Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) mrmft válasza dkess (#10700) üzenetére


mrmft
senior tag

Tobbszor leveleztem Ericcel. Szoval nincs mitol felned. Leirtam mik a kriteriumai a supporthoz. Valamint azt is nezi, mennyi eladott keszulek van az adott modellbol. Ezert van meg mindig supportban az AC68U. Nem kell mast bele latni.

(#10702) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Picit most hogy olvasom ezeket a bejegyzéseket húzom a szám, hogy nem ax58u-t vettem az ax82u helyett, de akinek 58u-ja van merlinnel, kérlek erősítsétek meg, hogy lehet-e egyszerre két wan-t használni, és ezzel egyidejűleg összevonni két lan portot, hogy az arra kötött eszközön 2Gbit legyen a sebesség 802.3ad-val.

http://totesz.myminicity.com/

(#10703) mrmft válasza Kronk (#10702) üzenetére


mrmft
senior tag

Gyari FW: Dual WAN van, LAN link osszefogas szerintem nincs AX58U-n. De most nincs elottem eppen.

(#10704) dkess válasza mrmft (#10701) üzenetére


dkess
őstag

Apróság, de nem az AC68U -val kapcsolatban elmélkedtem, hanem az AX68U -ról. Ez ugye eladások tekintetében éppen a nulláról indult elég combos áron (a vele megegyező SOC -ot tartalmazó AX92U -val volt egy árban, aminek a WiFi -s szekciója nem kicsit más ligában focizik). Itt mindjárt lett Merlin ... NEm mellesleg AX92U sem Merlin támogatott - így ilyen előzménye sem volt ennek a lépesnek ...

AX82U -nál (ami meg egyszerűbb mutatványnak tűnik) meg most sincs. Én egy kicsit ezt anomáliának tartom.

@Kronk, #10702

Szerintem annyira ne bánd. Jó router az a AX82U és árban sem volt pl. a másfélszerese az AX58U -nak. Szerintem sokkal szebb is ... :D

Úgy egyébként olvasgattam most AX58U + merlin témában és mintha nem lenne azért teljes értékű 4x4 az azért. Amennyire jól értettem most villám utánaolvasással az inkább T4R2 lesz csak ...

(#10705) blakey válasza Kronk (#10702) üzenetére


blakey
titán

Azért gyári szoftverrel az AX82U jobb, csak Merlinnel lesz az AX58U valamivel közelebb az AX82U-hoz. Azt még nem tudom, hogy mennyire van közel hozzá, még nem tudom tesztelni idő hiányában.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10706) blakey válasza dkess (#10697) üzenetére


blakey
titán

AX58U-al még nem volt iperf3 mérés, nem tudom mire képes

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10707) blakey válasza dkess (#10704) üzenetére


blakey
titán

Úgy egyébként olvasgattam most AX58U + merlin témában és mintha nem lenne azért teljes értékű 4x4 az azért. Amennyire jól értettem most villám utánaolvasással az inkább T4R2 lesz csak ... - nagy valószínűséggel igen:

Egyébként az ilyen bővített információk miatt is szeretem a Merlint. Ezek mind hiányoztak az elmúlt 2 évben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10708) #78121280 válasza Kronk (#10702) üzenetére


#78121280
törölt tag

Volt ilyenem és 802.3ad nem tud, se gyárival se Merlinnel. :)

(#10709) woodworm válasza blakey (#10688) üzenetére


woodworm
veterán

"ebből indultam ki, illetve korábban említett hack-ből, hogy már Merlin alatt is megvan a 4x4."

A félreértések elkerülése végett, a korábban linkelt merlinrdev oldalnak sok köze nincs Merlinhez. Az említett módosítás az ottani kódban szerepel.
A wikidevi szerint egyébként 2x4:4 az ax58u, tehát a tapasztalt sebesség nem mond ellent az eddigi specifikációnak. Akinek gyári fw van még a routeren, az megfelelő klienssel ellenőrizheti, hogy ott is így működik-e

(#10710) blakey válasza woodworm (#10709) üzenetére


blakey
titán

korábban linkelt merlinrdev oldalnak sok köze nincs Merlinhez - azt tudom, meglepetés volt, hogy megvan az 1300Mbps Tx-em.
Nem mélyedtem bele a témába, mert nem érdekelt különösebben illetve csak és kizárólag a Merlin FW miatt gondolkodtam el a megvételén ami meg is történt. Ha később lesz időm akkor megnézek 1-2 dolgot, de szinte biztos vagyok, hogy az AX82U-t nem fogja 1:1-ben hozni. Akinek nem kell a Merlin FW annak az AX82U jobb választás lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10711) nyimsolt


nyimsolt
tag

Sziasztok,
Hozzám került egy notebook amiben Intel AX201-es wifi kártya van. Ez elvileg tudja a 160 Mhz-et is az 5 Ghz-en
Mivel eddig itt AX-esként csak telefon volt itthon, a 160 MHz nem volt engedélyezve. Ekkor ez a gép 5 Ghz-en 574-649 Mbps-es kapcsolatot tudott összehozni (viszonylag távol van a routertől).
Amint bekapcsolom a 160 Mhz-.et abban a pillatban csak 206-270 Mbps-t ír a Win kapcsolati sebességnek.
Hol lehet a gond?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#10712) nyimsolt válasza nyimsolt (#10711) üzenetére


nyimsolt
tag

Az kimaradt , hogy AX55U a router ;)

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#10713) woodworm válasza nyimsolt (#10712) üzenetére


woodworm
veterán

Az nem is tudja a 160MHz-es csatornaszélességet.

(#10714) nyimsolt válasza woodworm (#10713) üzenetére


nyimsolt
tag

az 55 tényleg nem... ez van ha multitaskol az ember. Elnézést... :R
Szóval a router AX58U ;)

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#10715) szaboi6512 válasza nyimsolt (#10711) üzenetére


szaboi6512
őstag

[link]

A router menüjében annyit is ír?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10716) nyimsolt válasza szaboi6512 (#10715) üzenetére


nyimsolt
tag

Ezt az előbukkanó infót még nem láttam az én routerem webes felületén.
Smart connect van beállítva, nincs külön a 2.4 és az 5 Ghz.

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#10717) szaboi6512 válasza nyimsolt (#10716) üzenetére


szaboi6512
őstag

Húzd rá az egeret, de nem tudom hogy Smart connect esetén is jelen van-e....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10718) nyimsolt válasza szaboi6512 (#10717) üzenetére


nyimsolt
tag

Csak annyír ír, hogy Smart Connect és a SSID neve...

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#10719) nyimsolt válasza nyimsolt (#10718) üzenetére


nyimsolt
tag

este majd amikor elcsendesedik a ház újra indítom a routert.
Az jutott még eszembe, hogy az Aimesh nem lehet-e ami bekavar. Egy AC57u v3 van node-ként beállítva az udvaron

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#10720) -Maujuri-

Sziasztok
Az asus instant guard használható? Jó? Hatékony? Vagy csak parasztvakítás?

(#10721) nyimsolt válasza nyimsolt (#10719) üzenetére


nyimsolt
tag

Router újraindítás után sem lett jobb az AX-es gép kapcsolati sebessége. :(

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#10722) szaboi6512


szaboi6512
őstag

5ghz.-en 1.2 gbps-neķ kéne lenni legalább....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10723) totron


totron
addikt


Minden ilyen kialakítású router tulajdonosához szól a felhívásom. Akinek van affinitása a dologhoz, fényképezhetne rajta ananász- és sajtszeletet. De lehet kiwi is vagy bármi mással is kombinálva ami van otthon és amit hoz a fantázia. Az ananász-sajt kombináció az elsődleges. Az sem baj, ha lyukacsos.

(#10724) GSP válasza totron (#10723) üzenetére


GSP
aktív tag

Mi is lenne a cél, ha szabad érdeklődni?

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#10725) totron válasza GSP (#10724) üzenetére


totron
addikt

Mezei vizuális installáció. Fejben megszületett még a keresgélés fázisában, végül nem ez lett, nem rendelkezem ilyennel, másokból viszont kinézem. Ennyi lenne a történet.

(#10726) nyimsolt válasza szaboi6512 (#10722) üzenetére


nyimsolt
tag

Szia,

játszottam a router beállításaival az imént.
80 Mhz-en bepipáltam ezt (Csatorna automatikus kiválasztása (pl. DFS-csatornák)) és a vezérlő csatotna (auto-n van) felugrott 100-ra és 1.2 Gbps lett azonnal a kapcsolat sebessége.
160Mhz-t bekapcsolva (minden mást változatlanul hagyva, tehát a DFS csatorna mellett is pipa), a sebesség leesett 207 Mbps-re és a vezérlő csatorna 36-ra ugrott vissza.
Továbbra is 160 Mhz és a vezérlő csatolnát fixen 100-ra téve a sebesség felmet 276-ra.
Alakul ez, játszom még vele. Érzésem szerint 160 Mhz és a 100-as vezérlő csatorna lesz a helyes megoldás, csak ezt a gép vagy a router nem érti :D

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#10727) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Nyilván helyfüggő mert wifi.
Nekem a 64-es csatornáról nem mászik el.
Ott 2.4 gbps a kapcsolati sebesség az Ax201 kártyával.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10728) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok

Használ itt valaki AX55 routert ? Ha igen meg tudná mondani hogy a Wifit hol lehet kikapcsolni?

köszönöm

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10729) szaboi6512 válasza Apucy01 (#10728) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nekem 58U van, de gondolom megegyezik vele.
Vezeték nélküli->Professzonális->Rádió engedélyezése->Nem

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10730) Apucy01 válasza szaboi6512 (#10729) üzenetére


Apucy01
őstag

köszi!

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10731) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Azon gondolkozom, hogyan tudnám az AX82u funckióit teljesen kihasználni, egy Telekomos router mögött, ha az asus nem tárcsáz fel mondjuk,
Tehát a telekomos tárcsáz fel, adja a dhcp-t, és minden mást az asus, wifi, openvpn, asusddns, stb...
Megoldható ez valahogyan?

http://totesz.myminicity.com/

(#10732) Kronk válasza Kronk (#10731) üzenetére


Kronk
őstag

lejárt a szerk.
És minden eszköz a telekomosra lenne kötve, a router, és minden vezetékes eszköz :)

http://totesz.myminicity.com/

(#10733) dkess válasza Kronk (#10732) üzenetére


dkess
őstag

Mi ez a "Telekom -os router"? ADSL vagy HGW vagy ONT?

Alapvetően igen. AX82U AP módban és kész. Persze ekkor is tehetsz vezetékes klienst az AX82U -ra ami ahhoz van közel. Persze így minden tudását nem tudod kihasználni az AX82U -nak (de a jelzettek menni fognak).

(#10734) Kronk válasza dkess (#10733) üzenetére


Kronk
őstag

Technicolor ont.
De pl ha a ont-re kötök egy nast és a routert, a routeren beállítom az asus ddnst, akkor hogyan tudom kintről elérni a ddns címmel a nast, ezt nem látom át :F

http://totesz.myminicity.com/

(#10735) dkess válasza Kronk (#10734) üzenetére


dkess
őstag

Akkor az ONT router módban is van - mivel, ha jól értem a Synology NAS arra van kötve. Az AX82 meg vagy router módban (ekkor dupla NAT) vagy AP módban. Amennyiben van lehetőség a duplabetárcsázásra, akkor érdemes lehet azzal élni (ekkor a AX82U router módban és a NAS -t e mögé kellene rakni), mert egyszerűsödhetne az életed.

A DDNS legegyszerűbben és pongyolán elmagyarázva. Az megvan, hogy pl. a WhatsMyIP oldalak hogy működne? Felkeresed és kiírja a public IP -det (ahogyan az internet felől látszik). DDNS hasonló - pl. a router pinget egy DDNS szervert. Az meg fogja a kapott IP címet és elrakja valamint a hozzád tartozó DDNS címhez regisztrálja.

Ez két esetben lehet probléma - megoldhatatlant igazából csak az elsőben:

1.

Szolgáltatói NAT (cgNAT) mögött vagy. Ekkor ugye a public IP -vel nem találhatnak rád (mert a Te router/ONT külső IP -s ettől különbözik), mert szolgáltatói oldalról nincs átirányítás és a konfigba nem is tudsz belenyúlni. Viszont adott esetben ki tudod kérni magad belőle ...

2.

Magadat dupla-NAT -olod be. Pl. ONT router módban és a saját routeredet is router módba rakod. Amennyiben nincs cgNAT, akkor az ONT külső IP -je lesz a publikus IP -d - azaz legalább idáig el lehet jutni kívülről. Ami a jó hír, hogy egyes szolgáltatóknál van hozzáférés az ONT -hoz (pl. Digi -nél nincs, de T -nél van) és ott tudsz mondjuk DMZ -t állítani a saját routered külső IP címére (avagy csak az érintett portokat forwardolod). Amennyiben a saját routered AP módban van, akkor meg simán port-forward a NAS -ra vagy akármire amire akarod.

Amennyiben meg a saját routered a router csak, akkor meg ott állítod a port-foward -ot ...

+1.

Amennyiben cgNAT is van meg magadat is dupla-NAT -olod. Tulajdonképpen a fentebb leírtak kombinációja érvényes ... :)

Egyébként level2 -es szint, ha nem portokat nyitogatsz a nagyvilágra, hanem pl. OpenVPN -el jössz be a NAS -ra ...

(#10736) Kronk válasza dkess (#10735) üzenetére


Kronk
őstag

Az ont-n és az épített nason is van 2,5Gbites port, szóval ezért szeretnék mindent az ont-re kötni, mert így tudnám a legjobban kihasználni a sebességet.
Nem szeretnék dupla natolni, és hála az égnek nincsen szolgáltatói nat sem.

http://totesz.myminicity.com/

(#10737) dkess válasza Kronk (#10736) üzenetére


dkess
őstag

Értem, akkor az ONT router módban és az AX82U -t tedd AP módba. DDNS is mehet és az ONT -on állítasz port-forward -ot a NAS -ra, ha kellene.

Az openvpn -t pedig mehetne arról az épített NAS -ról ...

(#10738) Kronk válasza dkess (#10737) üzenetére


Kronk
őstag

na ha lesz pár szabad órám akkor megpróbálom, csak nem tudom, hogyha nem az asus tárcsáz, csak AP módban van, hogy fog működni az asus ddns szolgáltatása ha nem az asusra van kötve pl a nas.
Illetve az openvpn is mehet az asusról AP módban?

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#10739) dkess válasza Kronk (#10738) üzenetére


dkess
őstag

Most nincs nálam az AX82U, de szerintem meg lehet csinálni. Most egy off-topik routerrel megcsináltam csak próbaképpen (illetve korábban, de mindegy) és nem volt gond.

A tekintetben ismételni tudnám magamat, hogy szerintem: Az openvpn -t pedig mehetne arról az épített NAS -ról (mondjuk akár a DDNS is, de mindegy) ...

(#10740) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Sziasztok
Bocs, az OFF-ért, de szerintetek mennyiért érdemes meghirdetni egy AC56U-t?

(#10741) Blackmate


Blackmate
senior tag

OpenVPN vs. ASUSWRT-Merlin RT-AC68U 386.2_4 gond:
Szépen beállítottam az OpenVPN-t (TUN mód), kliensek tudnak csatlakozni. Viszont a VPN kliensekről nem tudom elérni a LAN hálózaton levő eszközöket. Jól sejtem, hogy routing kellene a VPN subnet és a LAN hálózati címtartomány között?

(#10742) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok!

Megcsináltam a portnyitást a routeren soksok javaslatára Mac cimhez rendelt fix ip vel .
Eddig minden szép és jó ám ha ezeket a beálításokat alkalmazom az az a dns szervernél kiveszem az automatikus csatlakozást és beírom ami látszik is a 4. képen a router wan ledje pirosan világít kék helyett
és mind ezek után jön ez!!


mpo
kollégával túlóráztunk rajta tegnapelőtt este és tegnap délután de nem oldodott meg sajnos... szegénynek már biztos az agyára mentem. :((

Valakinek valami ötlet? srácok pls!!!! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10743) MaCS_70 válasza (ex)Cat (#10740) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálunk nagy nehezen 5e Ft-ért ment el egy hat éves AC56u.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10744) dkess válasza Apucy01 (#10742) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Az a "Mac cimhez rendelt fix ip vel" pont nem látszik a harmadik képen (ami látszik az is üres) ...

PPPoE bejelentkezési adatokat ne tegyél közhírré. A PM -eket hiába linkeled - azt mi nem láthatjuk (illetve csak a sajátot). Annak tartalmát se tedd közzé (OK, nem tetted) ...

Egy olyan kérdésem lenne, hogy miért választottátok a manuális DNS megadást? Port-nyitáshoz magához az nem kellene ...

(#10745) Apucy01 válasza dkess (#10744) üzenetére


Apucy01
őstag

mpo kolléga javaslata volt és mivel neki müködik igy szerintem nekem is kellene de nem müködik.... ( nem tettem pm et közzé!)

itt a gép ip cime azéert más mert megváltoztattam.

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10746) mpo válasza dkess (#10744) üzenetére


mpo
veterán

Hozzáértő javaslata alapján csináltam én is:
[link]
Egyszer a Google DNS, egyszer a Digié nem működött, ezért lett megadva a kettő.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#10747) blakey válasza Apucy01 (#10742) üzenetére


blakey
titán

Első, második kép oké, harmadiknál nincs szükség a alapértelmezett átjáró kitöltésére, üresen is a router lesz, a DNS szerver részt sem kell kitölteni csak ha eltérő és nem routeren keresztül történik a feloldás, főleg úgy, hogy a WAN résznél beállítottál DNS szervereket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10748) dkess válasza Apucy01 (#10745) üzenetére


dkess
őstag

Itt mindjárt van egy "melléfoglalás". DHCP címfoglalás ugye a 192.168.50.100 -ra ment - a port-forward meg a 192.168.50.101 -re. Az egyiket érdemes lenne a másiknak megfelelően módosítani ...

@mpo, #10746

A linkelt hsz -ből az IPv6 -os részeket akkor ki is vehetjük (oda port-forward se kellene). A DNS -nél pedig a Cloudflare (ami: 1.1.1.1) illetve a Google (ami: 8.8.8.8 vagy 8.8.4.4) volt emlegetve WAN oldali DNS beállításnak (a LAN oldalinak OK a router IP címe). A WAN oldalon beállítottakból egyik sem az. Egyébként, ha nincs komoly "galiba" akkor lehet automatán hagyni első körben - a port-forward úgyis működni fog.

(#10749) blakey válasza blakey (#10747) üzenetére


blakey
titán

A port forward akkor jó ha az ip-cím megfelelő, nem tudom, bogy annak az eszköznek az IP-jén fut-e a qB vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10750) mpo válasza dkess (#10748) üzenetére


mpo
veterán

Ha eltekintünk attól, hogy 1.1.1.1 illetve a Google (ami: 8.8.8.8 vagy 8.8.4.4) és helyette
DNS szerver1 1.0.0.1
DNS szerver2 a Digié.
A LAN-nál csak egy DNS-t tudok megadni az AC65P-ben, a router címét, 192.168.0.1.
Működik minden, mit van beállítva rosszul?
Én is instrukciók alapján állítottam be.

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.