Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Új Merlin

386.2_2 (13-Apr-2021)
- FIXED: IPv6 pings were blocked if sent below the rate limit
instead of above (issue introduced in 42095)
- FIXED: kernel debuging log entry (was removed) (RT-AC86U)
- FIXED: Field that accepted a float value would reject
values equal to the allowed minimum (for example
the QoS bandwidth limits)
- FIXED: QoS Bandwidth settings were hidden on
non-HND models when accessing the QoS page.
- CHANGED: Tweaks to the Firmware Upgrade page display.
- CHANGED: Enabling DOS protection will now also rate limit
ICMPV6 echo (type 128) packets, like with IPv4

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10402) woodworm válasza enginev3.0 (#10399) üzenetére


woodworm
veterán

Én pl. rádiót hallgatok.

(#10403) TeeJay válasza enginev3.0 (#10401) üzenetére


TeeJay
félisten

Na hogy bírja az 1/1gigás torrentezést? :D
Torrent közben a weblapok hasítanak vagy várni kell?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10404) .Sziszi. válasza Gubek-Einste (#10394) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

Mindkét router ilyesmi beállítása azonosnak tűnik, a piros rész is.

Ez a két szöveg is mindkettőn azonos:
"DDNS: Sign Up"
"A vezeték nélküli router személyes WAN IP-címet használ.
Ez a router multi-NAT környezetben lehet és a DDNS szolgáltatás nem működik ebben a környezetben."

Eltér a két routeren a kék rész (WAN IP) és a sárga rész (állomásnév).



Az AC57U v3-ba bárhonnan (akár mobilnetről) be tudok lépni, DDNS-t ír az app az állapotnál. Az AC65P-be csak otthonról, így LAN IP címet ír.

A piros rész számát az asus router app generálta?

(#10405) enginev3.0 válasza TeeJay (#10403) üzenetére


enginev3.0
félisten

Minden pörög
És itt 300.000 kapcsolati korlát van, amiből kb 70.000 foglalt csak, szóval nem lesz gond, padavanon kb 35ezer kapcsolat lehetett csak

Nagyon király most már így

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10406) TeeJay válasza enginev3.0 (#10405) üzenetére


TeeJay
félisten

Mennyire szalad fel a prociterhelés ha megrántod 1/1gigabittel?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10407) FNZ válasza enginev3.0 (#10399) üzenetére


FNZ
őstag

hááát, gondolkodok rajta, hogy csak az alap merlin maradjon.
ma kb éjfél utántól kb 15 óráig megint rossz volt az időkép (több óra kép kimaradt), de kb. 15 óra óta megint jól működik. nem értem ez :O
időkép szerverrel biztosan nincsen gond, mert anyámnál is be van 1 állítva és az jó, illetve más időkép kamerák is mennek. a régi routeremmel sem volt semmi baj, csak mióta meg van az új és a blokkoló fent van. tesztként kikapcsolom 1 napra blokkolót és megnézem mi lesz.

ráadásul az edigital most beakciózta a routeret és ma kaptam még egy szülinapi 5%kupont is :O :W

(#10408) enginev3.0 válasza TeeJay (#10406) üzenetére


enginev3.0
félisten

Reggel ha lesz kapós torrent megnézem
Meg megint speedteszttel is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10409) Yeffy válasza Yeffy (#10379) üzenetére


Yeffy
veterán

senki? :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10410) dkess válasza Yeffy (#10409) üzenetére


dkess
őstag

Most csak egy hülye kérdés. Azt a static IP -t esetleg nem a DHCP szórási tartományba sikerült beállítani?

(#10411) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok!

Van egy RT-AC55U routerem, ami elvileg gigabites. Jelenleg úgy néz ki a hálózat, hogy:

Gigabites DIGI -> Modem -> Switch -> Router -> PC/TV/PS5 mind kábelen.

A bibi ott van, hogy ha a router is közrejátszik, akkor csak 330 Mbps-et ér el. Ha kihagyom a folyamatból a routert, akkor rendesen gigabit jön. A Windows a kapcsolat sebességénél 1000/1000 (Mbps)-et ír. A router a bejövő portoknál szintén:

Viszont mégsem tudom így elérni a normális sebességet és nem értem, hogy miért és Wifin még szarabb a helyzet, ott csak ilyen 50-60 Mbps jön. Valakinek van ötlete?

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#10412) Intruder2k5 válasza CptAdamica (#10411) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nincs bekapcsolva QoS vagy szülői felügyelet a routerben?

(#10413) kezo0 válasza CptAdamica (#10411) üzenetére


kezo0
addikt

Szia, én is arra tippelek, hogy be van kapcsolva egy olyan szolgáltatás a routerben, ami kikapcsolja a hardveres NAT-ot.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#10414) CptAdamica


CptAdamica
veterán

#10412Intruder2k5, #10413kezo0
QoO Off, szülői felügyelet Off.

Most azt néztem, hogy speedtest közben 100%-on pörög a CPU, lehet, hogy már nem tudná azt a sebességet hozni, mint a kezdetekben? 4-5 éves körül-belül.

Megyen!

(#10415) Intruder2k5 válasza CptAdamica (#10414) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az biztos, hogy nem romlott meg a hardver, legfeljebb a beállításokban van valami gebasz, és ezért nem megy a HW NAT. Nem ismerem az RT-AC55U beállításait, de ha van benne "NAT Acceleration" opció valahol, az legyen aktív. Más ASUS-okban a LAN -> Switch Control alatt szokott lenni. Legrosszabb esetben próbáld meg reset-elni!

[ Szerkesztve ]

(#10416) TeeJay válasza CptAdamica (#10411) üzenetére


TeeJay
félisten

Qualcomm Atheros QCA9557 proci van benne
Ennek a 3x3-as tesója van a 1043ND V2-V3-ban és azok is bírják a gigabitet mivel van HWNAT.

Csinálj egy FW frissítést legújabbra majd reset és állítsd be és úgy próbáld
Simán vinnie kellene mivel ez MIPS proci
Legutolsó FW
Version 3.0.0.4.382.522362020/06/04 32.33 MBytes
ASUS RT-AC55U Firmware version 3.0.0.4.382.52236
- Fixed CVE-2018-20334
- Fixed CVE-2018-20336
- Fixed null pointer issue.
- Fixed DDoS vulnerability.
- Fixed command injection vulnerability.
- Fixed buffer overflow vulnerability.
- Updated OTA function.

[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10417) CptAdamica válasza TeeJay (#10416) üzenetére


CptAdamica
veterán

Most pont frissítettem a Firmware-t és megy, viszont nem értem, hogy ilyenkor miért korlátozza le magát? Egyel előtti firmware volt fent. Emlékeim szerint 3-4 éve használtuk és vitte a gigabitet. Asus oldalán is egy külön élmény megtalálni. :D Köszönöm a segítségeket!

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#10418) Yeffy válasza dkess (#10410) üzenetére


Yeffy
veterán

nincs olyan, h hulye kerdes. nalam legalabb is. :D
viszont en is kerdezek akkor egy hulyet: ezt hogy erted? h a DHCP pool-bol valasztottam-e neki cimet?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10419) TeeJay válasza CptAdamica (#10417) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem tudom lehet csak valami beállítás gond lesz.
Ha QoS és szülői felügyelet offolva van akkor HWNAT abban is van és szépen viszi a gigás netet simán. Már mikor indult a DIGI az 1000-es nettel akkor is ilyen procis TP-Link 1043ND V2.0 routerem volt és simán toltam vele. Meg is lepődtek a DIGI szerelők hogy csontra átvitte

Nyomsz egy FW frissítést, reset hogy minden alapra álljon, szépen beállítod és próba

Illetve úgy kellene majd az elrendezést is hogy DIGI cucc bridge módban, arra teszed ezt a routert hogy a pppoe-t tolja és arra switch és úgy PS meg a többi eszköz

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10420) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Üdv.
Mi lehet az oka hogy hiába állítom be hogy ax only 160 Mhz 64 csatorna a hálózat wifin, ehhez képest csak 80 Mhz és más csatornán sugároz, ahol a fele a kapcsolati sebesség?
Néha ott marad, de hamar el is vált 80 Mhz.-re.
Ax58U router
Intel ax201 hálózati kártya.
Meg az admin felületen sem azt a csazornát írja mint ami a beállításban szerepel...:F
Köszi

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10421) TeeJay válasza szaboi6512 (#10420) üzenetére


TeeJay
félisten

36-ra tedd és úgy próba

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10422) szaboi6512 válasza TeeJay (#10421) üzenetére


szaboi6512
őstag

Próbáltam, nem maradt 160 Mhz-en.
A 64 és 124 csatornán volt jó de csak pár percig.
Levált ott is 80 Mhz-re, nem mintha nem volna elég amit ott ad, de hát na...

Az előző fw-en nem váltott le, lehet hogy visszarakom majd azt.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10423) enginev3.0


enginev3.0
félisten

SWAP file-t érdemes létrehozni vagy felesleges?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10424) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#10423) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Entware mellé? Felesleges, régen kellett inkább, amikor kevés ram volt a routerekben.

[ Szerkesztve ]

(#10425) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Hali
Az Asus 65p router antennái levehetőek?
Bocs csak most kéne az infó és nem vagyok otthon estig..
Köszi

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10426) blakey válasza szaboi6512 (#10425) üzenetére


blakey
titán

Nem

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10427) szaboi6512 válasza blakey (#10426) üzenetére


szaboi6512
őstag

:C:R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10428) peternac


peternac
tag

Sziasztok!

Adott egy RT-N18U. A beépített Download Master megy rajta néhány torrenttel, kábelen egy asztali gép, wifin 2 médialejátszó, 4 telefon/tablet és egy nyomtató lóg rajta. Szülők használják, nincs vele gond és nincs extra igény, csak több helyre is elérhetne a wifi (2 szint van: 2x50nm + egy kis kert).
Ezt bővíteném egy ZenWiFi AC Mini(CD6) 2 pack-kal (30ezerért behúztam én is egyet 1-2 hete).

A kérdés az, hogy melyik a jobb megoldás szerintetek:

1, maradjon meg az N18U fő routernek, ezen wifi off, a CD6-ok meg mesh AP-k lesznek csak, és ezek szórják majd a wifit
2, a CD6 router legyen a főrouter, a másik CD6 node-dal együtt mesh wifi, az N18U meg csak egy switch-es (wifi off, dhcp off) "kliens" lesz torrenttel a hálózaton, kábelen
3, egyéb javaslat, vélemény

Előre is köszi! :R

(#10429) dkess válasza Yeffy (#10418) üzenetére


dkess
őstag

Igen, pontosan így értettem. A visszakérdezést vehetem egy "óvatos igen" -nek?

Amennyiben igen, akkor állítsd be, hogy az IP tartományban legyen szabad hely a static IP -knak - pl. az elején, hogy a DHCP szórás mondjuk 20 -tól induljon. Akkor egy vagy több static IP -t be tudsz rakni 1 és 20 közé a jelen példánál maradva.

(#10430) Yeffy válasza dkess (#10429) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, veheted, nem volt igazan vilagos elsore, hogy ertetted. :B

tehat pl azt mondod, h ha a home LAN tartomanyom 192.168.22.0/24, a DHCP pool ne .1-.254 legyen, hanem mondjuk .1-.230-ig, es hagyjak nehanyat szabadon statikus kiosztasra?

ha igen, ez miben segit, vagy miert jobb, mint "hagyni" a DHCP pool-t a teljes tartomanyon, es kivalasztani egy cimet, amit manualisan rendelek hozza az eszkozhoz, akar a telon, akar a routeren? csak kerdezem.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10431) sgeza válasza Yeffy (#10430) üzenetére


sgeza
veterán

Csak példaként: én nem szoktam külön helyet hagyni, elintézi azt a router. Nekem sosem volt még gondom ezzel így.
Persze az is kérdés, mit értünk statikus cím alatt: fix IP vagy rögzített DHCP? Én utóbbit alkalmazom.

[ Szerkesztve ]

(#10432) dkess válasza Yeffy (#10430) üzenetére


dkess
őstag

Én az elejére raknám a statikus IP -ket - így szem előtt lennének legalább. Azaz pl. a DHCP pool 192.168.22.20 -tól kezdődjön. A 192.168.22.1 a gateway. E kettőt ne válasszuk. A kettő között viszont alkalmazhatunk static IP -t ...

(#10433) Yeffy válasza sgeza (#10431) üzenetére


Yeffy
veterán

jogos, mindketto nevezheto annak.

dkess: rendben, ranezek, hoz-e valtozast.
bar most erdekes, kikapcsoltam a WPS-t (sose hasznalom), dobtam egy restartot a routeren, es eltunt a kis kettes a felso sarokbol. nem irja, h 2 eszkoz csatlakozik. ki erti ezt... :F

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10434) nyimsolt


nyimsolt
tag

Sziasztok,
AX58U mellé beizzítottam a minap egy AC57U-t Aimesh node-ként. Kábellel csatlakozik a node a hálózathoz.
konfigurálás szempontból (szerintem) minden rendben ment.
Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:
- A fő router DHCP szerverétől kapott IP-t. Ki lehet venni vhogy a node-ot a DHCP poolból és poolon kívülről adni neki fix IP-t? Jobb szeretem ha a hálózati eszközöknek fix az IP-je.
- A node-nak hiába tudom az IP címét és írom be a böngészőbe, hogy elérjem a webes kezelő felületét mint az AX58U-nak, minden esetben az AX58U felületére jutok. Ez így OK, vagy valami nem kerek és be kellene tudjak lépni az AC57U GUI-jára is?

A node az udvart fogja lefedni Wifivel. Hova tegyem szerintetek: a garázs azon sarkába ami az udvar felé van belülre vagy falon kívülre az eresz alá (1 m-es eresz alá közvetlenül) ahol csak akkor érné víz, ha vízszintesen esik az eső. :) A garázs könnyűszerkezetes, lambériával és osb-vel van burkolva.
Köszönöm!

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#10435) Gubek-Einste válasza peternac (#10428) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindegy, hogy hogyan lesz, jó lesz mindkét elrendezés is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10436) dkess


dkess
őstag

Lenne egy érdekes kérdésem. AX82U - utolsóelőtti legfrissebb firmware (azaz nem a legújabb béta). Erre dugva USB3 -as külső HDD.

Firmware -ben beállítva. Vendégelérés kikapcsolva (azaz felhasználóneves és jelszavas elérés). A mappára R/W (azaz írás/olvasás is) jogosultság is megadva a router felületén. Windows10 és abban az SMBv1 engedélyezve. Maga az USB -s HDD nem routerrel formázva. Ugyanakkor minden PC-n, laptopon illetve más márkájú router USB -jére kötve tökéletes. NTFS. Alapvetően AP módban volt próbálva és csak helyi hálón érdekes a kérdés (más márkájú routernél ez megy tökéletesen).

Volt úgy is próbálva, hogy a Médiaszerver bekapcsolva illetve kikapcsolva. USB2 módban és USB3 -al is próbálva - minden említett esetben ugyanaz a hibajelenség. A mappa Windows -ban felcsatolva, nem szakadozik le - látszólag minden rendben lenne.

A hibajelenség:

- file -ok illetve mappák olvasásával és megnyitásával semmi gond.

- pl. egyes office és egyéb file -ok megnyitását követően nem lehet rámenteni a változásokat. Végeredményként mindig kiírja, hogy: "Nem mentett dokumentum"

- USB -s HDD -ra másolás egyes file -ok és mappák esetén nem megy. Az alábbi hibaüzenetet dobja:

Itt igazából nincs logikai összefüggés a:

- file -ok/mappa méretét tekintve - még egész kis file -ok esetében is jön ez a hibaüzenet. Ugyanakkor, ha egy file/mappa másolása nem megy, akkor az később sem megy,
- file -ok típusa vonatkozásában. Minden file típus érintett - ugyanakkor nem minden file.

Talán a fentebbiekből is lejön, hogy maga az írási művelet nem minden esetben lehetetlen, de sajnos ez a gyakoribb eset.

Nem tudom más futott-e bele ilyen hibajelenségbe és amennyiben igen, akkor mi lett a megoldás végül. A választ előre is köszönöm.

Elméletileg gyári visszaállítás lett most eszközölve, de az USB -s meghajtó nem lett visszadugva - majd holnap délután tudok ránézni az eszközre.

[ Szerkesztve ]

(#10437) Avicularia válasza dkess (#10436) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálam ugyanez a hiba van ugyanilyen routerral. Eddig volt rádugva egy 1 terás régi samsung külső wincsi, azzal nem volt gond. Tegnap rádugtam egy 8 terás wd 3.5 külső diszket és ugyanez van nálam is.
Laptopról próbálgattam változtatgatni az RW engedélyeket és ott a végén bevette, de gyalázatosan másol rá gigabites hálón kb 5 megabájt NAS-ról. Viszont asztali gépről semmit sem tudok csinálni, csak olvasni tudom a külső wincsit.
Nálam legfrissebb firmware van felrakva.

[ Szerkesztve ]

(#10438) -Maujuri-

Sziasztok.
Adott egy ax58u aimeshben egy rp-ac55 repeater node-nak.
Pöpecül működik, de van valami a router beállításainál amit be kell még állítanom? PL vezérlőcsatorna száma(most automatán van) stb.
Szóval mik a fontos dolgok amit be kell állítani hogy rendesen működjön.
Köszönöm.

(#10439) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Duckdns-t hozzá tudom adni a ddns-hez? Ez az asuscomm-os dolog 1-2x elérhetetlen volt, szeretem ha minden flottul megy, és duckdns-ben még nem csalódtam

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10440) dkess válasza Avicularia (#10437) üzenetére


dkess
őstag

Köszönöm a választ.

Azt nem tudom pontosan milyen az a külső HDD - talán egy 1 TB WD. Tudsz esetleg valamilyen különbségről Nálad a PC illetve laptop -al kapcsolatban? Értem ez alatt, hogy pl. az egyiken guest (vendég) bejelentkezéssel van csatolva - míg a másikon felhasználóneves/jelszavassal? Ennél a routernél az utóbbi.

Gigabit -es hálón elméletileg ez a router tud 60-70 MB/s -et is USB -ről. Nálad nem lehet, hogy USB2 módba van állítva ('Adminisztráció' menüben, ha jól emlékszem)? Mondjuk az 5 MB/s annak is nagyon kevés lenne ...

(#10441) Avicularia válasza dkess (#10440) üzenetére


Avicularia
veterán

USB3-on van természetesen. Az 1 terás samsungra 55-60-al másolt, de az annyit is tud kb. 10 éves wincsi.
Laptop asztali gép ugyanúgy csatlakozik, különbség csak hogy a laptop wifin, a desktop gép kábelen csatlakozik. User/pass- al használom egyébként.

(#10442) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Van 2 db AX92U-m, kábeles meshbe kötve, frankó üzemel is, de a kert sarkában lévő faházikóba is szeretnék betenni valamit, hogy a mögötte lévő területen is legyen wi-fi.
Van egy régi TP-Link N 600 TL-WDR3600 routerem félre rakva. Ha ezt utp kábellel csatlakoztatom a faházban AP-nek, az jó lehet, vagy inkább vegyek egy 3. Asus routert, ami tudja a mesht?!

(#10443) Alex91 válasza BrandonXXV (#10442) üzenetére


Alex91
félisten

Beraknam AP-nak a TP-Linket, ha megse lenne jo, akkor meg mindig lehet venni masikat, nem?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10444) MaCS_70 válasza enginev3.0 (#10439) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az asuscomm.com-os DDNS szerintem semmivel sem kevésbé megbízható, mint a DuckDNS. Nálam hat éve megy két routeren, amelyikből az egyiknek napi sűrűséggel változik az IP-címe, és még egyszer sem volt gond a DDNS-sel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10445) Indiant válasza vargalex (#1802) üzenetére


Indiant
addikt

ASUS RT-AC65P-n Openwrt alatt lehet használni az usb-t? Én nem találok benne ilyen lehetőséget.

(#10446) enginev3.0 válasza MaCS_70 (#10444) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hmmm
Nálam tegnap egyszer elérhetetlen volt, közben a duckdns meg ment, nem tudom miért

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10447) blakey válasza MaCS_70 (#10444) üzenetére


blakey
titán

Nálam is évek óta jól működik az asuscomm, de ugye bármelyikkel előfordulhat valamilyen anomália, nem lehet biztosra állítani, hogy az egyikkel soha nem lesznek gondok

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10448) Indiant válasza Indiant (#10445) üzenetére


Indiant
addikt

Közben megtaláltam a #8682-t és abban a szükséges csomagok neveit. A block-mount települ, de hibákkal. A kmod-usb-storage pedig azt írja, hogy "A(z) kernel csomag telepített verziója nem megfelelő. 5.4.110-1-eb0437e9… szükséges, miközben 4.14.167-1-628fcc1a… van telepítve." :F
A OpenWrt SNAPSHOT r12173-01c8f2e97c / LuCI Master git-20.035.20355-1edb551 van telepítve. (emlékeim szerint a Te verziód)

(#10449) vargalex válasza Indiant (#10448) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha az én verzióm van feltéve (és nem az alap build), akkor abban van USB támogatás az általában használt filerendszerekkel.
Viszont a snapshot build folyamatosan változik, így kernel modult nem tudsz utólag telepíteni, mert a kernel verzió mindenképpen el fog térni (akár csak a csomag végén található checksum-ban).

Alex

(#10450) Indiant válasza vargalex (#10449) üzenetére


Indiant
addikt

Szia!

Biztosn a tiéd van fent. A pendriveot bedugtam de nem történt semmi és a menüben sem találtam beállítást neki. Most ,hogy a block-mount-ot telepítettem, megjelent a menüben a Csatolási pontok menü. (de persze nem csatol)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.