Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) TeeJay válasza MaCS_70 (#9850) üzenetére


TeeJay
félisten

Azért tudjuk hogy 70-80fok nyáron egy 32-33fokos panel lakásban már nem annyi lesz. Persze a gyártó nem foglalkozik vele, 2-3évet elbír de a kondiknak azért csak nem tesz jót hogy ilyen forró házban van. Az újabb Broadcom ARM procik ha jól tudom már 22 vagy 32nm-en készülnek, az előzőek amiket 2010-14között adtak ki még 40valamennyi nm-en és azok elég kazánok voltak 4magos verzióban sőt ugye az AC66U B1 2x1GHz ARM procija is az

A Mediatek MIPS ehhez képest szinte alig melegszik ;)

A Qualcomm meg az új AX procikat Cortex A53-al készíti míg a Broadcom még Cortex A7-el

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9852) MaCS_70 válasza TeeJay (#9851) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tucatnyi hírhedtem forrófejű AC66uB1-est ajánlottam ki, nálam lassan 6 éve pörög egy AC87-es, és akadt pár AC68-as is.

Több is van, amelyik tetőtérben megy, van, amelyik kazánházban. A többségük nem légkondicionált környezetben.

Az én 87-esem is végigcsinált öt nyarat közvetlenül a tető alatt, ami nem ritkán 60 fok fölötti tartós környezetet jelentett neki, de a hatodik nyáron is bőven kapott 35 fok fölötti napokat.

Egyetlen egy készülék a fentiekből sem romlott még el.

Igen, a magasabb hőmérséklet evidens, hogy csökkenti az élettartamot, különösen, ha a környezeti paraméterek meghaladják a gyári specifikációkat -- de ez az élettartam a jelek szerint még mindig hosszabb, mint az eszmei avulás időtartama.

Ezek az eszközök bizonyítottak: tökéletesen megbízhatóak és tartósak ilyen magas hőmérsékleten is.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9853) DefJamHUN


DefJamHUN
aktív tag

Sziasztok,
Van egy Rt-N56u routerem aminek a portjai nem tolnak át internetet. Ezt lecsereltem egy AC1200re, viszont az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnam az N56 öt beállítani úgy, hogy az AC1200 wifi jelet továbbítsa? Be lehet egyaltalan tovabbitonak allitani?

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#9854) woodworm válasza DefJamHUN (#9853) üzenetére


woodworm
veterán

Tegyél rá padavant, azon be lehet állítani.

(#9855) DefJamHUN válasza woodworm (#9854) üzenetére


DefJamHUN
aktív tag

Mert gyarilag nem tud továbbító lenni az 56u?

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#9856) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Koszi szepen mindenkinek a ki/be kapcsolasi tanacsokat meg a melegedes eszreveteleket is. Lenne meg egy kerdesem, mennyire karos az emberre ez a folyamatos sugarzas a router antennajabol? Sajna a szobabol nem tudom athelyezni a folyosora pl ezert lennek kivancsi. Panel lakasrol van szo igy termeszetes hogy a szomszedok routere is sugaroznak de gondolom a sajat az legjobban mivel nincs kozte fal. A 2.4 vagy az 5Ghz karosab? Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#9857) dkess válasza mSchumi87 (#9856) üzenetére


dkess
őstag

Este a lefekvés előtt például ne rakd a párnád alá meg ne az ágy mellett legyen az éjjeli szekrényen és akkor nem lesz gond ...

(#9858) pinnacle válasza mSchumi87 (#9856) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Engem is érdekelne, de nem derült ki, hogy mi a káros. Azt mondják a fejünk mellett azért ne legyen a router. Panel házban lakom a 8. emeleten, valakinek a névtelen routere kb. 1m sugarú körben, akkorra erővel ad, mint a sajátom a router mellett. Nem derült ki, hogy kié, és egyáltalán mi lehet. Alattam lévő szomszédok, azt mondták, hogy vagy nincsen routerük vagy szolgáltatót vagy nem valami névtelen kínait használnak. Az 1. emeletivel nem sikerült még beszélni, azért az durva lenne, ha onnan ilyen erővel sugározna. Egyébként lehet kérni ingyenes mérést az NMHH-tól. Ezzel te is meg tudod nézni.

[ Szerkesztve ]

(#9859) lacy86


lacy86
addikt

Ha mar “WIFI jelek”-rol van szo.
Az en routerem channel -je megfeleloen van beallitva?
[kép]
Ha jol latom nincs senki a kozelemben de sokszor nincs meg a sebesseg.

(#9860) tobias40 válasza pinnacle (#9858) üzenetére


tobias40
veterán

És honnan tudod meg hogy melyik kié,végig kérdezed a szomszédokat? :)
Nálam is érdekes mert családi házban lakom és a nappalimban van egy olyan jel ami azonos/erősebb a telekom5670-nél és az asus 87u routeremnél.(szomszédok tőlem legalább 8-10 méterre vannak)
Ez hogyan lehet?
Ha rátenném arra a csatornára amelyik az övé az én egyik routerem akkor gyengíteném a jelét?(pl nem használom az 5670-ét csak úgy megy most)

(#9861) norba69 válasza tobias40 (#9860) üzenetére


norba69
senior tag

Hullám interferencia jelenségek.
Középiskolás fizika tananyag.
Egy viszonylag egyszerű és könnyen érthető anyag itt.

[ Szerkesztve ]

(#9862) pinnacle válasza tobias40 (#9860) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Van a háznak Facebook csoportja ott is kérdeztem, kié ez a "névtelen" router, illetve aki nincs benne azt is megkérdeztem. Az a furcsa, hogyan tud valami ilyen kör alakban sugározni, ekkora erővel, titkosítást is folyamatosan változtatja. Alattam lévő szomszéd routere a Not4U, -53dBm-el.

[ Szerkesztve ]

(#9863) mpo válasza pinnacle (#9858) üzenetére


mpo
veterán

A mobilra töltsd le a WIFI Analyzer és Net Analyzer appokat és kezdj el a lépcsőházban sétálni, így behatárolhatod hol a legerősebb a jele.

Ha érted, akkor már elavult.

(#9864) dkess válasza mpo (#9863) üzenetére


dkess
őstag

Illetve akár a szomszéd lépcsőházban is, mert lehet, hogy a falszomszéd a ludas például.

(#9865) woodworm válasza pinnacle (#9862) üzenetére


woodworm
veterán

Nem tetted már fel másik topikban ezt a kérdést valamilyen formában? Lehet ez nem is wifi, hanem valami egyéb eszköz.

(#9866) mSchumi87 válasza dkess (#9857) üzenetére


mSchumi87
senior tag

ugy állitottam be hogy 23:00-tol reggel 05:00ig nelegyen wifi kapcsolat, gondolom az is segít azert valamit ha mar a szobába van :)

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#9867) TeeJay válasza mSchumi87 (#9866) üzenetére


TeeJay
félisten

Jaj már :D

100mW lehet a wifi max teljesítménye miközben BP Széchenyi-hegyi toronyból DVB-T 80 és 100kW-al küldenek 5 multiplexen 24/7-ben és a gazdag elit mindig a hegyen lakik és kutya se foglalkozik ezzel :D

A wifi még így is vagy 20x kisebb teljesítményű mint amit egy mobil tud híváskor amit a fejedhez teszel napi 6-8órában ha VIP ember vagy.
Lenyomhatod estére csak ezzel semmit nem érsz el mivel a szomszéd wifije menni fog továbbra is ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9868) mSchumi87 válasza TeeJay (#9867) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Nem ertek hozza azert is kerdeztem ra 😁 de akkor megnyugtattal hogy nem a wifi fog kinyirni 😅

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#9869) pinnacle válasza mpo (#9863) üzenetére


pinnacle
nagyúr

1m-es sugarú körben ilyen erős a jel. Azért zavaró mert olyan erős, amit a saját routerem (Asus 65P) közvetlen mellette tud csak. Itt meg jó pár betonfal van közben.

dkess ez egy kiálló része a háznak, nincs oldal szomszéd, csak a másik kettő szobánk

woodworm kérdeztem már, de nem derült ki, hogy mi lehet ez. Repeater-re tippeltek, de azt itt nem használ senki, azt sem tudják mi az.

[ Szerkesztve ]

(#9870) Yeffy


Yeffy
veterán

Sziasztok,
remelem nem gond, ha itt is felteszem a kerdesemet.

uj router utan nezelodok, es ezek a belepo ax-es Asusok szimpatikusnak tunnek, foleg az AX56U, meg a keretembe is eppenhogy beleferne.
az indito hsz-emben leirt kriteriumaimnak mit ajanlanatok, ezt, esetleg masik modellt, vagy tok folosleges meg ax-es cumo, meg ha a mobilom tudja is? bar biztosan idotallobb lesz, egyreszt az ax miatt, masreszt az erosebb hardver miatt, nem?

az AX58U szamomra erdekes, elvileg erosebb, dragabb, megis "csak" 3 magos procija van, szemben az 56-os 4 magosaval. de gondolom itt is tobbfele arch/szint van, mint pl mobiloknal, vagy desktop prociknal?

van esetleg eszrevetel, vagy valami, amit roszul latok?
illetve ha megvasarolom valamelyiket, van ilyen tutorial mi az, amit erdemes allitgatni (nem a speci igenyekre gondolok, csak alap "tuningra"), toltson-e fel az ember egybol egy custom FW-t, vagy jok ezek alapbol is?

udv

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9871) Yeffy válasza Yeffy (#9870) üzenetére


Yeffy
veterán

lejart a szerkesztesi ido.

mondjuk viszont tobb helyen is olvasom, h pl ez a router sem WiFi 6 certified. hogy mi? :F akkor hogy lehet kiadniuk igy termeket? ez jo vagy rossz dolog amugy?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9872) nyimsolt válasza gippazoid (#9801) üzenetére


nyimsolt
tag

Szia,
Nekem AX58U van, stabilan teszi a dolgát, pedig elég változatos a kliens paletta :)

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9873) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok

Mostanában többször megesik,hogy WAN piros ledre vált és elérhetetlenné válik a router(legalábbis wifin) és WAN sincs.

AX92U az eszköz, gyakolratilag minimális konfiggal...static IP WAN-on, DHCP-t oszt más alhálóra, MESH node van hozzáadva és persze alap Wlan konfig.

Szóval semmi extra szolgáltatás nincs kapcsolva,Gyári visszaállítás már volt,nem segített

Valami ötlet?

Nagyon zárójelesen megjegyzem,hogy nyomorult ONT-ok simán működtek nálam és a régmúlt időkben sose volt gondom pár ezer forintos eszközökkel,szóval lehet béna vagyok,de azért ennél kicsit jobb stabilitást várnék Asuséktól

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#9874) Alex91 válasza Stukker1987 (#9873) üzenetére


Alex91
félisten

Digi a szolgaltatod?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9875) dkess válasza Alex91 (#9874) üzenetére


dkess
őstag

Akkor nem static IP -je lenne WAN -on, hanem PPPoE. Ugyanakkor én is a szolgáltató felé kezdenék el tapogatózni (akár első körben log -okat nézegetni a routeren aztán saját klienseszközzel direktben csatlakozva a WAN -ra stb.) ...

(#9876) Stukker1987 válasza Alex91 (#9874) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Telekom

Az ONT 1-es portjára csatlakozik a router WAN portja.
Gyakorlatilag minden szolgáltatás megy az ONT-on is

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#9877) Yeffy válasza Yeffy (#9870) üzenetére


Yeffy
veterán

valaki tudna a 2 hsz-eme valaszolni? :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9878) Alex91 válasza dkess (#9875) üzenetére


Alex91
félisten

Most bridge modban van az az ONT...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9879) dkess válasza Alex91 (#9878) üzenetére


dkess
őstag

Jogos - ott a pont. Amennyiben jól értem akkor router módban van az ONT. Ugyanakkor Digi esetében nem tartanám logikusnak túlzottan az ONT -jukat router módban használni (kezelőfelület kvázi elérhetetlen, csak 2.4 GHz -en N -es WiFi stb. stb.). Úgyhogy ez a forgatókönyv nem nagyon szokott felmerülni nálam agyilag még akkor sem, ha a környék tele van ezen ONT -ok WiFi -jeivel ...

(#9880) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Milyen routert vegyek topikban ajánlották az AX82U-t, amit meg is vettem, nagyon elégedett vagyok vele egyelőre így pár nap után. AVR és pc megy kábelen, 4K tv és S9+ 5GHz wifin, laptop, S7, másik tv 2,4 GHz wifin. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes valamit esetleg állítani a beállításokban, hogy a lehető legjobb legyen? Pl. csatorna, csatorna sávszél, vagy bármi egyéb?

Köszi!

(#9881) mpo válasza johnny82 (#9880) üzenetére


mpo
veterán

A mobilra töltsd le a WIFI Analyzer és Net Analyzer appokat és a 2,4 illetve 5 GHz-en látod mi lenne jó.
Nálam a második tv és a laptop is kábelen van, a többi ugyanúgy mint nálad.

Ha érted, akkor már elavult.

(#9882) Stukker1987 válasza dkess (#9879) üzenetére


Stukker1987
senior tag

A Log-ban semmi érdemleges nem szerepel egyébként

Az ONT is router módban van

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#9883) johnny82 válasza mpo (#9881) üzenetére


johnny82
őstag

:R

(#9884) woodworm válasza Stukker1987 (#9882) üzenetére


woodworm
veterán

Miért routolsz duplán?

(#9885) Gubek-Einste válasza johnny82 (#9880) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapértelmezett user/pass megváltoztatása és környezetnek megfelelő wifi beállításokon kívül még ajánlott kikapcsolni a UPnP-t és a WPS-t.
Fix eszközöknek ajánlott MAC cím alapján lefixálni az IP címet, port forward esetén mindenképpen szükséges is.
Esetleg DDNS beállítása ha távoli elérés kellene a későbbiekben.
A többi már egyén ízlés/használat függvénye.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9886) johnny82 válasza Gubek-Einste (#9885) üzenetére


johnny82
őstag

:R

(#9887) Stukker1987 válasza woodworm (#9884) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Mert SetTopBox nagyon nem akart menni saját routerről és inkább ez maradt

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#9888) woodworm válasza Stukker1987 (#9887) üzenetére


woodworm
veterán

Tudtommal az iptv független a pppoe kapcsolatodtól. Tehát az iptv maradhat az ont-ra csatlakoztatva, a saját router pedig tárcsázhat mögüle, ha a pppoe passthrough engedélyezve van.

(#9889) Stukker1987 válasza woodworm (#9888) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Jó de nem hinném hogy ez a gond

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#9890) Jmihaly73


Jmihaly73
csendes újonc

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek, bízom benne, hogy van itt közületek olyan aki tudna segíteni a problémám megoldásában. Nem vagyok negy tech guru, bocs ha hülye a kérdésem. Beruháztam egy új ASUS RT-AX58U routerbe és gondoltam, ha már van egy 1000-es DIGI netem, milyen remek lesz majd kihasználnom wifin keresztül is. Igaz egyelőre csak egyetlen telefonom van ami wifi 6 kompatibilis (Iphone 11 pro), gépet majd valamikor a jövőben cserélném. Összeszereltem, frissítettem a legújabb gyári FW-re, reseteltem és elvégeztem a gyári alap beállításokat. Mért érték 5Ghz-en általában 200-270 Mbps volt. Fontos tudni, hogy panel lakásban lakom és itt rengeteg wifi router van mindenhol és interferencia adódik. inSSIDer-rel csináltam pár mérést és világosan látszódik, mennyire zsúfoltak a csatornák. Átállítottam a vezérlőcsatornát 120-ra (ebben a tartományban szabad volt) a bővítő csatorna pedig „auto” módban van, mert nem is engedi másra állítani. inSSID először azt mutatta, hogy a 120-as csatornán vagyok (mért érték itt sem javult), majd később mindig mást mutat (36-52 között valahol) de véletlenül sem a 120-at. Feltettem a Merin FW-t, de ugyanúgy mindent hagytam a felkínált beállításokkal többnyire. Itt is átraktam 120-ra a csatornát, de ugyanúgy elmászik az inSSID legalábbis mást mutat. Mért érték telefonnal kicsivel jobb lett, 300-360 Mbps, de még mindig elfogadhatatlanul szar. Haveromnak ugyanilyen telefonnal Telekomos újfajta, most reklámozott saját mesh eszközzel 800-900 Mbps, (Kaon AR 1344R) szintén panel, ezer szomszédos wifi stb.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek mit és hogyan kellene átállítanom, megcsinálnom stb. hogy olyan értéket mérhessek amit ennek a routernek produkáni kellene. Eléggé csalódott vagyok, messze nem ezt vártam. Mellékelek minden beállítást, talán segít ha ránéztek. Visszaküldjem úgy ahogy van és/vagy cseréljem egy másik fajta ASUSRA (pl. RT-AX 82U, RT-AX88U)? Vagy teljesen reménytelen bármire cserélem? Privátban is írhattok, lényeg valamilyen infóhoz jussak, előre is köszönöm mindenkinek. [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

(#9891) blakey válasza Jmihaly73 (#9890) üzenetére


blakey
titán

160MHz-et kapcsold be, a csatornát első körben nyugodtan kipróbálhatod 36-48 valamelyikén, ott is mennie kéne AC-n legalább 600-650Mbps-nek, AX-en meg még többnek.
Én AC-n is mérek gigabitet egy AX82U-val, szóval valamit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9892) Jmihaly73 válasza blakey (#9891) üzenetére


Jmihaly73
csendes újonc

Köszi! 40-es csatornán jobb lett, 480-ig feljavult, de semmi több :(

(#9893) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

RT-AC65P-hez jött új fw, láttátok?

(#9894) sgeza válasza Jmihaly73 (#9890) üzenetére


sgeza
veterán

Az sem mindegy, hogy melyik szerveren méred! Nagy különbségek adódhatnak. Nekem az a tapasztalatom, hogy a speedtest.net-en az Antenna Hungária szerverén mérve jön a legjobban (általában), ott én telefonnal (de laptoppal is persze) mértem már bőven 600 felett.

(#9895) mpo válasza tothjozsi96 (#9893) üzenetére


mpo
veterán

Már el is felejtettem. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#9896) tothjozsi96 válasza mpo (#9895) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Megelőzött valaki?
Azt hittem még nem volt téma.

Vagy kiírja a router?
Gondolkodom a vásárlásán, aztán pont most láttam hogy egész friss a fw hozzá!

(#9897) Jmihaly73 válasza sgeza (#9894) üzenetére


Jmihaly73
csendes újonc

mostani eredmény [kép]

(#9898) mpo válasza tothjozsi96 (#9896) üzenetére


mpo
veterán

Teejay írta 11-én:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#9899) blakey válasza Jmihaly73 (#9892) üzenetére


blakey
titán

QoS-t használsz? Azért szép lassan lesz valamilyen használható eredmény.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9900) TeeJay válasza tothjozsi96 (#9893) üzenetére


TeeJay
félisten

Bátran felteheted, stabilabb lett tőle a router
Felraktam, aztán nagy reset volt és újra beállítottam

Wifi is stabilabb meg a WAN-LAN rész is, azóta is zúzom neki :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.