Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) TeeJay válasza Intelligencs (#10598) üzenetére


TeeJay
félisten

12CM 1200RPM ventilátor 5V-on pont hangtalan és bőségesen lehűtötte a kazán AC66U B1-et is. Annyi hogy vettem 8 darab gumi talpat és a ventilátor mindkét oldalára pillanatragasztóval felküldtem a sarkokra így rá tudtam tenni a routert és vígan ment a router USB portjáról egy USB-3pin kábellel (aliexpressről vettem 1-2dollár kb.)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10602) kissdani


kissdani
senior tag

Egy olyan problémában kérném a segítségeteket hogy adott egy Asus RT-N18U router. Én szerintem annyi minden csatlakozik rá hogy már eldobálja a sorban az utolsókat ez lehetséges? Mennyi eszközt tud lekezelni Wifin? Mer lóg rajta kb. olyan 25-30 dolog. Ezt hogy lehetne orvosolni? Esetleg 2-3 Access point ami leveszi a routerről a csatlakozott dolgokat. De ez csak az én gondolat menetem lehet hülyeség.
Köszönöm.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#10603) Intelligencs válasza TeeJay (#10601) üzenetére

Köszönöm, ez nagyon jó ötlet! Nem tudtam, hogy külön is lehet kapni ilyen USB-s átalakítót.

dkess: Fogalmam sincs mennyi a CPU hőmérséklete. Azt csak a Merlin szoftvere tudja kiírni, nem? Erre meg nincs Merlin.

The Amiga, Born a Champion

(#10604) Intelligencs válasza kissdani (#10602) üzenetére

Ez egy érdekes probléma. Az elméleti maximum biztos több mint 25-30 eszköz. De az is igaz, hogy ez a router már régi, és túl nagy terhelést valószínűleg nem bír. Viszont hiába iktatsz be access pointokat, ha nem a wifi kiszolgálás a baja, hanem mondjuk egyszerűen nem tud már ennyi eszközt kiszolgálni, megroute-olni, akkor az AP-k nem fognak segíteni. Ugyanis azok csak kvázi kiterjesztik a hálózatot a levegőben, de amúgy a teljes forgalomnak WAN irányban át kell mennie a routeren. És DHCP-n is a routernek kell IP-t osztania minden egyes eszköznek, hiába csatlakozik egy adott eszköz mondjuk egy másik AP-ra. Tehát ő minden egyes eszközről továbbra is tudni fog, minden egyes eszközt továbbra is menedzselnie kell.

Ha amúgy lefedettségi problémád most nincs, tehát nem indokolt több AP beszerzése, akkor javasolt inkább egy újabb/erősebb dobozzal kiváltani az N18-at. AX56U vagy AX58U szerintem jó lesz neked. Bár az is igaz, hogy az N18U 2,4GHz-en amúgy elég nagy területet tud lefedni, szóval emiatt lehet egy még erősebb (és sajnos drágább) router kell majd. Nem a kiszolgálás miatt, abban bármelyik fentebb írt router sokkal erősebb az N18-nál, hanem a lefedett terület nagysága miatt. Fogalmam sincs melyik mai router tudja felvenni a versenyt lefedettségben az N18U-val, AX92U, esetleg AX82U?

Mekkora a lakás/ház amit most lefedsz a routerrel?

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#10605) kissdani válasza Intelligencs (#10604) üzenetére


kissdani
senior tag

Elég nagy a ház de nem csak ez a probléma van az udvaron wifi kamera meg a kapuba wifi kapucsengő is. :) Ami eddig ment és mindenképp úgy szeretném hogy ezen túl is menjen. Akkor azt mondod hogy a mostani elég jó a lefedetségben? oOlyan kellene ami legalább ennyit tud és sokkal több eszközt képes kezelni. Esetleg leszükíteni melyiket ajánlanád? Jó lenne Asusnálk maradni szeretem a menülyét meg nincs vele ezt leszámítva baj.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#10606) Intelligencs válasza kissdani (#10605) üzenetére

Én apámék házát két darab AX56U-val teljesen lefedtem kerttel, mindennel együtt. Egyik router a ház első felébe, másik router a hátsó felébe került.

Teljesítmény szempontjából bármelyik jó, amit írtam, ezekben már 3-4 magos bivaly processzorok vannak.

De ha részletesebb segítséget kérsz, akkor írd le kérdésedet a milyen routert vegyek topikban, és ott majd ajánlanak megoldásokat.

The Amiga, Born a Champion

(#10607) kissdani válasza Intelligencs (#10606) üzenetére


kissdani
senior tag

Még egy kérdés ha szabad. Ez a ASUS RT-AX58U szimpatikus nagyon, az ára is meg nagyon dicsérik a lefedetségét is, a proci meg a memória annyi mint a ax82u-ba. Az volna a kérdésem hogy ez lenne a n18u helyére, és meglehet oldani úgy hogy ha már ez meg használaton kívüli befogjam wifi lefedetség növelőként?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#10608) dkess válasza kissdani (#10607) üzenetére


dkess
őstag

Azt mondanám első körben próbáld meg pl. az AX58U -val kiváltani teljesen a N18U -t. Amennyiben a külső kamera és kapucsengőnek "jobban tetszett" az N18U, akkor csak 2.4 GHz -re megtarthatod a jelenlegit. Amennyiben nem nagyon lenne más 2.4 GHz -en, akkor akár a AX58U -n ki is lehet kapcsolni ezt a sávot.

Amennyiben meg ezen felül kellene lefedettség növelés, akkor legyen - legalább hosszú távon - AiMesh ethernet backhaul -al ahogy Intelligencs is említette (egy második AiMesh képes AX -es routerrel).

(#10609) Tamás2310


Tamás2310
csendes tag

Sziasztok!
Van egy ASUS RT-AC1200G+ típusú router-em, és valamiért nem megy róla a Telekom IP TV.
Set top box indításakor IP cím pipa de utána megáll a magenta képernyőnél és nem megy tovább.
Mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#10610) Intruder2k5 válasza Tamás2310 (#10609) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Engedélyezni kell az IGMP-t, azt hiszem valahol a LAN menüben van ez.

[ Szerkesztve ]

(#10611) Tamás2310 válasza Intruder2k5 (#10610) üzenetére


Tamás2310
csendes tag

Köszönöm a segítséget :R

(#10612) kissdani válasza dkess (#10608) üzenetére


kissdani
senior tag

Akkor az úgy megoldható lenne hogy a mostani helyére veszek ey AX58U-t az adná 5gh-en a wifit, jelenlegit meg máshova tenném és az meg 2.4gh-en adná a wifit? Ebben az esetben nem kell kábel a két router közé ugye? Köszönöm. :R

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#10613) Gubek-Einste válasza kissdani (#10612) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megoldható kábellel és anélkül is de jobb ha van a két eszköz között kábeles kapcsolat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10614) kissdani válasza Gubek-Einste (#10613) üzenetére


kissdani
senior tag

Köszönöm a segítséget de rémálom lenne átvinni a ház másik oldalára az utp kábelt. A kameráknak, termosztátoknak klímáknak robotporszívónak, légtisztitónak meg ilyen álltalános dolgoknak meg fog felelni reméllem vezeték nélkül is. :R

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#10615) enginev3.0


enginev3.0
félisten

386.2_4 (30-Apr-2021)

- NEW: Added jitterentropy-rngd to non-HND models, in addition
to HND models.
- UPDATED: OpenVPN to 2.5.2.
- UPDATED: jitterentropy-rngd to 1.2.2 (library 3.0.3)
- FIXED: Scheduled new FW checks wouldn't display the webui
notification icon when the local router had a
new release available.
- FIXED: OpenVPN server would flip into an error state (being
shown as "initializing" on the webui) whenever an
inbound client failed to connect to it.

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10616) blakey válasza enginev3.0 (#10615) üzenetére


blakey
titán

Kezd zavarni, hogy az AX82U-ra nincs Merlin. :(
Még a végén az AX58U-nál maradok. AX68U-ra is van Merlin, nem is értem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10617) Apucy01


Apucy01
őstag

Urak a router rendszernaplójában kb 2 percenkint ismétlődik ez.

May 1 16:45:42 kernel: 04:95:E6:22:6E:C9 not mesh client, can't update it's ip
A mac cim a tenda jelerősítőé mit tegyek hogy ez ne legyen így vagy ez így jó?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10618) TeeJay válasza blakey (#10616) üzenetére


TeeJay
félisten

Főleg ha van hack az AX58U-ra hogy AX82U legyen belőle, akkor utóbbit ezért sem fogják venni mert Merlin sincs rá. Ez most elég kapufa Asus részéről
Biztos az AC65P = AC85P-nél túl hamar kiderült az egyezés és kutya se vette a 85P-t :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10619) dkess válasza kissdani (#10614) üzenetére


dkess
őstag

Nem, nem kellene UTP kábelt vezetni a ház másik oldalára. Ennek oka, hogy nem kellene az N18U -t rakni sehova. Az előző hozzászólásomnak ( [link] ) a lényege az volt, hogy egyfelől a prioritás a "külső kamera és kapucsengő" (ezeknek mindenképpen mennie kell) és amennyiben az AX82U 2.4 GHz -en valamiért nem lenne elég ezeknek, akkor: "a győztes csapaton ne változtass (Legalábbis 2.4 GHz -en)". Azaz az N18U -t még véletlenül se jusson eszünkbe máshova tenni (!!). Ugye sorrendben az alábbi három pontot említettem:

1.

Csak AX82U -val próbálkozzunk első körben - különválasztott 2.4 és 5 GHz -es sávokkal (SmartConnect kikapcs és külön SSID a két sávra). A 2.4 GHz re mehet a "külső kamera és kapucsengő" (meg iWatch meg amit még akarunk) és teszteljük a dolgokat egy ideig.

2.

Amennyiben - főleg a "külső kamera és kapucsengő" -nek - kevés lenne a AX82U 2.4 GHz -e, akkor azon kapcsoljuk ki a 2.4 GHz -et és az N18U maradjon a felelős a 2.4 GHz -ért - pont, mint ahogyan eddig is volt (azaz ugyanazon a helyen) ...

3.

Ezt is írtam és egyben fontos pont. Amennyiben lefedettség tekintetében még valamivel többre vágynánk (értve ez alatt logikailag az 5 GHz -es sávot), akkor ne a N18U -val kezdjünk el "sakkozni" ... Ennek több oka is van - pl.:

- fogalmazzunk úgy, hogy az N18U 5 GHz -en "nem túl erős" ...
- UTP kábelezés pl. a ház túlfelébe nem megoldott ahogyan írtad is (pedig ez azért már nem ártana egyéb okok miatt sem),
- lehet "t@könrúgjuk" a "külső kamera és kapucsengő" -t (ezt nem kellene),
- harmadrészt ez a N18U "buta" AP módban messze nem ideális megoldás. WiFi kapcsolattal meg egyenesen rosszabb lenne az eredmény, mint a nélkül.

Akkor milyen megoldást is írtam erre az esetre? Akár közép- vagy hosszútávon egy (lehetőleg AX -es) AiMesh képes második egység és igen: ethernet backhaul -al ... Ennek még lenne értelme, ha kellene - másnak nemigen. Az N18U -t kizárólag "szentimentális okok" miatt ne akarjuk mindenáron üzemben tartani ...

@TeeJay, #10618

Egyébként ehhez a hack -hez nem kell semmilyen HW módosítás - csak egy saját fw fordítás? A HW módosítás alatt pl. olyasmit értve, hogy a nyákról bekötni egy-egy plussz pontot antenná(k)ra?

Egyébként "fordított hack" nem elképzelhető? Nem ástam bele nagyon magam a témába, de olyasmire gondolok, hogy AX82U -ra is lehessen Merlin -t rakni pl. valahogy úgy, hogy "AX58U -nak hiszi" ... HW -esen ugye meglehetősen ugyanazok ...

Nekem igazából a gyári fw "SMBv1 only" -sága zavar igazából. Amennyire jól tudom pl. AX89X -nél gyári szoftvernél is megoldották, hogy ne SMBv1 legyen az egyedüli opció. Akkor már igazán megoldhatnák más aránylag új típusra is ...

Szerintem azért van/lesz piaca az AX82U -nak. Akinek a gyári fw elég és mókolni sem akar vagy tud (vagy akár nem is tud a lehetőségéről) annak ez pont jó lehet. A legolcsóbb Asus, mely 5 GHz -en 4x4 HT160 -at tud és a következő lépcső (pl. AX92U) már árban "mesze van". Az AX58U-AX82U között meg talán nem olyan vészes. Mondjuk aki szakmányban fw -ket fordít annak meg ...

(#10620) TeeJay válasza dkess (#10619) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha már van hackelés hogy AX58U-ból 82U legyen akkor fordítva is lehetne hogy 82U-ra menjen az 58U FW-je. Valaki majd összehozza rá :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10621) woodworm


woodworm
veterán

Valaki próbálta már a MerlinRdev 5.1.4-et, javította a wifi csatorna beállítás bugot?

(#10622) woodworm


woodworm
veterán

Ezt csak úgy iderakom.

(#10623) Gubek-Einste válasza woodworm (#10622) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi ez? Padavan firmware?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10624) woodworm válasza Gubek-Einste (#10623) üzenetére


woodworm
veterán

Igen, egy kínai fórumon találtam. Jelenleg tesztfázisban van.

(#10625) szaboi6512 válasza woodworm (#10621) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nem látok csak 5.1.3 verziót.
Ezt írja a legfrisebbnek. Latest release

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10627) woodworm válasza szaboi6512 (#10625) üzenetére


woodworm
veterán

Ott nem is frissült még, itt a letöltési link.

(#10628) szaboi6512 válasza woodworm (#10627) üzenetére


szaboi6512
őstag

:R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10629) bali66 válasza woodworm (#10627) üzenetére


bali66
tag

Nekem valamiért nem tudta az OpenVpn generálni a clienshez a kulcsot.

(#10630) blakey válasza TeeJay (#10618) üzenetére


blakey
titán

Főleg ha van hack az AX58U-ra hogy AX82U legyen belőle - ha lenne akkor már megoldották volna, valaki írta, hogy hiába a közel azonos hardver, mert a zártság miatt nem valószínű, hogy sikerül a hack. Ha tényleg ua. a hardver akkor miért nincs rá Merlin? Talán mégsem ua?
Biztos az AC65P = AC85P-nél túl hamar kiderült az egyezés és kutya se vette a 85P-t :D - az AC65P/AC86P esete más, mert ott minden ua., hardver, dizájn, stb., AX58U/AX92U esetében maximum a hardver ua, de az sem teljesen, más a ledek vezérlése, lefedettségben az AX82U jobb, elég rég volt AX58U próbám, az kb. az AC65P-vel volt egyszinten, ahhoz képest az AX92U, AX82U sokkal jobb eredményekre képes ugyanazon helyen, ua. beállításokkal. AC65P/AC85P esetében az árkülönbség is elég nagy volt, 40-50%-os, AX58U/AX82U esetében meg 20-25%-os a különbség, míg előbbiek esetében megéri az olcsóbbat venni és okosítani addig az utóbbiak esetében már nem feltétlenül, nem éri meg annyi időt fektetni a hackelésbe.
Csak és kizárólag a Merlin miatt gondolkodom elvi síkon, hogy lehet megbarátkozom az AX58U-val, még akkor is ha gyengébb, viszont ha a gyári szoftvert nézzük akkor AX82U jobb és alig drágább.
Egyébként nem értem, hogy miért foglalkozol mindenféle hackeléssel amikor gyárit használsz az AC65P-den. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10631) woodworm válasza blakey (#10630) üzenetére


woodworm
veterán

Van hozzá megfelelő fw, ahol fel van oldva a korlátozás.

(#10632) kissdani válasza dkess (#10619) üzenetére


kissdani
senior tag

Köszönöm a kielégítő választ el gondolkodom rajta. :R

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#10633) Dragon3000 válasza blakey (#10630) üzenetére


Dragon3000
veterán

Annyit fűznek hozzá, hogy az ac65p/85p esetében semmilyen okosítás nem kellett, mert szoftveres korlátozással sem éltek, az olcsóbb megoldásnál.

(#10634) blakey válasza woodworm (#10631) üzenetére


blakey
titán

Na igen, valami van, de nem az igazi.Ugye ott a TUF-3000 ami ua. Olyat is írtak, hogy az eltérő eszközök miatt csak ideiglenes a dolog.
"but for now this is a temporary solution
different equipment is produced for different countries, so I want to collect all the model options
so far collected European models, several Chinese"
Ennek ellenére valószínűleg lecserélem az AX82U-t egy AX58U-ra, remélem nem lesz olyan nagy kompromisszum lefedettséget illetően. Hiányzik a Merlin, ez van. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10635) vargalex válasza blakey (#10630) üzenetére


vargalex
félisten

Minimum árat nézve az RT-AC65P és az RT-AC85P között anno lévő 40-50%-os különbség összegben kb. annyi, mint most az AX58U/AX82U közötti különbség. Tehát ugyan úgy megérheti az okosítás (ha valaha lesz). Sőt, a hack-elés néhány embernek még felárat is megér.

Alex

(#10636) blakey válasza vargalex (#10635) üzenetére


blakey
titán

Azért írtam százalékot, mert jobban érzékelhető a különbség. Nagyon jól tudod, hogy aki 25-30e-ben maximalizálja a vásárlást annak "sok" a 40-45e. Ellenben a 46e vs. 56e között nem olyan "verejtéket" követelő a különbség, tehát aki kiad ennyit az egy picivel többet is ki tud adni. Nyilván mindig van akinek minden pénzt megér valami, nem is kétséges.
Ráadásul AC65 és AC85P esetében ua. a készülékről beszélünk gyárilag is míg AX58U és AX82U esetében azért különböznek egymástól, előbbi páros esetében teljes mértékben indokolatlan a két eszköz, a másodiknál ezért még csak-csak van előnye egyiknek a másikkal szemben.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10637) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Vásároltam egy AC65P Routert. Rég fájt rá a fogam, de csak most volt időm vele foglalkozni. Egy kinaából vásárolt tendát váltott...

Az a bajom vele, hogy a wifije egyelőre gyalázatosan dolgozik. Egy 80 nm és családi tetőteres fafödémes házikó nagy terekkel amiről szó van. Az 5Ghz azt el is felejtettem, de a 2.4Ghz az siralmas.

A Router a ház majdnem közepén 2 méter magasan van elhelyezve!

Ez a kép pl. Az emeleten (ahol fa födém van) készűlt, kb. 5-6 méterre a rotertől:

Ráadásul ezt egy jobb telefonnal készítettem, a család többi készüléke sokszor még gyengébben látja és szakadozik is nekik....

Hogyan tovább? Valakinek van ötlete? Azt gondoltam, bár olvastam hogy ennek a routerek nem a wifi az erősség, hogy azért a kínai tenda szintjét fogja hozni..

Köszönöm

(#10638) woodworm válasza blakey (#10634) üzenetére


woodworm
veterán

Ezt honnan idézted?
Azért bizonytalan a dolog, mert ugyanarra az alaplapra épül több router, de ezeknek eltérő a neve (ax58u, ax82u, rt-ax3000, tuf-ax3000). Ha az egyik típusra van cfw, akkor azon működni fog a feloldás, csak nem lehet rátenni a másikra. A korábban linkelt oldalon az ax82u-ra, az ax58u-ra és a tuf-ax3000-re érhető el forráskód (ezt magadnak kell fordítani) és a tuf-ax3000-hez letölthető fw. A forráskód tudtommal a hasonló név ellenére nem merlintől van, hanem a gyárit módosították.

Egyébként szerintem pont emiatt a kavarás miatt nincs merlin az ax82-eshez.

(#10639) TeeJay válasza woodworm (#10638) üzenetére


TeeJay
félisten

Megoldja valaki úgyis az okosítást.
Nem értem miért jó limitálni szoftveresen mint az AC65P-nél a 160MHz lebutítást amikor tudná a router simán és úgyis megoldja valaki

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10640) blakey válasza woodworm (#10638) üzenetére


blakey
titán

SNBForumon találtam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10641) MaCS_70 válasza blakey (#10640) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az SNB-n én a következő találtam arra a kérdésre reagálva, hogy lesz-e Merlin a 92-esre:

"Merlin isn't looking at the possibility of adding new models until Asus has transitioned to the 386 branch of code, so could be a while if ever."

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10642) GSP válasza huliganboy (#10637) üzenetére


GSP
aktív tag

Kérem szépen, ez felháborító.
Szégyen, gyalázat...

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#10643) huliganboy válasza GSP (#10642) üzenetére


huliganboy
addikt

Mi a problémád? Valahol megsértettelek? Esetleg tiszteletlenül kérdeztem? Esetleg a fórum nem különböző dolgok megvitatására szolgál?

Figyelek!

Mielőtt jössz a "használd a keresőt", vagy "utána kellett volna olvasni" dumával, ne fáradj!
Köszi! :W

(#10644) dkess válasza huliganboy (#10637) üzenetére


dkess
őstag

A sugárzási teljesítmény mindkét sávon a legmagasabbon van? Legfrissebb fw van fent? Volt utána gyári visszaállítás? (ezeket érdemes lehet megtenni)

Ez új router vagy használt volt? Ezen típus CFW -vel (OpenWrt) jelentős lefedettség növelést lehet elérni. Esetleg egy próbát megérhet. Azonban amennyiben ezzel sem lennél sokkal beljebb, akkor lehet érdemes lenne elgondolkodni az elálláson ...

(#10645) huliganboy válasza dkess (#10644) üzenetére


huliganboy
addikt

Alapvetően mindent maximumra vettem!
A routeren frissítettem vásárlás után rögtön, de a weboldalon tegnap találtam egy frissebb verziót, egyelőre nagy változást nem érzékeltem.

Próbáltam az antennákat is állítani, nem sok hatása volt..

Ez egy új router, az openwrt nem áll messze tőlem, több routermen is volt korábban, viszont olvastam itt, Vargalex írását, hogy az openwrt nem segít a wifi erősségén...

Gondolkodom az elálláson, meglátjuk..

Köszi

(#10646) Sanyi.mTs válasza huliganboy (#10645) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Asus ac65p gyári fw-vel lefedettségben sajnos én is csökkenést tapasztaltam tp link 1043nd-hez képest.

Más cfw-vel meg nem akarok szórakozni home office miatt. Meg nem is vagyok benne jártas.

[ Szerkesztve ]

(#10647) dkess válasza huliganboy (#10645) üzenetére


dkess
őstag

A firmware frissítést követően egy gyári visszaállítással próbálkozzunk még meg. Most saját példát mondok Asus routerrel. Frissítést követően AC -s almás mobilokkal és tabletekkel (és csak ezekkel) max. 150 Mbps. AX -es Androiddal meg vagy 900 Mbps ...

Egy gyári visszaállítás és az almás cumók is 650 Mbps -el döngetnek. Néhány fw verziónál kifejezetten javallt a gyári visszaállítás, de általánosságban is segíthet a dolgokon. Pl. pont itt írtam az USB háttértáras problémámról - gyári visszaállítást követően az is eltűnt (mármint a probléma :) ) ...

Openwrt-AC65P relációban vannak nálam sokkal jártasabb kollégák, de mintha valami régióállítás segítene megdobni a dolgokat WiFi terén. Majd kijavítanak, ha rosszul emlékeznék ...

(#10648) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Ha több gyári fw frissítés is kimaradt, akkor fel lehet tenni egyből az aktuális legfrissebbet vagy lépcsőzetesen kellene egymás után a megjelent fw-ket?

(#10649) mrmft válasza huliganboy (#10637) üzenetére


mrmft
senior tag

En is igy jartam a gyari FW-el, aterzem, ha van erod tedd fel vargalex fele FW-t-.. Nekem nem volt, villam gyorsan adtam vissza. Ha tudod problad meg becserelni masra.

(#10650) sgeza válasza Sanyi.mTs (#10648) üzenetére


sgeza
veterán

Ez nem növekményes. Persze, hogy mehet egyből a végleges!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.