Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) Haugland válasza donat_sz (#2245) üzenetére


Haugland
aktív tag

:R Nagyon szépen köszönöm a tanácsot!
Az adguard-ról találtam egy youtube videót (https://youtu.be/oVu7wBTsA_g) az alapján megnézem este és megpróbálom megcsinálni.

A PI-hole -t pedig ott (is) elrontottam, hogy a telepítés után próbálgattam indítani és ahogy írtad is -> a NAS ip címén próbált működni...

(#2252) meszipeti válasza belashx (#2250) üzenetére


meszipeti
aktív tag

Bocs, nem ide akartam:U

"A játék az nem játék"

(#2253) ugyes


ugyes
aktív tag

Néhány napos tapasztalatok ADM 4.0-ban:
- A Roon sokkal kevesebb memóriát fogyaszt: 3GB felett volt az upgrade előtt. Most 1GB körül. Korábban ha nem használtam, akkor is emelkedett a memóriafogyasztása.
- Backup plan valamiért összeesett WIN10-en. Elakadt, majd megakadt. Csak egy korábbi verziót installálva lehet újrafeltenni, különben hibával elszáll.
- Ha X->Y meghajtóra (mindkettő NAS-on, felcsatolva WIN10-re külön meghajtóként) másolok, akkor 0x8007003B - nem várt hálózati hiba jön WIN10-en. Maga a másolás végbemegy egyéként (WIN10 <->NAS között eddig nem tapasztaltam hibát). A neten fellelt összes megoldást végigjátszottam, eredmény nélkül. Egyszer volt jó, ha az SMB signing-ot defaultra tettem, de végül az sem segített. A defaultra tétellel harmadára csökkent a másolás sebessége. Közvetlenül az upgrade után nem volt ilyen problémám.
- A Disc Doctor nagyon lassú lett. Reggel 8-kor kezdte a lemezt ellenőrizni és most tart 60%-nál. Korábban is 5 óra volt (12TB), de ez sokkal rosszabb.

(#2254) MaCS_70 válasza ugyes (#2253) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Ha X->Y meghajtóra (mindkettő NAS-on, felcsatolva WIN10-re külön meghajtóként) másolok, akkor 0x8007003B - nem várt hálózati hiba jön WIN10-en. "

Ez akkor magától meg is oldódott, nemde? Hiszen most már eleve nem ér váratlanul a hálózati hiba...

;]

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2255) Gomba1974


Gomba1974
tag

Sziasztok.

Sikerült felrakni a fotókat az új nasra. Milyen programot kell még letölteni a nasra, hogy a telóval is tudjam szinkronizálni és Aimasterrel bele tudjak menni mint a régibe? Köszönöm

(#2256) ugyes válasza MaCS_70 (#2254) üzenetére


ugyes
aktív tag

Helyesbítek: Ha X->Y meghajtóra (mindkettő NAS-on, felcsatolva WIN10-re külön meghajtóként) másolok, akkor "0x8007003B - nem várt hálózati hiba" üzenet jön WIN10-en.
És bár úgy tűnik, hogy lemásolta a fájlt, valójában biteket lehagy és nem megnyithatók....

(#2257) MaCS_70 válasza ugyes (#2256) üzenetére


MaCS_70
félisten

Értem én, értem, de ez "unexpected error" már évtizedek óta nagy kedvencem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2258) donat_sz válasza ugyes (#2253) üzenetére


donat_sz
senior tag

- A Disc Doctor nagyon lassú lett. Reggel 8-kor kezdte a lemezt ellenőrizni és most tart 60%-nál. Korábban is 5 óra volt (12TB), de ez sokkal rosszabb.

neked nem mászott el az ütemezés? Mert nekem sajnos teljesen máskor csinálta, vagy csak annyira elhúzódott (14TB), hogy majd egy napig tart?

(#2259) ugyes válasza donat_sz (#2258) üzenetére


ugyes
aktív tag

Sajnos nem. 8-kor indult tegnap és ma 6.34-kor fejezte be :((
Ma a másik 12TB-s lemez van soron. Ha ez is ilyen hosszú lesz, akkor hibajegy.

(#2260) rjy08 válasza Gomba1974 (#2255) üzenetére


rjy08
tag

Szia,
Photo Gallery-t kell telepítened a Nas-on, amit a telefonról az Aiphoto-val érsz el.
Nálam így működött.

(#2261) ugyes válasza ugyes (#2259) üzenetére


ugyes
aktív tag

Hibajegy lesz belőle, mert most tart 46%-nál reggel 8 óta. :(((

(#2262) donat_sz válasza ugyes (#2261) üzenetére


donat_sz
senior tag

Kíváncsian várom mi lesz a vége!

(#2263) Gomba1974 válasza rjy08 (#2260) üzenetére


Gomba1974
tag

Szia. Az fent van de nem tudok belépni sehogy.

(#2264) donat_sz válasza Gomba1974 (#2263) üzenetére


donat_sz
senior tag

Nem sokat árulsz el a problémáról, így nehéz segíteni...
Mibe nem tudsz belépni? Photogalery vagy aifoto?
2es vagy 3as photogalery/aifoto? Mi a hibaüzenet?

(#2265) ugyes válasza donat_sz (#2262) üzenetére


ugyes
aktív tag

Én is. Három hibajegyet adtam fel: a harmadik, hogy nem tudom SSD cache-t hozzáadni a meglévő kötetemhez. Sőt volt olyan pillanat, hogy összeomlasztotta a kötetet (0.0kB szabad a 0.0kB-ból), de egy újraindítás megoldotta ez utóbbi jelenséget.

(#2266) belashx


belashx
senior tag

Nekem nem látja a boxom az NFS megosztást a frissítés óta.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2267) Gomba1974 válasza donat_sz (#2264) üzenetére


Gomba1974
tag

Szia.

Teljesen új a nas amire leszedtem a photogalery 3 at és ott hálózaton keresztül rá másoltam a régi nasról a fényképeket. Es ennyi semmi mást nem telepítettem még rá. A régi nast el tudom érni telóval mert be bolt állítva rajta valami amit nem tudok mi volt mert az egyik forumtárs jött él és csinálta meg nekem. Most jó lenne ha meg tudnám csinálni a külső elérést telefonról. Hiába írom be az ip címet és a megfelelő logint jelszót nem tudok belépni még az aimaster és aifotóval sem. Ez a hiba üzenet jön a telóról való Aifoto 3 nál:Nemsikerült kapcsolódni a szerverhez.Ellenőrizze a beállításokat. Ha a probléma fennmarad, forduljon a szakszervizhez.

(#2268) Gomba1974 válasza donat_sz (#2264) üzenetére


Gomba1974
tag

Meg van a hiba oka.

Nem volt beírva az asustor ID ezért az Ez-connect nem volt aktív. Most már betudok lépni telóval is.

(#2269) donat_sz válasza ugyes (#2265) üzenetére


donat_sz
senior tag

engem is szivat, le kellett vennem a korábbi napi disk doctor futásokat, mert a hajnali indítás ellenére fut délután is.. és egyszerűen úgy visszafogja, hogy a kodin nem éri el rendesen az adatot..
ezzel korábban nem volt bajom pedig. :((( :W

(#2270) ugyes válasza donat_sz (#2269) üzenetére


ugyes
aktív tag

Meglepő módon még nem válaszoltak a Supporttól. Viszont megjelent egy ADM frissítés (4.0.0.RN53). Hátha abban van javítás ezekre.
Őszinte legyek, babonás vagyok, ezért gyanítottam, hogy a 13-án megjelent verzióval lesznek gondok. Sajnos a Roon miatt váltanom kellett (Roon lejátszás indításkor automatikusan frissíti a programokat).

(#2271) donat_sz válasza ugyes (#2270) üzenetére


donat_sz
senior tag

én fel is teszem, írnak benne többek közt ssd cache-ről, te úgy emlékszem használod

(#2272) ugyes válasza donat_sz (#2271) üzenetére


ugyes
aktív tag

Csak szeretném, de nem engedi aktuálisan.
Nem tudom, mikor fogom feltenni az elfoglaltságaim miatt.
Azért írj, hogy a disk doctor meggyógyult-e.

(#2273) donat_sz válasza ugyes (#2272) üzenetére


donat_sz
senior tag

holnap kiderül.. átraktam napira az ellenőrzést.. hajnalban indul a következő :D
jelzem mi lett vele!

(#2274) ugyes válasza ugyes (#2272) üzenetére


ugyes
aktív tag

Feltettem. Rosszabb lett a Windowson keresztüli másolás: elvesztette a csatolt meghajtóimhoz a hozzáférést és újra felvenni sem lehet WIN fájlkezelővel, csak ACC-vel. :(

(#2275) Haugland


Haugland
aktív tag

Én pedig csalódtam a Pi-Hole -ban :(
Vagyis inkább csak abban, hogy azt reméletem tőle, hogy a youtube reklámokat is megszünteti, de azokat sajnos nagyon nem :(

Nem tudtok rá valamilyen hálózat szintű megoldást, ami nem az előfizetés?
Már kezd elegem lenni a mérhetetlen mennyiségű reklámból :(

(#2276) rjy08 válasza Haugland (#2275) üzenetére


rjy08
tag

Vannak egyéb kliensprogramok is, amikkel megy reklám nélkül.
Android TV-re pl. SmartTube Next, android okostelóra pl. VancedTube.
Ezek használata is lehet egy megoldás. :)

(#2277) donat_sz válasza Haugland (#2275) üzenetére


donat_sz
senior tag

a Pihole meg amire való azt hozza. te támasztottál felé olyat amit nem ígér.

egy családi csomag 2600Ft/hó és az összes androidos tv-re, telóra, tabletre meg is van oldva.
én ezért fizetek, mert napi szinten használjuk akár csak zene hallgatásra vezetésközben vagy otthon a tv-n. szerintem ez megéri.

ha mégse fizetnél érte, akkor vannak megoldások, ahogy rjy08 írta.
de haverokkal összeállni is megoldás egy "családi" csomagra, 4-5 főnél 5-600Ft/hóra jön ki :))

(#2278) donat_sz válasza donat_sz (#2273) üzenetére


donat_sz
senior tag

közel 12 óra alatt 65%-ig jutottak a hdd-k :Y szóval valamikor du. 4 körül végeznek majd...
nem remek! így a heti átvizsgálást is újra kell gondolni..

[ Szerkesztve ]

(#2279) MaCS_70 válasza donat_sz (#2278) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az a baj, hogy maga a vizsgálat elég nagy terhelés a HDD-nek. Örök dilemma megtalálni azt a vizsgálati sűrűséget, amikor a hiba felderítése és provokálása megfelelő arányban áll... :F

Szerintem a heti rendszeresség is brutálisan sűrű.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2280) Haugland válasza donat_sz (#2277) üzenetére


Haugland
aktív tag

Akkor ennek a családi csomagnak kell utánajárnom, hogy az ajánlások, előzmények ne keveredjenek össze a gmail accountok között, mert engem nem érdekelne pl az asszony videói és sztem őt sem érdeklik az én videóim. Ha ez megoldott, akkor asszem nincs is kérdés,

Köszi a felvilágosítást!! :R

(#2281) ugyes válasza donat_sz (#2278) üzenetére


ugyes
aktív tag

Visszaírtak, hogy azért lehet hosszú, mert nagy adatterhelés megy egyidőben az ellenőrzéssel.
Én nem úgy láttam, írtam válaszként. De majd jönnek, bejelentkeznek és megnézik.

(#2282) donat_sz válasza ugyes (#2281) üzenetére


donat_sz
senior tag

15h 80%...
Nagy terhelés? torrent 300kval ad vissza, kamera 150kval ír rá

Közben olvasva MaCS_70 észrevételét le is állítottam a futást.
@MaCS_70 mi elég lehet a smart-ot futtatni heti/havi rendszerességgel? és ha ott látunk valamit, akkor indítani rajta egy disk doctort? Te pl. mit javasolsz?

(#2283) Gawamatsu válasza donat_sz (#2282) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Azt azért tudod (benne volt a change note-ban), hogy újraindexeli a képeket a photos-ban, ami azért kinyírja a lemezkezelést egy időre - ha használod.
Közben bármi más megsínyli.

(#2284) MaCS_70 válasza donat_sz (#2282) üzenetére


MaCS_70
félisten

A SMART folyamatosan fut, lényegében a működési paramétereket figyeli és elemzi valós időben, tehát sem érdemi erőforrást nem igényel, sem a lemezeket nem "koptatja" feleslegesen. Viszont éppen ezért nem 100%-os, tehát egy olyan hibát, amelyre a rendszer magától nem fut rá, nem fog észrevenni. De egyáltalán nem rossz a hatásfoka, egy nem kritikus rendszerben szerintem bőven elegendő. Néha rá kell nézni, hogy az áthelyezett adategységek száma nem növekszik-e, illetve végig OK-e a státusz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2285) donat_sz válasza MaCS_70 (#2284) üzenetére


donat_sz
senior tag

köszi a választ. akkor azt inkább kihagyom. raid5 és egy 200km-re lévő nasra való napi mentés okán kicsi a kockázata egy komoly adatvesztésnek

(#2286) ugyes válasza ugyes (#2274) üzenetére


ugyes
aktív tag

A Windows-on aktiváltam SMB1-et és az SMB signing-ot Default-ra vettem a NAS-on, újra ok a megosztások közötti másolás.
Nálam havonta 1x fut a disk doctor, jellemzően hétköznap, munkaidőben.

(#2287) donat_sz válasza ugyes (#2286) üzenetére


donat_sz
senior tag

smb helyett nem tudsz nfs-t használni?
biztonságosabb, gyorsabb megoldás.

nálam az androidos tv-ket is sikerült a vlanok ellenére is átterelni erre a megoldásra, sokkal stabilabb lett és nagyobb sávszélet tudok így biztosítani, ami a 4k filmek miatt a 100Mbites lan csatik miatt érdekes kérdéssé vált.

(#2288) ugyes válasza donat_sz (#2287) üzenetére


ugyes
aktív tag

WIN10-re NFS?
Egyébként mindkettő aktív nálam.

Btw: leírnád, hogy miként vetted rá? Mert akkor a Shieldet áttenném, most SMB-n van.

(#2289) donat_sz válasza ugyes (#2288) üzenetére


donat_sz
senior tag

ha egy vlanon van egyszerű a helyzet, elég csak engedélyezni a NAS-on (látom ez már megvan) és Kodiban kiválasztom a forrást mint NFS-t.

ha netán más vlanon van a tv mint a nas mint nálam, akkor az trükkösebb. ott a routeren kell megfelelő portokat nyitni és a nehézség pont ez volt, hogy megtaláljuk a megfelelő portokat.
az alap portok mellett (NFS uses port 2049. NFSv3 and NFSv2 use the portmapper service on TCP or UDP port 111) meg kellett találni a "mountd port"-ot is..
ezt úgy néztem meg, hogy a nas-on ssh-val (rpcinfo -p paranccsal) lekért portok alapján állítottan a routeren a szabályokat

de mire ide eljutottam vagy 4x neki futottam.. de végül lett rá segítség és azóta megy mint a karikacsapás. Ha a diskdoctor éppen nem fárastja le a nas-t megy minden 4k-s videó amit a kodi támogat (dolby visiont sajnos nem támogatja még úgy tudom..)

(#2290) ugyes válasza donat_sz (#2289) üzenetére


ugyes
aktív tag

Köszönöm. De kiderült, hogy a Shield csak SMB-t tud alapból. Kodit pedig nem használok (csak Plexet)

(#2291) donat_sz válasza ugyes (#2290) üzenetére


donat_sz
senior tag

soha nem késő fejlődni/fejleszteni ;-)
amúgy Shield is rávehető nfs-re google elég sok találatot kidob rá, bár attól még lehet körülményes a megoldás.

(#2292) ugyes válasza donat_sz (#2291) üzenetére


ugyes
aktív tag

A többsége az, hogy nem megy az NFS. Már próbáltam a Kodit, maradtam a Plexnél. :)

(#2293) belashx válasza donat_sz (#2291) üzenetére


belashx
senior tag

ADM 4.0 alatt valami nem stimmel az NFS-sel, szóval ne most próbáld meg rábeszélni, mert nem derül ki, hol a hiba. :)

Ma feltettem a frissítést, de ez a része nem javult meg.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2294) ugyes válasza belashx (#2293) üzenetére


ugyes
aktív tag

Az SMB rész se tökéletes....

(#2295) donat_sz válasza belashx (#2293) üzenetére


donat_sz
senior tag

mi az észlelés az nfs-sel?

(#2296) MaCS_70 válasza ugyes (#2294) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az SMB-vel mi a gond?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2297) belashx válasza donat_sz (#2295) üzenetére


belashx
senior tag

Hát az, hogy nem működik jól, és nem érem el a nas-t. :DD

Nem volt változ(tat)ás, de nem érem el, mint előtte. Ahogy néztem, nem vagyok vele egyedül.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2298) ugyes válasza MaCS_70 (#2296) üzenetére


ugyes
aktív tag

Fentebb írtam.

(#2299) donat_sz válasza MaCS_70 (#2296) üzenetére


donat_sz
senior tag

tartok tőle verziós probléma van, nem minden támogat azonos szintű/verziójú smb-t..

(#2300) MaCS_70 válasza donat_sz (#2299) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, SMB-verziók táján elég nagy a zavar, különösen, hogy még mindig fordulnak elő olyan új készülékek, amelyek kizárólag a v1-et ismerik. :W

Nálam Asustor táján viszont még nem fordult elő SMB-probléma, igaz, nálam mindenkinek jó a v2-3.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.