Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45151) runner 125 válasza Motion_Blur (#45149) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez nem vízkő amúgy? Ecetes vízzel, vagy valamilyen fényezésre való vízkőeltávolítóval nem próbálkozol polír előtt?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45152) Motion_Blur válasza Zoli-bácsi (#45150) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Automata érintés nélküli mosó, kamera nélkül, blokk nincs meg.

(nem az én autóm, nem én voltam vele), nagy tanulság ez, én nem viszem ilyen helyre az autót, még télen se!

runner 125: nem vízkő, amiket írtál már túl vagyunk rajta, ez a lakkba maródott vegyszer, látszik is hogy kékes színe van. utolsó kép jobb szélén ha nézed, látszik hogy a lakkot felmarta

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#45153) runner 125 válasza Motion_Blur (#45152) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm, akkor viszont elég durva.. ugye itt kettéágazhat a probléma. A mosó hibája, vagy szimplán az autó lakkja / fényezése ilyen gyenge. Bár elég jól ismerem az új Volvo-kat, nekünk 60-as van, de én nem tudok róla h a fényezésük ennyire tré lenne. :F
A mosó címét/nevét csak tudjátok nem? Google-ban, face-en rá kell keresni, el kell olvasni a véleményeket, illetve fel kell venni velük a kapcsolatot.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45154) sutszi válasza Motion_Blur (#45149) üzenetére


sutszi
veterán

A mélygarázsban nem folyt rá valami...? Csövek nem futottam felette? Födém nem eresztett valamit?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#45155) 2ozzmexy


2ozzmexy
aktív tag

Ezt ma lőttem a britt hiperben:

Ha abból indulok ki hogy egy kézi habozo kanna 5ezerről indul, meg sem merem kockáztatni milyen a folyadék és a mosókesztyu amit adnak hozzá, nagyon felmagasztalta egy dekoratív hostess kislány... El is gondolkoztam a vásárláson, mert szállítási költséggel együtt lehet drágább lenne egy sima LOTUS-os habozo...

Próbálta valaki?
Amúgy ma lemostam a Vitarat, életemben először kipróbáltam a viaszos sampont... Hát, meglepően szép lett szarazosal után, úgyhogy már csak az elomosasra kellene valamit beszereznem... (kanna + snow foam) :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#45156) yanc


yanc
csendes tag

Sziasztok,
Kavicsfelverődés, bogár nyom helyéről polir paszta eltávolítására milyen módszert ajánlotok fekete autónál?
Köszi,Y

(#45157) Csabroncka válasza yanc (#45156) üzenetére


Csabroncka
addikt

Majdnem minden ilyen szarra karosszéria gyurmát használok. Folyadéknak sima alkoholos ablaktisztítót, vagy langyos szappanos vizet. A beleragadt paszta kicsit érdekesen viselkedik. Először kicsit áztatni kell, utána mehet körkörös dörgölés és feloldja, kiszedi. Festés után óhatatlanul lesz egy-két helyen szórógitt maradvány, az is így jött le.

"in medias res"

(#45158) Qru válasza Motion_Blur (#45141) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam érintésmentes mosás után irány a garázs és a behajtott tükör lapja mögül kifolyó lé az ajtón hagyott nyomott de nem ilyen durván és pár alapos mosás után eltűnt szerencsére.
Ez melyik érintésmentes volt? Az Üllői úti vagy a Váci úti?

#nincsbennetarcsi

(#45159) Motion_Blur válasza Qru (#45158) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Vidéken is van ám érintésmentes mosó :D

Szfvár

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#45160) Qru válasza Motion_Blur (#45159) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt jó tudni, mert akkor messze elkerülöm őket. :D

#nincsbennetarcsi

(#45161) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Alkoholos filc mivel jön le a fényezésről? :F

(#45162) runner 125 válasza Stylewars_kp (#45161) üzenetére


runner 125
nagyúr

WD40, lakkbenzin, izopropil-alkohol.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45163) 2ozzmexy válasza Stylewars_kp (#45161) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Akarjuk tudni hogyan került rá? :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#45164) Stylewars_kp válasza 2ozzmexy (#45163) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Táblafilccel írtam valamit haverom autójára. Letöröltem. Nem figyelte aztán írt rá alkoholossal. Törölném le... Hoppá ez alkoholos volt. Ennyi. :C

[ Szerkesztve ]

(#45165) 8 válasza Stylewars_kp (#45164) üzenetére


8
senior tag

"Táblafilccel írtam valamit haverom autójára"

szerintem rossz topikban vagy :D

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#45166) Stylewars_kp válasza 8 (#45165) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

:DDD

(#45167) 2ozzmexy válasza Stylewars_kp (#45164) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Remélem nem "permanent"... :DDD
Hát igen, így jár aki a haverja nemi identitását a karosszérián firtatja... :DD
Max a polír lehozza, legrosszabb esetben. ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#45168) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!
Quick detailert mosás után száraz vagy nedves felületre fujtok?

(#45169) Petyyyyy válasza blizzrd (#45168) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Attól függ mi az ajánlás az adott gyorswaxra, bár legtöbbet mindkét módon használhatod.
Most meg nem keresem, de YT-n volt egy demo mikroszálasra fújva vs applikátor paddal feltéve látható volt a diffi. Applikátorral, száraz bódéra szoktam használni.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#45170) blizzrd válasza Petyyyyy (#45169) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Nincs konkrét ajánlás. BSD-t és Ech2o-t használok erre a célra.

(#45171) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Sziasztok!

Matrica eltávolításban szeretnék segítséget kérni, hogy milyen vegyszer-eszközt ajnálanátok 4-5 éves matrica eltávolításához? Fehér autón van, az nem érdekes, hogy meglátszik majd a helye, csak jöjjön le úgy, hogy a fényezés marad. :)

(#45172) runner 125 válasza SzlobiG (#45171) üzenetére


runner 125
nagyúr

Magát a matricát 99% h hajszárítóval felmelegítve meg tudod kezdeni, le tudod húzni. A fentmaradt ragasztónyomra pedig matrica elvtávolító. Keress rá, létező holmi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45173) 8 válasza SzlobiG (#45171) üzenetére


8
senior tag

A ragasztóját étolajjal tudod leszedni/feloldani a legjobban

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#45174) SzlobiG válasza runner 125 (#45172) üzenetére


SzlobiG
félisten

Van hőlégfúvónk, akkor azzal majd neki esek finoman.

wolperting: Étolaj? Na erre aztán nem számítottam, de legalább van az is otthon.

Köszi. :R

(#45175) tibbike01 válasza SzlobiG (#45174) üzenetére


tibbike01
őstag

vagy körömlakklemosó az asszonytól

(#45176) 8 válasza SzlobiG (#45174) üzenetére


8
senior tag

havonta előjön a "mivel tudom leszedni a matricát" téma, ha visszakeresel a topikban akkor meg sem kell kérdezni, megtalálsz minden infót

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#45177) Stylewars_kp válasza runner 125 (#45162) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Sterimob leszedte.

(#45178) runner 125 válasza Stylewars_kp (#45177) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen, az a hardcore, bátrabb megoldás. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45179) Stylewars_kp válasza runner 125 (#45178) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Kapott autós sampont előtte. Jó fej is van a sterimobhoz, nem szedi fel a fényezést. Munkás autó, tele van karcokkal, de ne legyen már ráírva az, hogy "a fiúkat szeretem". :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45180) 2ozzmexy válasza Stylewars_kp (#45179) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Látod látod, mondtam h ne firtasd más szexuális beállítottságát a fényezésen... :DDD

Ismerek egy faszit, akinek 7 hónapig volt a fekete autója oldalába kulccsal belekarcolva hogy "vigyázat! nem tudok parkolni" a túloldalára meg: "köcsög buzi vagyok" és persze a csomagtérajtó és a gépháztető is kapott pár rajzocskát... Az egész autót telibe kellett fújni...

Ő csak vigyázott az autójára és a többiekre merőlegesen parkolt... :U

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#45181) Varshi


Varshi
aktív tag

Ez milyen topik ez...? :D :D

(#45182) Stylewars_kp válasza Varshi (#45181) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

:DDD

(#45183) troll81


troll81
addikt

Sziasztok gondom akadt a fenyő gyantával.... 3 hete száradt rá elég sok... A munkás autóra h lehet le szedni a leg könnyebb módon?

(#45184) dni


dni
őstag

Sziasztok,

egy másik auto által “felkent” festéket mivel lehet a legkíméletesebben eltávolítani fényezett műanyag lökhárítóról?

(#45185) Varshi válasza troll81 (#45183) üzenetére


Varshi
aktív tag

A keresőt próbáltad már? Szerintem írtunk róla.
Vagy csak simán egy vizes ronggyal áztatni egy kicsit?

(#45186) Varshi válasza dni (#45184) üzenetére


Varshi
aktív tag

Polírozó szerrel.
Nekem a fényező a zöld kupakos 3M polírpasztával törölt rajta néhányat, csak néztem...

[ Szerkesztve ]

(#45187) troll81 válasza Varshi (#45185) üzenetére


troll81
addikt

Magasnyomású nem vitte le délután leoldom benzinnel nem kinlodok vele. :R

(#45188) Varshi válasza troll81 (#45187) üzenetére


Varshi
aktív tag

Az nem is fogja. A beÁZTATÁS után gyakran könnye(bb)en le lehet törölni.

Amúgy lakkbenzint szoktam használni én is.

(#45189) troll81 válasza Varshi (#45188) üzenetére


troll81
addikt

Körömlakk lemosó lett a vége nem volt kedvem le menni a pincébe a benzinert... :DDD le hozta szépen

(#45190) Csabroncka válasza troll81 (#45189) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az jó, mert az aceton felmarja a lakkot, IPA + karosszéria gyurma normál esetben...

"in medias res"

(#45191) fant0mi válasza troll81 (#45189) üzenetére


fant0mi
addikt

Meg majd a lakkot is.

(#45192) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Autó szárító törölközőből van valami ajánlott darab?
Jelenleg 1 Autoglymot használok, meg vagyok vele elégedve, de a világos színe miatt minden folt meglátszik rajta, valami sötétebb szín kellene!

(#45193) troll81 válasza Csabroncka (#45190) üzenetére


troll81
addikt

Pont nem érdekel kesz van lejött :)

(#45194) Jaded válasza Intruder A 6 (#45192) üzenetére


Jaded
senior tag

Gyeon Silk Dryer. Lila :D

Renault Megane IV Limited

(#45195) tibbike01


tibbike01
őstag

Sorry

[ Szerkesztve ]

(#45196) Petyyyyy válasza Intruder A 6 (#45192) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha jól csinálod, nem marad folt. Érintésmentes mosás után nem javasolt a szárító kendő használata. :N

Gyeon-ra +1

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#45197) Qru válasza Petyyyyy (#45196) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az érintés mentes most nem a barátom. A behajtott tükörlap mögül kifolyó cucc megmarta az ajtó fényezést. Hát marha boldog voltam... :(

#nincsbennetarcsi

(#45198) Petyyyyy válasza Qru (#45197) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mit rejtegettél te ott :F

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#45199) Qru válasza Petyyyyy (#45198) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne is mondd... Szétkrt az ideg. Mosás után rögtön beálltam a garázsba, behajtottam a tükröt és onnan folyt ki a szer. Próbáltam lemosni de nem tűnt el aztán haver hozott vmi csodaszert (nem tudom mi volt, nem vok pro a témában) amivel eltüntette nyom nélkül.

#nincsbennetarcsi

(#45200) Petyyyyy válasza Qru (#45199) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Akkor megúsztad.

Pénteken én is beszaladtam kis híján a f.szlúgasba. Itt vidéken 20km az első mosó, Ehrle.
Bazi felirat hirdeti hogy XXL hab elérhető - mint előmosó. Gondoltam pff, mit tudjátok ti mire való az XXL hab apukám, a Youtube diplomám megsúgja hogy előbb lecsapom a gépet, majd hagyom rajta ázni a habot és jajj, de jó lesz nekem. Aha, hát nem. Pont kint volt a tulaj, odagurult a fehér SUV-val, ablakból kihajolva jelezte, hogy ez bizony nem erre való. 11-es PH-jú a hab és tényleg a retek lerágására szolgál, szóval vagy nagyon gyorsan lecsapatom vagy rászárad/ráég és akkor leshetem.
Na mondom kafa, waxnak reszeltek. :U Bazi hidrofót volt a felület öblítéskor, nem tudom maradt-e rajta wax.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.