Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56551) jeni válasza blakey (#56548) üzenetére


jeni
félisten

(#56552) Patice válasza jeni (#56551) üzenetére


Patice
Topikgazda

Set top box, elsődlegesen. Majd vessző médialejátszó....
Leírás: "beépített médialejátszóval". Kb. mint a TV-knél. Sokaknak ez is megfelelő, mert nem látják a ricegést, vagy látják, de nem érdekli őket.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56553) jeni válasza Patice (#56552) üzenetére


jeni
félisten

hát igen , márkásnak van feltüntetve és mégse jó amire venné az ember :R

Így marad számomra továbbra mint ajánlott a HiMedia Q10 Pro -s beszerzése

[ Szerkesztve ]

(#56554) blakey válasza jeni (#56551) üzenetére


blakey
titán

Téves elnevezés, kevés S905/905X/912-es box van ami médialejátszó, pl. a Minix Neo U1 médialejátszó és annak megfelelően működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56555) DoItYourself válasza Shia-ko (#56550) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nem értem, amit írsz. A Kodi egy médialejátszó program, többféle platformra is elérhető, semmi a gondja nincs a feliratok megjelenítésével.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#56556) Shia-ko válasza DoItYourself (#56555) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Ajánlottam hogy tegyem fel a PC-re a Kodi-t, teszteljem és ha minden kerek, akkor vegyek egy lejátszót, amin elfut.
Ezzel az a problémám, hogy mivel a PC-men fut, nem tudom a hálózati funkcióit tesztelni, mivel a másik oldalon ugyanaz a WD lesz, aminek a hiányosságai miatt újat szeretnék venni.
A WD-nek sincsenek gondjai a rákötött merevlemezek tartalmainak lejátszásával. Csakis a hálózaton elérhetők némelyikénél, illetve a külső feliratok megjelenítésével nem bír.

Üdvözlettel: Gabi

(#56557) DoItYourself válasza Shia-ko (#56556) üzenetére


DoItYourself
addikt

A Kodinak mindegy hol van a tartalom amit le kell játszani, beleértve a feliratokat is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#56558) Shia-ko válasza DoItYourself (#56557) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Köszi

Üdvözlettel: Gabi

(#56559) Xtone


Xtone
csendes újonc

Sziasztok,

TV-hez HDMI-n csatlakoztatható média lejátszót keresek amire USB-n egy 2 gigás külső merevlemezt tudok csatlakoztatni. Tönkrement a Xtemer DVD-m és a helyett keresek most egy másikat (nem kell már a DVD funkció).

Igazából csak filmek lejátszására használnánk.
Jó lenne ha minél több formátumot felismerne (feliratostul) és árban is korrekt lenne.
Valami jól bejáratott bevált modellre gondoltam.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#56560) Joshi válasza Xtone (#56559) üzenetére


Joshi
titán

Egy max árat mondj, enélkül nehéz ajánlani bármit is.

(#56561) Patice válasza Xtone (#56559) üzenetére


Patice
Topikgazda

A szomszédban korrekt gépeket fogsz találni a téma összefoglalóban is. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56562) vaakuum


vaakuum
addikt

Help pls!

Nem találtam alkalmasabb topikot a témában.
Ugye ha mikrofon kábelt szeretnék hosszabbítani, azt akár sztereo, vagy ne adj isten a jobb-bal-mikrofon-földelés csatlakozós kábelekkel is megtehetem, és nem fog összeakadni a végeken...
Azt gondolom, hogy elvileg nem, de inkább rákérdezek.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#56563) robi-k


robi-k
őstag

Megvan az első, feltört teljes 4K UHD BD lemez (Inferno 2016), amelyiken van magyar hang és felirat is ;)

(#56564) junkpod válasza robi-k (#56563) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csak tudnám miért a zs kategoriasokat torogetik?

Box's don't touch!

(#56565) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

A Házimozis Topic-ok főleg a hangra vannak kiélezve, ezért inkább itt kérdeznék:

Próbálom megfejteni ezt az fps vs TV Hz (tk. a kadenciahelyesség) kérdését, eddig a következőket olvastam össze:

"24p képesség:"

60Hz-es TV esetét vegyük alapul: a 23.976fps (Hz-es, jel/másodperces, ez is elég katyvasz, hogy minek nevezzük valójában) jelet kap a TV, azt a TV felgyorsítja 0.1%-al, így kapjuk a 24fps-t, amit a TV 3:2-es pull-down-al (2x30Hz-re) 60Hz-re "konvertál".

120Hz-es TV-t alapul véve: a 23.976fps "jelet" csak fel kell gyorsítani 0.1%-al, hogy 24fps legyen, amit aztán simán 5-el megszorozva kijön a 120Hz-re konvertált "képfrissítés".

Ez így korrekt leírás, miben tévedek?! :F

Bár már olvastam olyat is, hogy már a mai 60Hz-es TV-k között is van olyan, aminél pull-down se kell, mert képesek 48Hz-en is működni, 24p jel esetén.

[ Szerkesztve ]

(#56566) SunMount3r válasza SunMount3r (#56565) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Arra is vegyesek a forrás infók, hogy mi végzi végül is a konvertálást. Írtak olyat is, hogy a lejátszó végzi a "felgyorsítást" és a 3:2 pull-down-t is 60Hz-es TV-k esetén. 120Hz-es TV esetén pedig csak a felgyorsítást, a "felszorzást" pedig már a TV. Ez korrekt eddig?! Vagy a TV tényleges 23.976fps (Hz/jel per másodperc) jelet kap és az egész konvertálást a TV végzi?! :F

(#56567) DoItYourself válasza SunMount3r (#56566) üzenetére


DoItYourself
addikt

Haha, jó téma, itt egy cikk hozzá. Szólj, ha megvilágosodtál, nekem nem sikerült.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#56568) SunMount3r válasza DoItYourself (#56567) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszi, bár túl sok új infó nem volt benne, kb. annyi, hogy pl. 60Hz-és TV esetén a pull-down-t kezelheti a lejátszó is és a TV is. Ha nem 24p képes a TV, akkor a lejátszónak kell megcsinálni a pull-down-t. Ezt nem tudom, hogy érzékeli a lejátszó, az EDID adatok alapján?

Amúgy ez a cikk is jól indít: [link]->Néhány ritka kivételtől eltekintve a Blu-ray lemezek pontosan olyan képsebességgel tárolják a filmeket, mint ahogyan a mozigépek rögzítették őket: minden másodpercre 24 teljes képkocka jut. (Egészen pontosan 23,976, de a továbbiakban a 24-et használjuk.)-> Én itt kezdeném a szaglászást, mivel it kezdődik a lejátszás is. 24p=24fps-esl rögzítik a filmeket, ami viszont 0.1%-al le van lassítva, hogy 23.976fps legyen és így is van "fizikailag" eltárolva (lekódolva) a BD lemezeken. Tehát ez az állítás már eleve nem igaz, ha jól gondolom. A kiinduló kérdésem is ez: a visszagyorsítást 23.976-ról -> 24-re akkor a lejátszó végzi?!

[ Szerkesztve ]

(#56569) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Melyik az "igazi" 3D?:
3D BD50
3D Half-OU
3d Half-SBS

Valamint a Raspberry PI2 különböző mókolás nélkül melyiket játssza le?

F.K.T.

(#56570) Joshi válasza SunMount3r (#56568) üzenetére


Joshi
titán

"A kiinduló kérdésem is ez: a visszagyorsítást 23.976-ról -> 24-re akkor a lejátszó végzi?!"
Én úgy tudom, hogy a lejátszó attól kadenciahelyes, hogy pontosan 23,976-ot ad ki magából. Találtam egy Mede8er beállítás képet, és ott is 23,976Hz-re hivatkozik nem pedig frame per second-ra.

(#56571) TCr válasza psg5 (#56569) üzenetére


TCr
veterán

Szia!

Az első.
A többi felezett felbontású.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#56572) Beni2360 válasza psg5 (#56569) üzenetére


Beni2360
félisten

Raspberry PI2 - 2. 3. -t játsza le 3 D TV hez
Passziv TV-hez a 3D Half-OU
Aktívhoz a 3d Half-SBS ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#56573) DoItYourself válasza SunMount3r (#56568) üzenetére


DoItYourself
addikt

A Sony tv topikban volt róla szó régebben, hogy az Európában eladott tévék panelje 50Hz-es frissítésű. Itt én feladtam a megértést.
Egyébként ha gyorsítod-lassítod a lejátszást, mi lesz a hanggal?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#56574) SunMount3r válasza DoItYourself (#56573) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az 50Hz-nek a régi európai PAL szabványhoz van köze (25Hz kétszerese). A magyar digitális TV adások most is 50Hz-et igényelnek. Ez valami "standard". Legalábbis ahogy eddig megértettem az anyagokból. Ettől függetlenül, Szerintem minden manapság eladott "lapos TV" képes 50 és 60Hz-en is egyaránt ketyegni.

Egyébként ha gyorsítod-lassítod a lejátszást, mi lesz a hanggal?-> Azt kiolvastam, hogy 24fps->23.976fps konverziónál utómunkát igényel a hang is, azt is le kell lassítani 0.1%-al. (Konkrétan ezt írták, bár nem tudom igaz e.) Az viszont nem tiszta, hogy mi történik a fordítottjánál. A másik tippem, hogy mivel a kép úgy is 24fps-re lesz visszakonvertálva, ezért a hangot érintetlenül hagyják az anyagban.

(#56575) psg5 válasza Beni2360 (#56572) üzenetére


psg5
veterán

Koszi mindenkinek!

Panasonic 50st60 melyiket kepviseli?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#56576) Joshi válasza DoItYourself (#56573) üzenetére


Joshi
titán

Ha rákötöd a Tévét a PC-re, ott meglátod hogy milyen frekik választhatók. Általában 23, 24, 25, 30, 50 és 60Hz.

(#56577) DoItYourself válasza SunMount3r (#56574) üzenetére


DoItYourself
addikt

Azt írták, hogy a hálózati feszültség miatt ennyi a panel frissítése fixen. A hangot lelassítani csak újramintavételezéssel lehet, ami passthrough esetén nem járható út.
Joshi: az azt jelenti, hogy a tévé milyen frekvenciájú jeleket támogat, a panel belső frissítése fix. Állítólag. A linkelt geeks írásban van link egy korábbi cikkhez, ahol ezt elmagyarázzák. Persze meglehet, hogy hülyeség az egész...

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#56578) Beni2360 válasza psg5 (#56575) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ha erről van szó - Panasonic VIERA TX-P50ST60E - akkor AKTÍV 3D. És az SBS ajánlott rá ha nincs 3D ISO lejátszód.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#56579) SunMount3r válasza DoItYourself (#56577) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ebben az esetben épp gyorsítani kéne akkor a hangot, de ahogy írod ez kizárt.
Azt sem értem, hogy 1000 képkockaként +1 beszúrásával, hogy nem változik (nyúlik meg) a videó hossza (az eredeti 24fps-es anyagéhoz azonosra). Ez egy film esetén több másodperc is lehet. De nem, a "playtime" is marad az eredeti a konvertálás során. Csak azt nem értem hogy. (Egész nap ezt a témát kurkásztam, lehet mára már kicsit sok volt :U ...)

(#56580) Joshi válasza SunMount3r (#56579) üzenetére


Joshi
titán

Pedig a topikgazda ért hozzá, csak eltűnt mint az aranyóra. :D De pl PuMbA is a mestere a témának.

(#56581) jeni válasza Joshi (#56580) üzenetére


jeni
félisten

Nem tűnt el csak a háttérben leskelődik.

(#56582) SunMount3r válasza SunMount3r (#56579) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(Egész nap ezt a témát kurkásztam, lehet mára már kicsit sok volt :U ...)-> Azt sem értem, hogy 1000 képkockaként +1 beszúrásával, hogy nem változik (nyúlik meg) a videó hossza (az eredeti 24fps-es anyagéhoz azonosra). No igen nem ezt akartam írni, hanem: akkor még annyival is hosszabb lenne, mint az eredeti 24fps, mert a 23.976fps már eleve meg van "nyújtva" a 0.1%-os lassítással.

De nem, a "playtime" is marad az eredeti a konvertálás során.-> Ez a visszakonvertálásra igaz, de amikor 23.976-ból csinálnak 24-et akkor nyilván megnyúlik az anyag.

[ Szerkesztve ]

(#56583) SunMount3r válasza SunMount3r (#56582) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, szóval: 24fps az még mindig csak 1 másodperc. Tehát, ha a 23.976-hoz még beszúrunk 0.024 plusz képkockát másodpercenként, akkor attól még a videó hossza nem változik. 1000x0.0.24 meg pont 24. (Jó, mára már tényleg hagyom, mert lehet ez már kezd marhaság lenni :D :U ...)

[ Szerkesztve ]

(#56584) Patice válasza Joshi (#56580) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én nem értek hozzá. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56585) djnice válasza SunMount3r (#56583) üzenetére


djnice
veterán

Nem értem a kérdésedet, de ezt a témát már átrágtuk párszor.

Az 59.94 Hz az NTSC szabvány hozadéka, csökkenteniük kellett a frekvenciát 0.1%-kal, mert a szín és a hangvivő 60 Hz-nél interferált egymással, ami a képen pontok formájában jelent meg:
"When a transmitter broadcasts an NTSC signal, it amplitude-modulates a radio-frequency carrier with the NTSC signal just described, while it frequency-modulates a carrier 4.5 MHz higher with the audio signal. If non-linear distortion happens to the broadcast signal, the 3.579545 MHz color carrier may beat with the sound carrier to produce a dot pattern on the screen. To make the resulting pattern less noticeable, designers adjusted the original 15,750 Hz scanline rate down by a factor of 1.001 (0.1%) to match the audio carrier frequency divided by the factor 286, resulting in a field rate of approximately 59.94 Hz. This adjustment ensures that the sums and differences of the sound carrier and the color subcarrier and their multiples (i.e., the intermodulation products of the two carriers) are not exact multiples of the frame rate, which is the necessary condition for the dots to remain stationary on the screen, making them most noticeable."

Hogy 59.94 Hz-n jól jelenjenek meg a mozifilmek, a 24-et is csökkentették 0.1%-kal, így a végeredmény 23.976 frame/sec lett, amiből 2:3 pulldown-al lesz 59.94.
A mai TV-k az 59.94 és a 60 Hz-en kívül tudják a 23.976 és a 24 többszörösét is, így ha ilyen natív frekvenciákat kapnak a lejátszótól, akkor azokat simán (kadenciahelyesen) jelenítik meg.
A régebbi nem 24p képes TV-k pedig az 59.94 és a 60 Hz-et tudják, így azok 2:3 pulldown-al jelenítik meg a képet.
Természetesen mindegyik TV tudja az 50 Hz-et is, de ez itt most nem releváns.

Amúgy meg bölcsészként mit érdekelnek téged ezek a dolgok? :D

(#56586) SunMount3r válasza djnice (#56585) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszi, így már tiszta a dolog. Közben egy másik topic-ban is kb. ezt válaszolták. Egyébként az alap gondolatom nekem is ez volt, hogy konkrét 23.976Hz-re vált át a TV- is (így képzeltem eddig), de a Himedia topic-ban többen felvetették, hogy ez nem egészen így van és onnantól "elszabadultam". :D De linkelek pár cikket, amik alapján rá fogsz jönni mitől kavarodtak össze bennem ezek a dolgok: [link] és [link]-> itt aztán vannak bőven hivatkozások a 24fps-re, az ennek többszörösén ketyegő TV-kre (48, 72, 96, 120 és, hogy miért is olyan jó nekünk stb...), szóval nem csoda, hogy ennyire átláthatatlanná vált bennem a dolog.

Az NTSC-s dologról is olvasgattam tegnap, de ez csak "érdekes adalék", mert ezen max csak bosszankodni tudunk...

Azt meg honnan gondolod, hogy bölcsész vagyok?!

(#56587) djnice válasza SunMount3r (#56586) üzenetére


djnice
veterán

Emlékszem: [link]

(#56588) SunMount3r válasza djnice (#56587) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Okés, de hopp, ebben hsz.-edben (ha már a múltat idézzük :D ), meg épp olyat írtál anno, amivel a mostani kérdezgetéseim is elkezdődtek:

A 23.976-ot mindig 24 Hz-n játszuk le, ha kadenciahelyes a lejátszás, akkor 0.01%-kal felgyorsítva, ha nem, akkor kb 41 (1/(24-23.976)) másodpercenként 1/12 másodpercre megismétlünk egy képkockát, hogy a hang szinkronban maradjon.
-> Ez azért jóval bonyolultabb megoldás, mint amit az előbb állítottál. :F Speciel épp erre vonatkoztak ez eddigi kérdéseim, hogy ez hogyan működik a gyakorlatban. (Hát ezek alapján én már tényleg nem csodálkozom magamon, hogy ennyire kusza nekem a dolog és ennyit kérdezek a dolog kapcsán...)

(#56589) Beni2360 válasza SunMount3r (#56588) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez úgy működik a gyakorlatban, hogy egy jól beállított lejátszóval, miután kényelmesen elhelyezkedtünk és magunkhoz vettük a "kellékeket", elindítjuk a a filmet és élvezzük és nem foglalkozunk közben avval, hogy ugyan már mennyi filmkocka ugrál a szemünk előtt. :DD
Ez az én véleményem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#56590) djnice válasza SunMount3r (#56588) üzenetére


djnice
veterán

Itt valamiért én is túlgondoltam, a gyorsítás az audio passthrough miatt nem lehetséges.

(#56591) jeni


jeni
félisten

Hello
Egy ilyet menyire lehetne használni Médialejátszónak?

Amúgy meg egy ilyen chipesről jókat írtak valahol.

[ Szerkesztve ]

(#56592) Joshi válasza jeni (#56591) üzenetére


Joshi
titán

Ez nem médialejátszó, hanem HTPC.

(#56593) jeni válasza Joshi (#56592) üzenetére


jeni
félisten

igen tudom,de kiválhatja azt? betudja tölteni a szerepét?

a Rockchipről is írtak korábban,de ha jól tudom még friss cucc.

[ Szerkesztve ]

(#56594) Patice válasza jeni (#56591) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az elsőt HTPC-ként tudom ajánlani.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56595) Joshi válasza jeni (#56593) üzenetére


Joshi
titán

Azért linkeltem a htpc topikot, hogy ott kérdezz rá.

(#56596) junkpod válasza jeni (#56591) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én rockchip-es androidos dobozkaert 2 forintot sem adnék.

Box's don't touch!

(#56597) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ja, egyébként nem rég a legújabb firmware frissítéssel megoldották a "Lucy" (Crop-olt HDR-es videók képaránya) bug-ot a Himedia Q Pro lejátszókon. Szóval eggyel kevesebb ok, amiért ne lenne ajánlott... :D :)

(#56598) pontyos


pontyos
senior tag

Helló!

Esetlegesen Zidoo X10 en gondolkodóknak leírnám a tapasztalatom.
1.4.6 os firmware telepítése után működik az összes formátummal, hibamentesen. Hang kép egyaránt beleértve, az UHD tartalmakat is 5000 kbps es 7.1 es hang / DTS HD v True HD - Atmos / és közel 60 Mbps-mos képet is simán viszi, reccenés menetesen a belső lejátszóval!!
A beállításokat érdemes a "Setup - Other - Advanced" útvonalon elérni. Itt az Androidos felület jön be, de gyorsabb mint a felső menüsorban, de ugyanúgy beállítható.
A hang kimeneteken RAW mód
Display HDMI mode: a tv max felbontása, vagy 3840x2160/60Hz / 16/9 (1.78:1)
Deep Color Mode : Auto
Deep Space Mode : Auto
A távirányító két alsó színes gombjára kiraktam a felirat és hangváltás opciót, így nem kell menüben ugrálni.
Kizárólag media player-nek használom, merevlemezről, így a hálózat és egyéb funkciók felfedezése egyenlőre elmaradt. Mai nap az elérhető uhd hdmi capture tartalmakkal teszteltem, némelyik film meggyőzően szép, hiába nem "real deal"
Aki Zidoo-t venne, annak ajánlani tudom, nekem a Dune Smart D1 et váltotta.

:)

[ Szerkesztve ]

(#56599) TCr válasza pontyos (#56598) üzenetére


TCr
veterán

FullHD tartalom esetén jobb a D1-nél kép- és hangminőség szempontjából?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#56600) pontyos válasza TCr (#56599) üzenetére


pontyos
senior tag

Igen, nekem a hang tűnt fel azonnal!
Ezzel [link] hajtom a hangfalakat.A kép nem volt annyira egyértelmű ( lehet mindkét esetben némi placebo hatás is ;) a hang igen.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.