Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Dragon3000 válasza velizare (#1996) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor egyeseknek az 52-64-ig lévő csatornáról miért vált el? Ezen csatornák több, mint 100MHz-el lejjebb vannak, mint az itthoni radarok

(#2002) samujózsi válasza TeeJay (#1997) üzenetére


samujózsi
tag

Múltkor valamelyik nagyonokos kiröhögötty hogy minek őrizgetek logokat. Na, itt egy ok, hogy van haszna: tavaly januárig visszamenőleg vannak router logjaim, azóta 17 alkalommal fordult elő radar észlelés. Ebből kettő volt idén, a többi tavaly. A wifim meg azonos paraméterekkel megy, mióta megvan ez a routerm

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#2003) pataig


pataig
tag

Sziasztok!
Adott egy Digi 1000-es net ZTE Ont-vel. Rendeltem egy Asus RT-AC65P routert. A segítségeteket szeretném kérni a beállításhoz az alapoktól kezdve.
Hogy kössem össze a két eszközt?
Első bekapcsolás során mik a teendők?
Mit állítsak át az Ont-n? (Helyileg az ONT mellé fog kerülni.)
Milyen beállításokat kell elvégeznem az RT-AC65P-n? (Hol találok leírást hozzá?)
A gyári firmware-el lehet rákötni Hdd-t esetleg torrentezni, média szervernek?
Minden egyéb információ jól jönne.Privátban is jó nekem.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#2004) deflex válasza vargalex (#1944) üzenetére


deflex
tag

Szia Alex!
Felkerült a routerre az itt jelzett sysupgrade firmware . Jól működik, de úgy tűnik kimaradt az ipdns.hu szolgáltató.
Ez esetben Custom beállítást választva az "Egyéni update-URL" még érthető,
de a "Custom update-script" -hez mit kellene beírni, hogy működjön?
Köszi. D.

(#2005) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Sziasztok
Segítségetekre lenne szükségem
Most vásároltam egy Asus AC65P AC1750 Gaming Wi-Fi routert és most köttetem be a DIGI 1000 nettet is, és nem igazán vagyok benne biztos hogy minden jól működik, ugyanis a feltöltésem egyáltalán nem akar menni
Most ugye két router is van az egyik a DIGI-é a másik az asus.
Azt szeretném tőletek kérdezni hogy nem e lehet valami beállítási probléma nálam ami gátolja a feltöltést.
Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm.
:R :R :R

(#2006) deflex válasza deflex (#2004) üzenetére


deflex
tag

Megoldva. Fevettem a szolgáltatók közé az ipdns.hu-t , így már kiválasztható, és nem kér update script-et.

[ Szerkesztve ]

(#2007) velizare válasza Dragon3000 (#2001) üzenetére


velizare
nagyúr

a dfs implementációja nem sziklaszilárd, képes más jelet is radarnak nézni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2008) Benoe77


Benoe77
őstag

Tudna valaki linkelni nekem egy szájbarágós openwrt-s vpn leírást? Esetleg wireguard-ot?

Más: megvalósítható mesh-szerű működés egy ac65p és egy miwifi nano (MediaTek MT7628) között? A cél az lenne, hogy a kliensek automatikusan vándorolhassanak az ap-k között (ha egyáltalán ez a mesh lényege). A nano kábelen csatlakozik az asus-hoz.

(#2009) Gubek-Einste válasza pataig (#2003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogy kössem össze a két eszközt?
Szolgáltatói eszköz gigabites portját és az Asus WAN portját egy min Cat5E kábellel.

Első bekapcsolás során mik a teendők?
Beállítani a használati körülmények/környezet alapján.

Mit állítsak át az Ont-n? (Helyileg az ONT mellé fog kerülni.)
A szolgáltatótól kérjed, hogy tegyék bridge módba az eszközt és vegyenek ki a NAT-ból.

Milyen beállításokat kell elvégeznem az RT-AC65P-n?
PPPoE user/pass megadás, wifi SSID-k/jelszavak/csatornák beállítása, eszköz user/pass beállítása.
Fix eszközöknek MAC cím alapján IP cím fixálás, port forward megadása
Amit te gondolsz, hogy neked kell.

Hol találok leírást hozzá?
Kimondott leírás nincsen, csak ajánlott tanácsok.

A gyári firmware-el lehet rákötni Hdd-t esetleg torrentezni, média szervernek?
Downaload Master nincsen de van média szerver.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2010) Gubek-Einste válasza Hzsolt11 (#2005) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik a beállítások?
A szolgáltatói eszköz bridge módba és NAT-ból kivéve?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2011) farkas-j válasza mQWeXgsf (#1960) üzenetére


farkas-j
őstag

Nálam gyári firmware-rel nem. Amíg a routert nem indítom újra, addig a LED-ek nem kapcsolnak vissza.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#2012) bozont


bozont
veterán

Üdv
Egy AC65P esetében látok többször ilyet a logban:
Dec 8 16:31:03 kernel: PpeExtIfPingPongHandler: 10 callbacks suppressed
Dec 8 16:31:03 kernel: HNAT: PpeExtIfPingPongHandler unknow interface (VirIfIdx=3120)

Ez a router OS része, vagy valami más? Próbáltam neten ráketesni, de nem sokat találtam.

(#2013) mQWeXgsf válasza farkas-j (#2011) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Igen, most már jó, valszeg volt egy rövid áramszünet nálunk ami után újraindult.

(#2014) TeeJay válasza Intruder2k5 (#1998) üzenetére


TeeJay
félisten

na ilyen jó lenne az AC65P gyári FW-be is mert tényleg 100-as blokkon a leggyorsabb és erősebb a wifi és napokig jó de utána átvált 52-es blokkra és az is DFS ugyanúgy
ha már tényleg radart észlelne akkor 36-ra kellene váltania hiszen az nem DFS
szóval fura ez nekem
a szabvány alkotók is elég pancserek hogy úgy jelöltek ki 5GHz tartományt hogy ütközzenek wifik radarokkal, pedig még csak most jönnek a wave2-es cuccok amik ugye 160MHz-et engednek átfogni és az ugye 36-64csatornák között fogna össze mindent

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2015) golfnyeres válasza deflex (#2006) üzenetére


golfnyeres
tag

Szia, és hogy vetted fel a szolgáltatók közé?

(#2016) deflex válasza golfnyeres (#2015) üzenetére


deflex
tag

Üdv!
Winscp használtam.
/etc/ddns/config - itt vannak a beállított ddns szolgáltatók.
Bővítettem az alábbi sorral:
"ipdns.hu" "http://[USERNAME]:[PASSWORD]@update.ipdns.hu/update?hostname=[DOMAIN]&myip=[IP]" "good|nochg"
Így már a legördülő listából kiválaszthatóvá vált.
Beírás után persze újra kell indítani a ddns szolgáltatást.

(#2017) golfnyeres válasza deflex (#2016) üzenetére


golfnyeres
tag

Köszi, már meg is csináltam :)

(#2018) MaCS_70 válasza Benoe77 (#2008) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha a WireGuardhoz leírásra van szükséged, akkor ne használj WireGuardot! Ez most nem piszkálódás, hanem nagyon komoly tanács.

A WireGuardot még maguk a fejlesztői sem ajánlják fogyasztói felhasználásra, mert még nagyon nincs készen. Praktikusan arról van szó, hogy csak azok használják, akik tudják is használni, és ismerik a korlátait.

Ha leírásra van szükséged a Wireguardhoz, akkor vélhetően teljesen jó lehet Neked az OpenVPN, vagy ha kedveled az újdonságokat, akkor esetleg a SoftEther.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2019) Benoe77 válasza MaCS_70 (#2018) üzenetére


Benoe77
őstag

Hátránya nincs, ha rosszul állítok be valamit, vagy?
OpenVPN-nel addig jutottam, hogy belső ip címeket láttam, de internetet nem, ehhez meg emiatt kéne a leírás. Vagy hogy kérdezhessek.

(#2020) vargalex válasza deflex (#2004) üzenetére


vargalex
félisten

Bocsánat, ebből valóban kimaradt. Éppen írni akartam, hogy kézzel hogyan tudod felvenni, de látom, már megoldottad.
Akkor csak ezért nem csinálok új build-et.

Alex

(#2021) blakey válasza vargalex (#2020) üzenetére


blakey
titán

Ha nincs winscp akkor milyen parancssorral lehet felvenni?
:R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2022) MaCS_70 válasza Benoe77 (#2019) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bocs, de ezt konkrétan nem értem.

Az OpenVPN beállítása Asus routereken gyakorlatilag Next-Next-Finish alapon megy, egészen kicsi csavarral. Ha ez is gondot okoz, akkor mit vársz a WireGuardtól, ami még nemhogy nem kiforrott, hanem kifejezetten fejlesztés alatt álló megoldás.

Az OpenVPN bevált, biztonságos és egyszerű megoldásokkal kezelhető. Az ezzel nem sikerül valamit megoldanod, akkor mit vársz a WireGuardtól? Miért nem az OpenVPN-t próbálod használni, amire ráadásul sokkal könnyebben kapsz segítséget?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2023) Benoe77 válasza MaCS_70 (#2022) üzenetére


Benoe77
őstag

Openwrt alatt szeretném beállítani.

(#2024) MaCS_70 válasza Benoe77 (#2023) üzenetére


MaCS_70
félisten

Abban én sajnos nem tudok segíteni, OpenWRT-t évek óta nem láttam. :(

Sokan viszont igen -- sokkal többen, mint akármilyen WireGuardot. Hidd el, azt nem akarod!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2025) woodworm válasza TeeJay (#2014) üzenetére


woodworm
veterán

Felemás az ac65 beállítása. A mediatek guide szerint a driver dfs beállítása:
EU esetén:
RDRegion=CE
CountryCode=GB

USA esetén:
RDRegion=FCC
CountryCode=US

Az ac65 nvram értékei:
wl0_country_code='GB'
wl0_RDRegion='FCC'

wl1_country_code='GB'
wl1_RDRegion='FCC'

Próbáltam a country-nak HU-t megadni CE régióval, de a HU-t visszaírja GB-re amint az admin felületen a wifi lapra lépek. A régió az megmarad a CE. Ha valaki ki akarja próbálni, hogy így is átvált-e másik csatornára, itt az utasítás hozzá.
SSH-n belépve a következő parancsok kellenek:
nvram set wl0_RDRegion=CE
nvram set wl1_RDRegion=CE
nvram commit

(#2026) vargalex válasza woodworm (#2025) üzenetére


vargalex
félisten

Csak ugye még kellene minimálisan egy wifi újraindítás is. Nem tudom, hogy iwconfig-al módosítható-e (iw paranccsal lehetne).

Alex

(#2027) vargalex válasza blakey (#2021) üzenetére


vargalex
félisten

echo "\"ipdns.hu\" \"http://[USERNAME]:[PASSWORD]@update.ipdns.hu/update?hostname=[DOMAIN]&myip=[IP]\" \"good|nochg\"" >> /etc/ddns/services

Alex

(#2028) blakey válasza blakey (#2021) üzenetére


blakey
titán

pl. nano /etc/ddns/config majd módosítom az említett sorral és elmentem?

(#2027) vargalex
:R

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2029) vargalex válasza blakey (#2028) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem elírta a kolléga, mert /etc/ddns/services (ahogy a fenti parancsból is látható).

Ja, és nano-t sem tettem a firmware-ba. :)

Alex

(#2030) woodworm válasza vargalex (#2026) üzenetére


woodworm
veterán

Én újraindítottam a routert.
Az iwpriv-vel lehet módosítani és újraindítható a wifi is, csak az szerintem az nvram értékeit nem írja felül és valószínűleg egy újraindítás után azok lépnek életbe.

(#2031) blakey válasza vargalex (#2029) üzenetére


blakey
titán

Ja, és nano-t sem tettem a firmware-ba. :)- de az telepíthető, nemde?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2032) vargalex válasza blakey (#2031) üzenetére


vargalex
félisten

Persze, nyugodtan.

Alex

(#2033) velizare válasza vargalex (#2029) üzenetére


velizare
nagyúr

a vi azért elég szokott lenni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2034) vargalex válasza velizare (#2033) üzenetére


vargalex
félisten

Én mindig azt használom (ezért is maradt ki a nano, mert eszembe sem jutott), de sokan nem szeretik...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2035) Hzsolt11 válasza Gubek-Einste (#2010) üzenetére


Hzsolt11
tag

Bocsi de most nem igazán értem hogy ezzel mit szeretnél tudni :D
Légyszíves ha nem gond akkor egy kicsit egyszeribben próbáld meg elmagyarázni mert nem igazán értek hozzá
Nagyon szépen köszönöm

(#2036) pataig válasza Gubek-Einste (#2009) üzenetére


pataig
tag

Köszönöm a segítséget! :R
A beállításokkal biztosan bajba leszek..SSID-k/jelszavak/csatornák beállítása.... azért ennyire nem vagyok tájékozott ebben a témában... legutóbb sok évvel ezelőtt, még az ont-s időszak előtt egy tp-link wr841n típusú routert beállítottam, de ez azért nagyon messze van attól..
Szóval jó lenne valami általános leírás vagy ajánlott tanács az egészről... Találok ilyet valahol?

(#2037) Benoe77 válasza pataig (#2036) üzenetére


Benoe77
őstag

Ott van a gyors beállítás, csináld meg azt

(#2038) #88920576


#88920576
törölt tag

Sziasztok!

Van egy asus ac51u roterem. Valamiért úgy gondoltam hogy könnyű lesz repeater módba tenni. Nem így lett, a választható módok: router vagy ap.
A routerben van usbs hdd. Egyszerre akarom elérni a hálózati adattárat és a másik netes routert.
Tud valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#2039) blakey


blakey
titán

AC65P tulajoknak jelzem, hogy megéri OpenWrt-t használni, nekem eddig nagyon jó tapasztalataim vannak vele, ugye jobban paraméterezhető, ezáltal sokkal többet tud a gyárinál és a sebességről, stabilitásról sem kell lemondani. Remélem ilyen vagy jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2040) Dragon3000 válasza blakey (#2039) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazából ez annak jó, akinek több kell a gyári tudásánál, pl torrent kliens meg a többi finomság.

(#2041) pinnacle válasza TeeJay (#2014) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Már régen voltam, mert nincs gondom. :) Meteorológiai radarok 5600-5650 MHz sávban üzemelnek. 1-2MHz sávszélességben. Szerintem nálad is valami eszköz kavar be, úgy mint nálam a mobilom. Azóta, hogy a telefont 2,4GHz-ra tettem, 5GHz-n a teljes lakást , panel, 4szoba, 81m² lefedi.
Megnéztem újra, ahol gyengülést írtam, lent a sarokban, most 75Mbp/s. Routert 2m magasra raktam, antennák felfele állnak. 8.emeleten lakunk, kint az utcán is van vétel.

[ Szerkesztve ]

(#2042) blakey válasza Dragon3000 (#2040) üzenetére


blakey
titán

Nem csak, nem használom a letöltés részét viszont mindig is CFW-t használtam a routereken, mert az USB fájlkezelése jobb ha netán arra lenne szükségem, ugye tudok használni egyéb dolgokat is az USB-n keresztül, pl. 4G modemként is. A Wifi erősebb. Az AC65P gyári firmware tudása méltatlan a hardverhez képest, legalább annyi funkciót kéne elérni benne mint pl. egy AC68U-ban, akkor azt írnám, hogy oké a gyári "felszereltsége" is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2043) devil-k válasza blakey (#2039) üzenetére


devil-k
nagyúr

Milyen a telepítése? Nagyon mókolós?

- mozi bolondéria -

(#2044) blakey válasza devil-k (#2043) üzenetére


blakey
titán

Egyáltalán nem, ssh-n keresztül kell kiadni a parancsokat. Egyszerű és gyors.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2045) Dragon3000 válasza blakey (#2042) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nálam a routernek csak az 1000-res netet kell osztania lanon és wifin, minden mást a nas old meg, így számomra bőven elég a gyári megoldása is. A wifi így is lefedi majdnem maxon az egész lakást, ahol nem ott eleve nem használom a telefont, de ott is megvan a 80/80Mb/s, a telefonom max 100/100-at tud. A torrentet csak azért emeltem ki, mert a legtöbb ember ezt hiányolja az ac65p esetében, minden más a ... részen volt. Amúgy a modemes rész böngészőbe beírva elérhető az ac65p-n is, bár tesztelni nem tudom, modemem van de nincs hozzá sim kártyám, így nem tudom, hogy rendesen működik is e.

[ Szerkesztve ]

(#2046) devil-k válasza blakey (#2044) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kapunk útmutatót? 🙈 Merlin telepítettem már, de ezt még nem.

- mozi bolondéria -

(#2047) woodworm


woodworm
veterán

Ha már fw csere.
Kíváncsiságból felraktam az RT-ACRH26 fw-t az ac65p-re. Korábban valaki hiányolta az AiProtection-t, itt elérhető. A QoS és a forgalomelemzés kibővült, egy helyre került.
A felrakásához ssh-n kell átírni a produktid-t.

(#2048) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Érdeklődöm, hogy a 65P hány OpenVPN szervert, illetve klienst tud kezelni.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2049) Kami11 válasza devil-k (#2046) üzenetére


Kami11
őstag

Telepítési útmutató.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#2050) devil-k válasza Kami11 (#2049) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm uram :R

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.