Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, az alábbi problémám lenne.
Otthini digi-s netet 100/100-ról 1000/300-ra emelték. Asus AR-AC87U-s routert lecseréltem AX58U-ra. AX58U-n nem tudom melyik Merlin fut, de nem a legújabb az biztos.
Kábelen ezeket mérem:
- Asztali gép: i3-8100,8GB ram, Win10pro => ~800/300mbit/s
- Laptop: Lenovo Y580 (i7-3610QM)+8GB ram Win10pro => ~500-600/300mbit/s
- 5Ghz-s wifin telókkal kb 500-at mérek (Oneplus 5 és Oneplus 8 + Huawei tablet)
- 2.4GHz-s wifin : 10-20/15mbit max!!!

Kérdéseim azok lennének, hogy:
- 2.4Ghz-t beállítottam, régi AC87U-n nem néztem mit tudott, de ennél többet kellene mennie ugye? Általános beállítások vannak , 20/40mhz-s sáv, csatorna is lefixálva. Jel frankó.
- Merlin FW: Valami pár hónapal ezelőtti verzió van amit feltettem, frissíthetem a legújabbra?
- Kábelen lévő max sávszélet lehet még feljebb tornászni? Már ez is tökéletes de gondoltam megkérdezem .

Ezt az adatot kb 1-2 méterre a routertől mértem. kb 50-60nm-es lakás, tégla 10-15cm-es falakkal.
5Ghz-s wifi esetén AX módot is bekapcsoltam, 20/40/80 mhz, csatorna automatikus. Otthoni eszközök max AC-ek (teló tablet) illetve ami kell kábelen lóg.

Tudnátok ebben segíteni?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#11002) mrmft válasza stigma (#11001) üzenetére


mrmft
senior tag

Gyarirol Merlire vagy vissza valtaskor kotezo a reset. Ha mar, akkor a legfirsebb Merlint 386.2_6 tedd fel. Ha igy sem jo, mutasd a beallitasaid! Itt szog egyforma vezeteken az eredmeny barhol / barmivel merem.

(#11003) stigma válasza mrmft (#11002) üzenetére


stigma
addikt

Hi, napokban kipróbálom, mert tesómnál van a router és teamweaveren szoktam ezeket megcsinálni neki, kivételesen a beüzemelés volt most a napokban.
Annó mikor váltottam gyári állapot-ra visszalőttem, merlint feltettem, és szintén volt egy gyári visszaállítás, mindent előröl állítottam be.

De nem gond, most befrissítem neki a legújabbra amit írtál, meglátjuk mit produkál. Képeket készítek majd, mert úgy tudok ti is következtetéseket mondani.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#11004) dkess válasza stigma (#11001) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Digi 1000/300 -hoz AC -s WiFi -s kliensekkel 5 GHz -en a ~500-600/300 Mbps illetve vezetéken a ~800/300 Mbps jónak számít. Ez utóbbinál azt érdemes figyelembe venni, hogy a Digi nem mindig minden pillanatban tud ennél többet és el kell fogadni, hogy időnként ennyi. Úgy nagy átlagban is pl. 900 Mbps fölé nem nagyon fog menni a letöltés.

Tudom ez pl. 500/300 -hoz képest a tekintetben csalódás, hogy ott 550/300 megvolt általában - így ez arányaiban több volt a névlegesnél. Míg az 1000 -snél nem érhetjük el a névlegest ... De legalább olcsóbb a gigabit -es verzió - no meg gyorsabb is valamivel ... :)

(#11005) TeeJay válasza dkess (#11004) üzenetére


TeeJay
félisten

Normális FTTH esetén szinte egész nap megvan a 945 megabit lefelé mivel nincs a rendszer túlterhelve

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11006) stigma válasza dkess (#11004) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi a választ.
Igazából 3-ból 2 kérdés meg van válaszolva, csak a 2.4Ghz-s net ami ,,idegesítő picit".
FW-t frissítek, tesóméknak a 100-as net is elég volt, csak mivel technológia váltás volt 1000-es lett, ezért gondoltam, akkor már olyan routert viszek haza amivel ez kihasználható. :D
Teljesen elégedettek a net letöltéssel és ezzel a ~800/300-as értékkel, csak gondoltam ha lehet feljebb tornászni akkor segítek még otthon.

Kíváncsi leszek, hogy felteszem az új FW-t, beállítok előről mindent, a 2.4Ghz-nél keresek más szabad csatornát, mert szerintem ott azért kellene egy picit jobb értékeket kapni mint a mostani 10-20/15mbit.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#11007) mrmft


mrmft
senior tag

AX58U-ra jott uj FW: 3.0.0.4.386.43406 51,32MB, az elozo 3.0.0.4.386.42095 68,91MB ez hogyan sikerult nekik, hogy 20MB-al kisebb lett? Probalta valaki?

(#11008) sgeza válasza mrmft (#11007) üzenetére


sgeza
veterán

Csak 17,59-cel! :D

[ Szerkesztve ]

(#11009) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Bocs ha hülyeséget kérdezek! Tegnap beüzemeltem az Asus ac 65p routert és eddig nagyon jónak tűnik. Ma nézem az internet adatokat és kettő wan IP-t mutat és kettő alapértelmezett átjáró van kép . Ez így normális? Én a többi routeremnél mindkettőből egyet láttam.

(#11010) mpo válasza Imi1981 (#11009) üzenetére


mpo
veterán

Ez a képernyő melyik menüpontban jön elő?

Ha érted, akkor már elavult.

(#11011) blakey válasza mpo (#11010) üzenetére


blakey
titán

Főképernyő jobb oldali sávjában. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11012) Imi1981 válasza mpo (#11010) üzenetére


Imi1981
veterán

Itt kép .

(#11013) mpo válasza blakey (#11011) üzenetére


mpo
veterán

Ezért kérdeztem, mert nálam ezt látom.
[kép]

szerk.
Kösz, megvan.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#11014) mpo válasza Imi1981 (#11012) üzenetére


mpo
veterán

A DNS-t nem állítottad be a képeim alapján.

Ha érted, akkor már elavult.

(#11015) blakey válasza mpo (#11014) üzenetére


blakey
titán

Miért, mi a gond az OpenDNS-el?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11016) mpo válasza blakey (#11015) üzenetére


mpo
veterán

Nálam ez látszik a DNS-nél:
1.0.0.1
193.110.56.8

Ha érted, akkor már elavult.

(#11017) Imi1981 válasza mpo (#11014) üzenetére


Imi1981
veterán

Open DNS-t használok mostanában. Előtte Google DNS-t használtam de azzal a böngészés lassabb lett mostanában.
De amiket kérdeztem az rendben van? A kettő átjáró cím és a kettő wan IP? Lehet másik routerben is így volt csak nem jó helyen néztem de nem emlékszem ilyenre.

(#11018) blakey válasza mpo (#11016) üzenetére


blakey
titán

Mert te más DNS-t választottál. Amúgy miért a Cloudflare másodlagos DNS-e az elsődleges?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11019) mpo válasza blakey (#11018) üzenetére


mpo
veterán

Egy hozzáértő tanácsolta, talán azért, mert kevesebben használják, de nem kérdeztem rá.

Ha érted, akkor már elavult.

(#11020) Intruder2k5 válasza Imi1981 (#11009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ezt tiltsd le, kapcsold ki! [link]

(#11021) Imi1981 válasza Intruder2k5 (#11020) üzenetére


Imi1981
veterán

Oké. köszönöm.

(#11022) Imi1981


Imi1981
veterán

A biztonsági mentés egy reset után is vissza állítana mindent ugyan úgy ahogy reset előtt volt? Nem akarom resetelni mert nincs miért de ki tudja mikor jönne jól.

(#11023) mrmft válasza Imi1981 (#11022) üzenetére


mrmft
senior tag

Ha vissza teszed a mentesed, a reset rogton ertelmet veszti. Reset utan kezzel ujra be kell allitani mindent.

(#11024) blakey válasza mrmft (#11023) üzenetére


blakey
titán

Abban az esetben nem ha valamit próbálgatott és nem sikerült. Van létjogosultsága a mentésnek is ha verziószámon belül maradunk és jók a beállítások. Mindig csinálok mentést egy jó beállításról és csaki verzión belül "használom" fel ha szükség lenne rá. Ha valamit próbálgatok, nem sikerül akkor gyári állapotba helyezem és csak visszatöltőm a beállításokat, rengeteg időt megspórolok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11025) Imi1981 válasza mrmft (#11023) üzenetére


Imi1981
veterán

Úgy gondoltam, hogy most minden jól működik és csináltam mentést róla. Ha most például 2 hónap múlva valami oknál fogva nem jól működik, vagy valamit elállítok de nem emlékszem mit akkor vissza állítanám a mostani mentést. Portovábbítás meg IP fixálásokkal nem kéne vacakolni. Meg hát végülis semmivel nem kéne vacakolni ha tökéletesen vissza állítaná a mostani állapotot. Persze ha addig nem jön frissítés a routerre. Mindenesetre azért csináltam mentést. Eddig bejön nagyon ez a 65p, remélem sokáig jó lesz.

(#11026) mrmft válasza Imi1981 (#11025) üzenetére


mrmft
senior tag

Ilyenkor igen, van. De reset utan a regi menteset visszatenni, annak nincs.

(#11027) bogabi


bogabi
senior tag

Sziasztok! Van egy kb. 8 éve futó RT-N66U routerem. Minap eldobta WAN kapcsolatát (nem tudom, a 8 év alatt megállt-e 2x a router, szóval olyan, mint a Doxa), de ahogy néztem, nekem úgy tűnt, nem a router volt a gond forrása, hanem a Telekom sagecom f@st 5655v2-es ONT-je, mert az IPTV is megállt, ahhoz meg semmi köze elvileg a saját routeremnek. Be is lett jelentve egyik este, másnap reggel jött is a szaki (én nem voltam otthon, csak a feleségem), manusz annyit csinált, hogy beírta a PPP login adatokat a sagecom-ba, és lőn net és TV (pedig az IPTV -hez elvileg nem is kell, hogy betárcsázzon az ONT PPP-vel, vagy rosszul tudom?). Innentől nekem gyanús, hogy az Asus WAN portja (vagy az egész switch része) kotlott meg átmenetileg. Van rá esély, hogy így kezd el haldokolni a router így 8 év meló után? Hazaérve a sagecom-ban kivettem a PPP login adatokat, ASUS újra tudott konnektálni PPPoE-vel, megy is minden ugyanúgy, mint eddig - de gyanús ez nekem...

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#11028) Gubek-Einste válasza bogabi (#11027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem elképzelhetetlen, hogy lassan kezd megdögleni, ha nem lesz sűrűn ilyen eset akkor nem kell vele foglalkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11029) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!
Találkoztatok már olyan hibával, hogy hiába van WAN kapcsolat, a router azt mondja hogy Lecsatlakoztatva? Megy a vezetékes és a WiFi, de a kezdőoldalon azt írja hogy mégsincs..
Eddig kettő ASUS routerrel fordult elő, az egyik egy rt-ac57u, a másik egy RT-18U volt..
FW update sem oldotta meg.

Köszi!

(#11030) gabro0 válasza mrmft (#11007) üzenetére


gabro0
őstag

És eltűntek a forráskódok :F

(#11031) Imi1981


Imi1981
veterán

Még most ismerkedek az Asus 65p-vel és látom hogy van Asus ddns szerver. Én eddig Noip - t használtam de azt minden hónapban updatelni kell és volt már, hogy elfelejtettem. Az Asus ddns szerverével kell foglalkozni vagy egyszer beallítom és kész? A másik kérdésem, hogy gondolom ezt csak Asus routerben működik és ha netán elromlik akkor például a tenda routeremben ezt nem tudnám használni (nem emlékszem ott miket lehetett választani és most AP módban üzemel így nincs az menüpont) ?

(#11032) blakey válasza Imi1981 (#11031) üzenetére


blakey
titán

Az Asus ddns szerverével kell foglalkozni vagy egyszer beallítom és kész? - ha minden klappol, tehát a Let's encrypt nem változtat, stb akkor nem kell vele foglalkozni, 3 havonta automaikusan frissül. Én nem szoktam vele foglalkozni, nem nyúlok hozzá, csak használom, ha szükségem van rá. Csak Asus routerekkel működik az asuscomm.com Ha routertől függetlent használsz akkor ott más a szitu.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11033) Imi1981 válasza blakey (#11032) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz. Maradok a Noip - nél mert már pár tv boxon az van beállítva (haver és család) az Emby-ben és nincs kedvem variálni. De jó tudni, hogy van.

(#11034) guriga01


guriga01
csendes újonc

[kép] [kép] Sziasztok!
Miért nem tudok FTP-n csatlakozni?
Eddig ment minden, de most ez az üzenetet kapom TotalCommander-en!

[ Szerkesztve ]

(#11035) dkess válasza guriga01 (#11034) üzenetére


dkess
őstag

Vagy az anonim bejelentkezést kapcsold be vagy a TLS támogatást. Ez utóbbi esetben ugye FTPS -el (nem SFTP) csatlakoznál ...

(#11036) Dreddy32


Dreddy32
tag

Sziasztok

Segítségeteket kérném.
Van 1 Rt-AC66U b1-es routerem. Namost gondolt 1et, és a wifi olyannyira behalt, hogy csak akkor látja bármi, ha közvetlen közelében vagyok, de akkor is ugrál az erőssége.
reseteltem, fw csere, de semmi változás.
Mi okozhatja? javítható?

Köszönöm

(#11037) Gubek-Einste válasza Dreddy32 (#11036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi idős az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11038) guriga01 válasza dkess (#11035) üzenetére


guriga01
csendes újonc

Köszönöm, sikerült 👍

(#11039) Dreddy32 válasza Gubek-Einste (#11037) üzenetére


Dreddy32
tag

3 -4 éves

(#11040) Aryan


Aryan
senior tag

Filózok egy AC65P vásárlásán. Viszont képbe jött még az AX55 is. Nincsen wifi6-os eszközöm otthon, így lenne valami előnyes az AX55-nek? AC65P-n lévő usb mennyire gyors ha egy usb3.0-s hdd-t lógatok rá (írás/olvasás)? Tud az AC65P valami torrent klienst vagy ftp klienst?

(#11041) Gubek-Einste válasza Aryan (#11040) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen wifi6-os eszközöm otthon, így lenne valami előnyes az AX55-nek?
Rövid távon nincsen de hosszútávra tervezés okán igen.

Tud az AC65P valami torrent klienst vagy ftp klienst?
Gyári firmware-ben nincsen torrent kliens de OpenWRT-vel megoldható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11042) Aryan válasza Gubek-Einste (#11041) üzenetére


Aryan
senior tag

Köszi szépen az infokat :R

(#11043) nyimsolt


nyimsolt
tag

Sziasztok,
Aimeshben van 2 router. Van valami tool amivel a lefedettséget lehet ellnőrizni, azaz azt, hogy a node jó helyen van-e, nem túl messze és így nincs-e még lefedetlen terület? Vagy marad a tesztelgetés egy eszközzel, hogy van-e wifi vagy sem.
Köszönöm!

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#11044) Imi1981


Imi1981
veterán

Ac 65p - n az openwrt mi lényeges pluszt nyújt a gyári rendszerhez képest? Van egy openwrt rendszerrel egy tp-link 43ND routerem de az openwrt nekem eléggé átláthatatlan. Jól emlékszem openwrt luci. Elégedett vagyok a gyári rendszerrel 65p - n csak érdekel miben jobb openwrt - el.

(#11045) TeeJay válasza Imi1981 (#11044) üzenetére


TeeJay
félisten

Hidd el jó lesz neked is a gyári FW :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11046) MaCS_70 válasza Imi1981 (#11044) üzenetére


MaCS_70
félisten

A funkciókon túl:

Sokak beszámolója szerint sokkal jobb OpenWRT-vel a wifis lefedettség. Gyári rendszerrel nem túl izmos (bár gyors), ha ez Nálad nem elég, akkor az OpenWRT javulást hozhat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11047) Imi1981 válasza MaCS_70 (#11046) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem egész jó a wifi lefedettség. Rosszabbra számítottam a régebben itt olvasott vélemények alapján. Akkor marad a gyári rendszerrel. Bár amúgy se váltottam volna csak ha nem lennék elégedett a gyári rendszerrel. Köszi

(#11048) woodworm válasza MaCS_70 (#11046) üzenetére


woodworm
veterán

Az SWRT-dev (leánykori nevén MerlinRdev) jó kompromisszum lehet a gyári fw és az openwrt között. Emelt wifi teljesítmény és engedélyezett 160MHz-es csatornaszélesség. Entware meg van gyári fw-hez is, tehát a torrent megoldható fw csere nélkül.

(#11049) MaCS_70 válasza Imi1981 (#11047) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nincs semmi baj a 65P wifis lefedettségével, nem gyenge az -- csak nem is kiemelkedő. Én elég rendesen méricskéltem elég komoly módszertannal, és az akkor még elég jól menő AC66-os egy válaszfalnyival stabilan többet tudott. Személyes OpenWRT-s tapasztalataim nincsenek, de akik azzal használják, hasonló javulásról számoltak be.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11050) adabo


adabo
csendes tag

Sziasztok,

A kernel szinten a flush one! log üzenetek mit jelentenek pontosan? Tele van fosva vele a router logja. Amúgy nem tapasztalok performance issue-t.

Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.