Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45901) Petyyyyy válasza beci (#45900) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Petsoky verzió - gyenge/közepes sörtéjű fogkefe+műanyagtisztító. Törlés mikroszálassal.
Van aki mágikus spongyát használ APC-vel, leheletnyi nyomással.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#45902) beci válasza Petyyyyy (#45901) üzenetére


beci
őstag

Koszonom. :)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#45903) prAet0r_


prAet0r_
csendes tag

Sziasztok!

Ilyen bőr sportkormányom van, új, makulátlan állapotban és ezt az állapotot szeretném meg is őrizni. Nem merem hagyományos tisztítószerekkel tisztítani, tudtok javasolni valamit, amivel ilyen bőrkormányt érdemes tisztán tartani? Elsősorban a tisztaság és az állagmegóvás a cél és nem a csillogás :)

Köszi előre is!

(#45904) Petyyyyy válasza prAet0r_ (#45903) üzenetére


Petyyyyy
addikt

-ph semleges bőrtisztító, esetedben elég lehet a kímélő is
-dedikált kefe vagy ecset (paci/más állatszőrből)
-mikroszálas kendő
-bőrápoló

Ha nem dokkmunkás vagy, 3-6 havonta elég lehet takarítani. A BMW bőrtisztítóját/ápolóját elég sokan dicsérik. Én meg lefizetett Colourlock user vagyok. :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#45905) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Kéder gumira mit ajanlott,hogy ne fagyjon be?
Olyan kellene,ami azert autosboltokban is van.
Koszonom.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#45906) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok
Ez mitől lehet?
Szárazon nem látszik semmi. És el is tűnik ez a "pára" ablaktörlő elhuzasa után.
Fényben közelről nem látszik semmi karc zseblampaval sem
[kép]

(#45907) Petyyyyy válasza beci (#45905) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Egy tisztítás és kb bármelyik gumiápoló jó lehet szerintem egy Homasitából is. Sonax és AG termékek ott is vannak rogyásig. Annyi hogy én onnan nem szoktam visszatörölni, hagyom hogy beigya amennyire lehet - nyár végén ez egyszerűbb.

eastsider - Ránézésre egy kezdődő zsíros/mindenes koszolódásnak tűnik. Hasonló mint az alábbi: [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#45908) eastsider válasza Petyyyyy (#45907) üzenetére


eastsider
nagyúr

ezt vajon házilag tudom fixálni? vagy valahol csinálnak ilyet BP-n?

(#45909) Petyyyyy válasza eastsider (#45908) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szvsz otthon is orvosolhatod. Egy glass polish ezen könnyen segíthet.
Mosás-iron remover-mosás-gyurma-IPA-glass polish.

Azt nem tudom csinálják-e BP-n, egy telefont megér.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#45910) eastsider válasza Petyyyyy (#45909) üzenetére


eastsider
nagyúr

minden más adott de gépem nincs.

vajon dekontaminálás (green star, szállórozsda eltávolítás, IPA) elég lehet?

(#45911) Petyyyyy válasza eastsider (#45910) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Én nem hagynám ki a gyurmát.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#45912) eastsider válasza Petyyyyy (#45911) üzenetére


eastsider
nagyúr

És a polírozást ki lehet hagyni ?

(#45913) szabi325 válasza eastsider (#45912) üzenetére


szabi325
tag

[link] ez lehozza gyurmázás nélkül is, ahogy a videón van úgy csináld.

(#45914) 1000.ndr


1000.ndr
csendes tag

Alapvetően nekem normálisan szóltak. A végén abban maradtunk, hogy nem gáz de ne erőltessem sűrűn, mivel nincsen nagy tolongás csináljam/ illetve dec 26. reggelén voltam a kutya nem volt a mosóban amíg végeztem (1-1,5 óra).
Feltartani a sort, a msó bizniszét rontani nem lett volna pofám (bár 2500ft aprót így is beledobáltam a gépbe)

Mazda3-Corolla összetévesztés részleteket látva nem nagy benézés, egymás melett főleg sziluettben hasonlítanak szerintem is.

(#45915) Petyyyyy válasza eastsider (#45912) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nincs kicsukva. Lehet az IPA is patikára hozza ki.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#45916) eastsider válasza szabi325 (#45913) üzenetére


eastsider
nagyúr

Be is rendeltem. Itt lakom a bolt mellett

Petyyyyy: azért adok neki IPAval is. Semmi karc nem látszik amúgy

[ Szerkesztve ]

(#45917) Petyyyyy válasza beci (#45902) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szemléltetve - #ytalert!

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#45918) troll81


troll81
addikt

sziasztok tanács kellene van egy autó törött csomagtér éd 2 első ajtóval erdemes lakatoltatni (kissé tartok a későbbi korróziótól) vagy vegyek olcsón egy masikat majd fényezve csak fel kerül?
szinazonos nem talaltam.
a tartósság is lényeges lenne még legalább 2 müszakit meg kellene éljen.
köszönöm előre is :R

(#45919) Varshi válasza dejvid8 (#45899) üzenetére


Varshi
aktív tag

"Használtam az autó egy kis részén a Mannol polírozó készletet, pár mikrokarc eltüntetéséhez, amely lényegében elég szépen eltüntette. Viszont a rész, ahol használtam, most nem annyira fényes, mint az autó többi része, nem olyan csillogó úgymond."

Megkérdeztem ma neked a Cal Colorban, hogy mit javasolnak. Azt mondták, hogy folytatni kell a polírozást, csak egy (sokkal) finomabb szerrel. Korábban egy ismerős is ezt mesélte: az elsőtől matt lett, meg is ijedt, de aztán a második cucctól fényes lett.
Az is lehet (amennyiben a mostani is finom polírcucc), hogy túl hamar abbahagytad.

(#45920) Csabroncka válasza eastsider (#45916) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nekem csak mínuszokban lép fel ez. Az ablakmosó folyadék alkoholtartalma elpárolog a lehúzás után és a víz vékony filmben kifagy a szélvédőre. Minél jobban hígítod a mosófolyadékot, annál intenzívebb hideg szélvédő esetén a kiválás. Ha ráhúzom az ablaktörlőt akkor eltűnik, mert az alkoholos mosófilmet ismét végighúzza rajta. Ezt viszont csak hideg szélvédő estén csinálja. Sonax télit használok, ezzel elég minimális a visszafagyás és nagy mínuszokban jön csak elő.

Amennyiben meleg szélvédőn csinálja akkor a srácok fenti leírása lapátcserével együtt!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#45921) Varshi válasza Csabroncka (#45920) üzenetére


Varshi
aktív tag

Igen, a méregdrága (2× annyiba kerülő) prémium téli ablakmosók tényleg jobbak. Egyszer mondták, hogy próbáljam ki, és valóban jobbak, mint akár egy Prelix (tehát nem teszkós). Meg a szaguk is jobb.
Legutóbb én is Sonaxot próbáltam, mert épp akciós volt, és hát amikor már öntöd be, látod a különbséget. Még a flakon is prémium. (Ezért (is) fizettél.)

[ Szerkesztve ]

(#45922) Csabroncka válasza Varshi (#45921) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nekem ridegtartásban van a kocsi így megéri, kaparni nem kaparok, csak szilikonos lapáttal amit le tudok szedni, a többit a jégoldó elintézi.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#45923) d4d


d4d
tag

Gtechniq-től ki mit próbált? Főleg a tisztító (beltér, üveg, felni stb), ápoló (műanyag, gumi) szerek érdekelnének. Beltérre a Tri-Clean vagy pl a Matte Dash. Ezekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Illetve be tudjuk lőni, hogy milyen szintet képviselnek a termékeik?

Carpro Inside-ot használ e valaki? vélemény? keresek valami olyan jó minőségű beltértisztítót a Nanolex Interiror Cleaner mellé alternatívaként, amit szintén nagy biztonsággal lehet használni újabb autókban, érzékenyebb belső felületeken, főleg műszerfal és környéke, középkonzol ilyesmi. A Gtechniq Tri-Clean és ez az Inside érdekelne.

elemlampa.blog.hu

(#45924) jozsi252 válasza Varshi (#45921) üzenetére


jozsi252
veterán

Én elég sok szélvédőmosót használok, az évek alatt nagyon sok típust kipróbáltam kezdve a legolcsóbbaktól a legdrágábbakig, de a Prelix vált be a legjobban! Legutóbb pl. kényszerből kellett vennem 1 adag OMV Caristal-t, de nekem azzal csíkozott a lapát.
Ahogy visszakerült a Prelix bele, megszűnt teljesen a csíkozás.

Amivel viszont szívok és eddig mindegyik ilyen volt, az az hogy -5C°-nál hidegebb időbe ha kell használnom akkor valószínűleg besűrűsödik, és alig jön ki a fúvókán valamennyi lötyi. Az én kocsimnál nem a motorházon vannak a fúvókák, hanem az ablaktörlő karon van rajta egy vastagabb fúvóka, és az nyomja a lapát elé egyetlen 1 nagy sugárba. De a hideg miatt hogy sűrűbb lesz alig nyom valamennyit a szélvédőre, és a lapát csak a retket keni a szélvédőn. Rohadt zavaró..

iPhone 13 Pro Max

(#45925) Varshi válasza jozsi252 (#45924) üzenetére


Varshi
aktív tag

Hogy mondjam el neked. Nem a Prelix a rossz, hanem a Sonax a jobb. :) Így már érted?
Hártyás fátyol, besűrűsödés - minden téren.

(#45926) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Bugyuta kérdés, de snow foam pisztoly használatakor a magasnyomású nyomását lentebb kell tekerni?
Egy Kranzle 2160 TST-m van, ami 30-140 BAR-t tud. Max nyomáson volt, nem piszkáltam egyelőre, de szerintem túl erős a habpisztolyhoz, de így elsőre erre vonatkozót nem nagyon találok sehol.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45927) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Nem tudom,hogy az autom valodi bor vagy sem.
Ez jo minden sima börre?
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#45928) d4d


d4d
tag

Ezt a kapirgálós témát én se értem, ok, hogy vakarászni ingyen van, de mennyivel kényelmesebb és gyorsabb, hogy ráfújok a szélvédőre 4-5x plusz az oldalablakokra hogy lássak a tükrökben, beülök, törlök kettőt és megyek a dolgomra. Nem járatom feleslegesen az autót sem hidegen.

elemlampa.blog.hu

(#45929) d4d válasza beci (#45927) üzenetére


d4d
tag

A kérdése nem tudom a választ csak megnéztem a linket, rögtön megragadott ez a mondat,

"Hamarosan a világelső gyártók közé kerültünk az autó kozmetikai szerek, nyomtáv szélesítők és a polírkorongok gyártásával"

Nem vagyok világelső autókozmetikus nem is ez a munkám, csak hobbi. Néhány éve bújom a netet, tesztek, termékek után kutatva, de megmondom az életben nem hallottam még róluk, se nem olvastam, se nem láttam semmit a youtubeon tőlük, róluk, termékeikről. Igaz hogy a nyomtávszélesítés és a polirkorongok közül egyik se tartozik az érdeklődési körömbe.

Ugyanígy vagyok a Lotus Cleaninggel, bár most megnéztem, magyar cég. A Rólunk menüpontot érdemes átfutni. Szokásos szöveg, hogy az alapító nem volt elégedett azokkal a termékekkel amit akkor a piacon talált (biztos mindet kipróbálta) és akkor jött az ötlet, hogy majd saját maga megcsinálja a legjobbat. Úgy hogy előtte köze nem volt a témához, amire abból következtetek, hogy a bemutatkozás szerint az első két év a szakma megismerésével és kutatásával telt. Ja és Talmácsival kifejlesztett motoros tisztító és ápolószerek.. nem is tudtam, hogy Gáborunk ekkora vegyész. Tervek azok vannak, 2030-ra piacvezetőek akarnak lenni. Világszinten! Szóval a Sonax, Koch Chemie, Carpro, Gyeon, Bilt Hamber, Meguiar's, ValetPro, Nanolex, Auto Finesse, Autoglym és a többiek felköthetik a gatyát. Nem ismerem a termékeiket, de feltételezem valaki gyártja nekik, átcímkézik és a munka nagy része igazából a marketingről, a nyomulásról szól. Itthon elég pénzzel és jó kapcsolatokkal el lehet jutni a tv reklámokig, benzinkutakig, áruházak polcáig. El lehet érni sok tízezer, százezer felhasználót akik eddig a tescoban, auchanben, aldiban, lidlben található kínálatnál nem láttak tovább autóápolás témában. Nekik (tisztelet a kivételnek) elő lehet adni hogy itt minden termék micsoda profi és prémium, amely jelzőket ma már mindenki mindenre ráaggat. Esetleg még egy szűk közép vagy inkább kelet eu piacra is be lehet törni, de világszinten odakerülni az élvonalba.. hát ehhez gondolom kevés lesz az a néhány év ismerkedés a szakmával és Talmácsi Gábor.
Már videókat se nagyon nézek meg úgy a youtubeon aminek a címében az szerepel, hogy a világ legjobb xy tisztító, ápoló szere, szárítókendője stb, hiszen rögtön egy hazugsággal indít a kedves szerző.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#45930) Dluinet válasza d4d (#45929) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szívemből szóltál

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#45931) jozsi252 válasza Varshi (#45925) üzenetére


jozsi252
veterán

Az a baj hogy mivel nálam sok fogy, meg kell találni ár érték arányba a lehető legjobbat. Nálam a Prelix teljesíti ezt most, ezért is használom. Pl előző szezonba volt akció akkor 999ft volt 5L ami kimagaslóan jó ár volt. Akkor vettem is 15 litert belőle.
Volt már régebben Sonax-ra is próbálkozásom és az se volt jó télen. Igaz hogy nem az Xtreme verziót vettem!
Nem tudom amúgy mi az oka hogy pl. az OMV-nek a sajátjától csíkozott a lapátom mintha szar lenne, és a Prelix-től meg nagyon szép tiszta szélvédőm van, semmi csíkozás.

Nyáron viszont a Sonax Xtreme szélvédőmosó koncentrátumát használom, azzal teljesen meg vagyok elégedve!. 3-400ft környéke 5L ioncserélt víz, és a koncentrátum 25L-re elég ami azt jelenti hogy 2500 a koncentrátum, 25L ioncserélt kb 1750 tehát 4200ft-ból durván van 25 liternyi szélvédőmosóm.

iPhone 13 Pro Max

(#45932) Ummon válasza d4d (#45923) üzenetére


Ummon
csendes tag

Tisztítószerrel nincs tapasztalatom, csak a G1 szélvédő impregnálóval. Tényleg tartós volt, szélvédőről már lekopott, de a hátsó ablakon szerintem még mindig fel lehet fedezni a hatását. Sokkal elégedettebb voltam vele, mint a CarPro FlyBy-jal.

(#45933) Mxrol


Mxrol
csendes újonc

Sziasztok!

Elgondolkoztam rajta, hogy mióta bejöttek ezek a hideg idők azóta ugye nem tudom az érmés mosás után felvinni a Sonax BSD-t mivel a mosás után nem sokkal azért elkezd ráfagyogatni a kocsira az itt-ott maradt nedvesség. Nem is kísérleteztem vele de gondolom ugyanez történne a szerrel is ha felvinném.
Namost a kérdésem arra vonatkozik, hogy vannak ezek a nedves felületre fújható quick detailer-ek, érdemes lenne ezekkel próbát tenni esetleg? Gondolom ezek hatékonyságban nem érik el a szárazra felvitt szereket, itt elsősorban a víztaszításra gondolok. Hasonló mint ami az érmés mosó wax programja tartalmazhat, mert az kb 1-2 napig ha tart..?

A másik kérdésem pedig az volna főleg a waxot használókhoz, hogy tavaszra tervezem beszerezni az "autómosós szettem" amivel tisztességesen tudnám érintésesen mosni a kocsit majd szeretném waxolni is. Így a téli időkben mennyire tartós illetve könnyebb megoldás egy wax pl.? Gondolok itt arra hogy érmés mosóban csak a lándzsás habos mosás lehozza a koszt illetve a "road film"-et a kocsiról?

Köszi!

(#45934) Petyyyyy válasza Mxrol (#45933) üzenetére


Petyyyyy
addikt

És milyen szerencséd van, hogy nem tudod felvinni a BSD-t vagy bármi egyebet...!
Két oka is van. Az egyik hogy lándzsás mosóban sosem fogod tudni teljesen tisztára mosni az autót. Nem született olyan előmosó, ami képes minden koszt eltávolítani. Ha a fennmaradó roadfilmet kezded simogatni, annak biztos nem hidrofóbia lesz az eredménye. Vagy fordítva: nincs a piacon olyan wax/kerámia bevonat még az RRC és Lotus shopban sem [/troll] ami ledobná a roadfilmet.

Egy bevonat arra elég, hogy 80 vagy akár 90%-os eredményt kapj egy snow foam után, anélkül hogy hozzá kellene érned az autóhoz és így elkerüld a mosókarcokat. De ezek is akkor működnek csak igazán jól, ha az előkészítés megfelelő. Arra pedig csak az érintéses mosás jelent megoldást.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#45935) Mxrol


Mxrol
csendes újonc

Tudom ezért megköveztek de természetesen nem a koszt dörgölöm szét hanem a mosóban lévő kefét használom "érintésnek", előtte alaposan átmosva a kefét a lándzsával és nem eszetlenül gyalulom vele a fényezést, bár nem tudom melyik a kevésbé rossz. Sajnos nincs még felszerelésem a rendes mosáshoz, azért is írtam hogy tavasszal tudom beszerezni addig meg azzal kell főzzek ami van nem akarom hogy elrohadjon a kocsi a kosz alatt.. :D Tavasszal megkapja az alapos mosás után a polírt meg a megfelelő védelmet aztán remélem a szintentartás már nem lesz gond.

(#45936) d4d válasza Mxrol (#45935) üzenetére


d4d
tag

én nem használok kefét, de azért kefe és kefe között is van különbség, itt is pl az egyik legjobb mosóban, ami azt jelenti hogy van normális nyomás és rendes pisztoly, szabályosan elfárad a kezed, karod pár perc használat után, na szóval ott olyan pihe-puha, lágy szálakból álló kefe van, hogy elképesztő. Természetesnek tűnt. Egy ilyen kefe nem hiszem hogy túl nagy kárt okozna, ha tiszta, pláne úgy, hogy folyamatosan nyomja a mosóvizet is a szálak között kifelé.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#45937) runner 125 válasza d4d (#45936) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mit jelent a legjobb mosó? :) Ki a gyártója, tudod esetleg? De ha pontos címet írsz rákeresnék.
Illetve érdekelne a többiek véleménye is, h ki melyik önkiszolgáló mosót preferálja? 2 programos egyszerűt, vagy ahol van több opció is?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45938) jozsi252 válasza d4d (#45936) üzenetére


jozsi252
veterán

Én elengedném a kefés dolgot. Van nálunk is helybe egy nagyon fasza újnak mondható mosó, a lágyított vize hihetetlen jó, soha egyetlen egy folt se volt még az üvegeken sem. Én alapból nem használok kefét, csak az első (vegyszeres mosás) meg utolsó (lágyított vizes) programot, és így is szép eredményt lehet elérni ősztől tavaszig, de inkább télen. Sajnos nyáron amikor az aszfalton lévő olajos dzsuvát ráégeti a nap, nem elég oda az érintésmentes mosás. Viszont télen hibátlan!
Szóval én kefét ezért nem használok. Volt szerencsém egyszer élőbe látni egy "kivégzést". - -> [link]
Emberünk kezdte a durván saras autót kefével mosni, majd leöblítette vegyszeres mosással, illetve utána sima (nem lágyított) hideg vízzel majd továbbállt. :)

runner 125
Az EHRLE mosói jónak mondhatóak! Van ahol van kefe, van ahol nincs ezt már a megrendelő dönti el mit kér.
Viszont lenne egy kérdésem hozzád. Néha felcsapnak a lángok, és előjön hogy lecserélném a K7-et egy Kranzle mosóra. Megkérdezhetem hogy te hol és mennyiért vásároltad a fent említett mosót? 2021.01.01-től új jogszabály van a jótállásra, és 250k fölött 3 év garit kell adni. Viszont néztem egy Kranzle 2160 TST-t ami e fölött van, és az oldal 1 év garit ír. Gondolom a webshopok még nem tudtak átállni az új jogszabály szerinti garanciára, de esélye hogy tényleg 3 év gari jár rá?
Az a helyzet hogy 300k+ -ért én keveslem az 1 évet nagyon. Hiába hogy nagyon tartós egy ilyen mosó, de akkor is nah.. 1 év nem túl sok.

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#45939) runner 125 válasza jozsi252 (#45938) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi, igen, Ehrle-ből tényleg sok van.

_
Ez nekem is új, én sem hallottam róla, meg kell kérdezni nyilván az adott forgalmazót, linkelve a hatályos jogszabályt..

Egyébként baromi jó az általad rendelt snow foam. :) Azóta már elég jól kimaxoltam a Kranzle-t. Vettem hozzá hajlított szárú lándzsát is pluszba alvázmosáshoz, 1"-os tömlőt réz Gardena gyorscsatikkal, illetve raktam a mosóra egy gyári Kranzle vízszűrőt.

[kép] , [kép]

Nyilván a gép is mocskos jó. Tökéletes az ereje, az ergonómiája (oké, 40kg, de húzva nem érezni), de a legjobban az iparisága jön be. Masszív az egész, minden fő alkatrész réz, egyszerűen ah, nagyon nem bántam meg h ez lett, persze nekem rohadt nagy mákom volt, mert új gép és fél ár alatt adták jofogason. Azért 3 kiló fölötti árat valszeg nem adtam volna ki mosóra.
Visszatérve a garira, ez tényleg ipari cucc. Megkockáztatnom, h még akkor is sok évet elmegy, ha ezt valaki napi több órában hajtja. Otthoni felhasználás mellett meg örök élet..
De ha el is romlik belőle valami, a gyári leírása végén ott van a full robbantott ábra az egész gépről, minden alkatrész cikkszám szerint megnevezve. Tehát szerelhető, javítható, nem eldobandó consumer. :) Szóval engem annyira nem izgatna az 1 év sem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45940) Mxrol válasza jozsi252 (#45938) üzenetére


Mxrol
csendes újonc

Jelenleg nálam a következő a bevett szokás:
(ez tavasztól változni fog rendes 2 vödrösre)

1. A mosószeres programmal messzebbről körbeáztatom a kocsit majd a felniket kerékjáratokat közelebbről megszabadítom nagyrészt a szennyeződéstől.
2. Felnitisztítás Sonax Extreme felnitisztító + saját kefe kombó.
3. Szintén az első programmal átmosom a kocsit alaposan ugye itt már fel van ázva a kosz nagyrésze, majd a végén a kiterített gumitálcákat és a mosóban található kefét is kimosom.
4. A habozós programmal aminél a kefén keresztül jön a hab folyamatosan körbemosom a kocsit nem durván de alaposan. (kb a kefe saját súlyát használva, nem összevissza hanem két egymásra merőleges vonalban)
5. Alapos öblítés a kezelt vízzel
6. A mosó viaszos programjával a kocsi alját illetve kerékjáratokat ahol nem igazán férek hozzá átöblítem
7. Szárazolás mikroszálassal
8. Sonax BSD felvitele

És ide jönne a kérdésem hogy a 7-es, 8-as pontot elhagyva mondjuk egy Gyeon Wet Coat amit nedves felületre lehet használni jobban teljesít-e a mosóban lévő viaszos programnál? Vagy tudtok még ehhez hasonló szereket esetleg amit érdemes lenne megnézni?

Még annyit hogy neked gondolom van azért valamiféle wax vagy kerámia a kocsin amitől a teli mosás tényleg elégséges ha csak a lándzsával körbemosod alaposan? Nekem sajnos bevonat nélkül azért télen se az igazi..

(#45941) jozsi252 válasza runner 125 (#45939) üzenetére


jozsi252
veterán

Örülök neki hogy jól bevált a habosító! Ha jól rémlik akkor a Slim's-nek a sajátját választottad. Túl sok különbség nincs mondjuk aközött meg egy Aliexpress-es között, valószínű ők is Kínából szerzik be.
Jók ezek a körmös csatlakozók, a gyorscsatik mechanizmusát egy idő utána vízkő megeszi és elég nehezen lehet széthúzni, de a körmösök jók ebből a szempontból, ott nem áll fent ez a veszély neki.
Igen az tényleg iszonyat jó vétel volt! Sajnos így van ahogy mondod, 300k fölött van az új ára neki. És ezek tényleg arra vannak tervezve hogy naponta sok sok órát menjenek. Én azért nyugodtabban adnék ki 300k-t ha nem 1 hanem 3 év gari lenne rá. :) Tudom hogy valószínűleg 5-10 év múlva is ugyanúgy gép lesz, de azért nyugodtabb lennék 3 év garival.
Böngészgetek én is de használtakat találok, azt meg én nem vennék, mindenképp csak újat szeretnék.

Mxrol
Jelenleg most nincs fent bevonat a kocsin, legalábbis kemény nincsen. Viszont van GYEON Wet Coat illetve GYEON Bathe + ami mellé számomra fölösleges bármilyen más bevonat. A sampon az egyik legjobb ami létezik, nagyon szeretem. Szóval nálam ezeknek köszönhető hogy télen is nagyon szép eredményt lehet elérni. De mostanában Wet Coat-ot se használom, csak a Bathe + sampont.
Nyáron viszont ez is kevés, sajnos a forróság megteszi a hatását, ráégeti a lakkra a retket.. Akkor mindenképp kell valami kontakt hogy szép legyen a kocsi. Nálam ez a mikroszálas kesztyűt jelenti.
Illetve hogy jobb-e a viaszos program mint egy GYEON Wet Coat pl. hát én kétlem hogy jobb lenne.

iPhone 13 Pro Max

(#45942) Mxrol válasza jozsi252 (#45941) üzenetére


Mxrol
csendes újonc

Ez a Wet Coat egész jó szernek tűnik, valami ilyesmire gondoltam a keresgélés, kérdezősködés során. Te hogy használod egyébként? Nedvesen felviszed mondjuk egy panelre majd rögtön öblítés? Slaggal vagy magas nyomással?

(#45943) Varshi válasza Mxrol (#45940) üzenetére


Varshi
aktív tag

Én sose fogom ezt a perverziót megérteni.
Csak keféltek, keféltek... :N

(#45944) zsolti1 válasza Mxrol (#45942) üzenetére


zsolti1
csendes tag

Szia ha pesti vagy és személyesen elmész érte
olcsóbb alternatìva lehet ez is
Plussz még a tulajdonos nagyon normális segìtőkész.

(#45945) GabN73


GabN73
addikt

Sziasztok,

Belső tér takarításra mit ajánlotok? Videókban nagy erőkkel látom hogy egy szert használnak kb mindenhová, majd ecsettel eldolgozzák. Van valami Bőr-kárpit-műanyag all in termék?
Természetesen az üléseket Colourlockkal kezelem, mint ahogy eddig, de adnék a belsőnek egy "mély" tisztítást, amíg elrakom télre a kocsit.

(#45946) Petyyyyy válasza GabN73 (#45945) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Személyes vélemény: minden felületre az arra való szert használnám (használom is).
Műanyagtisztítókból és külön ápolókból is nagyon jókat kapni itthon is. Előbbit ecsettel eldolgozva, fellazítva a koszt, mikroszálassal törölve patika az eredmény. Száradás után mehet rá az ápoló. Ha az autó elrakása a scope, én ilyenkor nem is szoktam visszatörölni az ápolót.

A szövetes részekre, tetőkárpitra, padlószőnyegre most a Gtechniq i1 smart fabric-ot nézegetem, mint védelem. Tisztításra párat használják itt a totyikban is az AG Interior Shampoot.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#45947) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Fék nyergeket szeretném lefesteni, vagy lefújni arany színűre. Mit tanácsolnátok erre a célra ami jól mutatna és szép magas fényt ad neki?
Illetve valamilyen lakkréteget is rá lehet még erre vinni?
Laikus vagyok a témában. Köszönöm szépen előre is a segítségeteket!

(#45948) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Tud esetleg valaki olcsó porszívó fejet kocsi ganézáshoz? Túrom alit már egy ideje, de alig találok cuccokat.

Ilyesmire gondolok, de jobb lenne az átlátszó, hogy lássam mennyi ganét szedek ki (pl. vizesen).

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#45949) Benir8 válasza TheProb (#45948) üzenetére


Benir8
senior tag

[link] Ez lenne?

[ Szerkesztve ]

(#45950) jozsi252 válasza Mxrol (#45942) üzenetére


jozsi252
veterán

Én 4-be szoktam felvinni, mégpedig a 2 oldal illetve elől hátul. És magasnyomásúval öblítem le, viszont azt alaposan!

Nemrég rendeltem Media Markt-ból és hozzácsaptam egy ilyen nagyobb méretű mikroszálast. Nagyon jó az anyaga, illetve a mérete is, valamint olcsó is. Részemről ajánlott! :)
ARMOR ALL XL mikroszálas törlőkendő

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.