Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) Charley76


Charley76
csendes tag

Autoglym anyagot szeretnek venni valami specko waxot ezek kozul szerintetek melyik a tuttibb olvasgattam roluk de dögöljek meg ha tudom hogy melyik volna jobb???

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#17952) Remekelek28 válasza runner 125 (#17948) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszi,ezt lehet kipróbálom. Debrecenbe van ilyen? Vmi ezüstös mintát szeretnék.

A kép illusztr.

(#17953) FeRRaR1 válasza Charley76 (#17951) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ez 3 totál különböző dolog, én SRP majd EGP-t használok, mint itt sokan mások is.

Super Resin Polish, ezt viszed fel először, ez filler is, feltölti a karcokat, szebbé teszi a fényezést, de önmagában nem sokat ér, pár eső és lejön.

Extra Gloss Protection, a fenti problémán segít, miután lekezelted SRP-vel, mehet az EGP, ez megadja neki a kellő védelmet, legalább fél évig fent lesz, ha PH semleges samponnal mosod az autót. Így érdemes kombinálni a kettőt.

Ultra deep shine fekete vagy sötét autókhoz való, így nekem kiesik, nem tudok róla nyilatkozni, de ha sötét autóm lenne, akkor is maradnék valószínűleg a fentebb említett kombónál.

(#17954) runner 125 válasza Remekelek28 (#17952) üzenetére


runner 125
nagyúr

Passz, az ország másik felében lakom, de VTN Pécs-et egy barátom kapcsán ismerem, nagyon profik és csinálnak acsapbólisszíneskarbonfolyik mintán kívül szálcsiszolt és gyárias struktúrával megegyező VTN borításokat is: 01, 02, 03, 04, 05

mod. Pár ajtóbehúzót meg könnyű postázni.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17955) Remekelek28 válasza runner 125 (#17954) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ez az utolsó ezüstös szürkés szin jó is lehetne. ezeknél van debrecenbe is.
8 ezer ft egy ajtórész.
Mennyire tartós véleményed szerint? Mert azért abba napjába többször is belekapaszkodok.

(#17956) XSiGma


XSiGma
aktív tag

Sziasztok!
Az első oldalablakokon volt fólia,amit később leszedtek a műszaki miatt.
A bal ablakról lejött nyom nélkül,a jobb oldalin belül azonban van néhány hosszabb ragasztós csík.
Ezeket mivel tudnám nyom nélkül eltávolítani?

(#17957) bitpork válasza XSiGma (#17956) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ecetes kalapács.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17958) MunezXBK válasza agent_k (#17950) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:D Elég viccesen hangzik.

(#17959) Morris válasza XSiGma (#17956) üzenetére


Morris
veterán

Denaturált szesz.

Amúgy mióta lemostam ecetes vízzel meg denszesszel a szélvédőt, sokkal szebb lett. Meg vagyok elégedve vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#17960) XSiGma válasza bitpork (#17957) üzenetére


XSiGma
aktív tag

Muhahaha,ez vicces volt,jár a keksz ;)

#17959 Morris Köszi,megpróbálom azzal.

(#17961) Charley76 válasza FeRRaR1 (#17953) üzenetére


Charley76
csendes tag

Köszi szépen a tanácsot és akkor én is azoknál maradok :K

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#17962) #00809728 válasza agent_k (#17945) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy...

Hát én csak menzerna FG300 ill. 400 és SF4000 majd utána polishangel.Brutál mekkora fényt ad még a menzerna után is.
Ráadásul a polishangel közepesével már hatalmas a különbség.Ha meg au ultra finomat használom polishangelből akkor az már über kategoria.
Probáld ki hidd el megéri.
:C

[ Szerkesztve ]

(#17963) verti1


verti1
tag

Tudom sokszor volt itt is szó a Rain x-ről...de mondja meg valaki őszintén, hogy mennyi értelme van a városban? Ha megyek autópályán vagy országúton nagy sebességgel és rendesen esik akkor jobban látok mintha maxon csapdosna az ablaktörlő. Mi újság városban? Oldal ablakokat is érdemes kezelni? Van érezhető javulás a kilátásban? Mennyire tertós? Nem lesz fátyolos vagy ilyesmi az üveg? Kinek mi a véleménye?

(#17964) bitpork válasza verti1 (#17963) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sok. Nem csak a lepergetésről van szó, hanem a víz gyöngyösödik rajta és nem szíjje folyik. A felcsapódó koszos levet sem engedi megülni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17965) Elemental válasza verti1 (#17963) üzenetére


Elemental
addikt

Csak az első szélvédőt szoktam, próbáltam körbe az összes üvegfelületet, de az nekem pénzkidobás (nem én csinálom, mosóban kezeli le a srác). Én már el sem tudom képzelni nélküle, pedig 90%-ban városban megyek. A sokkal jobban ki lehet látni, a víz nem szétterül, hanem összeáll cseppekbe az ablakon.

(#17966) Motion_Blur válasza verti1 (#17963) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Körbe semmi értelme, mivel a merőleges ablakfelületről amúgy is lefolyna a víz, így meg csak megmarad az említett gyöngyöző hatás miatt és alig fogsz kilátni.

Én azt javaslom hogy ne használj Rain-X-et, én mindent úgy csináltam ahogy le van írva és azóta is szopok vele ([link]).

Ha ilyen lesz, semmivel nem tudod eltüntetni, Esetleg polírral.

Akkor inkább Flyby 30, erről még nem olvastam rosszat.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#17967) Morris válasza Motion_Blur (#17966) üzenetére


Morris
veterán

Próbálj meg átmenni rajta ecetes vízzel (80%ecet - 20%víz), majd denaturált szesz. Nekem nagyon szép lett tőle a szélvédőm.

Én a 20%-os ecettel csináltam!

(#17968) Motion_Blur válasza Morris (#17967) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi, holnap kipróbálom! :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#17969) MunezXBK válasza Motion_Blur (#17966) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha egyszer összefutunk, megcsinálom neked normálisan.

(#17970) ginola válasza Motion_Blur (#17966) üzenetére


ginola
addikt

Kérlek írd le lépésről-lépésre, hogy mit és hogyan csináltad.

[ Szerkesztve ]

(#17971) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Ma cseréltem 7 ezer km után olajat az egyik kocsinkból.
Olajszűrő levétele után látom, hogy rossz olajszűrőt adtak a boltba, így visszaraktam a régit, miután kiöntöttem belőle az olajat. Gázolaj szűrő csere is volt és ment bele az új olaj.
Szerintetek maradhatna a régi szűrő benne? Szerintem azért lecserélem, de jobb lett volna, ha az új olajhoz és burkolatbontás után egy új/megfelelő méretű szűrő is megy.
Ki milyen időnként cserél üzemagyag és motorolaj szűrőt?

Live poor, die ritch.

(#17972) tboy93 válasza gyáliSanyi (#17971) üzenetére


tboy93
nagyúr

Csereld a szurot. Motorolaj cserekor cserelek mindent, olaj, olajszuro, levegoszuro, pollenszuro.

(#17973) Elemental válasza Motion_Blur (#17966) üzenetére


Elemental
addikt

Nem feltétlen az anyaggal van a gond. Én is kipróbáltam egyszer. Mondta a mosóm, hogy milyet vegyek, hogyan csináljam, és kb olyan lett mint a tiéd. Legközelebb elvittem inkább hozzá, és ugyanazzal az anyaggal gyönyörűen megcsinálta. Sonax nano-t használ. Többet nem is próbálkozok, a maradékot is inkább neki adtam :)

[ Szerkesztve ]

(#17974) ducati113 válasza gyáliSanyi (#17971) üzenetére


ducati113
csendes tag

Az elég gáz hogy a régi szűrödet raktad vissza!
Pelenkából kiöntjük a szart aztán mehet vissza.
Én soha nem várom meg az intervallumot.
Évente vagy az előírt kilométer felénél cserélem.

(#17975) do3om válasza ducati113 (#17974) üzenetére


do3om
addikt

Azért a 7e km sem valami sok.

Én egy év alatt bő 15e km-t megyek, gyárilag 30e a csereidőszak, hól vannak ezek a 7e -hez

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#17976) ducati113 válasza do3om (#17975) üzenetére


ducati113
csendes tag

Milyen olajat raksz bele az azért nem mindegy.
Pörgős a motor és azt ki is aknázod.6-7000 ford/p
Rövidtávon sokat használod az is számít.

(#17977) do3om válasza do3om (#17975) üzenetére


do3om
addikt

Természetesen nem 30e megyek vele.
Most TDI-n 10e-ként fogok, a régi szuszka 15e ment, de volt hogy elfelejtettem akkor 25e ment, azt a kocsit kegyetlenül nyúztam, még megvan.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#17978) verti1


verti1
tag

Köszi mindenkinek a Rain-X-es válaszokat! :)

(#17979) Motion_Blur válasza ginola (#17970) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Lemostam az autót, szélvédőt nagyon alaposan hogy semmilyen gyanta, bogár ne maradjon rajta. Utána egy puha rongyra felvittem az anyagot és direkt nem körkörösen, hanem egyenes húzásokkal felvittem az anyagot, apró gyöngyöző felületet alkotott. Vártam 5-10 percet (nem emlékszem) és száraz ronggyal 'felpolíroztam'. Ezután amikor már száraz volt, nedves ronggyal áttöröltem, ahogyan az elő vagyok írva.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#17980) MunezXBK válasza Motion_Blur (#17979) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Papírtörlővel vidd fel és azzal is töröld át.

(#17981) Morris válasza Motion_Blur (#17979) üzenetére


Morris
veterán

Nekem úgy rémlik, hogy be kell fújni, majd szépen áttörölni papírtörlővel. Ezt megismetled mégegyszer és kész.

Sztem nem kell átmosni.

Ecet-denszesz kombót kipróbáltad?

(#17982) Motion_Blur válasza Morris (#17981) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez nem fújós.

Még nem próbáltam, ma robogót vettem, holnap az kapja meg a műanyag-gumi ápolót :D denaturált szesz nincs sajnos itthon, majd jövő hét elején megcsinálom.

Egy másik fórumon ezt írják a RainX-ről (csak infónak): [link]

MunezXBK: köszi, de már azon vagyok hogy letakarítsam :B

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#17983) szőröscica


szőröscica
addikt

Kárpittisztításra mit ajánlotok? Ajtókárpitjaim koszosak kicsit, ha mosószeres (Ariel) szivaccsal átmegyek rajtuk az érintett részen, az megfelelő lehet?

(#17984) bitpork válasza szőröscica (#17983) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mi a kárpit anyaga?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17985) szőröscica válasza bitpork (#17984) üzenetére


szőröscica
addikt

Valami szövet, de nem plüss, nem is alcantara.

(#17986) bitpork válasza szőröscica (#17985) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Lehet a profik leoltanak, de anno amikor a volt szerelőm olajos kézzel meg tapizta a tetőkárpitot és minden egyebet, akkor ilyennel szedtem ki. Lerohadt a kezem, életemben annyit nem káromkodtam, megrühelltem a kárpittisztítást de olyan lett mint az új.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17987) MunezXBK válasza Motion_Blur (#17982) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az is szerepel benne, hogy rossz felviteli technika esetén... ;)

Ha megcsinálnám neked normálisan, nem lenne vele gondod.

Én kb. 7 éve használom, sosem volt vele gondom. Bitporknak is megcsináltam, neki sincs. Tehát valószínűleg Te hibáztál valamit. :))

(#17988) #00809728


#00809728
törölt tag




[ Szerkesztve ]

(#17989) szőröscica válasza bitpork (#17986) üzenetére


szőröscica
addikt

Nálam is hasonló okból kell tisztítani az ajtókárpitot, teszek vele egy próbát, köszönöm. :)

(#17990) bitpork válasza szőröscica (#17989) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Készítsd be a pót kezeket és vállakat ha nekiugrasze de kérek szépen előtte utána fotót, hogy mennyi kárt okoztam az ötlettel ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17992) MunezXBK válasza sunci_02 (#17991) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Előtte volt polír? Gondolom nem és a HD wax-tól várod a csodát. :B

(#17993) sunci_02


sunci_02
aktív tag

(#17994) sunci_02 válasza MunezXBK (#17992) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Nem várom a csodát. Védje a fényezést. Nem volt polír. (most) 1,5 éve volt.

Nekem tetszik. Kiadósabb, mint a Aquawax.

De tudod mit!

Legközelebbi polírt veled csináltatom.. ok? :)

[ Szerkesztve ]

(#17995) Morris válasza sunci_02 (#17994) üzenetére


Morris
veterán

Agresszívan terjeszkedik. :D

(#17996) sunci_02 válasza Morris (#17995) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Igen!
:D

Tudom ez is polír nélküli de (szerintem) nem rossz. 10 éves.

(#17997) ginola válasza Motion_Blur (#17979) üzenetére


ginola
addikt

Meg is van ami a probléma. Várás után nem szárazra érdemes törölni, hanem egy nagyon nedves ronggyal áttörölni az üveget, hogy gyöngyözzön a víz, majd utána szárazra törölni.

Érdemes hosszanti, és vízszintes irányban felvinni a rétegeket! Lehet kevés anyagot vittél fel, attól is lehet, érdemes lekezelni a lapátokat is.

(#17998) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Sziasztok,

Eltelt egy hét, úgy érzem nem érdemes tovább folytatni a tesztet, mert nem egy kategória a két termék, másra valók.

Autoglym Wheel Protector:

Wolf's Rim Shield:

Az Autoglym egy szennyeződés távol tartó, védőréteget képez, amin nem tapad meg a kosz, fékpor, így tovább marad tiszta a felni, ezt tudja is. Viszont cseppet sem könnyíti meg a takarítást, sőt ami megtapad, az picit nehezebben is takarítható.

A fehér folyás azért keletkezhetett, mert oda lehet hogy kétszer fújtam, ott értem körbe a felnin, valószínűleg kicsit sokat is használtam. Volt 1-2 csapadékos nap sajnos, így 2 esős, 6 tűző napos futásról beszélünk.

A Wolfs nem tartja távol a szennyeződéseket, minimálisan tisztább, igaz nem is ígér ilyet. Amit tud viszont, hogy a lemosott felnit is tisztábbá teszi felvitelkor, és nagyon megkönnyíti a takarítást, egy tiszta víztől épp nedves mikroszálassal hihetetlen könnyedén tudtam letakarítani egy kis részét, még az AG-s oldal "tapadósabb" volt, sokkal nehezebben siklott és távolította el a szennyeződéseket.

Összefoglaló:

Mindegyik terméket ajánlom, de más célra, aki tovább tartó tisztaságot vár, kevesebb fékpor lerakódással, az vegye nyugodtan az AG terméket, viszont azzal számolnia kell, hogy a takarítás nem lesz leány álom, nem vészes, de határozottan nehezebb, mint a Wolfsos, vagy kezelés nélküli felni takarítás. Felvitelnél figyeljünk, hogy vékonyan hordjuk fel, egy rétegbe, a gumiról azonnal távolítsuk el, vagy használjunk sablont. Sötét felnire nem ajánlott, foltos lesz tőle.

Wolfs teljesen másra való, körülményesebb felvinni, kell egy kicsit vesződni vele, nem csak felfújjuk és kész, mint az AG, kevésbé fogja megakadályozni a szennyeződések lerakódását. Viszont tovább tart, és ha fent van gyerek játék a felni takarítás. Minden színre mehet, akár fekete felnire is. 2x vigyétek fel, majd spricceljetek rá tiszta vizet, és úgy töröljétek át finoman, nem rányomva mikroszálassal.

A magam részéről a Wolf's termékénél maradok, amilyen gyakran takarítom az autókat, nekem az az ésszerű, mert úgy sem hagyom nagyon bekoszolódni, viszont a felni takarítást gyerekjátékká teszi.

(#17999) g4bb3r válasza bitpork (#17990) üzenetére


g4bb3r
tag

Nálam kisebb foltok eltávolítására és a kárpitok "felújítására" bevált az egyik filléres neppertrükk, enyhén mosószeres víz+mikroszálas törlőkendő. :K

Persze dörgölni kell azt is erőből ;]

(#18000) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!

Belső páramentesítőt esetleg próbáltatok már szélvédőre?
Utólag rendeltem egy ilyet, sajnos a Rain-X belső szélvédőre való termékéből nem volt raktáron. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.