Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47551) spywear válasza balint107 (#47550) üzenetére


spywear
tag

Channel A: DDR3_2, DDR3_4
Channel B: DDR3_1, DDR3_3"

Tehát az 1 slot a hdd felől kezdődik és nem a proci felől.
Tehát a DDR3_2 és DDR3_4 slotod az elsődleges.

remélem tudtam segíteni.

U.I.:és csak dual oldalas memóriát lehet belerakni single oldalas memória nem jó...

a szürke az elsődleges

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#47552) m3gtr


m3gtr
senior tag

sziasztok
Most vettem egy ilyent, DYNAMODE 4-Port USB 3.0 PCIe, és bármelyik foglalatba rakom, nem érzékeli a gép. Lehetséges hogy rossz ez a darab, vagy van valami megoldás ezt kideríteni? köszönöm előre is.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#47553) RedCactus válasza m3gtr (#47552) üzenetére


RedCactus
senior tag

Driverét felraktad? BIOS-ban nincs letiltva esetleg?

(#47554) RedCactus válasza Recon666 (#47534) üzenetére


RedCactus
senior tag

Miért nem próbálod bedugni a másik 4 pines csatlakozót is?

(#47555) balint107 válasza spywear (#47551) üzenetére


balint107
aktív tag

2X8 GB Kit-em van. Akkor tehát a szürkébe kellene betenni őket és nem a feketébe.
A 2 szürke megnevezése DDR3_1 és DDR3_2 (csak mert mintha ezt másként írtad volna)

Itt jobban látszik:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#47556) triplagbr01


triplagbr01
csendes tag

Kedves Fórumozók és Hardver Guruk!

Segítségért fordulok hozzátok, egy furcsa anomália ügyében melyre 3. hete keresem a megoldást, sikertelenül. Tanácsot, segítséget, türelmet hálásan köszönöm!

Hiba:
Gép kapcsol, indul, POST nincs, BIOS-ba nem lép be. Bill. reagál (numlock, caps, ctrl-alt-del megy), VGA (dedikált és integrált ad jelet). Alaplap BOOT DEVICE LED nem alszik el.

Konfig: (listázom a cserealkatrészeket is)
ASUS Z97i Plus / ASUS Z97 Pro Gamer
Intel Pentium G3258
Kingston HyperX 1600Mhz 2x2gb és 1x8gb / Corsair Vengeance 1600 Mhz 2x2gb / G.Skill Ares 2400 Mhz 2x8gb /
Corsair CX600 / Chieftech A-80 CTG-550C
Kingston HyperX Fury 120gb SSD / Hitachi 1TB sata HDD / Seagate 500gb HDD
AlphaCool Eisberg (aio) 240 vízhűtés
Sapphire Radeon HD 7970 Boost
minden alkatrész új, dobozból frissen kibontott

Kipróbált megoldások:
- RAM csere-bere 2 ill. 4 különböző DIMM-ben
- Jumper bios reset
- elemes bios reset (egész éjszakás is)
- mobo+cpu+hűtés+ram indítás
- teljes szét-össze (újrapaszta is)
- asztalon indítás
- HDD-SDD cserebere
- USB bill. minden slotban, nélküle
- PSU csere-bere (mérés is)
- komponensek tesztje másik gépben
- alaplap csere (z97i plus -t visszaküldtem a kereskedőnek garanciajavításra, majd megvettem a pro gamert amin ugyan az a hiba jött elő)

Megjegyzés:
- BOOT LED DEVICE hibára rákeresve a net hemzseg ugyanettől a hibától, amire nem találtam egyértelmű megoldást (kipróbált megoldásaimat javasolták). Egy forum-on olvastam hasonló hibát /más konfig, de Z97/, akinek csak "professzionális segítség" segített, "áramkörök rövidrezárásával" (idéztem a fórumról, mely módszerről semmi egyebet nem tudok)
- A CPU első alaplapba szerelésekor nincs hiba, majd BIOS állítás után már nem BOOT-ol
- Nem tudok BIOS-ba lépni, hogy kikapcsoljam a FAST BOOT -ot
- Pro Gamer lapon nem tudok BIOS-t flash-elni jelen állapotban, Z97i PLUS-on tudok, de nem segít.
- Win10 + G3258 nem szeretik egymást <- én rájuk gyanakszom de nem tudom visszaállítani az eredeti állapotot
- Nincs másik 1150 -es CPU-m, és NEM szeretnék másik procit használni, mivel kifejezetten 1 (+1) magos teljesítményre van szükségem.
- Minden fent említett alkatrész megfelően üzemel és másik környezetben stressztesztelve sikeresen!

Link:
https://onedrive.live.com/redir?resid=A123A101A9075538!60294&authkey=!ANyNThzy97VAgyE&ithint=video%2cmp4 - asztalon indítva: ASUS Z97 Pro Gamer + G3258 + Kingston 1x2gb 1600mhz -

Igazán köszönöm hogy elolvastad és átérzed, hogy mennyire :W :W :W érzés ennyi pénzt és enrgiát ölni valamibe, siker nélkül. Ha tudsz, kérlek segíts, ha "más nem csakazértis" -ből! Köszönöm :R

ui.: kértem segítséget: asus supportól, rog forumtól, anandtech -től, a kereskedő(k)től is (persze nagyrészt tesznek rá...), így a lehet kihívásként is értelmezni a feladványt :))

Üdvözlettel
Gbr

(#47557) spywear válasza balint107 (#47555) üzenetére


spywear
tag

Amit én találtam róla,ott azt írták,hogy a HDD -hez közelebbi slot az elsődleges,csak szerintem a számozás nem volt egyértelműen írva ,akkor a szürke lesz az elsődleges.Meg,hogy a kézi könyvben is benne lakozik a megoldás azt is nézd át.

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#47558) Teaway válasza balint107 (#47555) üzenetére


Teaway
veterán

DDR3_1 és DDR3_2 (a két szürke) :K

A kézikönyv is ezt írja:
„For optimum performance, when enabling Dual Channel mode with two memory modules, we recommend that you install them in the DDR3_1 and DDR3_2 sockets.”

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#47559) balint107 válasza Teaway (#47558) üzenetére


balint107
aktív tag

Köszönöm a válaszokat :R

(#47560) m3gtr válasza RedCactus (#47553) üzenetére


m3gtr
senior tag

Igen felraktam, és van egy wifi kártya is a gépben, az működik minden foglalattal.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#47561) spywear válasza Teaway (#47558) üzenetére


spywear
tag

Köszi a megerősítést uram!

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#47562) Recon666 válasza RedCactus (#47554) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Mert nincs a tápon csak 4pines. :/

(#47563) RedCactus válasza Recon666 (#47562) üzenetére


RedCactus
senior tag

Pedig szerintem az lenne a megoldás!

(#47564) Fadam válasza m3gtr (#47560) üzenetére


Fadam
csendes tag

Kedves fórumozók,

Adott egy Gigabyte EP45T-UD3R ttipusú alaplap, ami ugye DDR3 memóriát kezel. Mivel egy elég régi lapról van szó tudom hogy nem fogad el minden memóriát, és a chipset sem a legjobb a ddr3 memóriához, de specifikáció szerint és külföldi fórumok olvasgatása alapján működik ebben a lapban 4gb memória egy slotban (tehát max 16gb). A problémám az, hogy adott egy frissen vásárolt csx 4gb-os modul (1333mhz-es) és dual rankes (tehát két oldalon vannak a memória chippek, írják ezt 2Rx8-nak is) amit utána olvasás után úgy gondolom hogy működnie kellene, de ezt nem teszi. Van egy másik 1GB-os Hynix ramom amivel simán megy a gép, és amikor ez mellé (tehát az 1-es és 2-es slotba, nem dualba, mert úgy nyilván nem menne) beraktam a csx-et akkor bootoláskor nem jelenített meg csak 1gb ramot, de amikor betöltött a windows és elindítottam az aida64-et vagy a cpu-z-t akkor ott felismerte hogy benne van a memória, de mint a rendszer nem ismerte fel ténylegesen. Nyilván úgy is próbáltam hogy a nagyobbat rakom bele csak, de reboot loopba futok csak és el nem indul a gép, és hangjelzést sem ad. Próbáltam már 2gb-os kingston és 2x4gb hyperx fury kittel is, ezekkel sem indult el.

Tudomásom szerint a dual rank-es 4gb-os moduloknak menniük kellene ebben a lapban, de ez mégsem megy. Esetleg lehet hogy még gyártó szerint is megkülönböztetné, hogy melyiket támogatja? (bár akkor miért ismerte fel cpu-zben(?)) Bármilyen segítséget szívesen hallanék.

(m3gtr: Sorry, nem válaszként akartam írni)

[ Szerkesztve ]

(#47565) RedCactus válasza triplagbr01 (#47556) üzenetére


RedCactus
senior tag

"A CPU első alaplapba szerelésekor nincs hiba, majd BIOS állítás után már nem BOOT-ol" Ez mit jelent, mit állítottál a bios-ban?

(#47566) RedCactus válasza Fadam (#47564) üzenetére


RedCactus
senior tag

F8-as BIOS-t tedd fel!

(#47567) Fadam válasza RedCactus (#47566) üzenetére


Fadam
csendes tag

Amikor sikerült először elindítani a lapot, természetesen az volt az első, hogy felraktam. Sajnos nem sokat javított a kompatibilitáson.

(#47568) RedCactus válasza m3gtr (#47560) üzenetére


RedCactus
senior tag

BIOS-ban sem látszik?

(#47569) RedCactus válasza Fadam (#47567) üzenetére


RedCactus
senior tag

Akkor most jöhet a BIOS reset.

(#47570) triplagbr01 válasza RedCactus (#47565) üzenetére


triplagbr01
csendes tag

Mobo kibont, beszerel, indít. Megy. Restart, majd amit állítottam:
- bios idő
- ventik sebessége, vízpumpa DC módba kapcsolása

Értsd: semmi kardinálissal nem molyoltam, ill. tudom mit állítok, ha meg nem akkor kérdezek v. nem állítok.

Google > BOOT DEVICE LED > asus lapok esetén RANDOM jelentkező anomália ismeretlen okból, amire nem találtam megoldást.

Köszi a figyelmed :)

[ Szerkesztve ]

(#47571) Fadam válasza RedCactus (#47569) üzenetére


Fadam
csendes tag

Megvolt az is, sajnos hatástalan.

(#47572) RedCactus válasza triplagbr01 (#47570) üzenetére


RedCactus
senior tag

Vízhűtéssel nincs tapasztalatom, de ha csak simán rátennéd a cpu-ra a gyári hűtést?

(#47573) triplagbr01 válasza Fadam (#47564) üzenetére


triplagbr01
csendes tag

A RAM-ok időzítésének egyeznie kell.
Ezt jó esetben ram-ra írva találod, (vagy BIOS ból kiolvashatod, ha értesz hozzá). Vagy a matricán található pontos termékkódot feljegyezve a gyártó oldalán tudod ellenőrizni a memória pontos adatait.
Ha nincs a RAM-on erre utaló matrica (CL rövidiítés majd egy szám.Vagy négy egy v. két jegyű szám, köztük kötőjellel) 1db Ram modult illessz, (a gyári utasítás / kézikönyv szerint) javasolt foglalatba majd indítsd a gépet! Telepítsd a CPU-Z free programot! Ebben a memória fül alatt találod a szükséges infót. Valahogy így néz ki:

http://i.stack.imgur.com/cpiha.png

[ Szerkesztve ]

(#47574) triplagbr01 válasza RedCactus (#47572) üzenetére


triplagbr01
csendes tag

Megvolt :(

(#47575) Recon666 válasza RedCactus (#47563) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Most próbáltam a saját gépem tápjával de semmi.

(#47576) Fadam válasza triplagbr01 (#47573) üzenetére


Fadam
csendes tag

Mind a két ram CL9-es, és úgy is megy mind2, a cpu-z így fel is ismer 5gb ramot. Ha a nagyobbat próbálom az egyes slotban akkor pedig simán nem indul el.

(#47577) triplagbr01 válasza Fadam (#47576) üzenetére


triplagbr01
csendes tag

Előzőben triviálisan futottam neki, bocsi :)

Gondolom a támogatott RAM -ok listáját nézted...
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2937#memory%20support%20list

Ahol nem szerepelnek az említett modulok ...

(#47578) Fadam válasza triplagbr01 (#47577) üzenetére


Fadam
csendes tag

Néztem azt a listát, de abban sincs benne nyilván minden memória amit támogat, amit meg támogatna ugyan olyat meg ma már lehetetlen kapni.

(#47579) Golota


Golota
aktív tag

SZiasztok. Újabb probléma... Továbbra is Asrock Z77 Extreme-4m.

Az istennek nem hajlandó megismerni az alaplapi spidf koax kimenetet a win7. Bármilyen realtek drivert rakok rá, csak az optikait látja, pedig ott van és be is kötöttem egy kivezetést rá. Kábel jó, le másik gépen működött.Pólusok ellenőrizve, BIOS-ban onboard HD audio engedélyezve, BIOS frissítés, be-kikapcs, mindegy mit csinálok, nem látja.

Egyetlen digitális kimenet van, ez pedig az optikai, de nekem a koax kellene.

Volt már valakinek hasonló problémája?

(#47580) varmi2 válasza Golota (#47579) üzenetére


varmi2
nagyúr

Van dedikált vga a gépben? Mert a leírásban az van, hogy hdmi_spdif, én ebből arra következtetek, hogy nem a realtek chiphez van kötve, hanem a cpuban lévő gpu hdmi kimenetéhez, még, ha furcsán hangzik is. Próbáld azt ki, hogy cpu gputhasználod hdmi kimenetét, és akkor kiválasztaniaz spdif kimenetet, hátha ekkor látható lesz, de ne a realteknél keresd.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47581) spywear válasza Fadam (#47578) üzenetére


spywear
tag

Megnéztem én is több helyen is és nem nagyon lehetett találni egyikből sem eladót.
Szerintem dobd fel az egész listát a hardverapróra keresés címen hátha valaki hirdetésed alapján tud ilyen ramot amilyen a listában szerepel ,egy próbát megér ...

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#47582) Golota válasza varmi2 (#47580) üzenetére


Golota
aktív tag

Igazad lehet. A HDMI kimenetet nem használom amúgy, nem fogadja a monitorom. A SPIDF a külső DAC miatt kellett volna, így marad az USB.

Köszönöm.

(#47583) firstman3333 válasza kriszbon (#47548) üzenetére


firstman3333
tag

:K Én anno teljesen utánajártam az egész problémának,mivel már össze vissza cserélgettem a biosokat a lapon,és ráadásul néha be is indult.Ha kivettem a procit majd beraktam újra,akkor volt hogy sikerült elindítani,viszont ha egyszer kikapcsoltam soha többé nem indult el.A lényeg az egészben,hogy a gyártó felkészítette a 45nm-es procikra a lapot,de valószínűleg tesztelni már nem próbálták,ráadásul két helyen gyártották őket,az egyik helyről jövők elvitték ezeket a cpu-kat a többi viszont erősen válogatott köztük.
Ezer meg egy módon próbáltam működésre bírni,még itt is felvetettem a problémát,de rá kellett jönnöm hogy az egyik cserés lesz,így lett egy új lapom.Az msi-t odaadtam bátyámnak,és nála egy 65nm-es procival csodásan működött tovább. A lényeg az egészben az,hogy a gyártók is hibáznak néha,és ha még a cpu upgrade is azt írja hogy nem megy,vagy nincs tesztelve akkor nagyon lutri lehet a vásárlás.Nem is ajánlom senkinek. :N

[ Szerkesztve ]

(#47584) m3gtr válasza RedCactus (#47568) üzenetére


m3gtr
senior tag

Letöltöttem az Everestet és ott látszik hogy a gép érzékeli, mert ott van a listában. De hiába dugok bele bármit, nem működik.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#47585) Hellboy70


Hellboy70
csendes tag

Sziasztok,szeretném a segítségeteket(véleményeteket)kérni. Adot egy MSI G41M-P25 (MS-7592) alaplap, mellé Q9550 proci, 2×4G DDR3 ram 1333, Gtx 560 kari, 2db KingstonSSD 60G+120. A kérdésem az lenne hogy nem találok AHCI a sata beálitásoknál, Bár a konfing így is gyors, de azt halottam ha lecserélném alaplapot még gyorsabb lehetne.? Lehet hogy nincs AHCI ne is keresem? vagy ténleg alaplap cserével jobban járnák, ha igen akkor mit lenne érdemes venni mit ajánlanátok?? :((

(#47586) minite


minite
tag

Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy egy Gigabyte h81m-s2ph alaplapban működni fog-e egy Geil EVO ONE 2x2GB DDR3 1600mhz Dual Channel Kit? 1.6 voltos a ram! (pontos típusa: GE34GB1600C9DC)
Esetleg be lehet lőni 1.5 voltra úgy, hogy maradjon 1600Mhz és cl9 időzítés?

[ Szerkesztve ]

(#47587) varmi2 válasza Hellboy70 (#47585) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha a bios beállítások között a satára vonatkozó résznél nincs ahci lehetőség, akkor ne is keresd. Mert az a lap nem tudja. De ezért ne cserélj lapot, nem vennél észre semmi sebesség növekedést. De ha a lapon csak sata2 van, akkor viszont lenne értelme a lapcserének, ha sata3 port van rajta.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47588) Aurig@ válasza Hellboy70 (#47585) üzenetére


Aurig@
őstag

Az alaplapod manuáljában nincs AHCI-re vonatkozó leírás, tehát nincs ilyen beállítási lehetőséged.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#47589) Hellboy70


Hellboy70
csendes tag

775 lapban van sata3? :N sehol nem találok. :((

(#47590) jacint78 válasza Hellboy70 (#47589) üzenetére


jacint78
addikt

Nincs és ne is nagyon foglalkozz vele, én is nemrég cseréltem SATA3-ra és szekvenciális olvasási sebességben jobb lett, de egyébként semmi különbség nincs nem ér annyit az egész. Az AHCI jó lenne a Trim miatt, de abból sincs tragédia.

type your text here..

(#47591) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van egy "kis" problémám.Volt egy áramszünetünk és azóta csak a windows logóig jut el a gépem. Megjelenik a windows logó és újraindul a gép. Próbáltam futtatni javítást de nem hozott eredményt. Csökkentett módban sem indul el. Újraindul.
Az oprendszer SSD-re van telepítve. Windows 7 64 bit van.
Gondoltam, csak lepróbálom már tesóm gépén hogy ott mit is kezd magával az ssd. Láss csodát ott teljesen jól lefut.
Ok akkor cmos reset. Elem ki, hálózatról le. Vártam pár percet de ugyan úgy rossz maradt. Akkor a jumper-es cmos resetet is megcsináltam de ez sem hozott eredményt.
Oké, elkeseredésemben lefuttattam egy memória(memtest 86) tesztet ami kb. 5 mp után leállt és indult is újra a gépem. Nahh mondom akkor lehet memóriát vennem. Átvittem tesóm gépébe is mondom lepróbálom hogy ott mit csinál ezzel a memóriával. Tesztet nem futtattam de a windows betöltött és működik. Most is arról írok.
Tesóm gépébe lévő memóriát átvittem az én gépembe megnézem hogy azzal esetleg elindul-e de nem. Ugyan úgy a windows logónál megáll. A memória teszt pedig 5mp után leáll és indul is újra a gép.

Szerintetek mi lehet a gond? Áramszünet előtt tökéletesen működött. Nem volt belenyúlva.
Mit tanácsoltok mi tévő legyek ?
Az alaplap halálozott volna el ?

Lehet semmi köze nem volt az egészhez az áramszünetnek csak most adta meg magát az alaplapom ?

ASUS M5A87
AMD FX6300
Kingston SSD 64Gb
2db WD HDD
4Gb 1333MHz DDR3 memória
ASUS R9 270
Fsp hexa+ 500W Kb. 1 éves a táp.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#47592) zalman90


zalman90
őstag

Üdv.

Egy ideje nem úgy bootol a gépem ahogy kellene.

Bekapcs után közel egy percig csak fekete a monitor, majd feljön a bios kép és utána pár másodperc alatt el is indul a gép...

Eddig nem csinálta ezt, nem kellett percet várni a bios képre, és alvó módból is ugyan ez. Esetleg az SSD hibája vagy az alaplapé?

köszönöm előre is a választ

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#47593) #19784448


#19784448
törölt tag

Hali! Letöltöttem a Hwinfo64 programot kiváncsiságból hogy milyenek a hőfokok játék alatt és ezt írja ki. A bekeretezett rész az mi? Mert alapból ezt mutatja mindenféle terhelés nélkül.

(#47594) zalman90 válasza #19784448 (#47593) üzenetére


zalman90
őstag

google első találat , egy angol forum szerint:

they are for AUX temp sensors which you don't have or are not connected. ignore them.

tehát nincs, vagy nincs csatlakoztatva, szard le :K

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#47595) varmi2 válasza #19784448 (#47593) üzenetére


varmi2
nagyúr

Valószínüleg ezek az érzékelők nincsenek bekötve, és a progi rosszúl értelmezi, és fals adatokat mutat.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47596) #19784448 válasza zalman90 (#47594) üzenetére


#19784448
törölt tag

Köszi! Kerestem én is google-ban de nem értek annyira angolul hogy ki tudtam volna silabizálni hogy akkor most mit is jelentenek ezek. Azért is kérdeztem itt. De akkor megnyugodtam köszönöm! :R

(#47597) konigjanos


konigjanos
senior tag

Sziasztok! ma összeraktam egy gépet magamnak, asus h81 gamer lap, i5 4570 procival. Friss win 7, de nem tudok hangot csinálni, bárhogy próbálkozom. driverek fent vannak, de a tálcán piros x a hangszóróikonon, a hangeszközöket megnyitva meg AMD hdmi output - nincs csatlakoztatva van kiírva. Be van dugva hátra egy füles, de semmi. ötlet?
a másik: létezik, hogy a lapon csak két házhűtő ventinek van csatlakozás?
az első hang dugaljt is próbáltam, de nem biztos, hogy jó helyre dugtam a lapon. sehol nem volt audio feliratú hely, lent volt egy aafp feliratú, amire pont passzolt:

[ Szerkesztve ]

(#47598) Boyz


Boyz
csendes tag

Sziasztok!

Hozzám került egy gép, ASUS P5VD2-MX SE alaplappal, és egy számomra érdekes hibajelenséggel.
A gép meg sem nyikkan addig, míg egy új elemet nem kap. Másfél-két napig üzemel minden probléma nélkül, majd az elem lemerültével be sem posztol.
Mi okozhatja a problémát? Alaplap cserén kívül valamilyen más lehetőség van-e a javításra?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

(#47599) RedCactus válasza m3gtr (#47584) üzenetére


RedCactus
senior tag

A plusz tápot is rádugtad (molex)?

(#47600) m3gtr válasza RedCactus (#47599) üzenetére


m3gtr
senior tag

Nincs rajt ilyen csatlakozó.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.