Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63351) monroe8609 válasza troll81 (#63350) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Kispesten a pitonnál..
Nem tudom hogy a gyerek miatt merjek e berakatni hatra ládát..meg en tényleg sokszor sokat pakolok a csomagtartoba...de jár az agyam azért :)

(#63352) BBéci válasza monroe8609 (#63351) üzenetére


BBéci
titán

Egy kisméretű zárt láda 5-8 %-ot vesz el a csomagtérből, nehogy már az gondot okozzon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63353) Chris82 válasza monroe8609 (#63351) üzenetére


Chris82
senior tag

Szia, nekem is van egy 3 éves kislányom. Van hátul láda, szépen kiegészíti a rendszert :)

(#63354) monroe8609 válasza Chris82 (#63353) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Huuu..na igy eltudnam képzelni én is.:)Mennyi munka volt vele??

[ Szerkesztve ]

(#63355) #48613632 válasza BBéci (#63352) üzenetére


#48613632
törölt tag

Űrtartalomból igen. De alapterületből ennél jóval többet.

(#63356) spiky03


spiky03
veterán

Holnap lesz a találka a Tesconál vagy nem? :)

Elvielg ma délutántól már esőt mondanak, és a hétvégén is lesz. :(((

[/@(#63353) Chris82
Király! :C
Ilyen nekem is jó lenne. :)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#63357) B-enji válasza Chris82 (#63353) üzenetére


B-enji
tag

Szép páros! :) Az a szub nagyon mélyre megy zártban, az az erősítő pedig nagyon zenei. És az install is szép, grat! :K

(#63358) Chris82 válasza monroe8609 (#63354) üzenetére


Chris82
senior tag

Barátom aki rendszeresen járt versenyre - mostmár egy angol márka hazai képviselője -, ő rakta össze a rendszert. Nem egy napos munka volt minden, az autó közben szét lett szedve (volt egy kis karosszéria munka) így a kábelezés is egyszerűbb volt.

Volt egy nagy ládám hátul (M.N.C. Bug Bull), helyette lett ez a kompakt méretű láda, hogy a babakocsi összecsukva elférjen. Így sok helyet nem foglal és jobb a hangzás is.
Menet közben az összes komponens cserélve lett, plusz az ajtó szigetelve van.

B-enji és spiky03 : köszönöm :)

(#63359) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, tanácsot és véleményt szeretnék kérni tőletek.
Az első ajtókon, nekem gyárilag egy fóliával van megoldva a nedvesség lezárása, gyakorlatilag így: [link].
Ez a fólia, a kárpit alatti felület teljes egészét borítja, így az üveg és az üveg alatti gumicsík között bejutó nedvességet levezeti az ajtó aljába, ahol kifolyik. Ez eddig tiszta sor.
A hangszóró is úgy és ott helyezkedik el, ahogy a képen.
A gyári hangszóróm 13cm-es átmérőjű volt, most kiemelő/beépítő kerettel 16cm-es került be.
Azonban, a gyári hangszóró laposabb is volt, mint a beépített, így most a hangszóró hátulján a mágnes gyakorlatilag hozzáér a fóliához.
Kivágni nem vághatom a fóliát, mert akkor a fólia a hangszóró kiemelő keretébe vezeti a vizet, ahonnét már az ajtó gumitömítésén belülre, az utastérbe folyik.
Mit és hogy befolyásol ez, hogy a mágnes hozzáér a fóliához, okozhat-e ez a későbbiekben rezonanciát, zajt, zörgést?
Jobb lenne-e hangzás szempontjából, ha az a fólia nem lenne ott?

(#63360) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Így nincs légtere a hangszórónak, nem fog jól szólni, nem fog mélyre menni, és kopogós lesz a hangja.

A fóliát le kel szedni, és normális minőségű bitulappal kiszigetelni az ajtót. Így képzel egy "dobozt" az ajtódból, sokkal jobb hangja lesz, és a rezonancia is megszűnik. :K

Ha tényleg ott folyik le a víz (ami ha jó a vízlehúzó, akkor pár csepp, és az is az emelőszerkezet sarkainál), akkor tenni kell a hangszóró fölé egy kis vízterelőt. ;)

(#63361) rover45 válasza PiciPeti (#63360) üzenetére


rover45
senior tag

A bitulapozástól az tart csak vissza, hogy mi történik, ha mondjuk az ablakemelő szerkezetet javítani, cserélni kell? 15 éves az autó :) valószínűleg ezért sem olyan passzentos a vízlehúzó.
Gondoltam arra, hogy a beépítőkeret felső ívére rögzítek egy olyan peremet befelé az ajtó belseje felé, mint egy kis előtető :)

(#63362) pengusz77 válasza spiky03 (#63356) üzenetére


pengusz77
senior tag

Hány óra nyert végülis? :D

(#63363) spiky03 válasza pengusz77 (#63362) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem ez az utolsó infóm :)

Skacok!
A szavazás alapján 28.-a, szombat délután 5-től lenne a többségnek alkalmas a találka.
Majd megbeszéljük, de csinálhatunk belőle rendszert, mondjuk minden hónap utolsó szombatján összefutunk ott, vagy sűrűbben, igazából kötetlen a dolog. :K
Tehát 28.-án 17 órától találkozunk a Fogarasi úti Tesco parkoló melletti autómosónál. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#63364) pengusz77 válasza spiky03 (#63363) üzenetére


pengusz77
senior tag

Köszi, hogy kikerested. 🙂

(#63365) spiky03 válasza pengusz77 (#63364) üzenetére


spiky03
veterán

De a kérdésemre nem jött még válasz. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#63366) Reneolus válasza spiky03 (#63365) üzenetére


Reneolus
tag

1 mm csapadék az előrejelzés, sztem az vállalható.

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#63367) stickrs


stickrs
senior tag

Sziasztok,
Segitségre-tanácsra lenne szükségem. Adott egy Alfa 147, és a gyári blaupunkt hangrendszer már eléggé elöregedett, hátsó hangszórók közül egyik recseg másik nem szól, stb, szóval cserélni kellene. Egy alap rendszerre gondoltam:
Fejegységnek Pioneer DEH-4800FD, vagy Alpine CDE-9882Ri ezek szinbe is illenek a szürke részéhez a műszerfalnak, de ha ezek nem jók, akkor várom az ajánlásokat...főleg szürke szinben :)
Első szettnek Hertz ESK F165.5 ami a régi autómból maradt titan tax101-re lenne kötve, hátsó ajtóból kikötném a hangszórókat.
A mélynyomóval pedig gondba vagyok..előző autómba (Fiat punto) DLD ST300-volt, ami meg is van még,tetszett is, csak elfoglalja az egész csomagtartót, szóval egy hasonló erejű nyomóra lenne szükségem, ami kevesebb helyet foglal...az se baj ha zárt, vagy gyöngébb egy kicsit, ritkán használtam ki a teljes erejét ennek is,de néha szeretem ha érzem is a zenét, szinte csak technot hallgatok, és egy a nyomóhoz illő erősitőre is szükség lesz.. az ST300at hajtotta a titan tax-101. Köszi a segitséget, Üdv

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#63368) spiky03 válasza Reneolus (#63366) üzenetére


spiky03
veterán

Igen délután már én is azt láttam.
Akkor meglesz tartva a találka?
Mennyi fő is lesz? :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#63369) Tibko8


Tibko8
senior tag

Sziasztok. Egy teljesen alap hangzást akarok a kocsimba. Nagyon komoly hangzás nem cél.

Suzuki Swift 2002-es (nem sedan). Az autóval nem tervezek hosszú távra max 1,5-2 év így nem akarom farigcsálni se sokat bele őlni. Úgy is a nyers 3 henger hangja az igazi ezt mindeki tudja :D ;]

Egyenlőre elöl van a gyári helyen 2 db (gyári :F ) 10 cm-es hangszóró. Most csak a bal szól az előző tulaj szerint a kábellel van valahol valami gond ezt majd megnézem.
Ezek maradnának egy ideig elől.
A kérdésem az lenne hogy egy olcsóbb mélyláda segítene a hangzáson? Olcsó és kicsi! érdekelne. Használt is szóba jöhet sőt talán jobb is lenne mivel később kevesebb bukóval adhatnék túl rajta. Ár~18 000 Ft környéke. Mivel néha szükség lenne az amúgy is kicsi csomagtartóra az lenne a kérdésem hogy mennyire lehet ezeket ki-be pakolni a kocsiból? Aktív vagy passzív legyen?

Most a fejegység egy LG LAC2800R (4x50W) de ezt úgygondoltam le cserélem egy Pioneer MVH-190UB.
Vagy van esetleg jobb ezen az ár szinten? Megéri egyáltalán? :R

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#63370) odipapa válasza Tibko8 (#63369) üzenetére


odipapa
senior tag

Használd a keresőt. Találsz anyagot a régi swiftről.
De röviden: abszolút nem javasolt amit tervezel.

(#63371) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Sztem fussunk össze, ha nagyon szar idő lenne, max keresünk valami fedett helyet. (Pl. Aréna parkoló)

Nálam nagy hallgatózás nem lesz, megkotlott a jobbos Predatorom... :O

(#63372) kacsa7 válasza PiciPeti (#63371) üzenetére


kacsa7
őstag

Nekem házfelújítás miatt ugrott a teljes hétvége...

(#63373) Chris82 válasza Tibko8 (#63369) üzenetére


Chris82
senior tag

Ebből tényleg nem lesz komoly hangzás bár úgyis az a cél.
Inkább csak csináltasd meg a jobboldali hangszórót, mélyláda mellé erősítő is kellene. :U

(#63374) Tibko8 válasza odipapa (#63370) üzenetére


Tibko8
senior tag

Akkor igazából felesleges pénz kidobás lenne?
Nagy hifi mágus egyáltalán nem vagyok. Zenét is általában nagy hangerőn ritkán hallgatok. Max 1-2 számot.

Egyébként ha néha bizonyos helyeken recsegős vagy is nagyon gyenge a rádió jele (más autóval tökéletes) hol érdemes keresni a hibát?
Maga az antenna gagyi vagy a fejegység vagy annak környékén lehet a hiba?

(#63373) Chris82 Igen azt tudom. De ha aktív mélyládát vennék akkor nem kell igaz? Javítsatok ki ha rosszul tudom. Ismeretlen terület ez még a számomra. :B :U

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#63375) Chris82 válasza Tibko8 (#63374) üzenetére


Chris82
senior tag

Hangzásban sokat nem fog javítani, ha már sokáig úgy sem lesz meg az autó, szerintem csak esetleg a rossz hangszórókat cseréld ki. Belépő kategóriában vannak olcsó jó minőségű hangszórók

(#63376) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Szoval irtam, hogy pioneer x8700 dab van kinezve. Annyi kerdesem lenne meg, hogy szerintetek ez mar normalisan kezeli az usb-rol a mappakat? A regi is pioneer, nem tudom a pontos tipusat, de ott bedugom az usb-t es automatikusan elkezdi lejatszani. Nem tudom kivalasztani a mappat stb. Kicsit ez idegesito sajnos:(

[ Szerkesztve ]

(#63377) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Találkával kapcsolatban: Itt vagyok a mosóval szemben, ezüst Corollában. ;)

(#63378) Chris82 válasza PiciPeti (#63377) üzenetére


Chris82
senior tag

Én szívesen elmennék ilyenre, csak Bajáról kicsit nehézkes megoldani... :O

(#63379) icemad válasza Chris82 (#63378) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Dehogy nehéz. Időben kell indulni...
Nekem nehéz, mert 1600 km-re vagytok tőlem.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#63380) Chris82 válasza icemad (#63379) üzenetére


Chris82
senior tag

Az igaz, akkor majd legközelebb :)
Jó lenne nekem is pár tanács beállítással kapcsolatban.
Megnézni pár rendszert, lehet belőle tanulni.

(#63381) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Latom tobben is messzirol irtok. Ha van valaki London kornyekerol szervezhetunk itt is valamit. :B

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#63382) Kornel


Kornel
veterán

Üdv itt először :)

Csak részben ide vágó a kérdésem, remélem nem probléma, hogy itt teszem fel.

Adott egy Suzuki SX4 Scross, amiben hangszórókat fogok cseréltetni, nem várok HIFI hangzást, csak a gyári egyszerűen rossz (bár Suzuki-hoz képest annyira nem, de abszolút értelemben igen).

Amit ezzel párhuzamosan meg akarok csináltatni, az az összes ajtó hangszigetelése és rezgés csillapítása. Amit nekem ajánlottak : CTK Standard lap, 2600 HUF / lap.
Jó ez, vagy van jobb, mire kell figyelni?
Az összes ajtón kívül érdemes még valamit hangszigetelni?

Köszönöm!

(#63383) I'am Dony válasza Kornel (#63382) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az STP szigetelőket is érdemes számításba venned. Pl.: STP ANTIRUST G, STP BLACK SILVER. Nagyon jó anyagok, könnyű velük dolgozni és ha a "BULK PACK"-ból vásárolsz db.-ként árban is jó. Ebben Zsoltit keresd az Autohifi-city.hu-n. Valamint nagyon jó anyag az: ALPHARD is, ezzel kapcsolatban a Rodolpho Design tud segíteni vagy a Paradox - Ők is használják. Mind a négy ajtó szigetelése nem feltétlenül szükséges, mivel hátra hangszóró sem kellene, hogy kerüljön vagy ha van nem kell bekötni.
Fejegység csere volt már?

[ Szerkesztve ]

(#63384) Kornel válasza I'am Dony (#63383) üzenetére


Kornel
veterán

Köszönöm, utánanézek ezeknek is.
Az általam írt CTK Standard rosszabb hang és zajszigetelő képességekkel rendelkezik?
A gyári Bosch fejegyseget semmiképpen nem cserélném le, mert immár Android auto kompatibilis, és nálam ez mindennél fontosabb, nekem elég a rossz minőségű gyári hangszórók cseréje.
Egyébként hátul is van hangszóró, azt nem cserélném, de az ajtók és a csomagtér ajtó hangszigetelését viszont még szeretném csináltatni, persze nem költenék egy vagyont sem, ha nem muszáj.

A CTK-t aki ajánlotta, ő be is szerelné, és fel is rakná viszonylag olcsón, én nem állnék neki tapasztalat nélkül.

(#63385) pengusz77


pengusz77
senior tag

A tegnapi talin fellelkesedve (már nagyon zavart a sistergés), kiszedtem a fejet, és lengőben bekötöttem csak a szettet. Nos a probléma még mindig fennáll: kis hangerőn sistergés hallható. Erő cserélve lett korábban, semmi sem változott. Így leszűkült a probléma a fejegységre. Érdemes vele tovább foglalkozni, vagy kuka a fej? (jvc kdx330 bt) Esetleg okozhatja más is a problémát (pl. táp) ? Kb. akkor jelentkezett a probléma, amikor a subnak tettem be új erőt, de lehet, hogy nincs köze hozzá.

(#63386) I'am Dony válasza Kornel (#63384) üzenetére


I'am Dony
őstag

A hangszigetelő anyagokat az alábbiak alapján tudod könnyebben rangsorolni: Teljes vastagság, alu réteg vastagsága, súly. Ha ezeket megnézed látható a különbség. Ami nem ellenőrizhető az a "felhasználó barátság" mennyire könnyű vele dolgozni. Amit ajánlottam mindkettőt ismerem, CTK-val nem dolgoztam. Nem kell fizetned a felrakásért senkinek. Simán, nagyon egyszerűen fel tudod rakni magad is. YT. nagyon sok video van ezzel kapcsolatban, ha segítség kellene előtte.
Ha a gyári fejnek maradnia kell, akkor szűkül a használható hangsugárzók köre, mert a 11-15 W-al nem nagyon tudsz bármit meghajtani, emiatt rosszabb is lehet mint a gyári. Ez tök komoly!! Mindenképpen olyan komponens szettet válassz, aminek az érzékenysége minimum 90 dB. (még ekkor is lehet, hogy igazából csak 87 dB lesz, mert nem minden gyártó azonosan mér) A wattokkal nem kell törődnöd.

[ Szerkesztve ]

(#63387) I'am Dony válasza pengusz77 (#63385) üzenetére


I'am Dony
őstag

A sub erő testje nem okozhatja? Azonos helyen van testelve?

(#63388) Kornel válasza I'am Dony (#63386) üzenetére


Kornel
veterán

Ezt írták a szükséges minimum szintnek hangszóró terén: [link]

Beépítéssel egy gond van, foglamam sincs hogy jön le a kárpit, nem szeretném eltörni, nem lenne olcsó mulatság.

(#63389) pengusz77 válasza I'am Dony (#63387) üzenetére


pengusz77
senior tag

A fej a gyári testen, a subnak direkt. A sub rca-ja ki volt húzva. Vagy kössem ki teljesen?

(#63390) I'am Dony válasza Kornel (#63388) üzenetére


I'am Dony
őstag

Jól mondták és nagyjából ez a max. is amit gyári fejhez tennék.

A kárpitról: [link]

(#63391) I'am Dony válasza pengusz77 (#63389) üzenetére


I'am Dony
őstag

A sub erő test pontja azonos a másik erő testpontjával? Bocsi ha félreérthető voltam.

(#63392) Kornel válasza I'am Dony (#63390) üzenetére


Kornel
veterán

Köszi, szerintem veszek is egy ilyet, aztán már csak a szigetelést kell kitalálni.

(#63393) pengusz77 válasza I'am Dony (#63391) üzenetére


pengusz77
senior tag

Nem, az kasztnira van testelve :)
Szóval ha kikötöm a subot, akkor kiszűröm ezt a lehetőséget?

(#63394) stickrs válasza stickrs (#63367) üzenetére


stickrs
senior tag

Az előző hozzászólásom kiegésziteném hogy valószinüleg pioneer ts-w304r nyomó lesz pioneer 3500t erőitővel. De most elgondolkodtam a rádiótémán.. Pioneer DEH-4800FD és Alpine CDE-9882Ri használtan lenne 24k.. jobban megérné venni valami ujat max 35k-ért?(főleg edigitalban) Esetleg tudnátok ajánlani egy fejegységet ami ebben az árkategóriában jobb mint a fent emlitett 2 fejegység? ha nem, akkor a kettő közül melyiket ajánlanátok? üdv

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#63395) Kornel válasza I'am Dony (#63390) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyi lenne a felrakás?

[link]

(#63396) I'am Dony válasza pengusz77 (#63393) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen, én mindenképpen ezzel kezdeném. Sub erő test/táp kikötni és ezzel lehet, hogy meg is oldottad a dolgot. Ha ez volt, akkor azonos testpontra tegyél majd vissza mindent. Így nem lesz zavar a két különböző test pont miatt.

(#63397) I'am Dony válasza Kornel (#63395) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen, ennyi. :)
Bár javasolnám, hogy ne egy nagy darabból tedd fel elsőre, hanem akár 3 kisebből. Semmi bajt nem okozol vele, viszont kezdeni, tanulni könnyebb lesz így. Ami még fontos, hogy nem ártana ha 20 C fok körüli helyen és (autóval, anyaggal) csinálnád, mert kevesebbet kell melegíteni a lapot és sokkal szebben rásimítható a nem sík felületre is.

[ Szerkesztve ]

(#63398) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv! Remélem jó topikba írok :)
Egy vw polo classicba szeretnék autórádiót venni. Egyetlen egy feltétel van, semmi más:
-Tudják Bluetooth kapcsolatot létesíteni a teloval és spotify-on keresztül zenét atvinni a hangszóróra.

A legalapabb rádiót keresem, ami megbízható (nem dobálja el a kapcsolatot) és szeretném ~15k-ból megoldani a problémát. Semmi más nem kell, nem kell CD, kazetta, USB ilyenek.

Erre a kérdésre mit tudtok ajánlani? Köszönöm előre is :R

sudo rm -rf /*

(#63399) Kornel válasza I'am Dony (#63397) üzenetére


Kornel
veterán

Igen, ez a gond, hogy hol lesz itt mostanában 20 fok, maximum fűtött garázsban, de ott még nincs akkora helyem otthon, hogy rendesen hozzáférjek az ajtókhoz.

(#63400) Kornel válasza Kornel (#63399) üzenetére


Kornel
veterán

Egyébként nem lehet jobb egy ilyen rugalmas poliuretán hab? 10 mm kérdés befér-e az ajtokarpit közé.

[link]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.