Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) RedCactus válasza Majlor90 (#47798) üzenetére


RedCactus
senior tag

Boot menüben nézd meg, hogy a "sata support"-nál az "all devices" van e kiválasztva. Másik lehetőség, az "Advanced" fülön ellenőrizd a Sata Controllert, hogy AHCI-n van e.
Harmadik lehetőség, hogy megnézd, hogy az összes CPU csatlakozót bedugtad e.

(#47802) jacint78 válasza RedCactus (#47801) üzenetére


jacint78
addikt

Ha ezeket nem dugod be nem indul a gép, ez nem úgy működik, hogy akkor nem megy annyira. :D Egyszerűen hibásnak tűnik a lap, amikor bemelegszik magához tér, klasszikus tünetek.

type your text here..

(#47803) mokus1


mokus1
addikt

sziasztok!
P6T6 ws revolution a lap. Hőmérséklet max 48 fok általában 42-44 fok között mocorog.
Arra gondoltam hogy kicsit könnyebben szellőzőn hogy a VGA-t 2-3 pci-e slottal lejjebb rakom.
Van értelme vagy felesleges? Gyanítom ha x16-os slotba rakom a kártyát akkor semmit nem veszek észre belőle.

(#47804) Shaza


Shaza
senior tag

Sziasztok!

Tudom hogy nem a topic témája ,de hátha tudtok segíteni.
Csak annyi kérdésem lenne hogy mi a véleményetek a driver kereső programokról(pl driver booster driver agent-ezt reklámozza az aida),hasznosak és ha igen melyik a legjobb?
Valahol azt olvastam hogy nagy százalékban lehet vírusokat beszedni miattuk.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#47805) Gyb001 válasza intelMMX (#47800) üzenetére


Gyb001
senior tag

Sajnos nem működik :(
Végig próbáltam az összes kombinációt.
Igen. Ez egy gainward 9400gt 1gb

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#47806) gee84 válasza Gyb001 (#47805) üzenetére


gee84
tag

Szia!

Azzal a csatlakozóval nem fog menni, az előlapi kivezetés. Neked SPDIF kellene, van az alaplapodon? Milyen lap pontosan?

(#47807) Majlor90 válasza RedCactus (#47801) üzenetére


Majlor90
újonc

A 4 pinesbe nincs dugva semmi mert a táphoz küldött csatik több pinesek. Ez lenne a baj?

(#47808) gee84 válasza Majlor90 (#47807) üzenetére


gee84
tag

A 4 pines kiegészítő mindenképpen kell. :K

(#47809) Gyb001 válasza gee84 (#47806) üzenetére


Gyb001
senior tag

Köszönöm :)
Végre működik. Van alaplapi s/pdif

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#47810) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Van otthon egy gigabites TP-Link switch, egy laptop és egy PC.
Ha a laptopot (windows 7) kötöm a switch-re CAT6 kábellel akkor megvan a Gbit-es kapcsolat, viszont ha a PC-t (Win10) akkor csak csak 100 Mbit. :F MSI P45-C51 alaplapom van, elvileg tudnia kellene a gigabit-et. (LAN 10/100/1000*1) A LAN driverét megfrissítettem, 9.x-ről 10.x-re, a helyzet változatlan. :(
Hol keresgéljem a megoldást? :B

Köszi előre is a segítséget! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#47811) gee84 válasza bugizozi (#47810) üzenetére


gee84
tag

Szia!

Elsőre mindenképpen a Windowsban keresd. Eszközkezelő/hálózati kártya/tulajdonságok/speciális/speed vagy sebesség, hátha valamiért alapértelmezettként csak 100 van beállítva.

(#47812) RedCactus válasza Majlor90 (#47807) üzenetére


RedCactus
senior tag

Ha az első két tanácsom nem segített, akkor csak ez marad.

(#47813) bugizozi válasza gee84 (#47811) üzenetére


bugizozi
őstag

Kipróbáltam, áttettem 1000-re de nem segített, akkor is 100 Mbit-et mutat utána és csak 10MB/s-sel tudok másolni :(
Ha bebootolok egy linux-szal akkor meg tudom nézni, hogy annak milyen a kapcsolata, hogy a Windows rossz e? Bios-ban nem láttam erre vonatkozó beállítást.

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#47814) jacint78 válasza bugizozi (#47810) üzenetére


jacint78
addikt

Az RTL8111-nek szokása ez, egyszerűen sz@r. Másik kábellel, másik porttal próbálkozz ezestleg még akkor is, ha ugyanaz a kábel jó a notival. Ha akkor sem, akkor nem százas a lan, nagyon gyakori! Van többféle switchem is és azokkal próbálgatom, hogy van-e gigabites kapcsolat némelyikkel van, némelyikkel nincs......

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#47815) misfine

Üdv, beszerványoltam egy Gigabyte G1.Sniper M3-at, s most akarom hozzá leszedni a legfrissebb BIOS-t a leendő OC miatt. Itt azt írja, hogy a legfrissebb az F10f elnevezésű bios, viszont azt is írja, hogy ez BETA. Viszont ezt már 2013-ban kiadták. Attól, hogy BETA még szedjem ezt, vagy az ez előtti BIOS-t rakjam? Köszi a válaszokat!

never say never

(#47816) intelMMX válasza misfine (#47815) üzenetére


intelMMX
senior tag

Lehet downgradelni ha nem lenne jó, szóval nyugodtan lehet azzal kezdeni.
(Én a 73PVM lapomat olyan biossal használtam, amit hivatalosan ki sem adott a [Csiga]BigaByte :DDD )

(#47817) Majlor90 válasza RedCactus (#47812) üzenetére


Majlor90
újonc

Töbször ujraindítottam ugylátszik az a kábel hiányzott köszönöm a segitséget :-)

(#47818) dragonfx


dragonfx
veterán

sziasztok!
adott egy 2 memorislotos s1155ös lap intel chipsetes.
mi van h a amemoriát nem az őáltala beszámozott szerint az első hanem a második foglalatba rakom? nem fog müködni? fagyni fog? be se jöna win?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#47819) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Hali

Alaplapoknál melyik a Chipset hőfok Aida-ban?

Alaplap vagy PCH dióda?

Szerk.: Meddig tűrhető az alaplap chipset hőfoka?

[ Szerkesztve ]

(#47820) jacint78 válasza TechN7ne (#47819) üzenetére


jacint78
addikt

PCH dióda, de csak az újabb platformoknál.

type your text here..

(#47821) TechN7ne válasza jacint78 (#47820) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

53/54 fokos, meddig türhető?

(#47822) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Áramtalanítás után néha new cpu installed szöveg fogad bootoláskor, most pedig már az UEFI beállításokat is elfelejtette az alaplapom. A gépem adatai az adatlapomon.
Az elem merülne? De a dátumot és időt nem felejti el, és az alaplap sincs még három éves sem. Akkor nem hinném, hogy az elemmel van baj. Van valakinek ötlete?

(#47823) jacint78 válasza rayoliviero (#47822) üzenetére


jacint78
addikt

Merülhet az elem is, de lehet kontakthibás a foglalat is.

type your text here..

(#47824) rayoliviero válasza jacint78 (#47823) üzenetére


rayoliviero
veterán

Koszi, veszek uj elemet.

Kontakthibat, hogy orvosoljam, ha az lenne?

[ Szerkesztve ]

(#47825) jacint78 válasza rayoliviero (#47824) üzenetére


jacint78
addikt

Tisztítással, ha nagyon lelapult az alsó kontakt akkor görbítsd kicsit feljebb..

type your text here..

(#47826) zeusz95


zeusz95
újonc

Sziasztok. Segitsegre lenne szuksegem. Van egy HP Probook 470 es laptopom ami pontosan 30 percenkent lekapcsol, mindenfele figyelmeztetes nelkul. Ujratelepitessel is probalkoztam mar, ha csak a BIOS ba lepek be, es ugy hagyom 30 percig akkor is lekapcsol, safe modot is probaltam mar, melegedni nem melegszik, raadasul ha visszakapcsolom akkor ismet 30 percig megy. Viszont ami az erdekesseg az az, hogy ha lecsukom, akkor ugye alvo uzemmodban van, es ujra kinyitom akkor a kinyitastol szamitja a 30 percet. nagyon sok angol forumot olvasgattam mar, de nem talaltam megoldast, azon kivul hogy alaplap csere. azert teszek egy probat hatha van koztetek valaki aki tud segiteni. koszonettel

(#47827) rayoliviero válasza jacint78 (#47825) üzenetére


rayoliviero
veterán

:R

(#47828) RedCactus válasza Majlor90 (#47817) üzenetére


RedCactus
senior tag

:) Szívesen!

(#47829) kelcsi1992


kelcsi1992
újonc

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy az mitől van hogy mikor bekapcsolom a gépet akkor 4-5 másodpercig nem ad videojelet a gép csak fekete képernyő és a prociventi meg maxon pörög, de mikor kiadja az asus logot akkor visszaáll alapra? alaplap Asus Maximus VIII Hero. Ez gyárilag ilyen lehet vagy csak nálam?

(#47830) scarabeus86 válasza kelcsi1992 (#47829) üzenetére


scarabeus86
tag

Szerintem gyárilag ilyen, mert az én alaplapom ugyanezt csinálja a legfrissebb BIOS-szal is (Asus Z170-A).

(#47831) dragonfx válasza dragonfx (#47818) üzenetére


dragonfx
veterán

megye ugyanugy a buzi corsair nem fért el máshova.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#47832) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Van egy msi 970 gaming lapom és ujratelepitettem a Wint Windows 10 és alig van hang meg teljes hangeron is nagyon halk. BIOS frissítés nem segített. 2-3 telepítés után helyreállt de ma formázni kellett és megint elojott. Már nemtudom mit tegyek nagyon bosszantó.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#47833) sLr999


sLr999
csendes tag

Udv!
Nem biztos hogy ide tartozik de mar ketsegbe vagyok esve.
Olyan problemam lenne hogy ujra raktam a windowst egy regebbi dvdrol amivel legutobb kb fel eve semmi problema nem volt. Na de most....most...
Elinditom a gepem bejon az alaplapom kis kepe es aztan fekete kep egy feher villogo kurzor es semmi reakcio. Viszont a boot menube belepek es ott ramegyek a hdd-ra akkor onnan betolt a windows es minden rendben. Biosban bootolasi sorrendben a hdd van az elso helyen es se pendrive se cd/dvd nincs a gepben elinditaskor. Otletek?
Valaszokat elore is koszonom.

(#47834) BogyóBP válasza sLr999 (#47833) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nem értem a kérdést nem tudsz dvdrol telepíteni ez a gond?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#47835) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Lett egy Asus Z97 Pro Gamer alaplapom.

Bekapcsoláskor-újraindításkor felpörgeti a ventiket maxra, majd nem sokkal később lejjebb veszi a fordulatot.
Ez ellen van valalami megoldás azon kívül, hogy ventiszabályzóra teszem az összes ventit?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#47836) sLr999 válasza BogyóBP (#47834) üzenetére


sLr999
csendes tag

De felvan telepitve a windows. Dvdrol ment a boot. Hanem utana amikor mar fent van akkor nem akar elindulni.

(#47837) minite válasza sLr999 (#47836) üzenetére


minite
tag

Pedig szerintem a boot priority lesz a probléma...

(#47838) sLr999 válasza minite (#47837) üzenetére


sLr999
csendes tag

Elsonek van beallitva az hogy hddrol bootoljon:) nem lehet hogy a windows rossz?

(#47839) MrDerekas válasza sLr999 (#47838) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hány HDD van a gépben? Ha több, akkor a priority-ben azt kell elsőnek venni amelyik a rendszerlemez és/vagy esetleg a Windows boot loader-t kell elsődleges boot opcióként megadni (win8 - 8.1 - 10 esetében)

Puma! Induláskor felpörögnek a ventik maxra. Még nem volt olyan lapom, ahol indulás pillanatában máris intelligensen vezérelte volna a fordulatot. Normális jelenség.

BogyoBP! Frissítéseket telepítsd ezerrel először (windows update) Valószinű, hogy ez kell neki és helyreáll az audio driver a frissítések után.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#47840) pumukli56


pumukli56
tag

Sziasztok.
Segítséget kérnék van egy Asrock Fm2A88M HD+ Deszkám benne 2x4gb Kingston Hyperx 1866Mhz ram
WD 500Gb sata3 Hdd Cpu Fm2 A6 5400k 2x3.6Ghz
2 hónapja telepített win 8.1-el
A gond hogy a telepített programok és a böngészők sűrűn van hogy nem válaszolnak kis időre megfagynak
A gép is lassú és a Hdd-n lévő zenék lejátszása is szaggatott
A Hdd 100/100-as
Szerintetek mi lehet a gond?
Ennyi ram-al pörögnie kellene mint a búgó csiga!
Válaszokat előre is :R

[ Szerkesztve ]

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#47841) MrDerekas válasza pumukli56 (#47840) üzenetére


MrDerekas
addikt

Jó esélyed van, hogy beszedtél egy bányászvírust (bitcoin talán...) Mondjuk a 2.2.1 utáni utorrent is hordozza magában. Valószínű, hogy a lemezolvasás pörög ezerrel. Az eszközkezelőben az Erőforrás figyelóvel le is tudod ellenőrizni, de a teljesítmény fül alatt is látszik. Nem tudom fejből, de mindenképp kellene futtatnod egy vírusirtást, úgy rémlik a malwerbite írtót ajánlották másik topicban. Érdemes ráguglizni, mert egy rakás kellemetlenségtől megkímélheted magad, az ilyen rendszerkirablás okozta túlpörgésről nem is szólva.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#47842) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Hali
Van egy Asus P4V88+ alaplapom amit eddig IDE vinyóval használtam. Most tettem bele egy SATA vinyót amire szerettem volna rátenni egy oprendszert de nem sikerült mert az alaplapi bios nem is látja a satás eszközöket. Amikor betöltődik az oprendszer és működik a sata raid dríver akkor már nincs gond..
Van-e erre valamilyen megoldás, vagy mindig IDE vinyóról kell bootolni és második meghajtónak kell használnom a satás ezközt ?

Üdv; Zoli

(#47843) gee84 válasza Zolifarkas (#47842) üzenetére


gee84
tag

Szia!

Szerintem mennie kellene, csak készítened kell egy sata meghajtólemezt amit windows telepítésnél e tudsz tölteni. Ha a windows telepítő nem találná meg magától Gyári telepítőlemezen szokott lenni, vagy a gyártó weboldalán.

Közben megnéztem, nem egy mai darab, driver csak xp-re van a honlapon. Milyen rendszert raknál rá?

[ Szerkesztve ]

(#47844) Zolifarkas válasza gee84 (#47843) üzenetére


Zolifarkas
tag

Hali.
Köszi az infót xp-t raknék rá mert sok régi programot használok na és persze a gépem is régi darab .
Az xp telepítőlemezét használom, ebbe kéne beletenni a sata drívert amit egyébként az oprendszer telepítése után szoktam az alaplapom drívereivel együtt telepíteni ?

(#47845) gee84 válasza Zolifarkas (#47844) üzenetére


gee84
tag

Igen, vagy csinálsz egy saját telepítőt amibe belerakod a sata drivert, vagy ha még van floppy meghajtód, akkor ki is lehet másolni. Ha jól emlékszem xp telepítő indítás közben ki is írja hogy más gyártótól származó scsi vagy raid meghajtó betöltése F6 talán, na ott kellene betöltened.

(#47846) Zufo


Zufo
tag

Sziasztok tudnatok abban segiteni, hogy most vettem egy asrock z170 extr4 lapot es eppen win 7 et telepitenek de amikor a telepoti eljut odaig hogy egerrel vagy bill tudnek tovabb jutni, nem tortenik semmi, nem erzekeli oket :/

(#47847) gee84 válasza Zufo (#47846) üzenetére


gee84
tag

Szia!

Biosban az Advanced\USB Configuration\Legacy USB Support - Enabled-re van állítva? Ha esetleg nem, akkor engedélyezd.

(#47848) Zufo


Zufo
tag

Sikerult, koszonom a segitseget. De belefutottam azonnal egy kovetkezobe. Azert nem engedi telepiteni a wint mert nincs fennt egy cd/dvd meghajtonak az illeszto programja. Eddig ugyan volt ehy de az uj lapra mar nem lehet rakotni mert ide-s. Ilyenkor mit lehet tenni ?

(#47849) MrDerekas válasza Zufo (#47848) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem engedi? Azt mégis, hogyan? Lehet reggel van és én értetlenkedek, de milyen módon is akarsz telepíteni?
Tehát nekem így az jött át, hogy dvd-ről telepítenél, de nincs az alaplapodhoz dvd-meghajtó. Pendrive-ról is telepíthetsz. Igaz kell egy működő gép amin készítesz egy bootolható win telepítőt pendrive-ra. (Pl a rufush progival) Olvasom újra amit írsz... Tehát telepítés közben vagy, akkor miért kérné a cd/dvd drivert? Ez valami más lesz. cd/dvd mentes netbookokra is gond nélkül felmegy az oprendszer.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#47850) gee84 válasza Zufo (#47848) üzenetére


gee84
tag

Hét ezt most én se nagyon értem :) Mit nem enged pontosan és miért? Azt még értem hogy az új lapon nincsen IDE csatlakozó, de ez most miért gond, ha már megy a telepítő? Kicsit zavaros nekem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.