Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

VPN
Adott egy 65p router amin futtattok egy openvpn szervert otthon lévő gépet így érem el (gondolván, hogy a hálózati hitelesítéssel talán nagyobb biztonságban vannak adataim) minden tökéletesen működik elérem a mappáimat tudom webes felületen kezelni a torrentet stb stb. A probléma ott kezdődik, mikor file-t töltök le vagy töltök fel sajnos megáll a sebesség 3mb/s-en ami nekem lassúcska. Kérdésem az lenne, hogy szerintetek lehet a szűk kereszt metszet a 65p-n a openvpn vagy inkább a gép oldalon keressem a hibát? :F

(#9352) kzkz válasza Valkűr (#9350) üzenetére


kzkz
őstag

A Qos be van kapcsolva? Milyen beállításon van?

(#9353) Valkűr válasza kzkz (#9352) üzenetére


Valkűr
őstag

Gyari gyorsbeallitas, erre amit irsz nem emlekszem ...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#9354) Madoc válasza Zsolt_16 (#9351) üzenetére


Madoc
veterán

Véletlen nem annyi az otthoni feltöltési sebességed? Nálam ennyi pont a garantált felöltési sebesség a 120/10-es netnek

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#9355) fa4hu


fa4hu
őstag

A router logjában több ilyen bejegyzést találtam, amelyek eszközök leszakadásához köthetők:

Oct 5 16:13:31 HTTP(S)_login: Logout successful
Oct 5 17:11:45 HTTP(S)_login: Login successful from 192.168.1.xxx:80

A notebookom is elment ilyenkor a net, majd visszacsatlakozott. Szerintetek mi lehet a gond? Nem csak egy eszközzel csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#9356) Intruder2k5 válasza fa4hu (#9355) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ez az admin felületre történő ki és belépések időpontját mutatja, semmi köze semmilyen leszakadáshoz.

(#9357) fa4hu válasza Intruder2k5 (#9356) üzenetére


fa4hu
őstag

Értem, köszönöm! És mit kell beállítani, hogy a log-ban látszódjanak a leszakadási hibák?

(#9358) Intruder2k5 válasza fa4hu (#9357) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem gyári fw-ben nem tudsz állítani ilyesmit.

Milyen eszközök szakadnak le, csak wifi-s cuccok, vagy kábeles is? Olyankor a routert sem éred el, vagy csak net nincs? Köthető valamihez, pl. gyors letöltés, egy játék, stb.?

(#9359) fa4hu válasza Intruder2k5 (#9358) üzenetére


fa4hu
őstag

Vezetékesnél nem nagyon tapasztaltam, igaz, azt keveset is használom. Semmi extra nincs a leszakadás során, csak böngészés közben nem tölt be az oldal, a tálcán a wifijel földgömbre vált. Legközelebb megnézem, hogy a routert elérem-e, de az a gyanúm, hogy nem fog menni az elérés.

(#9360) Intruder2k5 válasza fa4hu (#9359) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen net? DHCP, PPPoE? Van modem is a router előtt?

(#9361) fa4hu válasza Intruder2k5 (#9360) üzenetére


fa4hu
őstag

Tarr Kft. a szolgáltató, kábeles net, Cisco EPC3212 modem van a router előtt.

(#9362) Intruder2k5 válasza fa4hu (#9361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A modemben a DOCSIS jelszintek jók? Nem lehet, hogy ténylegesen a net szakadozik?

(#9363) fa4hu válasza Intruder2k5 (#9362) üzenetére


fa4hu
őstag

Elvileg jók, de legközelebb arra is ránézek szakadáskor (már ha a routert elérem).

(#9364) rento


rento
őstag

Sziasztok

Egy Ac66u b1-be dugtam egy Huawei E33372h usbs modemet. Telekomos sim kártya van benne, a modemet és a sim káftyát felismeri a router, de nem hajlandó felcsatlakozni. Egy helyes apn beállítást kérhetek? Se manualba, se auton nem hajlandó menni. A pin kódot már kikapcsoltam, az sem segített.

(#9365) MaCS_70 válasza rento (#9364) üzenetére


MaCS_70
félisten

A h annyit tesz, mint Hi-Link -- azaz ez a stick egy router. Az APN így már nem jut el a Te routeredig, mivel a stick szépen NAT-olja és saját hálózatként adja tovább.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9366) Misi_D


Misi_D
tag

Sziasztok!

Egy rt-ac66u-ra (nem B1, hanem az old version) melyik most az "ajánlott" firmware? Merlin már vagy április óta nem ad ki rá újat, 380.70 az utolsó (és úgy tudom nem is lesz rá többé). Mire éri meg átállni? Tomato? DD-WRT? Egyéb?

Köszi!

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#9367) rento válasza MaCS_70 (#9365) üzenetére


rento
őstag

Hát akkor ezt jól benéztem.... akkor vehetek másik modemet. Amúgy mi értelme ennek hogy natol?

[ Szerkesztve ]

(#9368) #54715584 válasza Misi_D (#9366) üzenetére


#54715584
törölt tag

384.13 az utolsó, július 31-i dátummal.
Azt honnan tudjuk, hogy nem lesz rá többet új firmware?

(#9369) Misi_D válasza #54715584 (#9368) üzenetére


Misi_D
tag

S te azt honnan töltöd? Mert [itt] továbbra is a 380.70. az utolsó.
Valamint [ezen] a linken a no longer supported típusok között szerepel.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#9370) #54715584 válasza Misi_D (#9369) üzenetére


#54715584
törölt tag

Áááh, okés, semmi, benéztem. Nekem a B1 verzió van. :B

(#9371) MaCS_70 válasza rento (#9367) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem feltétlenül. Jó eséllyel át lehet ugyanis flashelni az e3372h (Hi-Link) verziót e3372s (stick) verzióra.

Nem egy kéjhömpöly, de ha a Huawei még nem zárta le az adott széria flashelhetőségét, akkor kb. fél óra alatt nulláról megvan.

Én igazság szerint hónapokig szenvedtem azzal, hogy az én példányomhoz találjak módszert -- szép kis könyvtáram jött össze a téma irodalmából. :)

Ha otthon leszek, elő tudom kaparni, illetve, ha Budapest elérhető, akkor tesztelésre kölcsön tudom adni a példányomat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9372) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Üdv!
Mit jelenthet az előszobai kamera jelénél a 2-es szám?

(#9373) ArthurShelby válasza Dr. Gonzο (#9372) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hogy érzékel mögötte másik klienst is. Illetve akkor is szokott ilyen lenni, hogy ha ugyanazt az ip-t kapta meg mint egy másik kliens nem rég. Második esetben újraindítás után eltűnik.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9374) rento válasza MaCS_70 (#9371) üzenetére


rento
őstag

Oh, azt nagyon megköszönném ha lenne valami irományod a flash menetéről. A többit privibe... :R

(#9375) Dr. Gonzο válasza ArthurShelby (#9373) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Köszönöm. Az első lehetőséget kifejtenéd részletesen mit jelent?

(#9376) ArthurShelby válasza Dr. Gonzο (#9375) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Pl egy ap (access point), és rá van kötve pár gép. Vagy lehet hogy nem ap, hanem router módban van az adott eszköz, már elfelejtettem hogy volt.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9377) MaCS_70 válasza ArthurShelby (#9376) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam most érdekes módon egy Raspberry él kettős életet, legalábbis a routerem szerint. Ha ugyanis be van kapcsolva a Raspberry-n a wifi (aminek nyilván más a MAC addresse, mint a vezetékes interface-é), akkor az Ethernet-kapcsolatnál megjelenik ez a kis kettes.

Nem értem. :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9378) Dr. Gonzο válasza ArthurShelby (#9376) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Újraindítás után eltünt.
Köszi!
Azt gondoltam talán valaki más is hozzáfér a kamerához, és talán ezért mutatja.

(#9379) koxaman


koxaman
tag

Sziasztok, most rendeltem meg egy RT-AC66U B1 routert. Lenne pár kérdésem amit a topicba nem találtam leírva, egyértelműen:

- Az alap gyári fwbe van torrent kilens ?
- Az alap fw re fellehet rakni a leirásban lévő Entware scriptet majd az r-torrentet ?
- A merlin fwt néztem és ott a routeremhez nincs külön fw, csak az rtac66u -hoz. Azt lehet használni a B1 hez is ? :)

köszi a válaszokat :)

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#9380) Intruder2k5 válasza koxaman (#9379) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

- Igen van.
- Szerintem fel, de biztosan improvizálni kell ezt-azt.
- Az RT-AC68U-ra valót kell feltenni.

(#9381) deflex válasza koxaman (#9379) üzenetére


deflex
tag

Szia!
Gyári fw-re entware elvileg így: Link.

(#9382) koxaman válasza Intruder2k5 (#9380) üzenetére


koxaman
tag

Köszi a gyors választ. :)

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#9383) CactuS válasza Intruder2k5 (#9380) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pont ezt akartam kérdezni, mert a másik router is azt csinálja néha, hogy egyszerűen megáll és gondolkozik pár percet. Olyan mintha a dual WANt nem bírná, pedig aztán nem egy hatalmas sebesség, amit el kell viselnie a routernek. Mindegy, felment rá az AC68U merlin, meglátjuk, hogy milyen lesz.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9384) modflow


modflow
veterán

Szerdán letelik az 1 hónap a szervizelést illetően. Ma is voltam bent edigitalban, azt mondták szerdán visszakapom a routert, vagy az árát.

Ha utóbbi és ott vagyok a boltban és átveszem a kp-t, majd félreállok, mobilon berendelek egy újat, madj 5 mp-el a visszaigazolás után megnyomom a sorszámhívón az online rendelést veszek át-ot és átveszek egy új routert, akkor is él a 14 napos elállás ugye?
Mert akkor azt még kipróbálnám, és ha rossz visszaadom a pixxxba, 14 nap alatt csak kiderül. Ha meg jó, akkor megtartom.

Szóval ez működik???

(#9385) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Van egy AC66U B1-em. Szeretném, ha a vendégwifi külön VLAN-ban lenne. Az eszköz csak switch + AP, a lényegi munkát egy Ubiquiti ER-X végzi. Miként tudnám a vendéghálózatot VLAN-olni?

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#9386) MaCS_70 válasza modflow (#9384) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, működik a módszer.

Eleinte sok bolt nem fogadta el az ilyen (eleve bármilyen) bolti átvételt távollevők közti ügyletnek, de hatóságilag (tán bíróságilag is) kimondatott, hogy bizony, erre is vonatkozik a 14 napos elállási jog.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9387) modflow válasza MaCS_70 (#9386) üzenetére


modflow
veterán

Köszi, akkor így fogok cselekedni szükség esetén.

(#9388) tibike8 válasza modflow (#9387) üzenetére


tibike8
őstag

Annyival erősítenék erre még rá, hogy én pont az edigitállal szemben nyertem pert ugyanilyen gonddal. Nem ismerték el a bolti átvételt netes vásárlásnak. A bíróságon meg elmagyarázták nekik és egyből visszakaptam a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#9389) modflow válasza tibike8 (#9388) üzenetére


modflow
veterán

Köszi. Hát kíváncsi vagyok. Várom már a szerdát... :)

(#9390) CactuS válasza modflow (#9389) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Furcsa amúgy ez a router, én két hét után most kidobtam a másodikat a rendszerből, merlin firmware mellett is vacakolt, ment vissza az N56U, az hibátlanul viszi a dual want és a többi dolgot. De mint korábban beszéltünk róla, van AC68 otthon, ami ugyanez a hardver, de egyikkel sincs gond.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9391) modflow válasza CactuS (#9390) üzenetére


modflow
veterán

Ilyenre gondolsz?

Mert ha úgy adódna, akkor lehet mégis erre cserélném:

https://edigital.hu/mesh-router/asus-rt-ac68u-ac1900-mbps-dual-band-gigabit-aimesh-gaming-wifi-router-p263207

(#9392) CactuS válasza modflow (#9391) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, nekem RT-AC68U van 2 db otthon, azokkal nem volt eddig gondom, mennek szépen AiMeshben.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9393) modflow válasza CactuS (#9392) üzenetére


modflow
veterán

No, majd szerdán kiderül....
Addig ránézek, mi az az AiMesh, mert gőzöm nincs. :)

(#9394) MaCS_70 válasza modflow (#9393) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mesh-lehetőség, a la Asus. Tehát roaminglehetőség az otthoni hálózaton, tehát ha mondjuk a mobiltelefonoddal átlépsz az egyik router wifis hatótávolságából a másikéba, holtidőmentes váltást élvezhetsz. Egységes hálózatod lesz. Ez a SOHO-kategória jelenlegi újdonsága, a közelmúltban kezdett leszivárogni az üzleti szférából, és egyre kiforrottabb és olcsóbb lesz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9395) modflow válasza CactuS (#9392) üzenetére


modflow
veterán

A 68-nál az Asus RT-AC85P nem jobb?
Csak mert árban most olcsóbb.

(#9396) Valkűr válasza modflow (#9395) üzenetére


Valkűr
őstag

A 85p azt mondjak ugyan az mint a 65P. Utobbi egy tizessel olcsobb

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#9397) kzkz válasza MaCS_70 (#9394) üzenetére


kzkz
őstag

És ez a mesh-t a TP-Link jóval olcsóbban adja :(. Kár, hogy én is Asus-t vettem :)

[ Szerkesztve ]

(#9398) Zhewarr


Zhewarr
csendes tag

Sziasztok!
RT-AC66U_B1 routerem van 3.0.0.4.380_4208 fw-rel, digi 1000-es nettel. A digi cucca bridge-ben van, így az asus csinál mindent. Az a bajom, hogy időnként a router nem szolgáltat internet sem LAN-on sem Wifi-n. Amikor PC-n vezetéken megnyitok egy böngészőt, feldobja az asus login page-t. Bejelentkezés után már van net, de wifin telefonon nem dobja fel ezt az opciót. Már vagy 5-6 alkalommal biztos eljátszotta. Gondolom ez egy biztonsági dolog az ASUS részéről, csak kellemetlen amikor meló közben traktál az asszony, hogy nincs net. Nincs erre valami megoldás, hogy ezt a bejelentkezéses történetet ne kelljen időről időre végigjátszani?
Ma például a bejelentkezési felhasználónév/jelszó párost sem fogadta el, így reset után ugye a digis bejelentkezéssel megspékelve kellett a műveletet végrehajtani... :F

Aztat bárki mondhassa...

(#9399) alex73


alex73
tag

Üdv.
A routerhez ( 66u_b1) külső hdd csatlakoztatáskor melyik hdd jó a saját tápos vagy a sima USB ? USB -n tud feszültséget adni a hdd-nek? Mekkora hdd tud le kezelni letöltéséhez.?
köszönöm.

(#9400) niof válasza alex73 (#9399) üzenetére


niof
addikt

Nekem sokáig (~1 évig) egy 2,5-es 500GB külső HDD volt rákötve az USB 3-ra. Nem volt gond vele. Viszont 3,5-hez biztos, hogy saját tápos kell.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.