Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Raiden_


Raiden_
tag

Kábel a varázseszköz, azzal kössed össze a két routert, ha jót akarsz.
Létezik vezetéknélküli MESH (ZenWiFi) rendszer, de ott erre a célra van külön
csatorna amin stabilan tudnak kommunikálni az eszközök egymással.

(#17002) MrPetya19 válasza denko (#17000) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ha vezeték nélkül csinalod a beállítást, akkor asszem ki kell választani a reset után hogy AImesh node lesz.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#17003) Jim74 válasza denko (#17000) üzenetére


Jim74
nagyúr

Próbáld meg kábellel összekötni a két routert és úgy kerestetni a node-ot.

Szerk. nem olvastam, hogy már Raiden_ is javasolta.

[ Szerkesztve ]

(#17004) denko válasza Raiden_ (#17001) üzenetére


denko
senior tag

épp ez a lényeg hogy ne keljen kábelezni, különben már összeköltöttem volna. Anélkül nem is müködik ez a feature? Természetesen ha csak idegleinesen kell összekötni az oké, de teljesen máshol lesz az eszköz, oda nem tudok kábelt vinni. Épp ezért vettem RT-AX86U-t mert az már komolyabb hatótávval rendelkezik, de úgy néz ki az sem tökéletes, azért vettem mellé 1800-ast.

[ Szerkesztve ]

(#17005) Jim74 válasza denko (#17004) üzenetére


Jim74
nagyúr

Egyelőre csak a beállítás erejéig kösd össze kábellel.
Mindenféleképpen szerencsésebb lenne hosszú távon is a kábeles kapcsolat, mert a wifi-s backhaul nem mindig stabil, ráadásul a kliensek elől is elveszi a sávszélességet, mert egyik aimesh eszközöd sem triband.

[ Szerkesztve ]

(#17006) DoItYourself válasza denko (#17000) üzenetére


DoItYourself
addikt

AiMesh lesz az, tedd őket közel (3 m) vagy kábelen kösd össze.

szerk. most látom, h ugyanezt mondja mindenki, csak nem frissítettem. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#17007) kpityu2 válasza denko (#17004) üzenetére


kpityu2
őstag

Egyszerűbb kábelesen összeszoktatni őket, mert nem kell a megfelelő wifi csatornára kapcsolódni közben. Hogy miért jobb a vezetékes backhaul az meg leírták fentebb. Ezek azért nem dedikált mesh eszközök, csak van ilyen funkciójuk.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#17008) denko


denko
senior tag

Összeköltöttem öket kábellel, anélkül 1 más mellet vannak, kliensek között megtalálom, de airmesh-t nem akarja, pedig elméletileg tudja a feature-t de már kétélkedek benne.
Firmware frisitettem, rebootoltam mind a 2 -öt. Magic...

(#17009) DoItYourself válasza denko (#17008) üzenetére


DoItYourself
addikt

Reseteld az 1800-at, és úgy próbáld.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#17010) kpityu2 válasza denko (#17008) üzenetére


kpityu2
őstag

Az AX1800 WAN portjába dugtad a kábelt?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#17011) sto1911


sto1911
veterán

Mi az ajanlott Merlines torrent kliens? A qbittel megjartam, a Download master meg naponta behal :D

(#17012) denko


denko
senior tag

Igen resetelve van, igen, wan pontban van, 50 centire vannak egymással. Tplinkkel, nem volt ekkora szenvedés:D

[ Szerkesztve ]

(#17013) szaboi6512 válasza sto1911 (#17011) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nálam a Transmission és a rutorrent kiválóan teljesít.:C

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#17014) sto1911 válasza szaboi6512 (#17013) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi, kiprobalom.
Valamelyikben van olyan opcio, mint a DM-ben, hogy letoltes utan nem seedeli automatikusan?

Masik gondom, hogy a Samba sharet csak vendeggel tudom felvenni Windowsra, user/jelszoval nem mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#17015) AtaWrc válasza denko (#17008) üzenetére


AtaWrc
tag

Így csináld: [link]

(#17016) sto1911 válasza sto1911 (#17014) üzenetére


sto1911
veterán

Transmission ugy latom egyszer elkezd maxon menni (ami kimerul 6 megaban, ami edeskeves, ennel mind a net, mind a pendrive, mind a csatolo sokkal tobbet tud, szoval akinek van otlete a gyorsitasra, ne tartsa magaban), majd egyszercsak lassul, majd megall, nehany pillanat mulva pedig ismet 6 megaval tolt.

Ilyenkor kiirja a cachet, vagy mit csinal? Normalis ez egyaltalan?

[ Szerkesztve ]

(#17017) Jim74 válasza denko (#17012) üzenetére


Jim74
nagyúr

Esetleg próbáld meg az AX86U-t is resetelni, majd csak az alap beállításokat elvégezve hozzáadni a node-ot.
Az AX86U beállításánál AiMesh router üzemmódot válassz.

(#17018) Fantomas80 válasza Exelsior24 (#16988) üzenetére


Fantomas80
tag

Szia
Igen köszönöm a válaszod. Láttam utólag jól elírtam :DDD 2Gigabites netet ajánlottak. Meg rendeltem egy Asus gt-ax6000 kezdésnek. Másnem eladom a régieket
Meg a fő géphez lehet cserélnem.kell Lan kábelt. Még nem néztem.milyen van jelenleg a falba. Ha cserélnem kell milyen tempojú kábelt érdemes hogy esetleg ha jönnek a 10G eszközök akkor már ne keljen újra cserélni

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#17019) csixy válasza sto1911 (#17016) üzenetére


csixy
addikt

Már írtam korábban, hogy pendrájvval csak szopni fox.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#17020) sto1911 válasza csixy (#17019) üzenetére


sto1911
veterán

Az nem gond, ha hamar kinyírja, mert nálam a hamar is több év lesz.
Csak ezt a hullámzást nem vettem észre másik klienssel. Ha a pendrive miatt van, akkor veszek valami külső SSDt.

(#17021) lasse001 válasza Fantomas80 (#17018) üzenetére


lasse001
senior tag

Jó masina. Nekem is csütörtökön jött meg. Brutálisan nagy a mérete.

(#17022) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok, egy 2 db ax92u-ból álló aimesh rendszerbe keresnék egy harmadik versenyzőt, nagyobb lakásba költözés miatt. ez a dupla rendszer hibátlanul üzemel jelenleg, hozzá sem kellett nyúlni mióta be lett állítva. szerintetek érdemes valami olcsóbbat venni harmadiknak, vagy az a legegyszerűbb ha keresek aprón egy ugyanilyet?

it never gets easier, you just go faster

(#17023) lasse001 válasza redbiro (#17022) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia nálam most ASUS GT-AX6000 - ASUS RT-AX92U - ASUS RT-AX55 kombó működik. Kábellel van összekötve és tökéletesen elégedett vagyok. Asus RT-AX55 egy olcsó ax-es router. Szerintem a célnak megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#17024) blakey válasza lasse001 (#17021) üzenetére


blakey
félisten

Azért a brutálisan nagytól messze van, de nem a kisméretű routerek táborát erősíti.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17025) lasse001 válasza blakey (#17024) üzenetére


lasse001
senior tag

Gondolhatod AX92U milyen kicsi. És mikor megjött ez. :)

(#17026) blakey válasza lasse001 (#17025) üzenetére


blakey
félisten

Mivel volt, így tudom, de vannak nagyobb méretű routerek is, ezért a brutálisan nagytól messze van az AX6000.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17027) lasse001 válasza blakey (#17026) üzenetére


lasse001
senior tag

:R

(#17028) Bacusuz


Bacusuz
őstag

ma reggel az ax86u routeren ismét világítottak a ledek, ez újabb újraindulást jelent mivel ki szoktam őket kapcsolni. Emellett PPPoE kapcsolat sem volt mert pirosan világított. Újra kellett indítanom a Digis ZTE ont-ot. Reggel 8 órától ez így volt 8:51-ig amíg fel nem keltünk. A NAS-on kívül senki nem használta a routert, mert aludtunk.....

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#17029) mohow


mohow
tag

Sziasztok!

Asus rt-n18u a kérdésem tárgya. Vodafone kábelmodem által sugárzott wi-fit tudom vele erősíteni/ismételni? Elsősorban utóbbi. Utp-n összekötve, mert hogy ott pont bizonytalan a voda router jele.

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#17030) Intruder2k5 válasza mohow (#17029) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nem tudod. Egy új AP-t tudsz létrehozni rajta, tehát nem lesz észrevehetetlen, akadásmentes váltás az Access Point-ok között, ha mondjuk mászkálsz a telefonnal a lakásban.

(#17031) denko válasza AtaWrc (#17015) üzenetére


denko
senior tag

köszi így sikerült, úgy néz ki eddig nem frisitte fel magát teljesen, de már megy uj fw-vel.
Köszi!

(#17032) victorhun7


victorhun7
tag

Adott egy AX53U mióta megvan a 2021-es Samsung TV-m nem mindig akar kapcsolódni az Internetre de a hálózaton rajta van. :(

(#17033) kpityu2 válasza victorhun7 (#17032) üzenetére


kpityu2
őstag

Nézz bele a logba, hátha mutat valamit.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#17034) Intelligencs válasza victorhun7 (#17032) üzenetére

5 GHz-en csatlakozol? Illetve azt honnan veszed, hogy a hálózaton rajta van a tévé? A router menüjében látod?

The Amiga, Born a Champion

(#17035) victorhun7 válasza Intelligencs (#17034) üzenetére


victorhun7
tag

Igen a router is mutatja és a tv is csak kifelé az internetre nem megy.
5 GHz-en volt régen a Telekomos modemen is.
Érdekes hogy néha megy néha nem.

[ Szerkesztve ]

(#17036) Balinov válasza victorhun7 (#17035) üzenetére


Balinov
félisten

Próbáld meg az 5ghz ssidt másik 5ghz csatira rakni. Nekem a 2018as (vagy19es) lg csinál hasonlót néha

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17037) victorhun7 válasza Balinov (#17036) üzenetére


victorhun7
tag

Igen lehetséges ez is de megnéztem most 40 és 140-es csatornán működik most, néztem a wpa2/3 beállítás dns-t is. ki tudja milyen anomália lehet :))

(#17038) Vasy09


Vasy09
őstag

Sziasztok! Szerintetek megéri megvenni egy AX82U-t? Elvileg még garis. Hálózatkiterjesztés végett kellene mesh-be! :)

Gamertag: Vasy09

(#17039) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy új AX1800U-t és az a fura dolog történik, hogy nem nyílik meg néhány oldal wifin, például a gmail.com, illetve a Google keresés is nyögvenyelős. Viszont kábelen minden oké.
Sikerült addig ki-bekapcsolgatni a dolgokat, hogy kiderült, hogy az IPv6 bekapcsolása után válik elérhetetlenné a GMail és néha a kereső. Kikapcsolva működik normálisan.
Csatolom a beállításokat, Digi router van (brigde) módban az AX1800U előtt. IPv6 beállítások dettó ugyanazok, mint egy tőlem 30km-re lévő városban, szintén Digis net mellett, de ott bejön a GMail - bár nem ezzel a routerrel, hanem egy AC85P-vel. Próbáltam a Wifi 6-ot is kikapcsolni, de az sem hozott eredményt.
Beüzemelés után frissítette magát a legfrissebb firmware-re.

(#17040) htc07 válasza Balazs_ (#17039) üzenetére


htc07
addikt

Nyugodtan kikapcsolhatod az ipv6-ot, gyakorlati előnye nincs, cserébe sok hasonló szívás van vele (most még, hátha 10 év múlva az lesz az iparági standard)

[ Szerkesztve ]

(#17041) Balazs_ válasza Balazs_ (#17039) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Sajnos már nem tudom szerkeszteni, egyelőre úgy tűnik, hogy a Connection Type átállítása Passthrough-ra megoldja a problémát.
Ha mégsem, akkor majd még felbukkanok errefelé. :))

#17040 htc07: Ha kell kikapcsolom, bár azért elvárnám, hogy egy tavalyi/idei kiadású routeren működjenek már annyira a dolgok mint a 4 éves Asus, illetve a még öregebb Mercusys AC12G-n. Utóbbi több évig használatban volt a mostani Asus helyén.

(#17042) Amilo02 válasza Amilo02 (#16927) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Sziasztok!
Firmware frissítés és visszaállítás óta sajnos továbbra sem tudja a korábbi wifi sebességet a [routerem] (korábban kb.900Mbps volt, most 500Mbps). Próbáltam többféle beállítást is, de nem sikerült.
Anno belinkelte valaki a firmware letöltési oldalt. Tud ebben segíteni valaki?

(#17043) Kiratheonly válasza Amilo02 (#17042) üzenetére


Kiratheonly
tag

Hasonló problémám volt nekem is egy AX55-tel. Próbáld meg kikapcsolni az AI Protection-t és a QoS-t, nekem ettől megjavult.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#17044) Jim74 válasza Amilo02 (#17042) üzenetére


Jim74
nagyúr

Vezetéken megvan a rendes sebesség?
Mérés közben nézz rá a CPU magok terheltségére.
Ha esetleg 100% körül van, akkor javaslok egy NVRAM-os resetet és nulláról újra beállítani a routert.

(#17045) Amilo02 válasza Kiratheonly (#17043) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Köszi. Sajnos ezek alapból ki voltak kapcsolva....

(#17046) Amilo02 válasza Jim74 (#17044) üzenetére


Amilo02
aktív tag

A sebesség vezetékkel megvan, azzal nincs gond. CPU szinte alig dolgozik, a visszaállítás nulláról megtörtént már vagy kétszer. Esetleg ami érdekes lehet az a RAM használat, az 80-90% között van.
Szerintem valami beállítás probléma lesz.
[kép] [kép] [kép]

(#17047) mrmft válasza Amilo02 (#17046) üzenetére


mrmft
senior tag

OFDMA/802.11ax MU-MIMO - DL/UL OFDAM + MU-MIMO
Univerzális sugárátalakitás - letiltás
Baragolás asszisztens - letiltás
Védett kezelési keretek - alkalmas
Kulcsvátlás - 300
Vezeték nélküli mód - N/AC/AX mixed
Hitelesitesnel nalam WPA2/WPA3 personal, ha van olyan kliensed ami tudja a WPA3-mat.
A tobbi jonak tunik, csatornat probalj meg valtani ha igy sem jo 5GHz-en.

[ Szerkesztve ]

(#17048) Amilo02 válasza mrmft (#17047) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Beállítottam mindent, de nem változott a sebesség. Csatornákat is próbáltam.
Még ami lehet, hogy a router előtt lévő Digis ZTE modem valamiért átállt Bridge módról (asszem az csinálhat ilyen jelenséget a sebességgel :F )

(#17049) htc07 válasza Balazs_ (#17041) üzenetére


htc07
addikt

ez inkább a szolgáltató oldalán szokott rosszul konfigurálva lenni, bár látatlanban nehéz megmondani, mi okozza nálad. mindenesetre ha működik kikapcsolás után minden, akkor nincs baj :D

(#17050) csixy válasza Amilo02 (#17048) üzenetére


csixy
addikt

A wifi sebessége a wifi kártya minőségén és fajtáján is múlik, nagyban belyásolja az éteri környezet (egy lakótelepi lakásban én nem is várnék el többet), meg az is befolyásolja, hogy az adott weboldal mit tud nyújtani.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.