Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) mettek válasza Joshi (#56950) üzenetére


mettek
addikt

De. Egy synology ds115-ös. Nem így kell hálózatot nyitni felé?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#56952) Joshi válasza mettek (#56951) üzenetére


Joshi
titán

A NAS felé neked semmilyen hálózatot nem kell nyitni. Az a lényeg hogy minden eszköz a NAS-t érje el az adott hálózaton amit a NAS-on engedélyeztél. Lehetőleg felhasználónévvel és jelszóval. A jelszó minimum 8 karakter legyen kisbetűvel nagybetűvel és számmal.

[ Szerkesztve ]

(#56953) mettek válasza Joshi (#56952) üzenetére


mettek
addikt

Ez ok. Jelszavas a nas és elérhető is de a kodi/LE nem csatlakozik rá csak ugy. Be kell írnom a megosztott mappa nevét, felhasznalonevet, jelszot. Ezutan caatlakozik. De ez samba elvileg.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#56954) Multibit


Multibit
veterán

Két Linux közé egy Windows-barát SMB - soha nem értettem :(

(#56955) mettek válasza Multibit (#56954) üzenetére


mettek
addikt

Milyen uton csatlakozzak akkor?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#56956) SunMount3r válasza mettek (#56955) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

->KODI-ban ezt a funkciót a Video-> Files-> Add Videos...-> Browse-> Add Network Location-> alatt találod. Itt a Protocol-t SMB-re kell állítani és az NAS ip-jét és a megosztott fő könyvtárak neveit kell megadni (és username/jelszó párost, ha van). Minden egyes "szülő" könyvtárhoz külön-külön meg kell csinálni.

Ha így se megy, akkor a NAS beállításainál nézelődnék inkább...

De sok más is bekavarhat a hálózaton, pl. még a kábel is.

[ Szerkesztve ]

(#56957) mettek válasza SunMount3r (#56956) üzenetére


mettek
addikt

Pontosan igy csináltam eddig is csak én nem az ip-jét adtam meg hanem a nas nevét. Na ez az SMB nem a sambát jelenti?

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#56958) Multibit válasza mettek (#56955) üzenetére


Multibit
veterán

Az SMB-vel is jól kéne működnie, csak az NFS egyszerűbb (pl. nincs user/pw) és kisebb az erőforrás igénye.

(#56959) SunMount3r válasza mettek (#56957) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A NAS ip-jét add meg. A Samba és az SMB kb. u.a. jelenti, de Linux rendszereken (Android-on is) Samba-nak szokták hívni.

(#56960) mettek válasza SunMount3r (#56959) üzenetére


mettek
addikt

köszönöm mindenkinek a segítséget, megpróbálom.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#56961) blakey válasza Szoke1982 (#56945) üzenetére


blakey
titán

Amúgy LE alatt, miben jobb , vagy több, mint a gyàri Android alatt?
Egyszerűbb a rendszer maga, semmi sallang és csak lejátszásra van optimalizálva, azaz Kodira, tehát mást nem nagyon kell kiszolgálnia. Többnyire több formátummal elboldogul, de a Minix esetében érdemes a gyári rendszert kipróbálni, lehet, hogy elég lesz, amúgy mindent visz, tehát nem kell az LE, de van rá lehetőség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56962) Warter válasza SunMount3r (#56959) üzenetére


Warter
őstag

Kicsit koltoi tulzas, hogy ugyanazt jelenti. Az egyik egy program a masik meg egy protokol.

(#56963) Szoke1982 válasza blakey (#56961) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Értem , köszi a választ! Sajna még nem jött meg, de màra igèrtèk. Viszont este láttam jó pàr videót (YouTube) ahol nem egy minix nem kapcsolt be, de volt ahol csak a kèk ès sàrga led vilàgított. Ez milyen hibàkra ùtal?[link] (L:https://youtu.be/qroWG-ogG_4)[link](/L)(/L)

[ Szerkesztve ]

(#56964) blakey válasza Szoke1982 (#56963) üzenetére


blakey
titán

Őszinte leszek, túl sok videót nézel. :) Nem tudom milyen hiba, gondolom táphiba lehet ha nem tudja bekapcsolni. Nem találkoztam még semmilyen hibával.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56965) Szoke1982 válasza blakey (#56964) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Ez igy van! :D De mindegy, lesz rà egy év gari szvsz.

(#56966) Brut


Brut
tag

Sziasztok,

Full HD felbontású TV-hez szeretnék egy android médialejátszót. Ami lényeges lenne, hogy legyen rajta gigabites lan port illetve elég gyors legyen ahhoz, hogy a belső memóriájára történő íráskor (eMMC) kihasználja az 500Mbit sebességű netemet is.

(#56967) SunMount3r válasza Brut (#56966) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

elég gyors legyen ahhoz, hogy a belső memóriájára történő íráskor (eMMC) kihasználja az 500Mbit sebességű netemet is.-> :F Ez kicsit nehezen értelmezhető a számomra. Mit akarsz olyan gyorsan arra a kis maréknyi memóriára írni?!

(#56968) Brut válasza SunMount3r (#56967) üzenetére


Brut
tag

Láttam néhány boxot 64 GB-os tárhellyel is, azért erre mehet akár 15-20 GB-os adatfájl is. Mivel gyors a net szeretném kihasználni, kérdés tudja e olyan gyorsan írni

(#56969) junkpod válasza Brut (#56968) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezt kb akkor fogod megtudni mikor kipróbálod. Bármikor változtathatnak az alkatreszeken...

Box's don't touch!

(#56970) Brut válasza junkpod (#56969) üzenetére


Brut
tag

És nincs olyan "A" kategóriás kínai gyártó ahol lehet tudni az írási sebességet?

(#56971) DoItYourself válasza Brut (#56970) üzenetére


DoItYourself
addikt

Olvasgass cnxsoftware-t, ott tesztelik azt is. A Minix Neo U1 pl. elég gyors. Ha "adatfájl" alatt torrentet értesz, nem javasolt, kinyírja a nand chipeket.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#56972) Potrien


Potrien
senior tag

Szervusztok!
Az Lg tévémet szeretném okosítani( Pedig elvileg már okos gyárilag, de mégsem eléggé)egy médialejátszóval.
Jó minőségben szeretnék youtube-t nézni rajta, vagy videát.(ez tehát az elsődleges cél)
Mivel nem nagyon értek a számítástechnikához olyanra lenne szükségem ,elsősorban ami minden mókolás nélkül egyből használható, és a kezelése is könnyű.
ár annyira nem számít., de 60-70000-forint fölé nem mennék.
Külföldről is meg tudom rendelni,ha ott van jó esetleg,magyar gari annyira nem érdekel.
van ilyen lejátszó esetleg??

(#56973) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Kadenciahelyes lejátszás, 3d, ISO lejátszás, BD menü kezelés, Hd hangok átvitele, Jukebox.
Ezek kellenének nekem, tudom, a zidoot még ajánlottátok nekem, de ezek is szóba jöhetnének?

Dune HD Solo 4K BASE
Popcorn Hour A-500

(#56974) junkpod válasza Dave567 (#56973) üzenetére


junkpod
nagyúr

Bármelyik S905 box jó erre:)
Amúgy mire jó egy BD menü?

Box's don't touch!

(#56975) Dave567 válasza junkpod (#56974) üzenetére


Dave567
addikt

Tetszik, csak ennyi, és ha már veszek MP-t akkor jó legyen. :R

(#56976) blakey válasza Dave567 (#56975) üzenetére


blakey
titán

ha már veszek MP-t akkor jó legyen. - ezzel mindenki így van, de manapság a magas ár sem garancia erre. A Dune Solo 4K, Popcorn A500 tudásban pl. alul marad egy LE-vel szemben, képminőségben meg nincs nagy különbség. amúgy ha tetszik a Dune vagy a Popcorn illetve megfelel a menü kezelése akkor azok is megfelelően működnek, de elmaradnak egy LE+Kodi párostól.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56977) junkpod válasza blakey (#56976) üzenetére


junkpod
nagyúr

A BD menurol beszéltünk...

Box's don't touch!

(#56978) blakey válasza junkpod (#56977) üzenetére


blakey
titán

Attól még áll amit írtam, nem zavar be a csevegésbe.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56979) Dave567 válasza blakey (#56976) üzenetére


Dave567
addikt

Nekem csak az a lényeg, amiket felsoroltam azokat tudja, a többi engem nem nagyon érdekel, mert egyelőre nem lesz 4-k tévém.
Viszont 3d-t nézek, most építem a komolyabb hangcuccokat, remuxokat gyűjtök, vannak Iso, Bd menüs filmjeim . Igazából ha a 4-k kiforrott lesz, akkor majd ráérek 4-k cuccokat venni, addig nekem jó lesz majd a sima is, csak működjön rendesen.
Anno nekem a MED600-at ajánlották, 2 évvel később kiderült, hogy nem tudja a Isot, vagy mit kezelni.
Szidtam is rendesen, az RPI2 meg a HD hangokat nem viszi, mondom az is komoly. :W

(#56980) blakey válasza Dave567 (#56979) üzenetére


blakey
titán

Világos, ezért is írtam. Popcorn, Dune lejátszói le vannak maradva 2-3 évvel. Egreat A5 ami mindent visz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56981) djnice válasza Dave567 (#56979) üzenetére


djnice
veterán

Ha kell a kadenciahelyes 3D MVC és a bluray menü is, továbbá nem akarsz elavult HDMI 1.4-es eszközt, akkor jelenleg nincs más választásod mint a Zidoo vagy a túlárazott Zappiti.
Van még egy opció az Egreat A5, de mivel az is HiSilicon, necces hogy annál sem kadenciahelyes a 3D, viszont tudja a menüt a 4K Bluray-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#56982) Brut válasza DoItYourself (#56971) üzenetére


Brut
tag

No ezt nem tudtam, pedig torrentre is jó lenne használni...

(#56983) Potrien válasza Potrien (#56972) üzenetére


Potrien
senior tag

Erre a kérdésre esetleg van valakinek tippje?

(#56984) Beni2360 válasza Potrien (#56983) üzenetére


Beni2360
félisten

Éppen utánad írogatták ebben a témában a dolgokat.
Nekem egy ZIDOO X8 (109 €) van dev.14.-e óta és mindent visz mókolás nélkül, vagy a z X9S.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#56985) Potrien válasza Beni2360 (#56984) üzenetére


Potrien
senior tag

Nagyon köszönöm a választ.
Mi a különbség a 8, és a 9 között?

(#56986) Beni2360 válasza Potrien (#56985) üzenetére


Beni2360
félisten

Gyakorlatilag az X9S csak alu ház-külső e-sata lehetőség, hardverileg egyforma. Van még X10 amibe rakható 2.5" vinyó. De azt már drágának találom mivel NAS-ról hálózaton keresztül nézzük a filmeket.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#56987) Potrien válasza Beni2360 (#56986) üzenetére


Potrien
senior tag

Nagy vagy !
Nagyon köszönöm a pontos választ!
:R :R :R

(#56988) Dave567 válasza blakey (#56980) üzenetére


Dave567
addikt

(#56981) djnice:

Köszi a válaszotokat.-
Még átgondolom, de ez a Kadenciahelyes lejátszást, hogy nem tud az A5-ös nem túl biztató, lehet még is a Zidoo marad, viszont ott meg a a realtek chip-el van a gond, mármint a sigma jobb nála elvileg.
Na így válasszon az ember...

Amúgy a MED800-ról van vélemény? Azon kívül hogy realteket használ.

(#56989) SunMount3r válasza Dave567 (#56988) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen, az Egreat-ek a 3D iso-kat csak 24Hz-en játsszák le, tehát nem teljesen kadenciahelyes (mondjuk a TV-dtől függ, hogy észre vehető e egyáltalán, de ez meg ugye lutri). De ez csak egy gond velük a sok közül: [link].

(Amúgy a legutóbbi infók szerint szeptember közepére ígéri a Himedia a BD menü támogatást is. :K (OK, egyelőre ez csak ígéret.) Akinek nem kell kadenciahelyes 3D iso, kompromisszum vagy mókolás mentes DVD lejátszás és nem zavarja a Wrapper-ezés, viszont számít neki a ritka patent képminőség, érdemes számításba vennie a Q10/Q5 Pro-kat is...)

[ Szerkesztve ]

(#56990) junkpod válasza Dave567 (#56988) üzenetére


junkpod
nagyúr

"realtek chip-el van a gond, mármint a sigma jobb nála elvileg."
Ilyen ma már nincs, sőt. Gyártótól függetlenül ha egy adott típusú soc-nak nincs durva hibája és van mögötte közösségi támogatás, akkor az jó SoC. Ami mögött csak gyári támogatás van az szerintem nem sokat ér: minden fw frissítésre csak varakozhatsz időtlen időkig.

Box's don't touch!

(#56991) djnice válasza Dave567 (#56988) üzenetére


djnice
veterán

Az újabb Realtek chipek már jobbak mint a régiek, már csak tesztábrákon figyelhető meg a különbség, főleg a chroma upscaling esetén: [link]

A Med800-at én nem ajánlom, régi Realtek SoC és elavult cucc drágán.

(#56992) blakey válasza SunMount3r (#56989) üzenetére


blakey
titán

Szerintem továbbra is igérgetés marad bármilyen javítás a Himediánál, ha meg jön valami új akkor valami más lesz rosszabb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56993) SunMount3r válasza blakey (#56992) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért, szerinted most pl. mi benne a "rossz" (vagy rosszabb, mint az U1-ben/Zidoo-ban), ha legutóbbi fw nézzük?!

[ Szerkesztve ]

(#56994) junkpod válasza SunMount3r (#56989) üzenetére


junkpod
nagyúr

Amúgy csak azért ajanlgatod a himediat mert tulajdonoskent ezt kötelességednek érzed vagy a hibái ellenére is ennyire elégedett vagy vele és újra ezt venned?
A minőségi érvelés sajnos nem áll meg, a ma kapható playak középkategóriás hang és kép rendszeren kb ugyanazt tudják. A (dísz)funkcionalitás viszont igazi érv lehet, az ár mellett.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#56995) SunMount3r válasza junkpod (#56994) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Már kb. 20x leírtam ide, hogy kb. mi az elégedettségi indexem és a felhasználói szokásaim szerinti véleményem róla. Lehet cinikusan furkálni a véleményem, nem érdekel. Te sem érvekkel kötöttél belém, hanem ilyen értelmezhetetlen lőzunkgokkal, mint a "díszfunkcionalitás" :F (WTF?!), aminek a lef@tymáló hangvételén kívül más releváns értelmét nem találom, jelentsen ez neked bármit is. Mind 1, nem is érdekel... :D :N

(#56996) blakey válasza SunMount3r (#56993) üzenetére


blakey
titán

Ahhoz egmásnak kéne ereszteni, de olyan problémákat olvasok "nálatok" amik "nálam" nincsenek jelen és ez összetett dolog. Amióta "áttértem" a Neo U1-re azóta nincsenek gondjaim, attól "agyf@szt" lehet kapni, hogy csak fogpálcikával lehet frissíteni (ez abnormális), az is, hogy egyik lejátszó sem működik normálisan csak mókolás után, Kodival "ez" a baj, A HiPlayerrel "az" a baj, az MX Playert telepítve más a gond, stb. Nekem ez mókolosabb lejátszó mint feltelepíteni egy LibreELEC-et és használni, a gondtalan lejátszást akkor fogod megtapasztalni ha:
- a Himediát nem frissíted és amid van azt mind hibátlanul viszi, újat ne szerezz be, mert lehet, hogy gond lesz
- veszel egy olyan lejátszót ami gondtalan működtetést biztosít
Az utóbbit választottam és nagyon nem bántam meg, a 3D is bőven az élvezhető kategória, nem mellesleg a TV FullHD3D-nek látjamert nem konkrétan felezi a felbontást, mindez Androidos lejátszásra értendő.
LibreELEC-ről sokat olvashatsz így az több lejátszó esetében is igaz lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56997) junkpod válasza SunMount3r (#56995) üzenetére


junkpod
nagyúr

Amúgy a legutóbbi infók szerint szeptember közepére ígéri a Himedia a BD menü támogatást is. :K (OK, egyelőre ez csak ígéret.) Akinek nem kell kadenciahelyes 3D iso, kompromisszum vagy mókolás mentes DVD lejátszás és nem zavarja a Wrapper-ezés,

Ez csak a legutóbbi hszed, régebben írtál egy fél oldalas listát a gondokról.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#56998) Skillet


Skillet
addikt

sziasztok. muter asus oplay v2 lejátszója megkotlott... mármint a táp, de mindegy volt, mert visszafizették az árát.
a gond az, hogy régi tv-n volt használva, most is ahhoz keresek lejátszót, de nem igazán találok.
hdmi portot kivéve, nincsen nagyon más kimenet a lejátszókon.
kellene scart vagy rca. mit ajánlanátok?
külső 500-as hdd-ről lenne lejátszva x264 kódolású sd film, néha pár db fotó, zene.
ennyi. az elvárás az egyszerűség lenne, plug&play eszköz, távirányítóval.
köszönöm az ötleteket.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#56999) SunMount3r válasza blakey (#56996) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát, most sem írtál valami sok konkrétumot. Ez az "ez a baj", meg "az a baj" meg megint ilyen könnyen lerázós dolog. Az Amlogic chipek esetén is lehetne, hol "ebbe", hol meg "abba" belekötni, hogy mit nem tudnak ahelyett amit meg tudnak...

Fogpiszkálós frissítés... OK.

Mókolás? Ja, azt lehet vele. De konkrétan miért is?! Szerintem a DVD ferki-n kívül egyik "mókolható" hiba sem olyan nagy kaliberű. Nem tökéletes, biztosan nem az, sose írtam ilyet, sőt. Attól még viszonylagosan nagy megelégedéssel használom. Összevetés az LE-s Box-okkal?! NEM ez volt a célom, biztos jó kis cucc az úgy (én is tervezek majd egyet), de speciel mindent összevetve (az Amlogic hiányosságait, az Android-os funkcionalitás hiányát is beleértve) és azért valahogy mégsem cserélném el egy-az-egybe a Q10 Pro-t egy S905/x/912-es Box-ra... A képminőség, pedig ahogy írtad, ez így látatlanban nem dönthető el, de szóljon bárki, aki szerint jobb az Amlogic vagy Rockchip képe, mint a Hisilicon-é. Én eddig nem sok ilyen véleményről tudok...

Amúgy: ha normálisan megfigyeltétek, eddig minden alkalommal, amikor szóba hoztam a Himedia-kat, mint alternatívát, szerintem elég korrekten említést is tettem az épp aktuális és releváns hibáiról/hátrányairól is. A most ezt kiváltó fenti posztomban sem volt ez másképp.

(#57000) SunMount3r válasza junkpod (#56997) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Lista. Ok, linket ide. Amúgy a Himedia összefoglalóból nyugodtan válogathatsz. Amelyek közül pl. téged melyik zavarna konkrétan?! :F

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.