Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) MaCS_70 válasza Véreshurka (#4995) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez egy örög ergonómiai dilemma: a GUI mennyit fedjen el a rendszerből, amit állít. Legyen közelebb hozzá, és a grafikus felület az eszköz működését tükrözze, vagy inkább a felhasználói logikát kövesse, és legyen benne egy csomó dolog átdrótozva "kényelmes" helyre.

Az OpenWRT és a Tomato inkább a műszaki, geekebb szemléletet szolgálja ki.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5002) Rick4 válasza PistiSan (#4998) üzenetére


Rick4
félisten

A sebességgel nincs bajom, a gyárival jön a 600 mbit, openwrt-vel "csak" 400 volt, de telefonon ez amúgy is lényegtelen, a wifire felkapcsolódás sebessége már fontosabb lenne, a 18 sec vs 1 sec azért már jelentősen eltér... Furcsa, hogy a gyárival ennyire lassú. Openwrt lesz ebből szerintem ismét, bár én minden beállításon túl vagyok, az aktuális, amihez nincs miért nyúlni, lementve, most azt várom, mikor megy el a net... :B

Csak azt nem tudom, mit csináljak, ha elmegy. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5003) Rick4 válasza Rick4 (#5002) üzenetére


Rick4
félisten

Megvan a megoldás a lassú, 18-20 másodperces wifire feljelentkezésre, a router a 100-as csatin volt, mivel kertes házas környéknek lakom, és elég nagyok a távolságok, amúgy is azt a csatit állítom be, ami jól esik, a 36-os csatornára tettem, 2-3 másodperc, és van kapcsolat a telón. Pipa.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5004) Bazs1981 válasza Rick4 (#5003) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Szia, ez melyik a wifi csatornaszám?

(#5005) MaCS_70 válasza Bazs1981 (#5004) üzenetére


MaCS_70
félisten

5 GHz

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5006) Intruder2k5 válasza Bazs1981 (#5004) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Advanced Settings -> Wireless - General (5GHz) [kép]

(#5007) Bazs1981 válasza Intruder2k5 (#5006) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

:R

(#5008) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok!Lenne egy kis probléma és nem jövök rá, hogy mi lehet a bibi. A Mac minin szeretnék ugye a Rt-AC65P Routerra csatlakoztatott vinyóra filmeket felmásolni. Látja is a Routert a Hálozatnál ott be is enged ott vannak a mappák, és mikor a mappába szeretnék belépni akkor egy szöveg jelenik meg : A művelet nem hajtható végre , mert a Filmek eredeti eleme nem található! Na ez mi lehet? Már próbáltam lecsatlakoztatni majd újra csatlakoztani a vinyót de semmi változás nem lett. ASamsung TV a Telo mindenki fainul látja a mappát is le is tudom játszani a filmeket de a gép meg nem enged be , hogy másoljak hálozaton belül filmet rá csak ha kihúzom és a gépre dugom.

(#5009) blakey válasza kkp900 (#5008) üzenetére


blakey
titán

SMB-n csatlakozol?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5010) MaCS_70 válasza kkp900 (#5008) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Filmek az a mappa, illetve megosztás neve a NAS-on? Ha igen, akkor már eleve oda nem enged be, vagy csak az adott filmre hisztizik?
SMB-vel próbálsz megosztani? Milyen verzióval?
Összefoglalva tehát az a helyzet, hogy kizárólag a Mac Minin nem sikerül elérni a filmeket? Másik Mac esetleg? Windows?
Csak találgatok, mert nem ismerem a Macet, rémlik, hogy az SMB körül van valami anomália.
MaCS
Hirtelenjében ezt találtam:
http://beszeljukmac.com/index.php/forums/viewthread/45995/
MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5011) kkp900 válasza MaCS_70 (#5010) üzenetére


kkp900
senior tag

Tudod velem csináltad végig az OpenVPN -t telóra. Belső hálózatnak szeretném ,hogy látszódjon a Filmek mappa .Ezt nem távolról szeretném elérni. Hanem belső hálózaton ,hogy tudjak rá másolni ne kelljen kihúzogtani mindig.Ezt amit neked privátba is leírtam azt a FIlmek mappa megnyitásakor írja ki sajnos.

(#5012) MaCS_70 válasza kkp900 (#5011) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, tudom, írtam privátban is. (Ugyanezt...)

Az a gond, hogy ez nagyon Apple-problémának látszik -- számomra.

A fórumtémában, amit találtam, azt írják, hogy az Apple az NFS megosztást ajánlja -- ami egy linuxos megoldás. Én még sosem használtam.

Szóba jöhet még a DLNA, ami univerzásis, és elvben ez szolgálna úgy istenigazából a filmek megosztására -- csak vannak nyűgjei, és nem tudom, hogy a VPN átviszi-e. Ellenben ugyanazokat a filmeket DLNA-n és SMB-n is megoszthatod.

Az Asus router USB- Szerverközpont - Médiaszerver néven ismeri.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5013) blakey válasza MaCS_70 (#5012) üzenetére


blakey
titán

Az a gond, hogy ez nagyon Apple-problémának látszik -- számomra. - Nem tudok ilyen problémáról, valami nincs jól beállítva, SMB-n a SMB1 már nem működik csak ha ssh-n engdélyezzük de ajánlom az FTP-t belső hálózati használatra, azzal talán egyszerűen megoldható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5014) MaCS_70 válasza blakey (#5013) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak ezért gondoltam, de amúgy fogalmam sincs a MAC-ek lelkivilágáról:

"Nekem Synology NAS-jaim vannak, ezek kapcsán olvastam egy fórumban, hogy OS X 10.9 alól SAMBA-val problémás az elérés, mert az Apple valamit módosított rajta. Elkerülő megoldásként NSF elérést javasoltak."

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5015) kkp900 válasza MaCS_70 (#5012) üzenetére


kkp900
senior tag

Mikor beállítottunk mindent akkor simán látta is ,még kérdezted is. Akkor másoltam fel a benne levő filmeket. Szóval nem kellett semmi mást külön beállítani hozzá látta egyből a Finderben a bal oszlopban alul. Ott beleléptem először a Routerba utánna a Filmek mappába. Most meg az a szöveg fogad ha a Filmek mappába akarok belépni. Nem hinném ,hogy belső hálozatra csatolt vinyót SMB-n kellene megosztani külön a Mac minivel. Vagy ,hogy gondolod Blakey? És ,hogy kell megcsinálni akkor? Segíts már egy kicsit tudom neked Maced van.. :K

(#5016) blakey válasza MaCS_70 (#5014) üzenetére


blakey
titán

Nincs különösebb "lelkiviláguk", teljesen hétköznapi módon működnek, minden protokollt ismernek és jól megvannak az ssh-val is, ha netán arra lenne szükség.

(#5015) kkp900
Olyan igényeid vannak amitket én nem használok, tehát nem látom át, hogy mi miért nem megy. Ha eddig működött és most nem akkor lehet, hogy a routert, gépet újra kéne indítani, valamilyen kommunikációs hiba lépett fel. SMB-n kéne kapcsolatba lépned a routerrel ami t Finder/Go/Connect to server részen érhetsz el:

Vagy másik fájlkezelőt használsz, pl. Forklift, a gép részéről ennél többet nem nagyon kell tenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5017) kkp900 válasza blakey (#5016) üzenetére


kkp900
senior tag

Igen ez volt az köszönöm szépen! Valamiért lecsatlakozott ,és újra kellett csak csatlakoztatni.Nagyon szépen köszönöm netek. :C :R
ui: Nincsenek nagy igényeim amúgy csak itthon lássa minden egymást. APPLE TV Samsung TV meg távolról el tudjam érni a Filmeket az Infuseval. Ezeke mind sikerültek hála MaCS 70 -nek. Aki segített beállítani egy OpenVPN -t és a telóra is fel kellett telepíteni ezt a programot. Utánna már minden flottul ment.

(#5018) MaCS_70 válasza kkp900 (#5017) üzenetére


MaCS_70
félisten

Remek!

Akkor már nem marad más hátra, mint élvezni a filmeket!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5019) Rick4


Rick4
félisten

Srácok, AC65P gyári rendszeren vagyok, 3 napja minden oké, de ilyen sorokkal van tele a log. Jól van ez így?

May 22 20:53:52 kernel: :MtCmdPktBudgetCtrl: bssid(255),wcid(65535),type(1)
May 22 20:53:53 kernel: :MtCmdPktBudgetCtrl: bssid(255),wcid(65535),type(0)
May 22 20:53:55 kernel: :MtCmdPktBudgetCtrl: bssid(255),wcid(65535),type(1)
May 22 20:53:56 kernel: :MtCmdPktBudgetCtrl: bssid(255),wcid(65535),type(0)
May 22 20:54:11 kernel: :MtCmdPktBudgetCtrl: bssid(255),wcid(65535),type(1)
May 22 20:54:12 kernel: :MtCmdPktBudgetCtrl: bssid(255),wcid(65535),type(0)
May 22 20:54:41 kernel: :MtCmdPktBudgetCtrl: bssid(255),wcid(65535),type(1)
May 22 20:54:42 kernel: :MtCmdPktBudgetCtrl: bssid(255),wcid(65535),type(0)
May 22 20:55:21 kernel: :MtCmdPktBudgetCtrl: bssid(255),wcid(65535),type(1)
May 22 20:55:22 kernel: :MtCmdPktBudgetCtrl: bssid(255),wcid(65535),type(0)
May 22 21:01:21 kernel: :MtCmdPktBudgetCtrl: bssid(255),wcid(65535),type(1)
May 22 21:01:23 kernel: :MtCmdPktBudgetCtrl: bssid(255),wcid(65535),type(0)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5020) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Előző bejegyzésről jutott eszembe, hogy nekem is vannak furcsaságok a logban (AC65P):

May 22 21:15:28 kernel: aaa, flush one!
May 22 21:15:35 kernel: ada, flush one!
May 22 21:16:51 kernel: c40, flush one!
May 22 21:27:13 kernel: a58, flush one!
May 22 21:30:12 kernel: df2, flush one!

Ezek mik lehetnek? Kell vele foglalkozni?

(#5021) blakey válasza Rick4 (#5019) üzenetére


blakey
titán

Dinamikus WMM TXOP paraméterek módosítása, elvileg nem kell vele foglalkozni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5022) powerup2


powerup2
addikt

Tud valaki valami jobb asus routert ? mert ami most van az egy ac65p de elég siralmas a wifi jelerőssége két vékony válasz fal után ....

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#5023) Rick4 válasza powerup2 (#5022) üzenetére


Rick4
félisten

Nem az eszközzel van gond inkább? Nekem egy 35 centis vályogfalon is átmegy 300 mbit, 2 fal és egy hűtő mögött még mindig megvan a 250, mellette 600 mbit.
Mennyit mérsz közvetlenül a router mellett, és persze az se mindegy, milyen neted van?

blakey: de ez belső hálós dolog, vagy kintről buzergálja valami? :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5024) MaCS_70 válasza powerup2 (#5022) üzenetére


MaCS_70
félisten

A vályog azért nem egy wifibarát (ellenben fúrásbarát) közeg.

Nálam egy AX92 sokkal erősebbnek bizonyult a 65P-nél, de:
nem olcsó,
a vályogra nincs garancia (legfeljebb a lyuk, amit fúrsz bele, hogy átvezesd az UTP-t).

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5025) Rick4 válasza MaCS_70 (#5024) üzenetére


Rick4
félisten

Vályogházba is jó egy AC65P, és a drágább router helyett valami mesh, vagy powerline cucc, ha nekem ilyen gondom lenne, inkább csinálnám meg akár 4-5 helyről kisebb, de biztosabb sugárzással, mint egy központi helyről olyan erővel sugárzó eszközzel, ami ugyan nálam mindenhol rendben lesz, de a szomszédban onnantól mindig kétfejű kiskutyák szülessenek. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5026) MaCS_70 válasza Rick4 (#5025) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a helyes koncepció.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5027) Gubek-Einste válasza Rick4 (#5025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen vezetékes backhaul használata a node-okhoz ami ajánlott lenne emellett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5028) powerup2 válasza Rick4 (#5023) üzenetére


powerup2
addikt

Telefonnal 300 megabit 2 fallal odéb 15-50 között dobálja egy szinttel lejebb a konyhába nincs jel :(

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#5029) fjudors


fjudors
aktív tag

az alábbi problémámra keresem a megoldást:
65P gyári menüben szertném korlátozni a youtube androidos alkalmazás és a vanced net elérését/működését.
a többi adatforgalom működése mellett.

ötlet, valakinek?

(#5030) PistiSan válasza fjudors (#5029) üzenetére


PistiSan
addikt

Szerintem android oldalról, valami szülői felügyelet funkcióval lehet korlátozni inkább a dolgot, bár nem tudom a youtube vanced vagy más nem hivatalosan play-ből letöltött appokat lehet e korlátozni.

(#5031) fjudors válasza PistiSan (#5030) üzenetére


fjudors
aktív tag

az a probléma, hogy a Google -féle szülői felügyelethez csak egy fiók lehet beállítva a telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#5032) modflow


modflow
veterán

Az ASUS RT-AC68U-ra csatlakozik egy repeater, egészen pontosan egy ASUS RP-N12.

Erre a jelerősítőre csatlakozik egy kamera. Azt vettem észre, hogy az NVR rögzítő egy idő után nem látja a kamerát. Rájöttem azért, mert megváltozik a kamera IP címe.

Az ASUS RT-AC68U menüjében tudom fixálni a kapcsolódó eszköz IP címét, de az ASUS RP-N12 menüjében nem találok ilyet....

Hogy tudtám mégis fixálni az RP-N12-re kapcsolódó eszköz IP címét?

(#5033) Gubek-Einste válasza modflow (#5032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg az elsődleges eszközben kellene megtenni a fixálást, a másodlagosban nem kell ilyet csinálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5034) modflow válasza Gubek-Einste (#5033) üzenetére


modflow
veterán

De ha megnézem az elsődlegesen a kapcsolódó eszközök listáját, akkor ott csak a repeater látszik.
Az hogy ahhoz mi kapcsolódik, az nem látszik...

(#5035) Gubek-Einste válasza modflow (#5034) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A repeater kliens listájában ha rákattintasz az adott kliens eszközre akkor nincsen ott fixálási kapcsoló?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5036) modflow válasza Gubek-Einste (#5035) üzenetére


modflow
veterán

Hát ez az, hogy nincs kliens lista. :(
Létezik ez RP-N12 esetén?

Ja hogy ki volt kapcsolva. :D
Viszont most bekapcsoltam és 9 eszközt mutat, pedig csak egy van rajta, a kamera. A többi a fő routeren van igazából.... Még a fő routert is hozza client listában...

[ Szerkesztve ]

(#5037) modflow válasza Gubek-Einste (#5035) üzenetére


modflow
veterán

Sajnos a listában nem lehet rákattintani... :(
Pedig a fő asus routerben volt erre lehetőség, de ebben nincs...

(#5038) Rick4 válasza fjudors (#5029) üzenetére


Rick4
félisten

Keress rá az opendns-re, csinálsz egy ingyen reget, beállítod, mi mehet, és mi nem, utána beállítod a routerben dns szervernek az opendns ip-ket, letöltöd a saját gépedre az opendns ip updater appot, és kb kész is vagy. Most nem tudom pontosan megmondani, hogy máködik, mert már adguard-ot hasznlok, de egész korrekt volt. Openwrt-n persze van reklámblokkoló, ahol egyszerűen feketelistára teszed a domaint, és kész.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5039) fjudors válasza PistiSan (#5030) üzenetére


fjudors
aktív tag

végül open dns-el oldottam meg.
érdekes módon, ugyanaz lett a szűrőbe beírva, mint a routerbe, de itt működik az app korlátozás.
csak így nincs időalapú szabályozás..
Remélhetőleg meg fog jelenni idővel újabb szoftverben az alkalmazás szűrés.

(#5040) iff


iff
senior tag

Asus RT-AC 65P-n most usb-n, egy 500GB-os külső hdd lóg. Ennek ez a max. amit tud (átlag 4MB/s), írás [kép] ráadásul próbaként egy speedtestet is csináltam és visszaesik 2-3MB/s-re. A net sebesség se annyira durva 300/20-as. Ez elég karcsú. A winyó 110/110-et tud usb3-on pc-n. Olvasás 20-25MB-/s körül van.

..........""..........

(#5041) PistiSan válasza fjudors (#5039) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszi a vissza jelzést, nem ismertem ezt a módszert.

(#5042) vargalex válasza iff (#5040) üzenetére


vargalex
félisten

Két fontos információt nem írtál meg: filerendszer típusa és hogy wifi-n, vagy vezetéken próbálod.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5043) iff válasza vargalex (#5042) üzenetére


iff
senior tag

Filerendszer típusa: NTFS, vezetéken pc-n mérve. (win 10) beállítva: [kép]

..........""..........

(#5044) vargalex válasza iff (#5043) üzenetére


vargalex
félisten

Az NTFS-t nem ártana ext3-ra cserélni.

Alex

(#5045) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

AiMesh rendszernél a node-on be lehet állítani rendszeres időközönkénti újraindítást?

Köszönöm a segítséget :R

(#5046) iff válasza vargalex (#5044) üzenetére


iff
senior tag

ext4 nem lenne jobb? Maradjon az ext3?

..........""..........

(#5047) vargalex válasza iff (#5046) üzenetére


vargalex
félisten

Ha jól tudom, a gyári firmware-ban nincs ext4 driver.

Alex

(#5048) iff válasza vargalex (#5047) üzenetére


iff
senior tag

ext3-al sem az igazi. 20MB/s-al indult, aztán úgy belassult a router. Most ext4-el próbálkozok, eddig egy fokkal jobbnak tűnik. 20-26MB/s. Speestest-nél itt is visszaesett 10MB/s-re,de aztán visszament 25MB/s-re. 300/20-as maxon már megfekszik a router. Bármilyen kisebb + terhelésre, leesik a sebesség.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#5049) vargalex válasza iff (#5048) üzenetére


vargalex
félisten

QOS nincs bekapcsolva?

Alex

(#5050) iff válasza vargalex (#5049) üzenetére


iff
senior tag

QOS kikapcsolva, akkor 13-15MB-ra esik vissza. Most meg 18-20MB/s. :F Kíváncsi voltam mit bír, de szerintem egy nagyobb családot is elég nehezen szolgál ki ez a router. 300-as nettől így kifekszik, akkor 1Gbit-nél, ha még az usb-t is használják, meg 4--5-en lógnak rajta. (Itthon főként csak én használom, néha többen) Kicsit vissza sírom a tp-linket (c5 v4), csak az már nincs meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

..........""..........

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.