Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) sgeza válasza yusukee (#10197) üzenetére


sgeza
veterán

NAT mögé tett a szolgáltató. Simán csak annyit kell nekik mondanod, hogy vegyenek ki onnan!

(#10202) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok olyan helyen ahol gyenge a wifi szignal es nincs lehetoseg athelyezni es kozeleb se menni a routerhez lehet kezdeni valamit a bealitasokban? Internet van csak valamikor eldobja a jelet. Ezek kozul erdemes valamit valtoztatni?
Beacon interval : 100
RTS Treashold: 2346
DTIM Interval: 1
Group key update: 0

WMM: enabled
Short GI: enabled

Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#10203) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

65P-n használom egy ideje ezt a 85P firmware-t.
Van esetleg újabb, ami ajánlott helyette vagy megfelelő ez 3.0.0.4.382_RTAC85P_B5.1.2 a jelenlegi.

(#10204) Intruder2k5 válasza llacee (#10203) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#10205) woodworm


woodworm
veterán

Az 1.3-asnak gondja van az 5GHz-es csatorna beállítással, egyszerűen nem látszik. Többen is maradtunk vagy visszatértünk az 1.2-eshez.

(#10206) windlord válasza MaCS_70 (#10196) üzenetére


windlord
őstag

Lemaradt.
Maximális letöltés.

(#10207) G.I.JOE válasza Yeffy (#10194) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Helló!

No, ne engedjük feledésbe a kérdést, mert nekem is ilyen gondom van egy AX58U-val!
Néha ledobálja a klienseket, főleg 2.4-ről.
Fix ip-k dhcp-n, smart connect, ment 20Mhz-en és 40-en is a 2.4, de ugyanaz. Jó lenne a következő napokban kitalálni, mi ez mert még visszaküldhetem.
Mit állítgassak/állítgassunk?

(#10208) gabro0 válasza tt_to (#10190) üzenetére


gabro0
őstag

A kikapcsolás megy ha úgy nézzük, vissza nem akarja kapcsolni az egyszer lekapcsolt LED-eket. Nálad az is jó?

#10207 G.I.JOE: Merlin azt írta ez debug üzenet, amit véletlenül benne hagytak a fejlesztők (minden log szintnél megjelenik), a lényegen viszont nem változtat. Nálam is tele a log ilyenekkel:
Apr 8 22:20:21 wlceventd: wlceventd_proc_event(505): eth6: Auth <MAC>, status: Successful (0)
Apr 8 22:20:21 wlceventd: wlceventd_proc_event(515): eth6: ReAssoc <MAC>, status: Successful (0)
Apr 8 22:20:21 wlceventd: wlceventd_proc_event(486): eth5: Disassoc <MAC>, status: 0, reason: Disassociated because sending station is leaving (or has left) BSS (8)
Apr 8 22:20:21 wlceventd: wlceventd_proc_event(486): eth5: Disassoc <MAC>, status: 0, reason: Disassociated because sending station is leaving (or has left) BSS (8)

Szerintem ezt a SmartConnect csinálja, de egyelőre próbálom az úgy beállítani, hogy ne váltogasson.

(#10209) Yeffy válasza G.I.JOE (#10207) üzenetére


Yeffy
veterán

hali!

orulok, h nem engeded feledesbe a kerdest. nem tudom, sajnos nem kaptam valaszt azota, mit csinaljak, mit probalgassak, esetleg milyen diag toolt hasznaljak...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10210) dkess válasza Yeffy (#10209) üzenetére


dkess
őstag

A Huawei -nek van egy ilyen általános válasza erre a hibaüzenetre: [link] (böngészőbe a keresőbe írd be a 'megtagadva' szót és egyből odaugrik az érdekes részhez). Ez nem biztos, hogy segít.

Azonban FB csoportban (itt is felteheted a kérdést) pont ilyen problémára volt válasz: [link]

Itt viszont kimásolom az érdemi részt alább (egyébként többen tettek fel hasonló hibajelzést. Mivel csak a mobiltelóval van a gond - elképzelhető, hogy itt lesz a megoldás is elásva). Azért a Static IP megadásnál figyelj arra, hogy ne a DHCP szórási tartományba adjál meg értéket (de azért az IP tartományban legyél benne):

"... Reméljük, hogy az alábbi lehetőség megoldja a wi-fi problémát: A „Beállítások”-ban, az „Összes” lehetőségnél a „Wi-Fi” opciónál az „Elérhető hálózatok” -ban válaszd ki a használni kívánt hálózatot, majd hosszan érintsd meg, ezután válaszd ki a „Hálózat módosítása” opciót, majd a „Speciális beállítások megjelenítésé”-t, és az „IP- beállítások”-nál válaszd ki a „Statikus” opciót, majd mentsd a beállításokat. A gondot a jelerősség, illetve a készülék pozicionálása is okozhatja, kérjük ügyelj arra, hogy megfelelő jelerősségű wi-fi-hez csatlakozz a jelet blokkoló tényezők elkerülésével. Továbbá azt javasoljuk ellenőrizd, hogy van-e telefonodra elérhető szoftverfrissítés (ezt telefonod frissítésekkel kapcsolatos értesítéseinél vagy honlapunkon is megteheted: http://consumer.huawei.com/hu/support/downloads/index.htm ) Amennyiben igen, kérjük frissítsd a készüléket! Ha ez nem segít, adataid előzetes, biztonsági mentése után érdemes lenne megpróbálkoznod a gyári beállítások visszaállításával. Ha a hiba ezek után is jelentkezne, kérjük vedd fel a kapcsolatot kollégáinkkal a ..."

(#10211) Yeffy válasza dkess (#10210) üzenetére


Yeffy
veterán

ertem, ki fogom ezeket probalni, koszonom a linkeket.
remelem valamelyik segiteni fog.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10212) FNZ


FNZ
őstag

Sziasztok!

router cserén gondolkodok és a tp link ax20-tól eljutottam a tp-link ax73 és az asus ax58u-ig (mert ha már veszek, akkor 5-6 évig jó legyen és ki tudja milyen kütyük lesznek addigra).
nekem az asus a szimpatikusabb, de olvasgattam még és írtátok, hogy az ax82u ugyan az csak a "turbósított változat". az aqua-ban 46e az ax58u és 58e az ax82u. megéri a +12 ezret? (már a kosárban van az ax58u és majdnem megrendeltem, de írtátok ezt az ax82u-t és egy kicsit elbizonytalanodtam. elgondolkodtam, hogy megéri e ennyi pénzért,amit egy kicsit sokallok kiadni, ki fogom e használni most illetve később)
mennyivel lesz jobb a mimo 4x4, mint a 2x2, ki lehet használni? ha egyszerre 5-6 eszköz csatlakozik a wifire, akkor fogok érezni valami javulást az eszközökön?
jelenleg csak 1 db ax-es telefon van itthon (a többi eszköz: telefonok, tablet, laptop AC-s), de pár év múlva biztosan lesz már több ax-es kütyü is.
írtátok, hogy van valamilyen merlin firmware. ezzel mennyivel lenne jobb, mivel tudna többet a gyárinál az ax58u?

(#10213) TeeJay válasza FNZ (#10212) üzenetére


TeeJay
félisten

Jelen helyzetben még mindig az AC65P 25ezerért a bestbuy
AX router még mindig 2x drágább, csak az újabb telókban van AX

Én már kivárnám a Wifi6E cuccokat addig nem váltanék mert ott a 6GHz hoz nagyon sok extra frekvenciát
konkrétan 7darab 160MHz-es blokk egymás mellett elfér majd zavarás nélkül :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10214) Alex91 válasza TeeJay (#10213) üzenetére


Alex91
félisten

Azt majd mennyibe kerulnek azok a Wifi6E routerek...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10215) Gubek-Einste válasza Alex91 (#10214) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az első ilyen eszköz a ROG Rapture WiFi 6E Gaming Router (GT-AXE11000) most jelent meg és 550 USD az ára.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10216) TeeJay válasza Gubek-Einste (#10215) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha már lesz 2 tucat akkor megindul lefelé
Broadcom-on kívül gyárt már valaki ilyen wifi vezérlőt?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10217) Gubek-Einste válasza TeeJay (#10216) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nyilván lesznek olcsóbb eszközök is, ez is csak a csúcs készülék ami a legdurvább tudással rendelkezik.
Majd akkor lesz érdemes AXE felé nézelődni ha lesz AXE5x sorozatból eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10218) FNZ válasza TeeJay (#10213) üzenetére


FNZ
őstag

valamilyen ax-es routert venni akarok, várni nem fogok.
csak nem tudom hogy a mu-mimo 4x4-et ki lehet e használni most illetve később, hogy az ax82u-t vegyem?
vagy elég az ax58u is? lehet maradok ennél.

[ Szerkesztve ]

(#10219) woodworm válasza FNZ (#10218) üzenetére


woodworm
veterán

Ha több kliens csatlakozik egyszerre, akkor jobban eloszlik a terhelés az ax82u esetében. Láttam már ax58u-ra módosítást, csak magadnak kell fordítani az fw-t. Így olcsóbban kapod ugyanazt a teljesítményt, egy kicsit visszafogottabb külsővel.

(#10220) TeeJay válasza woodworm (#10219) üzenetére


TeeJay
félisten

AX58U-ból csinál AX82U-t?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10221) woodworm válasza TeeJay (#10220) üzenetére


woodworm
veterán

Nem viszi túlzásba a leírást: "unlock 4t4r, support softcenter and ubifs". Ő készíti az ac65p/85p-hez a 160MHz-es csatornaszélesség feloldását is.

(#10222) llacee válasza Intruder2k5 (#10204) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm szépen!

(#10223) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, mert hálózatkezelésben annyira nem vagyok jártas.
Van egy RT-AX55-ös, Wifi 6-os routerem. A net Digi 1000Mbit.
Adott egy teljesen új Elitebook notebook, Wifi 6 (Intel AX200) kártyával. 1 méterre a routertől is "csak" 400-450 megabit megy át, holott technikailag simán át kéne mennie a teljes -vagy legalábbis megközelítő- sávszélességnek, de csak kb a fele sikerül. Igaz, panelban lakom (9.emelet), lehet amiatt is.
Lehet ezügyben tenni/javítani valamit?

[ Szerkesztve ]

(#10224) szaboi6512 válasza Pano (#10223) üzenetére


szaboi6512
őstag

Szia!
Bár nekem RT-AX 58u van, de nézd meg a linksebességet.
Ott szinte el is dől a probléma.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10225) szaboi6512 válasza szaboi6512 (#10224) üzenetére


szaboi6512
őstag

5 Ghz.-en 1.2 Gbps-re képes ax.-en.
Kb 700 mbps-t kéne tudnia a router közelében.
A gigabitet nem fogja vinni wifin.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10226) Pano válasza szaboi6512 (#10224) üzenetére


Pano
addikt

Úgy van beállítva, hogy a felcsatlakozó eszköz teljesítménye alapján választja meg melyik wifire teszi: 2.4 Ghz-re vagy 5-re. Ez mindig sikerül is, látom, hogy pl a notinak 5Ghz-et oszt.
A Wifi 6 mód be van kapcsolva.
Nem akarom én áttolni rajta az 1 gigabitet, de azért 400-nál többet szeretnék. :)

(#10227) Vtmk


Vtmk
tag

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni,hogy:
Van egy asus ac-1200 dual routerem.

És gondolkozom ezen a külső winyón.:

ADATA SE800 SSD 1TB, fekete
Az adatok olvasási sebessége: 1000 MB/s Maximális írási sebessége: 1000 MB/s
https://www.alza.hu/adata-se800-ssd-1tb-fekete-d5669223.htm

De ami aggaszt,hogy a router képes lesz áramügyileg ellátni? Mármint se a router se az ssd ne lássa kárát?
900mh -t kér az ssd. Ha igen akkor milyen megoldás van ezen módon? köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#10228) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Van itt olyan akinek van tapasztalata ax56u és ax58uban? Van köztük különbség wifi erősségben?

Ha nem számít a 160mhz akkor gyakorlatilag nincs értelme az 58nak?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10229) FNZ válasza FNZ (#10218) üzenetére


FNZ
őstag

megvettem az ax58u-t
kezdjem azzal, hogy frissítem a legújabb firmware-re és utána merlin-re?

Android telefonnál a custom rom esetében kiszednek sok felesleges dolgot és optimalizálnak, de router firmwarenél mit csinálnak? mennyivel fog többet tudni vagy jobban működni a merlin?

(#10230) TeeJay válasza enginev3.0 (#10228) üzenetére


TeeJay
félisten

AX-nél pont a 160MHz számít, ha csak 80MHz-en tudod használni akkor mi értelme AC-ról váltani? AC is tud 160MHz-et ha a kliens is támogatja

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10231) enginev3.0 válasza TeeJay (#10230) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az hogy nincs semmilyen routerem, vagyis van egy ax3600 xiaomi, brutál jó, de gondolkodom mégiscsak egy asuszon

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10232) MaCS_70 válasza FNZ (#10229) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha a Merlin többletszolgáltatásait kihasználod, akkor persze, érdemes merlinezni -- de előtte miért akarsz még egy felesleges közbenső gyári frissítést? Nincs értelme.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10233) TeeJay válasza enginev3.0 (#10231) üzenetére


TeeJay
félisten

Még mindig az AC65P a bestbuy
gigás netet kihajcsa :D
AC 2antennás cuccal 866mbit linken mérek Redmi Note 9S telóval 600-630megabitet
Nekem a 60nm panel felét lefedi, a 3 falra lévő másik felére meg beraktam egy AC1200GU-t AP-nak. Gyári FW-el tolom nekem bőven elég amit tud a lényeg hogy betonstabil kábelesen és wifin is valamint gyönyörűen bírja az 1000-es netet torrent mellett is.
Neked is arra kell így AX58U vagy AX82U csak ezek árban duplája és több mint duplája az AC65P-nek

AX-el kivárnám a 6E routereket a 6GHz miatt majd illetve talán már végre megfizethető 2,5gbit WAN-LAN portosak lesznek pár éven belül

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10234) enginev3.0 válasza TeeJay (#10233) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ac65p 24k, 2 mag
Ax56u 38k, 4 mag, 512mb ram

Azért 15ezerFt különbség és az időtállóság szerintem bőven megéri

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10235) TeeJay válasza enginev3.0 (#10234) üzenetére


TeeJay
félisten

Mesélj mire használod majd.
AC65P 256MB RAM amiből 72MB-ot használ úgy hogy éjjel nappal megy a torrent rajta keresztül.

AX56U kicsit másabb mint az AX58U utóbbi nem kicsit jobb

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10236) MaCS_70 válasza enginev3.0 (#10234) üzenetére


MaCS_70
félisten

Meg ugye az AImesh, már annak, akinek szüksége lehet rá.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10237) Yeffy válasza dkess (#10210) üzenetére


Yeffy
veterán

egyelore atraktam fixre a 2.4-es csatornat, illetve manualis IP-re a telefont, meglatjuk, javit-e a helyzeten.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10238) Yeffy válasza TeeJay (#10235) üzenetére


Yeffy
veterán

AX56U kicsit másabb mint az AX58U utóbbi nem kicsit jobb

mire gondolsz? ahogy en lattam, nincs valami hu, de sok kulonbseg koztuk, ezert is lett nekem az elobbi.
asszem a proci "csak" harom magos (ezt nem is ertem, ha elvileg felette van, miert kevesebb a magszam? biztos megvan az oka, vagy ezek erosebb magok, mittudomen), meg tud 160 MHz-es csatit az 58?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10239) dkess válasza TeeJay (#10230) üzenetére


dkess
őstag

Az AC-->AX váltás esetén a "minden más" viszi a prímet és teszi gyakorlatilag a legnagyobb jelentőségű WiFi generációváltássá a dolgot. A 160 MHz is számít(hat) - igen, azonban ez inkább amolyan "nice to have". Jelenleg a 160 MHz -nek leginkább akkor van kézzelfogható előnye, ha az alábbi 3 pont mindegyike egy időben teljesül:

- van(nak) olyan klienseszközeid, amik támogatják, a 160 MHz -et,
- gyakorlatilag egyáltalán nincs zavaró idegen WiFi és nincs radar a környéken,
- csak pár saját kliensed lenne egy időben 5 GHz -en (beleértve a kisebb csatornaszélességet támogatókat is). Pl. amennyiben az előbbiek megvannak, akkor WiFi backhaul -nak tök jó lehet ...

A WiFi 6E e szempontból kicsit más tészta lesz igen - itt a 160 MHz lesz a "durranás". 7 db 160 MHz -es sáv, melyek ráadásul töküresek. Ami zavaró idegen WiFi meg lesz idővel nem sok azok is AX(e) -sek lesznek amikkel tök jól tudják "kerülgetni" egymást ...

Viszont szerintem idén nem nagyon lesz WiFi 6E forradalom. Alig vannak routerek, nem is nagyon jönnek újak illetve ezt támogató kliensekkel sem vagyunk elárasztva. Úgyhogy aki mostanában tervez routert venni, annak sajnos - vagy nem sajnos, de leginkább reálisan WiFi 6 -al érdemes számolnia még illetve nem érdemes várni egy sokára ki tudja mikor jövő dologra ...

(#10240) FNZ válasza MaCS_70 (#10232) üzenetére


FNZ
őstag

frissítettem a legújabbra és megnézegettem a menüket, végignyomkodtam (csak a PC-t dugtam rá internet nélkül)
olvastam, hogy miket tud a merlin, asszem felrakom azt is, állítgatom és ha minden OK, akkor kicserélem a régi routert.
van 14 napom kipróbálni, hogy megérte e az N-es ről AX-re váltani illetve milyen lesz a hatótávja.

[ Szerkesztve ]

(#10241) pinnacle válasza llacee (#10203) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia! Milyen előnye van a 85P firmwarenek a 65P-hez képest? A gyárit is fel lehet rakni? Nem is tudom, hogy van valami különbség a 65P, 85P között a feliraton kívül, vagy szoftveresen is korlátoznak valamit.

[ Szerkesztve ]

(#10242) TeeJay válasza Yeffy (#10238) üzenetére


TeeJay
félisten

AX56U 2x2:2 a 4magos proci adja a 2,4 és 5GHz-et is (BGN+AC+AX is) emiatt külön switch vezérlő kell mellé

AX58U/AX82U 4x4:4 előbbi FW-ben limitálva van de ha visszanézel már van rá hackelés amivel 82U-t lehet belőle csinálni mivel hardverileg azonos a két router
Itt a 3magos proci csak a 2,4GHz-ez adja (BGN+AX) míg 5GHz-en van egy bitang komoly külön vezérlője ami BGN+AC+AX-et tolja 4x4:4 felállásban

AX56U procija ezt tudja
Wi-Fi 6E, DB 2.4/5GHz, MU-MIMO, 1024QAM
RGMII, 1x GbE PHY, 1x USB 3.1, 2x USB 2.0

AX58U/AX82U 5GHz wifi vezérlője pedig ezt
2.4/5GHz MAC/PHY/Radio, PCIe 2.0
Wi-Fi 6E, MU-MIMO, HE160, 1024QAM
ZeroWait DFS, Residential AP Chip

Azért megnézném ha mindkét routert megrántjuk AX-en melyik bírja jobban, van egy tippem hogy az 58U és 82U
Illetve mivel neki torrentezésre kell az is érdekes lehet hogy az 56U-ban a külön switch mit bír

Én továbbra is kivárnék még hogy a qualcomm és mediatek milyen wifi6E vezérlőket hogy és milyen cuccok jönnek majd rá, a következő telefonok már biztos kezelni fogják így megéri kivárni addig, majd 2-3év múlva eladom az AC65P-t és akkor nézek majd egy AX routert Wifi6E tudással :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10243) woodworm válasza pinnacle (#10241) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs semmilyen korlátozás az ac65p-ben az ac85p-hez képest. A linkelt fw legnagyobb előnye, hogy engedélyezi a 160MHz-es csatornaszélességet. Így megfelelő klienssel közel gigabites sebesség érhető el wifin.

(#10244) Yeffy válasza TeeJay (#10242) üzenetére


Yeffy
veterán

ertem. ennyire melyen nem mentem bele, illetve amire nekem kell, arra ez is elegendo, plane, mivel sikerult jo aron bhuznom egyet Amazon Warehouse-bol.

mit takar az a "kulon switch vezerlo", amit emlitesz? valami beepitett extra hardver?

utolso bekezdesre meg: ennyi, addig ezzel en is kihuzom, de mar nagyon kellett egy normalis router, amivel testre tudom szabni a home LAN/WLAN-omat.
a szolgaltatotol kapott Hubon (olyan, mint amit otthon UPC/Vodafone osztogat, csak fekete) kvazi semmi sem allithato, plusz eleg gyengusz a (belso) antennaja. amig nem terjednek el jobban a 6/6E eszkozok, sztem nekem ez is megteszi. :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10245) MaCS_70 válasza Yeffy (#10244) üzenetére


MaCS_70
félisten

A köznyelven routernek nevezett eszközök, mint amelyekről éppen szó van, általában valójában három eszközt tartalmaznak a házukban:
- router
- AP
- switch.

A switch intézi ugye ezt, hogy ne csak egy LAN-port legyen, hanem mondjuk négy.

Az egyes funkciók viszont erőforrásokat igényelnek, és a SoC kapacitása véges. Ha egy funkció mondjuk a tervezők szerint túlterhelné a SoC-ot (más oka is lehet), akkor azt ki lehet szervezni egy külön chipre, mint jelen esetben a switch vezérlőjét.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10246) enginev3.0 válasza TeeJay (#10242) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor most mit vegyek? Vagy hagyjam meg az ax3600at?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10247) pinnacle válasza woodworm (#10243) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! A gyárit is fel lehet tenni vagy csak Merlinnel fog menni a 85P? Ezt már a bevezetésnél is beszéltük, hogy a 65P, 85P ugyanaz, de úgy emlékeztem azért volt valami korlátozás. Hihetetlen, hogy a nevükben különböznek.

(#10248) woodworm válasza pinnacle (#10247) üzenetére


woodworm
veterán

Rosszul emlékszel! Mint az előbb is leírtam nincs korlátozás.
Igazából nem értem a dilemmád, ha a gyárit szeretnéd, akkor azt teszed fel, ha merlint, akkor azt. Mivel a routert nem érdekli a fájlnév, mert a fejlécben nézi a productid-t, ezért fel lehet tenni egymásra az ac65p/85p frissítéseit. Merlinből pedig eleve csak az ac85p vonalat nevesíti, nincs sok választásod. Utóbbi úgy is csak a recovery-vel fog felmenni.

[ Szerkesztve ]

(#10249) TeeJay válasza enginev3.0 (#10246) üzenetére


TeeJay
félisten

Mi bajod vele hogy cserélnéd?
Neked nem Mi3G router volt padavan-al?
Az mindent is tudna bőven hiszen ugyanaz a proci van benne mint az AC65/85P-ben meg az AC57U V1 és AC1200GU-ban
Tudom hogy te is torrentezel és a Mediatek 2C4T MIPS proci már bizonyított :K
Ha most is AX routered van kb. semmi előrelépésed nem lenne ez Asus AX-el szerintem
sőt az a Xiaomi elég komoly

4x4:4 qualcomm AX wifi van benne 1GHz 4magos procival bőven sok flash és RAM-al
7antenna wow :Y
Egyedül csak a 3darab gbit LAN-ba tudok belekötni hogy miért nem fért rá 4darab

Hogy bírja a masszív torrentezést a proci amúgy? Van bármi visszajelzés webes felületen a terhelésről?

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10250) pinnacle válasza woodworm (#10248) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nem tudtam, hogy a gyári 85P-t is fele lehet tenni a 65P-re. Azzal is meglesz a 160MHz, valaki próbálta már?
Látom az 5.1.2-t ajánlod az 5GHz miatt. Ezt, hogy kell feltenni? Így vagy ez valami "másik" Merlin?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.