Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) pigatt válasza pigatt (#12981) üzenetére


pigatt
őstag

Megtaláltam a megoldást! Úgy hívják TP-Link AX73, de ezt csak így off-ba.

Nem tudom mi lehet gond a TUF-AX5400-nál, vagy TV-mnél, de nem akart kábelen az istenért sem összejönni a DLNA kapcsolat. AX73-mal azonnal és hiba nélkül. Ettől függetlenül, nem rossz router csak mi nem lettünk barátok, megy vissza a boltba.

i9 / 4080 / 32"

(#13002) Gubek-Einste válasza Ideg (#13000) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen benne Smart Connact de nem is ajánlott az azonos SSID mindkét sávon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13003) BrandonXXV válasza Gubek-Einste (#13002) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Amúgy miért nem ajánlott a Smart Connect, azonos SSID minden sávnak?!

(#13004) vicces válasza BrandonXXV (#13003) üzenetére


vicces
addikt

szerintem a smart connecttel nincs baj, azt a router intézi és ilyenkor azonos ssid-k vannak.
ami nem ajánlott, hogy smarconnect nélkül manuálisan állitasz be azonos ssid-ket. vagy akár több routerről. :K

:)

(#13005) Ideg válasza Gubek-Einste (#13002) üzenetére


Ideg
aktív tag

Köszi a választ!

DDWRT tudja ezt esetleg? Illetve a Wifi jelerősséget tudtommal lehet DDWRT alatt "tuningolni" kicsit. Ez működhet ezzel a routerrel? Nagyon kicsit kellene csak erősebb wifi, hogy a lakást befedje. (50nm, tégla és némi gipszkarton) Barátnőm céges gépe sajnos em mai darab, csak 2G-t tud és a másik szobában sajna csak 35Mbps jön az 500 helyett így. :S

(#13006) Gubek-Einste válasza Ideg (#13005) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC65P-n nem támogatott a DD-WRT, OpenWRT van rá.
Wifi "tuningolás" helyett inkább másodlagos eszköz beüzemelése az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13007) MaCS_70 válasza vicces (#13004) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sokáig, mondjuk másfél évnyi problémamentes Smart Connect-használat után és is úgy gondoltam, hogy nincs vele baj.

Aztán belefutottam egy másik routeren, mellesleg sokkal kisebb és lassabb hálózaton abba, hogy bekapcsolt Smart Connect esetén instabillá válik az egész miskulancia. Következetesen, reprodukálhatóan.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13008) mastodon


mastodon
aktív tag

Nagyon jó összefoglaló az ASUS routerek elnevezéséról, tulajdonságairól, plusz a funkciók rövid bemutatása.

[ Szerkesztve ]

(#13009) Balinov válasza mastodon (#13008) üzenetére


Balinov
félisten

Nagyon hasznos link, köszi szépen :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13010) TheDj


TheDj
csendes tag

Sziasztok,

Van egy AX55 routerem, ami egy idő után azt a hibát dobja, amit korábban is írtatok: "No space left on device"
Kicsit belenéztünk cimborával, hogy mi van és az látszódik - és remélem jól értjük -, hogy a /var mappába egy idő után nem tud írni, holott bőven lenne rá helye.

/tmp/home/root# df -h

Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 26.5M 26.5M 0 100% /
devtmpfs 122.3M 0 122.3M 0% /dev
tmpfs 122.4M 196.0K 122.2M 0% /var
tmpfs 122.4M 1.2M 121.3M 1% /tmp/mnt
ubi1:data 1.0M 64.0K 880.0K 7% /data
tmpfs 122.4M 1.2M 121.3M 1% /tmp/mnt
tmpfs 122.4M 1.2M 121.3M 1% /tmp
/dev/mtdblock9 15.0M 1.8M 13.2M 12% /jffs

/tmp/home/root# dd if=/dev/urandom of=/var/1111random count=1 bs=10M
1+0 records in
1+0 records out

/tmp/home/root# df -h

Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 26.5M 26.5M 0 100% /
devtmpfs 122.3M 0 122.3M 0% /dev
tmpfs 122.4M 10.2M 112.2M 8% /var
tmpfs 122.4M 1.2M 121.3M 1% /tmp/mnt
ubi1:data 1.0M 64.0K 880.0K 7% /data
tmpfs 122.4M 1.2M 121.3M 1% /tmp/mnt
tmpfs 122.4M 1.2M 121.3M 1% /tmp
/dev/mtdblock9 15.0M 1.8M 13.2M 12% /jffs


/tmp/home/root# dd if=/dev/urandom of=/var/1112random count=1 bs=10M
1+0 records in
1+0 records out

/tmp/home/root# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 26.5M 26.5M 0 100% /
devtmpfs 122.3M 0 122.3M 0% /dev
tmpfs 122.4M 17.8M 104.6M 15% /var
tmpfs 122.4M 1.2M 121.3M 1% /tmp/mnt
ubi1:data 1.0M 64.0K 880.0K 7% /data
tmpfs 122.4M 1.2M 121.3M 1% /tmp/mnt
tmpfs 122.4M 1.2M 121.3M 1% /tmp
/dev/mtdblock9 15.0M 1.8M 13.2M 12% /jffs

/tmp/home/root# dd if=/dev/urandom of=/var/1113random count=1 bs=10M
dd: writing '/var/1113random': No space left on device
1+0 records in
0+0 records out

/tmp/home/root# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 26.5M 26.5M 0 100% /
devtmpfs 122.3M 0 122.3M 0% /dev
tmpfs 122.4M 17.8M 104.6M 15% /var
tmpfs 122.4M 1.2M 121.3M 1% /tmp/mnt
ubi1:data 1.0M 64.0K 880.0K 7% /data
tmpfs 122.4M 1.2M 121.3M 1% /tmp/mnt
tmpfs 122.4M 1.2M 121.3M 1% /tmp
/dev/mtdblock9 15.0M 1.8M 13.2M 12% /jffs

Az asus ügyfélszolgálata erre annyit talált mondani, hogy ez az eszköz ennyit bír, vegyek egy nagyobbat. Holott az rt-n18u hónapokig ment gond nélkül csak azon ugye nincs 5ghz-s wifi. Nem fájltárolásra használom a routert, hanem arra amire ki lett találva de ebbe a /var mappába folyamatosan ír és ha elfogyott a helye, amolyan zombi állapotba kerül; azaz, ami működik rajta az oké (nagyjából) de már egy WOL-t sem tudok alkalmazáson keresztül indítani. Illetve hiába állítok be neki heti újraindítást, hogy felszabadítson helyet mert ha egyszer a "no space left" megjelenik akkor a cron sem indul el.

Próbáltam visszaállni korábbi firmware-re és akkor elértem azt, hogy majdnem 60MB-ig tudtam a random file-okat létrehozni mielőtt elfogyott a hely. Ugyan nem akartam az újabbra frissíteni de egy idő után ezt automatikusan megtette a router - nincs rá mód kikapcsolni sehol. Most ismét visszaálltam a korábbi firmware-re, amivel 60MB-ig tudtam írni de gyári beállítások nélkül a fenti állapotot produkálja.

Visszavinném garanciába de félek, hogy hónapokig ott fog állni a cucc még ha a kiexportált logokat az orruk alá is dugom, főleg ha olyan reakciót kapok a bejelentésre, hogy "ez ennyit bír".

Van valakinek ötlete mit lehet csinálni "ebben a tyúszaros helyzetben"?

Köszönöm előre is!

(#13011) ReFleXx


ReFleXx
addikt

AC65P-m van, hogyan tudom a LED-eket ki/be kapcsolni CLI-bol?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13012) Tamarel válasza TheDj (#13010) üzenetére


Tamarel
senior tag

Nemrég vettem én is egy ax55-öt egy másodlagos helyszínre. Nem tudom távolról megnézni, majd megteszem fizikailag.

Jó lenne az asus supportból kierőszakolni egy hibajegyet, különben nem jut el a fejlesztőkig.

Lehetne csökkenteni a naplózás szintjét. Mire van állítva?
- Default message log level
- Log only messages more urgent than

[ Szerkesztve ]

(#13013) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!
Lehetne egy kis felmérést végezni azok között akik a DM-et vagy a Transmission-t használják csatolt HDD-val?
A torrent illetve a másolási sebességek érdekelnének. Hasznos lehet mindenkinek, mit tudnak a különböző típusok.
Valahogy így:

RT AC56U
Torrent: 7MB/s
Írás/olvasás LAN: 27MB/s

(#13014) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Sziasztok!

Használ valaki ilyen "RT-AC1300G+ v.3" routert telekom iptv-hez??

Köszönöm! :R

(#13015) Raiden_ válasza odipapa (#13013) üzenetére


Raiden_
tag

Itt egy hasonló adatbázis, igaz nem naprakész, de informatív.
[Wifi Router NAS performance]

(#13016) ElektrikusDE válasza Raiden_ (#13015) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

A link sajnos nem jó:

Error 1011 Ray ID: 6b85220c280216ea • 2021-12-04 12:45:38 UTCAccess denied

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#13017) Gubek-Einste válasza ElektrikusDE (#13016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bizonyos oldalakról nem lehet képen linkelni.

Erről az oldalról van szó.
Talán így jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13018) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#13017) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem lett jó... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13019) Raiden_ válasza ElektrikusDE (#13016) üzenetére


Raiden_
tag

A Cloudflare DNS miatt, nem látod, mert nekem minden készülékemen megjelenik.
Wifi Router NAS performance

[ Szerkesztve ]

(#13020) odipapa válasza Raiden_ (#13019) üzenetére


odipapa
senior tag

Nem rossz, :R de pont a torrent sebességek érdekeltek volna jobban.

(#13021) sakyfoto


sakyfoto
csendes tag

Sziasztok!
Vettem a napokban egy Asus RT-AC57U V3-at amire úgy látom nincs Padavan, csak a V1-re. A gyári fw-vel is meg tudom osztani az USB tartalmát ftp-n (nem csak belső hálón hanem kívülről is el akarom érni) vagy ehhez kellene valami külsős, fejlettebb fw?
Ti milyen funkció miatt szoktátok a gyári fw-t leváltani?
Nincs valami beállítási leírás az USB megosztására? Mert amit a gyári fw varázsló levezényel, az nagy semmi, megcsináltam a DDNS-t az asuscomm.com-osat és akkor ennyi, szerinte már működik is, pedig nem. Nem igazán értek hozzá, hogy még miken kellene állítani.

(#13022) Raiden_ válasza sakyfoto (#13021) üzenetére


Raiden_
tag

Telefon a szolgáltatódnak, hogy vegyenek ki a NAT mögül, kérj publikus IP címet.

(#13023) sakyfoto válasza Raiden_ (#13022) üzenetére


sakyfoto
csendes tag

A NAT-ot nem ismerem de az a publikus IP cím az lehet megvan már. Még az olimpia alatt nem indultak el a beágyazott eurosportos videók, kaptam egy tanácsot, meg is próbáltam, betelefonáltam a digihez, elpanaszoltam a hibát és mondták, hogy átraknak egyedi IP címre, és onnantól mentek a videók. Kérdeztem őket, hogy miért kell külön szólni ezért. Azt mondták, hogy kevés az IP cím mindenkinek nem jut egyedi :)
Szóval mi is ez a NAT? Ezt is kérnem kell?
Ja, azt nem mondtam, hogy egy optikai modem után van a routerem, a modem bridge üzemmódban van. Azon esetleg kell valamit állítanom? És szabad azt piszkálni vagy én csak a routeremet módosíthatom?

(#13024) Raiden_ válasza sakyfoto (#13023) üzenetére


Raiden_
tag

Nézd meg a routeredben a WAN IP címnél, ha NEM 100-al kezdődik akkor NEM vagy NAT mögött, az hogy már kivettek egy dolog, lehet valami miatt visszakerültél, a többi
az rendben lévőnek tűnik. Tehát minden más IP jó, ha NEM 100-al kezdődik.

(#13025) blakey válasza odipapa (#13013) üzenetére


blakey
titán

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13026) sakyfoto válasza Raiden_ (#13024) üzenetére


sakyfoto
csendes tag

Nem 100-al kezdődik.
Egyébként még a belső hálón sem látom az USB-t. Megnyitódik a total commanderben az ftp címet megadva, egy sda1 könyvtár jelenik meg de a rajta lévő fájlok nem, illetve írni se tudok rá. (FAT32-re van formázva) A router tud írni rá, mert ráírt egy csomó text meg beállítási fájlt.

(#13027) MaCS_70 válasza sakyfoto (#13023) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha NAT mögött vagy, akkor nem publikus az IP-címed, azaz nem vagy elérhető a NET felől. (Maga a NAT csinál a publikusból privát címet, ami azonos azzal, hogy a saját routered is saját címeket ad a saját hálózatodon futó saját eszközeidnek.) A NAT a címfordítást jelenti, amit, ha a szolgáltató alkalmaz, az kb. olyan, mintha egy cégnél a központi számot kellene hívnod, és onnan kapcsolnák a kért melléket.

Az IPv4 címek szűkössége már 15 éve is fenyegető probléma volt, nem véletlen, hogy a szolgáltatók takarékoskodni akarnak velük. Ennek a praktikus eszköze az, hogy alapból NAT mögé tesznek, és csak azt veszik ki mögüle, akinek ténylegesen szüksége van a privát IP-címre. A többségnek még nincs, így valóban pazarlás mindenkinek azt adni.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13028) Raiden_ válasza sakyfoto (#13026) üzenetére


Raiden_
tag

A kézikönyvben le van írva pontosan miként tudod beállítani,
AZ USB ALKALMAZÁS HASZNÁLATA (menü pontban)
Ez pedig a kompatibilis fájlrendszer, típusok szerint.
Plug-n-Share Disks Compatibility List

(#13029) TheDj válasza Tamarel (#13012) üzenetére


TheDj
csendes tag

Jelenleg ki van kapcsolva a logolás, ahogy nézem.

(#13030) vicces


vicces
addikt

Már lassan egy hete az ax55 mint node üzemel. És kb 3 napja a fő router wifije kis van kapcsolva. :)
Hibátlanul teszi a dolgát. A mobilom kicsit lassan csatlakozik rá és sokszor felkiáltójeles a kapcsolat. Azaz nincs internet. De ez el szokott múlni. Az ax92-re sokszor már a ház előtt is az autóból kapcsolódva van. Mivel a node kb a lakás közepén van remekül kiszolgál mindent. Az errkélyt még nem próbáltam, de nem is fogom ilyen hidegben.
Sajnos kábel-menedzsment miatt nem tudtam oda tenni a fő routert ahol a node most van, mert kéne még egy lan-kábelt húzni vissza a nappaliba és a jelenlegi "backhaul" is pont elfér.
Csak a mérete és ez a sok antenna zavar. Ha vennék inkább egy xd4-et mennyit romlana vajon a wifi lefedettsége? Azon ugye belső antennák vannak. Lehet csak helységen belüli üzemre van tervezve és nem egész pecó lefedésre? :F

:)

(#13031) ReFleXx válasza ReFleXx (#13011) üzenetére


ReFleXx
addikt

erre valakinek van otlete?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13032) sakyfoto válasza Raiden_ (#13028) üzenetére


sakyfoto
csendes tag

Köszönöm a segítséget, sikerült, mobil netről is elérem az USB-t. Nem is gondoltam, hogy ez ennyire egyszerű lesz.
A routerhez ugyan nem adtak felhasználói könyvet csak egy quick guide-ot, de a V2-höz találtam felhasználóit, az is jó volt (enyém V3). A felhasználók jogosultságainak beállítása hiányzott nálam.
Picit azért aggódom, hogy most nyitottam valami ellenőrizetlen felületet, ahol kívülről be tudnak jönni. Jól gondolom? Mert jelen esetben még csak tűzfal módosításokat sem kellett tennem, pl. ftp portjait nyitni, vagy ilyenek. Persze az ftp-t jelszavasra állítottam be.

(#13033) woodworm válasza ReFleXx (#13031) üzenetére


woodworm
veterán

A led_ctrl működik pár lednél, de a switch-hez tartozó lan-wan ledeket nem tudtam vele kapcsolgatni. Itt találsz hozzá példát.

(#13034) .Sziszi. válasza Ideg (#13005) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

Én ezt használom (3 lakásban), valamivel erősebb a jel a gyárihoz képest.

2,4G-n ne várj 500-at, annyi nem lesz. :)
Kérdés, milyen csatornabeállításokat használsz, méricskélted-e őket.

(#13035) .Sziszi. válasza woodworm (#13033) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

Gondolom arra gondolsz, hogy ki még kikapcsolja az összes ledet, de visszakapcsolni már nem mindet tudja, lan-wan sötét marad.

Észrevettem egy érdekességet a témában, hátha újat mondok vele.
Édesanyám routerét lecseréltem AC65P-re, mutattam a kikapcsolt ledes opciót, tetszett is neki. Aztán még volt valami konfig módosítás, de nem lett volna szerencsés akkor újraindítani a routert, így belőttem automatikusra, éjjeli 2-re. Másnap reggel az ágyban lustálkodva gondoltam kikapcsolom távolról az automatikus restartot, de nem tudtam elérni a routert. Átmentem hozzá, a router tök sötét volt, wifiről elérhetetlen.
Aztán kipróbáltam saját routeremen, ott is ugyanez, kikapcsolt ledes esetben nem csinál automatikus restartot, valahol megakad a folyamat.
A manuális restart működik, a főkapcsolós is.

(#13036) woodworm válasza .Sziszi. (#13035) üzenetére


woodworm
veterán

Nem mondom, hogy túlzásba vittem a próbálkozást, de nekem csak a power és a két wifi ledet sikerült kikapcsolni (és természetesen bekapcsolni).

[ Szerkesztve ]

(#13037) .Sziszi. válasza woodworm (#13036) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

Tulajdonképp a kikapcsolás a lényeg, ha valakinek az kell a boldogsághoz. :)

Az automatikus restart meg eleve okafogyott dolog. Egyrészt nem szükséges, másrészt utána úgyis mindig ki kellene kapcsolni a ledeket.

(#13038) woodworm válasza .Sziszi. (#13037) üzenetére


woodworm
veterán

Már bocsánat, de az eredeti kérdés ez volt:
"AC65P-m van, hogyan tudom a LED-eket ki/be kapcsolni CLI-bol?"

(#13039) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

AI mesh-ről gondolkodom.
Asus zenwifi AC mini (CD6)-t néztem. 2db 1részes kiszerelést, mert a második helyen szükségem lenne 3db GbE portra.
- ezek így működni fognak egymással rendesen?
- második router vezetékes uplinkje lehet a WAN port vagy egy LAN-t kell elhasználni?
Ez a kis eszköz (zenwifi cd6) képes kiszolgálni, amit egy AC65P?

[ Szerkesztve ]

(#13040) Alex91 válasza Sanyi.mTs (#13039) üzenetére


Alex91
félisten

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13041) Sanyi.mTs válasza Alex91 (#13040) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Köszi, közben összehasonlítottam az ac65p-vel. Ac-n kicsit gyengébb a teljesítménye. Akkor ezt inkább hanyagolom.

(#13042) nrg_52


nrg_52
addikt

Udv! Van esetleg valakinek osszehasonlitasi alapja RT-AC85P->AC86U viszonylatban? Megerheti elobbit utobbira cserelni?

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#13043) Alex91 válasza nrg_52 (#13042) üzenetére


Alex91
félisten

Akarod mondani, hogy AX86U…? :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13044) MaCS_70 válasza nrg_52 (#13042) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AC86 szerintem egy jóval komolyabb, sokkal támogatottabb (Merlin...) router, mint a 85/65P -- de van két gond:

1. Minőségileg gyengébb típus, az átlagosnál több gond van a switchével. Én is belenyúltam...

2. AC-s routert én már nem ajánlanék.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13045) blakey válasza nrg_52 (#13042) üzenetére


blakey
titán

AC-ra nem, AX-re igen, de az többszörös áron van.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13046) TeeJay válasza MaCS_70 (#13044) üzenetére


TeeJay
félisten

AC65P mai napig visz nálam 580-630megabitet, egyelőre nem érzem hogy megérne vagon pénzt hogy 800-900megabit menjen át wifin. :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13047) nrg_52 válasza MaCS_70 (#13044) üzenetére


nrg_52
addikt

Sejtettem, hogy nem erdemes cserelni, brutalisan jo szerintem a 85P, egyedul a Merlin miatt gondolkoztam el, bar jo az SWRT-dev is. Akkor marad, mindkettotoknek koszonom. AX-ben egyenlore nem gondolkodom, egy ax-es kliens sincs itthon.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#13048) Alex91 válasza TeeJay (#13046) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem ha valaki meg van elegedve az AC-s routerevel, akkor valoban nem erdemes cserelni, de ha mar ujat vesz az ember, akkor AX-es alatt nem erdemes mar vasarolni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13049) kano válasza Alex91 (#13048) üzenetére


kano
nagyúr

Nem jobb a lefedettsége egy Ax-es routerrel a lakásnak/háznak?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#13050) MaCS_70 válasza kano (#13049) üzenetére


MaCS_70
félisten

De, az AX egyik nagy előrelépése a falakon áthatolás javulása. (A másik nagyon komoly fejlődés a zsúfolt éter kezelése.)

De ha az adott helyzetben ezekkel nincs gond, akkor jobb kivárni a sorát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.