Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) Phülöp válasza blakey (#55150) üzenetére


Phülöp
addikt

jaja
képet a tévé felé
hangot az erősítő felé
nem egyikből a másikba meg oda meg vissza

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#55152) ginola válasza sbazsi (#55147) üzenetére


ginola
addikt

Vagy 4 pólusú jack-kel koaxiális a fehér RCA, ha nincs HDMI-d az erősítőn.
A boxból az erősítőbe kéne kötni....

[ Szerkesztve ]

(#55153) blakey válasza Phülöp (#55151) üzenetére


blakey
titán

Menne az úgy is, csak nem minden tv-vel, nálam nem működött a Panasonic-kal, a Sonyval nincs ilyen gond külön lehet kapcsolni, hogy min keresztül küldje ki a hangot és ha átkapcsolom optikaira akkor elnémul a TV és továbbküldi az 5.1-et az erősítő felé.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55154) junkpod válasza sbazsi (#55149) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nincs a boxon spdif kimenet is?

Box's don't touch!

(#55155) Osynho válasza sbazsi (#55149) üzenetére


Osynho
addikt

Erősítőn keresztül nem működik ez a szolgáltatás? Nálam egy öreg Denon 3808-al megy.

(#55156) blakey válasza Osynho (#55155) üzenetére


blakey
titán

De működik csak akkor az erősítőt is be kell kapcsolni, ami gondolom plusz áram, meg ugye kell a másidik táv is a bekapcsoláshoz. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55157) vargalex válasza sbazsi (#55149) üzenetére


vargalex
félisten

CEC-en (nálad Viera link) menni kell akkor is a box irányításának, ha az erősítőn keresztül megy a HDMI. Persze akkor, ha az erősítő is tudja a CEC-et. Nálam így van bekötve, ekkor a TV távirányítójával tudom vezérelni a box-ot, sőt az erősítőt is.

Szerk.: látom, lemaradtam.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#55158) DVlad válasza blakey (#55156) üzenetére


DVlad
őstag

Igen, de ha 5.1 vagy DTS kell neki, akkor amúgy is be kell kapcsolni.
Legegyszerűbb megoldás szerintem is egy optikai csatlakozás az erősítőbe, így minden variáció működni fog (tv szól, erősítő szól, mindkettő, stb.).

(#55159) blakey válasza DVlad (#55158) üzenetére


blakey
titán

Ne nekem magyarázd, már kérdeztem tőle, hogy miért van így, az indok a több táv volt, aminek nincs sok értelme, mert mindenképp úgyanannyi lenne, mindegy, majd megoldja ahogy akarja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55160) DoItYourself válasza junkpod (#55154) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha ez egy Xiaomi Mi Box, akkor nincs rajta optikai kimenet. Ezt írta:

"Megérkezett a mi box."

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#55161) DVlad válasza DoItYourself (#55160) üzenetére


DVlad
őstag

Akkor elnézést, nem tudtam, hogy nincs rajta. (Felháborító hiányosság/spórolás az összes készüléknél, ahol lehagyták.)

(#55162) blakey válasza DVlad (#55161) üzenetére


blakey
titán

Szerintem tudatosan készült az a box, nincs rajta ethernet csatlakozó (USB HUB-bal + ethernettel azért még megoldható), csak HDMI van rajta, bár nekem ez midegy, mert ez is elég.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55163) junkpod válasza DoItYourself (#55160) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem optikaiz javasoltam, hanem spdif-et, lehet az coax is...

Box's don't touch!

(#55164) DoItYourself válasza junkpod (#55163) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nem okoskodni akartam (tudom, hogy tudod, tudjuk, hogy hányféle S/PDIF van :) ), csak azért vetettem közbe, mert áradnak az ötletek, de még azt se tudjuk pontosan milyen boxról van szó. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#55165) junkpod válasza DoItYourself (#55164) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ok. Csak azt hittem mindenki vásárlás előtt megnézi, hogy a meglévő eszközeihez mit lehet csatlakoztatni.
Optikai csatos hm erositohoz hasonló kimenetes boxot kell venni.

Box's don't touch!

(#55166) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Sziasztok asztali média lejátszót szeretnék venni, és ebben szeretném kikérni a ti segítségeteket. Az szeretném ha a média Box tudná a 4K felbontást és a 3D-t. Én eddig ezt találtam Sencor SMP 9003 PRO.
Max 35k van rá szánva.

Válaszokat tippeket előre is köszönöm!

(#55167) blakey válasza Hzsolt11 (#55166) üzenetére


blakey
titán

Himedia Q5/Q10 Pro, Zidoo X8/X9S, Dune Solo Lite 4K, Dune Solo 4K, Popcorn Hour VTEN, Popcorn Hour A500/A500 Pro. Azt a Sencort nem ismreme és nem is szeretném megismerni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55168) T_Stark válasza Hzsolt11 (#55166) üzenetére


T_Stark
őstag

A fentebb írtak jók, de max 35K-ból csak a Zidoo X8 jön ki újonnan, viszont az tud is mindent amit írtál.

(#55169) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Köszönöm szépen a segítséget de nem találom egy oldalon se a Zidoo X8-at. :(

(#55170) Joshi válasza Hzsolt11 (#55169) üzenetére


Joshi
titán

Azt hiszem itthon nincs forgalomban, csak kintről lehet rendelni. GearBest-ről érdemes lehet a rendelés. Most nézem hogy ott már nincs, akkor kicsit többért az Aliról.

[ Szerkesztve ]

(#55171) blakey válasza Joshi (#55170) üzenetére


blakey
titán

A Gearbestes link nem jó, X8-ból ez az ajánlott: ZIDOO X8 Realtek RTD1295, szerintem amazonról célszerű rendelni, mert akkor ingyenes a szállítás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55172) Hzsolt11 válasza blakey (#55171) üzenetére


Hzsolt11
tag

értem és köszönöm szépen a segítséget :R

(#55173) Joshi válasza blakey (#55171) üzenetére


Joshi
titán

Tényleg benéztem habár ott úgy sincs. :D

(#55174) fzsolt976


fzsolt976
csendes tag

Sziasztok!
Én is rávettem magam, hogy beleinvesztáljak egy ilyen kütyübe. Mivel nem szeretnék 60e körüli összeggel belevágni, az alsóbb árfekvésű médialejátszók között keresgéltem. Nos, eközben akadtam rá egy YOKA KB2 PRO típusú cuccra.
[link]
A kérdésem az lenne, van-e valakinek tapasztalata ezzel a termékkel, illetve a gyakorlottabbak ajánlanák-e a paraméterei alapán, látnak-e benne fantáziát? Segítségeteket előre is köszönöm.

"Lehetetlen a fény sebességénél gyorsabban utazni és természetesen nem is célszerű, mert lerepülhet a kalapunk."

(#55175) blakey válasza fzsolt976 (#55174) üzenetére


blakey
titán

Ez nem médialejátszó, TV okosító, elssősorban. Ha ilyen eszközt keresel akkor ez a megfelelő topik. Kevés olyan androidos eszköz van ami médialejátszó is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55176) fzsolt976 válasza blakey (#55175) üzenetére


fzsolt976
csendes tag

Rendben, köszönöm.

"Lehetetlen a fény sebességénél gyorsabban utazni és természetesen nem is célszerű, mert lerepülhet a kalapunk."

(#55177) hörcsi77


hörcsi77
tag

sziasztok
szeretném megkérdezni, hogy apple tv mint médialejátszó képes routeren keresztül nas szerverről filmet lejátszani? bocs ha rossz topik, de nem találtam megfelelőt
köszi

(#55178) blakey válasza hörcsi77 (#55177) üzenetére


blakey
titán

Igen, képes rá, itt a topik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55179) hörcsi77 válasza blakey (#55178) üzenetére


hörcsi77
tag

köszönöm

(#55180) Beni2360 válasza Hzsolt11 (#55172) üzenetére


Beni2360
félisten

Android TV Box ZIDOO X8 Android 6.0
Én innen rendeltem 2 hónapja .
-----------------------
(#55173) Joshi - dehogynem kettő eladótól is van.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55181) Joshi válasza Beni2360 (#55180) üzenetére


Joshi
titán

"(#55173) Joshi - dehogynem kettő eladótól is van."
Én a rossz linkre gondoltam, azaz a Realtek RK3288-ra. Mondjuk ez is minősíti a Zidoo-t, hogy ugyan azon a néven(X8) különböző soc-al szerelt készülékeket árul. :B

(#55182) Beni2360 válasza Joshi (#55181) üzenetére


Beni2360
félisten

A GearBest le is vette és nem adott el belőle mert rájött, hogy helytelen leírást mellékelt. Vagy ha eladott akkor vissza is fizette a pénzt. A ZIDOO oldalán nem szerepel ezzel a soccal.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55183) Joshi válasza Beni2360 (#55182) üzenetére


Joshi
titán

Ő... bocs de én ezt a Google keresővel találtam, szóval még1x bocs hogy ez így alakult. Szerintem lépjünk túl a témán. :R

ui.: egyébként ez egyértelműen mutatja, hogy a GearBest szarral se különb mint az AliExpress ;] .

[ Szerkesztve ]

(#55184) Beni2360 válasza Joshi (#55183) üzenetére


Beni2360
félisten

Ok lépjünk túl a témán. :R
De az ui nem értem mivel az Ali a helyes adatokkal kínálja: Realtek RTD1295 2G/8G
Csak avval a különbséggel. hogy Amazonról sarc nélkül jön.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55185) Joshi válasza Beni2360 (#55184) üzenetére


Joshi
titán

Az hogy honnan jön sarc nélkül nagyon is változó. :U
Sokak szerint a GearBest jobb webshop mint az Ali, legalábbis megbízhatóbb. Nem állítom az ellenkezőjét, de nekem eddig az Alival se volt komoly gondom.

[ Szerkesztve ]

(#55186) Beni2360 válasza Joshi (#55185) üzenetére


Beni2360
félisten

A fentebb linkelt helyről - (#55173) Joshi - dehogynem kettő eladótól is van.- az Amazon.de szállítja vám és áfa mentesen a primán keresztül és kb 1 hét alatt itt van, vagy kevesebb idő. Az általam nyitott csoportban majd mindenki onnan vette. nekem a Dec 14.-n érkezte abban a bizonyos zűrzavaros időben 1 nappal előbb mint ígérték.
Nekem az Alin gyorsabban elintézték a reklamációimat mint a Gearbesen keresztül.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55187) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Kinéztem egy ilyen lejátszót. Mennyire ajánlott ez a típus? Illetve mit érdemes venni 20 ezer alatt? Használt is szóba jöhet.

(#55188) blakey válasza Zaji (#55187) üzenetére


blakey
titán

Neked is csak az tudom írni, ez az androidos topik, amit linkelsz nem médialejátszó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55189) Zaji válasza blakey (#55188) üzenetére


Zaji
őstag

És médialéjátszóban nem is létezik árban hasonló?

Szerintem nem jó linket adtál meg.

[ Szerkesztve ]

(#55190) blakey válasza Zaji (#55189) üzenetére


blakey
titán

Valóban nem jó linket adtam, itt érdeklüdj ha TV okosító kell.
Az aprón nézz körül, hogy milyen lejátszók vannak annyiért, azt a kategóriát nem nagyon ismerem, láttam egy MINIX neo X8 Plus-t, az Androidos de médialejátszásra optimalizált viszont kereten felül. S905/S505X boxokat keress és LibreELEC-kel kihozható belőlük egy jó lejátszó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55191) junkpod válasza Zaji (#55187) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem értem blakey kollégát, hiszen sok száz ezren használnak S905-ös boxokat média lejátszónak, tehát valószínűleg ezt is lehet annak használni. (Mivel ide írtál, gondolom médialejátszót keresel, nem?)
Gyere át az S905 topikba és ott kérdezd meg, hogy van-e másnak pont ilyen típus és van-e vele tapasztalat, de valószínűleg telepíthető rá LibreElec médialejátszó célszoftver.

Box's don't touch!

(#55192) blakey válasza junkpod (#55191) üzenetére


blakey
titán

Nem médilejátszó, nem ide tartozik, kevés olyan androidos box van amit médialejátszónak szánnak, a Venz10 pont nem az. Szerintem ezt nem kell tovább magyarázni.
Amúgy már átirányítottam a megfelelő helyre.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55193) junkpod válasza blakey (#55192) üzenetére


junkpod
nagyúr

néha az az érzésem mintha 2 blakey lenne itt:) volt, hogy kardoskodtál az LE alapú boxok mellett mint teljes értékű lejátszó, máskor meg ellenkezőleg... :F

Box's don't touch!

(#55194) blakey válasza junkpod (#55193) üzenetére


blakey
titán

Az érzéseiddel nem tudok mit kezdeni, de az Androidos boxok többsége nem médialejátszó és azoknak is megvan a megfelelő topik, át lehet irányítani és meg is tesszük, neked is leírom, kevés androidos box van médialejátszásra optimalizálva. Aki itt médialejátszót keres az nem androidos boxot keres ha meg igen akkor oda írányíitjuk. Nem mindenki akar/tud LE-t telepíteni.
Te sem tudsz sok Androidos boxot felsorolni ami "out of the box" médialejátszó is, pl. a Minix, Himedia, Zidoo termékei pont médialejátszásra vannak optimalizálva amellett, hogy Androidos boxok is. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55195) junkpod válasza blakey (#55194) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tényszerűen igazad van.

Box's don't touch!

(#55196) mesteruram


mesteruram
tag

Sziasztok!
Tanácsokat szeretnék kérni jót-rosszat is. Popcorn VTEN-t szeretnék venni használt de még garanciás 45 ezer lenne. Jelenleg FULL HD-ban nézek mindent amit csak lehet, de ez a WD TV Live már gyötrelem. A nagy kölcsönzőbe járok már 4 éve onnan kölcsönzök a lehető legjobb minőséget.
Köszönöm!

(#55197) szasai


szasai
csendes tag

Sziasztok!

megjött a minix neo u1 és azzal bajlódom h a hdmi osztón keresztül nincs jel a tv.-n azaz az idulás logo meg van de utána sötétség, csak ha direktbe kötöm a tv-be akkor működik.
Korábban a med600nál semmi bajom nem volt ezzel a tv is a projektor is ment hibátlanul a hdmi osztóval.
mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#55198) blakey válasza szasai (#55197) üzenetére


blakey
titán

CEC?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55199) szasai válasza blakey (#55198) üzenetére


szasai
csendes tag

Ki kéne kapcsolnom a minixen a cec-et?

(#55200) blakey válasza szasai (#55199) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy megoldás lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.