Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) nyimsolt válasza dkess (#9599) üzenetére


nyimsolt
tag

Szia,

Valóban az AX56U éri meg jobban (Dual-Band AX (2.4 GHz -en is AX). :) Ez lesz akkor a fő router.
Környezet:
A földszint egy régi kockaház, ami vert salakos blokkból (40 cm-es falak) épült. Durván 100 m2 alapterület. Az emelet (tetőtér beépítés) falai téglából és 2 szoba között gipsz karton.
A jelenlegi N18U a földszinten, többé kevésbé az alapterület közepén, 2 méter magasan egy polcon kapott helyet.

Költségkeret: max 80k.

Első körben megnézem, hogy mit mutat egy AX56U a N18U helyén. Aztán meglátjuk hogyan tovább. :) Ahogy korábban is írtam, az emeletre nem kell(ene) router, mert a LAN portjaira nem lesz szükség, mivel minden eleve már kábelen van aminek azon kell lennie. De ha nincs más az Asus kínálatában amivel stabilan megy az AiMesh akkor nem lesz más választásom :D
És ha elég 1 AX56U, akkor az udvarra az EAP110 helyére (épületen kívül, de száraz alatt van, soha nem éri az eső) mehet egy másik AX56U.

De ha van más javaslatod, szívesen meghallgatom.

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9602) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok egy olyan kerdésem lenne, van egy kozos router Asus ami 4G Sim kartyával hasznalunk a kolegákkal. Az lenne a kerdésem mivel csak az egyik kolegának akié a router van meg a router belépesi adatok: admin + a jelszo, képes router-en keresztul vissza nézni milyen oldalakat látogatunk a telefonunkon vagy ilyen adatokat nem tudd kiolvasni? Koszi a segitséget

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#9603) dkess válasza nyimsolt (#9601) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Ideidéznék egy hozzád hasonló környezetbe lerakott 2*AX56U -s felállással kapcsolatos tapasztalatokat: [link] . Aki írta azt úgy látom most is aktív itt ebben a úgyhogy bátran kérdezhetsz Tőle is.

Véleményem szerint 2*100 nm + udvarra kelleni fog a két egység. Ezt eggyel nem úszod meg. Nem az az érdekes, hogy pl. a 2.4 GHz meddig ér el, hanem az, hogy lehetőleg mindenhol legyen jó térerő mellett vállalható sebesség. Ui. hiába nézegetem, hogy jajdejó még az a 1-2 pálcika 2.4 GHz -en, ha kapsz mellé mondjuk 15 Mbps -t ... :) Ezt úgy a N18U margójára gondoltam.

Azonban a 2 db egység a földszint és emeleten legyen. Mind a két szinten lehet egy kicsit orientálódni a frekventáltabb helyek felé - pl. ahol rendeltetésszerűen a felhasználók és az eszközeik feldúsulnak (pl. nappali). A földszinten lehet kicsit az udvar felé is. Azaz pl. egy nappali a szobák felé eső oldalára, ha az udvarra is néz a nappali. Nem kell a két eszköznek pontosan egymás alatt-fölött lennie. Leegyszerűsítve tényleg az a lényeg, hogy ne a garázsban, tárolóban vagy spájzban legyen full térerő, hanem ott ahol kell ...

Az udvar egyébként micsoda? Egy 100 holdas pagony? Avagy hacienda amíg a szem ellát? Amennyiben ennél "átlagosabb", akkor nem kell kintre rakni különösebben semmit ...

(#9604) Soma01 válasza dkess (#9599) üzenetére


Soma01
veterán

Azért egy AX-es AiMesh csomópontnak megfelel az AX55. Nem? AP-ként azért nincs annyi dolga. Ezért nem kell annyi memória sem és az usb is felesleges. Persze fő routernek AX56U a minimum. Jól gondolom így ezeket?

(#9605) gabro0 válasza nyimsolt (#9595) üzenetére


gabro0
őstag

Szia!

Igen, jelerősségben érezhetően kevesebbet. Kis csalódás, de ez van.

Az N18U-t minimumra vett adóteljesítményen használtam évekig és mindenhol a lakásban (~50 m², tégla) -50 dBm jelerősség megvolt 100+ Mbit/s linksebességgel 20MHz-en 2x2-es rádióval (144 Mbit/s a max, ebben a konfigurációban). Ehhez képest az AX58U -60 dBm körül tud azonos környezetben közepesre vett adásteljesítménnyel...

Egy másik 1x1 rádiós low-end tablet közepesre vett teljesítmény mellett is gyengélkedik az AX58U-val (értsd: 4-es osztású WiFi státuszjelzőn 1-2 csík van, -67 dBm környékén), holott az RT-N18U-ra emlékeim szerint szinte maximális jelerősség mellett mindig maximális linksebességet hozott (65 Mbit/s).

Egy másik helyiségben maxra tekerve mindkét routert is próbáltam, az eredmények ott is hasonlóak voltak (N-es kapcsolattal) -10 dBm-el az RT-N18U javára. A linksebességre nem emlékszem, de az RT-N18U valamivel stabilabb volt.

AX-es kliensek ezen valószínűleg segítenének, de sajnos ezt egyelőre nem tudom tesztelni. Még :)

Szerintem vedd meg online és ha nem felel meg az elvárásaidnak, küldd vissza. Ez nem telefon, hogyha lesz rajta egy karc, akkor egyből értékcsökkent termék.

(#9606) Alex91 válasza gabro0 (#9605) üzenetére


Alex91
félisten

Es az AX58U-t 2,4 vagy 5 GHz-en hasznalod?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9607) blakey válasza gabro0 (#9605) üzenetére


blakey
titán

Mivel ismerem az említett routereket és használtam őket így azt tudom írni, hogy gyári rendszerrel, nálam az N18U lefedettségét egy AX82U, AX92U már tudja. ŐPróba nélkül valóban nehéz megjósolni, hogy másnál miként fog viselkedni a kiválasztott router.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9608) gabro0 válasza Alex91 (#9606) üzenetére


gabro0
őstag

A "teszteket" 2,4-en végeztem. Egyébként mindkettő rádió megy, ezt a Smart Connect cuccot bekapcsoltam, szóval mikor melyikre csatlakozik :)

Még ki kell kísérleteznem, mert az alapbeállításokkal túl agresszíven vált át 2,4-re.

[ Szerkesztve ]

(#9609) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van egy Asus RT-AC57u routerem. USB-n csaatlakozik rá egy HDD. Szeretném kintról is elérni. Hogyan tehetem ezt meg? OpenVPN-vel? Ha igen, pontosan hogyan?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#9610) dkess válasza Soma01 (#9604) üzenetére


dkess
őstag

Persze csomópontnak (node) megfelelhet a AX55. Ugyanakkor egy node -os felállás esetén lehet bevállalnám, hogy legyen mindkettő ugyanolyan (AX56U). Ugye jelen esetben 70K HUF vs. 80K HUF -ról beszélgetünk ...

(#9611) Alex91 válasza gabro0 (#9608) üzenetére


Alex91
félisten

Es most perverziobol nem nyomatod teljes intenzitassal?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9612) Soma01 válasza dkess (#9610) üzenetére


Soma01
veterán

Egy egy node-oshoz be lehet vállalni szerintem is. De 2, 3 vagy több csomópont esetén már tetemesebbre nő már az anyagiakban a különbség. Felesleges kiadni több pénzt a kelleténél.

Kültéri AiMesh eszköze van az Asusnak?

(#9613) dkess válasza Soma01 (#9612) üzenetére


dkess
őstag

Igen, persze - egy hálószobába mondjuk egy-egy mobiltelónak, hogy pittyegjen az e-mail meg a fb annak bőven elég az AX55 is ... :)

Nincs, sajnos. Mekkora területről lenne szó?

(#9614) nyimsolt válasza dkess (#9603) üzenetére


nyimsolt
tag

Szia,
Az udvar kb 800 m2. :) a N18u jelenleg ennek a területnek az 1/5-re épp kiér, de elég bizonytalan már, ezért tettem kintre AP-t, ami remekül le is fedi az udvart (meg a szomszédokat :D).

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9615) Soma01 válasza dkess (#9613) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem nem kell, csak kérdeztem. De néha jól jönne. Vann olyan ügyfelek, akik kültérre is kérnek WiFi lefedettséget.
Azért az AX55 szerintem annyira nem rossz, hogy email meg FB menjen max. rajta és csak 1-2 eszközt tudjon kezelni! :U Az ágyúval, vérébre sem egy jó taktika. Olvastam már pár megalomániás ajánlást WiFi router ügyben...

(#9616) dkess válasza nyimsolt (#9614) üzenetére


dkess
őstag

Mondok egy olyat, hogy pl. egy AX50 5 GHz -en besugároz egy egyszintes családi házat (nappaliból) plussz egy 840 nm -es telket 5 GHz -en (a 2.4 GHz -ről nem is szólva). Ahol a Digi ONT 2.4 GHz -es N -es WiFi -je tud vagy 10 Mbps -t - ott ez még 150 Mbps -el dönget ... Azért az AX más "állatfaj", mint a AC -s meg N -es WiFi -k ...

Amennyiben nem a ház túloldaláról plussz 10 méter meg + 3 falat átverve kell kijutnia a jelnek egy atombunkerből, akkor túl nagy gond nem lesz ... Amennyiben meg kellene, akkor az N18U -t még ki tudod rakni "buta" AP módba és, ha kint vagy huzamosabb ideig, akkor manuálisan átváltasz rá (azaz pl. az automata csatlakozás ne legyen a kliens eszközön pipálva) ...

@Soma01, #9615

Akkor szerintem érted mire céloztam ... :) Így van - nem kell mindenhova ágyúval verébre, de érdemes jól átgondolni, mit hogyan szeretnénk aztán meg semmilyen irányban nem átesni a ló túloldalára.

Ezek céges ügyfelek lennének? SOHO cuccokat szeretnének mindenképpen? Tudom, az ár, de ...

[ Szerkesztve ]

(#9617) Soma01 válasza dkess (#9616) üzenetére


Soma01
veterán

Ezek magánházak. Otthoni előfizetők. Csak van sok vezetéknélküli eszközük és szeretnék őket az egész lakás területén, több szinten is használnák, plusz az udvaron is.

(#9618) nyimsolt válasza dkess (#9616) üzenetére


nyimsolt
tag

Úgy legyen :) Meglesz az AX56U és beszámolok a tapasztalatokról :)

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9619) dkess válasza Soma01 (#9617) üzenetére


dkess
őstag

Hmm, érdekes munka lehet. Gyakorlatilag akkor végfelhasználói szintig mentek. Gyakorlatilag a router ajánlós topikkal kompatibilis dolgok (látom ott is aktív voltál) ... :)

Alapvetően itt mindig az lehet a kérdés - az egyebek mellett - hogy kültéren mi kell pontosan. Például elég, ha a nappali előtt levő teraszon mondjuk egy grillpartin legyen WiFi a "jónépnek" és mondjuk egy zenestreamelés se legyen akadály? Avagy mondjuk a telek túl végén szüretelés közben is folyamatos legyen a VoIP? A tapasztalat azért az, hogy pl. a VoWiFi -t hamarabb eldobálják ám a telefonok, mint ahogyan a térerő végére érnénk (kültéren pl. már "kétpálcánál" simán levághat, ahol a böngészés egyebek még folyamatos). Meg persze sok egyéb érdekes kérdések ...

(#9620) Soma01 válasza dkess (#9619) üzenetére


Soma01
veterán

Igen, gyengeáramú rendszereket szerelünk, riasztó, kamera, kaputelefon... De mindig mutatkozik igény az ezeket kiszolgáló internetes hálózat kiépítésére is. Meg hát el is vállaljuk, mert az is plusz pénz. Innen meg sorolják tovább az ügyfelek, hogy mit kellene még megoldani...Aztán megtudja mindezt a szomszed és neki is kell...
Legtöbbször csak a ház közelében kell WiFi lefedettség, az említett pl. sütögetés helyére, idejére. De jobban szeretnék kültéri eszközt is. Eddig ha ilyen kellett, megoldottuk úgy, hogy az ablakba tettük a routert és így elég volt a térerő kint is. De azért nem kell ez mindig. Eddig Asus eszközökkel oldottuk meg az eseteket. De sokszor érzem, hogy bizonyos helyzetekre más gyártó eszközei kellenének. Poe hiánya, plafoni AP hiánya, kültéri eszköz hiánya miatt. Pedig az Asus routerei nagyon jók és megbízhatóak. Az AiMesh rendszer is jól működik. Pláne ezen az áron.

(#9621) dkess válasza Soma01 (#9620) üzenetére


dkess
őstag

Igen, sajnos amennyiben kell "plafon AP" meg kültéri egy rendszerben kezelve "értelmes" Mesh -el, akkor a következő értelmezhető lépcsőfok az Omada -k meg az UAP -k (persze az ahhoz passzoló vezérlőkkel) ... Ez meg már kicsit más játszótér már ...

Pedig a TP-Link -nek is vannak tök jó kültéri repeater -ei (AP módot is támogatnak, meg az e tekintetben "semmire nem jó" OneMesh -t) meg akár szektorsugárzói, de azokat nem passzintod egy mesh rendszerbe az Asus -okkal ... Még a TP-Link -et valamilyen szinten érti az ember, hogy nem akarja kannibalizálni az Omada -k piacát (pedig azok ugye máshova "jók"), de az Asus igazán tarolhatna ebben a szegmensben ...

(#9622) mrmft válasza nyimsolt (#9618) üzenetére


mrmft
senior tag

Ha tudsz meg nyujtozkoni az AX58U jobb lefedettsegben, porbaltam mind a kettot, megeri a felarat. Ha van ra keret, semmikeppen nem ajanlanam a kisebbet.
AXbol ami combos lefedettsegben sajt tapasztalat szerint az az AX92U, es Blakey probai alapjan az AX82U. Az ex N18U-d elgge magasra teszi a lecet.

(#9623) gabro0 válasza Alex91 (#9611) üzenetére


gabro0
őstag

Társasházban lakok és gondolok másokra is :) Mindenkinek jobb lenne, ha nem maxon menne a legszélesebb frekin az idő legnagyobb hányadában fölöslegesen a ki tudja hány AP. Tekints rá úgy, mint egyfajta optimalizáció.

(#9624) blakey válasza gabro0 (#9623) üzenetére


blakey
titán

A gyártó már optimalizálta helyetted. :) De tényleg, az Asus terület alapján osztályozza a routereket, míg az N18U maximálisan tudott mindent addig pl. egy AX58U nagyjából 70%-on pörög, az AX92U, AX82U már olyan 90%+ körül. Ha megfigyeled akkor az ajánlások között szerepel, hogy hány négyzetméterre ajánlott.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9625) Ellis-


Ellis-
csendes tag

Sziasztok!
Digis szolgátatói eszközből van lehozva kábellel az internet egy asus routerbe. A lentihez szereztem egy másik szintén asus routert, ezeket össze lehet valahogy kapcsolni vezeték nélkül, hogy az egész házba legyen wifi?
Egy AC51U és egy AC65P-ről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#9626) Alex91 válasza gabro0 (#9623) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, en is levettem gyengebbre a 2,4 GHz-et, de biztos nem xopatnam magam, ha kisebb teljesitmennyel nem jo a net.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9627) Gubek-Einste válasza Ellis- (#9625) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nem de CFW alatt megoldható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9628) lacy86


lacy86
addikt

Hello,

Olvastam itt korabban, hogy tobben google DNS-t allitanak be a routerben. Nem vagyok egy nagy szaki de ez miert jo?
Elore is koszi a valaszt :)

(#9629) Tamarel válasza lacy86 (#9628) üzenetére


Tamarel
senior tag

Mert gyorsabb és kevesebb a probléma vele. AdGaurd-dal reklámblokkolni is lehet.
[link]

(#9630) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Nyugdíjba küldöm az n18u router, helyette szeretnéknk két darab ax58u-t, vagy ax56u-t.
A ház két távoli sarkába tenném utp kábellel összekötve. A célom a nagy lefedettség. Ebben jobb az ax58u ? Gondolom számít a +2 antenna.

(#9631) vicces válasza qpakcovboy (#9630) üzenetére


vicces
addikt

csak pár sorral lejjebb írták: [link]

:)

(#9632) dkess válasza qpakcovboy (#9630) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Inkább legyen - AX82U+AX56U. Ez főleg amennyiben az egyik a felhasználók illetve az Ő eszközeik tekintetében frekventáltabb (pl. nappali) lenne ...

Ugyanannyiba kerülne, mint mondjuk 2*AX58U ...

(#9633) qpakcovboy válasza dkess (#9632) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Köszi a tippet, utána olvasok.

(#9634) lacy86 válasza Tamarel (#9629) üzenetére


lacy86
addikt

Koszi.

DNS1 es DNS2 szerverhez adhatok ket kulonbozo “elérést”?
Pl.: DNS1 1.1.1.1
DNS2 1.0.0.1

[ Szerkesztve ]

(#9635) blakey válasza lacy86 (#9634) üzenetére


blakey
titán

Sőt, így kell csinálni, elsődleges, másodlagos DNS. Keverheted is, tehát Cloudflare és Google, stb. Egyébként én is a Cloudflare DNS-t használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9636) norbertoth


norbertoth
senior tag

Mely csatornákat érdemes beállítani Asus AX92U-n, az ax és ac részben? Lehetséges hogy emiatt nehezebben vagy lassan töltenek be weboldalak mert nem jó a csatorna?!

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#9637) Gubek-Einste válasza norbertoth (#9636) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindig a helyi viszonyoknak megfelelően kell megtenni a beállítást, nem lehet eszköz specifikusan meghatározni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9638) norbertoth


norbertoth
senior tag

Akkor azt soha nem fogom tudni hogy mi az optimális :DD

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#9639) norbertoth


norbertoth
senior tag

Ez milyennek számít? Úgy látom nem túlterhelt az adott csatornák java része. Mégis lassan tölt be weboldalakat minden eszköz, viszont mobilneten nem, de a sebesség rendben van speedtest szerint, csak az ipv6-ra tudok gondolni, mert állítólag a vodafone-nál az nem remekel sajnos, ki volt az kapcsolva nekem de új modem lett pár hete és gondolom ipv6 lett.

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#9640) norbertoth


norbertoth
senior tag

sorry a kép lemaradt :B

[kép]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#9641) Gubek-Einste válasza norbertoth (#9639) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2.4 GHz-en 1-es, 5 GHz-en pedig 150 felett ha a kliens eszközök támogatják.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9642) leante


leante
csendes tag

Sziasztok,

vettem egy AX58U routert, a gyári firmware van rajta (.386_41700), PPPOE kapcsolódik a netre (telekom), de az IPTV nem megy róla (a telekomos sagemcomról viszont igen). Ami a fórumos hozzászólásokat olvasgatva furcsa, hogy a LAN->IPTV menüpontban nincsen IGMP snooping, a Wireless-> Professionalben viszont igen.

Ez jelentheti azt, hogy LAN-on nem tudja az IGMP snoopingot? Esetleg egy firmware downgrade, vagy bármely más firmware megoldhatja a problémát?

Köszi szépen a segítséget előre is, lassan egy hónapja szenvedek vele...

(#9643) woodworm válasza leante (#9642) üzenetére


woodworm
veterán

Engedélyezd a Enable multicast routing-ot.

(#9644) leante


leante
csendes tag

Engedélyezve van (már gyárilag engedélyezve volt), olvastam hogy az jelenti az igmp proxyt

(#9645) pixta78 válasza Tamarel (#9629) üzenetére


pixta78
senior tag

Pingben lenne gyorsabb? Mert átállítottam én is 1.1.1.1, 1.0.0.1-re de speedtesten nem vettem észre semmiben különbséget.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#9646) Tamarel válasza pixta78 (#9645) üzenetére


Tamarel
senior tag

A névfeloldás gyorsabb... vagyis minél nagyobb és bonyolultabb egy weboldal, annál jobban észrevehető a gyorsabb betöltődés.

(#9647) pixta78 válasza Tamarel (#9646) üzenetére


pixta78
senior tag

Köszönöm és megbízható? Már hogy a saját kis LAN- omat rábízhatom?

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#9648) blakey válasza pixta78 (#9647) üzenetére


blakey
titán

Igen, nyugodtan, évek óta egyedi DNS-t használok és hosszú ideje a Cloudflare-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9649) Alex91


Alex91
félisten

AX92U, 5 GHz csatornak mar megint behaltak...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9650) blakey válasza Alex91 (#9649) üzenetére


blakey
titán

Mind a kettő?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.