Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) Dewo válasza woodworm (#9399) üzenetére


Dewo
aktív tag

A drágább néha jobb,nem tudom. :F

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#9402) Dewo válasza Fernet (#9400) üzenetére


Dewo
aktív tag

Jelenleg én is panelba vagyok. De akkor majd figyelek melyike lesz jobb árban. :) köszönöm a segítséget. :R

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#9403) rErEaT válasza Dewo (#9401) üzenetére


rErEaT
senior tag

jaj ne :D

(#9404) woodworm válasza Dewo (#9401) üzenetére


woodworm
veterán

Leírták, hogy ugyanaz a két router.

(#9405) Dragon3000 válasza woodworm (#9404) üzenetére


Dragon3000
veterán

De látod egyeseknek, akkor is a drágább kell :D

[ Szerkesztve ]

(#9406) norbertoth


norbertoth
senior tag

Azt hogyan tudom beállítani, hogy a telefon ne a gyengébbik wifire hanem a legerősebbre csatlakozzon?! Fura mert az ac router messzebb van és nem is olyan a jelerősség, az ax router meg 2 méterre van mégis amarra csatlakozik :F :F

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#9407) Bacusuz válasza dkess (#9390) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szia!

Minden kapcsolatom jól be volt konfigurálva, cat6 kábel megy mindenhova, mindegyik tudja a gigabitet, teszteltük.
Egyetlen dolog amit átállítottam a javaslatodra a nodeoknál, hogy a preferált backhault auto-ról a mesh router felé irányítottam.
Sajnos a problémát nem oldotta meg. Feleségem hívtam fel viberen videoval a nappaliból, majd kimentem a dolgozóba és megszakadt. Képek a beállításról:

ezt a részt nem értem "lehetőleg csillag, ha úgy van"

egyéb ötlet esetleg?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#9408) TeeJay válasza Dewo (#9402) üzenetére


TeeJay
félisten

Szintén panelban vagyok
60nm 2+fél szobás erkélyes
AC65P és AC1200GU-m van és bőven lefedi 5GHz-en a két router és mindenhol bika a sebesség
DIGI 1000-es FTTH net és éjjel nappal kapja a torrentet és köszöni szépen 2éves lesz nyáron de meg sem érzi :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9409) vacs válasza norbertoth (#9406) üzenetére


vacs
veterán

Csak annak a wifinek a jelszavát add meg a telefonban, amelyikre akarod, hogy csatlakozzon, én így szoktam!

(^)(>.<)(^)

(#9410) dkess válasza Bacusuz (#9407) üzenetére


dkess
őstag

Akkor, ha jól látom 3 egységes AiMesh van. Egyébként mindegyiken a legfrissebb ugyanaz a firmware van?

A "csillag" azt jelenti, hogy mindkét Node -on beállítod a preferált backhaul -t az AiMesh routerre (azaz nem fordulhat elő, hogy az egyik Node a másikra csatlakozik pl. WiFi backhaul -al).

Egy próbát akkor tennék, hogy átmenetileg a 2 db AC66U B1 -et (azaz AiMesh Router a dolgozóban és az egyik a nappaliban levő Node) közvetlenül kötjük össze a Cisco switch -et átmenetileg kiiktatva. Máshogy nem megy, akkor UTP hosszabítóval (esetleg másik switch -el). Egy gyors ellenőrzést követően tegyünk egy új próbát Viber -el. Aztán egy másik VoIP -vel ... Ezzel ki tudnánk zárni, hogy a Cisco kever be a dolgokba. Nekem az gyanús, ahogy írtam is, hogy amennyiben:

- nincs Cisco switch, akkor az 'Ethernet mode' gond nélkül megy (ugye most nem abban mennek az eszközök, hanem 'Ethernet first' -ben),
- amennyiben van Cisco switch a láncban és átváltasz 'Ethernet mode' -ra, akkor mindkét Node leszakad ... Ennek nem így kellene lennie ...

Aztán mehetünk tovább a korábban írt harmadik pontra, ha ez sem segítene ...

(#9411) Bacusuz válasza dkess (#9410) üzenetére


Bacusuz
őstag

igen 3 AiMesh van. Igen egyeznek a firmwarek.

Igen a dolgozó Mesh routerhez vannak a nappali és padlás nodeok rendelve.
Nem fordulhat elő,hogy nodeok wifin csatlakoznak.

A 2db ac66u-t most nem tudom összekötni sajnos.

Korábban azért volt gondom a leszakadással mert nem volt az aimeshen beállítva az ethernet first miután leszedtem őket a közvetlen ethernet mode összekötésről de azóta jó.

Mindenképp bent kell hagynom a switchet, mert minden szobában van 4 lan csatim mégsem elég.

Meglett a megoldás. Be volt kapcsolva a barangolás asszisztens. Most 1-2mp szünet és megy tovább. :DDD

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#9412) dkess válasza Bacusuz (#9411) üzenetére


dkess
őstag

Igen, most 'Ethernet first' -ben vannak, de az 'Ethernet mode' -ban volt a leszakadás a korábbi írásod alapján. A kettő nem ugyanaz - utóbbi esetben kizárólagosság van és tarcsiban sem tart WiFi sávot ...

Ez nem almás mobil véletlenül? Android -al megy rendben bekapcsolt barangolás asszisztenssel is?

Amit esetleg kipróbálnék még bekapcsolt roaming asszisztenssel (persze lehet játszani a dBm -el is előtte):

- Smartconnect - kikapcsol, 2.4 GHz -re külön SSID. Mobiloknál csak az 5 GHz -es sávra legyen automatikus csatlakozás,
- Airtime Fairness - kikapcsol (esetleg a Universal Beamforming ki-bekapcsolásával is lehet játszani).

Amennyiben almás a mobil, akkor a DTIM=3 -al szeretni fog 5 GHz -en barangolni ... Amennyiben nem almás a mobil, akkor hagyjuk 1 -en ...

Most rákuglizva erre a problémára - voltak akiknek az segített, ha a 'LAN/Switch Control/NAT Acceleration' kikapcsolták.

(#9413) norbertoth válasza vacs (#9409) üzenetére


norbertoth
senior tag

Pont erre gondoltam én is, köszi. :R (mivel nem mesh így csak ez az opció van)

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#9414) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Jól értelmezem ha ezt így beállítom,akkor arra az időre nem lesz wifi hálozatom igaz?

(#9415) lasse001 válasza Bubaaa (#9414) üzenetére


lasse001
senior tag

Lesz wifid. Csak internet nem lesz.

(#9416) AtHoS válasza lasse001 (#9415) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jól átgondoltad ezt a választ? Internethez mi köze van ennek a funkciónak?

Ez a wifit engedélyezi/tiltja egyéni ütemezés szerint

wifit kikapcsolja a Deny mellett látható színnel jelölt időszakokban
Wifit bekapcsolva tartja az Allow mellett látható színnel jelölt időszakokban

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9417) Bubaaa válasza AtHoS (#9416) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Tehát akkor jól gondoltam. Szuper.

(#9418) lasse001 válasza AtHoS (#9416) üzenetére


lasse001
senior tag

Bocsi. Össze kevertem a szülői felügyeletbeni blokolásal.

(#9419) tamasgal


tamasgal
senior tag

Sziasztok! Vettem egy ASUS RT-AX55 (aimash-t támogató) routert de nem sugározza be rendesen a lakást. Ha veszek még egyett és a lakás távoli részén azt is kábellel a hálózatba kötöm akkor létre tudok hozni egy egységes erős wifi lefedetséget ahol a telefon egy wifi jelnek látja az egészet vagy ez csak úgy lehetséges ha a routerek wifivel kapcsolódnak egymáshoz?

(#9420) dkess válasza tamasgal (#9419) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Jó úton indultál el, amikor először a kábeles backhaul -ban gondolkodtál.

Természetesen látatlanban senki nem tud felelősségteljesen WiFi -vel kapcsolatosan garantálni semmit, de valóban az AiMesh -nek a célja, hogy a WiFi hatótávot kiterjesztve zökkenőmentes ("seamless") barangolást biztosítson egy egységesnek látszó vezetékmentes hálózaton keresztül. Ilyenformán igen - egy második egység segíteni fog. A kábeles backhaul -al érhetjük el az ideális felhasználói élményt ...

(#9421) tamasgal


tamasgal
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#9422) poolbig


poolbig
aktív tag

Hali!
No, csak vettem egy AX58U-t a 65P helyett, viszont két régebbi laptop (n-esek) nem látják a wifit. Szeparáljam szét a 2,4 és 5Ghz-eket? Kapcsoljam ki a Smart Connect-et? Vagy?
Köszi!

(#9423) woodworm válasza poolbig (#9422) üzenetére


woodworm
veterán

Egy gyors ax58u vs ac65p vélemény?
Fix csatornák 2,4 GHz-en (1-11) és 5GHz-en (36-48), smart connect off és külön ssid. Innen lehet próbálkozni visszafelé, hogy mi lehet a probléma.

(#9424) sgeza válasza poolbig (#9422) üzenetére


sgeza
veterán

Nézd meg a gépek hálókártyáinak drivereit! Van egy figyelmeztetés, miszerint bizonyos gyártók bizonyos típusai egy adott verziónál régebbi driverekkel nem működnek megfelelően, ha az AX-es wifi engedélyezve van. Nem tudom, hogy pontosan mi a jelenség, vonatkozhat-e a te esetedre, de például az én gépemet érintette (illetve végülis nem, mert fent volt a legfrissebb driver, de az eszköz benne volt a listában).
Minden automatán, ráadásul a smartconnect is engedélyezve, valamint minden egyebet, ami alapbeállításként ki van kapcsolva bekapcsoltam (AX-es wifi, mu-mimo, stb.), és nekem simán megy minden eszköz, a csak N-esek is.

[ Szerkesztve ]

(#9425) nyimsolt válasza woodworm (#9423) üzenetére


nyimsolt
tag

Engem is érdekelne az összehasonlítás :)
N18U-t tervezem lecserélni.

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9426) blakey válasza nyimsolt (#9425) üzenetére


blakey
titán

Az N18U 2,4GHz-es lefedettségét a drágább routerek is csak megközelítik. Az AX82U és az AX92U nagyon közel van hozzá de ugye 2x2 antennások, az AX58U némileg gyengébb lefedettség szempontjából viszont nem kérdés, hogy összeségében elrelépés az N18U-hoz képest.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9427) nyimsolt válasza blakey (#9426) üzenetére


nyimsolt
tag

Akkor kell(het) még egy router, hogy aimesh segítségével lefedjem azt amit most az N18U tud.
az AX82 és 92 nem olcsó cuccok.

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9428) blakey válasza nyimsolt (#9427) üzenetére


blakey
titán

Ezt innen nem lehet megmondani, csak azután fogod tudni a választ ha már megvetted és kipróbáltad, mert simán lehet, hogy elég lesz az adott helyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9429) poolbig válasza woodworm (#9423) üzenetére


poolbig
aktív tag

Nos, még csak ismerkedünk, friss a kapcsolat. :)
Egyelőre a problémákat próbálom megoldani (összes wifis eszköz felcsatlakozása, stb.) Ha már minden meg van (szerintem holnapra, mert sok más dolog is van :DD ), akkor tudok majd egy véleményt adni. Eddig az egyik kliens esetében, amit csak repeaterrel tudtam megoldani, pozitív lett az eredmény. Igaz nem hasít így sem annyira a hálózat, de legalább stabil.

(#9430) poolbig válasza sgeza (#9424) üzenetére


poolbig
aktív tag

Alapbeállításként a AX és a MU-MIMO ki van kapcsolva??? Hol?

(#9431) nyimsolt válasza blakey (#9428) üzenetére


nyimsolt
tag

Ez igaz. :)
Marha nagy dilemma ez. :) Az AC65P is elég lenne, de ha már itt az AX akkor abba kellene már beruházni. USB-t nem használok a routeren szóval akár egy AX55 is lehetne a következő.

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9432) TeeJay válasza poolbig (#9429) üzenetére


TeeJay
félisten

1000-es pppoe neted van remélem
Egy fullos 6-800 szálas masszív torrentezést rá tudnál ereszteni hogy a procija mennyire fog izzadni

Köszi :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9433) gabro0 válasza blakey (#9426) üzenetére


gabro0
őstag

Én is épp az RT-N18U leváltásán gondolkozok. Nekem a kábeles csatlakozás az elsődleges, az legyen stabil, a vezeték nélküli rész másodlagos. Már csak azért is, mert a legtöbb eszközünk még csak nem is ac-s, hanem n-es.
Jelenleg az N18U minimumra véve (25mW azt hiszem) beszórja a lakáson kívül a ház előtti részt és a földszintet is. Reméltem lesz ilyen jó az újabb technológia is, de úgy látszik nem.

Nézegettem mit kínál az Asus manapság, az AX55-t néztem én is utódnak, de nincs (még) rá RMerlin fw így lehet az AX56U lesz. Utóbbiban 2x annyi a RAM és a tárhely. Az RT-N18U 3x3-as MIMO képességéhez mindenhogy visszalépés a 2x2 2.4GHz-es rádió. Nem tudom :)

Mit mondozok az AX55 és AX56U mellett/ellen?

(#9434) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van egy Asus RT-N18 routerem. Szeretném rákötni USB-n keresztül a nyomtatót.
Rádugom, majd mindegyik gépre telepítem az Asus által ajánlott programot. Meg is jelenik a nyomtató a listában. Viszont mikor megnyitok egy dokumentumot, akkor csak az első sorát nyomtatja ki. Van valakinek ötlete?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#9435) poolbig válasza TeeJay (#9432) üzenetére


poolbig
aktív tag

Igen, az van (1000/300-as Digi). Letesztelem, csak összeszedek néhány torrentet, ami érdekel. :DD

(#9436) s3cr3t3d


s3cr3t3d
csendes tag

Sziasztok
Van egy asus ac57u v3 routerem 3 hónapos. Tegnap csatlakoztattam hozzá egy 320 gb toshiba HDD-t 100% állapotban külső usb házzal. és egy éjszaka után végleg meghibásodott az új HDD!
Mi a véleményetek erről?
hdd állapota tegnap: [kép]
hdd állapota ma reggel: [kép]
Előtte használtam a laptopomhoz ezt a HDD-t és tökéletesen működött!
kicsit le vagyok sokkolódva. ilyenkor mit lehet tenni?

(#9437) vacs válasza s3cr3t3d (#9436) üzenetére


vacs
veterán

Ez nem segít neked, de nekem 3 hónapja rajta van egy Samsung hdd az Asus routeren, non stop megy, de semmi baja!

(^)(>.<)(^)

(#9438) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Egy linksys wrt54gl routert váltanék ki egy Rr-Ac65P routertel.
Bridge módba kapcsolt invitel zte modem mögé kerülne. Viszont ha a Pppoe beállításnáp az asuson beírom a felhasználó nevet és jelszót mint a linksysen, de mégsem tud csatlakozni a nethez. Valami mást is át kell írni/állítani? Mi lehet a gond?

(#9439) Intruder2k5 válasza nelsonmanian (#9438) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáltad a ZTE-t áramtalanítani 1-2 percre, amikor kicseréled a routert?

[ Szerkesztve ]

(#9440) poolbig válasza poolbig (#9430) üzenetére


poolbig
aktív tag

No, megtaláltam az AX bekapcsolási lehetőséget, de nekem alapból be volt kapcsolva. A Mu-MIMO-t még keresem. :DD

(#9441) sgeza válasza poolbig (#9440) üzenetére


sgeza
veterán

Ott van az is alatta/felette, ha jól emlékszem. Talán legördülő menü.

(#9442) dkess válasza gabro0 (#9433) üzenetére


dkess
őstag

Ugye korábban "Mikrotik és az Ubiquiti" iránt is érdeklődtél ( [link] ), mint "kicsit drágább" megoldás.

Namost ezek, ha kicsit is "épkézláb" szinten képzelted el, akkor azért nagyon nem a AX55 és AX56U árszínvonala ... :)

Azaz Asus vonalon maradva, de az előbbiek árszínvonalát még mindig nem elérve lehetne pl. AX82U, mely dual-band AX -es, 5 GHz -en 4x4 -es HT160 -at támogató rádióval. 60K HUF most ... Az összes legyet leütnéd egy csapásra ... :)

(#9443) galaxys80


galaxys80
veterán

Mennyire megbízható minőségűek ezek az utp kábelek amik járnak a routerhez? Ma megint volt egy komolyabb packet loss-om rövid ideig. Leteszteltem és kábelen a routert kihagyva is megvolt. Szóval vagy a szolgáltató vagy a modem vagy a kábel maradt, mint hiba.

(#9444) blakey válasza galaxys80 (#9443) üzenetére


blakey
titán

Hibás darab előfordulhat, nálam eddig 100%-os megbízhatóságúak, nagyjából a 10-ik routert fogyasztom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9445) galaxys80 válasza blakey (#9444) üzenetére


galaxys80
veterán

Sejtettem, hogy erre van a legkisebb esély. Mondjuk logikusan belegondolva nem is lehet ez a hiba, mivel az előző routernél is elő-elő jött ez a jelenség.

(#9446) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Mit rontok el? USB-re kötött HDD, SMB1 bekapcsolva a Win10-en, routeren engedélyezve. Mégse látom. Ötlet?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#9447) its_grandpa válasza nyikszi (#9446) üzenetére


its_grandpa
tag

"Hálózatfelderítés" be van kapcsolva ?
"Workgroup" ua. routerben, W10-ben ?

(#9448) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Sziasztok! Ismét egy kérdéssel fordulok hozzátok. A vezeték nélküli lapon,beállítom a MAC szűröt,felvettem az eszközöket. Ha létrehozok egy vendéghálozatot,ott simán tud csatlakozni eszköz? Vagy ott is külön engedélyezni kell ?

(#9449) Gubek-Einste válasza Bubaaa (#9448) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Te döntöd, hogy legyen-e ilyen szűrés de a kettőnek nincsen köze egymáshoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9450) cellpeti válasza nyikszi (#9446) üzenetére


cellpeti
veterán

Hálózaton belül én látom, de kintről csak OpenVPN-vel érhetem el? Ha igen, hogyan?

Tigris, tigris, csóvafény...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.