

Melyiket?

(#47900) mmdms válasza gee84 (#47898) üzenetére


mmdms
addikt

Na megtaláltam a hiba okát, az L-out és az L-return felirat rossz kábelre került. :) Egyszer sok időm lesz átcserélem.
Köszönöm a segítséget!

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.