Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) donat_sz válasza ugyes (#2950) üzenetére


donat_sz
senior tag

usb-t én nem igazán használom, neked miért fájó a -1?

(#2952) ugyes válasza donat_sz (#2951) üzenetére


ugyes
aktív tag

Mert a jelenlegi 3 is kevés: 1 az UPS-nek, 1 az online mentésnek és marad az előlapi ad-hoc jellegű csatlakozásnak (aktuálisan offline mentés). USB nyomtató, CD, stb. már nem fér bele. Ha nem egy szekrény tetején lenne, akkor könnyebb lenne ki-be húzogatni.
Igazából csak az előlapi USB marad szabadon, ha egy szünetmentest ráteszel. Márpedig ajánlott. Így bár elég hangzatos, hogy milyen USB eszközöket lehet csatlakoztatni, szerintem kényelmetlen lesz.
Persze az USB elosztókat nem próbáltam a NAS-on, hogy menne-e +5 USB eszköz azzal.

(#2953) donat_sz válasza ugyes (#2952) üzenetére


donat_sz
senior tag

szünetmentes megvan nekem is, de másra nekem pl nem kell.
a mentés rsyncel ~200km-re innen megy automatán

(#2954) cigam válasza ugyes (#2952) üzenetére


cigam
félisten

Pont írni akartam, hogy erre találták ki az USB hub-ot. Egyetlen hátránya, hogy annak az egyetlen csatlakozónak a sávszélességén osztoznak a rádugott eszközök, de se a szünetmentes, se a nyomtató nem foglal sok sávszélességet.

Csak kíváncsiságlépben NAS-ra CD olvasó?

donat_sz
Az csak 1 mentés. Ami nincs 3 helyre elmentve olyan mintha nem is létezne ;)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2955) ugyes válasza cigam (#2954) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nem próbáltam, de azt írják a kézikönyvben, hogy lehet.

(#2956) donat_sz válasza cigam (#2954) üzenetére


donat_sz
senior tag

az egyik pc-ben van egy 1TB hagyományos HDD az a 2. mentés ;)

(#2957) cigam válasza donat_sz (#2956) üzenetére


cigam
félisten

Bocsi! :B

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2958) ugyes


ugyes
aktív tag

Segítséget kérnék Let's Encrypt ügyben. Nem frissült automatikusan a certificate. Valami az egyéb beállításaimmal van gond, de nem tudom mi.
A webserver nem 80-as porton ül, de az eredeti beállításkor is az volt.

(#2959) ugyes válasza ugyes (#2958) üzenetére


ugyes
aktív tag

Megoldva: portforwarding beállítás hiányzott a NAS és a Router 80-as portjára.

(#2960) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

A QNAP benyalta megint:
[link]
Vajon jön a többi NAS gyártó sorban?

[ Szerkesztve ]

(#2961) cigam válasza Gawamatsu (#2960) üzenetére


cigam
félisten

Inkább csak ugyanaz még1x. Aki friss fw-t használ, az védve van ettől. Aki meg még ezek után sem frissített ...
A cikk forrása(?) a Qnap által 19-én kiküldött figyelmeztetés:
A QNAP® Systems, Inc. nemrégiben észlelte a DEADBOLT Ransomware új támadását. A QNAP Product Security Incident Response Team (QNAP PSIRT) vizsgálata szerint a támadás a QTS 4.3.6-ot és QTS 4.4.1-et használó NAS-eszközöket célozta, és az érintett modellek főként TS-x51 és TS-x53 sorozatúak voltak. A QNAP arra kér minden NAS-felhasználót, hogy a lehető leghamarabb ellenőrizze és frissítse a QTS-t a legújabb verzióra, és ne tegye ki a NAS-t az internetre.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2962) ugyes válasza cigam (#2961) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ez más, mert az oldal képe is eltérő és a módszer is. Viszont elgondolkodtató, hogy mennyire sokan lehetnek még 3 éves szoftververzión.

(#2963) cigam válasza ugyes (#2962) üzenetére


cigam
félisten

Mégis miben más? Ugye nem azt akarod mondani, hogy cikkben szereplő fotó más, vagyis ez is egy teljesen más módszer?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2964) ugyes válasza cigam (#2963) üzenetére


ugyes
aktív tag

Más módszerrel ment be és másként korlátoz.

(#2965) cigam válasza ugyes (#2964) üzenetére


cigam
félisten

Ennek ellenére "jelenleg a Censys nem tudja megmondani, hogy ez egy új támadás, amely a QTS operációs rendszer különböző verzióit célozza meg, vagy az eredeti kihasználás, amely javítatlan QNAP eszközöket céloz" - ismerte el.

+ mivel a Januárban kiadott frissítés védelmet nyújt ellene, én nem látom a másságot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2966) ugyes


ugyes
aktív tag

Ismét akciós két 16TB-s WD HDD a WD oldalán: a RED Pro és a GOLD. Mindkettő 359,99EUR. Link itt. Ingyenes szállítás.
(bár azt látom, hogy a GOLD itthon olcsóbb)

(#2967) donat_sz


donat_sz
senior tag

ADM 4.0.5.RTU2 ( 2022-05-30 )
change log:
OpenSSL updated to fix potential vulnerabilities: CVE-2022-1292. (AS-2022-007)
Miscellaneous bug fixes.

(#2968) ugyes válasza donat_sz (#2967) üzenetére


ugyes
aktív tag

A 4.1-et még nem merték kiadni a korábbi típusokra...

(#2969) donat_sz válasza ugyes (#2968) üzenetére


donat_sz
senior tag

ott mi az előrelépés 4.0.x-hez képest?

(#2970) ugyes válasza donat_sz (#2969) üzenetére


ugyes
aktív tag

Új Linux kernel, Nginx különválás. És PHP8 megjelenés.

(#2971) donat_sz válasza ugyes (#2970) üzenetére


donat_sz
senior tag

akkor azt csak egy offline mentés frissítés után merem feltenni :)

(#2972) Gawamatsu válasza donat_sz (#2967) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Fel is ment.
Appokat nem frissített (mondjuk kb csak a Plex van fent, minden más kikapcsolva).

(#2973) donat_sz válasza Gawamatsu (#2972) üzenetére


donat_sz
senior tag

a 4.0.5 nekem is simán, majd a 4.1 előtt fogok egy offline mentést is csinálni ;-)

(#2974) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Egy 3102-esben szeretnék HDD-t cserélni -- tehát van benne egy HDD, amit leváltana egy másik.

Egyszer egy ilyen műveletet már nagyon megszívtam, pedig a gyári ügymenetet követtem.

Van tippetek arra, hogy hogyan tudnám ezt a manővert az adataim megtartásával, harmadik HDD nélkül levezetni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2975) ugyes válasza MaCS_70 (#2974) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nincs. Szerintem próbáld meg a gyári fórumon megkérdezni.

(#2976) donat_sz válasza MaCS_70 (#2974) üzenetére


donat_sz
senior tag

nincs ilyen tapasztalatom.
jelen állás szerint, ha majd egyszer érkezik a 3 raid5-ben lévő mellé a 4. hdd akkor is az összes fontos adatot le fogom előtte menteni.. alacsonyan van az ilyen bővítés/átvitel esetén a bizalmi szinten minden NAS gyártó esetén..

(#2977) Gawamatsu válasza MaCS_70 (#2974) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Ha egy lemez van benne csak, akkor egyszerű.
Beteszed a másik (nagyobbat gondolom), beállítod single volume-ként, majd átmásolsz róla mindent és kiveszed a korábbit.
A baj, vagy inkább fennakadás a share-ek vol0-ról átillesztésével lesz, mert addig nem tud újra vol 0 lenni, míg nem a másik lesz a vol0 kizárólag

(#2978) MaCS_70 válasza Gawamatsu (#2977) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, srácok!

Az igazi gondom éppen a Gawamatsu által leírt problémával van: magukat az állományokat könnyű átvinni, de a struktúrát jogosultságokkal... :F

Gondoltam még lemezklónozásra majd kiterjesztésre is, egy próbát végső sorpn már csak tapasztalatszerzés céljából is megérhet.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2979) Gawamatsu válasza MaCS_70 (#2978) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nézegettem, de lemez csere nagyobbra csak RAID konfigurációban működik.
Single volume nem cserélhető nagyobb tárhelyre.
migrációs asszisztens is csak raid-nél van.

(#2980) ugyes


ugyes
aktív tag

Tanácsot kérnék tőletek: vettem egy saját routert (Mikrotik helyett Asust). Beüzemelném lassan. A NAS-nak a NAS-on adtam fix IP címet. Hogyan járjak el, hogy kisebb szenvedésem legyen (a jelenlegi router UPC Compal)?
Változtassam meg a router IP tartományt a jelenlegi router tartományára? Vagy a NAS-on állítsam vissza DHCP-re a UPC modem módra kapcsolás előtt és majd az új tartományban legyen ismét fix?
Köszönöm.

(#2981) belashx válasza ugyes (#2980) üzenetére


belashx
senior tag

Én a routerben állítanám át a tartományt(és maradna a NAS fix cme), így a többi eszközön se kéne matani az elmentett kapcsolatokat, amik a NAS-ra mutatnak.

(Nálam mindig a routerben van fixálva az IP, de végeredményben ugyanez.)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2982) Gawamatsu válasza belashx (#2981) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Fix IP-t a NAS-on nem állítanék, hanem a routerben a MAC-hez fix IP-t (tehát a másik oldalról szabályoznám)

(#2983) ugyes válasza Gawamatsu (#2982) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ha jól fordítom magamnak, akkor tegyem át az IP számkört a most meglévőre. Utána állítsak be ezt+azt az alapműködéshez. Utána adjak fix IP-t (a meglévőt) a NAS-nak a routerben is MAC-hez, majd vegyem vissza a NAS-on a fix IP beállítást?

(#2984) Kicsirics77 válasza ugyes (#2983) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Respect:R

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2985) cigam válasza ugyes (#2983) üzenetére


cigam
félisten

Nem. Túlgondoltad, és a többi válaszoló egyenként jó megoldásait csomagoltad egyetlen rossz megoldásba. Amiben az a borzasztó, hogy még működhet is, csak felesleges plusz köröket futsz vele.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2986) ugyes válasza cigam (#2985) üzenetére


ugyes
aktív tag

És mit javasolsz helyette?

(#2987) cigam válasza ugyes (#2986) üzenetére


cigam
félisten

Csinálhatod így is, de lehetnek buktatók. Pl. Azt írod, hogy a Mikrotik-et cseréled le Asusra, meg azt is hogy a jelenlegi router UPC Compal. Ezzel nem kicsit összezavartál, és nem tudom elképzelni mi mivel hogyan van összekötve. Arról nem is beszélve, hogy egy Mikrotik-et miért cserélsz le Asus-ra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2988) ugyes válasza cigam (#2987) üzenetére


ugyes
aktív tag

Egy korábbi hozzászólásban már kértem itt tanácsot router ügyben, akkor még Mikrotik volt a célegység. Az helyett lett végül Asus (wifi a fontos, a családi mobilok számára).
Mi a javaslatod?

(#2989) cigam válasza ugyes (#2988) üzenetére


cigam
félisten

Csináld úgy ahogy írtad, de előtte
- Dugd át a LAN eszközeidet az Asus-ba, egyedül a PC-t hagy a VVodafone eszközére dugva.
- Állítsd át a Vodafone Eszközét modem módba.
- A Voda eszközét kösd össze az Asus WAN portjával, és a PC-det is dugd át az Asus egyik LAN partjára.
- Ezután már menet az általad leírt állítgatás, és a Voda eszközét már csak a 192.168.100.1 címen fogod elérni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2990) Rick4 válasza Gawamatsu (#2982) üzenetére


Rick4
félisten

Simán jó a router felől is, és ugyanaz lesz a nas felől is a végeredmény, sőt, amennyiben router csere esetén egy másik tartományba tartozó ip címet adna a router, elvileg nem működne a dolog, de mégis kioszt neki ip címet, amivel be lehet lépni gond nélkül. Megoldják ezt okosan...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2991) ugyes válasza cigam (#2989) üzenetére


ugyes
aktív tag

Köszönöm. Holnap nekiállok (talán).
Lehet leállítom a NAS-t, amíg nem áll fel az új router, addig úgysem használható (gondolom én).

(#2992) ugyes válasza ugyes (#2991) üzenetére


ugyes
aktív tag

Köszönöm mindenkinek. Úgy tűnik sikerült.
Ha az S10-met rá lehetne bírni, hogy 5Ghz-en jelentkezzen be 2,4Ghz helyett (az iphone 11 megcsinálja magától), az még extra lenne. (Kettős hálózatot futtatok történelmi okokból).

(#2993) cigam válasza ugyes (#2992) üzenetére


cigam
félisten

Ez már inkább az Asus router topik témába illik.
Ha ugyanaz a neve a két hálózatnak, nem nagyon van lehetőséged szelektálni. Esetleg próbáld ki ezt, és kapcsold be rajta, hogy az 5GHz-es hálózatokat részesítse előnyben.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2994) Rick4 válasza ugyes (#2992) üzenetére


Rick4
félisten

Azon az S10-esen töröld a 2.4-es sávos SSID-t, és mindjárt csak az 5GHz-esre fog feljelentkezni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2995) ugyes


ugyes
aktív tag

Köszönöm. A törlés, újrafelvétel segített a sebességnövelésben.

(#2996) Rick4 válasza ugyes (#2995) üzenetére


Rick4
félisten

Szívesen!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2997) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

Új ADM van, megint: ADM 4.0.5.RUE3 ( 2022-06-14 )

hange log:
Fix security vulnerabilities.
Improved multilingual strings.

Limitations:
Surveillance Center, after upgrading to ADM 4.0, will no longer support local display mode.
After upgrading to ADM 4.0, USB TV dongles will no longer be supported.
UPnP Media Server and iTunes Server can no longer be installed and used in ADM 4.0 and above, and will be removed after the upgrade.
The current version of RALUS (14.2.1180.r66) cannot be executed in ADM 4.0.
iTunes Server is not functional in ADM 4.0. Use OwnTone as a workaround.
After upgrading to ADM 4.0, please upgrade all media apps for maximum compatibility.
Volumes, including MyArchive created on ADM 4.0 devices employing Linux Kernel 5 cannot be read using the AS6004U on AS10 series.
Please click here to learn more about retired apps in ADM 4.0.

(#2998) donat_sz


donat_sz
senior tag

valaki használja az asustor appokat két lépcsős autentikáció mellett?
a két lépcsős mellett nem érem el az appokat :/

(#2999) MaCS_70 válasza Gawamatsu (#2979) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi! Nem állítom, hogy látom a logikát abban, hogy ne lehessen simán lemezt cserélni RAID-en kívül...

:F

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3000) MaCS_70 válasza Rick4 (#2990) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a címfoglalás / fix IP-cím egy régi hitvita, és nincs is általános megoldás. Az adott helyzet és felhasználói ízlés együttesen határozzák meg a követendő utat.

Azt viszont feltétlenül érdemes betartani, hogy azon felül, hogy ne legyenek ütközések (fix címnél erre nincs védelem), lehetőleg ne használjuk egyszerre a két megoldást azonos eszközre. Azonos címre sem!

A DHCP szerver IP pooljától pedig érdemes távol tartani mind a foglalt, mind a fix IP-címeket. Tudom, hogy ez elvben fölös óvatosság, de láttam már viccesen ugráló című és emiatt le-leszakadó hosztokat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.