Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) nagyfejü válasza varmi2 (#46250) üzenetére


nagyfejü
őstag

win64 professional , és a lemezkezelő nem látja.

(#46252) varmi2 válasza nagyfejü (#46251) üzenetére


varmi2
nagyúr

Win64? Azokból a számokból valassz a windows fajtájára, amiket irtam. Értem én, hogy 64 bites, de melyik windowsrol van szó?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46253) nagyfejü válasza varmi2 (#46252) üzenetére


nagyfejü
őstag

Bocsi!!!!!! Lemaradt a win7 64bit!!!!!!

(#46254) varmi2 válasza nagyfejü (#46253) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én átnézném még egyszer a jumperelést.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46255) nagyfejü válasza varmi2 (#46254) üzenetére


nagyfejü
őstag

Most a 3 connectorba van dugva a sata kábel.
J1 1-2
J2 1-2
J3 1-2
J4 1-2
J5
J6
J7
J8

NINCS JUMPER. Azt irták a neten hogy not connected.
volt már J1 J2 J3 J4 1-2 ÁLLÁSBAN , ÉS A J5 J6 J7 J8 1-2 : 2-3 ÁLLÁSBAN IS.

(#46256) nagyfejü válasza nagyfejü (#46255) üzenetére


nagyfejü
őstag

Jelentem JÓ lett!!!!!!!!!!
Valaki az user manualba FORDITVA számozta a jumper zárásokat!!!!!!!!

(#46257) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok! Számítógéppel kapcsolatos problémákról hol lehet beszélni? Az a baj, hogy olyan rendszerhibám van, hogy egyfelől leírni is nehéz másfelől azt sem tudom melyik kategóriába tartozik... :F

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#46258) Blue Thunder válasza Dyingsoul (#46257) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Kezd el a hibákat...biztos tudunk majd segíteni útba igazítani

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#46259) the dealer válasza PitLee (#46237) üzenetére


the dealer
tag

Nem tudom hogy érted pontosan a monitor kábel pakolgatást, de eddig az elmúlt egy-két évben akárhogy cserélgettem a számítógép futása közben a kábelt a vga és az alaplapi kimenet között, mindig volt kép. BIOS-ban sose kellett átállítanom az elsődleges megjelenítést PCIE-ről egyébként. Ahova bedugtam a DVI kábelt onnan jött a kép, de most sehogy se tudok olyat csinálni, hogy a rendes VGA-ról jöjjön. Sőt még csak a VGA drivert se tudom feltelepíteni a régi kártyámmal, az újjal meg ugyebár még az alaplapi DVI kimenettel se tudok képet csiszolni, szóval ott meg se tudnám próbálni.

Real life is just a hobby.

(#46260) Dyingsoul válasza Blue Thunder (#46258) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Csak egy hiba van:

Amikor videót nézek, zenét hallgatok akkor a leglátványosabb a hibajelenség.
A videó megáll egy tizedmásodpercre a hang zizzen egyet. De nem akárhogyan hanem mintha egy pillanatra valami hangtorzítóval sokkolnád a hangot. Olyan mintha kicsit megrázná az áram magát a rendszert vagy nem tudom hogy fogalmazzam meg érthetően, nagyon fura. Mint embereknél a dadogás, csak itt egyszer előfordul, megy tovább minden rendesen utána.

Először nagyon ritkán jelentkezett, de most már egyre gyakrabban, ezért is gondoltam, hogy megírom valahová, hátha tapasztalt valaki ilyet, de már elég régóta fennáll, pár hónapja. Nem tudom, hogy a Win 10-hez van-e köze, de nincs gyenge gépem, a profilomban lehet látni és ezelőtt nem volt gond vele, kb nyáron/ősszel jött elő.

Néha akkor is előfordul mikor játszom, de leggyakrabban akkor mikor simán filmet nézek vagy youtubeot.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#46261) Blue Thunder válasza Dyingsoul (#46260) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Látom korábban win 8-ad volt fent, most meg win 10...a kérdés az hogy ráfrissítetted vagy tiszta telepítést csináltál?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#46262) Dyingsoul válasza Blue Thunder (#46261) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Teljesen tiszta telepítés, SSD formázva volt előtte. Jah és egyetemista lévén ingyenes jogtiszta win10. (MSDNAA)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#46263) Dyingsoul válasza Blue Thunder (#46261) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Jah és nem biztos, hogy a win10 a felelős, mert nem egyből jött elő ez a hiba, akkor egyből újraraktam volna. A telepítés után 2-3 hónappal jött először.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#46264) PitLee válasza Dyingsoul (#46260) üzenetére


PitLee
őstag

Ez nálam is van kb 2 hete kezdte, én elsőre vagy a flasplayer update nem az igazi, vagy előlapi füles kimenetre dugtam egy fm transmittert és az kevert be.

(#46265) the dealer válasza the dealer (#46259) üzenetére


the dealer
tag

Akkor így hogy nem nagyon kaptam olyan segítséget ami alapján dönteni tudnék mi tévő legyek, megpróbálkozok első ízben egy tápegységgel.

Real life is just a hobby.

(#46266) RedCactus válasza the dealer (#46265) üzenetére


RedCactus
senior tag

Az alaplapon, a 4+4 pines csatlakozó is be van dugva, nem csúszott ki? A memóriákat is ellenőrizd, hogy a helyükön vannak e, illetve próbáld egyesével.

(#46267) varmi2 válasza nagyfejü (#46256) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az a lényeg, hogy jó lett.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46268) Blue Thunder válasza Dyingsoul (#46263) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nálam is volt hasonló jelenségek, nekem egy alaplaphoz tartozó plusz szoftver okozta a problémát, lesöpörtem és jo lett

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#46269) hape60


hape60
aktív tag

[link] Erre valaki? :F :F :F

(#46270) bali305


bali305
csendes tag

sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy a Logitech X230-as hangszórómnak csak a bal oldali fele szól pár perc zene hallgatás után. Ha kihúzom, és újra csatlakoztatom az MSI H81M-E33 alap kimenetére, akkor megint jó egy ideig, de aztán előjön a hiba ismét. Próbáltam laptopra, telefonokra rádugni a hangszórót és ott nincs ez a hiba.

Lehet, hogy az alaplapi integrált hangkártya kezd meghalni?? Drivert eltávolítottam, és újratelepítettem (illetve Win10 megcsinálta ezt magától).

Előre is köszi a válaszokat!

(#46271) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Az ASRock ACC technológia ugyanaz mint az UCC volt? Unlock hidden CPU cores?
Itt ez az alaplap:
ASROCK 980DE3/U3S3
leírás szeritn Supports AMD OverDrive™ with ACC feature (Advanced Clock Calibration)

Ez ugyanaz lenne mint régebben az UCC? Vagyis kioldja a gyárilag letiltott CPU magokat? X4 --> X6?

(#46272) Blue Thunder válasza hape60 (#46269) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Egyik sem...kikapcsolt állapotban is van feszültség az usb portokon

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#46273) hape60 válasza Blue Thunder (#46272) üzenetére


hape60
aktív tag

Ezt tudom.. de akkor egy másik gépen miért nem világít a Led kikapcsolás után? Hamarosan jön a nagy kísérlet: rádugom a nem világító billentyűzetet... ;)

(#46274) Blue Thunder válasza hape60 (#46273) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Mert lap függő!

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#46275) hape60 válasza hape60 (#46273) üzenetére


hape60
aktív tag

Ez hamar kiderült: alaplap probléma. A másik PS2-es billentyűzet is világít... nem tragédia, csak szépséghiba, az alaplap ettől még működik. Nem mai gyerek, N68-GS3 UCC Asrock :(

(#46276) Apollo_21 válasza t420s (#46271) üzenetére


Apollo_21
addikt

Igen, a funkció név változott csak.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#46277) jacint78 válasza bali305 (#46270) üzenetére


jacint78
addikt

Igen, meglehet, hogy az IC kimenete dögledezik.

type your text here..

(#46278) petya1985 válasza maxxenergie (#46225) üzenetére


petya1985
tag

nah,hello!

megpróbáltam a BIOS resetet,de semmi... :W
az int. vga-val is próbáltam ,de semmi,a monitorom nem kapcsol be...
tettem már be másik tápot,a sajátomat,azzal sem jó...

ami érdekes,hogy se az egér,se billentyűzet nem kap áramot,még csak fel sem villan bekapcsoláskor...:S

az a gáz az egészben,hogy nem a saját gépem ez,hanem vettem és postán jött le,minden faszául be volt csomagolva(gépházban volt minden)... láttam a képeket amit feltett a rendszerről és az alkatrészekről,midnen megegyezik és nála ment... ideért és nem megy...

a gép bekapcsol ,csak képet nem ad,és nem villan fel ugye az egér/bill. ...lehet összefüggésbe?

valakinek valami tippje???

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#46279) varmi2 válasza petya1985 (#46278) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szereld ki a házból az alaplapot, és próbáld meg úgy elindítani. És tehetsz fel képeket, hogy mi is megbizonyosodjunk, hogy minden csatlakoztatva van, aminek csatlakoztatva kell lenni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46280) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Azt hiszem a kèrdès leginkább ide passzol.
Csináltam egy windows telepìtős usb pendrive-ot. Win8-as telepìtő, de van benne win 7is. Működik. Most telepìtenèk egy règi am2 lapos gèpre(procicsere volt). Telepìtès legelejèn bejön a logo majd 5 perc töltès után újraindul. Ilyenkor mi lehet a baj? Nem szereti a règi BIOS-os alaplapot?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#46281) varmi2 válasza wolfman (#46280) üzenetére


varmi2
nagyúr

Proci csere után nincs szükség win telepítésre. Lehet nem szereti az usb-s telepítést a lap.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46282) RedCactus válasza wolfman (#46280) üzenetére


RedCactus
senior tag

Szerintem nem egészséges egy pendrive-on a két telepítő. Egyszerűen összeakad.

(#46283) jacint78 válasza RedCactus (#46282) üzenetére


jacint78
addikt

Hacsak nincsenek összemásolva és egymás filejait nem írták felül semmi ilyesmiről nincs szó.

type your text here..

(#46284) petya1985 válasza varmi2 (#46279) üzenetére


petya1985
tag

megpróbáltam ,hogy kiszereltem a házból is,de semmi.... szerintem valami kiment a lapból azért sem kapcsol képet és se bill.-t/egeret...

vannak képek is...

szal értetlenül állok,hogy miért nincs kép és periféria...:S

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#46285) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi alaplappal kapcoslatban találtam ezt az oldalt.
Szerintetek ebből mi igaz? Konkrétan ez a lap támogatja a Core 2 Duo procikat?

(#46286) varmi2 válasza petya1985 (#46284) üzenetére


varmi2
nagyúr

Próbálj egy bios resetet csinálni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46287) petya1985 válasza varmi2 (#46286) üzenetére


petya1985
tag

már az is volt...

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#46288) RedCactus válasza petya1985 (#46287) üzenetére


RedCactus
senior tag

RAM nem mozdúlt ki? Másik slotba esetleg?

(#46289) varmi2 válasza petya1985 (#46287) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vedd ki a ramot. Tedd vissza, ha semmi, tedd át a másik slotba.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46290) petya1985 válasza varmi2 (#46289) üzenetére


petya1985
tag

mindent kivettem,meg vissza,a cpu-t is...
tényleg mindent megpróbáltam vele... teljesen tanácstalan vok,még eddig egy gép sem fogott ki rajtam...:S

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#46291) varmi2 válasza petya1985 (#46290) üzenetére


varmi2
nagyúr

Próbáld meg másik táppal. Tegyél a lapra egy csipogót, hátha a sípolása közelebb visz a megoldáshoz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46292) jacint78 válasza petya1985 (#46290) üzenetére


jacint78
addikt

Ellenőrizd az elemet, ha van multimétered mérj feszültséget az elem és valamelyik USB aljzat háza között, így a lemerülés és a kontakthiba is kizárható.

type your text here..

(#46293) petya1985 válasza jacint78 (#46292) üzenetére


petya1985
tag

nincs mérőm...

viszont az elemet cseréltem is,tápot is cseréltem...
próbáltam elemmel is és nélküle is inditani,bios reset is volt,tényleg mindent megtettem...

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#46294) Teaway válasza Taoharcos (#46285) üzenetére


Teaway
veterán

Lehet benne igazság, mert a manual sem tesz róla említést :(

Nincs itthon csokid??

(#46295) petya1985 válasza Teaway (#46294) üzenetére


petya1985
tag

miről?? nekem szántad??:)

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#46296) wolfman válasza varmi2 (#46281) üzenetére


wolfman
veterán

Az az érdekes, hogy egynémely 478-as lappal tudok USB telepíteni windows-t, másokkal meg nem. Ez most egy olyan ami nem szereti, de biztos van rá megoldás. Ezt az USB telepítőt már használtam előtte egy laptopon, működik rajta jól.

Vannak ezek a USB boot készítő progik és lehet benne állítgatni ezt azt hogy UEFI-hez vagy BIOS-hoz passzoljanak, de ehhez már nem értek, nem vágom. Volt hogy XP-s telepítő USBt készítettem és az se ment egy 478-as rendszerrel.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#46297) wolfman válasza petya1985 (#46295) üzenetére


wolfman
veterán

Mit csináltál a géppel amiután nem kapcsolt be? Cseréltél valamit, tisztítottad vagy csak egyszer már nem volt jó?

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#46298) Taoharcos válasza wolfman (#46296) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

A múltkor kellett egy P4 478-al USB-vel bootolni elmókoltam vele a biosban mire, talán a hdd-nél kellett kiválaszani hogy bootolásnál a a hdd eszköz a pendrive legyen.

[ Szerkesztve ]

(#46299) petya1985 válasza wolfman (#46297) üzenetére


petya1985
tag

a gép megy,csak egyszerűen nem ad képet és akárhova dugom a bill/egeret az sem kap áramot,mivel fel sem villan...
már a cpu-t is jobban megpucoltam,pasztáztam... egy tű sincs elferdülve meg semmi...

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#46300) jacint78 válasza petya1985 (#46299) üzenetére


jacint78
addikt

Egyszerűen döglött a lap ennyi.

type your text here..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.