Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) Vincent45 válasza Joshi (#55650) üzenetére


Vincent45
tag

Arra a bizonyos "Lucy" HDR bugra gondolok amiről ment az értekezés a Himedia fórumon. Plusz a mostani 2.03-as firmware hazavágta a 23.976p lejátszást, a Google Play-t, és a feliratok kezelése sem az igazi. Nagyjából ennyi. Az LE megoldaná ezeket a gondokat?

(#55652) blakey válasza Vincent45 (#55648) üzenetére


blakey
titán

:)
Nem csodálom, én már több mint fél éve meguntam, akkor olcsó S905-ös boxokra váltottam, már akkor sokkal jobb érzés volt őket használni LibreELEC-kel, aztán annyira bevált, hogy vettem egy Neo U1-et, Android alatt is helyt áll és most LE-vel meg egyszerűen hibátlan, a legújabb verzióval kb. minden a helyére került, nincs olyan anyagom amit ne vinne és van jónéhány tesztanyagom amit hibátlanul kezel.
Ha kell a 4K HDR akkor S905X-es lejátszó mindenre elég viszont "csak" 100-as LAN-ja van.
Zidoo X8/X9S kb. ua. mint a Q5/Q10 Pro, Zappiti-t szerintem felejtsd el, Eweat R9 Plus-ról nincs sok tapasztalat itt a fórumon. Szerintem egy jó S905(X) LE-vel kellemes csalódást okozna, S912-re még nincs stabil LE illetve a Minixnek már van egy Neo U9-H lejátszója ami Android alatt is jól működik és talán a jövőben lesz stabil LE is.

(#55651) őúáű
A LibreELEC médialejátszás szempontjából fényévekkel előrébb tart, mint a Himedia vagy bármelyik Androidos lejátszó hiszen valóban úgy paraméterezhető, mint egy médialejátszó, én a Dune paraméterezhetőségéhez tudom hasonlítani, kb. annyira jól beállítható minden az meg hab a tortán, hogy a Kodiban rengeteg lehetőség van és amit lehet ki is használnak, nagyon sok újdonsággal bővíthető amitől egy igazi médiaközpont lehet.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55653) Vincent45 válasza blakey (#55652) üzenetére


Vincent45
tag

Köszönöm :) Akkor megfontolom a választást. Elég lenne egy 905x+LE vagy inkább egy 912?

(#55654) Joshi válasza Vincent45 (#55651) üzenetére


Joshi
titán

Már letöröltem a lucyt, tudtommal Google Play nincs LE alatt. A kadenciahelyes lejátszással nincs gond LE alatt az biztos, felirat kezelésben meg egyelőre nincs ellenfele.
Amúgy miért kell a legújabb fw a Himédiára? Az Android5 v1.0.9-es fw sokak szerint jól muzsikál. Ha nagyon fontos a Kodi akkor mindenképpem Amlogic+LE az ajánlott.

(#55655) Vincent45 válasza Joshi (#55654) üzenetére


Vincent45
tag

Azért raktam föl a 2.03-at mert hónapok óta ígérgették a javítást aztán ez lett belőle. Ezért gondoltam,hogy szétnézek de ez az LE nekem még új nem értek hozzá :B

(#55656) blakey válasza Vincent45 (#55653) üzenetére


blakey
titán

S912-re nincs stabil LE, egyelőre, jelenleg olyan boxot érdemes venni ami Android alatt is jól működik, Neo U9-H amit tudok, hogy jól működik, mást még nem nagyon láttam. S905/S905X amire már stabil az LE és nagyon jól működik viszont a LibreELEC kifejezetten Kodi futtatására van optimalizálva és semmi másra, tehát HTPC-d lesz a boxból viszont SD-re, pendrive-ra telepítve megvan a lehetőséged, hogy bármikor Androidra válts és használd, kvázi dualbootos géped lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55657) Joshi válasza Vincent45 (#55655) üzenetére


Joshi
titán

Az LE egy Kodira optimalizált zárt oprendszer Linux alapokon, SD kártyáról érdemes futtatni így megmarad a lejátszó saját Androidos rendszere is. Az LE-t nem tudod úgy használni mint a sima Androidos rendszert, csak olyan programok futhatnak amit az LE támogat. Persze aki ért hozzá sok mindent meg lehet oldani LE alatt is.

A Minix Neo U1 drágának számít Amlogicos kütyük között, esetleg próbálj megy egy olcsóbb de hasonlóan jó lejátszót aztán meglátod melyik maradjon.

(#55658) Vincent45


Vincent45
tag

Köszönöm a válaszokat Blakey és Joshi majd meglátom hogyan tovább. :)

(#55659) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Pioneer BDP-450-en milyen CFW-vel érhető el a BD ISO lejátszása USB-n?
Tegnap este próbáltam a gyári 2.09 FW-re felrakni a kínai diamond editiont, de sajnos az írta, hogy nincs érvényes fájl a frissítésnél. Kíváncsiságból a legújabb gyári FW-t is letöltöttem, de annál is ezt írta ki. Először azt hittem pendrive gond, de nem, mert 3-nál is ezt csinálta (NTFS, FAT).
Mi lehet a gond?
Akit ismertem Fehérváron Pio okosításban, már nem foglalkozik 2 éve ezzel.

(#55660) Beni2360 válasza ginola (#55659) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem véletlenül lemezre kell kiírni? Nagyon régen csináltam de valami újra írható cd lemezre volt kiírva. Aztán lehet, hogy tévedek és a sz.gépben levő odd-nél van ez.
BD ISO lejátszása USB-n - nekem is a 3D lejátszóm sem ismeri fel mivel ugye úgymond lemez lejátszó, miért is kéne támogatnia?
Specifikációban ezt írja:
USB csatlakozó 2 x (BD-Live tartalmaknak), DivX HD, MKV +SRT felirat, WMA, MP3 és JPEG, FLAC, MPEG4-AAC, FAT16/32/ NTFS is támogatott,

Aztán lehet, hogy van hekkelés rá e felé nem nyitottam mivel van média lejátszóm.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55661) ginola válasza Beni2360 (#55660) üzenetére


ginola
addikt

Sajnos azt írja ki, hogy nem található érvényes frissítési fájl. Minden esetben.

(#55662) mesteruram


mesteruram
tag

Sziasztok!
Véleményt szeretnék kérni 3 média lejátszóval kapcsolatban, mindegyik kb.azonos árban 32-35 ezer között tudnám megvenni.
Himedia Q5 Pro
YOKA TV KB2 Pro ez új
Popcorn Hour A-400

(#55663) SunMount3r válasza mesteruram (#55662) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mik az igények?

Mert úgy ezektől függetlenül a Q5 Pro tűnik közülük a legjobbnak.

3D iso lejátszás még nem kadenciahelyes. (TV-d től függ, hogy észre vehető e egyáltalán). DVD-ket felezett fps-el játssza le, de erre van egy patch. Crop-olt és így nem 16:9-es képarányú "4K" HDR videókat rosszul jeleníti meg (egyelőre). 17-es KODI lejátszásra egyelőre teljesen felejtős rá.

Viszont a 16.1-es KODI tökéletes rá tallózásra és az az alól meghívható gyári lejátszónak nagyon szép képe van. És gyak. visz a fent felsoroltakon kívül mindent.

Ezen kívül az Android-os része is elég használható.

De nem rábeszélés akar lenni, majd jönnek a többiek és ajánlanak valamit, amit ők látnak jobbnak.

[ Szerkesztve ]

(#55664) mesteruram válasza SunMount3r (#55663) üzenetére


mesteruram
tag

Köszönöm a hasznos tanácsot, a 4K 2 éven belül nem valószínű hogy lesz. Ami fontos a zenei fájlokból a FLAC ,film pedig BD ISO, mkv, 2D , 3D, Passzív 3D LG TV-m van egyenlőre, Denon AVR X2100 erősítő..
Talán a Q5 Pro melett szól még van egy kis garancia is rajta, és van benne egy képjavító is 35 ezerért adná a tulaj.

(#55665) Beni2360 válasza mesteruram (#55664) üzenetére


Beni2360
félisten

Android TV Box ZIDOO X8 Android 6.0 - 3D ISO is kadenciahelyes OK. Ingyen szállítás stb

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55666) eumano


eumano
tag

Sziasztok!

Zidoo X10-ről van már valakinek valami véleménye?

(#55667) Beni2360 válasza eumano (#55666) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen, nagyon drága. :DD
Az X9S bentlakásos változata.
A fórumján többet tudsz meg.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55668) blakey válasza mesteruram (#55662) üzenetére


blakey
titán

Ezek közül a Popcorn mnédialejátszó, a Yoka Androidos box, a Himedia meg a kettő között van. ezek "közül" A400-am és Q10 Pro-m volt, azt nem tudom, hogy az A400 firmware szempontjából most hogy áll de a Himedia nem túl jól, sajnos, mindig kiadnak egy újat de valahogy mégsem lesz jobb az eredeti állapotához képest, mindig van valami amit elrontanak. Popcorn rendszere lassú, Yoka meg tv okosító.
Szerintem olvass vissza néhány oldalt, mert elég sok eszközről szó esik, a felsoroltak közül egyiket sem választanám.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55669) lipispan válasza Norczy (#55629) üzenetére


lipispan
csendes tag

Köszönöm szépen, mindenképp kipróbálom! :)

(#55670) mesteruram válasza blakey (#55668) üzenetére


mesteruram
tag

Köszönök minden segítséget, a Himedia Q5Pro ami bejött nekem és meg is vettem! /holnap kapom meg/

(#55671) eumano


eumano
tag

Sziasztok!

Q10 Pro tulajként kezdem kicsit unni amit a Himedia-nál művelnek.
Úgy, hogy amennyiben egy potenciálisan jobb médialejátszót tudtok ajánlani ilyen árkategóriában akkor szívesen átpártolnék.

Amiket eddig néztem:
- Zidoo X8 ; X9S ; X10
- Egreat A10 - (geekbuying-on kuponnal most csak 229$)

Aminek meg kellene, hogy feleljen a lejátszó:
- aktív szemüveges 3D iso és mkv (fontos, hogy kadenciahelyes legyen!)
- képminőségben a lehető legjobb legyen ennyi pénzért
- ha van HDD-nek hely akkor az nem esne rosszul

Amennyiben van még valami lejátszó ami tényleg jó ilyen 50-60 ezer környékén jöhetnek azok is!

Köszönöm!

Robi

(#55672) Lacielvtárs válasza eumano (#55671) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Popcorn a400?
Már ha jó használt termék is...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55673) blakey válasza eumano (#55671) üzenetére


blakey
titán

A Zidoo X8/X9S jó írány, bár a wrappet itt is jelen van.

ELACielvtárs
A Popcorn/Dune jelenlegi lejátszói sincsenek pariban a jobb Androidos lejátszókkal de funkciónalításban a LibreELEC-kel egyik sem veszi fel a versenyt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55674) Lacielvtárs válasza blakey (#55673) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Komolyan?
Én teljesen elégedett vagyok vele.
De akkor ha egyszer cserélném, mit ajánlanal ami mindent visz?
Bd isot, full 3d-t, valamint minden nagy savszelessegu hangot?
DTS hd, true-hd, atmos.
Komolyan érdekelne a válasz.
Ok hogy nem mai csirke a popi, de en olyanra gondolok, ahol nem kell 'mokolni', hamem beuzemelem es akadas mentesen megy minden rajta.
Elore is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55675) Beni2360


Beni2360
félisten

Mokólni a világ legjobb dolga egyebek közt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55676) Lacielvtárs válasza Beni2360 (#55675) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

És ha én olyam türelmetlen vagyok hogyha nem megy elsőre, akkor képes vagyok feladni :D
Én azt szeretem ami teszi a dolgát, beuzemelve.
Tudom, ritka állat faj vagyok ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55677) blakey válasza Lacielvtárs (#55674) üzenetére


blakey
titán

Teljesen komolyan, egy rendszer telepítése, LibreELEC, 3 perc, nincs mókolás, semmi, a frissítés egyszerű, megy mint a "karikacsapás". Az általad felsoroltakat mind tudja és sokkal többet is. Minix Neo U1-em van, a volt Popi A400-amat 2X "keresztbe lenyeli" minden szempontból, számomra nagy bánat volt Dune után, lassú, azért van amit nem visz, stb.
Zidoo X8/X9S, Himedia Q5/Q10 Pro is korszerűbb lejátszók a Popi A500/Dune Solo párosnál.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55678) Lacielvtárs válasza blakey (#55677) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem köszönöm :R
No ezt a hszt lementem, mert előbb utóbb akarok majd egy minőségi playert.
Amúgy ezeknek a kepminosege is van olyan jó mint a popie?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55679) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#55676) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem sem ment és addig erőltettem mire már én segítettem a kezdőknek. Na ez volt jó érzés.
Na feladni azt nem nagyon szoktam. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55680) eumano válasza Lacielvtárs (#55672) üzenetére


eumano
tag

Popcorn Hour A-410 van most egy PH-n.
Viszont, ahogy olvasgattam a specifikációját a ddr2-es 1gb ram-al nem tudom mennyire menne zökkenőmentesen.

Saját tapasztalatod van esetleg a 400-assal kapcsolatban?

(#55681) Beni2360


Beni2360
félisten

Honnan tudom a legújabb 17,1 kodit letölteni ami a ZIDOO-ra is jó lenne?
Kipróbálnám ott is.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55682) junkpod válasza mesteruram (#55670) üzenetére


junkpod
nagyúr

Most akkor mégsem olvastad el amit tanácsoltak neked?
Upsz, az utánad következő hsz szerint is elkapkodtad ezt a vásárlást...

Box's don't touch!

(#55683) Q válasza blakey (#55677) üzenetére


Q
senior tag

Telepítés 3 perc. Annak aki má legalább egyszer már csinálta, vagy látta. De aki először találkozik vele? Minimum leül a net elé és lehet, hogy órákat olvas: milyen program, hova másolni, melyik verzió, milyen kártyára, ha mégsem működik a friss akkor hogyan vissza a régit...stb. A dedikált médialejátszót meg bedugod a konnektorba, összekötöd a megjelenítővel, végigmész a beáll.varázsló kB. 5 lépésén és élvezed. Ha van kedved, később finomíthatsz rajta. Egy fw. frissítés egy oké megnyomás. Mi van, ha csak valaki ennyit akar? Olyan érzésem van néha, mintha az itt tanácsot adók többsége még soha nem látott volna dedikált médialejátszót.

[ Szerkesztve ]

(#55684) blakey válasza Q (#55683) üzenetére


blakey
titán

Azt hiszel amit akarsz, annyi olvasást és tájékozottságot igényel mint mármilyen új eszköz vásárlása előtti olvasás, stb. Soha nem volt dolgom LibreELEC-kel, elovastam, hogy micsoda, megnéztem hogyan kell telepíteni, megrendeltem az eszközt, megjött és 3 perc alatt feltettem egy SD-kártyára. Mi kell ennél több, ha úgy érzed, hogy ez neked így nem jó akkor vegyél mást, de a mai világban olyan eszköz nincs amit ne kellene frissítnei, mert ez vagy az nem jó.
14 "dedikált" médialejátszóm volt/van és ennek függvényében írom, hogy a LibreELEC egy HTPC rendszer, tökéletesen helytáll minden "dedikált" médialejátszó mellett, ha nem hiszed akkor tegyél egy próbát én megtettem, tudom milyen a Dune rendszere és ahhor mérten is sokkal jobb, de minimum ugyanazt hozza tudásban, beállítási lehetőségekben, stb. a Popi rendszere ennél butább, Himedia/Zidoo még butább de ettől még ugyanúgy elég sok formátummal megbírkóznak csak nincs annyi paraméter amit be kéne állítani.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55685) junkpod válasza Q (#55683) üzenetére


junkpod
nagyúr

A dedikált médialejátszót meg bedugod a konnektorba, összekötöd a megjelenítővel, végigmész a beáll.varázsló kB. 5 lépésén és élvezed
Azért mert ilyen amit írsz már nem létezik (mondjuk szerintem soha nem létezett), mert minden "dedikált" médialejátszó hemzseg a hibáktól, amire vagy jön fw vagy nem, ami persze újabb hibát okoz, mindez fél évente.
A LibreElec telepítéshez pedig tényleg nem kell semmi tudás: millió magyar nyelvű leírás van hozzá, (képíró programmal kiírod a LibreElec image-t egy SD-re és újraindítod vele a boxot. Atomatikusan települ és feljön a beállítás varázsló... Innen már neked is ismerős lehet:) )

Box's don't touch!

(#55686) Pazolini


Pazolini
senior tag

Robi-k kolléga közzététele az új Opporól a házimozis topikban! Sokkoló az árfekvés... :Y

Már van hivatalos EU-s ár, az angol OPPO kereskedőnél -
1.399 font - kb 525.000 Ft (minden EU-s ország tőlük kapja, a helyi árakat is az angol központ határozza meg).

[ Szerkesztve ]

(#55687) Technoman válasza Q (#55683) üzenetére


Technoman
őstag

Szerintem is kár hisztizned, mert nincs igazad.
Nem kell hozzá több óra/nap/év (esetleg évszázad) Csak el kell olvasnod az aktuális fórum összefoglalóját, amit más ingyé', a szabadideje rovására elkészített, pont olyanoknak, akik nem ismerik a tutit.
Ezt annak tudatában írom, -s mivel kereskedelembe dolgozom-, napi szinten találkozom olyan szituval, hogy a kedves ügyfél lusta elolvasni a vásárolt termékhez adott leírást, inkább visszajön "asztalt borogatni", amikor meg feltesszük neki a nagy kérdést ill. szembesítjük saját hülyeségével, jön a "JA" szócska.
Nem űzöm/űztem az ipart olyan mélységekben az MP-kel, mint blakey, de azért nekem is volt pár dedikált mp-m (Dune, Mede8er), azokat is cca annyi ideig tartott beállítani, mint a mostani Minix Neo U1-est, amin LE-t használok.
Szerintem te ott vagy képzavarba, hogy a mostani Droidos boxoknál (9xx) , amikre van LE támogatottság, sokkal mélyebben lehet személyre szabni, mint a saját op-al működő Dune-t/Popit.
Maga a "nyers" LE Kiírása/felrakása talán még kevesebb is mint 3 perc. (ennek metódusa, a már említett összefoglalóban, "hülye biztosan" le van írva)
De ha igényes vagy, ez eltarthat akár több hétig is.
Én pld elhatároztam, hogy minden filmemet -mint a jó könyvtáros- profin katalogizálom. Ez eltarthat még további 1 hónapig is. De ez senkinek sem kötelező. Ez az én hülyeségem. Enélkül is megtalálom a 2 x 4 terkás vinyóimon, a Frodós filmjeimet.
Pontosan ez a szép a KODI-ban, hogy úgy paraméterezheted, ahogy te akarod. Ilyen tekintetben az általad említett dedikált mp-k (Dune/Popi/Mede8er), a hideg vizet sem vihetik az LE-vel felturbózott boxok után.

(#55688) Q válasza Technoman (#55687) üzenetére


Q
senior tag

Szerinted ez hiszti volt? Akkor nem érted, hogy mit írtam. Engem nem kell meggyőzni, hogy mit vegyek. Győzd meg azt, aki kérdezi. Azt hittem, hogy ez médialejátszós topik, ahol a médialejátszás az elsődleges szempont, abban pedig egy Dune vagy Popcorn miért lenne elmaradva? És nem a márkát védem, egyiket sem használok!

(#55689) blakey válasza Q (#55688) üzenetére


blakey
titán

Dune vagy Popcorn miért lenne elmaradva
1. "Csak" 1.4-es HDMI kimenettel rendelkeznek a 4K világában
2. lassú ideje múlt GUI
3.vannak anyagok amikkel gondok akadnak (ne kérdezz konkrétumot, mert már nem emlékszem, de talán valahol leírtam (főleg Popinál voltak ilyenek)
4. A LibreELEC-kel felvértezett boxok médialejátszók, semmi másra nem lehet használni, na jó, torrent, stream stb. okosítás van, de az mint a médialejátszás része.
Ha nincs tapasztalatod vagy nem volt dolgod gyorsabb, jobb eszközzel akkor nem is nagyon fogod érteni, hogy mitől lehet jobb valami.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55690) Q válasza blakey (#55689) üzenetére


Q
senior tag

Ezt mindenkivel végigjátszátok, akinek más a véleménye?
1. 4K világ... TV-n viccnek tartom. Még projektorral sem az igazi, ha nem egy lakás árát áldozod be.
2. Ezt döntse el mindenki maga. Nekem nem volt lassú. Ja de, a bootolás tényleg keserves volt.
3. Pedig konkrétumok nélkül nehéz. Ha azt mondom, hogy nálam minden ment?
4. Pont ezt írtam, hogy nekem pont nem kell semmi extra. Jukebox nem érdekel, torrent szintén nem. Tud NFS-en keresztül kapcsolódni NAS-hoz? Igen. Kép hang rendben? Igen

Mégegyszer leírom:

Vannak akiknek ennyi is elég, de itt rettentően leírjátok ezeket a lejátszókat. Szerintem sokan félrevezetően. Neked van tapasztalatod, de nem mindenkinek van aki itt hozzászól. Ezt olvasom ki egy-két kommentből, és ennek próbáltam hangot adni. Nem kioktatás kell, hanem tanácsok. Az nem tanács, hogy ne vegyél ilyet, mert túlárazott és különben is van az ötödéért.

És újra:
Nem azért "védem" a hagyományos lejátszókat, mert nekem az van! (A gyerekeimnek van, de ez lényegtelen.)
Én egy hálózatos BD játékossal mozizok, vetítővel. TV elé nem ültem 7 éve. A jelenlegi felállás hosszú évek alatt alakult ki, sok-sok kipróbált eszközzel és visszafelé soha nem léptem, ami a kép és hangminőséget illeti. A szolgáltatások már más tészta.

Lehet tovább osztani engem, de nekem ez volt a végszó.

(#55691) Lacielvtárs válasza Q (#55690) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez nagyon de nagyon plusz 1 ám :K
Mindennek van gyerek betegsége.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55692) b.lajos válasza Q (#55690) üzenetére


b.lajos
tag

Teljes mértékben egyetértek. Minden nap belépek és legalább 80%-ban elolvasom a hozzászólásokat.
Egy időben a Med600 volt az Isten, előtte a Dune101, aztán semmi nem volt jobb az A400-nál, majd jöttek a mindenféle droidos csodák. Elhiszem, hogy annyira jók, de például én is csak annyit szeretnék mint anno a med600-zal, kicsomagolom, bekapcsolom, frissítem időnként és "jóccakát" , de mostanában ezek a lejátszók "fasorban" nincsenek és mindig a telepített csodagépek a királyok.
Na mindegy, ez csak egy megjegyzés volt, legyetek szívesek ne reagálni rá.

b.lajos

(#55693) blakey válasza Q (#55690) üzenetére


blakey
titán

Nem, távol áll tőlem, de nem én kezdtem a "kötekedést". Természetesen lehet más a véleményed de azt másképp is tudomásunkra hozhatod és ha már feltetted a kérdést, hogy miért akkor leírtam, remélem megérted.

Ha valaki megkérdezi, hogy melyik a legjobb akkor leírjuk és ez van, el kell fogadni, hogy bizony a korábbi éllovas lejátszók mára alul maradtak, bizony van sok fájl amivel nem bírkóznak meg, lehet, hogy neked elég, lehet, hogy nekem is, de ettől még tény, hogy vannak hiányosságai. Számomra az is hiányosság volt, hogy Popi A400-nál pl. a VC-1 kódolású anyagok akadoztak illetve a Dolby True HD sem volt igaz, azt már nem vártam meg, hogy javítsák egy 2 éves lejátszónál, lehet, hogy javult. AAC 5.1 nem ment, stb.
Senkit nem áll szándékomban semmiről sem megygyőzni, de ha különbségekről beszélünk akkor azt leírjuk.

4K
Valóban, nem mindig és minden esetben van értelme de ez a jlene és a jövő és ha egy lejázsót 4K-snak nyilvánítunk akkor azt bizony nem árt ha normálisan tudja, engem sem érdekel a 4K, de ha már egy ilyen lejátszót gyártók akkor legalább úgy csinálom, hogy megfeleljen a mai követelményeknek.
Te, én nem foglalkozunk a 4K-val de sokan vannak akik igen, sok 4K-s videót készítenek pl. 60 fps-sel, ezt a Dune, Popcorn lejátszói nem tudják, lehet, hogy számodra nincs értelme viszont másnak igen.
Kioktatást tőlem nem kaptál, soha nem írtam olyat, hogy túlárazott, maximum drágának tituláltam. Nem osztók ki senkit, de azért érdemes egy kicsit nyitottabban olvasni a hsz-eket és jobban befogadni az újdonságokat. Nekem is van résgebbi lejátszóm, tudom mire képes, ettől még van olyan amit szívesebben ajánlok másoknal, mert bizony jobban járnak és ha megkérdezik, hogy melyiket akkor leírjuk.

(#55692) b.lajos
Bizony nincsenek és miért? Kérdezd meg a gyártókat. Az Androidos boxok többsége nem médialejátszó, ilyet az én hsz-eim között nem is találsz, de vannak olyan gyártók akik bizony médialejátszókat gyártana Android alatt is, Himedia, Ziddo, Minix, Wetek és ezek között olyan is van amire LibreELEC is telepíthető ami a kiváló HTPC alap, mindent visz, de mondok mást, tavaly a Futeko árult a Himedia melett Mini MX boxokat Openelec-kel majd LibreELEC-kel, ezek úgy működtek, hogy megvetted és kész, minden telepítve volt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55694) F_Peter


F_Peter
őstag

Én amikor elkezdtem utána nézni a lejátszóknak az lepett meg hogy valódi probléma az hogy "sok mindent nem játszik le". A 7 éves lg tv belső lejátszója (soha nem volt frissítve a firmware) még semmivel nem akadt meg.
Hozzáteszem rengeteg féle formátumot és kódolást kapott, plusz direktbe is rámentem egy hónapja a tesztelésbe.
Egy médialejátszásra kihegyezett eszköznél nem vártam ilyet.

Amúgy sikerült kipróbálni a minix u1et. Hát... nem győzött meg egyelőre, de majd legközelebb jobban átnézem a beállításokat. A gondom az (anno itt is beszéltünk erről) hogy nagyon vacak a hang dekódolása, nagyjából mint a tvnek. Más médialejátszóval nincs összehasonlítási alapom, csak egy lg Bd 390el.

(#55695) blakey válasza F_Peter (#55694) üzenetére


blakey
titán

Min keresztül vacak a hang? 1,5 hónapja LibreELEC-et használok, ott kiváló a hang, igaz nem dekódolok hanem tovább küldöm, de most minden hangot és frekit pontosan továbbit, nincs hiba. Android alatt is próbáltam, nem volt különösebb gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55696) F_Peter válasza blakey (#55695) üzenetére


F_Peter
őstag

Csak kölcsön készülék volt (és még lesz is ☺️), de libreeleces.
Ha érintetlenül tovább adja a hangot akkor állítólag jó, a tulaj is ezt mondta. Nálam viszont a dts-eket dekódolnia kell, mert a soundbaromban csak Dolby dekoder van.
A Bd lejátszóhoz képest ilyenkor gyatra a beszéd hang és magas hangok is kicsit eltűnnek (plusz kisebb lesz a térképzése, bár ez magas hangok miatt lehet).

(#55697) blakey válasza F_Peter (#55696) üzenetére


blakey
titán

Mivel hetente legalább 1 de néha 2 új build születik illetve a fejlesztő Minixen (is) dolgozik így már nagyon sokat javult, Minixnek saját dtb-je van, sőt, gyakorlatilag hibátlan, de majd kipróbálom a DTS lekeverést, hogy milyen, ma frissült.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55698) junkpod válasza Q (#55690) üzenetére


junkpod
nagyúr

Valamit félre értesz. Attól, hogy egy LibreElec lejátszó többet tud mint amire szükséged van nem kell félni, hiszen azt is használhatod egyszerű fájl tallozas is.
A gond nem itt van. Ha az lenne, hogy van egy drága mindent tudó MP és egy olcsó fapados MP akkor könnyen érthető lenne mit miért ajánlunk.
De a helyzet az, hogy van pár fapados és nem korszerű MP ami 50-200eFt és vannak korszerű, innovatív funkciókkal és végtelen lehetőségekkel ellátott MP-k 10-30eFt-ert.
Ha mind két kategória lejatszik minden videó és hangformatumot (amúgy nem) akkor mondj egyetlen olyan igényt amire a helyes válasz az első kategória.
Nincs olyan.

Box's don't touch!

(#55699) F_Peter válasza blakey (#55697) üzenetére


F_Peter
őstag

Azt előre is köszi!
Amúgy én nagyon szurkolok hogy jó legyen, mert a házimozis fórumokban olyan árú lejatszókkal riogattak hogy gyorsan el is szaladtam. ☺️

(#55700) blakey válasza F_Peter (#55699) üzenetére


blakey
titán

Belehallgattam elég sok DTS-be és jónak tűnik, HDMI-n kersztül nem volt gond, mivel az optikain is ugyanaz megy így szerintem ott sincs gond, mindent gyönyörűen dekódol sztereóra vagy többcsatornás PCM-be.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.