Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63451) kk831228 válasza B-enji (#63450) üzenetére


kk831228
addikt

Igen, ez volt a masik amit nèzegettem, de nem +20 - at nem èr meg a dab amìg nincs normalis sugárzás magyarban... :R

Szerintem 981bt marad, 40000... Ennyiért újonnan nem nagyon van jobb tudásù cucc csak kenwood - bòl...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#63452) B-enji válasza Chris82 (#63449) üzenetére


B-enji
tag

Ez a Kenwood KDC-X7100DAB nagyjából ugyan azt tudja dsp szolgáltatásban, mint a 80prs. Tehát ugyan úgy tud időkorrekciót, aktív 3utas vágást, csatornánkénti gain (hangerő) állítást, eq-ja 13sávos viszont lehet rajta Q értéket állítani. Talán annyiban marad el a dsp-je, hogy max 12db-es vágási meredekséget tud, a pio 24db-t. Viszont ez fele annyiba kerül. Egyébként, igaz hogy ízlések és pofonok, de nekem a Keni hangja jobban tetszik. Szerintem kifejezőbb a középtartománya, ami nekem jobban tetszik a hangszeres, énekes zenéknél.

(#63453) B-enji válasza kk831228 (#63451) üzenetére


B-enji
tag

Értelek :) csak ezt a +20-at nem. Ha a linkelt oldalról rendeled, Magyarországra is szállítanak, be is raktam kosárba 125 + 12,9 száll.költs.= 137,9 Euro lenne, ami 310-es árfolyamon is csak durván 43.000Ft. :)

(#63454) Chris82 válasza B-enji (#63452) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszi, ránézek :R

(#63455) kk831228 válasza B-enji (#63453) üzenetére


kk831228
addikt

Mennyire zavarò az a nagy világìtos telefonngomb..? :B Az az egy nem zetszik benne.. Az ár viszont nagyon jò... :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#63456) #28001792 válasza B-enji (#63452) üzenetére


#28001792
törölt tag

Mikor állítottál be utóljára PRS-t? Ill 5100-vagy 7100-as Kenit? Mert papíron is nagyon messze áll a két készülék egymástól,nem hogy beállíthatóságban.. Hangra meg mérföldek. Ettől még a maga szintjén nagyon jó a Keni.. Csak ez a kb semmi különbség nincs,enyhén is túlzás.. van,és rengeteg..

(#63457) B-enji válasza kk831228 (#63455) üzenetére


B-enji
tag

49 színárnyalatot lehet változtatni a gombon, hát azt nem tudom, hogy a te ízlésednek megfelelőt találnál-e. :-)

(#63458) B-enji válasza #28001792 (#63456) üzenetére


B-enji
tag

Igaz a prs-t már évekkel ezelött eladtam, mert a P9R hangja sokkal jobban tetszett, viszont most összehasonlítottam a 7100-est a P9R-el, és nekem jobban bejött a Keni. Az énekhangok részletezőbbek, artikuláltabbak, dinamikusabbak, zeneibb. A pioé jóval laposabb. De hozzáteszem, és az előző hsz-ben is, hogy ez az én véleményem.:-) Remélem nem haragszol, hogy leírtam...:-) Dsp beállításban tényleg nem emlékszem más dologra, de ha van tudomásodban, akkor kérlek írd le, hogy ne vezessük félre a többieket. :-)

(#63459) #28001792 válasza B-enji (#63458) üzenetére


#28001792
törölt tag

Ne haragudj,de egy p9-et hasonlítani egy közép katos Kenihez.. és a Keni a nyerő.. asszem ismét hanyagolom inkább ezt a felületet is..

(#63460) B-enji válasza #28001792 (#63459) üzenetére


B-enji
tag

Nézd, a technika halad, az p9 már nem mai darab. A dac-ok minősége is javul, fejlődik, előállítási költségben is. Nincs ebben szerintem semmi misztikum :-) De azért mert nekem nem a magasabb árcédulás termék hangja tetszik, kérlek ne hagyd itt a topikot, inkább kussba maradok és zenélgetek tovább csendben a saját ízlésemre hagyatkozva 😉

(#63461) Samus


Samus
addikt

Tudja esetleg valaki, hogy Alpine 3550 erősítőt hogy kell hidalni (1+2 és 3+4 felállásban)? Sajnos a gyári csatlakozók nincsenek meg (nem csavaros), a kézikönyv semmit nem ír róla, az erősítőn sincs jelölve.

L+ (CH2) és R- (CH1) illetve L+(CH4) és R- (CH3)? Okozhatok bármilyen problémát a lelkében, ha valamit rosszul kötök (rövidre nyilván nem zárnám)?

Nincs bridge mode kapcsoló sem, a kézikönyv is szűkszavú, mindhárom módban hidalható (Stereo, L+R, L (Mono)).

Így néz ki:

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#63462) Adam8199


Adam8199
tag

Sziasztok.
Keresek,Renault Thaliaba 13cm hangszórókat ajtóba.15-20ezer ft lenne a keret.Válaszokat előre is köszönöm.

Audi A4 B5

(#63463) bajnokpityu válasza #28001792 (#63456) üzenetére


bajnokpityu
félisten

három láncról beszélek, két 99es piosat és egy ak7600os kenwoodosat hallottam. ugyanaz a srác állította be az egyik piot, mint a kenwoodot, pioknál komolyabbak a hangszórók is. és mégis ezek közül nekem is a kenwood jön be jobban zenehallgatásra. hifizni elhiszem h jobb a pio, de én pont azokban érzem jobbnak a kenwoodot, amit a kolléga irt. aztán persze benne van, hogy másik láncban meg más lenne a véleményem, nekem ez a három elemű statisztikám

hogy egész más a két cucc stilusa az biztos, de hogy azért mert neked a hifisebb hang jön be jobban még vagyunk páran, akiknek a zene a középtartománynál kezdődik.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#63464) #28001792


#28001792
törölt tag

Hogy kinek milyen karakter jön be,az teljesen más dolog. Ettől még a két készülék nem említhető egy lapon. Kenim van jelenleg,írtam is róla,hogy felűlmúlja a kategóriáját,és az árát. De ettől még egy közép kat marad mindenképpen..

(#63465) troll81


troll81
addikt

Vegig olvastam a napi termest hat igazabol szinte a fejegyseg kerdese a penztarca fuggosege.ki mit mennyiert egyeni szive Joga Meg Mi tetszik neki.en probaltam Kenwood ot Alpine t Pioneer t JVC t. Pioneer Bol 580bt Meg PRS 80 Meg 99.en maradok ezekkel.az Alpine is jo de mas kategoriaban masra fogom hasznalni. A tobbi (Pioneer) zenehalgatashoz megfelelo nekem.de Van Kenwood fejem is es az sem rossz Ar ertek aranyban.ami lenyeges.

(#63466) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok,

Hozzáértőktől érdeklődnék...

Alfa Romeo GT, jelenleg minden elem gyári és nem az Alfa-s Bose 'upgrade'.

Gyári Blaupunkt fejegység

Egyelőre a jelenleg dömpingben öntött 2 DIN-es 'kínai' fegységek között nézelődöm, mivel szükségem lenne BT csatlakozásra, és még ezek tűnnek a leginkább rentábilis megoldásnak; ha egy mód van rá, akkor kimenetet fúrni, Dension kit & Co-t beszereltetni nem szeretnék. 1 DIN-es alternatíva nincs, mivel mind fekete, és az ezüst/antracit középkonzolban szerencsétlenül nézne ki...

Ezeknek a kínai cuccoknak a beszerelése plug&play?

Gondolom minőségben rosszabb a gyárinál nem lehet, ugye?

Esetleg lenne valakinek tippje ezüst/szürke fejegységre, amire később tovább lehetne építeni?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#63467) icemad válasza LZs?! (#63466) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a legolcsóbb kínai 2dines van most, a Bluetooth és a mirrorlink miatt. Opelnél kellett variálni a bekötésnél és nem is jó még, de működik. A hangja kb. ugyanolyan, mint a gyári volt, de sokkal több a funkció és a beállítási lehetőség. Egy komoly gondot találtam, néha újraindul. Szerintem túlmelegszik. Gondoltam rá, hogy beépítek mögé egy kis ventilátor, van hely bőven, és van hová kifújnia a levegőt.
Ez az egység fekete, a 7-es kijelző miatt fel sem tűnik, de vettem hozzá szürke beépítő keretet. Így majdnem gyárinak néz ki.
Előnye az ilyeneknek, a sok funkció, a sok ki/bemenet, könnyű kezelhetőség, és a pofátlanul alacsony ár. Hátránya nyilván a minőség és az esetleges gyártási hibák. Ha van még kérdésed, akkor írj.

Más: kérdezném, hogy mi szükség van manapság a dab-ra? Mert én online rádiót hallgatok, és szerintem teljesen megfelelő a minősége. Annyival jobb a hangja? Vagy milyen előnye van?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#63468) LSM


LSM
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a gyári rendszert kiváltani 1-es focus-ban. Első-hátsó ajtóban mély közép az A oszlop tövébe szeretnék csipogót, illetve az anyósülés alá aktív mélyet.

Semmi nincs belőle egyelőre. Első lépésként a fejegység cserét tervezem karácsony környékén megtenni, aztán tavasszal kábelezés, ajtószigetelés, ha már jobb idő van. Utána a hangszórók és a legvégén kerülne a helyére az aktív mély.

Viszont szeretném ha segítenétek, hogy pl a JVC KD-X341BT leírásában ez van:
Maximális kimenő teljesítmény: 50 W x 4 / 50 W x 2 + Mélyláda (4 ohm) 50 W x 1

Az első ajtóban és az A oszlopnál lévő hangszórókat 2 csatornáról meg tudnám hajtani a szett saját hangváltójával?
Ezen felül a fej másik 2 csatornájával meghajthatnám a hátsó 2 ajtóban lévő hangszórókat.

Ezen felül sima jel kimenet nem lenne az aktív mélynek? Van olyan fej, amivel meg lehet ez oldani?

Köszönöm!

(#63469) istvan170 válasza icemad (#63467) üzenetére


istvan170
aktív tag

Engem ez érdekelne bővebben, lentebb írtam mik a kívánalmaim. Iphoneról kéne mennie wazenek, spotifynak, tolatókamerát szeretne a párom. Nézegetem a kínai cuccokat, de nagy a dömping. Nem tudom mit szabadna megvenni. Tuti, hogy van jó is, tele van a Youtube használható cuccok videóival. Itt a fórumon meg gyakorlatilag ignorálva vannak ezek a kütyük. Pedig a szolgáltatásaik akkora előnyt nyújthatnak, hogy simán leadok a hangminőségből. Szigeteléssel, erősítővel, jó hangszószettel mondjuk lehetne ezekből is kihozni valami ertékelhetőt. Ez lenne a kihívás, nem prs80! Ha bárkinek van konkrét tapasztalata, linkje, kérem ossza meg! A gagyi műanyag keret meg kit erdekel, egy átlag középkategórias autóba ma olyan kopogós belsőt raknak, hogy visszasirom a békalámpás civicem belterét...
Nyilván ez az én szubjektív véleményem, es tudom, hogy itt sokan nem értenek velem egyet. Ráadásul ez egy hangminőségről is szóló fórum, de megférhetne egymás mellett a két dolog.
Itthon Genelec hangfalakon hallgatok zenét Audirvanaból egy Universal Audio dacon keresztül úgyhogy tudom miről szól ez az egesz, de a kocsiban vannak más elvarásaim is.

(#63470) Kornel válasza istvan170 (#63469) üzenetére


Kornel
veterán

Így van, autóban fontosabb egy waze, vagy egy tolatókamera, mint a HIFI hangzás.
Remélem ezért nem dobnak ki innen :DDD

A hangszigeteléssel kapcsolatban ugyanis lenne még pár kérdésem később :K

(#63471) Osynho válasza Kornel (#63470) üzenetére


Osynho
addikt

Pittyeg a pdc, telefonon megy a Waze, a hifi pedig zenél. :P

istvan170: Nem feltétlenül (csak) a hangminőség miatt szokás elvetni az olcsó kínai fejegységeket. Ezért, ha ilyet veszel, fontos, hogy felhasználói véleményeket gyűjts. Ebben a csoportban kevés ilyet kapsz, de ez nem egyfajta gőgös ellenállás a méltóságon aluli hifi komponensekkel szemben, hanem egyszerűen a tapasztalat hiánya.

LSM: Az 1-es fókában oválok vannak az ajtókban, ha jól tudom. Érdemes lenne átalakítani 16,5-es szabványra, könnyebb lesz jó áron jó szettet találni. A helyedben biztosan nem kínlódnék a hátsó ajtókkal, főleg nem szigetelném azokat, azt a nem kevés pénzt inkább a hifi többi részére költeném. Csináld meg az első ajtót rendesen, ha lehet, ne fejegységről hajtsad a szettet, aztán meglátod, hogy kell-e plusz mély. Nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#63472) icemad válasza istvan170 (#63469) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem egy 7018b fejegység van. Ez elméletileg mindent tud, ami neked kell. A gyenge láncszem az iPhone. A zenelejátszás és vezérlés elméletileg működhet, de a kijelző tükrözés az nem. A hívás kihangosítás is kérdéses. Én s8 pluszt használok, nekem minden működik. Spotify, YouTube, waze, Google maps, clash royale, stb. Tolatókamerával, kábelekkel együtt volt 50 euró. Micro SD kártyáról is szépen lejátsza a zenéket, videókat.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#63473) Kornel válasza Osynho (#63471) üzenetére


Kornel
veterán

Nem rakok fel plusz egy telefont, nekem a 7 colos központi kijelzőn fusson (vagy tükrözve legyen) a waze

(#63474) bajnokpityu válasza Kornel (#63470) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az imént vásárolt 5016os kenwoodom kirakja a wazet, és még jól is szól.
tolatókamerára nincs szükség, ha van tolatóradar. kamera saras tud lenni, radar meg mindig működik.
de ettől függetlenül a kamera képét is ki tudja rakni az 5016.

suzuki fejhez képest sokkal jobban szól, és minden gyári funkciót meg lehet vele oldani.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#63475) Kornel válasza bajnokpityu (#63474) üzenetére


Kornel
veterán

Na ez már érdekelne.
Gondolom 200k :)

(#63476) LSM válasza Osynho (#63471) üzenetére


LSM
csendes tag

Akkor fej + 1 normális komponens szett(mély közép és külön dóm) + 2 csatornás erősítő?

Mindenképpen beépítő keretben gondolkodtam és 165mm-ben.

A fej kiválasztásában tudtok segíteni? 35 alatt keresek mechanika nélküli levehető előlapos, usb-ről mp3, bt kihangosítós fejet. Ha lehetne zöld világítás illene az autó többi gombvilágításához, bár ettől el is lehetne tekinteni. Én a fent említett JVC KD-X341BT -t néztem. Nem meríti ki a keretet, de ránézésre mindent tud ami kell, a színen kívül.

(#63477) pengusz77 válasza I'am Dony (#63396) üzenetére


pengusz77
senior tag

Sub kikötve, ugyanúgy sistereg.... Marad a fej?

(#63478) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok !
Új vagyok itt és a segítségeteket szeretném kérni. (bármilyen meglepő :U ) Egy 13 éves Astra G boldog tulajdonosa vagyok és ebben szeretnék egy kicsit javítani az audio minőségén. A fejegységet már lecseréltem a megkérdezésetek nélkül egy SONY DSX-A400BT-re. Tudom nem lett volna szabad,de ez most már marad. :O :W A célom az persze nem is valami High-End hangzás, nem a kocsiban (garázsban vagy parkolóban) ülve szeretnék hanversenyeket halgatni és azt figyelni ,hogy melyik hangszer honnan szól (azt majd otthon :D ) hanem vezetés közben szeretnék a gyárinál valamivel jobb hangzást élvezni. Szóval miket javasoltok ? Gondolom ajtó szigetelés,erősítő,hangszórók,mélyléda nagyjából ebben a sorenben. Vissza olvasva a topikban azt olvastam ,hogy a hátsóajtó speakerek nem kellenek, akkor tehát azt erősíteni sem kell... Szóval jó az ha egy négy csatornásat veszek és abból kettőt bridge-be kötve hajtom majd a sub-ot ?
Ezeket az erősítőket néztem idáig :
- Pioneer GM-D8604
- Pioneer GM-A6704
- Alpine BBX-F1200
ezekről mik a vélemények jók vagy teljesen felejtős ? Esetleg miket tudnátok még ajállani ebben az árkategóriában ?
Egyenlőre most ennyi ,majd még biztos lesznek kérdések... :D
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#63479) Adam8199


Adam8199
tag

Üdv.
Mi a véleményetek a Kicx GFQ 130-ról?Renault Thaliaba-ba szeretném,az ajtóba berakni.Válaszokat előre is köszi.

Audi A4 B5

(#63480) BBéci válasza bajnokpityu (#63474) üzenetére


BBéci
titán

Skodába illő Kenwoodot [link]
(Hi-Res, 13 sávos EQ) azóta nézegetem, amióta kitaláltam, hogy Octaviám lesz, de nem mertem ráugrani, mert egyrészt vannak fenntartásaim, másrészt nem passzol kinézetben az autóhoz.
Az 5016 nem autó specifikus, ezért nem illik be pontosan a gyári fejegység helyére. Ez nem zavar?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63481) LZs?! válasza icemad (#63467) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@icemad

Köszi szépen; tehát akkor vállalható alternatíva... :R

Más...

Közben még elmélkedtem a témán, távlatokban gondolkodva...mi lenne, ha fordítva közelíteném meg a dolgot?

Abból indulok ki, hogy ma, ha van telefon, akkor minden van; így inkább aköré kéne építeni.

Jack-to-RCA kábelen egy erősítőbe, onnan ki a hangfalakhoz. Természetesen a szcenárió része egy első komponens + mélyláda hátra.

A fejegység helyére pedig mehet egy 1 DIN helyes fiók/rekesz (+ az antenna is kuka...yay!).

Ha esetleg urizálni akarnék, akkor még beleveszek egy PDA-t (navi-t), és az lógna a jack végén, így a Bluetooth és a kihangosítás is meg van oldva. Bár egyszerűbb (könnyebb...) jó DAC-kal szerelt telefont találni...

Talán úgy tűnhet, hogy kissé túltolom a biciklit, de Giorgo-ék gondoskodtak róla, hogy a kocsiban MINDEN aftermarket cucc otrombán nézzen ki...kivéve persze a generikus kínai cuccok 'alfásított' verzióját (lásd ITT), de azok nem 70 dollárba kerülnek, hanem 500-ba.

Középkonzol - Gyári 1 DIN

Középkonzol - Gyári 2 DIN

Középkonzol - Aftermarket 1 DIN

Középkonzol - Aftermarket 2 DIN

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#63482) bajnokpityu válasza BBéci (#63480) üzenetére


bajnokpityu
félisten

múlt héten valaki gyárinak nézte.
Nekem az autó elsősorban használati tárgy. Ha a használat jobb lesz, esztétika rávására, akkor persze mérlegelek. A Sonyt se véletlen vettem meg, próbáltam maradni gyári design -nál. De annyival jobban szol ez, hogy már kicsit se zavar.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#63483) istvan170 válasza bajnokpityu (#63474) üzenetére


istvan170
aktív tag

Hogyan rakja ki a waze-t? Írd le nekem légyszi hogyan működik. Kábellel vagy anélkül megy a telóval? Úgy láttam a gyártó honlapján, hogy ehhez kell még valami wifi kütyü, hogy tükrözze a telefon képét. Vagy van waze app a fejen, és csak a net miatt kell neki telefon?

(#63484) Lite válasza MunezXBK (#63447) üzenetére


Lite
őstag

Na ja, aki kicsit közelebb van a "tűzhöz" és a "Kostenloser versand innerhalb Deutschland" szövegekhez... :)

(#63485) Lite válasza pengusz77 (#63477) üzenetére


Lite
őstag

A kábeleket (antenna, és az összes többi, amit nem tudsz kívül vinni) a műszerfalban, illetve a kormány alatt lévőket megmozgattad? Nekem az Epica-ban egy rossz OBD csatis (A kormány alatt van) mozdulattól valami (és komolyan nem tudom, minek volt a kábele) elmozdult 1-2 cm-t és leugrott egy patentről, onnan kezdve a PRS is zajos volt, sistergett, recsegett. Amint megpiszkáltam a kábeleket, egy véletlen mozdulatnál hozzáért a kérdéses vezeték ehhez a patenthez és elkussolt minden zaj/zavar. Hozzászorítottam és azóta semmi olyan hang, aminek nem kellene lennie.

(#63486) bajnokpityu válasza istvan170 (#63483) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én úgy csináltam, h vettem egy kinai adaptert, ami wifis hdmi jelből kábeles hdmi jelet csinál. 3-4e körül van szállítva. így telón csatlakozok a mirascreenre (kb 3 kattintás), és egyben az egész kijelzőt kirakja.
még nem ért ide a kinaim, a saját telómmal ezt még nem csináltam meg (csak TVbe beleépitett mirascreen vevővel), de számtalan teszt van, amiben ezt megcsinálják, egészen FHD minőségig, hanggal együtt szokott menni.

Igazából azért így csináltam, és nem mhl-hdmi kábeles konverterrel, mert a G5től az LG kivette a microusb kijáratból a hdmi támogatást. a mirascreent viszont belerakta. De egyébként is jobb, ha a teló töltőn van, drót nélkül küldi ki a képet, mert így nem merül le.

kenwoodnak is van drágáért saját megoldása, ha valaki gyáribbra vágyik. meg csináltak egy szoftvert is hozzá, amivel bluetoothon elküldi a telefonnak, hogy hova klikkelt a fejegység kijelzőjén, és így intézi el a két irányú kommunikációt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#63487) icemad válasza bajnokpityu (#63486) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ez ennyire komplikált? Nálam csak össze kell dugni a telefont a fejegységgel és egyből megjelenik a telefon képe. A fejegység kijelzőjén veszi be az érintést, közben tölti is. A hangot meg automatikusan küldi Bluetoothon keresztül. Úgy kell elképzelni, mintha egy androidos tablet lenne beépítve. A telefont meg berakom a műszerfal alá egy rekeszbe, nem is nagyon látszik, hogy ott van.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#63488) bajnokpityu válasza icemad (#63487) üzenetére


bajnokpityu
félisten

youtube :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#63489) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!
Adott egy PuntoII, gyári hangszórókkal, mélynyomóval, meg egy régi Panasonic fejegységgel.
Szeretnék bele a gyáritól jobb zenét, semmi többet.
Hangszórókat és fejet szeretnék cserélni, a gyári mély marad.
Kb 40e Ft-ot szánnék rá, ezek alapján:
Innen van esetleg valami párosítás amit ajánlotok? Fejegységben csak az állítható szín a kritérium, ami nagyon leszűkíti a mezőnyt.
Tudnátok kérlek segíteni? Teljes a sötétség a fejemben:D

Tisztelet a Gépésznek!

(#63490) Sty01


Sty01
tag

Hello,segitséget szeretnék kérni 16 max 18cm -er átméröjü mélyközepet keresek,árban szeretnék 20 ezer alatt maradni. Csak a fejegységröl
(Pioneer AVIC-X930BT ) szeretném meghajtani igy kisebb teljesitményüre de nagyobb érzékenyégüre gondoltam. Tudnátok ajánlani olyan hangszórót ami a méretéhez képest egész nagy mélyet ad. A csomagtartó 2 oldaldalán a doblemez mellett van 2 zárható tároló rekesz ezt szeretném szigetelni és oda kerülne beépitésre. Az elsö szettem amit szintén a fejegység hajt egy Morel TEMPO 6 .Thx

(#63491) Tiger. válasza bajnokpityu (#63301) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Már nincs meg az erositod?

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#63492) B-enji válasza Sty01 (#63490) üzenetére


B-enji
tag

SB Acoustics a képek közt megtalálod az adatlapját. Bevittem Winisd-be az értékeket, zárt felhasználásnál 10 liter űrtartalom mellett hozza az ideális 0,7-es jóságot.

(#63493) Sty01 válasza B-enji (#63492) üzenetére


Sty01
tag

Ezt a márkát nem ismerem de maga a kép alapján robosztusnak néz ki. Viszont azt az ideális 0,7-es jóságot nem értem?

(#63494) B-enji válasza Sty01 (#63493) üzenetére


B-enji
tag

Az Sb Acoustics termékeit dán mérnökcsapat, köztük a híres dán Scanspeak volt tervezője, tervezik. Hangsugárzóik magas minőségűek, viszont kb fele annyiba kerülnek, mint a Scanspeak-ek.
Zárt láda hangolásánál a 0,7-es (Qtc) jóság értékre kell törekedni, így érhető el a legalacsonyabb határfrekvencia a legoptimálisabb átvitel mellett.

(#63495) Sty01 válasza B-enji (#63494) üzenetére


Sty01
tag

Thx, megint okosabb lettem egy picit

[ Szerkesztve ]

(#63496) B-enji válasza Sty01 (#63495) üzenetére


B-enji
tag

Szívesen! Légyszi majd privátban is írd meg nekem, hogy ha van fejlemény az elképzeléseddel kapcsolatban, mert érdekel. (Fórumot nem mindig követem.) Köszi.

(#63497) pengusz77 válasza VMatteo (#63489) üzenetére


pengusz77
senior tag

Gyanítom itt is mindenki a hátsó hangszórók kikötését és a koaxok hanyagolását fogja javasolni 😉

(#63498) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Srácok! Nagyon jó lett a rendszer az új fejegységgel és az új hangszóró szettel! De lehet hogy eltudnék viselni több/jobb basszust is :) A kérdés az hogy elég lenne csak egy erősítő, vagy mindenképpen kell a láda? Magyarul milyen pluszt kapnék ha most még csak egy erősítővel toldanám meg a rendszert? Nem rossz a mostani basszus sem, de néha az az érzésem hogy nem tud rendesen kijönni a hangszóró valós teljesítménye, így fejegységről.
Mi a véleményetek?

(#63499) MunezXBK válasza monroe8609 (#63498) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekünk is ez a véleményünk. :))

(#63500) VMatteo válasza pengusz77 (#63497) üzenetére


VMatteo
őstag

Az addig oké, hogy mit csináljak, meg mit ne vegyek, de arról sajnos semmi fogalmam sincs hogy mit érdemes venni belépőszinten. Mindenféle zenét hallgatok, szóval ez sem lehet támpont sajnos. A hátsókat nem szeretném kikötni, ha már van had szóljon, tényleg nem studióhangzás a cél.
Érdemes Blau-t előre, Blaut hátra venni, vagy csak Sony-t, Pioneert? Vagy lehet ezeket keverni? :F

Tisztelet a Gépésznek!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.