Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46351) Smiley válasza Trebor0522 (#46350) üzenetére


Smiley
őstag

Mit ertesz COM alatt?
Ha ugy dugtad ra a pcie-t hogy fejjel lefele es csak a 6pin-t akkor igazabol nagy kart nem csinalhattal. Ha bekapcsolod a ventik elindulnak?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#46352) PitLee válasza Trebor0522 (#46344) üzenetére


PitLee
őstag

Közben a linket már javítottam.
A 4+4 megy oda, lehet nálad EPS vagy ATX12 vagy valami más szerepel az oldalán.
Nálam már volt olyan, hogy ez a 4+4 csatik nem jó sorrendben voltak gyárilag és nyakban kábelkötegleve harisnyázva, elégvolt átforgatni őket, hogy jó sorrendben álljanak, ha jól emlékszem el is vágtam a kötegelőt, mert láttam nem lesz egészséges az úgy, majd igazgatás után visszakötegeltem.
Amúgy a story-ja az, hogy először csak egy négyes csati volt régen, majd ahogy egyre több kacat és erősebb procik születtek tettek mellé még négyet, hogy legyen elég áram. A táp gyártok meg meghagyták 4+4-et, hogy a régi és újabb alaplapokhoz is jó legyen a tápjuk. Az öregebbek emlékeznek erre és nem tévesztik el a fiataloknak 6+2 és a 4+4 is nyolc csak sajnos az alaplapnak nem mindegy és neki lesz nyoc

(#46353) jacint78 válasza Trebor0522 (#46350) üzenetére


jacint78
addikt

A GND a föld és ugyanaz, mint a COM. Amikor bedugtad a 6 pinest, rövidzárat csináltál, ami a lapot ezesetben nem nyírja, inkább, csak a tápot. Ahogy legelőször próbáltad az jó volt. Akkor elindult a lap, tehát felpörögtek a ventilátorok, csak kép nem volt? Majd utána már be sem kapcsolt, fel sem pörögnek a ventilátorok?

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#46354) #65675776 válasza jacint78 (#46353) üzenetére


#65675776
törölt tag

Elég rossz, ha egy táp kimenetei nincsenek rövidzár ellen védve. Akkor az valójában nem is táp, hanem elektronikai hulladék.

(#46355) Smiley válasza jacint78 (#46353) üzenetére


Smiley
őstag

De azt irta hogy a pcie csatit "pocokkel" forditva dugta ra, ugy pedig nem csinalhatott zarlatot, mert jo helyre ment a villany.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#46356) Jazz válasza RedCactus (#46345) üzenetére


Jazz
veterán

De ez egy 11éves alaplap ám.[link]
Ekkor még híre hamva sem volt az SSD-nek. Épp hogy megjelent az SATA (1), így ez a lap már tartalmazott 4 SATA portot.
Akkor tuti hogy a Bios felismerné és tudná kezelni? (Nyilván SATA 1-es sebességgel)

Köszi

free your mind

(#46357) TechN7ne válasza gee84 (#46349) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Kész elegem van,3 órája nyomkodom,minden opciót kipróbáltam már,semmi....

Itt a tied:

Eme beállítás mellett már semmit nem ad ki a Boot menüben csak a Kingston SSD-met,amin igen van egy UEFI-s rendszer ami még a régebbi ASUS lapé....

[L:/dl/upc/2015-

(#46358) jacint78 válasza #65675776 (#46354) üzenetére


jacint78
addikt

Nem feltétlenül, elég egy rosszabbul sikerült alkatrész és máris kész a rövidzár, mielőtt a védelem észbekaphatna.

type your text here..

(#46359) gee84 válasza TechN7ne (#46357) üzenetére


gee84
tag

Érdekes, direkt kipróbáltam gyorsban a pioneer írómban is felismeri a win 10 lemezt UEFI-nek ha benne van a meghajtóban. Ha a bios már betöltött és úgy rakom be a lemezt akkor nem, de ha már benne van és úgy indítom a biost akkor rögtön kirakja hogy uefi lehetőség is van azzal a meghajtóval, ráadásul a pioneer-em 218l. A storage boot option control-nál mit lehet állítani? Csak annyit látok hogy legacy...

Közben megnéztem a leírásban, azt is állítsd UEFI only-ra, restart, aztán nézd meg a boot menu-t.

[ Szerkesztve ]

(#46360) TechN7ne válasza gee84 (#46359) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem sikerül sajnos..... :F

(#46361) gee84 válasza TechN7ne (#46360) üzenetére


gee84
tag

Nem értem miért. :( Esetleg boot mode selection - UEFI and legacy és a Storage boot - UEFI first, ha így se engedi akkor passzolom, esetleg pendriveról telepítés megérne még egy próbát.

(#46362) TechN7ne válasza gee84 (#46361) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Végig pendriveról csinálom,sima telepítés el is indul vele,csak az UEFI nem....

(#46363) gee84 válasza TechN7ne (#46362) üzenetére


gee84
tag

Régi lappal ment simán? Akkor viszont a másik lehetőség, dvd-ről.

szerk.:
Bios-ban kilépésnél a Boot Override-nál se lehet kiválasztani?

[ Szerkesztve ]

(#46364) RedCactus válasza Jazz (#46356) üzenetére


RedCactus
senior tag

Én ugyan nem próbáltam, de egy ismerősömnek a bátyja már látott olyat, aki hallotta valahol, hogy valaki azt mondta egy másiknak, hogy biztosan működne. 😁 Csak viccelek, de szerintem gond nélkül felismeri és működni is fog.

(#46365) kriszbon válasza Trebor0522 (#46350) üzenetére


kriszbon
őstag

Közben próbáltad már hogy a tápegységből kihúzod pár percre a hálózati kábelt, és utána ismét vissza?
Persze mikor jól van rádugva a lapra a 2x4-es csati.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#46366) Smiley válasza TechN7ne (#46362) üzenetére


Smiley
őstag

Most nem kotekedni akarok mitol lesz jobb Neked ha GPT-re telepited a Windowst mint sima MBR-re?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#46367) TechN7ne válasza Smiley (#46366) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Talánsemmivel,DEha már meg vettem ezt a lapot szeretném meg tudni hogy hogyan is kell UEFI n ként telepíteni. Tegnap 21k-tadtam ki érte ,de úgy látszik egy 10k s noname lappal jobbanjártam volna!

(#46368) Gallac


Gallac
senior tag

Sziasztok !

Ez a lapocska [link] tudja szerintetek kezelni a Phenom II x4 940 procimat ? CPU support listben nincsen benne, viszont egy Asus m2n-E típussal hajtottam ott sem találom a cpu support listben :(

[link]

köszi :R

[ Szerkesztve ]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#46369) gee84


gee84
tag

Szia!

Lista alapján mennie kellene: [link]

(#46370) jacint78 válasza Gallac (#46368) üzenetére


jacint78
addikt

Mindkettő lap listájában ott van a rocesszor. :D

type your text here..

(#46371) Smiley válasza TechN7ne (#46367) üzenetére


Smiley
őstag

Oke, az atlagfelhasznalo szamara 1 lathato kulonbseg van a ketfele particios tabla kozott, az pedig hogy a GPT-n letre tudsz hozni 2,2TB-nel nagyobb particiot is. De ha mindenkepp ragaszkodsz hozza, akkor eloszor is csinalnod kell egy normalis usb-s telepitot mondjuk ez alapjan.

Amugy a boot folyamat tortenik egy kicsit maskepp...
MBR: BIOS betoltese utan kiolvassa a bootolni kivant disk elso 512 byte-ot, amibol az elso 446 megmondja hogy a disk melyik reszen talalhato a bootloader, ez az info alapjan pedig betolti magat a bootloadert.
GPT: BIOS/UEFI betoltese utan, vegignezi a bootolni kivant disk-et hogy tartalmaz-e EFI tipusu particiot, ha igen, akkor fogja es betolti a bootloadert errol a particiorol, felteve ha ez FAT-ra van formazva. Ha nincs ilyen EFI tipusu particio akkor ez is beolvassa az elso 512 byte-ot es ugyanaz a menet mint az MBR-nel.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#46372) gee84 válasza jacint78 (#46370) üzenetére


gee84
tag

A rev1.0-ás Gigabyte listájában én nem látom, lehet vak vagyok. A rev2.x-nél valóban ott van.

(#46373) Shaza


Shaza
senior tag

Van egy Asrock 970 pro3 R2.0 alaplapom és 1866MHz-es ramokat használok.
Ezek kompatibilisek egymással?

Előre is köszi!

Hol tudnám megnézni hány MHz-en pörög mert az aida szerint 931MHz.

(#46374) Gallac válasza jacint78 (#46370) üzenetére


Gallac
senior tag

köszii :C :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#46375) Gallac válasza gee84 (#46372) üzenetére


Gallac
senior tag

szia köszi az infot, az asus lapénál sem látom és a gigabyténál sem a gyári holnlapon, de asus m2n-e-vel 5 évig ment, csak szegény behalt :(

meg szvsz be is cseszne, hogy egy x6-ot tudo chipset ne tudja az x4-et lekezelni.. :DDD

[ Szerkesztve ]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#46376) TechN7ne válasza Smiley (#46371) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

"Normalis usb-s telepito" eddig is megvolt,és pontosan rufus-t használok már egy ideje,nem egy alaplapot laptopot telepítettem már UEFI-ként. :)

Jelenleg is UEFI-ként jön be a rendszer,ami még rajta maradt az ssd-n egy ASUS vagy ASRock deszkáról már nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#46377) jacint78 válasza Gallac (#46375) üzenetére


jacint78
addikt

A 940 konkrétan valóban nincs ott, de, ha a 945 megy, sőt a 6 magosok is ahogy mondod, akkor az is.

type your text here..

(#46378) #65675776 válasza Shaza (#46373) üzenetére


#65675776
törölt tag

931x2 = 1862. Szóval nincs ott probléma. Az AIDA és a CPU-Z is valós buszórajelet ír ki. A DDR meg attól Double, hogy ennek a kétszerese az effektív.

(#46379) Gallac válasza jacint78 (#46377) üzenetére


Gallac
senior tag

Igen én is így gondolom de gee84 fórumtársunk által belinkelt alaplap support listában is ott van mindkettő lap :) :K :DD

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#46380) passatgt


passatgt
aktív tag

Üdv! Egy régi gépet szeretnék összelegózni. A ház valami régi Fujitsu géphez volt és a bekapcsológombról 2 pár vezeték jön ki, egyik fehér/kék, másik fekete/barna.

Az alaplapom egy ECS GS7610 Ultra. Hogyan dugjam rá az alaplapra a bekapcsológombot? Mindenhogy próbáltam már, de táp ráadása után egyből indul a gép, nem lehet se ki, se bekapcsolni. Mellékeltem képet a bekapcsológombról és az alaplai csatlakozókról is. Kicsit furcsa nekem, mert általában 2 drót szokott csak lenni a Power SW-nek, itt meg 4 van...

[ Szerkesztve ]

(#46381) #65675776 válasza passatgt (#46380) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ahova a képen van dugva, az a Reset gomb helye. Az amelletti két tű a bekapcsológombé.

De a négy vezeték az nem nyomógombra, hanem kapcsolóra utal, mint valami régi AT háznál.

(#46382) jacint78 válasza #65675776 (#46381) üzenetére


jacint78
addikt

Lehet, hogy van egy gombnyomásra szakító és gombnyomásra vezető kivezetése is. :)

type your text here..

(#46383) #65675776 válasza jacint78 (#46382) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akár. Bár annak nem tudom mi haszna lenne.

(#46384) passatgt válasza #65675776 (#46381) üzenetére


passatgt
aktív tag

Igazad van, viszont így sem jó. Viszont ha simán rövidre zárom a 6-8 pineket, akkor sem kapcsol ki a gép és tápot ráadom egyből elindul. Akkor gondolom valami más bajom is van, alaplap, vagy táp esetleg?

(#46385) WeeFeeri


WeeFeeri
csendes tag

Sziasztok!

Gyors kérdésem lenne. Ha új alaplapot + procit teszek a gépembe és megtartom a régi oprendszert akkor a régi driverek nem fognak bezavarni az indításnál?

(#46386) jacint78 válasza WeeFeeri (#46385) üzenetére


jacint78
addikt

Nem, de, ha a HDD vezérlőjének a drivere nem stimmel, nem fog elindulni.

type your text here..

(#46387) Trebor0522


Trebor0522
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat. Kezdő hibát vétettem. Nem raktam fel a táv tartókat :W így rövidzárlat csináltam az alaplap alatt lévő chipek...stbk lábacskáival. Egy kézi könyv sem írja sehol így nem tudtam , hogy ez milyen fontos, most már megtanultam. Csodával határos módon semmi baja a gépnek nem sütött ki semmit. És a csatit pedig jól csatlakoztattam azt értelemszerűen kiolvastam az útmutatókból. Még egyszer köszi a válaszokat!

(#46388) jacint78 válasza Trebor0522 (#46387) üzenetére


jacint78
addikt

Ez azért erősen b+ kategória :DDD , bár láttam már ilyet. :)

type your text here..

(#46389) gee84 válasza TechN7ne (#46376) üzenetére


gee84
tag

Gondolkoztam, de nem jövök rá mi lehet. Marad az az ötlet hogy dvd-ről próbálod, vagy a Microsoft oldaláról szeded le a Medai creation tool-t és azzal csinálsz usb-re telepítőt, nekem egyből UEFI-s, rufus-t utoljára win7-nél használtam.

(#46390) Teaway válasza Trebor0522 (#46387) üzenetére


Teaway
veterán

Azért nem kérdeztük meg tőled, hogy: - Ugye beszerelted az alaplapi távtartókat a házba?, hogy nehogy idiótának nézz minket, mert ilyen magától értetődő dolgot kérdezünk :)

Nincs itthon csokid??

(#46391) PitLee válasza TechN7ne (#46362) üzenetére


PitLee
őstag

Link
"-UEFI telepítő készítésére ne alkalmazzuk a Windows 7 USB/DVD Download Tool és más hozzá hasonló programot, mert az automatikusan NTSF-re formázza az előkészített és FAT 32-re formázott USB-kulcsot!"
Tehát a telepítős usb kulcsodat nézd meg milyen a fájl rendszere, mert csak a FAT32-re készitett telepítővel lehet UEFI-ben telepíteni a wint.
"-operációs rendszert csak egyben GPT lemezre lehet telepíteni, ezért a műveletek előtt minden adatról végezzünk mentést!
-asztali gépek esetében, ha van a gépben további particiónált HDD, ajánlatos a telepítés idejére a csatlakozókat levenni és csak a telepítés után visszatenni, mert a használat (bootolás) során ez is hibaforrás lehet."
majd itt azt a lehetőséget kell választani ahol az UEFI szó szerepel a pendrive nevével, ha jól veszem ki az irományból.

(#46392) TechN7ne válasza PitLee (#46391) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezeken már mind túl mentem, elolvastam, megcsináltam.....

Usb telepítőm meg tökéletes,rufus al keszült, számtalan laptopot alaplapot így telepítetten, összzes lapom csak uefis volt visszamenőleg 2013 ig!
Szoval nem most kezdtem, ez az első Giga lap ahol semmi nem úgy megy mint ahogyan megszoktam.
Egy 1150 es Giga felhasználo tanácsa kéne, részletesen irja le mit, hogyan állitsak be a biosban hogy UEFI
Boot lehetőséget feldobja Windows telepítéskor,ennyi.

Elegem van a félrebeszélésekből, semmit mondó tanácsokból, 1 napja itt könyörgök szinte egy sima kérdéssel az "Azonnali alaplapos kérdések órájában".

Válogatott hozzáértőkkel vagyok körbevéve, gratt.
:R

[ Szerkesztve ]

(#46393) Smiley válasza PitLee (#46391) üzenetére


Smiley
őstag

Jah, annyira gany ez az egesz windows, hogy a telepito belefekszik abba ha egy sima MBR-es diskre szeretnem telepiteni egy olyan nem uefi-s gepben amiben van olyan disk is aminek GPT schema-ja... szoval en csak ugy tudtam windows telepiteni hogy le kellett huzkodnom mind az 5 disk-et... komolyan mondom egy vicc az egesz, 2015-t irunk, arrol nem is beszelve hogy mindenki isteniti meg odaig van ezert a fosert.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#46394) Smiley válasza TechN7ne (#46392) üzenetére


Smiley
őstag

Holnap megnezem neked van az irodaban egy gigabyte lapom, ami kb 2 hetes.

Szerk: GA-B85M-DS3H-A (rev. 1.0) van.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#46395) PitLee válasza TechN7ne (#46392) üzenetére


PitLee
őstag

Bocs :DDD De így a monitoron keresztül nem jött le, hogy mennyire vagy jártas a dologban, és csak kifogott rajtad egy a sok közül vagy ép az a srác vagy Pl: aki megkérdi, hogy kell betenni a DVD lemezt a gépbe? találtam még egy ilyet, nem tudom segít-e

(#46396) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Adott egy Giga H170-HD3 DDR4 lap, 2*4 Gb Corsair Vengeance LPX 2400 MHz CL14 memória és egy i3 6100 proci. BIOSban a memória jelenleg 2133 MHz-en ketyeg. Ahogy megpróbálok neki nagyobb értéket megadni, 800 MHz-re állítja vissza. Mit csinálok rosszul?

(#46397) jacint78 válasza BigBlackDog (#46396) üzenetére


jacint78
addikt

Gondolom újraindul, de nem tér észhez és magát reseteli. Nem jó a beállítás és nem bíjra, keress XMP profil beállítást.

type your text here..

(#46398) BigBlackDog válasza jacint78 (#46397) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Asszem megvan a hiba. :) Gondolom akkor 2400 MHz-et már nem támogatja.

Support for DDR4 2133 MHz memory modules

[ Szerkesztve ]

(#46399) TechN7ne válasza gee84 (#46389) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Kiírtam a Windows-t lemezre,érdekes módon be bootolta uefi-ként....
USB telepítőt nem nyelte be,másik ASUS és ASRock lap meg simán elvitte uefi-ként,Gigabyte rejtelmei.

Te beállításaid és ajánlataid alapján végül nagy nehezen sikerült,köszöntem neked! :)
Mindenesetre minden kedves fórumlátogatónak kellemes ünnepeket! :R

(#46400) fabiangabor


fabiangabor
csendes tag

Sziasztok!

Ezzel a problémával próbálkozott már valaki?
Vettem egy új gépet, de inkább alkatrészeket (alaplap, cpu, psu, vga, memória, stb)
Össze állítottam őket, és a következő problémába futottam: Ahogy bekapcsoltam a gépet, egyből jelszót kért (gondolom a bios). Mivel a lapot másodkézből vettem, így egyből nyomtam egy cmos cleart (jumperrel). Ugyan ez a jelszót nem tüntette el, de az előző tulajtól közben megtudtam a jelszót, így öröm és boldogság beírtam. Tovább is lépett, fekete képernyőig. És itt megáll a történet.
Próbáltam másik vga-t(de minek, mert ugye azt a képernyőt látom előtte, hogy jelszót kér tehát vga nem lehet)
Próbáltam csak 1 memória modult különböző slotokban.
Próbáltam kihúzni mindent és visszadugni.
Kivettem az elemet, visszatettem - semmi
Jumperrel resetelni a cmos-t, semmi

Csak fekete a képernyő és semmilyen betűkombinációra nem reagál.

Mit tudok tenni? Mi lehet a ludas?
A konfig:

i5-4460
R9 280x
Gigabyte Z97-hd3
HyperX Beast 1866Mhz 2x4Gb
Xilence Performance A 530W

Üdv,
Gábor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.