Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) woodworm


woodworm
veterán

A MerlinRdev emelt teljesítményű, feltenni az asus programjával lehet.

(#10652) nelsonmanian válasza woodworm (#10651) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Ezeket az fwket hol lehet beszerezni?

(#10653) szaboi6512 válasza nelsonmanian (#10652) üzenetére


szaboi6512
őstag

Itt.
RTAC85P_B5.1.2-g757c89a.trx ,ezt kell rátenni az Asus szoftverével.
[link]

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10654) vargalex válasza huliganboy (#10645) üzenetére


vargalex
félisten

Ilyet írtam volna a wifivel kapcsolatban úgy, hogy a gyári firmware-t nem is próbáltam???

OpenWrt alatt hibátlan a wifi. 5 GHz-es jel is van mindenhol (82 m2 családi ház).

Igaz, furcsa módon szerintem a belső antennás D-Link DIR-860L eddig minden általam próbált routernél jobb volt lefedettségben.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#10655) huliganboy válasza Sanyi.mTs (#10646) üzenetére


huliganboy
addikt

1043 volt korábban nekem is Alex féle FW-el. Nagyon szerettem!

#10647dkess
Me ez lesz az első ha haza érek. Reset aztán meglátjuk.! :R

#10649mrmft
Mi lett helyette?

#10654vargalex

Ezt értelmeztem félre! Elnézésed kérem! [link]
Az általad fordított openwrt-ben van LUCI? :R

[ Szerkesztve ]

(#10656) vargalex válasza huliganboy (#10655) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, van a build-emben LuCI. Ez az utolsó általam publikált verzió. Egyébként azóta már van 21.02.0-rc1 is (ebben is van LuCI).

Alex

(#10657) Apucy01


Apucy01
őstag

vargalex

Szia!

AX 55 re nincs FW d? rohattúl idegesit hogy a ledeket éjjelre nem tudom vele kikapcsoltatni... :(

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10658) GSP válasza huliganboy (#10643) üzenetére


GSP
aktív tag

Dehogyis. Sajnálatos, hogy olyan rossz a jel. Ennyi. Nem kell mindjárt rosszra gondolni.
:)

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#10659) blakey


blakey
titán

Na végre, van Merlin-em :) Már hiányzott, viszont ezt nézzétek:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10660) mrmft válasza huliganboy (#10655) üzenetére


mrmft
senior tag

Csaladban ment volna, sikertelenul. Igy oda ment az AC68U-m, es ott is maradt. Nalam AX58U van jelenleg (AC68U + AC66U B1 mesh rendszer helyett.)

(#10661) dkess válasza blakey (#10659) üzenetére


dkess
őstag

Most egy 3x3 AC (80 MHz) -es eszközzel csatlakozol? Az RSSI nem rossz egyébként ... Ez most nem AX58U - ugye? Avagy az - csak "megreszelve"? :)

(#10662) blakey válasza dkess (#10661) üzenetére


blakey
titán

Ezaz, AX58U és Merlin, van 1300Mbps linksebesség. Vajon ez azt jelenti, hogy Merlin már használja?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10663) Madoc válasza blakey (#10662) üzenetére


Madoc
veterán

ax58u, szintén merlin a hétvégén 40 vagy 44es csatornán asszem.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#10664) szaboi6512 válasza Madoc (#10663) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nálam 36 a csatorna és 1.2 gbps a sebesség. Szintén Merlin, a legújabb.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10665) dkess válasza szaboi6512 (#10664) üzenetére


dkess
őstag

OK, de Nálad 5 GHz 2x2 AX HT80 - ami AX58U -nál nem egy nagy truváj (gyárilag tudja).

Amin lamentálunk a kollágákkal az a 5 GHz 3x3 AC HT80 ... Ugye gyárilag az AX58U nem tudna 3x3 spatial stream -et. Egyébként továbbgondolhatjuk is ezzel az erővel a dolgot, hogy akkor valószínűleg az 5 GHz 4x4 AX HT160 is meg lehet ezzel - azaz az AX58U -t a Merlin "AX82U -sítja" esetleg ...

(#10666) szaboi6512 válasza dkess (#10665) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nem kívántam okoskodni, csak megjegyeztem.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10667) dkess válasza szaboi6512 (#10666) üzenetére


dkess
őstag

Semmi gond. Tulajdonképpen Madoc megjegyzését (amire válaszoltál) sem értem igazán hogyan kapcsolódik a felvetett témakörhöz ...

(#10668) Madoc válasza dkess (#10667) üzenetére


Madoc
veterán

Blakey a linksebességen csodálkozott. Erre válaszoltam. Eddig nekem max 867mbps volt. Legujabb merlin óta ennyi.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#10669) dkess válasza Madoc (#10668) üzenetére


dkess
őstag

Blakey nem a linksebességen csodálkozott ...

Ugye azon ment a diskurzus, hogy így 3x3 - meg úgy 3x3 (#10659, #10661, #10662).

- aztán jött a válaszod, hogy Nálad 2x2, de jó ...
- aztán szaboi6512 -é, hogy nála is 2x2 és milyen szuper ...

Nekem egy kérdésem maradt: hány éves a kapitány? :DDD :DDD

No offense - ez nem kötözködés volt eredetileg sem a részemről.

(#10670) Madoc válasza dkess (#10669) üzenetére


Madoc
veterán

3x3-ról egyedül te beszéltél. De ezen nem veszünk össze.. :)

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#10671) dkess válasza Madoc (#10670) üzenetére


dkess
őstag

Jó, bemegyek én a Te utcádba ...

Ugye indult egy képpel ami egy találós kérdést rejtett - képen jelöltem pár dolgot:

Azaz AC -s WiFI -nk van (sárga jelölés). AC mellett a 5 GHz és 80 MHz esetén egy spatial stream: 433 Mbps. Azaz hány spatial stream -ünk lehet ebben az esetben? 1300/433=3.

Miért volt ez érdekes? Azért mert AX58U -ról volt szó ami gyári fw -vel és Asus specifikáció szerint 2x2 -es. Ugyanakkor Merlin -el 3x3 -ra van ez a kép. És a diskurzus haladt tovább ezen a síkon ... blakey "költői kérdése" amire válaszoltál konkrétan erre a 3x3 -ra ("Vajon ez azt jelenti, hogy Merlin már használja?") irányult ...

Még egyszer - a konkrét linksebesség a lőtéri kutyát nem érdekelte - blakey -t sem ...

Persze, hogy nem fogunk ilyesmin összeveszni ... :)

(#10672) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

AX82u routerrel lenne problémám, ha bekapcsolom a 2 LAN port összefogását (lan1+2) (teaming/bonding) akkor utána a már beállított wifi jelszóval nem lehet csatlakozni, se a 2,4 se az 5Ghz hálózatra, pedig a jelszó nem változik.
Ha kikapcsolom a szolgáltatást, megint működik a wifi... :F
Találkoztatok már ilyennel?

http://totesz.myminicity.com/

(#10673) Madoc válasza dkess (#10671) üzenetére


Madoc
veterán

Na, így már értem. :K

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#10674) enginev3.0 válasza Madoc (#10663) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez 160mhz?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10675) Madoc válasza enginev3.0 (#10674) üzenetére


Madoc
veterán

Igen

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#10676) Zsadi


Zsadi
őstag

Sziasztok!
Jól gondolom, hogy az RT-AC57U és RT-AC66U típusok, (mindkettő legelső verzió) nem tudnak mesh-t?
Jelenleg az AC57U AP módban üzemel, és szeretnék egy mesh rendszert kiépíteni, mert mindig vannak gondok a hálózat választással/csatlakozással a családban pár eszköznek, (ha a átmegy egyik helyiségből a másikba.)
Melyik párost, modelleket ajánlanátok 110nm-re?

(#10677) Intruder2k5 válasza Zsadi (#10676) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Jól gondolod, nem tudnak Mesh-t. Ami biztos, hogy az RT-AC57U Padavan firmware-el tud WDS-t, ami szerintem az RT-AC66U-ról FreshTomato-val ugyancsak elmondható, talán ezekkel lehetne próbálkozni, ha nem megy akkor csere. Azt nem tudom, hogy gyári fw-vel ezek a típusok tudnak-e WDS-t, de esetleg nézd meg, és próbáld ki.

(#10678) Zsadi válasza Intruder2k5 (#10677) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszönöm! :R

(#10679) MaCS_70 válasza blakey (#10659) üzenetére


MaCS_70
félisten

És milyennek érzed az 58-ast a 82-eshez képest?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10680) blakey válasza MaCS_70 (#10679) üzenetére


blakey
titán

Kevés idő telt el. Gyári firmware-el ki sem próbáltam. Merlinnel meglepetésemre "AX82U-sitva" van, a Merlin képességei kiválóak, a Wifi lefedettsége nem rossz, szerintem hozza az AX82U tudását, egyelőre stabil, bírja a kiképzést. De még tesztelnem kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10681) Kronk


Kronk
őstag

Valaki esetleg [link] erre? :R

http://totesz.myminicity.com/

(#10682) sgeza válasza blakey (#10680) üzenetére


sgeza
veterán

Melyik beállítás utal a 82U-sításra? Tényleg kíváncsi vagyok, érdekelne!

(#10683) mrmft válasza sgeza (#10682) üzenetére


mrmft
senior tag

Ez erdekel engem is, en meg mindig a gyari FW-n vagyok, ezt az egyet nem tettem at meg Merlinre.

(#10684) szaboi6512 válasza mrmft (#10683) üzenetére


szaboi6512
őstag

Csatlakozom, engem is érdekel egy beállítási útmutató.:R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10685) sgeza válasza mrmft (#10683) üzenetére


sgeza
veterán

Nekem a Merlin van fent egyébként, ezért vagyok kíváncsi rá, hogy melyik beállításnál jelenik meg különbség, mert én így első ránézésre nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#10686) blakey válasza sgeza (#10682) üzenetére


blakey
titán

Már linkeltem egy képet miszerint a gépem1300Mbps linksebességre képes AC-n az AX58U-val (is) Merlin alatt a 867Mbps helyett. Én csak gyanítom, hogy a hack már része a Merlinnek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10687) sgeza válasza blakey (#10686) üzenetére


sgeza
veterán

Azt tudom, hogy linkeltél képet, azt hittem, hogy konkrétan valamelyik beállításon is észrevenni ezt, megjelent plusz opció (e tekintetben) vagy valami. Köszi!

(#10688) blakey válasza sgeza (#10687) üzenetére


blakey
titán

Alapból úgy indultam, hogy bukom a 4x4-et, tehát hátrányból indult az AX58U, nem is néztem a gyári firmware-t. Felment a Merlin, 2 év után elég sok újdonság ért így azon kívül nem néztem semmit, nincs + menüpont ami az AX82U-ra utalna, szerintem nem is kell, elég ha a Wifi tudja azt. Szóval, meglepetés volt számomra amikor azt láttam, hogy megmaradt a linksebesség, ebből indultam ki, illetve korábban említett hack-ből, hogy már Merlin alatt is megvan a 4x4. Sajnos nincs időm tüzetesen megnézni, hogy van-e valami utalás a módosításra illetve a tudásom sincs meg hozzá. Számomra elég az, hogy egyelőre nem ért vesztesség, a lefedetségem megvan, a sebesség is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10689) sgeza válasza blakey (#10688) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi! Majd megnézem akkor én is valamelyik eszközzel!

(#10690) mrmft válasza blakey (#10688) üzenetére


mrmft
senior tag

Erdekes lett volna gyarival mit csinal. Kar, hogy nem nezted. A logikat ertem abban amit mondasz. Jol ertem, hogy a lefedettseged is jobb lett mint amire emlekeztel?

(#10691) blakey válasza mrmft (#10690) üzenetére


blakey
titán

Egyszer megfogom nézni a gyárit is, de most nagyon sok a munka és mindenki használja netet, így örültem ha volt egy szabad órám átnézni a Merlint majd jól beállítani, elsőre nem akart működni a DoT miatt, később kiderült, hogy a Quad9 szerverei szarakodtak, de addigra a Cloudflare-t állítottam be. Valóban rosszabbra emlékszem, tehát most nem érzek nagy vesztességet Wifi szempontjából de gyanítom, hogy gyári FW alatt erősebb lenne a különbség az AX82U javára. Utóbbi egy qrva jó router, de nem bírtam ki Merlin nélkül, így már látatlanba is elfogadtam, hogy gyengébb routerem lesz, cserébe egy jobb szoftverrel, ami nem csak jó szoftvert eredményezett hanem nagyjából megmaradt minden eddig megszokott elhelyezés, beállítás is és nem nem kellett lemondanom a 4x4-ről sem. :)
Egyelőre nincs gondom a lefedettséggel és a sebességgel, most extra terhelés van Wifi szempontjából, hiányt egyelőre nem érzek, gyerekek nem panaszkodnak az online órákkal és a játékokkal kapcsolatban sem. A mérések egyelőre nem mutatnak sebesség csökkenést.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10692) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy router frissítésen. Adott egy két szintes családi ház, amit egy RT-AC55U fed le jelenleg, de kevésnek érzem. Mit javasolnátok a komolyabb wifi fejlesztéshez?

Néztem az AX58U-t, mint kisebb előrelépés.

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#10693) blakey válasza XFishboneHUN (#10692) üzenetére


blakey
titán

Csak akkor derül ki, hogy mennyire jó választás a kiszemelt, ha kipróbálod. AX58U jó kezdés, ott az AX82U, AX92U is. Utóbbi kettő gyárilag is erős és jó Wifivel rendelkeznek, van velük tapasztalat nagy házak, lakások esetében is és ha jó árban vannak (nagyon közel a kiszemelthez), valamint gyári szoftvert használnád akkor jobb választás. Ezek közül mindegyiket kipróbáltam, AX82U/AX92U gyári szoftverrel qrva jó Wifivel és sebességgel rendelkeznek, de ez ugye nálam, 100nm-en érvényes, AX82U jobb wifi sebességre képes. AX58U Merlin FW alatt nagyjából tudja az AX82U Wifi képességeit, de egyelőre tesztelés alatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10694) mrmft válasza blakey (#10693) üzenetére


mrmft
senior tag

Ok. Akkor varjuk az eredmenyt WiFi ugyben. Nekem sincs kedvem ujra beallitgatni jelenleg.

(#10695) dkess válasza blakey (#10686) üzenetére


dkess
őstag

Tényleg, milyen kliens ez - valamelyik Mac? Mérések folyamán is visszajönnek erre utaló eredmények - pl. 650 Mbps felettiek azzal az AC -s klienssel?

(#10696) blakey válasza dkess (#10695) üzenetére


blakey
titán

iMac és iperf3-al megy a gigabit. A hálózat a szűk keresztmetszett illetve jelenleg nincs hasonló kliensem, hogy kipróbáljam mi lenne a maximum a két eszköz között, maximum gigabitet tudok tesztelni és csak iperf3-al.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10697) dkess válasza blakey (#10696) üzenetére


dkess
őstag

Ennek őszintén ürülök - ez jó hír. Különösen mivel nemcsak kiírás szerint sikerült a 4x4 -sítés (minimum a 3x3), hanem a gyakorlatban is. Értem ez alatt, hogy a 2x2 -n felüli rész is az antennán van és ki is mérhető ...

Hát akkor logikailag már semminek nem kéne a AX82U Merlin támogatásának útjában állni. Kicsit érthetetlen, hogy miért nem lépik meg ...

(#10698) mrmft válasza dkess (#10697) üzenetére


mrmft
senior tag

Tippem szerint mert Eric "onszorgalombol" csinalja munka mellett, es valoszinuleg nincs AX82U-ja amin tesztelhetne. Anno ezek voltak az akadalyok (ido, eszkoz) az uj routerek bevonasanal. A tobb savos dolgokat pedig eleve nem szerette, igy AX92U-n eselyes, hogy soha sem lesz Merlin.

(#10699) XFishboneHUN válasza blakey (#10693) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Köszi szépen a feedbacket! :R :)

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#10700) dkess válasza mrmft (#10698) üzenetére


dkess
őstag

Attól félek, hogy ennél kicsit összetettebb lehet a dolog.

Tehát AX58U és AX3000 -re időtlen-idők óta van Merlin - amik hardveresen megegyeznek az AX82U -val. Azaz a munka-tesztelés része valószínűleg gyorsabban ment volna. Valahogy nehezebben hihető, hogy amióta megjelent azóta nem tudott belőle szerezni egyet sem.

Ellentétben ugye pl. azzal az AX68U -val amire gyakorlatilag egyből lett Merlin a megjelenését követően - úgy, hogy akkoriban jóval drágább router volt. Konkrétan ugye AX92U árban volt. Miért is érdekes az AX92U még az AX68U relációban? Hát az, hogy ez az egyetlen Asus AX -es router mely ugyanazt a SOC -ot tartalmazza, mint a AX68U. A régóta a piacon levő AX92U -ra most sincs még Merlin - a vele egy árban érkező (most már olcsóbb kicsit) új AX68U -ra meg kb. azonnal lett ...

Sajnos az AX68U -t nem lehet 4x4 és/vagy HT160 támogatásúra "hekkelni". Itt maga a WiFi SOC (BCM6710: [link] ) az ami 3x3 képes csak ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.