Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) #42667776 válasza Arpi82 (#17400) üzenetére


#42667776
törölt tag

Gyurmából mindegy melyiket választod, felnitisztító szerintem jó Én használom, ha nem sok éve beleégett fékport kell leszedni, mert azt nem tudja maradéktalanul.

(#17402) Laca1212


Laca1212
őstag

Erről vélemény? Megér egy próbát, viszont a karcolástól tartok amit a cikk elején írnak. Elég puha, sérülékeny a belső műanyag állomány a kocsimban...

(#17403) Bati0501 válasza Laca1212 (#17402) üzenetére


Bati0501
őstag

Ebay-en is vannak ilyen zselés trutymók,képeken nagyon jól működnek, de h a valóságban...nem tudom.

(#17404) -cobra- válasza Laca1212 (#17402) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Én most a videót látva berendeltem ebay-ről 20db-ot 400 pénzért, majd kiderül, hogy milyen. Legutóbb gőztisztítóval takarítottam ki a kocsi belsejét, az is szépen kihozta a koszt a repedésekből, de nem lett 100%-os.

[ Szerkesztve ]

(#17405) agent_k válasza Laca1212 (#17402) üzenetére


agent_k
őstag

Gumi bevonatokat, érzékenyebb matt műanyag felületeket szépen meg fogja kezdeni. Lesz meglepetés, hogy mégsem kellett volna csiszolni odabent semmit.

Vannak ilyen célra rendes vegyszerek. Például az Autoglym interior shampoon vagy a tök a neve. Biztos a Wolfnak is van valami nano bizbasza.

(#17406) h1mpi válasza -cobra- (#17404) üzenetére


h1mpi
nagyúr

400 pénz az milyen pénznemben értendő?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#17407) Agostino válasza agent_k (#17405) üzenetére


Agostino
addikt

üdv

az interior shampoo totál remek cucc, az autó üléseit gyakorlatilag felújítottam egy háromnegyed flakonnyi cuccal. viszont szerintem műanyagápolásra kevés

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#17408) agent_k válasza Agostino (#17407) üzenetére


agent_k
őstag

Na jó egye fene felmegyek a honlapra.

Szóval:
Ápolásra kevés bizony, mert nem arra való. Amire te gondolsz az: Vinyl & Rubber Care. Vékonyan fújod és rögtön letörlöd akkor matt marad a felület. Vékonyan fújod és hagyod megszáradni akkor meg csillogós.

(#17409) -cobra- válasza h1mpi (#17406) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Forint. :) [link]

(#17410) Laca1212 válasza Bati0501 (#17403) üzenetére


Laca1212
őstag

Ez nem zselés elvileg...

(#17411) Bati0501 válasza Laca1212 (#17410) üzenetére


Bati0501
őstag

Igen, tudom, de ha tartani lehet attól, h ez károsítja a műanyagokat, akkor lehet, h a zselés elsőre jobb választás.

(#17412) goose87


goose87
tag

Üdv. Polírozó gépből melyiket vegyem?
Eddig Makitát használtam, de nem jött be.

(#17413) agent_k válasza goose87 (#17412) üzenetére


agent_k
őstag

Miért nem jött be a Makita?

(#17414) goose87 válasza agent_k (#17413) üzenetére


goose87
tag

Könnyű, rossz a fogása valahogy ez([link]) után. olyan mind ha egy kínai géppel dolgoznék. :)

[ Szerkesztve ]

(#17415) agent_k válasza goose87 (#17414) üzenetére


agent_k
őstag

Könnyű? Pont az a jó, mert nem fárad az ember el 6 óra munka után sem. A Makita polírgépe az elsők között van a tartósságot és megbízhatóságot illetően. Szóval ha a Makita neked gagyi volt, nem tudom mit lehetne ajánlani. Rupes talán?

(#17416) h1mpi válasza goose87 (#17414) üzenetére


h1mpi
nagyúr

akkor vegyél olyat amit linkeltél! :C

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#17417) MunezXBK válasza goose87 (#17414) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Odaadom érte a Metabo-t. ;]

(#17418) agent_k válasza MunezXBK (#17417) üzenetére


agent_k
őstag

Vagy én az enyémet. Esetleg ráfizetek ha arról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#17419) Jaded válasza bitpork (#17389) üzenetére


Jaded
senior tag

:DDD

Renault Megane IV Limited

(#17420) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Iszonyat bosszanto dologgal szembesültem kocsimosas, es autoglymes kezeles utan.....a motorhaztetö tiszta köfelverödeses lett....egy-egy nyom volt mindig persze, de most par het alatt belekerült 5-6000km a kocsiba fökent 90% ban autopalyan es ez alatt törtent ez a dolog.
Egyreszt baromira nem ertem...nyilvan nagyobb sebessegnel, radio mellett ezek nem hallhato felverödesek, igy menet közben semmi nem tünt fel. Kamion amiröl barmi potyoghatott volna nem volt elöttem. Ellenben nagyon sok utfelbontas volt/van mindenfele es ezen gondolkoztam, hogy talan ezert jobban tele lehet apro törmelekkel a hasznalt sav is es ez okozhatta ezt :F Ugyanakkor az epitesek mellet sebbessegkorlat van 80-100 ra az 1 savban mindig...ennek ellenere ez lehet az okozaoja? :F
A masik amire gondoltam, hogy autopalyan gyakran elöfordul olyan szitu, hogy valaki lassabban megy a belsö savban es en nem villogok meg indexelek mar 1 km-re, hanem altalaban megyek es amikor eleg közel erek, kicsit meg jobban behuzodva a szalagkorlat fele, eszbe szoktak kapni es lemennek. Villogas csak ha nem veszi eszre magat az ember. Ilyenkor a követesi tavolsag nyilvan kicsi lesz (mielött elküld barki az anyamba, ez jobbara szellös palyan, egy auto a belsöbe, csak elbambul stb...szoval nem tömött palyan autozok masok seggebe). Ugyanakkor ezen is gondolkoztam, hogy ez a vezetesi modszer is lehet hibas ebben a köfelverödeses dologban :F Viszont eddig ilyen soha nem volt es mindig igy kökzlekedtem :U
Ezek ilyen egeszen pici, gombostü fejnyi, vagy kisebb lepattogasok, de rengeteg. Most azt csinaltam, hogy a nagyobbakat, amik femet ertek, mosas utan bepöttyintgettem javito festekkel, hogy megvedje a korroziotol, es jo alaposan, vastagon lekezeltem srp vel es extra gloss protectionnal az egesz motorhaztetöt...nyilvan ez nem megoldas, de ideiglenesen jo talan.

Mit lehet kezdeni az ilyen problemaval? Polirozas nem hiszem, hogy segit nem? Metal fekete a szin :U
Majd teszek fel kepet, de a velemenyeitekre kivancsi lennek

(#17421) focvis válasza Declare (#17420) üzenetére


focvis
veterán

Ismerős helyzet, sajna. :-(

A magam részéről (user szint) 2 megoldást ismerek:

1. motorháztető fényezése - itthon kb. 40 000, rétegvastagság-mérő kimutatja - eladáskor nem biztos, hogy elhiszik, hogy a kavicsok miatt lett újrafújva.

2. javítófesték. Hegyes fogpiszkálóval szoktam nagyon finoman belevenni a leverődésbe, tiszta ronggyal / újjal rátörlök, hogy síkba kerüljön , minimális ideig - kb.1 perc - hagyom száradni, majd higítós ronggyal körbetörlöm a felesleget amit a tiszta ronggyal kitöröltem a lyukból.
Egyszer talán 2 napig is elpepecseltem egy viharvert orrú Astra GSi-vel, de megérte. :)

(#17422) HuTi.HUN válasza focvis (#17421) üzenetére


HuTi.HUN
tag

Én megláttam a Clear Bra árát (meg azt, ahogy pár év után kinéz) és azt mondtam, hogy inkább vigyázok rá, max. pár évente újrafényeztetem. Addig meg javítgatom, ha van kőfelverődés.

Engem személy szerint nem érdekel, hogy a vevő majd mibe köt bele. Előtte, utána lefotóztam, számlám is van róla és az árajánlaton is szerepel, hogy kőfelverődés miatt szeretném fényeztetni. A motortér, zárhíd érintetlen, aki így is beleköt, annak nem való autó.

(#17423) focvis válasza HuTi.HUN (#17422) üzenetére


focvis
veterán

Én is gondolkodom a leendő autóm orrának fóliáztatásán (gugli ezt adta ki a clear bra-ra). Nem néztem még konkrét árat, de korábban már volt itt téma és elég húzós összegek repkedtek (100+), ennyit nekem sem ér meg.

(#17424) focvis válasza focvis (#17423) üzenetére


focvis
veterán

Erről jut eszembe, még sosem volt fehér autóm - a feleségem viszont kikötötte, hogy vagy fekete vagy fehér. Feketém már volt, ill. most is az van, ilyent többet köszönöm, de nem kérek. :N Kb. hetente mosom.

Szóval lakk fehér lesz, a gyöngyház fehér felárát nem akarom kifizetni. Azon gondolkodom viszont, hogy esetleg (a feleségem ellenére :B ) változtatok acélszürkére, az csak feleannyi.

Hozzáértők, mit gondoltok a két szín (lakk fehér ill. metál acélszürke) tisztán és karcmentesen tartásáról, melyik a praktikusabb?

@(#17425) Declare: érdemes nagyobb követési távolságot hagyni a pályán, főleg ha síkosságmentesítés miatt felszórták (akár zúzott kővel!) vagy felmarták az aszfaltot. Meg az se mindegy, hogy 200+ -szal tolod neki, vagy szépen nyugisan.
A többit passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#17425) Declare válasza focvis (#17421) üzenetére


Declare
őstag

Kicist kevesbe bosszant a dolog, hogy latom, ez nem egy egyedi, "csak magamnak köszönhetem" tipusu problema.

Ezek szerint ez kb elkerülhetetlen? Ha mindent elkövetek, hogy lehetöleg tul közel sose kerüljek az elöttem haladohoz, inkabb villantok, azzal jol gondolom, hogy minimalizalhatom a köfelverödest, vagy igazabol majdnem mindegy, mert föleg ha sok az utfelbontas a palyakon igy is ugyis szetverik ezek a pici kövek a motorhazat? :(

Lehet amugy hülyen javitottam akkor...en csak belekentem a lyukba a javitot, arra gondolva, hogy poliroztatas ugyis tervben volt, akkor az a felesleges kidudorodo reteget ugyis szintbehozza kb a lakkozassal. Gondolom ez a javito festek puhabb anyag es a polir leszedi a felesleget. Rosszul gondolom?

Viszont ezek szerint fenyezes a megoldas. En is err gondoltam, hogy fenykep, fenyezötöl a szamla es azzal ezt azert el lehet hinni szerintem, hogy nem törve volt, csak esztetika :F

Viszont a bajom, hogy ez nem megoldas....1-2 evente fenyeztessem at a kocsi elejet :F ez a köfelverödes folia, meg horror draga :Y egy 20 millas autora biztos ratetetnem, de egy 1-2 milliosra azert ez tulzas :U

(#17426) Declare válasza focvis (#17424) üzenetére


Declare
őstag

Nem vagyok hozzaertö, de szvsz tuti, hogy az acelszürke (nekem csak kalyhaezüst) a leg igenytelenebb. Ellenben en attol pl irtozom, annyira kommersz szin, de ez egyedi kerdes :)

Sikossagmentesiteses dolog okes persze, de itt most ilyenröl nincs szo es ez a brutal mennyisegü apro lyuk most lett az elmult 5-6k km alatt juliusban.... :(

Mi a kiszemelt kocsi a golf utan? :)

(#17427) agent_k válasza Declare (#17425) üzenetére


agent_k
őstag

Ez az első autód?

(#17428) tresh válasza focvis (#17424) üzenetére


tresh
addikt

A színt válassza az asszony de a motor az GTI legyen ;]

(#17429) focvis válasza Declare (#17426) üzenetére


focvis
veterán

Nem ezüst, inkább fegyverszürkének mondanám, hivatalosan "carbon steel metal".

Még annyit az autó rendben tartásához, hogy otthon garázsban, melóhelyen fedett parkolóban áll.

Golf után ismét Golf.
Nagyon sokat rágódtam a kérdésen, utálok ($$$$$) új autót venni, de alig drágább, mint egy ugyanilyen 2 éves autó és 4 év / 200 000 km gari van hozzá. Kettőnknek bőven elég benne a hely.
Gondolkodtam azért nagyobb használtban is, de nem akarok irigyeket magamnak feleslegesen (sok hülyével vagyok körülvéve a munkahelyemen).
Lehet, hogy télire veszek mellé egy szakadt Ladát vagy öreg Corsát, hogy azt egye a só a hétköznapokon.

@tresh: Na! Azért túlzásokba ne essünk! ;]

[ Szerkesztve ]

(#17430) Qru válasza focvis (#17429) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vmi vandál megpróbálta a csomitartóról vmi éles szerszámmal lekapni a márkajelzést. Szépen összebaxta a fényezést fémig leradírozva a festéket róla. A jelvényt nem tudta leszedni, gondolom megzavarhatták...

Mivel kell ezt kezelnem h ne kezdjen idő előtt rozsdásodni? Némi javítófestékem van, az elég?

#nincsbennetarcsi

(#17431) tresh válasza Qru (#17430) üzenetére


tresh
addikt

Na már subaru jelet is menő lopni ? :F Istenem a majom fejűje.. :W

(#17432) MunezXBK válasza focvis (#17424) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fehéret ne. :N

Qru: bármi jó rá, még a körömlakk is. Célnak megfelel.

(#17433) focvis válasza MunezXBK (#17432) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm, de miért ne, kényes? Vagy nem tetszik?

(#17434) MunezXBK válasza focvis (#17433) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Botrányosan koszos tud lenni, kb. ugyanúgy, mint a sötét szín.

Ellenben az ezüst nem.

(#17435) Laca1212 válasza focvis (#17433) üzenetére


Laca1212
őstag

Nekem gyöngyházfehér van. Semmivel nem kényesebb mint egy átlag szín. Nyilván a szürke/ezüsthöz képest(volt mindegyik) koszolódósabb. A fekete számomra vállalhatatlan, van a családban. Lemosom és ha csak garázsban áll, akkor is poros lesz pikk-pakk. Amúgy nem okozott problémát a szürke után a fehér. Így is, úgy is mosom rendszeresen. Hiába nem látszik annyira a szürkén a kosz, engem zavar. :) Bogár meg mindegyik színen egyforma tré az elején.

(#17436) Declare válasza focvis (#17429) üzenetére


Declare
őstag

Jaa, ha nem a kalyhaezüst, azzal nincs bajom :) marmint nem mintha közöm lenne hozza :D

Egy nemetorszagi 1-2 eves kocsit nem neztetek? Itt rengeteg golf van.

(#17427) kicsee :K valszeg ezert is pörgök ennyire mindenen, ami a kocsival kapcsolatos

(#17428) tresh vagy egy jo GTE :B

(#17437) agent_k válasza Declare (#17436) üzenetére


agent_k
őstag

Akkor eltaláltam. :)

Ne pörögj rajta. Vagy foliáztasd le vagy ne törődj vele. Tenni semmit nem tudsz ellene.
Csak egy példa. Kaptam egy komoly kavicsot a szélvédőbe. Kicseréltettem. Zsír új üveg olyan tiszta volt, hogy öröm volt átnézni rajta. 1 hétig. Mikoris kaptam egy másik kavicsot. 5 évig mentem vele utána.

(#17438) Qru válasza tresh (#17431) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerencsére csak a "bevásárlókocsi".

Munez: Akkor elég ha színtelen körömlakkal lefestem? Van javítófestékem is de azt nem lőném el erre akkor...

#nincsbennetarcsi

(#17439) tresh válasza Qru (#17438) üzenetére


tresh
addikt

"szerencse" de akkor is rohadna le a keze :W

(#17440) Qru válasza tresh (#17439) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ja de érted egyszer vagyok lusta a garázsba betenni a járgányt és ez van... :W

#nincsbennetarcsi

(#17441) Typhoon47 válasza Qru (#17438) üzenetére


Typhoon47
őstag

Nekem is anno elkezdték kapargatni a Ford emblémát hátulról a mondin.. szerencse csak a matricát, de még el sem vitte, csak megkapargatta. Nem tudom honnan veszi a bátorságot egy ilyenhez...

"Education is important but big biceps are importanter"

(#17442) MunezXBK válasza Qru (#17438) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:K

(#17443) Declare válasza agent_k (#17437) üzenetére


Declare
őstag

Sajna azert nem tudom igy lepattintani magamrol ezt :B

Egy-egy köfelverödes nem annyira izgat. Olyan van, elöfordul....eddig is volt 1-1 nagyobb, azt bepöttyintettem hibajavitoval. Ez a multkori mosas, viszont azert volt sokkos, fullra tele van apro lyukakkal :( Amugy a szelvedöm is brutalis (mondjuk az eddig is ilyen volt, azt lattam)....nagy alig van rajta, de ilyen mini lyukkal csurig van. Az mondjuk nem zavar, de a karosszeria igen, mert latszik azert ha szepen lewaxolja az ember + az mind esely a rozsdanak :(

(#17444) h1mpi válasza Declare (#17443) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Gondolom jársz külföldön a hegyekben ott vannak ezek a kicsi kavicsok télen a csúszás gátlása miatt

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#17445) demars válasza Qru (#17438) üzenetére


demars
addikt

Jól össze cseszte... :((
Mennyi gyökér van szabadlábon... :(((

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#17446) tboy93 válasza Qru (#17438) üzenetére


tboy93
nagyúr

Neked van hondad is? :F Azt hittem csak paszuj meg bubu, milyen honda ez?

(#17447) focvis válasza Declare (#17436) üzenetére


focvis
veterán

Én kérdeztem a véleményeteket a színről. Most a fehér felé dőlök - legyen az asszonynak igaza. :))

Természetesen néztem a német árakat (mobile.de). Ha levonom a zsír új magyar autó kedvezményes árából a forgalomba-helyezés + a regadó költségét akkor az 9,5-10%-kal magasabb, mint egy hasonló német autó ára 2 évesen.
Persze a német használtból is tudok alkudni valamit, így mondjuk 12-15% lenne a különbség.
Biztos, hogy bukó új autót venni; cserében a németen már nincs garancia, ehhez meg jár itthon 4 év / 200 000 km.
Az újra kaptam 16% engedményt, az egy Golfnál szvsz elég jó.

Tetszik a GTE, de drága. :)

@Laca1212: köszönöm! A fekete nekem is egyből poros már a garázsban; a menetszél leviszi, de jönnek a bogarak. A fehéret is mosni fogom, csak remélem, hogy kisebb szívás lesz például szárazolni.

[ Szerkesztve ]

(#17448) Declare válasza focvis (#17447) üzenetére


Declare
őstag

Feher az meg nagyon cegauto feeling :))

GTE az allat. Nagyon elfogadnam, de most neztem, van TGI verzio is a nemeteknel (CNG gaz+1,4turbo benya gyarilag). Kb 2-300 km hatotav a gazzal). Az sem egy rossz dolog [link] ezt a temat mondjuk az autos topicba kellene atvinni :B

(#17449) focvis válasza focvis (#17447) üzenetére


focvis
veterán

jav.: a listaárból számolva csak 14% a kedvezményem. Még elfogadható.

Szerk: igen, a fehérnek van egy ilyen mellékíze. Én sem akarok tovább offolni, csak ha már felvetetted, akkor kifejtettem (magamnak is jó bizonygatni, bár tudom, hogy bukó :) ).

[ Szerkesztve ]

(#17450) MunezXBK válasza focvis (#17447) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, tud szép is lenni. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.