Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) Rederik válasza woodworm (#9500) üzenetére


Rederik
tag

Hello,

A kábelen megy bele a net, így WIFI-n csatlakozok rá. Laptoppal próbálom mérni, mert a telefonnal lassabb. Ugyanazzal a laptoppal megmértem a "fő" routernél is a WIFI-t, ott megy 300mb/s felett. Az extendernél olyan 260-280Mb/s-ig megy fel.

(#9502) Gubek-Einste válasza Rederik (#9501) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen wifi adapter van a laptopban?
Milyen típusú az elsődleges eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9503) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Üdv
Asus AX 58U routeten a smart connectet ajánlott bekapcsolni?
Köszi

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#9504) Gubek-Einste válasza szaboi6512 (#9503) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, jobb ha mindkét sávon más az SSID, ha ugyan akkor abból gondok lehetne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9505) sgeza válasza szaboi6512 (#9503) üzenetére


sgeza
veterán

Én használom. Gondolom ezért van kitalálva. Azt gondolom, hogy a router ezt lekezeli. Eddig nem volt vele gondom. Ez nem csak egyszerűen azonos SSID, hanem egy funkció, amit intéz a router. Mindenesetre vesztenivalód nincs. Próbáld ki, és ha problémába ütközöl, akkor majd kikapcsolod!

(#9506) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Merlin került rá, entware csomagot tennék rá, de No such file or directory üzenet jön.
Valaki tudja a megoldást?
Enable JFFS custom scripts and configs engedélyezve van.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#9507) MaCS_70 válasza sgeza (#9505) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is így gondolom.

Köztudottan nagy ellenzője vagyok az azonos SSID-k használatának, mivel bőven volt alkalmam megtapasztalni a mellékhatásaikat.

A saját AX92-esemen és két általam gardírozott AX58-ason eddig szűk egy év alatt hibátlanul teljesít a Smart Connect. Logikusan végiggondolva az egységes kezelés meg kell, hogy tudja oldani az azonos SSID-k problematikáját.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9508) TeeJay


TeeJay
félisten

Valaki meghajtotta már 1000-es neten az AX82U-t?
Torrent masszívan és mellé proci terhelés infók.
Jó lenne tudni milyen HWNAT van benne és mennyire fekszik meg a gyors pppoe net meg a torrentes TCP+uTP forgalom alatt :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9509) redbiro válasza MaCS_70 (#9507) üzenetére


redbiro
őstag

ugyanez a tapasztalatom. már egy ac88u/ac68u párosnál sem láttam semmi hátrányát, most egy ax92u párnál is tökéletesen működik. minimum kétnaponta rá szoktam nézni, egyszer sem láttam még 2,4-en olyan eszközt ami tudja az 5Ghz-et.

it never gets easier, you just go faster

(#9510) blakey válasza TeeJay (#9508) üzenetére


blakey
titán

Mi az, hogy milyen HWNAT van benne?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9511) mrmft válasza blakey (#9510) üzenetére


mrmft
senior tag

Van "szoftveres HWnat" allitolag, gondolom erre gondol.

[ Szerkesztve ]

(#9512) blakey válasza mrmft (#9511) üzenetére


blakey
titán

Tudom mire gondol, de azok a régi Broadcom routerekre volt jellemző, ezek az új routerek erősebbek, mint pl. az általa használt AC65P vagy 1200GU.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9513) poolbig válasza sgeza (#9441) üzenetére


poolbig
aktív tag

Szia!
Szóval a MU-MIMO tényleg nincs alapból bekapcsolva?
Ezek közül melyik beállítás az?

:R

[ Szerkesztve ]

(#9514) blakey válasza poolbig (#9513) üzenetére


blakey
titán

Alapból be van kapcsolva és a Professzinális alatt van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9515) vargalex válasza blakey (#9512) üzenetére


vargalex
félisten

Attól még előfordulhat, hogy tisztán CPU erőből oldják meg a NAT-ot... És erre kíváncsi a kolléga.

Alex

(#9516) blakey válasza vargalex (#9515) üzenetére


blakey
titán

Szerintem már volt erről szó, nem CPU-ból oldják meg. Nem CTF van az AX92U-ban vagy az AX82U-ban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9517) Intruder2k5 válasza mrmft (#9511) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szoftveres HW NAT biztosan nincs, ahogy fából vaskarika se. Különféle szoftveresen gyorsított NAT megoldások vannak, amit hol Fast-Path, hol BCM NAT, hol CTF vagy egyéb varázsszavakkal illetnek, és amik bizonyos információkat nem kezelnek, ignorálnak, ezzel gyorsítva a címfordítás folyamatát.

(#9518) poolbig válasza blakey (#9514) üzenetére


poolbig
aktív tag

Hali!
Hát, ha az ott "alul" (802.11ac Multi-User MIMO és OFDMA/802.11ax MU-MIMO), akkor nekem alapból ki van kapcsolva. :(

(#9519) blakey válasza poolbig (#9518) üzenetére


blakey
titán

Nincs más MIMO, kapcsold be ha azt szeretnéd. Gyári rendszer? AX92U- és AX82U-n szerintem alapból be van kapcsolva, de azért van rajta kapcsoló, hogy a kívánt opciót válasszuk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9520) blakey válasza blakey (#9519) üzenetére


blakey
titán

Megnéztem, rosszul emlékeztem, alapból tiltva van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9521) poolbig válasza blakey (#9519) üzenetére


poolbig
aktív tag

Igen, gyári AX58U.
Bekapcsoltam mindkettőt. Milyen változásokra számíthatok?

(#9522) blakey válasza poolbig (#9521) üzenetére


blakey
titán

Van aki szerint érdemes kikapcsolni, én nem használom. [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9523) sgeza válasza poolbig (#9518) üzenetére


sgeza
veterán

Ezért írtam, nekem is ki volt kapcsolva alapból. És igen, erre a beállításra gondoltam.

(#9524) egykori


egykori
őstag

Ezzel a megjegyzéssel lehet vagy kell valamit csinálni, hogy ne írja ki? Nem tudom, mi az ettől jobb időzóna beállítás (AC-65P). :F

[ Szerkesztve ]

(#9525) poolbig válasza blakey (#9522) üzenetére


poolbig
aktív tag

Nos, az eredményeket alátámasztom. AX-es telefonom bekapcsolt MU-MIMO-val 300mbps-el töltött le, kikapcsolttal meg tolta 400-al.

(#9526) gahor72 válasza egykori (#9524) üzenetére


gahor72
aktív tag

felejtsd el. asus bug. Bár van akinél müxik.

(#9527) egykori válasza gahor72 (#9526) üzenetére


egykori
őstag

Sejtettem, köszönöm. Az előző, N15U routernek nem volt problémája az időzónával.

(#9528) sgeza válasza poolbig (#9525) üzenetére


sgeza
veterán

Mondjuk egy mérés nem mérés! Ebből én még nem vonnék le következtetést. Ekkora különbség simán előfordul két, beállítás változtatás nélküli mérésnél is.
Én egyébként MU-MIMO-val mértem 700-at is, megnézem én is majd kikapcsolva is.

[ Szerkesztve ]

(#9529) blakey válasza egykori (#9527) üzenetére


blakey
titán

Nekem most sincs de nem is volt. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9530) poolbig válasza sgeza (#9528) üzenetére


poolbig
aktív tag

Most mértem MU-MIMO nélkül egy 691-et. De akkor még játszok vele. Az is lehet, hogy csak az AX-nél kapcsolom be. Mondjuk ott volt több beállítási lehetőség is.

(#9531) deflex válasza blakey (#9529) üzenetére


deflex
tag

Nekem még sohasem volt jó. N18U, AC66UB1, AC65P routereken is problémázott. Esetleg feldobhatnál egy képet a beállítasaidról, hátha valami csoda folytán nálam is helyreállna a rendszer.
Előre is köszi!

(#9532) Rederik válasza Gubek-Einste (#9502) üzenetére


Rederik
tag

Hello, nem tudom pontosan a wifi adaptert, de 5Gz képes. A fő router pedig egy AC66-os Asus router.

(#9533) Madoc válasza deflex (#9531) üzenetére


Madoc
veterán

Nekem se volt jó soha egyik asus routeren sem.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#9534) blakey válasza deflex (#9531) üzenetére


blakey
titán

Olyan sok lehetőség nincs. A System log/General log alatt milyen időt mutat, miennyiben tér el a gépeden lévő időtől? Az Administration/System fül alatt beállítom az időzónát és, hogy mikor van óraátállítás (általában a 4-ik vasárnap) és nagyjából ennyi ami az időzónát illeti.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9535) poolbig válasza gahor72 (#9526) üzenetére


poolbig
aktív tag

Ja, nekem is volt pár Asus routerem (66B1, 1200, 65P, AX58, stb.), de egyiknél sem tudtam beállítani, hogy jó legyen. Igaz, ez nem biztos, hogy a router hibája. :D

(#9536) Madoc válasza blakey (#9534) üzenetére


Madoc
veterán

Ugyanigy van, mégsem jó.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#9537) Dragon3000 válasza blakey (#9534) üzenetére


Dragon3000
veterán

Megnéztem, mert nekem is asus van, 3 másodperc az eltérés :D

(#9538) gabro0 válasza blakey (#9534) üzenetére


gabro0
őstag

Milyen oprendszer alól van a képernyőkép?

(#9539) blakey válasza Dragon3000 (#9537) üzenetére


blakey
titán

0,7 sec az eltérés. :D

#9538gabro0
macOS

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9540) gahor72


gahor72
aktív tag

Ha jól emlékszem, blakey már posztolta ezt a beállítást, akkor próbálkoztam vele de nem jött össze. Elengedem.

(#9541) poolbig válasza sgeza (#9528) üzenetére


poolbig
aktív tag

Csak nem hagyott nyugodni a dolog. AX-es telefon (Mi 10) letiltva a MU-MIMO 500 alatt nem is produkál. Ha meg be van kapcsolva, 300 a limit, egyszerűen fixen beáll 300-ra a DL.

(#9542) egykori válasza blakey (#9539) üzenetére


egykori
őstag

Akkor lehet, hogy ez OS függő?
Ettől függetlenül megnyugtató, hogy nem csak nálam van így. Remélhetőleg semmibe nem játszik bele az "állított" időzóna eltérés.

(#9543) deflex válasza blakey (#9539) üzenetére


deflex
tag

Akkor lehet az OP rendszer a kulcs a hibához, és Windows rendszeren veszik össze az időzónabeállítás az ASUS routerrel.....
Gyanítom többségünk azon próbálkozott. (Linux esetén van valakinek infó?)

(#9544) blakey válasza egykori (#9542) üzenetére


blakey
titán

Annyiban igaz, hogy akkor írja ki, hogy eltérés van ha az adott eszközön más az időzóna. Tehát nem OS függő hanem időzóna függő, nálam Windows alatt is jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9545) egykori válasza blakey (#9544) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, akkor így már érthető - igen, 1 mp körül van az eltérés.

Mivel nem régen van meg a 65P, így ismerkedési időszakban vagyok.

Még egy dolgon gondolkodtam: csináltam egy biztonsági mentést a beállításaimról. Ha netán vissza kellene állítani, akkor a LAN-ban beállított eszközök fix IP címei és a Samba megosztási információk is visszajönnek?

(#9546) woodworm


woodworm
veterán

Igazából nem a minimális másodperces eltérésben látom a problémát, hanem abban, hogy CET beállítás mellett is UTC időzónában van a router.

[ Szerkesztve ]

(#9547) sgeza válasza woodworm (#9546) üzenetére


sgeza
veterán

Állítsd el az időzónát valahova tök máshova, mentsd el, majd állítsd vissza! Hátha észhez tér!

[ Szerkesztve ]

(#9548) blakey válasza egykori (#9545) üzenetére


blakey
titán

Mármint mi érthető? Mert, ahogy írtam, csak akkor jelenik meg a figyelmeztetés ha az időzóna eltérő. 1 másodperc vagy 3 nem számít eltérésnek.
A mentés visszatöltése mindent "beállít".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9549) gabro0 válasza blakey (#9539) üzenetére


gabro0
őstag

Azt hiszem megvan, ugye nem magyar nyelven használod? :)

(#9550) blakey válasza gabro0 (#9549) üzenetére


blakey
titán

Ott van 2 kép, magyar nyelven van. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.