Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) MaCS_70 válasza cigam (#2850) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pár évig az egy dolláros éves díjat fizettem, ez ahhoz képest egy vagyon! :)

Elég lassú volt és nem nyújtott extra szolgáltatást (még a NAS-on sem, pedig abban nagyon bíztam), úgyhogy tavaly kiszálltam és (még olcsó korában) beneveztem inkább egy életfogytos IceDrive-ba. Az kifejezetten rugalmas és elvben extra biztonságos.

Amúgy nagy szívfájdalmam, hogy a NAS-ra nagyon kevés felhőszolgáltatásnak van kliense, pedig szerintem ez aztán nagyon triviális lenne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2852) imis válasza cigam (#2844) üzenetére


imis
senior tag

Köszi,
Így akkor a download könyvtárba tettem a azt a mappát, amit a dlna-n megosztottam.
:R

(#2853) ugyes


ugyes
aktív tag

Feltettem az "új" firmware-t, mert untam a villogását. Azóta a ShieldTV eldobta magát, és nem tud csatlakozni. Ezt csak úgy tudtam visszatenni, ha SMB1-re állítottam a minimumot. Valamit megint elbxxtak Tajpejben.

(#2854) donat_sz válasza ugyes (#2853) üzenetére


donat_sz
senior tag

smb1-et mint biztonsági kockázatot szokták említeni!

(#2855) ugyes válasza donat_sz (#2854) üzenetére


ugyes
aktív tag

Még nem jöttem rá, hogy nálam ez mikor lenne. Viszont a gyerekmesék hiánya azonnali probléma. Úgyhogy nem gondolkodtam.

(#2856) ugyes


ugyes
aktív tag

A NAT Loopback témához kapcsolódóan lenne kérdésem:
Használ valaki Adguard vagy Pi-Hole-t DNS rewrite-tal? Mennyire trükkös?
Vagy inkább saját routert vegyek mégiscsak (Mikrotik-ot javasolták nekem)?

(#2857) donat_sz válasza ugyes (#2856) üzenetére


donat_sz
senior tag

Dns rewrite nélkül igen.
Mennyire vagy lelkes it-s? Biztos microticre van szükséged? Nem mondom hogy nem jó, felé ne értsd, de úgy emlékszem az is olyan ahol a parancssor ismerte előny..

(#2858) ugyes válasza donat_sz (#2857) üzenetére


ugyes
aktív tag

Windows-os vagyok. Elég szívásnak érzem már az SSH-t is + a linux parancssoros szenvedések akár a dockerben.
Erősen gondolkodom én is, de nem drágák. És elméletleg van GUI is hozzá. De még nézek videót erről.

(#2859) ugyes


ugyes
aktív tag

Ma akciós a WB oldalán a 16TB RED Pro.
És a 16TB Gold is. Mindkettő 359, 99 EUR. Ingyenes szállítás.

(#2860) donat_sz válasza ugyes (#2859) üzenetére


donat_sz
senior tag

ugyanúgy akciós a 16TB Gold is (359,99€). én inkább azt venném!

(#2861) gekkoXT válasza ugyes (#2859) üzenetére


gekkoXT
senior tag

16 terra? Nem ismerem ezeket. mi a különbség a pro és a gold között? megbízható 16 terrát bízni egy cuccra? Nyilván ha tükrözve van az más de pénzben is.

(#2862) Gawamatsu válasza ugyes (#2859) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Az a baj, hogy kellene belőle 6.
3 a NAS-ba, kettő backupnak (R5), és egy cserelemeznek, ha valamelyik meghibásodna.
Az meg máris €2200

(#2863) donat_sz válasza Gawamatsu (#2862) üzenetére


donat_sz
senior tag

akkor javaslom az exos x sorozatot megnézni. én 3db 14TB x16-ot tartok most már több mint egy éve.

@gekkoXT a pro a nas sorozat legjobb tagja, de a gold az enterprise azaz a vállalti verzió. sokan elfelejtik, hogy a nas mint hálózati meghajtó van alapból tervezve ezért erre van optimalizálva a wd red hdd, de aki filmet néz és közben fut a torrent, akkor az sokkal közelebb áll a vállalati terheléshez, vagyis ilyenkor a gold biztosan jobb megoldás

(#2864) Cythyel


Cythyel
senior tag

frankó, pedig most készültem venni valami új, komolyabb asus router-t, eddig nem volt gondom egyik korábbi példánnyal sem
https://ipon.hu/magazin/cikk/veszely-leselkedik-egyes-802-11ac-szabvanyu-asus-routerekre

(#2865) donat_sz válasza Cythyel (#2864) üzenetére


donat_sz
senior tag

sw-es támogatásban és ár/minőségben még midig az egyik legjobb megoldás szerintem. Egy-egy sebezhetőség rendszeresen kiderül minden nagyobb gyártónál .. a kicsiknél meg amúgy is kérdéses, hogy mennyire védettek.
mellesleg a mostani esetnél is van megoldás, ha jól értem, ha legfrissebb fw-en vagy.

(#2866) maxisama


maxisama
tag

Sziasztok. Most lett lelki erőm a Deadbolt után újraéleszteni a NAS-t és megtenni a szükséges biztonsági lépéseket, viszont a Plex Media Server nem igazán akar betölteni.
Routeren forwardoltam a 32400 portot, és a NAS-on is meg van adva a router beállításokban.

A https://xxx.myasustor.com:32400/web címet érné el a Plex app, de a böngésző szerint az oldal nem érhető el. Van valakinek ötlete, hogy mit tudnék megpróbálni?

(#2867) donat_sz válasza maxisama (#2866) üzenetére


donat_sz
senior tag

plex ügyben nem vagyok jártas én kodit használok helyette.
Azonban a plexet nem csak belső hálón akarod elérni? kívülről is elszeretnéd érni?
ha csak belülről, akkor nem kell nyitni routeren portot! akkor a nas ip-címén kellene elérned.
ha kívülről is el szeretnéd érni, akkor port nyitáskor a megnyitott portot a plex server ipcímére és portjára tovább kell irányítanod.

(#2868) cigam válasza maxisama (#2866) üzenetére


cigam
félisten

A szükséges biztonsági lépések között szerepelt a NAS tűzfalának bekapcsolása, konfigurálása?
A NAS-on is beengeded ezt a portot?
Helyi hálózaton keresztül mi a helyzet (hely.ip.cim:32400/web)?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2869) maxisama válasza donat_sz (#2867) üzenetére


maxisama
tag

ummm.. de a plex server ip címe nem a nas ip címe ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

(#2870) maxisama válasza cigam (#2868) üzenetére


maxisama
tag

NAS tűzfalat még nem konfigoltam be.
NAS-on engedem, igen.
helyi hálón működik, igen

szerk.: akkor itt volt a gond, először lokálban kell elinditani és engedni, hogy távolról is elérjem.

Viszont most ott a gond, hogy azért nem engedi elérni az oldalt, mert szerinte az oldal nem biztonságos

[ Szerkesztve ]

(#2871) cigam válasza maxisama (#2870) üzenetére


cigam
félisten

Ezt a plex topikjában tudnák pontosabban megválaszolni, hirtelen csak ennyit találtam róla: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2872) MaCS_70 válasza Cythyel (#2864) üzenetére


MaCS_70
félisten

donat +1

Sajnos nincs olyan gyártó, amelyik teljesen védett lenne -- és az Asus a kategóriájában messzemenően a jók között szerepel, az egyik legjobb frissítési szolgáltatással.

A sebezhetőségek jelentős része a felhasználói szokások függvénye is, a veszteségek pedig különösen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2873) maxisama


maxisama
tag

Ez a personal website hogy működik?

Az oké, hogy létrehozok egy www mappát a Home mappában és akkor elérem a NASIP/~felhasználónév -vel, de akkor itt csak egy honlapot tudok létrehozni? Mi van, ha többet szeretnék? Tud erre valaki megoldást? :R

(#2874) MaCS_70 válasza maxisama (#2873) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan mi a kérdés?

Nagy vonalakban: IP-cím, de életszerűbben DDNS-név alapján elérhető weboldalt tudsz a NAS-on futtatni.

Én, különösen a közelmúlt eseményei alapján, kicsit tartanék tőle. Nem biztos, hogy elég erős védelmet nyújt.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2875) maxisama válasza MaCS_70 (#2874) üzenetére


maxisama
tag

A pontos célom az lenne, hogy létrehozhassak több wordpress oldalt, amit a nasról elérhetek fejlesztési/tesztelési lehetőség miatt.

(#2876) cigam válasza maxisama (#2873) üzenetére


cigam
félisten

Kb úgy ahogy leírtad. És itt most ne portál motorral (wordpress) meghajtott oldalt képzelj el, hanem egy mezei html oldalakból álló "statikus" honlapot.
Ha WP-t akarsz, akkor telepítsd a WP-t(ami magával rántja, vagy igényli, hogy előtte telepítsd az Apache web szervert, a MariaDB adatbázisszervert, és a PHP aktuális kiadását, esetleg a phpmyadmint) Az Asus még videót is készített erről.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2877) MaCS_70 válasza maxisama (#2875) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem értek hozzá, de elviekben, az Asustor áruháza szerint mennie kell.

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2878) maxisama válasza MaCS_70 (#2877) üzenetére


maxisama
tag

igen, működni működik, csak azt írják, hogy hozzak létre www mappát a home mappában, és akkor elérem a MYNASIP/~felhasznalonev url-en. de akkor ez így egy honlap. hogyan lehetne megoldani, hogy több honlapot is megoldhassak így, és azokat is elérhessem. igazából ez a kérdés, hogy lehet-e valahogy vagy nem

(#2879) cigam válasza maxisama (#2878) üzenetére


cigam
félisten

Lehet(ne), de ... Pl. itt leírják hogyan kell több oldalt lekezelni egyetlen szerverrel.
Ennek nincs köze, hogy az user-nek lehet statikus weboldala. Ez két különböző dolog.
Mivel itt is csak a site root könyvtárát tudod megadni, kézzel kell feltenni mindenhova külön-külön a WP-t.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2880) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Ez a legutóbbi ADM update mit tartalmaz, mert nem túl bőbeszédű a release note.

(#2881) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Ha nulláról létrehozok egy új raid 1 tömböt egy meglévő mellé, szűz hdd-kkel, nulla archiválással, vagy szinkronizációval, akkor a fájlrendszer létrehozása után mégis mi a rákot csinál synchronizing címszóval?

(#2882) donat_sz válasza gekkoXT (#2881) üzenetére


donat_sz
senior tag

szerintem a raid szinkronizációt építi ki. hosszú órák még üres lemeznél is

(#2883) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

Megint új ADM jött: v 4.0.5.RRS1

Change log:
- Improved security with enabling the HTTP Content Security Policy header.
- Added ransomware and malware removal mechanisms that recognize abnormal behavior.
- The default minimum TLS protocol for HTTPS connections is now TLS 1.2 after initialization.
- OpenSSL updated to fix potential vulnerabilities: CVE-2022-0778.
- Fix potential security issues.
- Improved multilingual strings.
- Miscellaneous bug fixes.

(#2884) donat_sz válasza Gawamatsu (#2883) üzenetére


donat_sz
senior tag

köszi! ezt én fel is engedem, az előzőt skippeltem..

(#2885) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Na majd ha otthon leszek jövő csütörtökön akkor frissítek

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2886) cigam válasza donat_sz (#2882) üzenetére


cigam
félisten

Pontosan. A raid, jóval a fájlrendszer alatt, szektor szinten működik. A raid létrehozásakor szinkronizálnia kell az összes szektort, azok tartalmától függetlenül.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2887) ugyes válasza gekkoXT (#2881) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ha megvetted a 16TB-s akciós WD lemezeket, akkor vagy 18-20 óra mire megcsinálja.

(#2888) Cythyel válasza ugyes (#2887) üzenetére


Cythyel
senior tag

nekem 23 óra volt 4db 8tb wd red plus (cmr) raid5-ös szinkronizálása :O

(#2889) ugyes válasza Cythyel (#2888) üzenetére


ugyes
aktív tag

nekem, emlékeim szerint, 12-13 óra volt a 2x12TB RAID1

(#2890) donat_sz válasza ugyes (#2889) üzenetére


donat_sz
senior tag

nekem a 3x14TB több mint egy nap volt emlékeim szerint

(#2891) gekkoXT válasza ugyes (#2887) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Ez most csak egy mezei toshiba, de nekem nem megy 24/7-ben a nas csak hálózati biztonsági tárhely, arra jó a wd redek mellé

(#2892) Gawamatsu válasza ugyes (#2889) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

R1 és R5 merőben más, egyik tök egyforma és külön lemezként is működik, a másik ugye recovery infót is tartalmaz, ha az egyik lemez kiesik.

(#2893) ugyes válasza Gawamatsu (#2892) üzenetére


ugyes
aktív tag

Tudom. Az eredeti felvetés R1-re vonatkozott, mielőtt jöttek volna az emlékek. :)

(#2894) belashx


belashx
senior tag

Sziasztok!

Van köztünk olyan, aki tett plusz memróiát az AS5202T-jébe? Látom, a Crucialnak van konkrét típusa, de ezen kívül van ötlet, mi az, ami megy benne?

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2895) donat_sz válasza belashx (#2894) üzenetére


donat_sz
senior tag

én egy időben foglalkoztam az AS5304 (4 lemezes testvére ha nem tévedek), de nem terhelt nálam a memória annyira, hogy ennek valóban lett volna létjogosultsága.
viszont. megkeresve az asustor webshopjában az általuk kínált memómria modul alapján (annak pontos tipusa könnyen beazonosítható) könnyen találnod kell olyan memóriákat, amivel működnie kell.

valamint ez is hasznos lehet ;-)

(#2896) Csabex válasza belashx (#2894) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,

Én tettem az AS6302T-mbe, de már meg nem mondom milyen márka volt. Azt tudom, hogy a kompatibilitási listát néztem és az alapján választottam. Megtaláltam közben, 8 Gb Kingston Hyperx Impact-ot szereztem be ami a kompatibilitási listán is rajta van.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#2897) Gawamatsu válasza belashx (#2894) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

AS6104T-ben alapból 2/1GB DDR3 1600 volt és cseréltem 2/8GB DDR3 1600-ra.
Használni ugyan soha nme használta (mindig puffer vagy cache lett belőle), de benne van és a leírással ellentétben látja és tudná használni, ha akarná.

(#2898) belashx válasza Gawamatsu (#2897) üzenetére


belashx
senior tag

Köszönöm a válaszokat sracok! :R
Kicsit még nézelődöm, aztán meglátom.
Nem sürgős, nem is igazán fontos, mert semmi extrém dolgot nem csinálok a NASsal. :))
Amiből indult, hogy a qBittorrent újabb verziói felzabálják a memóriát, és teljesen használhatatlan lesz az eszköz. Beállítottam napi restartra, így nincs vele gond.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2899) whatnot


whatnot
őstag

Streamel valaki 4K tartalmat Jellyfinen keresztül anélkül, hogy akadozna?
6602T van, de akadozik, ha 4K forrást futtatok.

(#2900) donat_sz válasza whatnot (#2899) üzenetére


donat_sz
senior tag

Kodin keresztül igen. jelly nem jött be annyira, bár plexnel jobban tetszett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.