Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) szaboi6512 válasza adlersson (#16000) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ezzel sem megy?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#16002) Exelsior24 válasza niof (#15999) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Családi ház elöl kisebb, hátul nagyobb kertrésszel, kb 140 négyzetméteres maga az épület , annyi hogy az AX5400 router az egyik elöl-lévő szobában van elhelyezve, mivel ott jön le a telekom-os optika a padlásról, és a telekomos hálózati eszköz is ott található, így sajnos a router elhelyezése nem a legideálisabb, mert ha a ház közepén lenne valahol a nappaliban, akkor lényegében az egész házat egymaga lefedné, így viszont az előkert részt is erősen lefedi, lényegében már a kispaku és garázsfeljárónál erős stabil jel van és amint hazaérek telefonom fel is megy rá.
Az RP-AC55 extender vagy tartománybővítő pedig kb 10-12 méterre lehet tőle 2 fal van köztük, így kb közepes erősséggel veszik egymás jelét. Az AX5400-tól legtávolabbi rész egy hátsó szoba és a konyha, igazából ezekben is venni az AX5400 jelét de csak nagyon gyengén, ezért is kellett az extender, ha kimegyek a hátsó kertbe ott is körülbelül 10 méter távolságból is venni kb a extender jelét még, de ott ugye csak az egy külső házfal árnyékolja be a jelet.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#16003) adlersson válasza szaboi6512 (#16001) üzenetére


adlersson
aktív tag

Nem, semmilyen eszközről.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#16004) MaCS_70 válasza adlersson (#16003) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az IP-címét biztosan jól tudod? Tehát egy Windows ipconfig /all vagy valamilyen wififeltérképező mobilalkalmazás mit mutat róla?

A hálózat jól működik?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16005) adlersson válasza MaCS_70 (#16004) üzenetére


adlersson
aktív tag

Köszi, jó ötlet volt megnézni. Mikor beállítottam a routert, akkor a http://router.asus.com/ vagy a 192.168.1.1 volt a nyerő, aztán egy idő után előbbi sehova, utóbbi meg a modemhez irányított. Az előbbi még most sem működik, de legalább kiderült, hogy a router IP-je valójában 192.168.50.1.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#16006) niof válasza Exelsior24 (#16002) üzenetére


niof
addikt

Akkor a helyzet nagyon hasonló lehet a miénkhez. Nálunk is az utcafront felől jön be a kábel az AC66U-hoz a padlásról. Nagyjából felvázoltam a helyzetet. Annyiban bonyolultabb a dolog nálunk, hogy a ház L alakjának a felétől lefelé 2 szintessé válik a ház. Az L szára néz dél felé.
Az alsó szinten van a konyha, és a wifi szempontjából kevésbé lényeges garázs és kazánház. Az udvar lejtése miatt az AC66U kevésbé "lát rá" a konyhára, ezt sokkal jobban teljesíti az N18. Igazából ez okozza a legnagyobb dilemmát, mert az alsó szintre be kéne szórjon.

Poénból berajzoltam, hogy kb. melyik eszköz mekkora lefedettséggel bír, nagyjából ezt kéne hozni annak, ami majd leváltja őket... :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#16007) rukh válasza adlersson (#16005) üzenetére


rukh
aktív tag

Egyszerr beállítottam a DNS szervernek a 8.8.8.8 címet, akkor nem tudtam böngészőből (Chrome) a routert.asus.com-ot beírva belépni, csak az IP címmel. Töröltem, attól kezdve működött a belépés.

Üdv mindenkinek, Rukh

(#16008) niof válasza niof (#16006) üzenetére


niof
addikt

Na jó, megrendeltem ezt a masinát, lesz ami lesz alapon. :D
Elvileg az AC66U B1 támogatja a Mesh-t, csak nem tudom, hogy vissza kell e állítani a gyári firmware-t majd, vagy jó lesz a Merlin is neki? Aztán ha nagyon elégedetlen leszek, veszek még mellé egy range extender-t, vagy még egy routert... :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#16009) Gus-T. válasza MaCS_70 (#15996) üzenetére


Gus-T.
tag

Köszönöm, értem.
Ilyen az amikor véletlen jól sikerül valami, de aztán "kijavítják" a következő szériától :)..
Nekem a RT-AX86S & ASUS RT-AX86U párost ajánlották
(Kábeles AiMesh -re, nagy 2emeletes ház, pár AX-es kütyü most még...),
Ez 3-5évig jó lehet szerintetek? (márha nem füstölnek el persze..)

(#16010) Gus-T. válasza MaCS_70 (#15996) üzenetére


Gus-T.
tag

bocs az előbb elírtam magam..
Nekem a RT-AX58U v2 (AX3000) & RT-AX86s (AX5700) párost ajánlották

(#16011) Corsa02 válasza niof (#16008) üzenetére


Corsa02
őstag

Jó a Merlin is, nálam is egy AX58U fut AC66U B1-el Meshben (Ethernet Backhaul) és hibátlanul megy. Mindkettőn Merlin van.

The Truth Is Out There --->

(#16012) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Sziasztok!

Rt AC 57U v2-es routerre aimesht nem lehet felvarázsolni... gondolom. Várom a hozzáértők válaszát. Köszönöm

(#16013) niof válasza Corsa02 (#16011) üzenetére


niof
addikt

Köszönöm :R
Akkor egy gonddal kevesebb, hogy nem kell visszaflashelni az Asus firmware-t.
Valahogy rá kéne venni fatert, hogy húzzunk ki egy kábelt a két router közé, de olyan makacs... :o

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#16014) di-courage


di-courage
csendes tag

Sziasztok!

Kb 2 hete vásároltam egy Asus RT-AX92U routert. Az első pillanattól kezdve hibátlan volt, mindent elsőre be lehetett állítani (tényleg). Pl.: külön válogatta a wifi csatornákat eszközönként (2.4, 5ghz).

Azonban pár napja a 2.4 Ghz-es hálózatot nem látni, az eszközeim fele nem csatlakozik.
Próbáltam az alábbiakat:
- új ssid név
- elrejteni
- triband kikapcsolása, bekapcsolása
- csak 2.4 Ghz használata (ilyenkor természetesen kompletten nem volt wifi kapcsolat)
- teljes gyári visszaállítás

Szerintetek mi változott? Vagy mit hagytam ki?

Köszi!

(#16015) Jim74 válasza di-courage (#16014) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

2,4 GHz-es sáv csatornája fixre, vagy automatára van állítva?

(#16016) Alex91 válasza di-courage (#16014) üzenetére


Alex91
félisten

Gondolom a kinai eszkozok nem mennek… Meg kellene nezni, hogy melyik csatornan van..

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16017) di-courage válasza Jim74 (#16015) üzenetére


di-courage
csendes tag

Automatára van állítva.

(#16018) kpityu2


kpityu2
őstag

Észrevettem egy sajnálatos bugot az AX1800U routerben. Az RTSP NAT Passthrough modulja nincs integrálva, viszont a webes felületen engedélyezni lehet, ezért a naplóban szépen írogatja, hogy nem találja. Ez ugye akkor érdekes ha RTSP protokollon keresztül streamelünk.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#16019) di-courage válasza Alex91 (#16016) üzenetére


di-courage
csendes tag

5 eszközből 4 nem kínai, az az 1 db is egy xiaomi kamera. Eddig nem volt gond velük, de most semmilyen eszközről nem látom a 2.4-es ssid-t. Mintha megszűnt volna létezni.

(#16020) Jim74 válasza di-courage (#16017) üzenetére


Jim74
nagyúr

Állítsd fixre, de 11 fölé ne.
Ha a környékeden sok 2.4 GHz-es wifi van, akkor wifi analyzerrel nézd meg, hogy melyik csatorna a legkevésbé zsúfolt.

(#16021) di-courage válasza Jim74 (#16020) üzenetére


di-courage
csendes tag

Végigteszteltem, de továbbra sem jelenik meg a hálózat.

(#16022) Alex91 válasza di-courage (#16021) üzenetére


Alex91
félisten

Ha mukodott elotte, akkor valoszinuleg az automatikus csatorna allitas 11-es csatorna fole tette magat…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16023) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy az AX86U legutolsó FW-je, ami béta, mikor lesz előreláthatólag végeleges?

Köszönöm :R

(#16024) niof


niof
addikt

Sziasztok!

Ennel tovabb nem jutok sehogy. 30%-ig elmegy, es ott ezt irja ki.

Termeszetesen minden megvan, amit ker. Esetleg egy bibi lehet, a Merlin firmware. Masra nem tudok gondolni.
Otlet?

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#16025) Vfer válasza niof (#16024) üzenetére


Vfer
csendes tag

Szia!
Ugyanez volt a helyzet nálam. Az istennek nem akart működni a dolog, míg mind a két routeren Merlin volt. A csomópontra feltettem a legújabb gyári firmware-t, úgy jó lett a Mesh rendszer (AX86U és AC68U).
Aztán azóta a csomóponton újból Merlin van, működik minden rendesen.

(#16026) niof válasza Vfer (#16025) üzenetére


niof
addikt

Aha, úgy tűnik, hogy így jó lett. És utána hogy raktad vissza a Merlin-t? Csak simán rátoltad az utolsó fw-t, mikor kész lett?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#16027) Vfer válasza niof (#16026) üzenetére


Vfer
csendes tag

Igen, felment minden további nélkül a frissítés menüben.

(#16028) niof válasza Vfer (#16027) üzenetére


niof
addikt

Jó, akkor már csak egy kérdésem van. Hogy kell azt megcsinálni, hogy IP-vel érjem el a routert? Emlékszem, hogy a régivel is szívtam ez miatt, de nem rémlik, hogy ezt a router.asus.com-os marhaságot hogy kellett kilőni...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#16029) MaCS_70 válasza niof (#16028) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mármint, hogy csak IP-címmel? Na, arra én is kíváncsi lennék...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16030) Madoc válasza niof (#16028) üzenetére


Madoc
veterán

Miért kéne kilőni? Eddig az összes asus routeremen ip-vel léptem be a dobozból kivétel pillanatától a lecserélésig. Soha nem használtam a router. asus. com-os marhaságot. Ha tudod a router ip címét akkor beírod a böngészőbe és belépsz. A kérdést sem értem :B:D

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#16031) niof válasza Madoc (#16030) üzenetére


niof
addikt

Akkor lehet félreérthető voltam. Szóval IP-t írok be, természetesen, de azonnal átírja erre a router.asus.com kezdetű valamire, de én szeretném, ha nem tenné, és továbbra is az IP címet akarom látni a címsorban. Mikor anno megvettem az ac66u-t, az is ezt csinálta, de valamit átállítottam rajta, és utána maradt az IP cím. Ha így világos... Csak már rég volt, és nem emlékszem, hogy mit állítottam anno át ehhez.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#16032) TOZ válasza Vfer (#16025) üzenetére


TOZ
addikt

Nagyon hasonlóan történt nálam is. Annyi volt a különbség, hogy a host egy ax86s volt 😂
A jelenség pont ugyan ez volt, is a leírtak szerint oldódott meg.

(#16033) MaCS_70 válasza Madoc (#16030) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pedig van értelme. Engem is az zavar, ami niofot: ha beírom a router IP-címét, akkor automatikusan a router.asus.com-mal helyettesíti be a böngésző, és így aztán nem működik az automatikus jelszóbeírás. Én pedig nem könnyen bepötyöghető jelszavakat használok...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16034) niof válasza MaCS_70 (#16033) üzenetére


niof
addikt

Úgy látom, ez már 2019 körül is problémája volt másnak is. Találtam róla egy Reddit bejegyzést. Több dolgot is meg fogok próbálni belőle, de egyszerre csak egyet.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#16035) woodworm válasza niof (#16034) üzenetére


woodworm
veterán

Egyszerűbbnek tűnik kikapcsolni, bár nem tudom mindegyik routerben így működik-e, az ac65p-ben egy nvram bejegyzés tárolja:
local_domain='router.asus.com'

Kikapcsolása ssh-n:
nvram unset local_domain
nvram commit

vagy

nvram set local_domain=''
nvram commit

(#16036) Madoc válasza niof (#16031) üzenetére


Madoc
veterán

Adminisztráció-rendszer

Ez?

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#16037) niof válasza Madoc (#16036) üzenetére


niof
addikt

Köszönöm! Minden megoldás érdekel!
Mindenképp meg fogom nézni, mihelyst hazaérek a melóból.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#16038) niof válasza Madoc (#16036) üzenetére


niof
addikt

Nincs ilyen menüpont... :(

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#16039) Madoc válasza niof (#16038) üzenetére


Madoc
veterán

Merlin alatt nekem ott van. Onnan csináltam a képernyőképet, igaz egy ax 58-u ról.

De nekem egyik routerem sem fordította le az ip címet pedig ez az ötödik Asus. Van otthon Ac66u B1 is meg N18U is még de Ac 57v3 is. Azoknál se volt és most sincs ilyen hogy lefordítsa az ip-t.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#16040) MaCS_70 válasza Madoc (#16036) üzenetére


MaCS_70
félisten

Itt nálam is ki van kapcsolva, aztán mégis...

Helyesebben: az Etherneten csatlakozó gépek átugranak a router.asus.com-ra, a wifin csatlakozók viszont maradnak az IP-címen. :F

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16041) niof válasza Madoc (#16039) üzenetére


niof
addikt

Hát, egy csomó mindent kipróbáltam, de 2 dolog volt, amire azt gondolom, hogy megszűntette ezt a nyavaját. Az egyik, hogy a hitelesítést http-re állítottam, a másik meg, hogy kiiktattam a raspberry-t a hálózatból. Utóbbin AdGuard Home futott, és az végezte a névfeloldást. De mivel a routerben is ott vannak az AdGuard DNS szerverei, kiválasztottam azt, és lekapcsoltam a RPI-t. Most így olyan lett, mint az olajozott villám. Ja! Meg valamiért az alapértelmezett átjáró sem volt beírva... De azt határozottan emlékszem, hogy beállítottam tegnap. Lehet a változtatáskor "kitörlődött"...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#16042) vicces


vicces
addikt

pár napja már akartam írni egy oda-vissza dícsérő kommentet az ax55-re...
gondoltam marad is fő routernek, aimesh nélkül. tényleg nagyon jó router. a gigabitet speedtest.net-tel simán ki lehet facsarni belőle.
erre föl mától olcsóbb lett az ax86s.. remegett az ujjam a megrendéls gomb felett egy ideig.
aztán végülis úgy döntöttem hogy megrendelem, mert egyszer élünk! :DDD :DDD
péntek körül eshetek neki megint a hálózat konfigurálásnak. kb 1 hete fejeztem be. több napig csináltam, mert valami apróság mindig elmarad. sebaj, újra az egész :C
Az ax92 már leresetelve, lecsomagolva és várja ebayes új gazdáját. Valszeg az ax55 is így fog járni.

[ Szerkesztve ]

:)

(#16043) tobias40 válasza vicces (#16042) üzenetére


tobias40
veterán

Ha az AX55 annyira megfelelt akkor miért kerestél másik routert?
Én ilyenkor már véletlen sem keresek mert mindíg lesz olcsóbb meg jobb és sosem lesz vége! ;]

(#16044) vicces


vicces
addikt

Én sem tudom :F :W
De ez már maradni fog amíg csak működik 👍

:)

(#16045) TOZ válasza vicces (#16042) üzenetére


TOZ
addikt

Mit jelent az az “olcsóbb” lett?

(#16046) Jim74 válasza TOZ (#16045) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én csak egy helyen látok AX86U-t 85,8k-ért. Az utóbbi időket nézve ez nem rossz ár. Az AX86S-t nem látom, hogy esett volna az ára.

(#16047) Alex91 válasza Jim74 (#16046) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, hogy o nem magyar arakat nez… :U

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16048) Jim74 válasza Alex91 (#16047) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mondjuk az elképzelhető...

(#16049) di-courage válasza Alex91 (#16022) üzenetére


di-courage
csendes tag

A csatornát beállítottam aszerint, hogy mennyire foglaltak a környező csatornák. Újra konfiguráltam az összes eszközt. Azonban most úgy néz ki, hogy a következő okozhatja a problémát: be van dugva egy ssd samba megosztás céljából az usb portjára. Mire hazaérek, a 2.4Ghz elszáll, kihúzom az usb-t, és abban a pillanatban feléled… ilyen létezik?? 🤔

(#16050) vicces válasza Jim74 (#16046) üzenetére


vicces
addikt

Oh jah.. 216 Euro volt. Ma lement 175-re. Így már kb nekem elfogadható. Gondoltam hogy veszek egyet Magyarországon és anyámmal kipostáztatom, de a posta beteg drága.
A mostani ár kb oké.
Nem bírtam megállni és akarom tudni hogy mennyire jó router :D

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.