Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46351) magy1975 válasza Gaborkik (#46350) üzenetére


magy1975
csendes tag

Nekem a régi autómon fényező javította, üvegszálas glett meg minden ami kell.Tél elején csinálta kb 2-3 hónap múlva már előjött.Szerintem ha csinálod,akkor vagy normálisan vagy sehogy.

(#46352) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Erre valaki?

(#46353) Petyyyyy válasza Gabesz87 (#46352) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Fólia :K
100-200 mikron közti vastagságúak vannak erre a célra tudtommal. Csak válogasd meg a műhelyt alaposan, nehogy a fólia "megvágásánál" az autód is megvágják.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#46354) Gabesz87 válasza Petyyyyy (#46353) üzenetére


Gabesz87
addikt

Mennyibe kerül ez nagyjából egy kombi Passat GTE-re? Illetve ha van javaslat műhelyre Bp-en, azt is megköszönném.

(#46355) energy4ever


energy4ever
addikt

Van itt olyan aki Budapesti, es szokott/tud fenyezni?
Aki eddig csinalta nekem a munkakat, o szakmat valtott. Jo szakembert meg nem talalok. Mindenki akinel jartam kimondottan szar munkat vegzett, mintha sima spray-vel lett volna fujva az udvaron. Megfolyt mindenhol, televolt szemettel, stb. Motorszervizkent jol jonne egy megbizhato, ugyes fenyezo.

(#46356) lela


lela
aktív tag

Vásárolt már innen valaki?
https://nanocare.hu/products/auto-finesse-avalanche-bubblegum-1l

(#46357) gyeniko válasza lela (#46356) üzenetére


gyeniko
őstag

Én 2-án pénteken rendeltem először, gondolom, hogy ezen a héten megérkezik.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#46358) Dluinet


Dluinet
nagyúr

ezt a videót csak úgy itt hagyom
Lotus

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46359) gyeniko válasza Dluinet (#46358) üzenetére


gyeniko
őstag

Elolvastam a videó alatti kommenteket is, háááát....

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#46360) Petyyyyy válasza Dluinet (#46358) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Vannak jó cuccaik, de ez pl nem az. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#46361) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sonax gorilla vagy sonax felgen tisztítót lehet fényezésre is fújni? Elvileg mindegyik ph semleges.
Esetleg tudnátok ajánlani jó felni tisztító t ami fém por eltavolitos?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#46362) dni


dni
őstag

Sziasztok,

újkorától kezdve mivel érdemes kezelni, hogyan lehet karbantartani, elkerülni az elszíneződést, kirepedezést egy a linken látható fekete-világosszürke/fehér színű, perforált műbőr belsőnél, mely fűtött, szellőztetett első ülésekkel is rendelkezik?

(#46363) szabi325 válasza dni (#46362) üzenetére


szabi325
tag

3-6 havonta (használattól függően) átmész rajta egy bőrtisztító - ápoló kombóval, lehetőleg olyannal amit autóhoz terveztek és ne cipő/bútor (ikea)/babaolajjal.
Pl: chemical guys tisztító, ápoló vagy koch chemie, autoglym.
Ha maximalista akarsz lenni adhatsz neki direkt bőr impregnálóval is (ápoló után pár órával felviheted pluszban)

(#46364) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Elkezdtem beszerezni a külső mosáshoz szükséges vegyszereket, miután végre megérkezett a Bearforce habosítóm.
Előmosó hab: Grass Active Foam MAGIC
Bogároldó: Grass Mosquitos Cleaner
Felnitisztító: Lidl W5 savmentes (majd csak akkor veszek komolyabbat, ha ez elfogy)
Gumiápoló: Lidl hab
Ablaktisztító: Frosch békás
Sampon: Grass Nano Shampoo

Szerintem egészen jó lett az eredmény. Öblítés vízzel --> Grass Active Foam előmosó --> öblítés --> bogároldás az autó elején és felnitisztítás --> öblítés --> két vödrös samponos mosás mikroszálással Grass Nano Shampoo-val --> öblítés --> szárazolás mikroszálassal

Az előmosóból nem használtam sokat, 50ml töltöttem csak 800ml desztillált vízhez, viszont ez elég lúgos cucc. Nincs semmiféle bevonatom a kocsin, hosszútávon mennyire lehet káros a havi egyszeri előmosós aktivitásom?

Szükségem lesz még külső műanyagápolóra, abból mire esküsztök? Illetve erősen gondolkodtam valami keményviaszon, nem tűnik túl bonyolultnak a felvitele. Más egyébre lesz még szükségem külső mosáshoz a közel tökéletes eredményhez, vagy ennyi elég hobbi célra? A magasnyomású amúgy egy Parkside PHD 170 B2, ahhoz még úton van a Bearforce lándzsa.

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#46365) lord_devil


lord_devil
tag

Sziasztok! Szerintetek 2016-ban vásárolt Wolf-os APC használható még? Fel sincs bontva, kárpitot szeretnék tiszítani vele.

(#46366) szabi325 válasza 4ron (#46364) üzenetére


szabi325
tag

Ha nem napon csinálod ( ez igaz a ph semlegesesre és a lúgosra is) semmi baja nem lesz a kocsidnak 10 évvel ezelőtt sztem nem is léteztek ph semleges samponok. Sima autómosókban (érintésmentesekben is) lúgosat használnak mert az tisztít a legjobban.
Annyi hátránya van hogy ha van valami bevonat a kocsidon pl keményviasz, nano, kerámia réteg, a lúgos azt is megkezdi/lekapja nem csak a koszt lazítja fel.

(#46367) Dluinet válasza 4ron (#46364) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Értem hogy olcsón akarod megúszni, de W5 helyett sokkal jobban jársz RRC, Primatec vagy Wolf termékekkel.
wolf.hu regisztráció után látod az árakat. Budapesten, pedig személyes átvétel is lehetséges.
R R C -hez meg tudok olcsósítást.
Akinek kell, az írjon rám.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46368) 4ron válasza Dluinet (#46367) üzenetére


4ron
senior tag

Ezeket a Lidl cuccokat még akkor vettem, amikor abszolút nem érdekelt a téma, csak kíváncsiságból. Köszi, a többit megsasolom. Bent vagyok a Primatec FB csoportjában is, csak sok volt a posta ahhoz képest, hogy mennyibe kerültek a termékek.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#46369) 4ron válasza szabi325 (#46366) üzenetére


4ron
senior tag

Igen igen, leginkább erre gondoltam. Lemostam a hétvégén a sógorom fekete Golf mk4-esét, kissé féltem, hogy milyen lesz a végeredmény :) Alapvetően nem vagyok az a kísérletezős típus, mindennek utánaolvasok, de most addig győzködött, hogy lemostam a lúgos előmosóval.

Fehér autónál amúgy van valami extra dolog, amire figyelni kell? Hamarosan eladósorba kerül a családi Punto, kicsit gatyába kéne rázni. Nagyon rossz állapotban van a fényezés szerintem, régi bogármaradványok, kavicsfelverődések, itt-ott meghúzások.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#46370) rasotamas


rasotamas
veterán

Kipróbáltam ma felnire a hideg zsíroldót, eszméletlen. A beégett fékpor jelentős részét lehozta, amire azt mondta a gumis, hogy annak már mindegy. Mikroszálas jobb lett volna, de egy olyan cuccal mentem rá, mint egy bazinagy elektromos fogkefe.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#46371) kazsolt


kazsolt
tag

Sziasztok, ajánlást szeretnék kérni :) magasnyomású mosót keresek, ami komolyabb mint a 20e ft-os karcher. Keret 70e, de jó arertek arányút keresek. Márka mindegy :) merre nezelodjek,melyikkel érdemes foglalkozni?

(#46372) tibbike01 válasza 4ron (#46364) üzenetére


tibbike01
őstag

A Lidl-ös felnitisztítóval vigyázz mert nekem mind a 4 keréknél megmarta a szelep tövét és ereszteni kezdtek a gumik. Cserélni kellett a szelepeket.

(#46373) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok,
egy kicsi más kérdés , de hátha. :) Szerintetek egy ilyen felületnek magasnyomású mosóval esetleg egy Valet Pro Citrus Pre-Wash-al lehet eredményt elérni, neki lendülhetek egyáltalán? :) Vagy valami más tisztítószer?
Beton a szerkezet, amin van 2cm xps, hálózva, vakolva, színezve.
Köszi! :)

(#46374) szabi325 válasza cOxeR (#46373) üzenetére


szabi325
tag

Szerintem mivel az ph semleges nem sokat fog érni, én inkább direkt ilyennel próbálkoznék. De amúgy simán nekilendülhetsz én szoktam autón kívül, csónakot, térkövet stb is mosni magasnyomásúval.
(De direkt ilyen karcher tisztítószereket láttam kisebb kiszerelésben olcsóbban is pl Bauhaus, Auchan-ban)

[ Szerkesztve ]

(#46375) 4ron válasza tibbike01 (#46372) üzenetére


4ron
senior tag

Komolyan? Az, ami most kapható a Lidl-ben? Nem semmi, pedig úgy rémlik, hogy savmentes.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#46376) Qru válasza tibbike01 (#46372) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az kemény! Egy TPMS-es szelepnél az nem lenne olcsó mulatság... :(

#nincsbennetarcsi

(#46377) tibbike01 válasza 4ron (#46375) üzenetére


tibbike01
őstag

Konkrétan ez a típus. Már a szaga is borzadály. Nagyon nem ajánlom.

(#46378) cOxeR válasza szabi325 (#46374) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, szerzek belőle aztán meglátom. :)

(#46379) 2ozzmexy válasza tibbike01 (#46377) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem lehet hogy túl sokat volt rajta? A Sheron-al is érdemes vigyázni, mert az sem pH semleges... :(

Más:
Tudnátok ajánlani olyan módszert amivel normálisan lehet műszerfalat tisztítani? Mármint úgy hogy ne nézzen ki 2 hét után úgy, mintha hozzá sem nyúltam volna 2 éve... :W ez a gyökér rücsis műanyag és zongoralakk kombó metálszürke betétekkel szétszopat...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46380) kazsolt válasza 2ozzmexy (#46379) üzenetére


kazsolt
tag

koch chemie multi interior cleaner. eztán a koch chemie matt műszerfalápolo.(refresh cockpit care)

(#46381) 4ron válasza tibbike01 (#46377) üzenetére


4ron
senior tag

Ez még a régi típusú, az új már savmentes. Mondjuk annyit is ér, nem igazán szedi le a koszt :)

Más kérdés: budget kategóriában keresek eszközöket külső és belső tisztításhoz is. Gondolok itt kívül nehezen elérhető helyeknél egy ecsetre, felnitisztító kefére, stb.
Belső téren pedig a porszívózáshoz valami ecset, mikroszálas. Ezeket olcsón hol lehet beszerezni?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#46382) Dluinet válasza 4ron (#46381) üzenetére


Dluinet
nagyúr

aliexpress, festékbolt, praktiker, obi, stb

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46383) lela


lela
aktív tag

Megszűnt a Bilt Hamber termékek magyarországi importja. Kérdeztem a forgalmazót nem tudja beszerezni auto finesse sincs. Nem tudja valaki hogyan tudom kiszámolni a vámot ha kint élő ismerősömhöz kivitetem és ő hazaküldi nekem? Nem akarok meglepetésbe belefutni.

(#46384) Dluinet válasza lela (#46383) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Amazon-on rendeled meg, ott egyből a célország áfájával és vámjával együtt jelenik meg az ár.
Például amazon.de vagy amazon.it, de szinte minden országnak van amazon oldala.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46385) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok.
Milyen felni tisztító ajánlanátok?
Sonax Gorillat néztem, de valaki nemrég írta hogy a folyékony zsíroldo is csodát tesz. Bár nem tudom az mennyire kíméli a felnit..
Olyasmi kéne ami után nem kell mmenkent suvickolni a felni melyedeseit, hogy leszedjem a fekete koszt.

[ Szerkesztve ]

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#46386) gyeniko válasza gyeniko (#46357) üzenetére


gyeniko
őstag

Rosszul gondoltam, nem érkezett meg, de még információm sincs arról, hogy mikor fog. Azt gyanítom, hog megrendelésem után kezdték el beszerezni külföldről.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#46387) Dluinet válasza kicsi kecske (#46385) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha pH semleges kell, akkor:
RRC Wheel Gel Plus
Mivel Bilt Hamber már nem elérhető.
Ha nagyon mocskos a felni, akkor az ecsetelést, suvickolást nem úszod meg.

Rendszeresen karbantartott felnire Shiny Garage D-TOX az egyik legjobb ár/érték arányú termék. Mások ajánlják még a Primatec Oxy-t is, de ezt nem ismerem.

Az elszíneződés mértéke ne téveszen meg, ami jobban elszíneződik, az legtöbbször csak annyit jelent, hogy több indikátort tartalmaz, nem lehet 100%-os rámondani, hogy jobb is.

Savasok jobbak, például a sósav, de azt tudni kell alkalmazni is.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46388) rasotamas válasza kicsi kecske (#46385) üzenetére


rasotamas
veterán

Én a multkor megnéztem a becsületesnepper videóját youtube-on amikoris susogósmackóban az unikornisnak öltözött lányával cserél és tisztít kereket a Priuson.
Ő mondta, hogy egyszerű háztartási hideg zsíroldót kell felvinni, rövidre vágott szőrű ecsettel az apró mélyedésekbe is bejuttatni, és egyszerűen lemosni. Kipróbáltam, nekem a több évesnek tűnő (januárban vettem a kocsit) fékport is leszedte.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#46389) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Köszi fiúk, kiprobalom ezeket. Sajna az ecsetek meg szállítás alatt vannak de talán jövő hétre megjon minden is 😁

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#46390) windlord


windlord
őstag

Szárazolásra tudnátok ajánlani egy jó törlőt?
Az se baj, ha nem horror drága.

(#46391) szabi325 válasza rasotamas (#46388) üzenetére


szabi325
tag

Ja utána meg a lánya 5.03 nál a peremvédő nélküli kerekeket ott borogatja a külső oldalára, ez pont egy etalon videó egy autóápolós fórumon xD

(#46392) rasotamas válasza szabi325 (#46391) üzenetére


rasotamas
veterán

Engem az idegesített, hogy nem 1-2-3-4-1-2-3-4 sorrendben fordítgatta a kerekeket, hanem 1-2-3-4-4-3-2-1-1-2-3-4.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#46393) szabi325 válasza rasotamas (#46392) üzenetére


szabi325
tag

Ja tényleg amit írsz az majdnem ugyanaz mint borogatással lebaszni a felni peremét :)

[ Szerkesztve ]

(#46394) Drughi


Drughi
addikt

Van valakinek tapasztalata hogy a nyári szélvédőmosó (Sonax red summer) mennyire tűri a 0 fok körüli időt?

Lassan kifogy a télim és már nem akarok venni. Időkép szerint +1-2 fok lesz felénk a leghidegebb.

(#46395) cOxeR válasza windlord (#46390) üzenetére


cOxeR
Ármester

Pont ebben a keresgélésben vagyok én is, annyival kiegészítve, hogy edgless és nagyobb GSM számút keresnék, de valahogy a kettő sose teljesül, főleg ha nem zsebkendő 40*40-es méretet szeretnék. :) (többnyire 40*40 500GSM van, vagy olyan aminek van varrás a szélén)
Persze értem, hogy miért nincs nagyban varrás nélküli... de hátha valaki tud ilyet.
Ezzel szemezek: Ali

Illetve szeretnék rendelni sampont, Chemical Guys Mr Pinkben gondolkozom, valami jobb ötlet, vagy ellenérv? :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#46396) szabi325 válasza cOxeR (#46395) üzenetére


szabi325
tag

Nekem van CG samponból Citrus Wash&Gloss, Clean Slate, Blacklight, Glossworkz mind első osztályú szóval nem lősz vele mellé, viszont videók alapján a pink nekem nem tűnik olyan sűrűnek mint ezek. így valószínű hamarabb elfogy :D
Szárazoló van olyan is amit linkeltél, nekem a fekete színű autón nem jön be, viszont ez nagyon király.
Angolul a "Twisted Pile" kifejezésre dob hasonlókat, régen rendeltem koreából is de a covid miatt az a webshop most nem küld pedig fele ennyibe került...

(#46397) cOxeR válasza szabi325 (#46396) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi a tippet, akkor még nézegetek, mert ahhoz drága, hogy pikk pakk “ellhabozzam”. :)
Miért nem jön be a feketén, két fekete autóm van. :D
Keresek úgy is akkor, vagy elengedem a varrásmentes széleket.

(#46398) szabi325 válasza cOxeR (#46397) üzenetére


szabi325
tag

Épp annyi vizet hagy rajta hogy, ha nincs 30 fok vagy nem fúj kicsit a szél akkor itt-ott foltos marad és a feketén, ha közel lépek a kocsihoz zavarja a szemem :D. Van nekem ilyen 1200GSM -es is de ez se szívja annyira a vizet mint a "twisted pile" típusúak. Az enyémhez (E90) kell 2 , szóval szerintem te megúszod 1 nagy kendővel :)

(#46399) cOxeR válasza szabi325 (#46398) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, több kell “sajna” mert most is úgy jártam, hogy mindkettő kocsit le kellett volna mosnom de nem volt elég a szárazoló. Most amúgy 2 db ilyen auchanos cuccom van, ez se rossz, de gondoltam rendelek kintről egy 5-ös packot.

(#46400) 6030D válasza windlord (#46390) üzenetére


6030D
Ármester

Itteni ajánlásra vettem egy ilyet múltkor, kb ugyanazt tudja, mint a fekete-sárga alis. [link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.