Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) ugyes válasza ugyes (#2193) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nem sokat tudok várni, mert a novemberben érkező Roon új linux-os verziója megköveteli az ADM 4.0-t.

(#2202) ugyes


ugyes
aktív tag

Egy leírás, hogyan lehet hdsentinellel ellenőrizni a merevlemezeket, pl. windows alól.

(#2203) rjy08 válasza ugyes (#2202) üzenetére


rjy08
tag

Ezt nézegettem még én is, jó dolognak tartom, főleg hogy az én Asustorom nem szólt, hogy gond van a HDD-vel. (Pedig a smart adatok közt ott szerepelt az error.)

(#2204) Gawamatsu válasza rjy08 (#2203) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

NEkem szólt, hogy az egyik RED bad sector-os...Mondjuk nekem be van állítva heti/havi SMART és disk check...

(#2205) ugyes válasza Gawamatsu (#2204) üzenetére


ugyes
aktív tag

Pont ezt akartam írni. Lehet, hogy az Asustor kicsit fapadosabb, mint a Synology, de azért sok minden megoldható.
Emlékeim szerint be kell állítani egy rendszeres ellenőrzőfutást (nálam havonta, mert 160 perc a 12TB ellenőrzése) és ha ott hiba van, akkor az értesítéseknél még emailt is küld neked, ha ott beállítottad a hibára üzenetküldést.

(#2206) gekkoXT válasza Gawamatsu (#2204) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Ezt hol állítod be

(#2207) Gawamatsu válasza gekkoXT (#2206) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Storage Manager, Drive, és egyenként a lemezeken Bad Block Scan/S.M.A.R.T Scan

(#2208) gekkoXT válasza Gawamatsu (#2207) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Köszi!

(#2209) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

ADM4.0 Release notes

ADM4.0 megszűnt szoftverek

Limitations
- After upgrading to ADM 4.0, USB TV dongles will no longer be supported.
- UPnP Media Server and iTunes Server can no longer be installed and used in ADM 4.0 and above, and will be removed after the upgrade.
- The current version of RALUS (14.2.1180.r66) cannot be executed in ADM 4.0.
- iTunes Server is not functional in ADM 4.0. Use OwnTone as a workaround.
- After upgrading to ADM 4.0, please upgrade all media apps for maximum compatibility.
- Volumes, including MyArchive created on ADM 4.0 devices employing Linux Kernel 5 cannot be read using the AS6004U on AS10 series.
- Surveillance Center, after upgrading to ADM 4.0, will no longer support local display mode.

(#2210) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Erről a NASról ASUS AS1102T tudok stremelt TV műsort nézni? Hálózaton smart TV-n.
M4, Duna TV..

Vagy erről ASUS AS3302T

[ Szerkesztve ]

(#2211) MaCS_70 válasza gyulazsolti (#2210) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem értem a kérdést. A NAS kész tartalmat TÁROL, a streamelés nem igazán az ő asztala.

De ha leírod, hogy pontosan mit szeretnél, le tudom tesztelni, mivel AS1002 és AS3202 is dolgozik itthon.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2212) gyulazsolti válasza MaCS_70 (#2211) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Arra gondoltam, hogy van-e olyan alkalmazás, legetőség, hogy a NAS-ról tudjak interneten fellelhető TV műsort nézni. Mediaklikk. M4, Duna.
Nincs Tv előfizetés, most ezt PC-n tudom megtenni.
Ezt belső hálón Smart tv-n.
Mintha filmet néznék NAS-ról, csak éppen élő TV adás.

(#2213) MaCS_70 válasza gyulazsolti (#2212) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez nagyon nem az NAS feladata, bár éppenséggel lehetséges, hogy van ilyen applikáció. Ehhez viszont teljesen felesleges a NAS lényegi funkciója.

Az viszont tény, hogy tulajdonképpen a NAS is csak egy (általában Linuxot futtató) számítógép -- akárcsak a router.

Sok Asus routerre tehetsz Entware-t (bár azt az Asutorra is), de a gazdaságos megoldás talán egy Raspberry lenne -- ha van ilyen megvalósítás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2214) gyulazsolti válasza MaCS_70 (#2213) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Ilyesmire gondoltam. [link] Van-e lehetőség rá? A linux parancssoros dolog nem nagyon megy.

A router RT-AC57U V1.

(#2215) MaCS_70 válasza gyulazsolti (#2214) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ehhez sajnos nem tudok hozzászólni.

Az Asus routeres topicban viszont megérhet egy kérdést -- legfeljebb továbbirányítanak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2216) gyulazsolti válasza MaCS_70 (#2215) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Köszönöm.

(#2217) donat_sz válasza gyulazsolti (#2214) üzenetére


donat_sz
senior tag

csatlakozom MaCS-hoz, ehhez bár én se értek, de egy RPi meglepne, ha nem tudná kiszolgálni, amit linkeltél és hát jóval olcsóbb mint egy komplett nas :)

(#2218) Gawamatsu válasza gyulazsolti (#2214) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Az Asustor portalon keresztül lehet böngészőzni, azon fel tudsz menni m4sport.hu-ra és nézni az adást.
De az egy elég kicsavart, faramuci szükség megoldás.

(#2219) xrvman válasza donat_sz (#2217) üzenetére


xrvman
őstag

Lehet a Raspberry is magas lenne, mert ott is kódokat kellene futtatni? (Nem tudom, csak gondolom.) Javítsatok ki.
Esetleg egy mediabox, mely készen tudja? Vagy csinálnak hozzá egy zipet, melyből fel tudja telepíteni másolással és 3 klikk?

(#2220) gyulazsolti válasza xrvman (#2219) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Igen, ahogy utána néztem, nem valószínű, hogy bírnék vele.
A mediaboxot is néztem, de van annyi fajta, hogy nem tudom melyik lenne nekem jó.

Gawamatsu

Az asustor portálhoz meg olyan nast kell venni, amelyiknek HDMI csatlakozója is van, ha jól értelmezem. Azt meg ahogy itt olvasgatom, nem egy 100-as megoldás, a HDMI csatlakozás.

(#2221) xrvman válasza gyulazsolti (#2220) üzenetére


xrvman
őstag

Asustol portal -t mint filmnézés felejts el, az csak arra jó, hogy ha nincs számítógéped akkor azon is el tudsz kínlódni.
Filmet is pl csak böngészőben tudsz nézni, milyen már.
Közben eszi a procit, a memóriát a semmiért.
Mediaboxhoz meg át kellene menni a milyen mediaboxot topikba, hátha ott tudnak segíteni.

(#2222) gyulazsolti válasza xrvman (#2221) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nem filmet akartam nézni, az van a NAS-on.
TV műsort, M4, Duna.

(#2223) gekkoXT válasza gyulazsolti (#2222) üzenetére


gekkoXT
senior tag

sokkal egyszerűbb lenne akkor egy mindigtévé vagy valmai digitális vevő, ha csak ezeket akarod nézni. Netes streamek mind a honlaphoz kötöttek. Csak bonyolult megoldás lehet rájuk, ha van.

(#2224) ugyes válasza gekkoXT (#2223) üzenetére


ugyes
aktív tag

Én xteve-t futtatok, hogy a tv-k eléréséhez. Azonban ez dockerben fut. Úgy tudom, hogy a Realtek processzoros NAS-okra nincs docker.

(#2225) donat_sz válasza ugyes (#2224) üzenetére


donat_sz
senior tag

erről tudnál adni infót, akár itt, akár privátban?
hogyan használod? mennyire vált be, mi az am jól működik benne és mi az ami zavaró vagy hiányzik?

(#2226) Gomba1974


Gomba1974
tag

Sziasztok.

Melyik 4 lemezes nast érdemes meg venni ami most a legjobb?

(#2227) ugyes válasza Gomba1974 (#2226) üzenetére


ugyes
aktív tag

Milyen szempontból a legjobb? Mire szeretnéd használni?

(#2228) imis


imis
senior tag

észrevettem, hogy a torrentek között van olyan amit nem én indítottam el (nem töltöttem le), szóval ez olyan, mintha garázdálkonak a hálózatomon. Hogyan tudom ellenőrizni, hogy valaki próbálkozik, illetve mit kellene beállítanom a routeren, hogy illetéktelen ne szórakozzon? A router is asus.

(#2229) Gomba1974 válasza ugyes (#2227) üzenetére


Gomba1974
tag

Szia.

Meg vettem az AS6604T 2db 10T WD Red pro val. Most üzemelem be már amennyire értek hozzá.
A fényképeket szeretném tárolni, netán filmet, az itthoni kamerákat, és, hogy távolról is elérjem ne keljen a teamviewert használnom az otthon géphez.

Lenne egy kérdésem.

A régi AS202TE ben lévő 2db vinyó tartalmát szeretném átmásolni az új vinyókra. Be kell kapcsoljam és hálózaton keresztül kell másolni vagy bele rakom a másik két slotba és onnan tudom simán átmásolni?

Köszönöm.

(#2230) ugyes válasza Gomba1974 (#2229) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ha megvetted, akkor már nem kell segítség. Nekem is ez a típus van, az általad leírtakra kicsit erős. Egy Drivestor 4PRO is elég lett volna. Persze, ha docker, stb. is kell majd, akkor a Lockerstor 4 jobb választás.
Igazából nem tudok rá válaszolni, mert a Lockerstor 4 előtt nem volt Asustorom. De úgy vélem, hogy a csak belerakom és másolom nem fog működni. Legfeljebb akkor, ha azokkal kezdtél volna (hátha megismeri, mint ADM lemez). A másolás biztosabb módszer, szerintem,

(#2231) Gawamatsu válasza Gomba1974 (#2229) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Megpróbálhattad volna a korábbi NAS-ból 1:1 áttenni a lemezeket az 1-2 HDD helyekre

(#2232) ugyes


ugyes
aktív tag

Ma feltettem az ADM4.0-t. Szerdán érkezik az új linuxos Roon verzió, ahhoz ez minimum követelmény.
A mentéseim hosszabb ideig tartottak, mint a frissítés. Eddig nem láttam különösebb gondot. Egyedül a Photoprism-ben kellett újraszkennelnem a könyvtárakat, mert elfelejtette az adatbázisát (pedig dockerben fut...).
Ami még feltűnt, hogy eddig 50-60MB/s-ot írt belső másolásra pl. Vol1->Vol2-re, most 400MB/s alá nem ment (és tényleg gyorsabb az érzet).
+1: valahogy úgy 20-30GB-vel nőtt a Vol1 foglaltsága, pedig inkább töröltem, mint feltettem.

(#2233) Gomba1974 válasza Gawamatsu (#2231) üzenetére


Gomba1974
tag

Szia.

Sajnos nem megy azt írja ki mind a két lemezre, hogy inaktiv. Most akkor be kell kapcsoljam és úgy másolom át kicsit lassú lesz.

(#2234) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem: adott egy Asustor 5202T NAS, múlt héten lefrissítettem, azóta nem működik a Photoprism és a Transmission. Mi a teendőm? Egyiket sem találja a megadott IP címen/porton belső hálóról.

A másik kérdésem hogy a Photogallery3 helyett és a Photoprism helyett van valami más megoldás is a képek kezelésére, rendszerezésére? A Photogallerytől lassan agyf@szt kapok. A Sony .ARW/RAW-okat TIFF-be konvertálja át, úgy hogy közben az ufraw-batch hetekig terheli a NAS-t. Erre a célra ki milyen appot használ?

[ Szerkesztve ]

(#2235) MaCS_70 válasza ugyes (#2232) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a Roon egyébként miért jó?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2236) belashx válasza MaCS_70 (#2235) üzenetére


belashx
senior tag

Elvileg az egyik legjobb minőségű zenelejátszást biztosítja.
Kizárólag elvetemülteknek. :D

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2237) MaCS_70 válasza belashx (#2236) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi!

Akkor, mivel nem el még nem vagyok vetemülve, egyelőre nem erőltetem.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2238) donat_sz válasza robi1979 (#2234) üzenetére


donat_sz
senior tag

AS5304, tehát a tiéd 4 lemezes verziója van nekem. Transmission nekem ment tovább gond nélkül.
A Photogalleryhez pedig a Web Centert kellet elindítani és onnantól ment

(#2239) ugyes válasza MaCS_70 (#2235) üzenetére


ugyes
aktív tag

Optimalizálja a zenéket az adott zenelánchoz és metaadatban is többet nyújt.
Hogy melyik szoftver a legjobb ebben, megoszlanak a vélemények. Nekem bejön.
Hátránya, hogy csak helyi hálózaton használható (távoli eléréshez Plexampot használok, de szolgáltatásban az még messze mögötte van).
Előny, hogy bármely Sonos termék azonnal csatlakoztatható, az Ikea Symfonisk lámpa is (igaz, azért a minőség ilyenkor a helyén kell kezelni).

(#2240) ugyes válasza robi1979 (#2234) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nekem a Calibre dobta el magát a mostani frissítés után így. Újrahúztam az image-et és megtalálta magát.
Én képek kezelésére a Photoprism-et kezdtem el használni, bár még csak teszt üzemmódban. Sokat kerestem, próbáltam, de a Photoprism lehet az, amely saját célra az ingyenesek közül működhet.
Igazából a Win10 saját fotóappja nekem elég lenne tudásban, ha azt rá lehetne tenni a NAS-ra.

(#2241) MaCS_70 válasza ugyes (#2239) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- de ezt sajnos nem igazán értem:

"Optimalizálja a zenéket az adott zenelánchoz"

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2242) ugyes válasza MaCS_70 (#2241) üzenetére


ugyes
aktív tag

Első lépésben elemzi a zenét (+ metaadatok gyűjtése), majd a kiválasztott útvonal (bridge+ lejátszó+DAC) képességei alapján küldi az optimalizált jelet a gépeknek (Roon Ready készülékek előnyben).
Most éppen nem vagyok otthon ezért nem tudok képet befűzni, hogy miként "konvertál fel/nominál" egy mp3 fájlt, majd alakít át androidnak megfelelő24bit/48kHz-es jellé, amikor pl. a mobilon indítok el egy lejátszást.
+ többszobás lejátszást megenged
+ lehet a késleltetéssel és egyéb speciális beállításokkal tovább finomítani a zenéket szobai vagy fejhallgatón keresztüli hallgatáskor. (ezeket nem használom).
Itt egy pontos leírás minderről.
Mint írtam nekem tetszett. Öregszem és nem feltétlenül akarok mókolni. Ez készen van, a vezérlést a család többi tagja is képes megtanulni (nem teszik, de az más). Néha magamra is kell költeni... :)

Black Friday alkalmából tavaly az volt az akciójuk, hogy 1USD-ért 3 hónap előfizetést kaphattál. Szerintem annyi idő alatt már érdemben ki lehet próbálni. Ha lesz idén is ilyen, akár akkor nevezz be és tedd fel próbaként (kell WIN vagy MAC gép a metaadatok kiegészítéséhez, a vezérléshez elég egy mobil is).

(#2243) ugyes


ugyes
aktív tag

+1 észrevétel: ismételten pihennek a HDD-im 30 perc tétlenség után. A márciusi frissítésben elrontott valamit, úgy tűnik kijavították.

(#2244) Haugland


Haugland
aktív tag

Sziasztok,

A "pi-hole, docker-ben való futtatása az asustor-on" témakörben nincs valakinek tapasztalata vagy egy jó (képzetlenek számára is követhető) leírása, hogy hogyan kellene ezt beállítani?

YT-on nézegettem már néhány videót, de vagy elhasalok ott, hogy SSH-n keresztül ellenőriznem kellene, hogy fut-e a szolgáltatás (és hiába erőszakolom, nem fut) vagy a pi-hole alkalmazás futtatása a nas-on (duplaklikk az ikonján) után egy a weboldal nem elérhető üzenet fogad :(
(Asus routerem van + asustor nas)

(#2245) donat_sz válasza Haugland (#2244) üzenetére


donat_sz
senior tag

adguard (ami kb egyenértékű) nagyon könnyen felmegy dockerben, appcenterből telepíted és már el is érhető.. azt használtam.
piholet rpi-n használok. ott a http://<PIHOLE_IP_cime>/admin/index.php felületen kellene tudnod elérni. ha már fut.
Bár idáig talán nem jutottál el, de itt meg az a kérdésem, hogy ugye nem a NAS IP címén futtatod a piholet? nem ezért nem éred SSH-án?

(#2246) MaCS_70 válasza ugyes (#2242) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

Az én fülemnek ez sajnos tök felesleges befektetés lenne... :)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2247) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Miért van az, hogy tegnap még láttam a hálózati helyeken a nast, ma meg nem? Semmi nem történt. Be tudok lépni az ADM-be. Újraindítottam, akkor sem látom. Mit csekkoljak a beállításokban?

(#2248) gekkoXT válasza gekkoXT (#2247) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Ezzel a videóval sikerült megoldani. Mondjuk nemigazán értem, mitől változott a dolog ha eddig ment.

(#2249) meszipeti


meszipeti
aktív tag

S10+ XEH-re megjött a novemberi frissítés

"A játék az nem játék"

(#2250) belashx válasza meszipeti (#2249) üzenetére


belashx
senior tag

Lehet nem fog felmenni a NASra, de azért megpróbálom.:DD

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.