Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) Alex91 válasza sgeza (#9199) üzenetére


Alex91
félisten

Szereti allitgatni :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9202) blakey válasza sgeza (#9199) üzenetére


blakey
titán

Mert 384-esről váltana 386-osra. Az első 386-osnál oda volt írva, hogy szükséges, ajánlott illetve a bétára való áttérésnél is ajánlott. AX58U nem egyenlő AX92U-val. Nem kell rám hallgatni, frissítsetek gyári visszaállítás nélkül, engem egyáltalán nem zavar és utálok állítgatni, de jobb egy tiszta beállítás mint napokig keresni, hogy mi a sz@r a rendszerben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9203) Alex91 válasza blakey (#9202) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem ilyet nem irtak...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9204) blakey válasza Alex91 (#9203) üzenetére


blakey
titán

Csak épp oda van írva, hogy mi fog történni ami nálam félig sikerült, teljesen elcseszte a Wifi elérést, törölte a jelszavakat.

A mostani béta telepítésénél is oda van írva de nem a firmware oldalon hanem ahol a manuális telepítés menetét írja le. De mint írtam, nekem mindegy, tényleg nem kell rám hallgatni, telepítsétek ahogy akarjátok.
Egy korábbi 384-esnél odaírták:

Új router esetében érdemes megnézni, hogy mivel érkezett és utána átnézni az azóta megjelenő firmware-ek mit tartalmaznak és mik a történések, általában lesz minimum 1 olyan firmware ahol ajánlatos a gyári visszaállítás.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9205) sgeza válasza blakey (#9204) üzenetére


sgeza
veterán

Az elsőnél nem arra vonatkozik! Az a New features felsorolása!
A bétánál van ténylegesen ez az utasítás! És ott is csak ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#9206) Alex91 válasza blakey (#9204) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, ott oda van irva, de emitt csak feltuntette, hogy megjelent ez a menupont is az AiMesh alatt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9207) blakey válasza sgeza (#9205) üzenetére


blakey
titán

Nem, de mint írtam, szétcseszte, de ne hallgassatok rám, csináljátok ahogy testzik, részemről téma lezárva, nem nekem szoktak problémáim lenni a routerekkel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9208) sgeza válasza blakey (#9207) üzenetére


sgeza
veterán

Nem azt írtam, hogy nem szabad vagy nincs értelme, nem állást foglaltam egyik vagy másik mellett! Csak az állítás nem felelt meg a valóságnak!

[ Szerkesztve ]

(#9209) huan


huan
őstag

Sziasztok,
RT-AX92U -ra melyiket kell feltenni?
Verzió 3.0.0.4.386.41712 vagy Verzió 9.0.0.4.386.41994 Béta-verzió

(#9210) Alex91 válasza huan (#9209) üzenetére


Alex91
félisten

Amelyiket akarod...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9211) blakey válasza sgeza (#9208) üzenetére


blakey
titán

De egy gyári 384-esről egy béta 386-asra írnom sem kéne, hogy ajánlott a gyári visszaállítás. Te kérdeztél én válaszoltam, nem kéne ezt tovább fokozni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9212) blakey válasza huan (#9209) üzenetére


blakey
titán

Le van írva, hogy miért érhető el nyilvánosan a béta, ha ez nem elég akkor amelyik tetszik. Biztonsági javítás van a bétában, ajánlott feltenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9213) Alex91 válasza blakey (#9211) üzenetére


Alex91
félisten

Benezted, ennyi... :R

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9214) blakey válasza Alex91 (#9213) üzenetére


blakey
titán

Nem néztem be semmit, ennyi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9215) Alex91 válasza blakey (#9214) üzenetére


Alex91
félisten

:))

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9216) blakey válasza Alex91 (#9215) üzenetére


blakey
titán

[link]
(erre hivatkoznak a béta firmwae telepítésénél)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9217) huan válasza blakey (#9212) üzenetére


huan
őstag

Ok, csak a verzió főszáma között 6 van, azért kérdeztem.

(#9218) blakey válasza huan (#9217) üzenetére


blakey
titán

A béta firmware-ek 9-el kezdődnek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9219) Alex91 válasza blakey (#9216) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, magadat ugy xopatod, ahogy akarod...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9220) blakey válasza Alex91 (#9219) üzenetére


blakey
titán

Mindenre fel vagyok készülve, semmi probléma egy gyári visszaállítás. Az elmúlt 17 év alatt megtanultam a routereket kezelni,, nekem belefér egy gyári visszaállítás.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9221) Alex91 válasza blakey (#9220) üzenetére


Alex91
félisten

Mondtam, hogy szereted allitgatni... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9222) blakey válasza Alex91 (#9221) üzenetére


blakey
titán

Utálom, de jobb mintha a hibás működés után nyomoznék, nekem ez a munkaeszközöm nélkülözhetetlen eszköze, szóval tökéletesnek kell lennie minden nap. Érdemes olvasni mindig amit írnak a firmware-öl, előfordul, hogy csak az snbforumon írnak róla. Felrakás előtt érdemes érdemes körülnézni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9223) sgeza válasza blakey (#9211) üzenetére


sgeza
veterán

Egyébként van nem béta 386-os is, és szó sem volt a kiindulásnál bétáról. Nem vitatkozni akartam, csak kérdeztem, hogy miért kellene reset.
Te a bétáról beszéltél, én nem. Megbeszéltünk mindent szerintem.

(#9224) poolbig


poolbig
aktív tag

Hali!
Jelenleg van egy 65P-m, a családban 4 laptop (AC), 3 mobil (AC), 1 mobil (AX), NAS lan-on, TV lan-on. Van értelme AX58U-ra váltanom?

(#9225) Gubek-Einste válasza poolbig (#9224) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyi alapján nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9226) Alex91 válasza poolbig (#9224) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , aztan dontesz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9227) Vasy09 válasza norbertoth (#9194) üzenetére


Vasy09
őstag

Nekem be van kapcsolva rajta, 90-94% között mozog a memória felhasználás, de nem érzékelek semmi fagyást a vételben! Nagyon szuper kis router. A firmeware frissítés elég hektikus, mivel néha azt dírja, hogy nem tud csatlakozni az asus szervereire, próbáljam meg később, máskor meg gond nélkül megy! De manuálisan bármikor tudod frissíteni! :K

Gamertag: Vasy09

(#9228) egykori


egykori
őstag

Kérem, ha valaki tudna segíteni, nem találok világos eligazítást, hogy a Helyi hozzáférés konfigurálása / Hitelesítési eljárás - opciónál 3 lehetőség van: HTTP, HTTPS, BOOTH -, mire szolgál ez a beállítási lehetőség? HTTP-re van gyárilag állítva.
Ez befolyásolja pl. azt, hogy amikor az ASUS router beállításaiba akarok lépni, a link az HTTP vagy HTTPS biztonsági szintű legyen?

(#9229) blakey válasza egykori (#9228) üzenetére


blakey
titán

Arra szolgál, hogy HTTP hagy HTTPS-el tudd elérni a felületet. Ha app-ot is használsz akkor nem árt a HTTPS, de azt az app jelzi is egy felugró ablakkal, hogy nem ártana bekapcsolni. BOTH is jó, a HTTP elérést ne engedd WAN-ra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9230) galaxys80


galaxys80
veterán

A Baecon interval-t, ha az 5Ghz-es hálózatnál az alapértelmezett 100-ról 75-re csökkenteném az segítene abban, hogy az 5 Ghz-es hálózatra előbb csatlakozzanak az eszközök?
Vagy ez nem erre szolgál? :)
Az iPad-em valamiért bekapcsolás után mindig a 2.4 Ghz-re kapcsolódik.Ilyenkor lezárom a kijelzőt, majd feloldom és máris az 5Ghz-en van.
A telefonokat nem kapcsolgatom ki, így ott nincsen ilyen. A többi eszköz(Macbook, Xbox, médiaplayer) meg úgyis fix-en az 5Ghz-en van.

(#9231) poolbig válasza Gubek-Einste (#9225) üzenetére


poolbig
aktív tag

Köszi nektek. Egy picit sem lenne erősebb a térerő az AX58 esetén? Csak mert az egyik szobában (ami nincs túl messze a routertől, nem is értem :( ) nem túl acélos a net, az 5G alig bírja, 2,4-en kell mennie a gyerek laptopjának és mobiljának is (AC-s mindkettő), de alig tolja az is 20/20-al.

(#9232) blakey válasza poolbig (#9231) üzenetére


blakey
titán

A gyárihoz képest erősebb lenne, tehát a két gyári közötit különbség érzékelhető lenne, sebességben is előrelépés lenne az AX58U. AC65P-re mehet OpenWrt Vargalex féle verzióval és azzal jelentősen növelhetnéd a lefedettséget és a jelerősséget.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9233) mrmft válasza poolbig (#9231) üzenetére


mrmft
senior tag

Gyari FW-vel az AC65P betonban siralmas volt. Az AX58U 30+cm vasbetont jo sok vassal nevetve atlo, hasznalhato sebesseg mellet (200Mbps+) AC klienssel. Sajat kornyezetben ez a tapasztalat, a 386-os FW-vel meg jobb lett.

[ Szerkesztve ]

(#9234) poolbig válasza blakey (#9232) üzenetére


poolbig
aktív tag

Köszi. akkor kipróbálnám előbb ezt a custom firmware-t. Hol jutok hozzá? :R

(#9235) vicces


vicces
addikt

na án is frissitettem végre az ax92-t. eleinte nem akartam, mert nehogy megint visszavonják. nem csináltam resetet. végülis nincs az utasításban. az csak valami új képesség.
a speedtest közben felmegy az első procihasználat 50% körülre. a memória 89%-on van. a gigabites sebesség megmaradt :K szerintem jól működik.

:)

(#9236) egykori válasza blakey (#9229) üzenetére


egykori
őstag

Nagyon köszönöm a felvilágosítást, sajnos szükségem van rá. Szeretnék még az utolsó félmondatodra "a HTTP elérést ne engedd WAN-ra" rákérdezni, hogy ez a gyakorlatban mit jelent? Tehát nem az érdekel, hogy miért, hanem a hogyan. Ez valamilyen belső beállítás, vagy csak azt jelenti, hogy az internetes felületre HTTPS-el jelentkezzek be?

(#9237) dkess válasza vicces (#9235) üzenetére


dkess
őstag

Melyik verzióra frissítetted ( [link] )? Amennyiben a legutolsó 9.0.0.4.386.41994 Beta Version (2021/02/03) -t, akkor ott van az az utasításban a 7. lépésként:

(#9238) blakey válasza egykori (#9236) üzenetére


blakey
titán

Annyit jelent, hogy külső hálózatba nem célszerű a sima http-t kiengedni, alapból nem engedélyezett, tehát azt a részt ne kapcsold be.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9239) dkess


dkess
őstag

Most nézem a pH főoldalán a promóciót. Ugye az Asus új Z590 -es alaplapszériája, mely támogatja a Intel 11 gen. CPU -kat és ezzel együtt a WiFi 6E -t.

Ami érdekes, hogy kiemelt reklámértéket tulajdonítanak a WiFi 6E támogatásnak (ld. alább) - ugyanakkor routerekkel - mint az egyik legjelentősebb consumer router gyártók is - nem készültek melléjük ... (meg persze "apró kapufa", hogy az Asus WiFi 6E ökoszisztémáját bemutatni kívánó link a WiFi 6 -ot bemutató oldalra visz ...)

Szemfülesek kiszúrhatják, hogy az alsó képen ott a ROG Rapture GT-AXE11000 . Ugyanakkor egyfelől ez egy db router - másfelől még nem is kapható ...

(#9240) egykori válasza blakey (#9238) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, de még visszatérnék az eredeti ponthoz: a Helyi hozzáférés konfigurálása / Hitelesítési eljárás menüpontnál bármelyik opciót választom, mindegyiknél azt írja a böngésző, hogy nem biztonságos.
HTTP
HTTPS
Egyáltalán, van ennek így értelme? :F

(#9241) blakey válasza egykori (#9240) üzenetére


blakey
titán

Én már azt sem tudom, hogy minek van értelme.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9242) dkess válasza egykori (#9240) üzenetére


dkess
őstag

Nem követtem nyomon az eseményeket nagyon, de milyen tanúsítványt állítottál HTTPS -re? LAN -on belülről vagy kívülről próbáltad elérni a routert? LAN -on belülről belső IP címmel avagy DDNS -el?

(#9243) blakey válasza dkess (#9242) üzenetére


blakey
titán

DDNS-el semmilyen problémát nem tapasztaltam, belső és külső hálózatból is jó, nincs figyelmeztetés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9244) dkess válasza blakey (#9243) üzenetére


dkess
őstag

Lehet vissza kéne olvasnom - elnézést kérek. Ugyanakkor alapvetően a logika ez lenne:

1.

Amennyiben a router elérését internet felől tiltjuk, akkor belső LAN -on elég lehet http is. Persze, ha a LAN -on nem fordulnak elő "gyanús elemek" ... :)

2.

A helyzet akkor bonyolódik, ha internet felől is el akarjuk érni a routert. Ekkor célszerű HTTPS -t állítani. A HTTPS -hez kelleni fog minősített tanúsítványszolgáltató által kibocsájtott tanúsítvány. Ilyen lehet pl. Let's Encrypt vagy éppen Microsec, Netlock akármi.

Mivel, ha "self-signed" tanúsítványt használnánk, akkor nem lennénk sokkal beljebb illetve kapnánk a második linknek megfelelő jelzést.

OK, megvan a "frankó" tanúsítványunk is. Mit is csekkol ez? Domain -t. Azaz, ha LAN -ról belső IP -vel próbálkozol, akkor dettó kapod az idézett jelzést. Namost alapvetően több úton is el lehet indulni (vannak más megoldások is, de maradjunk egyelőre a "sekély vízben"):

- (bentről http -n keresztül érjük el, de ezt hagyjuk)
- belső IP -s elérésnél a jelzésre nyomunk egy tovább gombot és "tojunk rá" (saját magunkat úgyse akarjuk bentről meghekkelni alapon),
- DDNS -t használunk (loopback esetén bentről is megy).

Azaz ezért tud DDNS -el bentről és kintről is hibajelzés nélkül elérni https -el a routert.

(#9245) gahor72 válasza galaxys80 (#9230) üzenetére


gahor72
aktív tag

az ipad mac címére csinálj egy tiltást 2.4Ghzre a vezeték nélküli mac szűrőben. nem fog többet rácsatlakozni csak az 5Ghz re.

(#9246) egykori válasza dkess (#9242) üzenetére


egykori
őstag

Ahogy olvasgatom a szakmai eszmecseréteket, kezdek egy-két dologra rájönni.
LAN-on keresztül vannak figyelmeztetések mindkét, HTTP és HTTPS esetén. Most megkerestem azt a bizonyos DDNS-t (egyelőre fogalmam sincs, hogy az micsoda, de majd utánaolvasok).
Ha a DDNS klienst engedélyeztem, a Szerver: www.asus.com, de az Állomásnév nem tudom, mi lehet? ... .asuscomm.com

Amennyiben ez működik, akkor így használom, ha nem, akkor maradok a HTTP verziónál, bár nem tudom, hogyan lehet tiltani a router elérését az internet felől.

[ Szerkesztve ]

(#9247) blakey válasza egykori (#9246) üzenetére


blakey
titán

Az app használatához tudtommal kell egy DDNS, ezen keresztül érheted el a router felületét, bármilyen nevet adhatsz, de ha már használja valaki akkor másikat kell választanod, de ezt majd írni fogja. LAN-on nem gond a HTTP sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9248) egykori válasza blakey (#9247) üzenetére


egykori
őstag

Ha beírok egy kitalált állomásnevet, bemásolom a http://iplookup.asus.com/nslookup.php oldalon, és az ott elfogadja, akkor használhatom DDNS-el?

(#9249) blakey válasza egykori (#9248) üzenetére


blakey
titán

Ha ott jónak írja akkor mehet, egyébként automatikusan ellenőrzi ha jól emlékszem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9250) dkess válasza gahor72 (#9245) üzenetére


dkess
őstag

és @galaxys80, #9245

Ezzel ugye teljesen kitiltanád az adott eszközt a 2.4 GHz -es sávról.

Amennyiben nincs SmartConnect (band steering), akkor egy fokkal barátibb megoldás, ha az automatikus csatlakozást veszed ki 2.4 GHz SSID elől. Ekkor magától csak az 5 GHz -re csatlakozik. Persze, ha manuálisan átlököd, akkor is előfordul, hogy nem szívesen jön vissza 5 GHz -re - azaz visszafelé is manuálisan kell.

Ugyanakkor az a helyzet, hogy esetünkben van SmartConnect (band steering). Mit tehetünk ekkor (persze azon kívül, hogy külön SSID -t állítunk be ... :) )?

Ami biztos, hogy a Beacon interval -t hagyjuk békén. Első körben mehetünk a Network Tool/Smart Connect Rule fül alatt levő dolgokat finomhangolni:

Ugyanakkor amennyiben almás eszközről van szó (és jelen esetben igen: egy iPad), akkor még egyszerűbb dolgunk van és hagyhatjuk is a fentieket. Egyszerűen a vezetéknélküli beállításoknál a 'DTIM Interval' értékét állítsuk 3 -ra. Ez e tekintetben csak az almás eszközökre lesz hatással és azt fogja okozni, hogy ezek sokkal szívesebben fognak az 5 GHz -es sávon keccsolni ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.