Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) blakey válasza Valkűr (#1000) üzenetére


blakey
titán

Mihez képest jobb? Miben szerenéd, hogy jobb legyen?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1002) Valkűr válasza blakey (#1001) üzenetére


Valkűr
őstag

terhelhetosegre, 4k file lejatszas, letoltes es wifi hasznalata egyszerre

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#1003) blakey válasza Valkűr (#1002) üzenetére


blakey
titán

Abban az esetben ha gyengének érzed saját felhasználásod terén az meglévőt akkor érdemes elgondolkodni az AC65p-n, jól teljesít, bírja a strapát, meg se kottyan neki ha valaki 4K anyagot néz és mellette még letöltenek ill. játszanak is. Volt AC66U_B1-em, nálam azzal sem volt különösebb gond, igaz, azt nem gyári firmware-el használtam, HGG-vel illetve Merlinnel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1004) gyépés


gyépés
aktív tag

Sziasztok!
Az ASUS RT-AC65P firmware-ében nincs benne a download manager. Hogy tudok rátenni torrent klienst? Vagy meg kell várni míg lesz rá OpenWRT, Padavan, Merlin vagy más custom ROM?
(Elkezdtem visszaolvasgatni a fórumot, de eddig nem találtam meg a választ.)

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#1005) gyépés válasza gyépés (#1004) üzenetére


gyépés
aktív tag

Közben találtam itt pár anyagot, azzal kísérletezgetek. :)

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#1006) nocry válasza gyépés (#1004) üzenetére


nocry
csendes tag

Szia, ideiglenesen (a router ujrainditasaig) megoldhato Entware telepitessel:
1) SSH-n csatlakozol a routerhez
2) Kiadod a kovetkezo parancsot:
mkdir /tmp/opt;cd /opt; wget -O - http://bin.entware.net/mipselsf-k3.4/installer/generic.sh | sh
3) Opkg pacakge manager segitsegevel telepited a szukseges csomagot. Pelda transmission-re:
opkg update
opkg install transmission-web transmission-daemon-openssl
opkg install ca-bundle ca-certificates

A fo problema ezzel a modszerrel az, hogy router ujrainditas utan elveszik a /tmp konyvtar tartalma => Entware-t is ujra kell telepiteni.

En nem probaltam, de allitolag megoldhato, hogy egy kulso usb mount pointra telepited az Entware-t. A lenyeg az, hogy kulso usb meghajto csatlakozasa utan lefusson egy szkript, ami a /tmp/opt szimlinkeli a meghajto egy irhato konyvtarara.

Peldat talalsz itt (ez a leiras mas Asus routerekhez van, remelem AC65P-n is muxik): https://github.com/Entware/Entware/wiki/Install-on-Asus-stock-firmware

(#1007) bali66 válasza vargalex (#998) üzenetére


bali66
tag

Szia. A sleep 10 és a wifi up megoldotta a wifi elindulását.Csak tudsz Te!!!! Egyébként nagyon szépen fut az OpenWrt. A 1043nd-n is a te cuccod volt.Köszi.Feltölthetnéd ezzel a kiegészítéssel az OpenWrt letöltési oldalára.

(#1008) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem régiben jelent meg itthon is az Asus két újabb router-e. Gondoltam írok róluk pár sort:

RT-AX58U
- AX3000
- 5 GHz: akár 2402 Mbps, 2x2 MU-MIMO
- 2.4 GHz: akár 574 Mbps, 2x2 MU-MIMO
- 4 darab külső antenna
- CPU: Intel Atom FHCE2732, három magos, 1.5 GHz
- RAM: 512 MB
- Flash: 256 MB
- 4 darab Gigabites LAN port
- 1 darab USB 3.1 Gen 1 port
- 75k alatti ár

Korai bevállalásra már alkalmas lehet, az ára is viszonylag elfogadható (már akinek), hosszú távon biztosan bemegy majd 50-55k-s árra, főleg ha majd lesz konkurencia a piacon.
Az AX58U-hoz való wifi adapter az PCE-AX58BT Bluetooth 5.0-val és WPA3 támogatással, 30-35k az ára.

RT-N19
- N600
- 4 darab 2 dBi-es külső antenna
- 4x4 MIMO
- CPU: Qualcomm QCN5502
- RAM: 64 MB
- Flash: 16 MB
- 2 darab 10/100 Mbps LAN port
- 10-11k az ára

Hogy az N19-et miért kellett megcsinálni nem értem. Az N18U lebutított verziója lett, manapság már semmi értelme sincsen egy ilyen eszköznek, AC-nél régebbi eszköz venni már semmi értelme sincsen, lassan már az AX-esek is tömegében lesznek elérhetőek. Anno amikor megjelent az N18U, már akkor is egy utolsó mohikán volt ez a típusú eszköz, akkor még volt értelme ilyet venni de most már abszolút semmi.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1009) gyépés válasza nocry (#1006) üzenetére


gyépés
aktív tag

Köszi a segítséget. Igazából visszavittem a routert. Egyszerűen nem akartam több energiát beletenni. Nem győzött meg a teljesítménye, bele kellett volna másznom az openwrt mélylélektanába, hogy normálisabb torrent legyen rajta, de instabil volt kicsit az egész. A gyári firmware stabilabb volt valamivel, csak úgy voltam vele inkább veszek majd később, vagy kicsivel drágábban mást, amivel nem ilyen kompromisszumos, küzdelmes a dolog. Még egyszer köszi szépen. :)

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#1010) Valkűr válasza gyépés (#1009) üzenetére


Valkűr
őstag

Sziasztok a Routerek ledjei melyik tipus eseteben kikapcsolhatóak? RT-AC66U B1 van nekem, de sajna meglehet tőle vakulni. Kokányolni pedig nem szeretnek szigetelőszalaggal 😁

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#1011) blakey válasza Valkűr (#1010) üzenetére


blakey
titán

Felteszed a Merlint és máris kikapcsolható, menüből :). Gyárilag meg az AC68U-n, AC65p-n illetve általában a magasabb verziós eszközökön, de CFW-vel az olcsóbb eszközökön is működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1012) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok!
Elég jó árban megvenné egy barátom az 5 éve használt RT-N18U routerem.
(imádom ezt a routert, 5 éve megállás nélkül megy, mindenféle hiba nélkül a gyári sw-vel, MAXIMÁLISAN ELÉGEDETT vagyok vele, el sem adnám ha nem lenne rá vevő...)
Jelenleg két eszköz van a szemeim előtt amire továbblépnék: AC65P és esetleg az AC66U.
A kérdésem az lenne, hogy az van-e más ajánlott típus is (25-35e Ft kategóriában), vagy döntsek ezek közül?
2-3 PC kábelen, IP kamerák+DVR kábelen, wifin 6 telefon, vendég wifin alkalmanként 20-25 telefon laptop vegyesen.

(#1013) TeeJay válasza rover45 (#1012) üzenetére


TeeJay
félisten

AC65P erősebb és sokkal jobb wifije van, AC66UB1 többet tud Merlin miatt kérdés fogod e azokat valaha használni, ja emellett fűt mint egy kazán és nincs valódi HWNAT benne

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1014) rover45 válasza TeeJay (#1013) üzenetére


rover45
senior tag

Szia, köszönöm a válaszod!
Nem szeretném többre használni, mint amire a gyári N18U-t használtam :)
Stabilan menjen évekig :DDD

(#1015) blakey válasza rover45 (#1014) üzenetére


blakey
titán

Azért az N18U gyárilag többet tud, legalábbis firmware szinten. Van egy N18U-m amit tartaléknak tartok, mert szerintem is egy jól sikerült router, igaz enyémen Tomato van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1016) rover45 válasza blakey (#1015) üzenetére


rover45
senior tag

Megkérdezhetem mi az amiben szerinted többet tud?
Csak, hogy általam használt funkciókról van-e szó :)

(#1017) Valkűr válasza TeeJay (#1013) üzenetére


Valkűr
őstag

Hogy lenne erősebb mikor a 66-os 2x1 gigas proci, a 65 meg 2x800-as. ?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#1018) libit válasza Valkűr (#1017) üzenetére


libit
tag

CPU architecture: MIPS 1004Kc @880MHz 2C/4T (Dual Core/Quad Thread) 32KB I-Cache, 32KB D-Cache, 256KB L2 Cache, w/ SMP capable
de ami lenyegesebb "valodi" HWNAT

(#1019) blakey válasza rover45 (#1016) üzenetére


blakey
titán

Nincs előttem az N18U menüje, de ott sokkal több funkció érhető el, az USB alkalmazások alatt nincs: "Network Printer Server", "3G64G", "Time Machine", "Download Mastrer". Nincs AiCloud 2.0, illetve szerintem több módban is használható, de ebben nem vagyok biztos, az AC65p csak routerként és AP-ként használható, egyelőre. CFW-vwl (OpenWRT) többet tud.
(#1017) Valkűr
Adatokat nézve gyengébb, de ugye a 2x800MHz mellé 2-2 szál társul, tehát 4 szálon dolgozik és valóban jobb teljesítmény érhető el még az AC68U-nál is, WIFI-ben és hálózati kapcsolatokban jobb az AC65p. 1:1-ben AC85p csak átszitázva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1020) róland


róland
veterán

ASUS RT-AC57U routerre hogyan lehetne telepíteni a Transmission ebes felületét? (Nekeme jelenleg teljesen megfelel a Donload Masterben elérhető Transmission, de szeretném azt a 9091-es porton keresztül használni/elérni eben keresztül.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1021) rover45 válasza blakey (#1019) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm! :R

(#1022) Intruder2k5 válasza róland (#1020) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudtommal a webui alapból része a firmware-nek. De miért nem teszel rá Padavan-t, ha torrentezésre használod? Sokkal jobban bánik az erőforrásokkal is.

[ Szerkesztve ]

(#1023) róland válasza Intruder2k5 (#1022) üzenetére


róland
veterán

Van webui, de az az ASUS sajátja. Mivel csak időszakosan használom torrentezni, így a gyári Download Maneger szinte tökéletes nekem. A Transmission webui-t az előző LaFonera2.0n routeremen megszoktam, s most hiányzik.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1024) Syl válasza róland (#1023) üzenetére


Syl
nagyúr

Download Manager = Transmission? NAS-okon ez két külön cucc, két külön webuival. Attól, hogy tud torrentet le-feltölteni, még nem transmission.
Az Asus gyári firm-ben tuti transmission daemon van?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1025) róland válasza Syl (#1024) üzenetére


róland
veterán

Igen, Transmission daemon is van a gyári firmware-ben. S a Transgui segédprogrammal el is érhető a 9091-es porton. (De ugye ott a program csak az aditt szgépen fut, míg a webgui bármely böngészőben.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1026) Syl válasza róland (#1025) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor feltételezhető, hogy bár van benne transmission daemon, de webui már nincs.
Én padavant raktam rá és azzal a transgui és a webes felület is megy.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1027) woodworm válasza Syl (#1026) üzenetére


woodworm
veterán

Padavanban sem az eredeti webui van, ha ez elvárás.

(#1028) Syl válasza woodworm (#1027) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem elvárás, csak találgatás. Az Eredeti Asus firm-ben csak transmission daemon van, webui nélkül. A padavanban meg mindkettő megvan.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1029) woodworm válasza Syl (#1028) üzenetére


woodworm
veterán

Azt írta, hogy megszokta már másik routeren a transmission webui-t és az asusé nem megfelelő. Ezért írtam, hogy a padavanban sem az eredeti webui van. Sokkal használhatóbb ugyan, de ha valaki az eredetit keresi, akkor ez sem biztos, hogy tetszeni fog.

(#1030) TeeJay válasza Valkűr (#1017) üzenetére


TeeJay
félisten

Egyik ARM másik MIPS és biza utóbbi jóval erősebb. Röhögve viszi az 1/1 gigabit pppoe netet is torrent alatt míg az ARM maxon pörög ha simán 940 megabit mérést csinálsz egy szálon :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1031) Intruder2k5 válasza Syl (#1028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Legjobb tudomásom szerint a Padavan-ban Transmission Web Control van, bár én sosem használtam. Természetesen tud magyarul, és van mobilnézete is.

Majd woodworm kijavít ha tévedek, Ő jobban ismeri az fw-t.

[ Szerkesztve ]

(#1032) Syl válasza Intruder2k5 (#1031) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem kell bemutatni, tudom milyen a padavan transmission felülete, mivel az van az RT-AC57U-n. Az Asus gyári firmware használhatatlan sz*rkupac, első nap ment fel a padavan.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1033) Intruder2k5 válasza Syl (#1032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyszerű, akkor vegyük úgy, hogy rólandnak ment inkább tájékoztatásképp.

Én is Padavan-t használok, de sosem indítottam még el a Transmission-t.

[ Szerkesztve ]

(#1034) woodworm válasza Intruder2k5 (#1031) üzenetére


woodworm
veterán

Igen, jól tudod. Bár sokáig egy régi béta verzió volt benne, nem tudom mennyire friss most, mert én sem nagyon használom.

(#1035) róland


róland
veterán

Szóval ilyen Clutch (még a régi nevén hivatkozik rá a Transmission weboldala) felületet szeretnék:

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1036) velizare válasza vargalex (#819) üzenetére


velizare
nagyúr

az eddigi tapasztalatok alapján megy vele mindene a 65pnek? melyik disztrót javasolt hozzá használni, az openwrt-t, vagy másikat?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1037) vargalex válasza velizare (#1036) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, minden megy. Milyen másikra gondolsz? Ha jól tudom, csak OpenWrt van rá.

Alex

(#1038) velizare válasza vargalex (#1037) üzenetére


velizare
nagyúr

az összefoglalóban felsoroltakra gondoltam. bevallom, eszembe sem jutott, hogy nem 1-1 termékcsaládhoz, hanem csak 1-2 kiválasztott típushoz lehetnek jók. :B

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1039) Gubek-Einste válasza velizare (#1038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem minden típusra érhető el az összes CFW, sőt van olyan típus amelyre nincs is semmilyen CFW (jelenleg).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1040) mrmft válasza Gubek-Einste (#1008) üzenetére


mrmft
senior tag

Kozben rajottem felseleges, nem tamogatja az AiMesh-t (AX58U), nem illik a rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#1041) Gubek-Einste válasza mrmft (#1040) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pedig pont az AiMesh támogató eszközök között van a gyártói weboldalon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1042) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,

Vettem egy ASUS RT-AC57U Dual-Band Gigabit Wireless Router -t
Repeater modban kapcsolodok az internethez, mutatja zölddel, hogy van internet elérése.
Azt is mutatja,hogy kábellel csatlakozva vagyok hozzá pc-vel.
De a kábelen nem ad internetet csak wifi-n.
Miért?

Frissítettem a frimware-t. Többször reseteltem, de semmi.

(#1043) Raijin válasza vargalex (#841) üzenetére


Raijin
tag

Köszönöm szépen. :R

Live long and prosper.

(#1044) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. AC65P routernél mindig látnia kell a telefonnak a 2,4 és az 5 GHz-es wifi jelet (tehát a router mindkét frekcencián szór folyamatosan)? A telefonom az 5 GHz-re csatlakozik, nem tudom, hogy ezt a kiválasztást mi alapján (jel erősség?) történik?
Párom régebbi LG telefonja csak a 2,4 GHz-re képes. Az SSID szórást kikapcsoltam a routeren, így viszont csak nagyon nyögve nyelősen (telefonon többszöri wifi ki-be kapcsolással) tudom észrevetetni vele... A telefonon kézzel adtam hozzá a profilt, de előtte töröltem a korábbi (azonos nevű broadcastolt SSID-t, hogy ne zavarjon be a dupla profil - SSID broadcast vs no). Tudok valamit állítani/finomhangolni a routeren, hogy ne 2 percig tartson nála a wifire csatlakozás?

(#1045) gedikart válasza gedikart (#1044) üzenetére


gedikart
aktív tag

"Párom régebbi LG telefonja csak a 2,4 GHz-re képes." Pontosabban ezt írja a manual: Wi-Fi 802.11 b/g/n.
A két SSID név (2G és 5G) közül nála csak a 2 GHz jelent meg, ezért gondolotam, hogy csak 2,4 GHz-et tudhat...

(#1046) TeeJay válasza gedikart (#1045) üzenetére


TeeJay
félisten

mondjuk az SSID-t nem rejted első körben amivel csak magadat szívatod biztonságosabb nem lesz a wifid hidd el
2,4GHz-nek wifi2g
5GHz-nek wifi5g nevet adod és akkor el tudod dönteni melyikhez szeretnél csatlakozni
2,4GHz-en lehet pár telefon ami csak 1-11közötti csatornákra tud csatlakozni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1047) gedikart válasza TeeJay (#1046) üzenetére


gedikart
aktív tag

Köszi. Mindkét SSID-t (2 és 5 GHz) hozzáadtam, de nálam általában az 5 GHz-re csatlakozik. Technika terén (infrastruktúra miatt) leragadtam a 802.11g -nél, ezért most a 802.11n/ac még utánaolvasást kíván, hogy mit kelle állítanom csatornát, egyebet illetően (alap beállításon még a wifi a routerben).

[ Szerkesztve ]

(#1048) TeeJay válasza gedikart (#1047) üzenetére


TeeJay
félisten

5GHz N/AC mixed mód fix 80MHz és csatorna 36, 52 vagy 100

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1049) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
ASUS RT-AC57U ra szeretnék Openwrt rakni, de nem sikerül.
Frissítettem a legújabb asus firmware ra.
Telepitettem az Asus firmware restoration szoftvert.
Kikapcsoltam a routert, nyomtam a reset gombot közben bekapcsoltam a routert, még 5mp ig tartottam a reset gombot.
Win10 en az asus firmware restoration progiban kikerestem az openwrt oldalról leszedett firmware-t és feltöltés. Azt írta sikeres, várjam meg mig újra indul. Vártam par percet, majd 192.168.1.1 és semmi. Nem jön be semmi.
Újra inditottam, reseteltem, ujra raraktam....semmi.
Mit csináltam rosszul?
Ha semmit akkor dobna valaki egy linket openwrt firmware-t a routeremhez?

(#1050) vargalex válasza lanszelot (#1049) üzenetére


vargalex
félisten

Semmit nem csináltál rosszul. A snapshot OpenWrt build nem tartalmaz webes felületet. Ezt olvasd el a " A telepítés után a router a 192.168.1.1 IP címen lesz elérhető" résztől kezdődően és végezd el a leírtakat.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.