Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55751) blakey válasza Katsu (#55750) üzenetére


blakey
titán

A Minixhez "nem kell LE", ezért írtam, hogy működik kicsomagolás után, az LE egy qrva nagy extra amivel egy HTPC szintű eszközt hozhatsz létre akár saját igényed szerint hiszen kommunikálhatsz a fejlesztővel.
Az összes box amik ajánlottak LE-hez nem mai darabok, azok még nem nagyon működnek LE-vel.
Az, hogy nem tetszik oké, de az indok már nem állja meg a helyét amivel "győzködöd magad".
Most bármilyen S905-ös eszközt veszel minimum 1 de inkább 1,5 éves széria és azt már nem tudhatod, hogy ugyanolyan jó mint amit tavaly vettek a fórumtársak, az én Mini MX-em sem egyezett meg az 1 évvel korábbi szériával, holott ugyanaz volt, mégis másmilyen wifi chippel szerelték, S905X összes példánya csak 100-as LAN-nal rendelkezik, az S905-ös SoC butított változata, cserébe tud VP9-et és HDR-t. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55752) greggorius válasza blakey (#55742) üzenetére


greggorius
tag

Köszönöm mindenkinek a tippeket!

(#55753) Katsu válasza blakey (#55751) üzenetére


Katsu
aktív tag

Hát én ezért írkálok ide, hogy ilyeneket olvassak. Nekem szent meggyőződésem volt, hogy ezek az eszközök csak LE-vel tutik. Az alapból telepített rendszerrel bajok vannak. Akadoznak, nem támogatnak mindent jól stb... Ebből fakadt az értetlenségem is. Köszönöm hogy tisztába tetted a fejemben a dolgokat.
Bár ebben az esetben, ha jól gondolom, akkor vehetek újabb chipsetes masinákat is, ha nincs szükségem LE-re, ugye? Ahogy írtad, Minix u9 vagy akár a zidoo sem ördögtől való.

(#55754) blakey válasza Katsu (#55753) üzenetére


blakey
titán

Nem olvastál eleget. :) Vannak eszközök amik bizony Android alatt is kiválóan műkődnek, a korábban felsorolt eszközök ilyenek, az olcsó boxok többnyire LE alatt működnek kiválóan, az Androidjuk olyan amilyen, nincs támogatás, kadenciahelyes lejátszásról meg ne is álmodj, és mindez "out of the box" értendő, nyilván mókolással sokminden megoldható, ezért van az, hogy az olcsó boxokat médialejátszásra csak LibreELEC-kel lehet jószívvel ajánlani, úgy megérik a pénzüket, a drágább boxok LE nélkül is képesek jól működni és ott várható a "support" is.

Vehetsz újabbakat amik Android alatt is jól működnek, de kérdés, hogy megéri-e. Mit vársz az újtól? Miből gondolod, hogy jobb lesz? Az LE egy naprakész rendszer aminek, bármennyire is hihetetlen, elég pl. 1GB RAM.
A Minix Neo U9-H S912 SoC-ra épül, de ugyanazt tudja, mint a Neo U1, annyi különbséggel, hogy hardwaresen támogatott a VP9 és a HDR, a szoftver ugyanaz és ugyanaz a Minix XBMC van rajta, a Launcher is ugyanaz. A Zidoo egy másik SoC-ra épülő eszköz, ott is van egy Kodi fork (ZDMC) illetve van egy saját lejátszója ami maga az eszköz tulajdonságait hivatott képviselni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55755) Katsu válasza blakey (#55754) üzenetére


Katsu
aktív tag

Az újabb lejátszók mellett gondoltam, hogy az időtállóság szól. Nem más. És külön jó, ha nem kell LE-vel külön felvértezni. :) Esetleg jobb kép. De én csak találgatok. És azt sem tudom, hogy a TV-m ki tudja-e használni. (Samsung H6400 55") Ha minden igaz középkategória.
Minix NGC-1, na ez már fémházas is. :) Valahogy ezek jönnek be külcsinyben.

Na, megyek gondolkodni... :D :D :D

Köszi még 1x blakey

(#55756) Klara_ válasza blakey (#55746) üzenetére


Klara_
őstag

Mivel nem ismerem egyiket se megbizhato forras kellene, ertelemszeruen magyar garanciaval.
Lehet, hogy jo lenne mas box is.
Amire kell: LANon keresztul es USBrol etetve remux mkv, BR ISO lejatszasa egy LG LH630V TVn.
Semmi mast nem akarok, se youtube, se jatek, se mas egyeb. Erre kellene egy eszkoz. Nezegettem a 905 es x gepeket is a topicjukban LEvel, de valakinek ez, valakinek az jott be, nehez kiigazodni koztuk, lassan 1 hete read only vagyok, de egyre nagyobb bennem a tanacstalansag.

(#55757) blakey válasza Klara_ (#55756) üzenetére


blakey
titán

Az első kettő megbízható bolt és a legolcsóbbak is. A többit nem ismerem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55758) Mik76 válasza envagyok (#55739) üzenetére


Mik76
senior tag

Koszi a valaszokat mindenkinek!

A 23.97 fps letoltott anyagoknal okoz problemat? Vagy esetleg streaming rendszereknel is?

Oszinten szolva amiota a fiam megszuletett (5 eve) alig van szabadidom, ugyhogy este netflixen valami sorozat amire van idonk a nejemmel, vagy elore megvett/kolcsonzott br/dvd. A lemezes esetek nyilvan nem jelentenek semmi problemat mert nem erintik a mplayert, de a netflix igen. Letoltogetni nemigen szoktam, szoval ez a resze nem igazan erint.
Viszont lehet hogy egy ket even belul mar jo lesz ha van valami keszulek ami par jatekot is tud futtatni, csak hogy ne erezze mar magat a gyerek a suliban total Amish-nak. Mondjuk nem a dead island-re gondolok...
Gondolom a jatekoknal az fps valamilyen szinten allithato, vagy tevedek?

Koszi a segitseget elore is! :R

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#55759) DVlad válasza Mik76 (#55758) üzenetére


DVlad
őstag

Erre én konkrétan rákérdeztem a fejlesztőknél (Kodi XBMC) és az nvidia-nál is, állítják, hogy igen, jól működik, full hd-ban biztosan (én arra kérdeztem rá). És senki (rengeteg user, a világ minden tájáról) nem cáfolta.

(#55760) junkpod válasza blakey (#55742) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát szvsz ezt nem éri meg új áron megvenni. Meg hát ez így már 160e...
Használt cuccot érdemes nézni, de 5.1-est.

Box's don't touch!

(#55761) junkpod válasza Katsu (#55743) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem értem ezt az "anyaghasználat" kérdést. Osszedugtam, beraktam a polcra, racsuktam az uvegajtot. Csak a képet kell bámulni. Nem telefon ez, hogy fogdosni kéne...
Gigalan és ketantennas wifi? Most melyik kell?

Box's don't touch!

(#55762) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Szeretnék egy olyan playert amin vga és jack kimenetek vannak a kép és hang számára. 720p-s mkv fileokat szeretnék lejátszani rajta. A lehető legolcsóbb megodás érdekelne. Nem gond ha kinából kell rendelni.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#55763) junkpod válasza Czimby (#55762) üzenetére


junkpod
nagyúr

A vga kimenet erős limitacionak tűnik.

Box's don't touch!

(#55764) blakey válasza junkpod (#55760) üzenetére


blakey
titán

Jobb, mint az egybemozi, használtat nem akar, akkor inkább ez.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55765) junkpod válasza blakey (#55764) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szvsz sztereó hangfal párhoz felesleges hm erősítő...

Box's don't touch!

(#55766) blakey válasza junkpod (#55765) üzenetére


blakey
titán

Így érdemes kezdeni a házimozizást és nem feltétlenül felesleges később lehet bővíteni. Sokkal jobb így is mint egy egybemozi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55767) Katsu válasza junkpod (#55761) üzenetére


Katsu
aktív tag

Szia junkpod,

Nem tudom nálad, hogy vannak a dolgok elrendezve, biztos mindent ajtó mögé raksz, hogy ne lehessen látni. Ez esetben lehet, hogy engem sem érdekelne az anyaghasználat. De nálam minden szabad szemmel látható és én szeretem, ha látszik az eszközön, hogy egy kicsit masszívabb. Az én szememnek szebb látványt nyújt egy alumínium házas eszköz. Biztos vannak olyan emberek akik ezt megértik. De ha nem, akkor sem zavar. Én emiatt képes vagyok egy minimális felárat is fizetni egy eszköznél. Ez ízlés dolga, nem kell különösebben érteni, elég elfogadni. :)

A gigalan és wifi azért szükségeltetik, mert 2 külön helyre terveztem, ahol az egyiknél lesz gigalan, a másiknál erre nem lesz lehetőség. Ezért azt mondom, hogy mindkettő kell. Illetve sosem tudni, hogy mit hoz a jövő. Hogy lesz egy szoba megvariálva. Mindegy, a lehetőség jó ha megvan mindkét eshetőségre.

Üdv: Katsu

(#55768) Czimby válasza junkpod (#55763) üzenetére


Czimby
addikt

Ezt néztem ki és nincsenek nagy elvárásaim se, MKV fileokat 1.5-8Gb közötti méretben játszon le. 16-32-64Gb os pendrive lenne a forrás.
Egy régi monitorra lenne kötve és fülhallgatóval használva, ennyi.
Nincs szükség felirat kezelésre stb.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#55769) SunMount3r válasza Czimby (#55768) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ilyen VGA kimenetes kütyükkel nem igazán van itt tapasztalat, elég ritka állatfaj és igény.

A specifikációk szerint megfelel erre. De valami 4:3 CRT monitoron néznéd? Kérdés, hogy a a monitor tud e olyan felbontásokat, mint a lejátszó... De lehet csak túlgondolom...

(#55770) Czimby válasza SunMount3r (#55769) üzenetére


Czimby
addikt

16:9-es fapados 19"-os monitor only VGA bemenettel 1440x900 felbontásban.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#55771) junkpod válasza Katsu (#55767) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha hajlandó vagy fizetni a külső megjelenésért, ám tegyed. De szerintem az olcsó dobozoknak sincs kulsoleg semmi baja. Illetve olyan kicsik és könnyűek, hogy akár a tv mögé is el lehet rejteni őket.
Egy asztali playernek nem kell acélból lennie szerintem.
Ha meg nem rejted el akkor a vezeték halmok miatt lesz csúnya látvány, bármilyen szép is egy doboz.

Box's don't touch!

(#55772) junkpod válasza Czimby (#55768) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát én nem látom milyen soc van benne, így kérdéses a támogatottsága, lutri.
Amúgy szerintem csak a szabvány hdmi hd, fhd, 4k felbontasokat tamogatja, mert majdnem 99%, hogy csak egy beépített hdmi2vga interfész van benne.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#55773) Czimby válasza junkpod (#55772) üzenetére


Czimby
addikt

A HD 1366x768 elég közel van az 1440x900-hoz, igaz nem natív felbontás, de nem is fullHD lesz a forrás. :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#55774) T_Stark


T_Stark
őstag

Apple TV 4 tulajokhoz lenne pár kérdésem.

Nálam rendszeresen előfordul, hogy ha belépek rajta a fotókhoz ezzel fogad:

Persze semmi gond a nettel, minden más alkalmazás eléri. Mitől lehet?

Másik.
A legutóbbi OS frissítés óta random ilyen ablakokat dobál fel:

Van hogy magától bekapcsol és ez jön be rajta.
Gyanítom, hogy a Zyxel NAS326-on lévő Twonky média szerver miatt lehet, mert ha kikapcsolom, nem jön elő. (Ez sem biztos még, de eddig úgy tűnik).
ATV OS frissítés előtt semmi ilyen nem volt.
Másnál is vannak ilyenek? Valami ötlet?

(#55775) blakey válasza T_Stark (#55774) üzenetére


blakey
titán

Van ATV4 topik. :)
Egyébként még egyikkel sem találkoztam, Fotók alkalmazást még meg se nyitottam, Eszközkövetelményes rész még nem jelent meg, Twonkyt már nem használok de nem hiszem, hogy az lenne agond, bár ki tudja milyen infókat küld.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55776) T_Stark válasza blakey (#55775) üzenetére


T_Stark
őstag

Tényleg, nem is tudtam. Bár ahogy nézem közel sem pörög annyira mint ez.

Pedig eddig nagyon úgy tűnik hogy a Twonky miatt van, de azért fura, mert a NAS-on semmi nem változott, csak az ATV lett frissítve, és utána kezdődött.
Ha kilövöm a Twonky-t megszűnik a hiba, de a DLNA-m is. :DDD

A fotókhoz meg tényleg ötletem sincs, a net tuti jó, Apple Music megy, Youtube megy, bármi más megy, ez meg vacakol.

Még egy rendszer visszaállítást megpróbálok, csak nem volt kedvem mindent újra belőni.

(#55777) skbalint válasza T_Stark (#55776) üzenetére


skbalint
tag

A tvOS frissítéssel lesz a baj szinte biztos, az Airflow sem ment Mac alól az update után nálam, ugyanezt az üzit dobta fel, kábelen tudod downgradelni, ha fontos ez a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#55778) T_Stark válasza skbalint (#55777) üzenetére


T_Stark
őstag

Most megcsináltam rajta a rendszer visszaállítást, aztán figyelgetem, hátha megjavult.
Downgrade-hez USB-C kábel kellene, ami nincs nekem...
Kicsit hamar ugrottam bele ebbe az update-be, utána már én is olvastam hogy nem lett épp 100%-os :U

(#55779) junkpod válasza Czimby (#55773) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az 1366*768 az a tv gyártók idióta hdready felbontása, a boxok által támogatott a 720p.

Box's don't touch!

(#55780) Czimby válasza junkpod (#55779) üzenetére


Czimby
addikt

Igazad van, akkor ígyse ugyse lenne natív felbontáson. :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#55781) #41737472


#41737472
törölt tag

Üdv!
Egy média lejátszóra lenne szükségem, de annyi rosszat olvastam, inkább az ajánlatokra hagyatkoznék.
A legfőbb elvárás vele szemben, hogy egy full-hd tv-n hdmi kábellel wifin vigye az 1080p mkv filmeket.
Lehet használt is. :R

(#55782) Multibit válasza #41737472 (#55781) üzenetére


Multibit
veterán

Majd kapsz ajánlatot azoktól, akik "friss" modelleket használnak.
Részemről csak egy megjegyzés. Ezt "full-hd tv-n hdmi kábellel wifin vigye az 1080p mkv filmeket" senki nem fogja garantálni.

(#55783) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!

- Eddig ~5-6 éves laptop+Plex server+Chromecast kombót haználtam a filmekhez, sorozatokhoz, de sajnos ez így nem támogatja a DTS hangsávokat és a CC gyakran el-el dobja a wifit.
- Az LG TV-m beépített lejátszója látja DLNA-n a Plex megosztásokat, de a feliratokat nem igazán tudja mellé rakni.
- Az LG TV-re telepített Plex alkalmazás tökéletesen kezel feliratot és DTS hangsávot is, ezt optikán szépen ki is megy az erősítőre, de bekapcsolt felirattal transzkódolásra kényszeríti a media servert, ami emiatt kegyetlenül pörgeti a processort és zavaróan zúg a hűtés :(

Ezek miatt elengedvén a Plex kényelmét, gondolkodok egy dedikált media player beszerzésén ~30-40e Ft körül, ami LAN-on keresztül (vagy USB-n) érné el a hálózati meghajtón található tartalmakat.

Nézegettem még régebben a WD TV-ket, de nekem úgy tűnik, hogy kifutott, elavult eszközök lettek.
Tudnátok ajánlani pár típust, amik jó ár/érték arányt képviselnek? :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#55784) tomp válasza szpali (#55783) üzenetére


tomp
félisten

Hali!
Én a Zidoo X8-at ajánlom. Valódi 23,976, dts x, atmos, hevc hdr. Tulajdonképpen mindent tud. Frissítések is rendben jönnek rá. Amazonon 109€. Vagy ha kell az alu ház, dupla wifi antenna, sata csatlakozás és 16GB belső tár akkor X9S. Ez már kicsivel több mint 40ezer.
Nekem X8 van. Eddig mindent vitt. 1antennás wifin mindent át tudtam eddig vinni ac-n.

(#55785) T_Stark válasza Multibit (#55782) üzenetére


T_Stark
őstag

Ha a sima virágbolti tizen-pár gigás full HD mkv filmekre gondol, akkor szerintem semmi gond nem lesz ott a wi-fi miatt sem.
Nálam (igaz AC-vel) a Zidoo X8 a 3D BD50-et is szépen vitte.

(#55786) #41737472 válasza Multibit (#55782) üzenetére


#41737472
törölt tag

Nekem egy régi is tökéletesen megfelel, pl: Asus O!Play Media Pro - nem lehet, hogy jó-e célra?
Vagy WD TV Live?
De ha szükséges megoldom a utp kábellel, mert egy routerre kötött külső ssd-ről mennének a filmek.

[ Szerkesztve ]

(#55787) szpali válasza tomp (#55784) üzenetére


szpali
addikt

Köszi, megnézem :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#55788) Multibit válasza #41737472 (#55786) üzenetére


Multibit
veterán

A megjegyzésem a wifi-re és az 1080p-re vonatkozott. A vezetékes kapcsolattól eltérően a wifi mindig bizonytalan. Eszköz, beállítás és - főleg - környezet függő. Az 1080p csak felbontást jelöl. A szükséges átviteli sávszélesség szempontjából ez lényegtelen. Éppen a wifi az, aminek nem mindegy, hogy - mondjuk - 4 Mbps, vagy 40 Mbps annak a filmnek a full bitrátája!

M_Stark
Ez az! A lényeg a "nálam" szón van. Lásd fent!

(#55789) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Házimozim összerakása, és tegnap esti filmnézés közben/után szembesültem azzal, hogy a jó öreg Asus HDP-R1 nem fogja átvinni a HD hangokat. Ezzel nem számoltam. Van egy Pi 3-am is, de tudtommal az sem viszi át. Úgyhogy az Asus helyett kellene valami, ami gond nélkül viszi a DTS-HD MA-t, DB True HD-t, tud 3D-t, iso-ból is, vagy netán lejátssza a 25/50 GB-os BD fájlokat (bár ilyet ritkán nézek, de most, hogy végre összeraktam a rendszert, lehet, hogy már fogok) kadenciahelyesen. Túl sokat nem akarok költeni (15e körüli árra gondoltam kb.), mert a párom már így is utál a többi cucc kiadásai miatt :D De azért az Asus-hoz hasonlóan stabil, megbízható lejátszót szeretnék. Maga A Kodi tetszik, tehát nem zárkózom el az ARM-os megoldásoktól sem. Tudnátok ajánlani valamit? Használt is szóba jöhet akár.

[ Szerkesztve ]

(#55790) Joshi válasza Gabesz87 (#55789) üzenetére


Joshi
titán

Ennyiért Amlogic S905/905x jöhet szóba LibreElec-el, olvasd el az összefoglalót.

(#55791) T_Stark válasza Gabesz87 (#55789) üzenetére


T_Stark
őstag

Zidoo X8?
Szerintem mindent tud amit írtál. [link]
A Német amazonról tudod beszerezni 109 euróért.

Ja igen, az áron átsiklottam. Bár szerintem ennyit is vígan megér az X8.

[ Szerkesztve ]

(#55792) Joshi válasza T_Stark (#55791) üzenetére


Joshi
titán

Ennyi erővel akkor 15-20k környékén egy használt Mede8er Med600 is jó lehet.

(#55793) Gabesz87 válasza Joshi (#55792) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, épp erre gondoltam én is. 15-ért hol találni? Annyiért azért még sosem láttam, de azonnal megvenném! 25-ért van most aprón egy. Gondolkodom is rajta. Inkább ez, mint az Androidos. Olvastam az S905-ös topic összefoglalót, de valahol valami nekem mindig hibádzik azokkal. Vagy nem tud, csak passzív 3D-t, vagy a HD hangokat nem engedi át, plusz én nem akarok még külön telepítgetéssel, beállítgatással bajlódni. Jobb szeretem a kész, működő cuccokat.

(#55794) blakey válasza Gabesz87 (#55789) üzenetére


blakey
titán

15e--ért, ahogy előttem írták, S905/S905X és olyan amelyik támogatja a LibreELEC-et, azon csak Kodi fut és minden kivánságodat teljesíti, annál is többet.

(#55793) Gabesz87
Túl sokat olvasol. :) S905/S905X-szel nem lesz csalódás. Mondom úgy, hogy rengeteg médialejátszóm volt/van. Bátran vágj bele és ha nem tetszik akkor árában el tudod adni, de addig is tapasztalatot szerzel. Zidoo X8/X9s, Himedia Q5/Q10 Pro sem "fenékig tejfel", hidd el, tudom, használtam őket.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55795) SunMount3r válasza Gabesz87 (#55793) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amennyire tudom a leg ajánlottabb típusoknak nincs gondja a HD hangokkal, a chipset-nek alapból tudnia kell, de a 3D viszont tényleg minden esetben kompromisszumos velük, ha aktív 3D-s TV-d van.

Ha nem számít majd hosszabb távra a 4K és a HDR (hol van az még), akkor viszont lehet egy használt MED600X3D tényleg megfelelőbb, ha ennyire cakk-pakk megoldást akarsz. De egy kis mókolás még nem az ördögtől való...

(#55796) Gabesz87 válasza SunMount3r (#55795) üzenetére


Gabesz87
addikt

3D DLP projektorom van. Jó, más tészta, hogy túl sokat nem használjuk a 3D-t, de ha már adott a lehetőség, néha azért használjuk. Igen, leginkább a Mede8er lenne szimpi, de persze az még nem jelent problémát, hogy feltegyek egy LibreElec-et, és aztán használjam. A Pi 3-nál is megcsináltam, túl nagy gondot nem okozott, és nem is volt sok idő. Utána meg úgysem mókolom soha, csak használom. De az ár jelenleg a Mede mellett szól.

(#55797) blakey válasza Gabesz87 (#55796) üzenetére


blakey
titán

Ha a jelent és a jövőt nézzük akkor a Mede8er alavult, sokmindent nem visz, h265-ről ne is álmodj. 3 évvel ezelőtt még azt írtuk volna, hogy talán elfogadható választás, de most biztos nem az.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55798) djnice válasza Gabesz87 (#55796) üzenetére


djnice
veterán

25-ért nehogy megvedd a Mede8er-t, kb 10k-t ér max.
Ha full HD 3D dekódolás is kell és nem akarsz őskövületet venni, akkor nincs más mint a Zidoo X8.

(#55799) Joshi válasza djnice (#55798) üzenetére


Joshi
titán

Amióta megvettem a Himedia Q5 Pro lejátszómat, egyetlen egy HEVC kódolású filmet se néztem rajta a demókon kívül. Valószínű ez még néhány évig így is lesz. :D Ennyit az őskövületekről.

Minix Neo U1 vs MED600 távirányító. Ezek csak a vizuális különbségek, nyomkodva is sokkal gagyibb a Minix távja.

[ Szerkesztve ]

(#55800) envagyok válasza Joshi (#55799) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem hamar bejön az h265, fele helyen ua minőséget tudja mint a h264

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.