Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) enginev3.0 válasza tobias40 (#14000) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ahová be kell írni a ppoe nevét és jelszót

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14002) jameshun02


jameshun02
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van otthon egy szerverem, amit eltudok érni OpenVPN-en keresztül, munkában vagy bárhonnan. De viszont amikor fent vagyok Pesten albérletben az ottani hálózatról nem bírom elérni sehogy. Annyi, hogy a pesti net digi és NAT mögött van, de szerintem ennek nem kéne befolyásolni azt, hogy az otthoni szervert elérjem, mert a mobil hálózaton is elérem simán. A pesti router egy Asus AC66u b1.
Előre is köszönöm a választ!

(#14003) mastodon válasza jameshun02 (#14002) üzenetére


mastodon
aktív tag

Bocsánat, én kérdezek. Hol van egy követhető elírás az OpenVPN kapcsolat kialakításához? Mobilról sem jön össze. Mivel lehet tesztelni?

(#14004) wolfm87


wolfm87
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy ASUS AC1200G routerem, de mostanában egyfolytában megszakítja a korábban jól működő hálózatot. És olyan anomáliákat produkál, hogy csak az egyik telefonon marad WIFI/net, a többi készüléken beleértve a ethernet portokat is, megszűnik a kapcsolat (routerral sem kommunikál). Egy újraindtíás megoldja, de van ,hogy napjában 2x kell megcsinálni. Leáldozott a 2017-es routerem kora?
Digis ppoe kapcsolat van. Egy Dlink 320 nas megy rajta folyamtosan, egyébként pihizik.

[ Szerkesztve ]

(#14005) woodworm válasza wolfm87 (#14004) üzenetére


woodworm
veterán

Ez újonnan is problémás volt. Szerencséd volt, hogy eddig nem jelentkezett.

(#14006) Perillustris válasza Perillustris (#13536) üzenetére


Perillustris
senior tag

"Megtettem, bármit is csinálok, akár a NAS-ról töltök le, marad 400-450 körüli letöltési sebesség."

Ma "megmértem" egy Xiaomi Poco F3-mal is. Wifi6-os készülék, újabb mint az S10e-m, s ezzel is csak 520Mbit "jött ki" maximum a 86U-ból. Az elvárt 8-900-tól ez nagyon messze van. :F

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#14007) NoX válasza Perillustris (#14006) üzenetére


NoX
senior tag

Tippek, ötletek:
- Be van kapcsolva a Jumbo Frame? LAN / Switch Control
- 2,4 GHz-re csatlakoztak épp azok eszközök, amikről mértél
- Be van kapcsolva a QoS, amitől elveszted a hardveres NAT-ot, ami szükséges lenne ekkora sebesség átengedéséhez

(#14008) tobias40 válasza enginev3.0 (#14001) üzenetére


tobias40
veterán

Elküldtem PÜ-ben!

(#14009) enginev3.0 válasza tobias40 (#14008) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem az Asus router ppoe kapcsolat része kéne:)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14010) Exelsior24 válasza enginev3.0 (#14009) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Szia!

Nekem Telekom-os Optikai netem van és át van állítva, hogy az ASUS routerem létesítse a kapcsolatot és ossza ki az IP címeket.
Amit átállítottam, hogy működjön:
Legalul a fülön van egy PPPoePassthrough csuszka azt bekapcsoltam.
Connection Trigger -t átállítottam Manual-ra, bár ez valamiért nálam folyton visszaáll Alwayson-ra.
A név és jelszó részt én nem bántottam a Telekom-os ONT-ban, csak ugyan úgy kitöltöttem az ASUS router-ben is helyesen.

Igazából csak ennyi lenne, nálam azóta is tökéletesen üzemel. Bármi kérdésed lenne, írj nyugodtan. :)

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#14011) enginev3.0 válasza Exelsior24 (#14010) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam is ment sokáig
Aztán csináltam egy Asus router FR-t, és újra beállítottam, és -valószínűleg azóta-, heti 1x az ONT kifagy
Most kivettem 1 hete az asus routert, csak az ONT van, és így nem volt gond

Ezért gondolkodom hogy nem-e valami asus router apró beállítási gond van a háttérben

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14012) Perillustris válasza NoX (#14007) üzenetére


Perillustris
senior tag

- Nem volt bekapcsolva, de kipróbáltam, semmi nem változik úgy sem
- Az AX-es hálózatra kapcsolódtak.
- Nincs bekapcsolva.

Teljesen abszurd. A Poco topikjában valaki a Telekom routerével elérte az 1000Mbitet, egy másik fórumtárs Xiaomi routerrel 863-at hozott ki.

Egyszerre vagyok dühös és csalódott. Amint megírja, pontosan melyik Xiaomi az, rendelek egyet és ki fogom próbálni. Nyilván az eredménytől függően megyek majd tovább, mert ez így elfogadhatatlan.

Ti AX-es Asus routerekkel, ezres vagy nagyobb sebességű csomagokkal milyen sebességet értek el (s milyen telefonnal)? :F :R

Perillustris

(#14013) TeeJay válasza Perillustris (#14012) üzenetére


TeeJay
félisten

AC65P 866mbit link Redmi Note9S telefon 580-640megabit 52-56-60-64blokkon
AX routerrel AX telefonnal 80MHz-en 1200-as link van 2antenna esetén ott azért 800megabitnek is meg kellene lenni, 160MHz esetén 2400-as link ott meg biztos hogy gigabit feletti 1500megabit alsó hangon. Ezt Telekom Technicolor AX ONT-vel mérte egyik srác szülőknél

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14014) MaCS_70 válasza Perillustris (#14012) üzenetére


MaCS_70
félisten

"A Poco topikjában valaki a Telekom routerével elérte az 1000Mbitet"

Ez azért elég gyanúsan hangzik, feltéve, hogy gigabites elérésen mérte. Annak a nettó adattartalma ugyanis tán 930 Mbps lehet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14015) blakey válasza Perillustris (#14012) üzenetére


blakey
titán

Valami nagyon elcseszett nálad, nem hogy az AX86S-el, de a többi AX-es routeremmel is simán megvolt a 8-900Mbps, még AC-n is. iperf3 teszt megvolt?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14016) Perillustris válasza blakey (#14015) üzenetére


Perillustris
senior tag

Igen, persze, ahogy már javasoltad is. Ott is ennyi volt.

MaCS, lehet, hogy 2-es net volt az alap, nem tudom.

Perillustris

(#14017) blakey válasza Perillustris (#14016) üzenetére


blakey
titán

Javaslom egy másik router kipróbálását.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14018) Perillustris válasza blakey (#14017) üzenetére


Perillustris
senior tag

Így lesz. :R

Perillustris

(#14019) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni hátha lenne ötletetek. 2.4Ghz Wifi-n nincs internet kapcsolatom. 5Ghz mindkét sávon tökéletes. A routerek kábelesen vannak mesh kapcsolatban és mindegyik produkálja. Tegnap csináltam egy teljes gyári visszaállítást, de a hiba továbbra is fent áll. Sajnos nem tudom mióta van jelen a probléma, mert 5Ghz sávokat szoktam használni leginkább. Routereken legfrissebb szoftver van. Smart connect offon. Rendszer újraindítás után kis ideig jó majd ismét eltűnik az internet, de csak a 2.4Ghz sávról. Lenne esetleg valami tippetek?

(#14020) tr00p3r


tr00p3r
őstag

Sziasztok,

Segítségetekre lenne szükségem. 2 nappal ezelőttig minden ment a maga rendjén.

Adott egy fő router: Asus RT-AX82U és mellé egy RT-AX55 node.

A fő router a modem mellett van a nappaliban, a node 2 szobával arrébb 5GHz-en csatlakozik 5Ghz-en (excellent jellel).

A 82U látja el a legtöbb eszközt:
- TV kábelen
- laptop kábelen
- XBOX SX kábelen
- Hue bridge kábelen
- 2 céges laptop, 2 telefon, 1 tablet 5 GHz-en
- Amazon Echo Show, termosztát, porszívó, Nest hub 2.4 GHz

AX55 (bound) eszközök:
- szárítógép, Amazon Echo, Ring videocsengő 2.4 GHz-en
- Ring alarm kábelen

Mivel home officeban dolgozunk otthon, és telefonkonferenciákon veszünk részt, ezért elvonulok a vendégszobába ahol az AX55 található. 1-2 napja vettem észre, hogy akadozik a vonal a videó lefagy Team-en és megkapom a weak signal jelet. Megnézem az Asus alkamazásban AX55 offline. Kikapcs-bekapcs -> Offline. Reset után az összes LED elől kék, kivéve az egyik piros. Na akkor hard reset, gondoltam újra hozzáadom mint Node-ot. Nem megy, elakad a harmadik kis pipanál a setup-ban. Közelebb viszem, ugyanez. Mondom, hogy na garanciális ügyintézés, de nem baj vaaaan máááásik.. Mert vettem egy másik AX55-öt ami az emeletre szántam, ha kész a felújítás, második Node-nak. Probálom beállítani, egy-az-egyben ugyanaz, mint a másik. Kiírja az alkalmazás, hogy vigyem közelebb, BT eszközöket kapcsoljam ki, mikrót vigyel el onnan, stb. Gondoltam kipróbálom kábeles megoldást. Úgy lefut, hozzá adja a Node-ot, de érdekes módon kábelen a kapolat csak "great"... Lehúztam a kábelt, hogy visszategyem a helyére és wireless üzemeljen tovább, de továbbra is azt írja, hogy backhaul "ethernet".... és offline a status, holott az AI Mesh map-en ott van a kapcsoat az 82U-hoz...

Egylőre csak az egyikre volt időm, a napokban megpróbálom a másikat is..... Én rontok el vmit? IT és műszaki felsőfokú végzettséggel picit furának tartom, hogy mindkét Node egy időben ment tönkre, produkálja ugyanazt, úgyhogy user error-t sejtek, de nem értem mit. Új firmware nincs, aktuális van rajutk. Hard reset-re különböző eljárásokat olvastam a neten:

1. power off -> WPS nyomása mellett power on amíg ki nem alszik a power led, de amikor újra kéken világít van, hogy csak pulzál és más nem történik

2. power off -> reset gomb nyomás mellett power on itt sem történik igazán semmi, illetve látja wireless is az AI Mesh setup, de minduntalan sikertelen a hozzáadás...

Ötletek? Javaslatok? Okosítás?

Minden meghallgatok, mert kéne vissza a node a helyére leginkább a csengő és riasztó miatt.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14021) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Asus RT-AC85P AC2400

Ez a router otthoni felhasználásra egy ac68 mellé 25 papírért jó választás???
Nyilván ez lenne a fő router.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#14022) szaboi6512 válasza Kicsirics77 (#14021) üzenetére


szaboi6512
őstag

Jobban jársz a Asus RT-AC65P routerrel, gyakorlatilag egy és ugyanaz.
Csak a név más. :DD

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#14023) Kicsirics77 válasza szaboi6512 (#14022) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Kifejtenéd röviden?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#14024) woodworm válasza szaboi6512 (#14022) üzenetére


woodworm
veterán

Jelenleg majdnem egy árban vannak.

(#14025) Gubek-Einste válasza Kicsirics77 (#14021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel nem AiMesh kompatibilis így inkább olyan válasszál amivel tudod használni AiMesh-sel használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14026) Kicsirics77 válasza Gubek-Einste (#14025) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ez el is kerülte a figyelmem

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#14027) Kicsirics77 válasza Gubek-Einste (#14025) üzenetére


Kicsirics77
veterán

AX55 lett végülis,meglátjuk milyen lesz mint fő router, az ac68u meg megy node-nak az ac58u-val együtt,aztán így már a házban/udvaron mindenhol IS jó lesz majd.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#14028) mikoljan válasza Atish19 (#14019) üzenetére


mikoljan
tag

Nem tudom milyen modelleid vannak, de ha a típusokra van Merlin FW, azzal megpróbálkoznék. (csak tipp)

- - - We Enter Into The Future - - -

(#14029) Atish19 válasza mikoljan (#14028) üzenetére


Atish19
őstag

Ohh a csudába a lényeg lemaradt. 2db Ax92u :R

(#14030) blakey


blakey
titán

Merlin FW (fork) TUF-AX5400-ra.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14031) gprspeter


gprspeter
senior tag

Sziasztok!

RT-AC85P-re a Download Master nem tehető fel?

(#14032) woodworm válasza gprspeter (#14031) üzenetére


woodworm
veterán

Nem! Entware és arra transmission vagy qbittorrent viszont igen.

(#14033) Thunderbolt


Thunderbolt
tag

Sziasztok! Meglévő AC57U router mellé vettem az emeletre még egy ugyanolyat, amit vezetékkel AiMesh hálózatba kötöttem. Minden szuper, de olyan kérdésem lenne, hogy meg tudom azt csinálni, hogy csak a 2. router wifi-jét időzítem? A dolgozószobában van ez a készülék, és nem szeretném ha 1 méterről sugározna itt mellettem napközben. Szeretném úgy beállítani, hogy csak délután kapcsoljon be rajta a wifi, és mondjuk éjfélkor kapcsoljon ki. A router beállításainál úgy látom az időzítés az összes készülékre vonatkozik, nem lehet választani. Vagy hagyjam az AiMesh-t és állítsam be a 2. készüléket kézzel Access Point módba?

[ Szerkesztve ]

(#14034) gprspeter válasza woodworm (#14032) üzenetére


gprspeter
senior tag

Hogyan?

(#14035) Intruder2k5 válasza gprspeter (#14034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így.

(#14036) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Sziasztok, előre is bocs, de nekem nagyon fehér folt ez a router beállítás....

A kérdésem: Asus rt-ax55 eszközön be tudom állítani, hogy egy eszköz 5GHz jelet kapjon, az össze többi meg csak 2,4 GHz-et?
Konkrétan: VR szermüveget szeretnék wifi módban összekötni a PC-vel, ez kapná az 5 gigát. (a router a PC-hez kábellel kapcsolódna, tip. S/FTP CAT6a)
A többi a házban található wifi-s kütyü pedig kapná a 2,4 gigát.

Van a beállítások közt ilyen dedikálási lehetőség? Ha igen, melyik menüpontban találom? User manuálból nekem nem egyértelmű, hogy ez egyáltalán működik. :F

(#14037) Gubek-Einste válasza Tomdriver (#14036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Vezeték nélküli/Általános menüpont alatt letiltod a Smart Connect-ot és külön SSID-t adsz meg a két sávra így tudod a legkönnyebben sávonként külön választani egymástól az eszközöket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14038) tr00p3r válasza tr00p3r (#14020) üzenetére


tr00p3r
őstag

Valaki? :B

(#14039) Tomdriver válasza Gubek-Einste (#14037) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszönöm, akkor van rá megoldás, megpróbálom. :R

(#14040) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ac57u v1bol nem lehet aimesht elocsalogatni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14041) Alex91 válasza enginev3.0 (#14040) üzenetére


Alex91
félisten

Nem.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14042) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Adott egy Asus AX82U, csatlakoztattam rá USB-vel egy vinyót, beállítottam médiaszerverként, engedélyeztem a routerbe az írását olvasását, minden eszköz látja is szépen mappa struktúrába, de nem tudok ráhúzni tartalmat, vagy ezt ilyenkor milyen módon kell?

(#14043) MaCS_70 válasza B-L-A-C-K (#14042) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hogyan próbálod a "ráhúzás"-t?

Az adott felhasználónak írási (R/W) joga van beállítva a routerben?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14044) B-L-A-C-K válasza MaCS_70 (#14043) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jog megadva, "ráhúzás" (másolás) gépről hálózati helyeknél, az adott HDD-re (HDD-ről ugyan így tudok kimásolni gépre ami rajta van).

[ Szerkesztve ]

(#14045) MaCS_70 válasza B-L-A-C-K (#14044) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tehát Windows intéző.

Miben nyilvánul meg az, hogy nem sikerül a másolás? Kapsz valami hibaüzenetet?

Kért jogosultságigazolást?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14046) Tamarel válasza tr00p3r (#14038) üzenetére


Tamarel
senior tag

AiMesh-ben nem tudok segíteni. Ha szeretnéd átmenetileg kézzel beállítani ugyanazt, akkor igen.

(#14047) B-L-A-C-K válasza MaCS_70 (#14045) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Közbe rájöttem...

Win-be intézőbe opcióként nem hozza fel, nem lehet bemásolni se így, áthúzni se, törölni se, csak kimásolni...

Viszont találtam egy ilyet hogy Asus AiCloud, oda bejelentkezve már lehet másolgatni is...

(#14048) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok! Ez a fajta log mit jelent, esetleg utal vmi hibára?
"Feb 20 15:20:07 kernel: xy:zs:14:fg:00:02 not mesh client, can't delete it"
elég sűrűn van felsorolva és több csatlakoztatott eszközzel is írja.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#14049) MaCS_70 válasza B-L-A-C-K (#14047) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pedig Windows intézőben is mennie kéne...

Az SMB verziók átfedésben vannak a routeren és a Windowsban?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14050) B-L-A-C-K válasza MaCS_70 (#14049) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen...

De már mind1, nekem az volt csak a lényeg a TV-n tudjam nézni a letöltött torrent tartalmat, de rájöttem a routert be lehet állítani úgy, hogy az adott torrentet töltse le egyből a rajta lévő HDD-re, így a legegyszerűbb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.